Nieuws uit d e Provincie Raad 's-Heer Arendskerke over christelijk onderwijs Belangrijke oudheidkundige vondsten in Haamstede Paardenfokdag te Kortgene '»twk> K'"e t":, 2)e l^adio BRENGT U... TERNEUZEN Maandag 1 Juli 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 AAGTEKERKE Uitreiking diploma's. De voorzitter van de vereniging voor Veilig Verkeer te Middelburg, de heer E. Visscher, heeft aan elf leerlingen van de diaconieschool de diploma's van Veilig Verkeer uitge reikt. Dit geschiedde in tegenwoordig heid van het hoofd der school, de heer C. Klap, burgemeester J. Geuze en de wachtmeester der rijkspolitie. ANNA JACOBAPOLDER N.C.V.B. Voor de laatste maal in dit seizoen kwam de plaatselijke afdeling van de Ned. Christenvrouwenbond te Anna Jacobapolder in vergadering bij een onder leiding van mej. J. W. C. van Strien. Als spreekster trad deze avond op mevrouw Kooiker-Mohé uit Katwijk. Zij gaf een boeiende verhan deling over het boek „Rembrandt als mens geschreven door Jan Mens. In september hoopt voor de afdeling te spreken ds. Grolle uit Utrecht. Geslaagd. Voor het te Den Bosch ge houden examen, uitgaande van de Stichting vakexamens detailhandel ta bak, slaagde onze dorpsgenoot, de heer M. J. v. d. Velde. COLIJNSPLAAT Reis ouden van dagen. D« ouden van dagen maakten woensdag een uitstapje naar Walcheren; een bezoek werd ge bracht aan Miniatuur Walcheren, als mede de badplaatsen. Op de terugreis reed men naar de Sloepolder. Beide mu ziekgezelschappen wachtten de bejaar den bij thuiskomst op, hetgeen veel pu bliek op de been bracht. OOSTKAPELLE Crescendo. De muziekvereniging Crescendo heeft zaterdag om half acht het eerste concert van dit seizoen in de muziektent. N.C.V.B. De afd. Oost-Kapelle van de NCVB vergaderde onder leiding van mevrouw Landsheer-Hoeufft. Het woord werd gevoerd door ds. Van Ie peren uit Wemeldinge over Zekerheid des geloofs. Een geanimeerde gedach- tenwisseling volgde op de interessan te rede. Veilig Verkeer. Door de voorzitter van de V.V.V. te Middelburg, de heer E. Visser werd aan dertig leerlingen van de openbare en christelijke school het diploma voor Veilig Verkeer uit gereikt. ST. LAURENS Geslaagd. De heer M. C. Louws, voor heen te Sint Laurens woonachtig, slaag de te Arnhem voor betonbouwkundige. STAVENISSE Op stap. Op 10 juli a.s. hopen de ou den van dagen een reisje te maken naar het Burgers Dierenpark in Tilburg. Voor deze reis is onder de burgerij een be drag van 300,ingezameld. ST. PHIUPSLAND Brandweerwedstrijden. Zaterdag 13 juli a.s. zal bet brandweerkorps deelne men aan brandweerwedstrijden in Putte. Wedvlucht. De P.V. „De Reisduif" hield een vlucht uit St. Quintin. De uit slag luidt als volgt; Joh. Reyngoud 1, 5 en 9; G. van Nieuwenhuizen 2, 6 en 8; W. Reijngoud 2{ A. Faasse 4 en 10; Th. Bakker 7. WAARDE Collecte Rode Kruis. De collecte voor het Rode Kruis heeft in Waarde opge bracht ƒ426,75. WEST-KAPELLE Uitstapje. De plattelandsvrouwuen maakten per bus een uitstapje langs de Belgische kust. Concert. Zaterdag a.s. geeft het fan farekorps O.K.K. onder leiding van di recteur P. de Rooy een concert op de muziektent. WEMELDINGE Geitenkeuring. In de boomgaard van de heer Dominicus is de jaarlijkse gei tenkeuring