NIEUWTJES VAN ALLE EILANDEN BEURS MARKT VEILING Straatverlichting in Souburg wordt geheel verbeterd MIDDELBURG GOES BEROEPINGSWERK GROTEVAART Warmte had invloed op de beurs Debat over het leggen van zinker Cultuurtechnische werken op Walcheren Pijnlijke zaak in raad Stavenisse V eilingberichten Grensarbeiders Gestolen fiets per trein verzonden Dinsdag 2 juli 1957 ZEEUWSCHDAGBLAD Pagina 5 Rectificatie In onze editie van zaterdag vermeld den wij abusievelijk, dat in de kunst zaal van „Het Schuttershof een ex positie van Liesbeth Minderhoud ge houden wordt. Men leze: Expositie Liesteth Binkhorst. V.V.V. vergaderde Onder voorzitterschap van mr. J. F. G. Schlingemann vergaderde gister avond in hotel „De Koophandel" de Goese V.V.V. In zijn openingswoord merkte de voorzitter op dat het verre van gemakkelijk werken is in 'n plaats als Goes, geen uitgesproken vakantie- stad. De heer Schlingemann bracht dank aan de heer H. Huige voor het door hem verrichte werk voor V.V.V. Een verzoek van de r.k. gymnastiek- ver. Kasporgo om een subsidie van 500 gulden te ontvangen werd ingewilligd. Dit verzoek werd gedaan in verband met het volksdans- en balletfeest dat deze vereniging van 19 augustus in Goes hoopt te organiseren. Eveneens werd het verzoek van de ronde van Zeeland om een subsidie van f 50, te ontvangen ingewilligd. Over het 40 jarig bestaan van V.V.V. Goes, dat in november zal worden ge vierd, konden nog geen nadere mede delingen worden gedaan, aangezien 't programma voor dit jubileum nog uit- fewerkt moet worden door de heren Verwer en M. Haasdonk. De aftredende bestuursleden, de he ren C. J. van Asperen Vervenne en M. Haasdonk werden herkozen. Aantal baden In het badhuis van het Medisch Centrum te Goes werden in de maand juni 3549 douchebaden genomen. ANNA JACOBAPOLDER Schoolreisje. De kinderen van de hoog ste klassen, 4 tot en met 8, maakten met enkele ouders en het schoolpersoneel een ichoolreisje naar Wassenaar. Eerst werd Blijdorp aangedaan.' Daar vermaakten ze zich bij de maaltijd der apen. Toen naar Madurodam. De trein tjes vonden ze het meest interessant. Ten laatste gaven de speeltuin en de kanovijver te genieten. BORSSELE Schoolreisje. Onder leiding van het onderwijzend personeel der O.L. school maakten de hoogste klassen hun jaarlijkse reis, ditmaal naar Arn hem. Been gebroken. De heer M., chauf feur op het bedrijf van de heer J. v. d. Ende, kreeg, toen hij uitgleed, 'n zware plaat op één van zijn benen, waardoor dit beneden de knie op twee plaatsen brak. Raad vergaderde. Vrijdag kwam de gemeenteraad onder leiding van bur- femeester Dominicus, in vergadering ij een. In de eerste plaats werden hypotheekleningen voor woningbouw bij de N.V. Bouwfonds Ned. Gemeen ten garant gesteld voor J. J. Traas en G. Duynkerke. Aan het uitbreidings plan (goedgekeurd) is een voorwaar de verbonden, dat op 10 m. afstand van de zeedijk niet gebouwd mag worden. In de vacature van lid der commis sie van beheer schoolartsendienst, ont staan door het vertrek van de heer C. F. A. M. van Horsigh, kon de raad zijn goedkeuring geven aan de be noeming van mr. H. J. M. Stie ger, burgemeester van Hoedekens- kerke. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd werd aan de havenmeester, de heer W. Wage naar, met ingang van 1 oktober eer vol ontslag verleend. Ingaande 1 ok tober wordt de heer W. Wagenaar opnieuw aangesteld als havenmeester op arbeidsovereenkomst. COLIJNSPLAAT De „Febé" komt. Van woensdag 3 tot 5 juli a.s. zal het evangelisatie schip „Febé" van het Leger des Heils Colijnsplaat aandoen. Elke avond om 8 uur zullen er in een tent op de kade samenkomsten worden gehouden, af gewisseld met muziek en zang. Schoolreisje. Leerlingen van de hoogste klassen der Chr. Nat. school maakten een driedaagse fietstocht. Zij Ned. Herv. Kerk Aangenomen het beroep als lucht machtpredikant te Gilze-Rijen: kand. A. Karrèman te 's-Gravenhage. Geref. Kerken Beroepen te Leiden (5e predikants plaats): mr. dr. J. Ozinga te Lunte- ren; te 's-Gravenhage-Loosduinen: L. J. Boeijenga te 's-Gravenzande; te Harlingen: C. W. de Vries te Lollum. Aangenomen naar Bandoeng: L. Ringnalda te Borne. Bedankt voor Rotterdam-Kralingen: H. D. Bakker te Tholen. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Biezelinge: W. Rui ter te Baarn. AAGTEDIJK: 29 v. Socotra n. Ceylon. AMERSKERK: 29 bij Kreta. AKKRUMDIJK: 29 bij Bermudas. DELFSHAVEN: 29 bij Baltimore. DIEMERDIJK: 28 van Victoria naar Vancouver. HERA: 30 te Cape Haitien. JOH. v. OLDENBARNEVELT: 30 van New York naar Southampton. KATELYSIA: 29 bij Sombrero Eil. LAURENSKERK: 1 van Mufattak nr. Mombassa. MAASDAM: 29 van Halifax nr. New York. MIJDRECHT: 1 te Finnart. NOORDAM: 30 bij Lizardhead. NESTOR: 30 te Willemstad. P. G. THULIN: 29 bij Valentia. PR. ALEXANDER: 30 te Le Havre. RIDDERKERK: 30 bij Ouessant. SIBAJAK: 29 bij Finisterre. SOESTDIJK: 1 te Antwerpen. TJIPONDOK: 30 te Tj. Priok. WATERMAN: 30 bij Fayal. WILLEM RUYS: 30 bij Sabang. ZUIDERKRUIS: 29 bij Jamaica. vonden onderdak in het opvangcen trum „Hedenesse" bij Cadzand. Van hieruit werd een bezoek gebracht aan België, waar in de oude stad Brugge een boottocht door de grachten werd gemaakt ELLEWOUTSDIJK Vrijdagavond kwam de raad bijeen onder voorzitterschap van burgemeester D. Lodder. Besloten werd tot wijziging van de begroting, dienst 1958 en 1957, waarna de rekening 1954 en 1955 werden aangeboden. Voorts werd besloten, een uitgegeven kasgeldlening te verlengen voor 3 faan- den. Tot lid der Commissie van Beheer van de Schoolartsendienst op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland (West) werd in de vakature van Horzig benoemd mr. H. J. M. Stieger te Hoedekenskerke. Op een verzoek van de Centrale Ka tholieke Militaire Tehuizen om een jaar lijkse subsidie werd afwijzend beschikt. Uitvoerig werd besproken de noodza kelijkheid van een andere vuilstortplaats in deze gemeente dan bij de haven. Om gezien is naar een terrein bij de zg. in laag. Van Staatsbosbeheer is evenwel be richt gekomen, dat bezwaar bestaat te gen het aanleggen van een vuilstortplaats in dit natuurreservaat. Thans zal worden getracht een terrein.in Everinge te ver krijgen. Besloten werd, voor de grafdelver een uniformjas aan te schaffen. Met betrekking tot de haven werd be sloten met de eigenaars kontakt op te ne men ter verkrijging van de terreinen; aan het Kadaster zal worden gevraagd, de juiste grenzen der terreinen aan te geven. Tenslotte werd besloten de wijzers van het torenuurwerk te laten vergulden. GRIJPSKERKE Nieuw hoofd. Tot hoofd van de Chris telijke school is benoemd de heer C. P. de Schipper, thans in gelijke functie te Oud-Vossemeer. KAPELLE Mejuffrouw A. W. Kram heeft met goed resultaat haar eindexamen ge daan aan de Middelbare Meisjesschool (de Van Limburg Stierumschool) te Arnhem, waarvan de directrice is mejuffrouw Rothuizen, een Goesse van geboorte. Rondgang Jonge Kracht. Ter gelegen heid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard heeft zaterdagavond het tam boer- en pijpercorps Jonge Kracht uit Biezelinge een rondgang gemaakt door Kapelle en Biezelinge. Hiervoor was veel belangstelling. Geslaagd. De heer J. C. Bayens is te Leiden geslaagd voor het kandidaats examen geneeskunde II. NISSE Gemeenteraad. Vrijdag kwam de raad in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van wethouder Iz. Jan sen. De heer P. v. d. Guchte maakte aan merking op de notulen van de vorige vergadering, waarin stond, dat hij „ge loofde" dat de raadsbesluiten niet wor den uitgevoerd. Hü wilde doen opnemen, wat