ZEEUWSE ULL BAAYENS Geen gratis klokluiden bij begrafenissen in Kapelle CIii. Scholen aan Olmenlaan 31 augustus in gebruik Ds. Cabaret ('s-Gravenpolder) uit pastorie gezet OP STRAF-EXERCITIE - VIJF DAGEN LANG aaró Raad in vergadering bijeen De speciaalzaak voor uw Bril Grijpskerke sluit Burgerzinlening MIDDELBURG GROTEVAART Folder „Walcheren" groot succes Vindt U het 's nachts te warm DE GOEDKOPE SIMON Raad St. Philipsland koos wethouder MIDDELBURG Muziekvereniging Rit them hijgt geen geld cadeau Geen snoepreisje naar Londen Artemis Gooi uw ■winterkleren uit DE GOEDKOPE SIMON GOES Garant voor Kats' verenigingsgebouw Goese Rode Kruis wint wisselbeker Zaterdag 29 juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Ken verzoek van alle kerkeraden in de gemeente Kapelle om voortaan bij begrafenissen de torenklok gratis te doen luiden, was wel het voornaamste p\knt, dat gisteravond in de openbare raadsvergadering besproken werd. Wanneer men bij een begrafenis zulks wenste, dan kon men de klok laten luiden, doch dan moest men de kos ten hiervoor, zijnde 5,zelf betalen. Volgens de burgemeester, hadden B. en W. gemeend niet op het ver zoek in te moeten gaan, omdat er bij het luiden geen sprake was van traditie. Een bepaalde noodzaak werd er in het verzoekschrift niet aangetoond, terwijl men ook de kos ten niet bezwaarlijk achte. Met het standpunt van b. en w. waren prak tisch alle raadsleden het eens. Mevr. Beenakker-Hatersel vond het klokluiden geen aangelegenheid van de gemeente, maar die van een kerke lijke. De heer C. Goud sprak zich wel als voorstander uit. Volgens hem moest men het luiden zien als eerbied voor de dood. In een dorp kent men el kander van aangezicht tot aangezicht en bij een begrafenis staat men dan ook altijd even stil. De heer A. de Waard vond het wel stichtelijk, maar zag toch de noodzaak er niet van in. De heer L. van Wel vroeg of het niet mogelijk zou zijn de familie bij aan gifte van een sterfgeval op de moge lijkheid te wijzen. Dit gebeurt reeds aldus de voorzitter. Ook raadslid J. de Jager vond het geen taak voor de overheid, alhoewel hij waardering had voor de families die het laten doen. ANDERE PUNTEN Goedkeuring werd voorts verleend tot verhoging van een crediet tot 250.000,bij de N.V. Bank van Ne derlandse Gemeenten. Voor woning- wetbouw te Schore zal van de familie J. J. Witkam te Goes 868 vierkante m. grond worden aangekocht voor de prijs van ƒ2,de vierkante meter, terwijl aan de pachter hiervan een schadeloosstelling zal worden verleend van 430,Van de heer J. Wisse te Kapelle zal een strook zijkantweg in de Dijkwelseweg vanaf de spoorover weg tot aan de bocht worden aange kocht, resp. 240 vierkante meter tegen 30 cent de vierkante meter. Aan de heer C. Langenberg te Kapelle zal een tegemoetkoming uit de gemeentekas van 20,per maand worden ver leend ingevolge ex. art. 13 l.o.-wet 1920. Bjj de rondvraag informeerde de heer J. de Jager weer eens naar de vorderingen van de afronding van de J n cto- °^ödeling (adv.) 's 'rvVR ABTSKERKE R. aas. crj. dering. Gisteravond kwam de raad van 's-Heer Abtskerke in spoedvergadering bijeen ter benoe ming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school. Met algemene stemmen werd als zodanig benoemd mej. J. Nijsse te Goes. hoek Ooststraat-Maalstede. Hieraan wordt nog steeds gewerkt, doch men is nog niet tot een akkoord betreffende de verkoop van grond kunnen komen. Mevr. Beenakker-Hatersel vond het een ontsiering van de invalsweg, nu de goten langs de trottoirs in de Abdij straat zo slecht onderhouden worden. Dit onderhoud behoort aan de kanton nier. Raadslid L. de Koeyer vond dat er verschil te constateren was in het onderhoud van de slootkanten te Kapelle en Biezelinge. Te Biezelin- ge werd er volgens hem niet zoveel aandacht aan besteed, terwijl men aan de overzijde van de