gehouden. Voorgebracht wer den door J. van der Cingel een stam boekgeit, idem door J. Herrebout te Kloetinge en door J. van Oosten. En verder twee driejarige starnboekgeiten. Vier volbloed lammeren werden als volgt geclassificeerd: Joh. van der Cin gel 1; W. Gijssel 2; J. Geelhoed 3. ZAAMSLAG C.B.T.B. De afdeling oost-Zeeuwsch- Vlaanderen van de C.B.T.B. kwam in jaarvergadering bijeen onder leiding van de heer C. de Putter. In zijn openings woord memoreerde hij het landbouwbe leid in het afgelopen jaar. „Als organi satie hebben wij onder betrekkelijk rustige omstandigheden gewerkt", zo zei hij. Ook de prijzen maakte een onderdeel van zijn toespraak uit. Tevens stipte htj de Euromarkt nog aan. In het bestuur werden herbenoemd de heren H. de Jonge en A. de Feyter en gekozen werd de heer L. de Regt in de plaats van M. de Regt, die zich niet herkiesbaar stelde. Dertig jaar is laatstgenoemde bestuurs lid geweest. „Nooit deden wij een ver geefs beroep op u", aldus de voorzitter. DOMBURG Bejaarden op stap. Met de commissie hebben 84 ouden van dagen in twee bus sen een uitstapje naar Zeeuwsch-Vlaan- deren gemaakt. De tocht leidde ditmaal over Breskens door de Braakmanpolder naar Axel. Via Perkpolder werd naar Goes gereden. Op de terugtocht werd bü Veere de werkhaven van het Drie- Eilandenplan bekeken. Bij thuiskomst stond de muziek hen op te wachten. Op de markt sprak namens de bejaarden, de heer P. Passenier een dankwoord. De burgemeester, die met zijn vrouw de tocht had meegemaakt, wees op het sue- cesvolle uitstapje. 's-GRAVENPOLDER Ongeval. Toen de wielrtjdster L. A. Z. vanaf de Bosseweide linksaf de Dorps straat insloeg naderde uit de richting Goes een bestelauto, waardoor de dame aan de linkerzijde van de Dorpsstraat bleef rijden. Bij haar poging om de Dorpsstraat naar de rechterzijde over te steken kwam zij in botsing met een bromfiets, komende uit de richting Ove- zande. Na behandeling ter plaatse door E.H.B.O.-leden kon zij naar huis terug keren. Rijwiel en bromfiets werden licht beschadigd. HAAMSTEDE Ontslag. De heer J. A. van Waveren, die zitting had in de gemeenteraad voor de A.R.P. heeft ontslag gevraagd als zo danig in verband met zeer drukke werk zaamheden. Ook als voorzitter van de woonruimteadviescommissie heeft hij odtslag gevraagd. Straatverlichting. De P.Z.E.M. heeft deze week een zestal nieuwe lichtmasten geplaatst op de Kloosterweg. De vrij komende masten zullen op andere plaat- sensen neergezet werden. KAMPERLAND Op Reis. Donderdag maakten de ouden van dagen met een 22 tal auto's een reis naar het eiland Tholen en een aantal plaatsen In Noord Brabant. 's Avonds werden de auto's op de ha ven opgewacht door het muziekgezel schap „Ons Genoegen" en het pijper corps „Nicoleen". Deze brachten hen met pittige marsmuziek door het dorp naar het open terrein tegenover „Renata". Voordat men uiteen ging werden door de muziekvereniging nog enkele marsen ten gehore gebracht. De heer J. C. de Muijnck bracht na mens de oudjes dank voor deze gezellige dag. Ook burgemeester J. van Halst en bei de plaatselijke predikanten hebben deze reis meegemaakt. KAPELLE Schooljeugdsportdag. Op het ge- gemeentelijk sportterrein te Kapelle is vrijdag de eerste schooljeugdsportdag