Enkele „waterloze" uren in Zeeuwsch-Vlaanderen Uil ÏEELANDS STEDEN Uiterste zuinigheid dient in acht te worden genomen Meer vee Proef met betalen op straat C>J.M.V.-bestuurders bespraken het leiding geven Arjosconferentie te Goes over het Deltaplan Snellere berechting van verkeersovertreding en Straffere maatregelen Mulo^examens te Goes T oelatingsexamens Chf. H.B.S. Weekend in 's^Heer Arendskerke „Euphonia" Goes zeventig jaar De Ruyterpenningen uitgereikt MIDDELBURG GOES Nagekomen advertenties MODELWONING TE GOES Maandag 8 juli 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Wanneer het waterverbruik in Zeeu wsch Vlaanderen niet aanmerkelijk zal dalen, zal de „Waterleidingmaatschappij Zeeuwsch Vlaanderen" straffere maatregelen nemen dan het reeds afgekondigde sproei- en schrobverbod en de reeds toegepaste drukverlaging. Het zal noodzakelijk worden, dat dan de druk nóg verder verlaagd wordt en dat over wordt gegaan tot het Instellen van enkele „waterloze uren" per dag. De ziekenhuizen in Zeeuwsch Vlaan deren worden door deze maatregel echter in hoofdzaak de dupe. In een onderhoud ten kantore van de Waterleidingmaatschappij te Terneuzen werd de ongunstige toe stand der drinkwatervoorziening voor Zeeuwsch-Vlaanderen uiteen gezet. Het verbruik is met 35 ge stegen, vorig jaar per etmaal 10.000 kub. meter, thans 13.500 kub. meter. Alleen al de kom der gemeente Ter- neuzen verbruikte op zondag 16 juni: 964 kub. m. doch de dag daar op, maandag 17 juni bedroeg de af name reeds 1744 kub. m. Op dat moment kondigde men het schrob- en sproeiverbod af, verlaagde de druk, doch het verbruik nam niet in die mate af als verwacht werd. Op vrijdag 21 juni bedroeg het verbruik voor de kom van Terneuzen nog altijd 1005 kub. meter. Voor de drinkwatervoorziening in Zeeuwsch-Vlaanderen beschikt men over enkele waterwingebieden, welke zijn gelegen tussen de Nederlandse en Belgische douaneposten bij Clinge en St. Jansteen. De capaciteit van dit wa terwingebied bedraag echter maximaal 400 kub. meter per uur, zodat men el ders drinkwater aan moet kopen. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen treedt België als drinkwaterleverancier op, doch daar ook deze aanvoer aan bepaalde maxima is gebonden en in België even' eens een drinkwatertekort ontstaat, kan men hierdoor de stijgende afname evenmin opvangen. Voor het zaterdag te Goes gehouden Mulo-examen slaagden de volgende kandidaten: Voor het diploma-Ade heren M. C W. Jonker te Haamstede, H. R. Tim merman te Yerseke, P. A. Vervaat te f—-r. van reenen, X. J~. tvo- ningstein en A. J. J. Labruyère, allen te Vlissingen, M. C. F.versdijk (x) te Kapelle, F. J. Sinke (x) en J. W. Adri- aansen (x), beiden te Middelburg, G. J. Dingemanse te Goes en M. J. Alink te Wemeldinge. En de dames N. H. Willemsen en J. J. Kuyper te Yerseke, A. C. de Jonge te Goes, J. B. Lindhout te Kloetinge, J. A. Mijnsbergen te Goes, C. S. Louwerse (r) te Seroosker- ke <W.) en D. V. de Bruijne (x) te Middelburg. Het diploma-B: werd behaald door de heren: A. Z. Lawalata en J. F. Bas- tiaanse te Middelburg; A. de Blaeij te Terneuzen, W. Schroevers en P. Tange te Middelburg, C. Reijenga te Yerseke L. de Jager te Wolfaartsdijk en mej. A. J. Boon te Axel. (x) is ook met middenstandsdiploma. In totaal werden acht kandidaten afgewezen. Toegelaten tot de eerste klas van de Chr. H.B.S. voor Walcheren te Mid