spoorlijn men de mensen altijd met het maai- machientje ziet rijden. Op enkele plaatsen te Biezelinge vond hij het zelfs een hopeloze toestand. Dit is niet zo, aldus de voorzitter waarbij hij het zelfs verkeerd vond het zo te stellen. Het zal echter nog eens wor den bekeken. De raad van Grijpskerke kwam gis teravond in vergadering bijeen. Er was een verzoek binnen gekomen van de administrateur van de schoolart- sendienst op Walcheren om een aan vullende bijdrage voor 1957, zes cent per inwoner. De raad ging met dit ver zoek akkoord. In de vakature in de commissie van beheer van de school- artsendienst is voorzien door de be noeming- van de burgemeester van Hoedekenskerke, mr. Stieger. Er volgde daarna een bespreking over het punt ter verkrijging van gel den ten behoeve van financiering van de woningbouw. Binnenkort zal, zo verwacht men, machtiging ontvangen worden van de minister tot de bouw van zestien woningwetwoningen. Er kunnen echter nog geen gelden hier voor verkregen worden via de banken, en daarom wil men een beroep doen op de inwoners tot een zogenoemde Burgerzinlening. Deze lening gaat tot een maximum van 100.000,met aandelen van minimaal 100,of een veelvoud daarvan. De rente is 4 pro cent. De duur is ten hoogste een jaar. De raad aanvaardde dit voorstel van b. en w. Expositie reisschetsen Liesbeth Minderhoud In de Schuttershof-kunstzaal wordt momenteel een expositie gehouden van reisschetsen van Liesbeth Minder houd. Een opmerkelijke tentoonstel ling, die waarlijk de aandacht van de Middelburgse burgerij verdient. Niet dat de schetsen zelf op een uitzonder lijk hoog kunstzinnig peil staan, maar wanneer de tekeningen met aandacht bekeken worden, waant men zich op de plaats vanwaar de kunstenares haar indrukken op papier zette. Naast de reisschetsen van Liesbeth Minderhoud zijn nog een aantal schilderijen van de Haagse school te bewonderen. Een P. Stortenbeker in fleurige en aan lokkelijke kleuren is alleen al de moeite van een bezoek aan de expo sitie waard. Verder is ook een schil derij gehangen van T. Mesdag. iUdens de jaarvergadering van de ver eniging ,J)e Chr. Burgerschool" te Mid delburg werd bekend gemaakt, dat op 31 augustus de officiële opening van de nieuwe schoolgebouwen door burge meester Bolkestein zal geschieden. In de middaguren van diezelfde dag zal er gelegenheid bestaan de gebouwen te bezichtigen. Een artistiek zeer goed verantwoorde beeldengroep van Philip den Klooster uit Veere, voorstellende 'n drietal spelende kinderen, zal aan de voorkant van de lagere school worden bevestigd. De voorzitter van de vereni ging, de heer R. Batten, sprak de hoop uit, dat de afsluiting van het schoolplein spoedig zal worden gevormd door een gymnastieklokaal. De penningmeester kon in zijn ver slag mededelen, dat het reële kapitaal Over 1956 ngeveer 40.000,bedraagt. Tijdens de bestuursverkiezing werden de heren Buijs, Kaland en Verboon herko zen De heer Maljers, die zich om ge zondheidsredenen niet meêr herkiesbaar AKKRUMDIJK: 27 vn New York n. B. Aires; AMERSKERK: 27 vn Pt. Said nr Genua; BANKA: 27 vn Vasa te Alholmen; DIEMERDIJK: 27 vn Portland nr Vancouver; DELFSHAVEN: 27 ben Lands End; GROOTE BEER: 29 te R'dam; HOOGKERK: 28 te Antwerpen; HERA: 27 bij Abaco Bahamas; KINDERDIJK: 26 te New Port ver KINDERDIJK: 26 te New Port verw. KATELYSIA: 4 te Curacao verw.; MAETSUYCKER27 bij Halifax; MIJDRECHT: 27 bij Flores; NW. AMSTERDAM: 28 te South ampton; PEPERKUST: 27 vn Dakar nr. Am sterdam; P. G. THULIN: 27 vn R'dam nr Se ven Islands; PR. ALEXANDER: 27 bij Scillys; RIJNDAM: 27 bij Kp. Race; SCHIE: 28 vn Charleston nr Savan nah; SIBAJAK: Pas. 27 Kp. de Gata; SOLOW; 28 te Pto Ardaz; WILLEM RUIJS: 27 bjj Colombo; ZUIDERKRUIS: 28 vn Cristsbae nr New York. had gesteld, wordt opgevolgd door de heer Vergouwe. Het Bestuur van de Propaganda Cen trale Walcheren