Hè, hè, de honderd kilometer zit er bijna op UIT ZEELANDS STEDEN Maar dat viel hard tegen, want de wandelmars was heel zwaar en vooral het laatste gedeelte Burgemeester van Wolfaartsdijk nam ambtswoning in gebruik Bruinvis uit Sas van Gent nam flinke voorsprong Nieuwtjes van alle eilanden Commissaris sprak op feest- bijeenkomst van C.J.B.T.B. ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Toen de Lange Jan in zicht kwam dachten de wandelaars: Zwemcompetitie begonnen Hopman winnaar in Kruiningen Bartje trok het doek weg MIDDELBURG GOES TERNEUZEN ZIERIKZEE Ovezande krijgt sportterrein Huissoon won in Goes Maandag 1 juli 1957 Het ls mogelijk en het zou terecht geweest zijn, wanneer de wandelaars van de 100 kilometer wandeltocht Breda-Middelburg, die vrijdagavond om kwart over acht bij het Nassaumonument zijn gestart, de uitspraak van Nicolaas Beets aangehaald zouden hebben: Hoe warm het was en hoe ver. Ja, want warm is het geweest zaterdagmiddag en de aistand Breda-Mid delburg is en blijft honderd kilometer, maar het was voor de ruim 70 tip pelaars zo vermoeiend, langs de betrekkelijk eenzame, ongezellige weg te lo pen vooral het laatste gedeelte van 's-Heer Hendrikskinderen naar de finish dat Herman Hekelaar bij het eindpunt de uitroep slaakte: Deze tocht behoort tot de zwaarste die ik in mijn leven heb gelopen, zo niet de zwaarste". En het wil toch wel iets zeggen, dat deze woorden komen uit de mond van een wandelaar, die er, wij zouden haast zeggen, zijn beroep van maakt, te wandelen. Eén ding stond voor alle deelnemers in elk geval vast: de krachtproef is Erima geslaagd. De route, bij uitstek et eerste gedeelte, is uitsekend geko zen (dit was kennelijk iets geheel nieuws voor de inwoners buiten onze provincie) en de organisatie zowel als de verzorging zijn goed in de smaak gevallen. Dat de wandelmars zwaar was werd ook bewezen door het grote aantal uitvallers. Bijna de helft (39) moest onderweg opgeven. En daar waren geen „kleine jongens" bij. Zelfs de meest geroutineerden en best getrain- den hadden de grootste moeite de Markt in Middelburg te bereiken. En daarom wordt de prestatie van Jo van Doorn uit Wolfaartsdijk (19 jaar) des te groter, omdat deze man ten eerste de tocht in 15/2 uur uit gelopen heeft, ten tweede verleden week voor het eerst is gaan lang- zaam-wandelen (hij doet aan hard lopen) bij de Avond-Vierdaagse en tenslotte bij de finish geen last had van blaren of buitengewone overver moeidheid. Iemand van de wandelaars vertel de ons, nadat hij zich heerlijk had opgefrist onder een douche en daar na langzaam-aan een glaasje vocht naar binnen goot: Wil je deze tocht „goed" beschrijven, dan moet je hem ineegemaakt hebben. Dit wil niet zeggen, dat wij onze pogingen hiermee staken, want uit eindelijk hebben wij de tocht ook uit gereden, zij het dan met de reportage wagen van ons dagblad. Langzaam dichterbij *Zwaar, uitermate zwaar was de mars. Wij hebben de deelneemsters en deelnemers zien ploeteren, zien vechten tegen de vermoeidheid, zien staren naar de Lange Jan in Middel burg, die uit de verte reeds te zien was, en maar zo langzaam dichter bij kwam Wij hebben verschillenden zien doorzetten, terwijl hun lichamen al lang had gezegd: Ik kan niet ver deren de wil zei: doorzetten, nog even! En dat even heeft velen de das om gedaan. Hoewel er geen ongelukken zijn gebeurd waren er toch bij, die te veel van hun krachten hadden ge vergd. Zij vielen onmiddellijk na de aankomst in een onrustige slaap om na een kwartier echter met een ver baasd gezicht weer wakker te schrik ken. Maar alles kwam later toch weer in orde. Een paar uur flink rusten deed wonderen. Tot op zekere hoogte zijn de deel nemers tenslotte dan ook weer rus tig naar