delburg zijn: Piet van Bennekom, Anneke Boen der, Wim Boone, Jan Bouma, Pum Cornelisse, Addie Fondse, Willy Geel hoed, Petra van Gendt, Bert van der Haar, Coby Hannewijk, Harrie van den Heuvel, Kees Hoogerheide, Piet Jongepier, Mary Jonker, Hans Lefèvre Ineke Machielse, Anton Meister, Ina de Meulmeester, Mattie van Noppen, Peter van den Ouden, Thea Sandberg, Wim de Schipper, Jan Stol, Aart Tan- ge, Paula Verhage, Ineke Walraven, Rida Wattel, Edith Wester, Olga Wes ter en Gerard Zwijnenberg, allen te Middelburg; Aart Aarendse, Margriet Boon, Tanny Dieleman, Nellie Eve raars, Joop Huson, Rinus Karreman, Bram Los, Piet Matthiisse, Louw Sin ke, Dick Stoelhorst, Wim Sturm, Ine ke Wisse, allen te Souburg; Addie Dijkgraaf, Friedy Geeve, Joop Jor- ritsma, Afl van der Kam, Ger Koper, Jan van Mourik. Anke van Veenen- daal, Kees Versluis en Jan Woltering, allen te Vlissingen; Frans van der Heyde en Kees Stroo te Biggekerke; Janneke Hondius, Willy de Kam te Domburg; Piet Suurmond, Gapinge; Jo Goverse en Wim van Nieuwenhuy- zen te Nieuw- en St. Joosland; Joop Marcusse, Hans de Smit te Kamper land: Kees Izeboud en Kees Sanderse te Koudekerke; Gerard Joosse te St. Laurens; Anneke Blankenburg!^ Ella Deurloo en Coby Geschiere te Nieuw- dorp; Krijn Dekker en Lein Melse te Meliskerke; Jan Francke, Leen Jobse, Toos Klop, Eline Richard, Elly Rotte en Wim Wondergem te Oostkap'elle; David Gideonse, Jan de Pagter, Adrie Poelman te Ritthem; Gerrit Christi- aanse, Lenie Melis. Bram Wattel en Simon Wattel te Serooskerke; Joop Caljouw, Jo Jobse, Anneke Koelman, te Veere; Wim Piet Dekker, Wim Hekhuis, Anneke den Hollander en Jos den Hollander te Vrouwenpolder; Wim Ovaa te Zoutelande. Niet toegelaten: 10 candidaten. PLANNEN Zoals bekend heeft de Waterleidings- maatschappij Zeeuwsch Vlaanderen reeds lang plannen om tot uitbreiding der watervoorraad te komen. In de Braakmanpolder werd een zgn. Spaar bekken ontworpen met een oppervlak te van 100 ha. en een nuttige inhoud van 2'/2 miljoen kubieke meter. De kosten van dit plan worden voorlopig beraamd op 15 miljoen gulden. De aanleg van dit spaarbekken is echter gebonden aan tal van goedkeu ringen en na verkregen toestemming zullen er nog minstens 2 jaar verlopen, eer dit Spaarbekken zal funktioneren. Tot zolang zal men in Zeeuwsch- Vlaanderen tijdens droge perioden de uiterste zuinigheid met het leidingwa ter moeten betrachten. MOEILIJKHEDEN De huidige drukvermindering op het waterleidingnet heeft in Zeeuwsch- Vlaanderen, vooral in de hooggelegen gebieden reeds moeilijkheden doen ontstaan. Zo moet b.v. in de hotels te Breskens het water per emmer naar de hotelkamers worden gebracht. Voor de drukbezochte badplaats Cadzand zullen deze moeilijkheden vooralsnog niet optreden omdat men daar de be schikking heeft over een tweetal hy- drofoorinstallaties. Uit geheel de provincie waren de C.J.M.V.-leiders en -bestuurders naar 's Heer Arendskerke gekomen om daar onder leiding van de heer Wijt man een weekend van de bond bij te wonen. Gesproken werd over het onderwerp: „leiding geven". Hoe geven we leiding aan de jongens met wie we wekelijks te maken hebben? Worden er niet te veel eisen gesteld aan een leider? De ze vragen kwamen bij dit onderwerp naar voren. Wanneer de leider be langstelling heeft voor de jongen, zich verplaatst in de gedachtengang van de jongen en het leiding geven aan de jongeren