gehouden, welke een bijzonder ge slaagd verloop heeft gehad. Niet min der dan 400 kinderen van zeven ver schillende scholen hebben aan de wed strijden meegedaan.De wedstrijden be stonden in de morgenuren uit hard lopen, balwerpen, hoogspringen alsme de ook behendigheidswedstrijden. In de middag werden er slagbalwedstrij den gehouden. De uitslagen van de slagbalwedstrij den zijn, voor meisjes: le pr. O.L.S. te Schore; 2e pr. O.L.S. te Hansweert; 3e pr. O.L.S. te Wemeldinge en 4e pr. Chr. School te Wemeldinge. Voor jongens: le pr. Chr. School te Wemeldinge; 2e pr. O.L.S. te Hans- weert; 3e pr. O.L.S. te Wemeldinge en 4e pr. Chr. School te Kapelle. Reorganisatie vuilophaaldienst. Bin nenkort zal in Kapelle de vuilophaal dienst worden gereorganiseerd. Dit is mogelijk geworden door de aanschaf van een roltrommelwagen. Het huisvuil zal voortaan twee keer per week worden opgehaald en alle inwoners der gemeente krijgen nu van gemeentewege een uni forme vuilnisemmer. Deze emmer krijgt men in bruikleen en het recht voor het ophalen van huisvuil gaat de bewoners van Kapelle voortaan 7,per jaar kosten. Tot dusver betaalden zij 5, per jaar voor het ophalen van huisvuil. RILLAND Op reis. De leden van de Hervormde vrouwenvereniging „Dorcas" maakten per bus een reis naar zuid-Limburg, waar o.m. een bezoek werd gebracht aan Valkenburg en Heerlen en het drie landenpunt. ST. ANNALAND Op reis. Donderdag maakten de leden van het muziekgezelschap „Acceleran do" hun jaarlijks uitstapje. Onder fraai zomerweer werd de stad Arnhem en om geving bezocht. Collecte. De collecte voor het Rode Kruis heeft ƒ740,opgebracht. Examen. Aan de H.B.S. te Bergen op Zoom zijn geslaagd voor het diploma B de heren H. Gaakeer, A. van Luijck en B. Moerland. In de gemeenteraad van 's-Heer- Arendskerke lokte een verzoekschrift om tegemoetkoming in de reiskosten voor schoolbezoek te Middelburg van leerlingen, afkomstig uit Lewedorp, een brede gedachtenwisseling uit over het karakter van de Christelijk nationale school. Aan de hand van jurisprudentie kon worden aangetoond, dat naast het Christelijk nationaal onderwijs wel de gelijk sprake kon zijn van onderwijs op andere reformatorische grondslagen. Aarzelend gaf de raad zich gewonnen; de heer Sandee stemde tegen omdat hij niet kon instemmen met de bedragen van de tegemoetkoming. De blokfluitclub „De Nachtegaal" veroorzaakte met haar verzoek om sub sidie eveneens een brede discussie. Ver schillende leden toonden zich genegen de vereniging met een bijdrage uit de gemeentekas te steunen, doch de heer Lindenbergh kantte zich tegen subsi die-verlening in een tijd dat allerwegen op beperking van bestedingen wordt aangedrongen. De heren De Kooning en Meijaard achtten de vereniging le vensvatbaar en zagen een taak voor de gemeente om ook op dit terrein te sti muleren. De heer Sandee wees er op DINSDAG 2 JULI HILVERSUM I (402 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gr. 9.10 V. d. vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Water- st. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Lichte muziek. 11.30 Bariton en piano. 12.00 Gram. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Orgel en piano. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.55 Koersen. 