hun woonplaats teruggekeerd. Parcours Hoewel wij de start reeds geheel in onze krant van zaterdag vermeld heb ben willen wij ook hier nog even in korte trekken daarover iets vertellen. Om kwart over acht startte het wandelleger bij het Nassaumonument in Breda achter de reportage-wagen van het Zeeuwsch Dagblad. In korte tijd werden de tippelaars de stad uit- geloodst, waarna zij op de rijksweg naar Roosendaal terecht kwamen. Ja, toen ging het van een leien dakje, om dat het avond was, het was lekker koel en iedereen voelde zich nog op gewekt en monter. Bij de eerste stopplaats, vlak bij de laatstgenoemde stad, konden de deel nemers dan ook nog best optimistisch wezen. Bovendien werd hun daar de eerste koffie en broodjes verstrekt, hetgeen, naar men ons later vertelde, prima in de smaak is gevallen. Het was voor de L.A.T.-man Geert Boon stra zelfs zo, dat hij deze zaak over sloeg en meteen aan de volgende 25 kilometer begon. In snel tempo „holde" hij naar de Morgenster, de tweede rustplaats. Dat deze daad hem later op de dag raar heeft opgebroken, be wijst zijn tijd van binnenkomst: even na zes uur. Eén ding had hij echter wel bereikt, namelijk het grootste ge deelte van het parcours heeft hij in de koelte gelopen, terwijl hij daarna „op zijn gemakje" de rest kon nemen. Wandelen De meeste wandelaars hebben het zelfde geprobeerd. .De een slaagde er wonderwel in, de ander minder of in MEDEDELING. Tot onze grote spijt zijn wij niet in staat in de krant van vandaag een tot in de finaisses uitgewerkt verslag van de lange-afstand mars BredaMiddel burg te publiceren. Ruimtegebrek heeft ons genoodzaakt de kleinere bijzonderheden van de mars te laten wachten tot de krant van dinsdag, te. jgkeerde. het geheel niet. Ook zagen wij wan delaars, die in de ware zin van het woord wandelden. Alles ging even rus tig en beheerst, volkomen volgens schema. Dat zij tot de laatsten be hoorden, die binnen kwamen, kon hun weinig schelen. Zij hadden de „hon derd" gelopen én naar eigen goeddun ken. En dat was juist het mooie van deze gehele wandelmars. Volgens schema werd met opzet niet gewerkt. Een ieder was vrij in zijn doen en laten, maar .alleen hardlopen was verboden. Het tempo van de meeste deelnemers lag verbluffend hoog. Ver voor ons den, die in de vroege zaterdagochtend nog volledig in ruste waren. Tot over- maar alleen hardlopen was verboden, kilometers uit elkaar te liggen, aan gezien er ook bij waren, die het persé kalmaan wilden doen. Krabbendijke werd wakker gemaakt. In een minimum van tijd stond een ieder naast zijn bed, nadat de repor tagewagen door het dorp was geschet terd, om deze kranige dames en heren de beste wensen en steun mee te ge ven, want er was nog een lang ge deelte én in de steeds warmer wor dende zon voor de boeg. En zo ging het langs Goes op 's-H.- Hendrikskinderen af. Daar stond een uitsmijter klaar. Nadat deze naar bin nen was gewerkt, stond elke deelne mer een schier eindeloos slot voor ogen. Slechts negentien kilometer was het. Tenminste zo stond het op de A. N.W.B.-borden. Maar elke wandelaar heeft ervaren, dat n-e-g-e-n-t-i-e-n ki lometer langs een eenzame, praktisch rechte weg, in de brandende zon een opgave inhoudt, die de uiterste restjes van de wilskracht opeist. Elke wande laar, jong (18) of oud (62) heeft za terdag een wil ten toon gespreid, die de ongeïnteresseerden de haren ten berge deed rijzen, het medeleven gro ter deed worden en de sympathie voor Zwemwedstrijd in Oosterschelde In de Oosterschelde bij Bergen op Zoom is zaterdagmiddag door de zwem en polovereniging „De Krabben" uit Bergen op Zoom de jaarlijkse 1200 m zwemwedstrijd georganiseerd waar aan het kampioenschap van Bergen op Zoom was verbonden. Er bestond een