ziet als een opdracht van Christus, dan kan een leider in alle eenvoudigheid heel veel betekenen en inderdaad leiding geven aan dit jonge leven. Zondagmorgen werd de kerkdienst bijgewoond in 's Heer Arendskerke, waarna handenarbeid werd beoefend onder leiding van de heer J (AA**"""0*'0 ues iiuuuag» wTïfb gesproken over het onderwerp: „Hoe vieren we onze jaarfeesten?" en „de kunst van ver- Tijdens een flink bezochte recep tie zaterdagavond in hotel Centraal te Goes, heeft het bestuur van Harmonie Euphonia vele gelukwensen ontvangen ter gelegenheid van het 70-jarig be staan van deze muziekvereniging. Afgevaardigden van verschillende verenigingen gaven in woord en daad uitdrukking van hun erkentelijkheid over hetgeen Euphonia in de afgelo pen zeventig jaar in het openbaar be lang heeft verricht. Door steeds bereid te zijn medewerking te verlenen aan tal van evenementen is Euphonia van groot belang geweest voor de hele ge meente. Behalve van de zijde van de burgerij ondervond Euphonia ook de waarde ring van het gemeentebestuur in de vorm van een schriftelijke gelukwens. Ambtsbezigheden verhinderden b. en w. naar de receptie te komen. Ter gelegenheid van dit 70-jarig be staan zal a.s. zaterdag in de tuin van het Schuttershof te Goes een federa tief muziekconcours worden gehouden, terwijl er 's avonds een concert op de Grote Markt zal worden gehouden en de Kon. Harmonie „Ons Genoegen" te Vlissingen een taptoe uit zal voeren. tellen". Op uitvoerige wijze werd over deze onderwerpen gesproken en waar devolle tips uitgewisseld. Spel en samenzang onder leiding van J. Sinke wisselden elkaar af. De dagsluiting verzorgde de heer M. Allewijn te Goes. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft thans de voorlopige uitkomsten bekend gemaakt van de in mei jl. gehou den landbouwtelling betreffende de vee stapel. Rundvee: de rundveestapel blijkt t.o.v. mei 1956 met 135.000 stuks te zijn uitge breid en omvat nu 3.097.000 dieren. Het jongvee van 1 jaar en ouder is rond 24.000 stuks (4%) groter dan verle den jaar en bedraagt thans rond 684.000 shjk?- JSfA dratfWjTtnilf""-Wer De melkveestapel bleef met 1.489.000 dieren vrijwel ongewijzigd. Varkens: Het aantal varkens is bijna 190 000 stuks 8%) groterv dan verle den jaar en bedraagt thans rond 2.521.000 De biggenstapel is met 7 uitgebreid tot 1.069.000 stuks. Het aantal mestvarkens is met 95.000 stuks (10 gestegen tot 1.073.000. Ook het aantal fokzeugen i s groter dan ver leden jaar en bedraagt nu 371.400 stuks 6%). Paarden: De gestadige achteruitgang van het aantal landbouwpaarden blijkt zich ook in het afgelopen jaar te hebben voortgezet. De paardenstapel omvat thans 199.400 stuks tegen 209.700 in 1956. Schapen: De schapenstapel vertoont een uitbreiding met 12 tot 485.000 stuks BERGEN OP ZOOM, 6 juli. Zwarte bessen 3.92—5.41, frambozen 1.60, aardbeien 671.91, kersen 66—1.04, rode bessen 501.13, kruisbessen 45 58, witte bessen 90. KAPELLE, 6 juli. Aardbeien z. dop: Jucunda I en II 94.1994.40, M. Moutot I en II 8495, Climax I en II 108112, Jucunda afw. 89, Mad. Mout. afw. 84, Climax afw. 89. Zwarte bes sen I 4.70, II 4.32, Rode bessen II exp. 133.60—133.80, II ind. 120,85, III 1.09. Kersen: Markiezen I 199230, II 130— 184, Vr. van Werder I 180, II 174, Mo rellen I 139—162, II 117—140, Meiker sen II 109, Hollanders II 154, Early Rivers I 192, Kersen III 42104, Aard