14.00 Pia norecital. 14.30 „Het spastische kind en wij", caus. 14.45 „Smaken verschillen". 15.40 „Canada 90 jaar". 16.10 Viool en piano. 16.30 V. d, jeugd. 17.20 „De Dieren wereld en wij", caus. 17.30 Amus.muziek. 18.00 Nws. 18.15 Tenniskampioensch. te Wimbledon. 18.25 Gram. 18.30 Regerings- uitz.: Dr. M. J. Adriani: „Omgang met de natuur". 19.00 Paris vous parle. 19.05 „Ik kan ook kieken", caus. 19.15 Tenor en piano. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Marinierskapel, en mannenkoor. 20.50 Gevar. progr. 22.15 Act. 22.30 Piano recital. 22.45 Sopr. en gitaar. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. v. New York. 23.16 New York Calling. 23.2024.00 Gram. HILVERSUM n (298 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Vlaggenparade, rep. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.55 Hoogmis. 10.15 V. d. kleuters. 10.30 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en Kath. nws. 13.20 Dansork. 13.50 Gram. 14.00 Mil. ork. 14.30 Wij vrouwen van het land. 14.40 Brabants ork. en solist. 15.25 Viool en piano. (Tussen 16.00 en 18.00 Ronde van Frankrijk). 16.00 V. d. zieken. 16.55 Atoomkracht, sprookje of verderf, caus. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rubriek Verklaring en toelichting: Melk en volksgezondheid. Een vraaggesprek met prof. dr. C. den Hartog, directeur van het Voorlichtings bureau voor de voeding. 18.00 Strijkork. 18.15 Lichte muz. 18.30 Gram. 18.45 Ron de van Frankrijk. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Uit het boek der boeken, causerie. 19.30 Instr. kwint, en soliste. 19.50 Ronde van Frankrijk. 20.00 Gram. 20.30 Act. 20.40 Ik koos als weg door 't leven, klankb. 20.50 Pianovoordr. 21.25 Wat het is leerling te zijn, caus. 21.45 Holland Festival 1957: Radiophilharm. ork., ltoor, jongenskoor en sol. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Nieuwe gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.30—20.45 Filmprogr. BRUSSEL. (324 m.). 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Tuinb.kron. 12.40 Film- muz. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 en 14.30 en 15.00 Idem. 16.00 Ronde van Frankrijk). 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.45 Boekbespr. 18.00 V. d. jeugd. 18.30 V. d. sold. 18.45 Ronde v. Frank rijk. 19.00 Nws. 19.40 en 19.45 Gram. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Omr.ork. en solist. 22.00 Nws. 22.11 Vioolrecital. 22.45 Gram. 22.55 Nws. dat de muziekinstrumenten een groot financieel offer vergen. De heer Lin denbergh achtte overheidssteun ver keerd; het gehele subsidie-beleid komt hier om de hoek kijken. De voprzitter verdedigde het voorstel van burgemees ter en wethouders om f 50.te geven. Met uitzondering van de heer Linden bergh konden de raadsleden zich met subsidieverlening verenigen. Burgemeester H. J. M. Stieger te Hoedekenkerke werd benoemd tot lid van de commissie schoolartsendienst. De C.B.T.B.