zeer grote belangstelling en deel name; 27 dames en 24 heren vertrok ken vanaf de Kop van 't Hoofd en zwommen naar de ingang van de ha ven. Het werd een spannende strijd bij de dames. De Nederlandse kanaal zwemster Maria Meesters zwom ger- juime tijd met Stien Free nek aan nek. De laatste zakte echter af en de strijd werd aangevangen, zoals ieder jaar tussen Maria Meesters en Lien Nuijten. Ze gaven elkander niet veel toe en pas in de laatste me ters werd het duel beslist. Met slechts enkele seconden verschil won Maria Meesters. Bij de heren won Nic. van Poppe- len als van ouds onbedreigd. Direct na de start had hij de leiding en bleef steeds vooraan. schema passeerden zij dorpen en ste- deze sportmensen deed groeien. De eerste wedstrijdmiddag van de Zeeuwse zwemcompetitie, de zater dagmiddag in de Braakman werd ge organiseerd door De Bruinvis uit Sas van Gent, heeft verrassende resulta ten opgeleverd. Was het Luctor uit Middelburg, dat nu twee jaar geleden een einde maakte aan de overheer- De traditionele wielerkoers in Krui ningen, die zaterdag werd verreden, bracht een sterk veld nieuwelingen aan de start. De Zeeuwen hebben in deze koers geen rol van betekenis kunnen spe len omdat zij deels door pech, deels door gebrek aan courage vroegtijdig opgaven. Alleen Wieles uit Terneuzen kon zich vrij goed vooraan handhaven. Deze renner was ook present toen tien renners aan de haal gingen die de uiteindelijke beslissing forceerden. Van deze tien viel een goed marche rende Biemans door een valpartij jammerlijk terug. De overige negen renners wisten hun verkregen voor sprong tot het einde te handhaven. De kleine pittige Jos Linders uit Roosendaal, die vele premies in de wacht sleepte, bleek in de eindsprint toch wel te veel van zijn krachten te hebben gevergd. Hij moest n.l. in de eindspurt Hopman en Zilverberg laten passeren. Hopman won ook de grote premie voor die renner, die de meeste keren als eerste over de streep ging. De uitslag luidt: 1. J. J. Hopman (Egmond a. d. Hoef) 70 km in 1 uur 52 min.; 2. A. Zilverberg (Goorle); 3. J. Linders (Roosendaal); 4. A. van Tilburg (Breda); 5. H. de Jong (Delft); 6. P. v. d. Burg (Bleiswijk); 7. J. Nooten (Oosterhout); 8. B. Wieles (Terneuzen); 9. H. Bor (Den-Haag); 10. A. Biemans (Ulvenhout). Spui promoveert Wolfaartsdijk heeft verleden week zaterdag na afloop van de beslissings wedstrijd tegen Spui twee protesten ingediend. Gisteravond zijn deze twee protesten behandeld en beide afgewe zen. Dit heeft dus tot gevolg, dat Spui zal promoveren naar de eerste, klasse. OVEZANDE Collecte. De collecte voor de reis van ouden van dagen heeft te Ovezande op gebracht ƒ239,40. JOEDEKENSKERKE N.C.VJ8. Donderdagavond vergaderde de afdeling N.C.V.B. in de consistorie der Herv. kerk. Presidente was mevrouw Verhoole. Als spreekster trad op zuster A. Vooren met het onderwerp „Volks gezondheid". Collecte. De collecte voor Sonnevanck door de leerlingen van de Prot. Christ, school gehouden, heeft 130,50 opge bracht. RILLAND-BATH Busreisje. De leden van de reisvereni- ging „Bath" maakten donderdag een reis per bus naar Nijmegen en Arnhem e.o. Diverse mooie plekjes werden bezocht Het was reeds rond het middernachtelijk urn-, toen het gezelschap hoogst voldaan sing van De Bruinvis, het ziet er naar uit, dat de Sassenaren dit jaar terug komen. Zij hebben tenminste een ste vige voorsprong genomen op de Mid delburgers. Er waren zes deelnemende clubs. Van de 14 nummers nam De Bruinvis maar liefst acht eerste plaatsen voor haar rekening. Voeg daarbij nog zas tweede en zes derde plaatsen en het is duidelijk, dat deze club dit seizoen heel hoge ogen gaat gooien. Luctor moest zich tevreden stellen met drie overwinningen, zeven tweede plaat