bei enper kg I 146—161, II 120—133; per doos: I 3858, II 33, Rode bessen per doos I 3240, II 2730, per kg: I 142, II 131—rl37, Frambozen per doos I 30—43, II 26—32. Zeeland won voor derde maal van Belgisch Vlaanderen De derde ontmoeting tussen de ver tegenwoordigende zwemploegen van Zeeland en Belgisch Vlaanderen, dit maal te Middelburg georganiseerd door „Luctor et Emergo" is in een Zeeuwse overwinning geëindigd. Zeeland won elf van de twaalf num mers en bezette bovendien zes tweede plaatsen. In totaal behaalde de Zeeuwse ploeg 2203 punten; Belgisch Vlaanderen 2437 punten. Morgen ho pen wij op dit treffen uitvoeriger te rug te komen. Tijdens een bijeenkomst van het werkcomité De Ruyterherdenking 1957 met de secretarissen van de ver schillende subcommissies heeft burge meester B. Kolff van Vlissingen een aantal zilveren en bronzen De Ruyter penningen uitgereikt. 't Zilver was voor de heren N. W. Sluy- ter, cdt maritieme middelen in Vlis singen; L. D. de Kroon, hoofd van de marinevoorlichtingsdienst, It ter zee eerste klasse C. M. C. Vierhout, G. Oskamp, directeur prov. V.V.V., G. K. Brouwer, directeur Zeevaartschool, Vlissingen, J. A. van de Sande, E. Niemeyer en W. V. A. de Nijs. Brons: de secretarissen van de sub commissies t.w. de heren J. Wijten- burg, J. C. Dert, A. P. Osté, L. van der Steen, en G. Hofman. Voorts ,de heer W. Keus, voor zijn bijzondere verdiensten tijdens de De Ruyterfees- ten. Een boekwerk was voor de heer J. S. Adriaanse, wegens zijn verdien sten tijdens het bezoek van het Kon. paar aan Vlissingen op 22 maart. SCHOONDIJKE N.C.V.B. Voor de N.C.V.B. afd. W.Z. Vlaanderen sprak in het jeugdgebouw te Sehoondijke Ds. We Neeling uit Zuid- zande over Kay Munk. AAGTEKERKE Aanrijding. Bij een aanrijding tussen een teerwagen uit Lexmond en de brom fietser W. P. uit Domburg op de wng naar Westkapelle werd de bromfiets to taal vernield. P. wilde de weg naar Westkapelle oversteken op het moment dat de teerauto naderde. De chauffeur trachtte een aanrijding te voorkomen, remde uit alle macht, doch raakte toch de bromfiets nog. P. werd van het vehi kel geworpen en liep geen letsel op. De auto, die van de weg was geraakt, werd door twee tractoren weer in het rechte spoor gebracht. (Vervolg van pag 1) Na de opening van de conferentie door de landelijke secretaris, de heer A. H. M. Mulder, die daarna de leiding overdroeg aan de heer C. Balkenende (Kapelle), voorzitter van de Zeeuwse ARJOS, werd allereerst het woord ge voerd door Ir. G. Maas, directeur van de dienst van gemeentewerken te Em- men. Deze gaf een overzicht van de stedelijke en ruimtelijke maatregelen, die bjj Industrialisatie genoemd moe ten worden, aan de hand van zijn erva ringen in het zuidoosten van Drente. Hij zette uiteen, dat nodig is een onderzoek van de bestaande bevol king naar leeftijdsopbouw en beroepen, naar de bestaande bedrijven, de hoofd verbindingswegen te land en te water, de onderwijs- en de culturele instellin gen en vooral ook de religieuze ge aardheid. Streeksgewijze aanvat is no dig voor industrialisatie onder leiding van Prov. Plan. Dienst en ETI. Uit de gegevens moeten conclusies en prog noses getrokken worden, waardoor men de industrieën de nodige voor lichting kan geven over de mogelijk heden. De industrie zal die plaatsen zoeken, waar mogelijkheid is voor actieve en passieve recreatie. Spr. legde voor de