hü wel heeft gezegd, n.l. dat het col lege van b. en w. het raadsbesluit niet had uitgevoerd. De overige raadsleden gingen daarmee accoord. Voor een lid van de commissie van beheer van de Schoolartsendienst op Walcheren, Noord en Zuid-Beveland-West, in de vakature Van Horsig werd gekozen Mr. H. 3. M. Stieger. De wijziging van de begroting voor 1956 van het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd. Eveneens het voor stel, om het tarief voor het hebben van benzinepompen in gemeentegrond te brengen op 10,— per pomp, per jaar. Besloten werd tot het verlenen van me dewerking aan de aansluiting van het elektrisch net van de percelen gelegen in het ruilverkavelingsgebïed; belangheb benden moeten daarvoor 400,— per per ceel plus ƒ40,per ha betalen. De heer Boonman vond die ƒ40,per ha erg onbillijk; de gemeente moet 20 beta len, dus voor 12 percelen ƒ14.160, Het verlenen van medewerking aan de verbetering van de weg Nisse naar de Prov. weg 's-Gravenpolder-Ovezande werd in principe aanvaard; het plan wordt geraamd op 200.000,—. Een vraag van de heer Nieuwenhuise naar hekjes voor de gemeentewoningen, vond geen bijval van de andere leden. OOSTKAPELLE Raad. Woensdagavond om half acht komt de raad bijeen. De agenda ver meldt o.m. voorstellen tot verkoop van bouwterrein aan de Torenstraat; tot het verlenen van medewerking aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente inzake de restauratie van het kerkge bouw en tot het verlenen van eervol ontslag aan het hoofd van de vlees keuringsdienst de heer L. J. J. Geldof. RETRANCHEMENT Gemeenteraad. De raad van Retran- chement machtigde b. en w. aan de Ned. Heide Baatschappij opdracht te geven tot het bijwerken van het destijds door deze Maatschappij opgemaakt plan inza ke restauratie der vestingwerken. De kosten van de voorbereiding, groot 2500,—, worden vergoed door het Minis terie van Sociale Zaken. De voorzitter deelde mede, dat vanzelfsprekend nader hand nog onderhandelingen zullen ge voerd worden met de beheerder der wal len, i.e. het waterschap Het Vrije van Sluis. Het plan voorziet ook in de aan leg van een openluchttheater, alsmede het uitdiepen van de grachten, ten be hoeve van de watersport. Jeugdraad. De N.H. Kerkeraad is er toe overgegaan een Jeugdraad in te stel len. Deze zal namens de kerkeraad ver antwoordelijk zijn voor het kerkelijk jeugdwerk ter plaatse. Hij zal zich in de komende maanden bezighouden met plannen te beramen voor het wintersei zoen en zo nodig, met reorganisatie van het bestaande jeugdwerk. De raad wordt voorlopig gevormd door de heren ds. S. Tijmstra, J. Hakker, W. Kuijs, J. Faas, en Iz. Cambier. ST. ANN ALAND Bouwfonds bracht ruim ƒ50.000,op. Het bouwfonds voor uitbreiding van de Ned. Herv, kerk bracht ƒ50.422,45 op, waaronder ƒ40.072,45 aan vrije giften. De 2e collecte in de buitenwijk bracht op ƒ475,en ƒ500,2 De 3e en laatste rondgang in de buitenwijk bracht 595,— op, terwijl op de boerenleenbank een gift van 100,werd overgemaakt. Men is bijzonder tevreden over deze schitte rende opbrengst. VROUWENPOLDER Nieuwe onderwijzeres. Tot onderwijze res aan de Chr. Nat. school alhier is be noemd per 1 september a.s. mej. H. W. Huser te Middelburg. Geslaagd. De heer A. Hoefkens alhier slaagde voor aspirant opzichter-tekenaar. Naar Nijmegen. De kinderen der zon dagschool en het zangkoortje maakten hun jaarlijks reisje, dit keer naar Nijme gen. Het was een prettige dag. WEMELD1NGE Vrijdagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester C.N.F. van Sas. Aangenomen werd een voorstel, om aan de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten te verzoeken het crediet in rekening-courant te verhogen tot f 234.000. Indien dit bedrag wordt op genomen, bedraagt de vlottende schuld der gemeente