-Zeeland zal een strook grond voor de landbouwhuishoudschool kopen voor de gemeente. Voorts werd door de raad aangewezen als vertegen woordiger in de commissie voor de ont wikkeling van het 3-eiiandenpIan de heer A. C. de Koning en als plaatsver vangend lid de heer C. P. Meijaard. Ook de burgemeester zal de gemeente ver tegenwoordigen. De onderwijzeres aan de o.l. school te 's-Heer Arendskerke, mej. I. Geers, zal de gemeentedienst verlaten. GESLAAGD Aan het Christelijk Lyceum voor Zeeland zijn geslaagd voor het eind examen afdeling Gymnasium-B: Eit de Haan te Middelburg; Henk Pieterse en Frank van IJssel te Goes; en Jaap Stomp te Wemeldinge. Pupillencompetitie bijna afgewerkt Ongeveer drie maanden geleden start te de VC Vlissingen met een pupillen- competitie van acht elftallen, die iedere woensdagmiddag alle acht in het veld kwamen. Het einde van deze uitstekend geslaagde competitie komt nu in zicht, want er moet nog worden gespeeld op de woensdagen 8 en 10 juli, waarna de laatste wedstrijden worden gespeeld op donderdagavond 11 juli aan de Keer sluis, zulks om de ouders en andere belangstellenden ln de gelegenheid te stellen de laatste wedstrijden bij te wo nen. Alle ploegen hebben nu elf wedstrij den gespeeld en Rood-Wit heeft de bes te kansen, want het heeft drie punten voorsprong op Wit, zodat het reeds woensdag kampioen kan worden. De stand is nu: Rood-Wit 11—18; Wit 1115; Blauw 1114; Groen 1112; Bruin 1111; Oranje 1111, Rood 11 —4; Geel 11—3. •,V -ï? Meeuwen van V.C. Vlissingen kampioen De VC Vlissingen organiseerde na afloop van de bondscompetitie een on derlinge competitie voor B-junioren. Hieraan namen zes elftallen van Vlis singen deel onder de namen: Meeuwen, Spreeuwen, Spechten, Zwaluwen, Kana ries en Mussen. De competitie had een bijzonder spannend verloop, want op de laatste avond verspeelde Meeuwen het kampi oenschap door met 32 van Spreeu wen te verliezen. Beide ploegen eindig den nu gelijk, waarbij Spreeuwen ook nog kwam door een 61 overwinning op Kanaries. Een „halve competitie strafschoppen" moest toen de kampi oen aanwijzen. Meeuwen bleek hierin het sterkst, gevolgd door Spreeuwen en Spechten. Alle spelers van het kampioenselftal kregen na afloop een clubinsigne. De eindstand luidt als volgt: Meeuwen 5 7; Spreeuwen 57; Spechten 57; Zwaluwen 54; Kanaries 53; Mus sen 52. Te Haamstede zijn belangrijke oud heidkundige vondsten gedaan. De vondsten te Haamstede zijn zeer opzienbarend en van bijzonder grote betekenis. Tot nu toe werden alleen in het oosten van ons land vondsten uit de Neolitische periode gedaan en over het algemeen werd aangenomen, dat de bewoners uit de late steentijd zich nimmer in het westen van ons land hadden gevestigd. Het vinden van stenen pijlpun tjes, messen, boren, zaagjes en scherven van potten uit deze perio de verwerpt thans deze theorie. BEWIJS. De laag uit het neoliticum werd aangetroffen onder een laag uit de Romeinse periode, waarin men ook reeds vele scherven van potten heeft gevonden, waaronder één met het steippel van de maker en een aan tal afbeeldingen van Romeinse solda ten. Na de ontdekking van de laag uit de late steentijd werd een deel De uitslag van de vrijdag te Kortgene gehouden keuring van merries van 2 tot en met 10 jaar is als volgt: 2-jarige merries geboren 1955, kl. maat: Grada van Molenzicht, P. G. A. de Lange, Wissenkerke 1, Gonda van Mo lenzicht, idem 2. 