industrieterreinen de nadruk op de kwaliteit van de ter reinen zelf, de aanwezigheid van licht, kracht, gas, waterleiding, riolering e.d., waarbij ook de tarieven een rol spelen. De grond moet aan bepaalde eisen vol doen ook in verband met de water voorziening (grondwater) en de af voer. Ook de sociale en culturele om standigheden zijn belangrijk. Indus trialisatie levert geen resultaat, als de bevolking niet overtuigd is van de noodzaak. Ze moet industriear- beid ook niet zien als iets minder waardigs. Spr. pleitte voor de afscheiding van het industrie- van het woonge- gebied door een groengordel, terwijl ook op het industrieterrein groen en ruimte voor sport aanwezig moet zijn. GENERATIECONFLICT In de middagvergadering sprak drs. H. van de Berg, assistent aan het Ger. Sociologisch gebied van Prof. Van Dijk te Amsterdam, over „de sociolo gische problemen rondom het Delta plan. Aan de hand van de ontwikkeling van de Zeeuwse bevolking, die gerin- Protest tegen circus op de Markt Het bestuur van de V.V.V. te Mid delburg heeft zich zaterdag met een brief tot b. en w. van de Zeeuwse hoofdstad gewend, waarin wordt ge zegd, dat het bestuur er met verba zing kennis van heeft genomen, dat een circus zijn tenten op de Markt mag opslaan. Zij meent, dat deze be slissing van b. en w. niet in overeen stemming is met de grote belangen, die Middelburg bij het vreemdelin genverkeer heeft. Dit circus ontneemt elk uitzicht op het stadhuis, maakt elk parkeren onmogelijk en maakt de ter rasjes van sommige café-restaurants „onbewoonbaar", doordat er stallen voor zijn gebouwd. Het bestuur van de V.V.V. zegt in deze brief voorts er van overtuigd te zijn, dat de Markt geen „heilige" plaats is, waarop niets zou mogen gebeuren omdat er een stadhuis staat. Maar aan de andere kant moet er toch voor worden ge waakt, dat de Markt een stadsdeel wordt, dat men zo spoedig mogelijk ontvlucht. Tenslotte spreekt het be stuur de hoop en de verwachting uit, dat b. en w. in het vervolg rekening zullen houden met de toeristische be langen van Middelburg bij het verle nen van vergunningen. Koningin Wilhelminaschool In de zaterdagmiddag gehouden jaarvergadering tevens oudermiddag van de Koningin Wilhelminaschool voor buitengewoon lager onderwijs, die onder leiding stond van ds. C. Metselaar hebben de talrijke ouders op zeer prettige wijze kennis kunnen De minister van justitie, prof dr. I. Samkalden, heeft in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van het wetboek van strafrecht en van het wetboek van strafvordering, welke wijziging beoogt een snellere berech ting van verkeersovertredingen te be vorderen, geantwoord op de bezwaren die zijn geuit ten aanzien van het tref fen van een schikking met de politie. De commissie had als principiële be zwaren aangevoerd dat de taakverde ling tussen politie en juistitie zal wor den doorbroken en geen onderscheid naar persoonlijke omstandigheden enz. mogelijk zal zijn bij de bepaling van de schikkingsbedragen. Praktische be zwaren waren onder meer dat het voor zulk een politie-transactie vereiste so ciale klimaat in Nederland ontbreekt, dat deze transactie weer schrijfwerk op straat met zich brengt en dat vrij wel geen controle mogelijk zal zijn op de werkzaamheden der transigerende politiemannen. De minister was ge vraagd hoe hij zich de experimentele fase in de politie-transactie denkt toe te