f374.000. Besloten werd tot verhuring van de volgende woningwetwoningen: Prinses Julianastraat 54 aan F. J. van Dok- kum (huurprijs f6.05); Oranjeboom straat 1, la, lb en lc aan J. Heijstek, J. Leijs, A. Lous en J. Kroon (huur prijs voorlopig f9); Buurweg 11 aan W. van Stel (huurprijs f 5.85). Aangenomen werd een voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting voor 1956. De Vrije Evang. Gem. kreeg toe stemming om zondag 14 juli 1957 een openluchtsamenkomst te houden van 34.30 uur op het voor en achterge deelte van het voetbalterrein. De heer P. Groene verzoekt aan dacht te willen besteden aan de Reep- weg, waar een plaats is, die helemaal wegzakt. De weg is volgens spr. veel te smal. WEST-KAPELLE Complete autozaak. In aanwezigheid van vele belangstellenden werd het nieuwe garagebedrijf van de heer L. Lous geopend. Deze garage en reparatieinrich ting gelegen aan de Zuidstraat in het centrum van het dorp, heeft een mooie winkel en een werkplaats compleet met hefbrug en boxen aan de Achterweg. Ze voorziet in een grote behoefte. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., Ned. 1953 Ned. 1953 Ned. 1947 Dollarl. 1947 Ned. 1962-'64 Cultuurb. - N. Handelsb. N. Handel Mij Amst. Rubber Bandar Rubber Ver. Deli Mij HVA Jav. Cultuur NISU De Oostkust Senembah Serbadjadi Vorstenl. AKU 4 Calvé Delft Berkels Pat. Ned. Ford Gelder Zonen K. Hoogov. Müller Co. N. Kabelfabr. Philips Gloeil. id. 6 pet. pref. 90 90A 9ÖH 4991 1(M 159)1 7654 125)1 56 100 106 64 39 29)1 198)1 357 207/ 271/ 190 302 374 28741 28994 9054 8954 8654 95 9054 159)4 7554 111 9354 124)4 56 99)1 105 65 3794 29/ 197 355 263 19154 306 285 293)1 156 Unilever 470 47054 Wilton Fijen. 246 248 Biliton II rubr. 27494 273 Dordtse Petr. 1050 1056)1 id. pref. 1050 105594 Kon. Olie 220.40 220.60 id. (ƒ1000,—) 219.95 220.35 Moeara Enim 1593 1580 H. Am. Lijn 17954 18054 Java Ch. Pktv. 169 169 Kon. Boot 148 149 K. Paketv. 15554 156 St. Mij Ned. 187 188 Omm. Scheepv. 269 269 K. Rott. Lloyd 17054 17154 N. Schpv. Unie 15994 164 Telev. Eleetr. 1374 1354 Amst. Bank 20494 20354 Rott. Bank 17054 170 Twentse Bank 17454 174 Aniem 5354 Albert Heijn 240 242 Borneo-Sum. 71 7154 Internatio 91 91 Overz. Gas 175 180 De Schelde 186 18594 R.S. Stokvis 158 Unilever 12154 12194 GOES V. Machinef. K. Zwanenb. Esc. Bank Canad. Pacific Int. Nickel Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting Anac. Copper Baltimore Bethl. Steel Ches. Ohio Cities Serv. Cont. Oil Curt. Wright Gen. Motors Jones Steel Kenn. Copper M. Kans. Texas N. Y. Central Pennsylv. Phillips Oil Rep. Steel Stand. Brands Shell Oil Sunray Oil Tide Water U.S. Steel 3594 106/ 754 1474 59 6954 5054 194 62 6854 66 4354 4254 56)4 11294 9 3354 2054 55 43 8754 2854 3954 158 331 35)4 106 7)4 15 57 5094 195 63 4294 4254 5754 11174 3354 2094 49/ 5594 43)4 87/ 28 3754 68/ In de Beurshal hing gistermiddag nog volop de hitte van het weekend, die drukkend werkte op de activiteit van de beursbezoekers en die een lo me stemming veroorzaakte. Ook in het telefonische verkeer met het buiten land ondervonden arbitrageanten de invloed van de warmte want in vele gevallen kregen zij ten antwoord dat de hittegolf, ondanks de afkoeling van gisterochtend, het werk op de kanto ren belemmerde. Van affaire viel dan ook aan het Damrak heel weinig te bemerken. Het buitenland liet volko men verstek gaan en het publiek toonde niet de minste belangstelling. Vandaar dat de markt bijzonder onge animeerd verliep en geen enkel as pect opleverde dat de aandacht trok. Hiermee zette de beurs de eerste werkdag van het tweede halfjaar wel uiterst lusteloos in. Juist heeft men kennis genomen van de omzetcijfers Waarschijnlijk binnen afzienbare tijd zullen in Souburg 30 nieuwe woningwet woningen verrijzen, daar de raad