2-jarige merries geboren 1955, gr. maat: Alice van Donkerzicht, Gebr. Leen- dertse H.I.zons., Kamperland 1, Louise v. Wissekerke, R. J. Scheele, 2, Cora, J. van Maldegem, Kortgene 3A, Karen van Rhijnsburg, M. v. d. Weele Zn., Colijnsplaat 3B, Mirza, P. C. van Schaik, Kortgene 4. 3-jarige merries geboren 1954, kl. maat: Danie van Urkerweg, M. v. d. Weele Zn., Colijnsplaat 1, Laura van Donker zicht, Gebr. Leendertse H.I.zns., Kam perland 2. 510-jarige merries, geboren 19521947, kleine maat; Diana van Wissekerke, R. J. Scheele, Wissenkerke 1, Hera van de Roskam, Gebr. Leendertse H.I.zns., Kamperland 2A, Fanny van Wissekerke, P. G. A. de Lange, Wissenkerke 2B, Mies van de Oude Vorst, Gebr. S. J. Snoep, Co lijnsplaat 3A, Thilde van Monnikenhof, L. L. WisseKarelse, Kamperland 3B, Hermine, P. G. A. de Lange, Wissen kerke 4A, Certine van Molenzicht, idem 4B. 510-jarige merries, geboren 19521947, grote maat: Mia van Annie, Gebr. Leendertse H.I. zns., Kamperland IA, Elly van de Kabel jauw, M. v. d. Weele Zn., Colijnsplaat IB, Liza van Dorpbroek, Gebr. Leen dertse H.I, zns., Kamperland 2, Elza, P. C. van Schaik, Kortgene 4. Getoond buiten mededinging wegens vroeger 2 maal No. 1 staan: Luciënne van de Melo, Gebr. Leen dertse H.I.zns., Kamperland. Veulenkeuring van de Bond van Paardenfokkers op Noord-Beveland Hengstveulens; David van Donkerzicht, Gebr. Leen dertse H.I. zns., Kamperland 1, Dorus v. Donkerzicht, idem 2A, Infernal van Mo lenzicht, P. G. A. de Lange, Wissenkerke 2B, Veulen van Klaverwijk, Chr. A. Har tog, Colijnsplaat 3A, Max, P, C. van Schaik, Kortgene 3B. Merrieveulens: Uska van Veldzicht, L. L. WisseKa relse, Kamperland 1, Hannle van Molen zicht, A. Markusse, Kortgene 3. Éénjarige merries, kleine maat: Marijke van Wissekerke, R. J. Scheele, Wissenkerke 1, Tine van Veldzicht, L. L. WisseKarelse, Kamperland 2. Merries met afstammelingen: Luciënne v. d. Melo, Gebr. Leendertse H.I.zns., Kamperland IA, Diana van Wis sekerke, R. J. Scheele, Wissenkerke 1B, Certine van Molenzicht, P. G. A. de Lange, Wissenkerke 2, Thilde van Mon nikenhof, L. L. WisseKarelse, Kam perland 3. Tweespannen merries: Luciënne van Melo en Mia van Annie voornoemd, Gebr. Leendertse voorn. 1, Mirza van Abtskerke en Danie van de Urkerweg voornoemd, M. v. d. Weele voorn. 2A, Liza van Dorpbroek en Hera Eindexamen Rijks H.B.S. Aan de Rijks H.B.S. te Bergen op Zoom slaagden voor het eindexamen afd. B: D. C. Bouwense en C. J. van der Werf uit St. Maartensdijk; H. A. Gaakeer, A. van Luijk en A. Moerland uit St. Annaland; A. A. van Nieuwenhuijzen uit St. Philipsland en M. C. de Koster uit Rilland Bath. v. d. Roskam voornoemd, Gebr. Leen dertse voorn. 2B, Hermine en Fanny van Wissekerke voornoemd, P. G. A. de Lan ge, voorn. 3. Vierspan merries: Luciënne van Melo, Mia van Annie, Liza van Dorpbroek en Hera van de Roskam voornoemd van Gebr. Leen dertse H.I.zns, Kamperland voorn. 1. Een medalje, uitgeloofd door de heer C. Mesu te N.