Bezuiniging op waterverbruik is dringend noodzakelijk 1EEÜWSÏ Ut Het Zeeuwse publiek vermorst veel te veel water Thoolse schooljeugd beleefde weer jaarlijks sportevenement Prachtige tocht van door Duitsland en Oostenrijk elaaró Waarom moet dat met zoveel herrie gepaard gaan Scheldebekerzwemwedstrijd staat voor de deur Petsie Pelle Pingo Factoren: aanhoudende droogte en warmte Besproei geen tuinen Eindles Chr. lagere landbouwschool te Axel Mulo-examens te Goes In Oud- Vossemeer Herv. kerk van Oostkapelle wordt gerestaureerd Triomfen van Goese gymnastiek vereniging Gaat men zonder knalpijp harder? WAAROM? Op zaterdag 13 juli as Opvoering van Openluchtspel Bestevaer Michiel" De vrolijke avonturen van en Donderdag 4 juli 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 De directeur van de gemeentebedrijven te Middelburg heeft het nodig geacht in een persconferentie te wijzen op de precaire toestand van de drinkwatervoorziening. Het verbruik is in de laatste warme en zonnige weken abnormaal hoog geweest: IV2 maal zo hoog als het gemiddelde. Er staan nog minstens twee volle maanden voor de boeg, waarin rekening gehou den moet worden met mogelijke droogte en grote zomerwarmte. Op dit ogenblik is er nog wel geen reden te spreken van een tekort, maar dat tekort kan er zeer zeker snel komen wanneer het waterverbruik niet beperkt wordt tot het zeer noodzakelijke. Daarom wil hij een beroep op het publiek doen alle medewerking te verlenen en niet meer water te verbruiken dan hoogst noodzakelijk is. Er zijn verschillende factoren die hier samenwerken het waterverbruik tot een abnormaal hoog percentage op te voeren. In de eerste plaats natuurlijk wel de aanhoudende droogte en grote warmte der laatste wek.en. Daar naast is er het grote vreemdelingenverkeer, die ho tels en pensions bevolkt, plus de grote autokampen die men op dit ogenblik in de kustplaatsen zoals Vrouwenpol der, Domburg, Zoutelande, Vlissingen enz. aantreft. Dat vraagt allemaal een extra hoog waterverbruik. Daar komt ook nog bij dat Mid delburg nog steeds niet de ramp van 1953 is te boven gekomen, voor wat de waterwinning betreft. Oranjezon geeft nog steeds niet meer dan 600 duizend kub. meter per jaar, ter wijl een normale winning 8 900 duizend kub. meter opleverde. Dat betekent dat het tekort moet worden ingekocht. En ook dat inkopen kan zeker niet in onbeperkte mate ge schieden. De duinwatervoorziening zit vast aan de regenneerslag en wanneer we een aanhoudende droogte krijgen, ge paard aan warm weer, zal er zeker binnen niet te lange tijd een ernstig tekort dreigen, want het zal niet mo gelijk zijn dit fatale tekort via Ossen - drecht aan te vullen. MORSEN En wanneer er een tekort aan wa ter gaat komen zal 't Zeeuwse publiek aan diverse onaangenaamheden bloot komen te staan, welke, wanneer tijdig een flinke bezuiniging wordt toege past, zeker voorkomen kan worden. Er wordt momenteel in warme dagen In Axel is vorige week de eindles ge houden van de Chr. lagere landbouw school. Tijdens deze eindles, die onder leiding stond van de heer C. de Putter, werden door het hoofd van de school, de heer Booy, aan de leerlingen de gebrui kelijke vragen gesteld over bemestings leer en plantenteelt. Eveneens werden vragen gesteld over de vakken machine- en motorenkennis en timmeren. Door alle leerlingen werden de diploma's behaald, vier zelfs slaagden met lof. Het woord werd o.m. nog gevoerd door ir. J. Roest, directeur van R.L.W.S. te Schoondijke, tevens belast met het toezicht op de la gere landbouwschoolen; ir. Haenen, de heren F. de Koeijer, F. de Ruyter en de voorzitter van de C.B.T.B. te Axel, de heer A. Broudes. Het diploma werd tenslotte uitgereikt aan: M. P. de Putter, Hoek; A. J. Haak, Zaamslag; J. Scheele, Axel; J. A. Arent- hals, Axel; C. J. de