sen en een derde plaats. Schelde- stroom uit Breskens kwam met twee overwinningen op de derde plaats. De Bressiaanders behaalden verder een tweede plaats, drie derde plaatsen en deelden nog een derde plaats met SZV uit Souburg. Ganze uit Goes zegevierde eenmaal en kwam ook een maal als tweede en derde uit de bus. SZV moest zich met twee derde plaatsen tevreden stellen en Zeehond uit Vlissingen kwam helemaal niet in het stuk voor. De voornaamste uitslagen geven wij morgen. Aan de V.U. is geslaagd voor het doc toraal examen theologie ds. A. Elshout te Koudekerke. „Hierbij verklaar ik het Wolfaarts- huis officieel in gebruik genomen. Wij hopen, dat het ons en de gemeente tot zegen zal zijn". Met deze eenvoudige woorden heeft Bart ter Haar Romeny, het vijfjarig zoontje van de burgemeester, nadat hij de driekleur, die de naam Wol- faartshuis nog verborgen hield, had weggetrokken, de prachtige ambts woning van de burgemeester van Wol faartsdijk voor geopend. Hieraan vooraf had een korte bij eenkomst plaats in de raadszaal, tij dens welke loco-burgemeester Luike naar de woning namens het gemeen tebestuur officieel overdroeg aan de burgemeester. Als gemeentebestuur zijn wij blij, dat de woning nu over gedragen kan worden en wij spreken de hoop uit, dat u en uw gezin er In de maanden juli en augustus zullen leder woensdagavond beiaardbespelin- plaats vinden door verschillende beiaar diers. De eerste bespeling vindt plaats op woensdag 3 juli. Aanvankelijk zou de heer Timmermans uit Rotterdam spelen, maar wegens ziekte is deze ver hinderd. De stadsbeiaardier van Mid delburg, de heer Th. C. Ferwerda, zal nu deze beurt vervullen. Zijn program ma voor deze avond luidt: Prelude, Vi valdi; Capricio, Handel; vijf volkslied jes, sonatine en menuet, Beethoven, koor uit „Judas Maccabaus", Handel; lied uit „Oberon", v. Weber; zes volks liedjes, Zandmannetje, Brahms, en boe rendans, Slep; Allegretto, Lichner. Vergadering „Vogelwacht" Onder voorzitterschap van de heer T. Lebret hield de „Vogelwacht Midden- Zeeland" haar eerste vergadering in „De Opril". De heer Lebret deed enige mededelingen over de voorlopige orga nisatie van de afdeling. Dit jaar hoopt men verschillende films te vertonen. Ook staan verschillende excursies op het programma. Ook lichtte spreker de taak van het bestuur toe. Dit lichaam zal zuiver als contactorgaan functione ren. De verschillende plaatselijke clubs zullen de vogelwacht in de praktijk moeten toepassen. Aan het slot van de avond werd nog een film over het vo gelleven vertoond. Na maandenlange voorbereidingen zijn dan de leden van de Chr. reis ver eniging „Voorwaarts", als de kroon op haar 25-jarig bestaan, voor tien dagen naar Zwitserland geweest. Het uit 54 personen tellende gezel schap heeft bijzonder veel genoten van het prachtige landschap en de schitterende natuur. Uiteraard was de zondag een rustdag, maar toch was het een hoogtepunt van de reis, vooral de gezamenlijke kerkgang. Des avonds werd op passende wijze de dag her dacht, waarop 25 jaar geleden de Chr. reisvereniging werd opgericht. Aan de voorzitter, de heer C. Leunis, tevens oprichter der vereniging, werd na mens alle deelnemers als bewijs van waardering en erkentelijkheid een stukje Zwitsers houtsnijwerk aange boden. Als bijzonder sluitstuk van het aparte bekoring ondergingen van een avond vol Zwitserse folklore. Het wa ren onvergetelijke dagen." Evenals in A. J. Polder, Kerkwerve en Tholen, trad woensdagavond voor de afd. Zierikzee van de NCVB op, mevr. C. Kooiker-Mohr uit Katwijk, met een boekbespreking over „Mees ter Rembrandt", door Jan Mens. Op zeer boeiende en vaak ontroerende wijze schetste zij het karakter en de problemen van de grote meester n.a.v. de vier onderdelen waaruit genoemd boek is samengesteld. De presidente, mevr. A. M. Baas-Kloet, sprak een dankwoord voor het gebodene en deel de mede dat dit de laatste avond van dit seizoen was. Als spreker in de septemberverga- dering zal ds. Y. J. Tiemersma, Geref. pred. te Zierikzee het onderwerp be handelen: „De mens als Beeld Gods". Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Ovezande is de aanleg van een sportterrein ter sprake gekomen. Hieromtrent zijn reeds verschillende plannen opgemaakt, terwijl thans ook de gronden, benodigd voor het terrein, door de centrale commissie voor ont eigeningsvergoedingen zijn getaxeerd. Bij uitvoering van de plannen in D. A.C.W.-verband zullen de totale kos ten voor de gemeente op f 60.000 ko men. Bij uitvoering van een kleiner sportterrein, doch dan zonder D.A.C. W.-subsidie, omdat het terrein dan niet aan de gestelde eisen voldoet, zouden de totale kosten voor de ge meente f 55.000 bedragen. De raad was algemeen van oordeel, dat het ver schil in kosten tussen een aan alle eisen voldoend sportterrein en een, dat slechts uit een voetbalveld zou be staan tot de conclusie leidt, dat men een terrein moet kiezen, die aan alle gestelde eisen voldoet. Met algemene stemmen werd besloten over te gaan tot de aanleg van een sportterrein met een subsidie van de D.A.C.W. Aan de heren J. Doene en C. P. Oostdijk werd een stuk grond verkocht aan de Hoofdstraat voor de bouw van een woning voor de prijs van f 5,35 ut"* a a v 14. t 4. li per yierkante meter. De slotwijziging verblijf werd de Kursaal te Interlaken van de gemeente-begroting 1956 werd bezocht, waar alle deelnemers de met algemene stemmen vastgesteld. nog vele jaren zal mogen wonen, aldus de heer Luikenaar. Hij bracht de voorbereidende werkzaamheden, die veelomvattend waren en waaraan oud-burgemeester Van Oeveren zulk een groot aandeel in heeft gehad, in herinnering. Dank bracht de heer Luikenaar aan de familie Koert, die het burgemees tersgezin tot heden huisvesting had verleend. Ook richtte hij zich tot mevr. Ter Haar Romeny. „Zolang u hier bent, hebt u zich een burgermoeder ge toond", zo zei hij en bood haar na mens het gemeentebestuur een ge schenk aan. DE BURGEMEESTER. In zijn speech vertelde de burge meester, dat de medewerking en de goodwill hem meermalen sterk heeft getroffen. Hij noemde oud-burgemees ter Van Oeveren de grondlegger van de nieuwe ambtswoning. Mede dank zij de medewerking van burgemees ter Vermet van 's-Heer Arendskerke en de heer Wijga werd mij een her- bouwplicht beschikbaar gesteld. Dit had tot voordeel, dat een rijksbijdrage werd verkregen. Dank bracht hij aan allen, die bij de bouw hun steentje hebben bijge dragen. „Wij zijn blij, dat wij op deze prinselijke verjaardag een prinselijk huis hebben gekregen", zo sprak hij tot slot. En dat het een prachtige woning is hebben de genodigden (o.m. de raadsleden met hun dames) daarna met eigen ogen kunnen zien. Het is een juweel van een gebouw, dat de heer Valk, directeur van de Centrale Dienst, heeft geschapen. Niet alleen de burgemeester, maar de ge hele bevolking van Wolfaartsdijk mag trots zijn op dit pronkstuk, achter het raadhuis in het nieuwe uitbreidings plan. (Vervolg van pagina 1) De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die met zijn vrouw de vergadering bijwoonde, nadat hij juist vrijdag van vakantie rvas teruggekeerd (hij had met opzet zijn vakantie zo gesteld, zei hij), kon bij deze rede aanhaken, toen hij een korte toespraak hield. Uw organisatie, zei hij, behartigt niet alleen de be langen van de jonge boeren en tuin ders, maar moet ook meewerken, dat velen een functie bulten die bedrij ven aanvaarden. Wij leven in een land, waar iedet- een zijn eigen mening