- en St. Joosland voor de beste merrie, ouder dan 2 jaar en ge boren op Noord-Beveland, werd toege kend aan Diana van Wissekerke K 45261 van R. J. Scheele te Wissenkerke. Openbare ULO-school- korfbalkampioen De schoolkorfbalkampioenschappen, waaraan deelnamen het Christelijk en het openbaar Lyceum, en de Christe lijke en openbare ULO-school .zijn door laatstgenoemde gewonnen. Zij toonde zich verreweg de sterkste en haalde 5 punten uit drie wedstrij den. Twee verrassingen kwamen in deze competitie voor. De eerste was het gelijk spel van de kampioenen tegen de hekkesluiter, het openbaar Lyceum. De tweede was de 53 overwinning van het Christelijk Lyceum op het Christelijk ULO; bij de rust was de stand nog 30 in het voordeel van laatstgenoemd twaalftal. De wedstrijden werden gespeeld op de sportterreinen van het Christelijk Lyceum aan de Heernisseweg. Na afloop van de sportieve kamp bedankte Cor Letter de heren J. Snoep die de wedstrijden had geleid en J. Goedee, die de velden uitgelegd en in gehaald had, namens de spelers(sters) hartelijk voor hun medewerking. De uitslagen waren: Openbaar ULOOpenbaar Lyceum 11; Christelijk Lyceumopenbaar vlaksgewjjze afgegraven om het be wijs te leveren, dat men de plaats had ontdekt van een woning of schuur uit deze periode. Ongeveer een maand ge leden werden de eerste vondsten ge daan. Toen vond ir. J. A. Trimpe-Bur- ger van de Rijksdienst voor het oud heidkundig bodemonderzoek te Amers foort een stenen pijlpuntje in een hol letje van een paalgat en toen hij daar in verder voelde trof hij tien pijlpunt jes bij elkaar aan, waaruit kan wor den afgeleid, dat hier een bergplaatsje was geweest. De stenen pijlpunten zijn schilfers van zogenaamde vuursteenknollen. Men heeft ook een aantal bewerkte steenschilfers aangetroffen, die ge diend moeten hebben als boor en/of zaag. Van de scherpe kanten van deze schilfers heeft men weer stukjes af geslagen, waardoor hetzelfde idee ont stond als tegenwoordig bij het kartel mes. De potscherven die zijn gevonden zijn niet versierd. Over de plaats van herkomst hier van is men het nog niet eens. Dr. Mod derman, eveneens verbonden aan de rijksdienst voor het oudheidkundig bo demonderzoek, is van mening, dat deze grondstof voor de „wapenindu strie" aangevoerd werd uit zuidelijk gelegen gebieden. De andere deskun digen zijn hiervan niet overtuigd. Zij zijn van oordeel, dat het zeer goed mogelijk is, dat de vuursteen knollen uit de Oosterschelde werden gehaald. Het grootste deel der vondsten zal een plaats krijgen in het gemeente museum van Zierikzee tot grote vreug de van de conservator, de heer P. van Beveren, die zelf zeer geïnteresseerd is in de ontdekkingen en die trots ver kondigde, dat hiermee is bewezen dat Schouwen-Duiveland vroeger bewo ners heeft gehad dan het eiland Wal cheren. Burgerlijke Stand Geboren: Erwin W., zv A. C. L. Kaijser en P. J. Jansen van Rosendaal; Anna M. C., dv J. J. de Waal en J. E. M. van Hecke; Ronald, zv J. F. RFouw en D. V, Mouthaan; Anna J. A., dv A. J. Sponse- lee en E. Jansen; Johanna E. Pip, dv M. F. Harte en M. A. Jonkman. Ondertrouwd: J. de Hamer, 63 j. te Heinkenszand en M. E. van de Walle, 53 j. Gehuwd: P. C. Lont, 29 j. en J. M. Groenenberg, 24 j.; H. C. A. van Leeuwe, 29 j. en W. M. S. de Koek, 22 j. Overleden: L. van der Welle, 86 j., geh. gew. met H. Allaart; A. M. Ver- meire, 53 j. ULO 04; Openbaar LyceumChris telijk ULO 05; Christelijk ULO Christelijk Lyceum 35; Christelijk Lyceumopenbaar Lyceum 31; O- penbaar ULOChristelijk ULO 71. (Ingezonden mededeling adv.)

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4