passen. PROEF Teneinde deze bezwaren in een juist licht te stellen, aldus nu de memorie van antwoord, worde uitgegaan van de opzet van het voorstel om, op de basis van een delegatie van bevoegd heden van het openbaar ministerie en met volledig behoud van de rechter lijke beslissingsmacht, langs proefon dervindelijke weg na te gaan in hoe ver het laten transigeren in handen van opsporingsambtenaren tot prak tisch aanvaardbare resultaten voert. Het past bij deze opzet in het begin stadium terughoudendheid bjj de toe passing van de regeling in acht te ne men. Naar aanleiding van de vraag der commissie omtrent de experimen tele fase merkt de minister op, dat hij voornemens is te bevorderen, dat eerst een proef wordt genomen in enkele gebieden, bij voorbeeld in een grote stad, in enkele middelgrote steden en in enkele gebieden ten plattelande. Over de aan te wijzen proefgebieden zal overleg worden gepleegd met het plaatselijk bestuur en de plaatselijke politie-autoriteiten, alsmede met het openbaar ministerie. Ook het aantal bepalingen, welker overtreding tot transactie in handen van opsporings ambtenaren zal kunnen leiden, zal in de experimentele fase beperkt woren gehouden. De verhouding tussen opsporings ambtenaar en de burger is in feite ook onder de bestaande regeling aan span ningen onderhevig, omdat elke burger wel weet, dat de opsporingsambtenaar een zekere mate van vrijheid heeft om te beslissen of hij al dan niet proces verbaal zal opmaken. Wanneer de ver dachte nu tevens voor het feit komt te staan, dat de opsporingsambtenaar de gelegenheid geeft de strafvervol ging te voorkomen, kan de reeds be staande spanning voor sommigen toe nemen. Hier staat tegenover, dat de spanning voor anderen zal afnemen, omdat de verdachte ervaart, dat hij een zaak zonder veel rompslomp met de opsporingsambtenaar mag afdoen. maken met het onderwijs op deze school. Gekleurde lantarenplaatjes, opgenomen door het bestuurslid, de heer A. v. d. Poest Clement werden vertoond, leerlingen zongen leuke u„aj„a, vciiurgaeu op KOSieiijKe wijze een poppenkastvoorstelling en oogst ten veel succes met een acteernum- mertje. De bestuursleden de heren J. Hom mes en A. v. d. Poest Clement werden herkozen. In de vacature L. C. Velt- huizen (niet herkiesbaar) werd de heer I. v. d. Graaff te Goes gekozen. Uit het verslag van de heer G. Vleugel, hoofd der school, bleek dat er thans 105 leerlingen zijn, verdeeld over 7 groepen. Het onderwijs wordt erg gehandicapt door het ontbreken van een doelmatig schoolgebouw. Jubilerende werknemer Zaterdag is het feit feestelijk her dacht, dat de heer A. de Jonge op 1 juli jl. 25 jaar in dienst was bij de fa. Koning en Vlieger. In een gezellige bijeenkomst van directie en personeel werd de jubilaris op hartelijke wijze gehuldigd. De directeur bood hem een geschenk aan, evenals zijn collega's. Ook de oud-directeur, de heer W. G. Koning, woonde de huldiging bij. Mevrouw De Jonge ontving bloe men. Meer dan 1000 personen bezochten modelwoning Zaterdagmiddag tegen twee uur heeft men in de modelwoning in de M. D. de Grootstraat de duizendste bezoekster welkom kunnen heten. Het was mevrouw A. Dirkzwagerv. d. Ham, Bergweg, die een reiswekkertje en bloemen in ontvangst mocht ne men. ger groeit dan het rijksgemiddelde, (maar niet door een laag geboortecij fer), de migratietraagheid en de eco nomische overbevolking, ging