met al gemene stemmen het voorstel van b. en w. aanvaard heeft tot het aanvragen van steun uit 's Rijks kas voor de bouw van deze woningen aan de Julianastraat door de Chr. Woningstichting Walcheren. Eveneens met algemene stemmen aan vaardde de raad het voorstel tot verbe tering der algehele straatverlichting vol gens een plan der N.V. PZEM. Een kre diet van 10.925,werd beschikbaar ge steld om heteerste gedeelte van deze Antwoord van minister Op vragen van het Tweede Kamerlid, de heer Kodde, over de tengevolge van de bestedingsbeperking vertraagde uitvoering van de cultuurtechnische werken op Walcheren, heeft minister Mansholt geantwoord dat, indien, zo als de heer Kodde stelt, de bestedings beperking inderdaad tot een aanzien lijke vertraging van de werken op Walcheren zou leiden, waarschijnlijk hogere bedragen aan schadevergoeding moeten worden betaald. Volgens de heer Kodde zal de opbrengst van de delen, die niet afgewerkt worden en die, door voorheen reeds uitgevoerde werken aan andere kavels in een min der gunstige toestand zijn voor de ver kaveling, belangrijk lager zijn dan wanneer die werken werden uitge voerd. Naar het oordeel van de minister zal de produktie echter niet noe menswaardig dalen en voor onrust onder de betrokkenen, waarvoor de heer Kodde vreesde, is volgens mi nister Mansholt geen reden indien de werken in het geheel niet zou den worden uitgevoerd en geen schadevergoedingen zouden worden betaald. De minister is zich er van bewust dat als in 1957 minder geld beschik baar wordt gesteld, die werken toch, zij het dan later, zullen moeten wor den uitgevoerd en dan waarschijnlijk meer zullen kosten. Maar hij is bereid, naar hij mededeelt de verantwoording hiervoor te dragen. Tenslotte deelde minister Mansholt mede dat het door interne verschui vingen mogelijk is gebleken een wei nig meer werk in 1957 op Walcheren te laten uitvoeren dan oorspronkelijk in het kader van de bestedingsbeper king in het voornemen lag. Hierdoor zal in de gestelde moeilijk heden, althans ten dele, kunnen wor den voorzien. Raad Aagtekerke De gemeenteraad van Aagtekerke heeft besloten het uitbreidingsplan zoda nig te wijzigen dat halfhoge bouw voort aan mogelijk zal zijn. De vergoedingen voor het l.o. voor 1956 werden vastge steld: diaconieschool ƒ1.657,51, school Geref. gemeente ƒ2502,50. Voor vak vakonderwijs aan deze school werd de vergoeding voor nov. en december vast gesteld op ƒ68,64. Bij de rondvraag werd gevraagd de maximum snelheid in te te stellen voor de bebouwde kom. De voorzitter deelde mede dat b. en w. hier over geen zeggenschap hadden. verbetering uit te kunnen voeren. Het eerst is de Kanaalstraat aan de beurt, waarna het gehele werk in etappen zal worden uitgevoerd. Voorlopige schattin gen wezen uit, dat de totale verbetering der straatverlichting minstens 91.424 zal vergen, een bedrag dat werd vastge steld in oktober 1956 en nog herzien moet worden in verband met de plaats gehad hebbende stijgingen. HET LEGGEN VAN EEN ZINKER In een vorige vergadering werd be sloten tot onderhandse aanbesteding van het leggen van een zinker door Jaet kanaal door Walcheren, welke zinker de eerste fase is voor een algehele rio lering van Oost en West Souburg. Ge deputeerde Staten onthielden echter hun goedkeuring. In deze vergadering kwam derhalve een nieuw voorstel ter tafel, in een ge wijzigde vorm, waarvan de burgemeester de verwachting had, dat het wel de ge wenste goedkeuring zal ontvangen. Over dit voorstel ontspon zich, evenals dit in de vorige zitting het geval was, een flink debat. Raadslid G. J. Janse (c.h.) ging thans iets verder dan de eerste maal en diende een amendement in, waarin hij aandrong op het doen uitstellen van het leggen van deze zinker tot na 15 sep tember. Hij was van