naar voren mag brengen, maar waarin het ook nodig is, met anderen samen te werken, met behoud van eigen beginsel. Toch is dat samenwerken een griezelig ding. We komen dan op het terrein van het compromis, van het zoeken naar een systeem, de gelijkschakeling, de sla vernij van het systeem. Als we daar aan ten offer vallen, dan besturen we zelf niet meer, maar de deskundigen, die het perfecte systeem uitdokterden. Het gevaar is, dat we die deskundi gen niet meer durven tegenspreken, omdat ze zo ongelooflijk geleerd zijn. In andere provincies moge men mis schien wel eens te astrant zijn, in de onze lopen we gevaar, wel eens te be scheiden te zijn in onze kritiek, al zullen we desnoods buiten de zaal kankeren. De C.J.B.T.B. moet zijn leden ertoe opvoeden, eerlijk en openhartig voor hun mening uit te komen. Dorpen en steden, botanici en verkeer en recrea tie vragen allen grond. Maar het is de grond, die nodig is voor het boe renbedrijf. Daarom moeten de boeren over deze dingen kunnen meespreken. De Commissaris legde er de nadruk op, dat cursussen over waterschaps wezen gemeente- en provinciebestuur, over sociale wetgeving enz nodig zijn, om te voorkomen, dat alles door amb tenaren wordt geregeld en men alleen als taak heeft, te betalen. In 1932 was het moeilijk. Maar ah het Deltaplan wordt uitgevoerd, is er het gevaar, dat er een golf van atheïsme uit Holland over onze pro vincie wordt uitgestort. Daarop zul len we bedacht moeten zijn. En zon der de Bijbel is in het leven niets te bereiken. Waak ertegen, dat niet alles geni velleerd wordt, riep spr. uit. Durf mee regeren. Coöperatie is goed, maar een coöperatief boerenbedrijf is een kolchose! Dat pad had men op als men boerderijen gaat nationali seren Moge God aldus besloot de Com missaris uw zware arbeid zege nen. Zonder die zegen zult gij het niet kunnen. Gelukwensen In de pauze werd het bestuur ge complimenteerd in toespraken van mej. De Jager, presidente van de Chr. Bond van jonge Boerinnen en Platte landsvrouwen en ds. H. M. Strating, als voorzitter van de Prov. Zeeuwse Jeugdraad. Voor de gehele vergadering spraken nog burgemeester W. C. ten Kate van Goes en de voorzitter van de Zeeuwse C.B.T.B., de heer C. de Putter. Even als de Commissaris de vergadering ge lukwenste met zijn bestuur, kon de heer De Putter dat doen met de voor zitter, de heer P. S. Dekker (Zuidzan- de), die zich van de moeilijke taak, deze vergadering te leiden, op uitmun tende wijze kweet. Om hem de taak nog wat gemakkelijker te maken, bood de heer De Putter een voorzittersha mer aan. De afdeling Middelburg zorgde voor een prettige onderbreking door het opvoeren van een door de heer A. San- dee (Nieuwdorp) geschreven revue, waarin 5 momentopnamen uit het le ven van de C.J.B.T.B. werden ge bracht. Ds. P. Homburg (Vlissingen) sprak een geestig en vurig slotwoord, waar in hij de klemtoon legde op de letter C in de naam. Die C moet in werke lijkheid uitgelegd worden. Zij mag niet betekenen, dat we God spannen voor ons karretje, maar moet er de aanwijzing van zijn, dat wij belijden en willen beleven, dat ons leven draait om Genesis 1 1 en om de eerste bede van het „Onze Vader", om de weten schap, dat wij leven op Gods aarde en dat Zijn Naam geheiligd moet worden. Ontspanningsavond s Avonds werd onder nóg groter belangstelling een buitengewoon ge slaagde ontspanningsavond geboden. Bij het begin daarvan heeft de lan delijke C.J.B.T.B.