Jonge, Neuzen; J. Hamelink, Axel; J. Verpoorte, Terneu- zen; C. de Putter Hzn, Axel; J. K. de Putter, Axel; K. de Koeijer, Zaamslag; A. J. van Hoeve, Hoek; R. C. Boeije, Axel; A. J. Dieleman, Axel. Voor het gisteren te Goes gehou den Mulo-examen slaagden: Voor diploma A: de heren E. C. L. Marteijn (x) en A. H. de Kant (x) te Oostburg, W. L. van der Veen (x) te ilssingen; A. in 'tAnker (x) te Veere, P. Lems te Zierikzee, J. Wijk- huijs te Grijpskerke en J. J. Wijk- huijs te Grijpskerke, M. E. Baan te Middelburg, P. Lopulalan te Kruinin- gen, N. van Kooten (x) te Zierikzee en P. Scheele (x) te Overslag. En de dames: M. A. de Muijnck (x) te Vlis singen, K. Jobse (x) te Biggekerke, P. Louwerse (x) te Serooskerke, W. F. Duvekot (x) te Vrouwenpolder, J. M. Wouters te Veere, E. Kommers te Middelburg, M. H. J. Scheele te Goes, D. J. Lindenberg (x) te Yerseke, F. E. Meijer (x) te Kruiningen, P. Kos ter (x), C. Maas, H. de Regt (x), G. E. de Munnik (x) te Haamstede, M. S. Scheele (x) te Axel, M. Schipper (x) te Zierikzee en S. G. Kwaak te Oos- terland. Het diploma-B ontvingen de heren J. M. Roos (x) te Sluis, L. de Putter (x) en P. Dieleman (x) te Hoek, F. J. Meijaard te Wemeldinge, C. Scheele te Temeuzen, J. A. Leunis te Hoek, J. J. Geleijnse te Ellemeet en mej. P. W. de Fouw te Terneuzen. Afgewezen werden 4 kandidaten, x is ook voor middenstand. veel water eenvoudig vermost, b.v. door het hele dagen besproeien van tuinen, wat toch niets geeft, daar het op besproeiing op precies de juiste tijd van de dag aankomt. Maar bij het baden, het nemen van een douche, wassen en huishoudelijk gebruik, kunnen met enig overleg, be hoorlijke hoeveelheden water bespaard worden. En zeker zijn de excessen, die thans op warme dagen in het water- vermorsen plaats hebben, heel goed te voorkomen. Daardoor zal dan veel el lénde worden voorkomen. We denken aan de industrieën en de tuinderijen en die niet zonder waterverbruik kun nen. En tenslotte dienen wij in Zee land toch ook de handen ineen te slaan om het vreemdelingenverkeer niet af te remmen of het zelfs door watergebrek onmogelijk te maken. We zijn hier tot heden nog in een gunstige positie wanneer we letten op andere streken van ons land waar het tekort aan drinkwater reeds een feit is. Zeeuwsch Vlaanderen heeft zelfs reeds een sproeiverbod moeten uitvaardigen. Laten we allen met elkander ons best doen en zoveel gemeenschaps zin tonen, dat het nemen van derge lijke onaangename maatregelen hier niet behoeft te worden toegepast. Bromfietser te Zoutelande ernstig gewond Te Zoutelande kwam de bromfietser A. Flipse in botsing met een motorrijder. De bromfietser werd tegen het wegdek geslingerd en zeer ernstig gewond. Nadat een arts uit Zoutelande geneeskundige hulp had geboden bleek de heer Flipse een schedelbasisfractuur te hebben op gelopen. Hij werd onmiddellijk overge bracht naar het ziekenhuis in Middel burg. Begunstigd door prachtig zomer weer beleefde de jeugd van het eiland Tholen het jaarlijkse sportevenement In schoolverband. Al was dan het weer prima, vol gens de burgemeester van Oud-Vos- semeer, mr. J. J. Versluijs, waren er toch wolken, die deze schoolsportdag verduisterden. Een dag als deze kon z.i. pas volledig geslaagd genoemd worden wanneer alle scholen van het eiland Tholen en St. Philipsland er aan zouden deelnemen. Om de beker is in het voormiddag programma, dat grotendeels gevuld was met het diplomawerk, verwoed gestreden. De leerlingen moesten er voor hardlopen, hoogspringen, vèr- werpen en behendigheidsoefeningen op de Zweedse Bank voor uitvoeren. De beker ging tenslotte naar de Chr. school te Oud-Vossemeer, omdat deze school op elke kleine 14 leerlingen 1 gediplomeerde had. De