mening dat de werkzaamheden onoverkomelijke be zwaren zouden opleveren voor het ne men van een fris bad in het kanaal en dat hierdoor de zwemvereniging gedu peerd zou worden. Het amendement werd ondersteund door J. Sinke en C. W. de Visser (eveneens C.H.) doch na een uiteenzetting door burgemeester Stemer- ding door de andere raadsleden verwor pen. Het sterkste argument dat burge meester Stemerding kon aanhalen was wel het grote prijsverschil - ƒ5400,- bij de uitvoering in de zomermaanden of bij uitvoering na 15 september. In de gemeenteraad van Stavenisse is het vrijdagavondw ondanks de warmte nogal heet toegegaan. Eén der pijnlijke zaken was, dat wethouder J. Hage aan de voorzitter, burgemeester A. Sluijmers, meedeelde dat het raadslid C. W. Eerland niet meer als vertegenwoordiger van de S.G.P. beschouwd mag worden. De heer Eerland zei naar aanleiding hiervan, dat met een eerste wethouder die zijn functie als waarnemend bur gemeester niet durft vervullen, geen samenwerking mogelijk is. Bij het voorstel tot demping van de sloot aan de Poststraat sprak de heer Eerland van een vreemd voorstel. De sloot is nl. al dicht. Spr. bracht lof aan de Ned. Heide Maatschappij voor haar vlotte medewerking. De demping was ook noodzakelijk, maar het voor stel nu is „het paard achter de wa gen". De voorzitter deelde mede, dat hij een bespreking hierover had be legd, doch de heer Eerland wilde niet komen. Deze zeide, dat voor een der gelijk punt een openbare raadszitting desnoods speciaal belegd had moeten worden. Zijn voorstel, om het punt van de agenda af te voeren, vond ech ter bij niemand instemming, zodat het voorstel van b. en w. met vijf stem men werd aanvaard. Het salaris van de handwerkonder- wijzeres mevr. Van der Jagtvan As werd verhoogd tot 780,plus reis- vergoeding. De raadsleden vonden dit noodzakelijk, daar anders mevrouw Van der Jagt naar St. Annaland zou gegaan zijn, waar zij meer kon ver dienen. Het is echter wel bezwaar lijk, dat op deze wijze alle kosten stij gen. over het eerste halfjaar die over de gehele linie lager zijn dan in 1956 en daarmee een weinig opgewekt beeld geven van de effectenhandel van het lopende jaar. Thans is de komende emissie van converteerbare obligaties der Billiton Mij het voornaamste onderwerp van gesprek. Woensdag begint de claim- handel en men hoopt dat deze een beetje levendigheid zal teweeg bren gen. Taxaties voor de claims hoort men van 80 tot 100, maar men rea liseert zich dat dit een slag in de lucht is. De prijs is precies in over eenstemming met de aandelenkoers van gisteren van 271. De claimprijs komt overeen met 108 voor de nieuwe obligaties (voor conversie zijn nodig 2 obligaties en 550, samen 255 pet. plus 16 pet voor aankoop van de claims, samen 271 pet). Internationale fondsen waren goed prijshoudend. KLM zeer vast, ruim 128, Philips beter op beschouwingen uit Amerika over dit fonds, Olie ruim ƒ220. Scheepvaart merendeels iets bo ven vrijdag vooral Scheepvaart Unie, op 163. Cultures ongeanimeerd, eerder luier, waarbij de beschouwingen over de nieuwe deviezenregeling geen in vloed meer uitoefenen. Staatsfondsen ongeanimeerd. Prolongatie 3% pet. KAPELLE, 1 juli 1957. Aardbei en zonder dop voor de industrie: Ju- cunda I 113,80; II 106,90—107,40; Ma dame Moutot 1 107,30—108,80; II 104,90; Climax I en II 116,80. Diverse ressen 79. Frambozen voor de industrie in kratten per kg: I 223,90230,10, II 174179 (aanvoer 14 ton); Frambozen in tubs 148,50—154,70 (6 ton). Aanvoerveiling: Kersen per kg; Ear ly Rivers I 193; II 140; Markiezen I 147194; II 133140; Vroege van Werden I 148161; II 128! Meikersen I 130—151; II 100; Hollanders I 117 154; II 106—117; Suikerkers I 94; Mo rellen II 68; Volgers I 105; Inspect. Löhnis I 171. Diverse kersen II 5775. Kersen