-secretaris, de heer R. Bos (Ede) een pittig opwekkend woord gesproken. De verzorging van het verdere pro gramma was in handen van het gezel schap Jaap Mijderwijk uit Utrecht, dat er in slaagde, met declamatie, sketches, muziek, goochelnummers e.d. de bezoekers tot enthousiasme te bren gen. Vooral „de verlegen jongeling" was een nummer, dat er zeer goed in ging. Voorzitter Dekker kon in zijn slot woord terecht gewagen van een zeer geslaagde herdenking. De stijlvolle Zeeuwse flyer Jaap Huissoon mocht zaterdagavond na 'n enerverend sprint-duel, waarin Piet de Bruyn zijn grootste concurrent was, de bloemen In ontvangst nemen in Goes. Het fraaie parcours in bouwplan Oost dat zich bij uitstek leent voor een wielercriterium, was omzoomd met zeer vele toeschouwers die wel een boeiende maar toch geen specta culaire strijd kregen voorgeschoteld. De beslissende fase in deze koers brak n.l. vroegtijdig aan. De Zeeuwen Huissoon en Rent meester die de eerste schermutselin gen hadden ingeluid, kozen na 10 van de 47 te rijden ronden, voorgoed het hazenpad. Ze kregen gezelschap van Bram van Sluis, terwijl kort daarop ook De Bruyn en Visser zich bij de leiders wisten te voegen. Van Sluys liet zich na enkele ronden terugval len in de groep maar het overige kwartet voerde het tempo hoog op en hun voorsprong groeide langzaam maar zeker uit tot 50 sec. Pas in de slotfase werd een nieuwe actie van de strijdlustige Van der Zande en Miel Verstrate, die het pelo ton in de steek hadden gelaten, nog enigszins gevaarlijk voor de leiders. De kopgroep verloor enig terrein maar behield toch een ruime voor sprong om uit te maken wie zich met de bloemen mocht tooien. Zoals boven vermeldt had Huissoon de grootste moeite om na een nek- aan-nek-race met De Bruyn de zege weg te kapen. Het ploegenklassement was voor „Theo Middelkamp" (Goes) met „Het Zuiden" (Eindhoven) op de tweede en „D.T.S." (Zaandam) op de derde plaats. De uitslag luidt: 1. J. Huissoon (Heinkenszand) 81 km in 1 uur 55 min. 30 sec.; 2. P. de Bruyn (Roosen daal); 3. P. Rentmeester (Yersèke); 4. C. Visser (Eindhoven); 5. op 37 sec. E. Verstrate (Ede); 6. C. v. d. Zande (Halsteren); 7. op 1 min. A. v. d. Poppel (Tilburg); 8. op 1 min. 30 sec. J. Duinkerke (Borssele); 9. H. Schoenmakers (Eindhoven); 10. A. Kool (Delft). KAPELLE, 29 juni Industrie en exp. veiling: Aardbeien z. dop Jecun- da 1 122.70, 2 702.80; Mad. Moutot 1 104.80, 2 99.40—100.55; Climax 1 115 2 115.30; Regina en Mach. Fruhernte 2 82; Frambozen in tubs 143.70147. 30; Aanvoerveiling: Kersen per kg: Early Rivers 1 158171; Hollanders 1 132—146, 2 114—128, 3 27—46; Mar kiezen 1 131—159, 2 103—131, 3 42— 59; Meikersen 1 6991, 2 56; Vroege van Werden 1 129—139, 2 108—124, 3 72—47; Suikerkersen 2 53; Aardbeien p. doos: Climax 1 3139, 2 2823; Mad. Moutot 2 28; Ydun 1 26, 2 20; Ta lisman 1 32; per kg: 2 72109; afw. 4556; Rode bessen p. doos: 1 3043, 2 1633, idem per kg 2 7789, 3 77; Frambozen p. doos: 1 2837, 2 2429. 0 Premier MacMillan van Engeland heeft een commissie van drie benoemd, die een onderzoek zal Instellen naar de vraag in hoeverre de overheid het recht heeft particuliere telefoongesprekken af te luisteren. 0 Het dragen van het oorlogskruis en van militaire decoraties die tijdens de tweede wereldoorlog zijn toegekend, ls In West-Duitsland weer toegestaan, al dus een besluit van de bondsdag. Nazi decoraties blijven verboden. BERGEN OP ZOOM Aanrijding. Op de spoorwegover gang bij wachtpost 12 te Bergen op Zoom had een aanrijding plaats tus sen een 'bromfiets door de heer M. H. wonende te Rilland Bath en een bromfiets bestuurd door de militair V. S. gelegerd te dezer stede. De aanrij ding ontstond doordat beide bestuur ders onder de dalende spoorbomen wilden door rijden en daarbij naai links uitweken. Bij de uitwijking pas seerde S. de bestuurder H. waardoor deze kwam te vallen op de overweg. Zijn bromfiets werd daarbij vernield. De politie maakte tegen beide bestuur ders proces verbaal op. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2