hij da stand van zaken na. Hij zag een relatief ongunstige wo ningsituatie, een komend generatiecon flict tussen jong en oud, een geeste lijk en kerkelijk traditionele instelling en vroeg zich af: is dit conflict te ver mijden. Hij meent van niet, doeh dit conflict moet gebruikt worden om da jongeren te integreren op hoger ni veau, waardoor de arbeidzaamheid van het voorgeslacht met zijn trouw aan kerk en godsdienst ingebracht kunnen worden in de nieuwe situatie. Na het Zeeuws mysticisme bespro ken te hebben, dat ongetwijfeld invloed zal hebben, zette spr. uiteen, dat kunst mest en tractor ook meegewerkt heb ben, om het gevoel van afhankelijk heid van God te doen verdwijnen. Hij betoogde, dat de godsdienstig-sociale gevolgen van 't Deltaplan afhankelijk zijn van de aard van het godsdienstig- kerkelijk leven nu. Er zal een aanpassing komen bjj do nieuwe toestanden, bij de recreatie ge ruislozer dan bij de industrialisatie. Men hoede zich echter voor een be houd van traditionele kleding e.d. om de vreemdelingenindustrie, dus als „spel", waardoor de profanering van het hoogste in de hand gewerkt wordt. We moeten ons antwoord op de ont wikkeling geven als dialoog, waarhij men dus de eigen bezinning inschuift en de zin van wat zich ontwikkelt kan zien in het licht van de dienst van God. Er ontwikkelde zich een zeer inte ressante discussie. De voorzitter kon meedelen, dat het de bedoeling is, dat over de verschil lende onderdelen van het interim rapport nog nadere rapporten zullen verschijnen. In de ouderdom van 79 jaar overleed op 5 juli 1957 te Goes de Heer MARINUS VAN DE LINDE oud Bedrijfsleider van de Alber- tine Hoeve te Kloetinge, oud Hoofdopzichter van het Konink lijk Kweekbedrijf en Zaadhandel D. J. van der Have N.V. begiftigd met de ere-medalje in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Zijn grote toewijding en de door zijn helder inzicht verkregen waardevolle adviezen, houden wij in dankbare herinnering. Commissarissen en Directie Koninklijk Kweekbedrijf en Zaadhandel D. J. van der Have N.V. Heden overleed in „Der Boede" tot onze diepe droefheid, onze beste zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader MARINUS WILLEM VAN OOSTEN Weduwnaar van Martina van Wijngen in de ouderdom van 72 jaar Blokzijl: J. van Oosten A. van OostenKoeman en kinderen Driewegen: C. van Oosten J. van OostenNieuwenhuize en kind Goes: M. G. van Oosten J. van OostenCappon en kinderen Goes, 6 juli 1957 Oostwal 91 De begrafenis zal plaats vinden te Driewegen op dinsdag 9 juli om 12 uur Ingezonden mededeling (adv.) Van de door Bredero's Bouwbedrijf N.V. aan de M. D. de Groot straat te Goes voor verkoop gebouwde woningen is het pand no. 85 tot en met 13 juli a.s. op alle werkdagen van 1417.30 en van 1921 uur ter bezichtiging opengesteld. Deze woning werd volgens ontwerp van het Adviesbureau Woning inrichting van de Zeeuwse Afdeling van de Bond van Plattelands vrouwen ingericht door de volgende Goese zaken: meubilering en stoffering huishoudelijke artikelen glas- en aardewerk A. J. M. JACOBS Lange Kerkstraal 11 FIRMA VAN WUYCKHUYSE Lange Vorststraal 39 G. M. BROEKSTRA verwarming Koningstraat 5 J. G. HOLLESTELLE knutselwerk sportartikelen wandversiering Noordeinde 16 HOBBYHUIS Lange Vorststraal 4 VAN STRIEN Ganzepcortstraat 2 STURM Lange Kerkstraat 5

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2