einduitslag luidt: Openbare lag. school, Tholen A 9, B 20, C 27, D 8, E 3; Chr. Nat. school, Tholen A 3, B 10, C 9, D 6, E 1; Openb. lag. school, Oud-Vossemeer A 6, B 13, C 30', D 5, E Chr. school, Oud-Vossemeer A 6, B 9, C 8, D 2, E 2; R.K. lag. school, Oud-Vossemeer A 6, B 22, C 13, D 3, E 1; Openb. lag. school, St. Anna- land A 2, B 15, C 13, D 5, E Openb. lag. school, St. Maartensdijk A B 9, C 11, D 11, E 2; Openb. lag. school, Scherpenisse A 2, B 12, C 14, D 13, E 2. Uit dit overzicht blijkt ook wel dat meer dan een derde van het leerlin genaantal, n.l. 126 uit Oud-Vossemeer afkomstig was, hoewel hier weer tegenover staat dat ook de 4e klas- sers van Oud-Vossemeer aan deze schoolsportdag mochten meedoen. Van andere gemeenten was dit klas 5 t/m. 8. Intussen waren er in feite 353 scholieren. Na het examenwerk volgde het onderdeel 6x60 m. estafette. Hiervoor splitste men zich in groepen. De uit slag luidt: I Kleine meisjes (10 en 11 jr) 9 groepen: le prijs openb. lag. school, Tholen (ploeg I), 2e pr. openb. lag. school, Scherpenisse, 3e pr. openb. lag. school, Tholen (ploeg II). De raad van Oostkapelle, gister avond in vergadering bijeen, heeft besloten medewerking te verlenen tot restauratie van de Ned. Herv. Kerk, met dien verstande, dat alle kosten voor rekening van de kerk voogdij komen. Het hoofd van de vleeskeurings dienst, de heer L. J. J. Geldof, kreeg per 1 augustus a.s. eervol ontslag. Bur gemeester Sprenger deelde mede, dat door het bestuur van de kring gemeenten als tijdelijk opvolger is benoemd de heer Klok, dierenarts te Oostkapelle. Hangende de moge lijkheid tot samenvoeging van de kringen Oostkapelle en Middelburg is deze benoeming van tijdelijke aard. Aan de heer J. L. de Keyzer te Middelburg werd een perceel bouw grond in de Torenstraat verkocht. Tot lid van het bestuur schoolartsen- dienst koos de raad burgemeester Stieger van Hoedekenskerke. De heer A. W. Louws betreurde de vorm van de door de P.Z.E.M. ge plaatste transformator bij Schoon oord. De burgemeester merkte op, dat een beplanting wordt aangebracht, dat geen andere plaats aanwezig was en dat het voor de gemeente van grote waarde is nu het beter stroom heeft. Tot slot besloot de raad een bezoek te brengen aan het Vebenabos in Koudekerke. Kleine jongens (10 en 11 jr) 8 groe pen: le pr. openb. lag. school, Tholen, 2e pr. openb. lag. school, Scherpe nisse (I), 3e pr. openb. lag. school, Scherpenisse (II). Grote meisjes (12 j. en ouder) 11 groepen: le pr. openb. lag. school, St. Maartensdijk, 2e pr. openb. lag. school, St. Annaland, 3e pr. openb. lag. school, Scherpenisse. Grote jongens (12 jr en ouder): le pr. openb. lag. school, St. Annaland, 2e pr. Chr. Nat. school, Tholen, 3e pr. openb. lag. school, St. Maartens dijk. 's Middags werd het programma met de slagbalwedstrijd voortgezet. Negen groepen jongens en meisjes namen hieraan deel. De lauwertak, voor de kampioenen beschikbaar gesteld, ging tenslotte naar de R.K. lag. school te Oud-Vossemeer voor het beste meis jes-team, terwijl de openb. lag. school van Oud-Vossemeer de eerste prijs voor de jongens verwierf; 2e prijswin naars waren de meisjes van de open bare lag. school van Scherpenisse en de jongens van de R.K. lag. school te Oud-Vossemeer. De heer Klompe, Rijksconsulent voor Lichamelijke Opvoeding, opper de, met het oog op de goede orga nisatie en het gebruikte sportveld, het idee de schoolsportdag 1958 voor de derde achtereenvolgende maal te Oud- Vossemeer te houden. Brand op schip in haven van Bergen op Zoom Gistermorgen omstreeks acht uur is de brandweer van Bergen op Zoom gealarmeerd voor brand in een schip, dat in de haven alhier lag gemeerd. Een benzinemotor, die in het schip stond en de lier moest bedienen, was in brand