per doos: Vroege van Wer den I 40; Aardbeien per doos: Climax I 3657, II 2834; Madame Moutot I 40; Soltwedel I 32; Talisman I 43; Aardbeien per kg II 96141; afw. 6979; Rode bessen per kg: I 131 148; II 90—129; III 68—82; Rode bes sen per doos: I 3650; II 2640; Kruisbessen per kg: I 42; idem per doos: II 21; Frambozen per doos: I 4355; II 3149; Loganbessen I 45. Aardappelveiling; Eerstelingen 1 30 31; drielingen 20; kriel 711. Groen ten veiling: Kropsla 914; Boskroten 914; Rabarber 2025, Tuinbonen 26; Spitskool 13-15; Bloem kool 1835, Doperwten 3356; Bos- peen 24; Komkommers 3651. GOES, 1 juli. Export- en Industrie veiling: Jucunda I en II 108.20114.80. Mad. Moutot I en II 105.20—110. Cli max I en II 109. Framb. in kratten export 196, II 157. Aardbeien afw. 65. Aardbeien per doos: Mad. Moutot II 30, Climax I 41, II 33. Per kg Mad. Moutot I 170, II 110.50, afw. 90—110, Climax I 150, II 9095. Frambozen p. doos I 3945, II 2333. Rode bessen per doos I 3447, II 2835, idem p. kg I 108—138, II 91—135, III 59—71. Kersen: Vr. v. Werden II 148151, Hollanders II 140—156, Markiezen I 176—192, II 122—157, Br. Bruine II 157, Morellen III 71, Krieken II 135. Druiven I 280300. Groenten: Kropsla A I 20, A II 16 20, B I 8—13. Bloemkool B I 13—14, Raad Driewegen In de raad van Driewegen is besloten de taxatie van de te onteigenen gronden voor sportterrein op te dragen aan de Centrale Commissie voor Onteigenings- vergoedingen te Rotterdam. In de vaka ture Commissie van Beheer Schoolart sendienst van Horsig werd benoemd Mr. H. J. M. Stieger, burgemeester te Hoede kenskerke. Het verzoek van de Regelingscommis sie Zuid-Bevelandse Rundveefokdag om steun te verlenen wordt afgewezen. Vastgesteld werden een verordening op het gebruik en beheer van de algemene begraafplaats en een verordening op de heffing van begraafrechten. Besloten werd van de heer F. v. d. Wege een strook bouwgrond aan te ko pen tegen een prijs van 4,r- per vier kante meter. De directeur van de Volkshuisves ting en Bouwnijverheid heeft de ge meente een Noorse woonbarak aange boden voor kleuterschool. Besloten werd dit aanbod te accepteren, behou dens hogere goedkeuring. Een herziening van het uitbreidings plan zal worden voorbereid. De bouw van 2 woningwetwoningen aan de Smitsweg zal worden aanbesteed onder de plaatselijke aannemers. Het voorstel tot intrekking van de verhuur van de voormalige onderwij zerswoning aan de heer H. Vermaas, vond eveneens bezwaar bij de heer Eerland. Thans woont de heer Ver maas met vrouw en vijf kinderen in een krot. Hij zal niet voor een ander voorstel stemmen. afw. 1418. Komkommers A I 4152, A II 46—47, B I 45, C I 36, alles p. St. Doperwten 2939, Rabarber 2231, Dubb. pr.bonen 150170, Tuinbonen 28—23, Stoksnijbonen 90—95, Poste lein 3035, Andijvie 16—17, Gr. Sav. kool 7, Tomaten A 101, B 92, C 96. Eerstelingen 2528, drielingen 2224, kriel 10—13. KRABBENDIJKE, 1 juli Exp. en industrie: Jucunda 113.79120, afw. 79.80. Gew. veiling: Jhr. v. Tets 1 33 43, 2 29—32; Prolific 1 42—44, 2 25— 37; Climax 1 29, 2 18; Malling Promise 2427; diversen 6672. BERGEN OP ZOOM, 1 juli. An dijvie 10—14; Bloemkool 1035; Kom kommers 1319; Sav. kool 7; Boskro ten 513; Bospeen 1932; Sla 3—25; Tomaten 45104; Tuinbonen 1016; Rabarber 620; Rode kool 2127; Stamboon dubb. pr. 154—181; Peulen 2381; Erwten 2353; Snijbonen 85 195; Asperges 30249; Aardappelen 1032; Aardbeien 45151; Kersen 48 155; Rode bessen 80184; Frambo zen 115148; Kasperzik 527; Kas pruim 615; Kruisbessen 3057. MIDDELBURG, 1 juli Aardappe len bonken 3435, gr. 2527, kriel 11 14, drieling 2123. Aanvoer 25 ton. Aardbeien 108169 p. kg, 3146 p. d.; Frambozen 2442 p. d.; Bessen 3437 p. d., 73147 p. kg; Kersen 158169 p. kg; Pruimen 315 p. st.; Perziken 741 p. st.; Tomaten 80116 p. kg; Kruisbessen 4481 p. kg; Bloemkool A 10—42, B 10—14, C 10—13; Kom kommers A 4053, B 3145, C 18 40; Sla A 1025, B 37; Dubb. pr. bo nen 146155; Snijbonen 96128; Wa genaars 116; Andijvie 8—24; Postelein 1544; Rabarber 2832; Tuinbonen 1926; Doperwten 3451; Waspeen 2038; Bospeen 2346; Boskroten 10 20; Spinazie 9; Spitskool 511; Sav. kool 7—13. ST. ANNALAND, 1 juli. Dorê gewone 3232,32; gewone afwijkend 29,61—30,59; drielingen 22,01—22,23; kriel 14,60; bonken 35,50. Aanvoer 26% ton. SECHERPENISSE, 1 juli. Doré gewone 31,3632,18; afwijkend 30,26; drielingen 20,8121,53; kriel 14,25; bonken 34,50. Aanvoer 24 ton. ST. MAARTENSDIJK, 1 juli Do ré 1 30.08—29.80, driel. 21, kriel 12.90, bonken 34.98. Aardbeien 80100 p. kg. THOLEN, 1 juli. Aardappelen: Eer stelingen bonken 34, gewone 28.30 28.51, poters 21.31—21.71, kriel 5.63; Doree gewone 2929.36. Aanvoer 43 ton. GRAANBEURS ROTTERDAM Binnenlandse granen ochtend- beurs officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe niet ge noteerd. Voedergranen goed prijs houdend. Zomergerst naar kwaliteit 23.2524.25, extra 25. Haver naar kleur, droogte en kwaliteit 2223.25, extra blanke daarboven. Rogge: door sneekwaliteit 20.50, gedroogde 21.50, geschoonde bakrogge 23.25. Peul vruchten kalm. Groene erwten 30 41. Schokkers 3562. Bruine bonen blanke droge kwaliteit tot 58.50. VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer in totaal 1510. Vette koeien en ossen 937. Varkens 573. Vette koeien 33.25, 2.652.90, 2.50 2.60, Varkens (lev. gew.) 1.75, 1.70, 1.65. Een van de gevolgen van het Inte rim Arbeidsakkoord tussen België, Nederland en Luxemburg is de af schaffing van de arbeidsvergunning, welke tot nu toe was vereist voor de indienstneming van Belgische en Lu xemburgse werknemers. Daartegen over zijn werkgevers, die deze werk nemers in dienst nemen, thans ver plicht daarvan opgave te verstrekken aan het arbeidsbureau, binnen welks ressort de werkgever zijn woonplaats heeft. Ook bij verbreking of beëindi ging van de arbeidsovereenkomst zijn de werkgevers gehouden hiervan op gave te verstrekken aan het arbeids bureau. De politie te 's Hertogenbosch had de indruk gekregen dat fietsen de laatste tijd in deze stad gestolen, per trein werden vervoerd. Toen dezer dagen weer een rijwiel v/as ont vreemd, ontdekte de politie de gesto len fiets aan het station, waar zij aan geboden was voor verzending naar Den Haag. Er wiiti een seintje nnar de Haagste politie gegeven, die op de loer ging liggen, wie de bewuste fiets in Den Haag zou komen afhalen. Toen het rijwiel in Den Haag was aange komen, werd het afgehaald door de 32-jarige bedrijfsleider J. J. M. C., die onmiddellijk werd ingerekend en naar 's Hertogenbosch is overgebracht, waar de zaak nader zal worden onder zocht. Op de fiets was een kaartje aangebracht met een gefingeerde naam en adres in Den Haag. Amerikaanse oud-strijders op Soestdijk Een delegatie van de „Veterans of foreign wars of the United States" is gistermiddag door H. M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard in paleis Soestdijk ontvangen. Deze Amerikaanse oudstrijders-or ganisatie heeft Z.K.H. Prins Bernhard „the gold grand cross" der organisatie toegekend. H. M. de Koningin is een gouden broche met diamanten aangeboden. 0 De minister van arbeid van de Unie van Zuid-Afrika U. de Klerk, zal met de ambassadeur van de Unie en zijn staatssecretaris donderdag a.s. een bezoek brengen aan een bedrijf in Bunschoten, teneinde een inzicht te krijgen in de omscholingsmogelijkhe den van agrarische arbeiders en vis sers tot industriële arbeiders. 0 Aan het Moller Lyceum te Bergen op Zoom slaagde voor het eindexamen M.M.S. (middelbare meisjes school) mej. C. Laban uit Tholen.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5