geraakt. Tengevolge van de brand werd enige schade aan de motor en de lier aangericht, terwijl ook het dek gedeeltelijk van het vuur had te lijden. Door middel van twee stralen van de nevelspuit wist de brandweer het vuur spoedig te doven. Verzeke ring dekt de schade. Zaaiwedstrijd in West- Zeeuwsch-Vlaanderen Reeds vele jaren organiseert de Bond van Gediplomeerde Oud-Leerlingen aan het Landbouwonderwijs in West Zeeuws- Vlaanderen voor de leden of hun perso neel een zaaiwedstrijd. De laatste 2 jaren geschiedde dit in samenwerking met de Vereniging van Oud-leerlingen der R.L. W.S. Schoondijke. Zaterdag j.l. vond de uitslag en prijsuitreiking van deze zaai wedstrijd te Oostburg plaats. De voorzit ter, de heer C. Mabesoone opende de bij eenkomst en heette veel deelnemers wel kom. De le prijs werd gewonnen door de heer L. Haers te Hoofdplaat. Deze deel nemer had schitterend werk geleverd en stak een heel stuk boven de anderen uit. Op hem volgden respectievelijk de heren A. van de Vijver te Oostburg en D. Dek ker te Biervliet. Behalve de bovenstaande prijswinnaars werden nog prijzen gewonnen door de heren: A. van Vooren te IJzendijke, J. van Hijfte te IJzendijke, G. Buijsse te Breskens, C. van Rie te Sluis, L. Over. maire te Waterlandkerkje, E. Buijsse te Breskens, I. Boeije te Sasput, U. de Clerck te Hoofdplaat, Th. Dusarduijn te Biervliet, R. Thomaes te Hoofdplaat, J. Haak te Biervliet, J. de Vos te Schoon dijke, H. Coens te Zuidzande, P. Ris- seeuw te Cadzand. Zuidafrikaans burgemeester naar Oudelande De heer C. A. Herbst, oud-burge meester van Vanderbijlpark (Zuid- Afrika) zal op maandag 8 juli een bezoek brengen aan de gemeente Oudelande. Ter gelegenheid hiervan wordt een bijzondere raadsvergade ring belegd, die des morgens om kwart over tien begint. Daarna volgt de ontvangst van de heer Herbst en een wandeling door het dorp. Na een ge meenschappelijke lunch zullen bezoe ken gebracht worden aan de scholen, aan de boerderij van de heer J. F. Claeijs en aan een demonstratie hand- boogschieten. Tot slot is er een rond rit door de omgeving van Oudelande met een bezoek aan het herverkave- lingsgebied en de herstelde zeedijken. Weer bloemkool uit België De mogelijkheid bestaat thans weer dat bloemkool uit België en Luxem burg in ons land wordt ingevoerd. Enige tijd geleden werd deze invoer verboden op grond van de prijsont wikkeling voor bloemkool in ons land. De volksdansgroep van de Goese gymnastiekvereniging Kasporgo, is van haar tiendaagse toernee door Duitsland en Oostenrijk behouden teruggekeerd, vermoeid, maar met 'n massa mooie herinneringen. Als „am bassadeurs" van de kath. Goese jeugd hebben de leden van de groep de naam van Zeeland hooggehouden en zag zij haar inspanning beloond met een overtuigend succes. De leider van Kasporgo, de onvermoeide heer Ver- vest, heeft ons geestdriftig verteld van het wedervaren buitenlands en liet ons een serie trofeeën zien, die, haast nog meer dan zijn woorden, duidelijk maakt hoe hoog de presta ties van Kasporgo werden aange slagen. Zodra Kasporgo te Salzburg arri veerde kreeg de heer Vervest de ge legenheid om een kwartier voor de Salzburger Rundfunk te spreken over het doel van de toernee. Daags daar op volgde de officiële ontvangst door het stedelijk bestuur van de stad en offreerde hij de Oberburgermeister namens het Goese gemeentebestuur een fraaie ets van het Goese stadhuis. De groep werd royaal en hartelijk onthaald en de heer Vervest ontving een schitterend gedenkboek van Salz burg. In de grote congreszaal gaf Kas porgo des avonds toen haar eerste opvoering, welke ook werd bijge woond door de Nederlandse consul en het lid van G.S. van Zeeland, de heer A. Schout, die met een reis gezelschap te Salzburg verbleef. Ook hier was de bijval enorm en de heer Vervest kreeg de vererende uitnodiging om volgend jaar het Wereldfestival te Salzburg mee te helpen organiseren, welke invitatie hij aanvaard heeft. De uitvoeringen te Bischofshofen, Bad Hofgastein en Euchendorf ge schiedden voor stampvolle zalen. Het laatste optreden had plaats te Stuttgart en het werd een hoogtepunt van het zo geslaagde toernee. Ook hier ontving het stadsbestuur de Goese club. ZO LANG DE WERELD AL OUD IS, HEBBEN DE MENSEN AL STEEDS SNELLER WILLEN GAAN. NOOIT GAAT HET HARD GENOEG. ALTIJD MAAR VLUGGER, ALTIJD MAAR MEER HAAST. EN OP DE BROMFIETS GAAT MEN INDERDAAD HARDER DAN OP DE FIETS, MAAR V dacht zeker wel eens lek ker rustig op een terrasje te zitten midden in de stad? U dacht midden in de bebouwde kom zeker wel eens heerlijk te kunnen genieten van de stilte of van kalm wandelende men sen, die zelfs tussen de huizen nog van de natuur kunnen ge nieten? Dat dachten wij ook. #We zaten nog maar net of horen en zien verging je. Een herrie van jewel ste. Het leek wel een heksenketel. Wat was het geval? Slechts twee exemplaren van het kleinste snelle vervoermiddel van deze tijd, de BROMFIETS, gingen van start! Twee jongelui, van om en nabjj de 23 jaar, lieten even merken dat zjj een bromfiets hadden. Heeft U wel eens een straaljager op 300 meter over een stad horen brul len? Nu, daarmee willen we het ver geleken. Verschrikkelijk, wat een la waai! Wat denkt U, zou het flinker staan, wanneer het rijden met zoveel moge lijk lawaai gepaard gaat? Wat denkt U, zou men harder gaan, als iedereen U op tientallen meters kan horen aan- scheuren? Wat denkt U, zou het In het voordeel zijn van de motor, wanneer U de gashandle voluit draait, terwijl U nog niet eens bent gestart? Wat denkt U, zoudt U de voetgangers niet de stuipen op het lijf jagen, door als een wild dier door de straten te jak keren. We leven toch gelukkig niet meer in de tijd van gasgeneratoren. Kent U dat oorlogsprodukt nog? Wanneer men een auto koopt, moet hij dat stellen we toch al tijd als voorwaarde zo min mo gelijk geluid maken. Een auto moet als het ware, voorbij s-u-i-z-e-n. En plotseling zijn alle bezwaren niet belangrijk meer, wanneer men een motor koopt. Hoe meer lawaai, des te beter het is. Laten we toch wijzer zijn. Wordt er door die voertuigen op een, twee drie of weet-ik-veel op hoeveel wie len niet genoeg herrie gemaakt Mocht het onverhoopt de geest van de tijd zijn, we bedoelen, dat de mees te mensen niet meer tegen de stilte kunnen, laten we dan een ding goed beseffen: Er komen steeds meer auto's, mo toren, bromfietsen, vliegtuigen. Stelt U zich even, zo maar drie of vier se conden, het geluid voor dat we te horen krijgen over tien of vijftien jaar De rubriek van ARTEMIS heeft al vele onderwerpen onder de loep genomen en reacties afgewacht en gekregen. En nu wacht de reserve- rubriekschrijver geduldig totdat hjj getroffen wordt door de stilte. Nederlands zwaarste zwemwedstrijd die van Breskens naar Vlissingen, om de Scheldebeker, staat weer voor de deur. Volgende week zaterdag, 13 juli, om vijf minuten over half drie, zal het startschot vallen voor de 15e interna tionale Scheldebekerzwemwedstrijd. ,Vijf minuten over half drie". Een nauwkeurig berekend tijdstip. Het is zo gesteld, dat de deelnemers zo wei nig mogelijk hinder ondervinden van de sterke eb- en vloedstroom, doch er in tegendeel zo veel mogelijk profijt van trekken. Stelt men het tijdstip te vroeg voor „dood-tij", dan worden de deelnemers kilometers landinwaarts gezogen, zoals enkele jaren geleden 't geval was. Zou men het te laat stel len, dan zouden de deelnemers de open zee ingedreven worden en vrijwel ze ker geen van allen het Vlissingse bad- strand bereiken. Dit gevaar blijft be staan en daarom is er een denkbeel dige lijn over de Schelde getrokken. De deelnemer, die ten westen van de ze lijn komt, wordt onherroepelijk uit het water genomen. Om veiligheidsredenen is het aantal deelnemers weer vastgesteld op 20 en zelfs voor dit kleine aantal is een le gertje mensen en een vloot schepen nodig. Iedere deelnemer wordt ge volgd door een jol, waarin zich naast de roeiers en de stuurman een lid van de reddingsbrigade bevindt. De ver binding tussen deze jollen wordt on derhouden door vier motorboten van dè Koninklijke Marine, aan boord waarvan zich een dokter, Rode Kruis- personeel en een zuurstofapparaat be vinden. SCHOUWSPEL Voorts zijn er grotere motorboten voor de jury, de medische staf en voor belangstellenden. Daar er bo vendien meestal vele vissersboten de wedstrijd volgen, zullen duizen den mensen op de Vlissingse boule vards van een prachtig schouwspel kunnen genieten. Zij worden boven dien regelmatig op de hoogte ge houden van het verloop van de wed strijd, daar één der volgboten radio grafisch in verbinding staat met een geluidswagen op de boulevard. DE BRAND IN HULST Om misverstand te voorkomen wordt medegedeeld, dat de brand, die zondag is uitgebroken in een postor derbedrijf te Hulst, het gebouw van de Zeeuwse Textiel Combinatie in de as heeft gelegd en niet zoals aanvan kelijk is gemeld, het bedrijf van de eveneens te Hulst gevestigde „Zeeuw se Textielcentrale". Een groep experts zal 's morgens om acht uur beslissen, of de wedstrijd in verband met de temperatuur van het water, de golfslag of andere geva ren, zal kunnen doorgaan. Mocht dit niet het geval zijn, dan wordt een wed strijd gehouden in het kanaal door Walcheren #van Middelburg naar Vlis singen over een afstand van 5 km. De namen van de 20 deelnemers zijn nog niet bekend. Zij zullen worden ge selecteerd uit de binnengekomen in schrijvingen. Het is jammer, dat dit sportgebeuren, dat toch wel tot de verbeelding van iedere afstandzwem mer moet spreken, zo weinig buiten landers van naam trekt. Veelal blijft de buitenlandse deelname beperkt tot een of twee Engelsen. Vele duizenden toeschouwers heb ben gisteravond rond de St. Jacobs- kerk te Vlissingen op de Oude Markt de eerste opvoering van het openlucht spel „Bestevaer Michiel" bijgewoond. Onder hen bevond zich o.a. de Com missaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, leden van Ged. Sta ten, b. en w. van Vlissingen en da commandant der marineschepen, die aan de vlootschouw deelnemen. Het door Louis Lockefeer speciaal voor de De Ruyterherdenking geschre ven spel geeft een beeld van het leven van De Ruyter en enkele hoogtepun ten uit diens leven. Aan het eind der opvoering, die nog viermaal zal wor den herhaald, bracht de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, de dank over namens het gemeentebestuur en overhandigde een viertal De Ruyter- penningen. De schrijver Louis Lockefeer ont ving De Ruyterpenning, evenals de re gisseur Jan Lemaire en de twee ver tolkers der hoofdrollen: Michiel A. de Ruyter door J. L. Verhagen en Johan de Witt door A. Vader. Voordien heeft de Vlissingse jeugd en sportverenigin gen een défilé gehouden voor het standbeeld van De Ruyter, waar een krans werd gelegd. Meer dan 2500 jon geren namen aan dit défilé, dat door de burgemeester en wethouders werd gadegeslagen, deel. 76) Zo'n verrekijker is een uit komst. We zullen er veel plezier van kunnen beleven wanneer we op het water zijn. Laat Petsie er ook eens door kijken, hij zal er vast schik in hebben. Het is afschuwelijk dat die arme Petsie steeds met die ton op zijn rug moet lopen. Wij moeten straks eens proberen of we hem niet van die kwelgeest kunnen be vrijden.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2