kwam, onder voorzitter schap van de heer Ad. Metz, in verga dering bijeen. De in 1957 gemaakte herdruk van de folder „Walcheren" blijkt een groot suc ces te z|jn. Van de 75.000 exemplaren resten er nog slechts 22.000. Besloten wordt om voor het jaar 1959 met een geheel nieuwe Walcheren-folder uit te komen. Voor foto's kan geput worden uit het archief van de Provinciale Zeeuwse V.V.V., terwijl deze vereniging een aan tal nieuwe foto's zal laten maken, die tevens voor de nieuwe folder gebruikt kunnen worden. De Weekagenda, die de laatste jaren met succes is uitgegeven, zal ook In 1957 weer verspreid worden. De najaarsvergadering van de Propa ganda Centrale, waarin de V.V.V.'s nauw samenwerken met de Walcherse hotel- lerie is vastgesteld op dinsdag 12 novem ber 1957. De vergadering zal gehouden worden te Kouudekerke. Er zullen vermoedelijk twee sprekers geïnviteerd worden. De eerste zal de toekomst van het toerisme behandelen, terwijl de tweede spreker de betekenis van de Wereldtentoonstelling te Brussel voor Zeeland zal behandelen. YERSEKE Geen winkelweek in Yerseke De raad heeft in de gisteravond ge houden vergadering o.m. het verzoek van de middenstandsvereniging „Han delsbelangen" om een verplichte va kantieweek voor winkeliers in te stel len afgewezen. De stemmenverhou ding was 8 tegen en 3 voor. Ook besloot de raad eenstemmig uit de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht te treden. Op enkele andere punten hopen wij nader terug te komen. (Ingezonden mededling (adv.) Dan om een heerlijke lichte ZOMERPYJAMA Voor de dames mooie pyjama's leuke modelletjes voor ƒ7,50, ƒ7,95, ƒ8,90 enz. Voor de heren moderne effen pyjama's voor ƒ7,95 tot ƒ9,95. Ook voor de kinderen leuke pyjama's en niet duur in de speciaalzaak van KLOKSTRAAT 21 GOES Diefstal op Tholen opgehelderd. Enige dagen geleden werden tussen St. Annaland en Poortvliet op het ter rein van de herverkaveling verschil lende auto-onderdelen ontvreemd. De Rijkspolitie kreeg hiervan aangifte en stelde een onderzoek in. Spoedig werd in Noord-Brabant een spoor ontdekt en dit leidde tot het vinden van de on derdelen en daarna konden ook de da ders, twee chauffeurs, de B. en de M., worden aangehouden. Na verhoor werd tegen hen proces verbaal opge- maakt. In 's Gravenpolder is gisteren op nieuw veel deining ontstaan rond ds. T. Cabaret, predikant van de Geref. Gemeente in Hersteld Verband aldaar. Ds. Cabaret is nl. op verzoek van de kerkeraad der Gereformeerde ge meente gisterochtend door een deur waarder uit de pastorie gezet. Met zijn vrouw en zes kinderen werd hij naar de tuin van de pastorie verwezen, waar ook zijn meubelen werden opge slagen. Gistermiddag en -avond zat de predikant met zijn vrouw en enkele kinderen in een fauteuil in de tuin. Leden van zijn gemeente brachten hem daar bezoek. Ds. Cabaret werd ongeveer twee jaar geleden de predikant van de Ge ref. gemeente te 's Gravenpolder. Aan vankelijk genoot bij grote aanhang en sympathie, doch ongeveer een jaar ge leden kwam het om oorzaken, lig gend in de persoonlijke sfeer - tot een botsing met de kerkeraad. De classis besloot ds. Cabaret af te zetten. De predikant besloot echter, te 's Gravenpolder te blijven wonen en stichtte een'eigen gemeente, de Geref. Gemeente in Hersteld Verband. Hij trad 's zondags voor deze gemeente op in het verenigingsgebouw. De kerkeraad van de Geref. gemeen te zegde hem na zijn afzetting de huur van d e pastorie op. Ds. Cabaret heeft zich daarna in oktober van het vorig jaar tot de woonruimtecommissie gewend, die echter niet direct voor een andere woning kon zorgen. De kerkeraad van de Geref. ge meente meende echter niet langer op de toewijzing van een woning te kunnen wachten, maar besloot, de predikant en zijn gezin uit de pas torie te laten zetten. Het meubilair werd in de tuin van de pastorie geplaatst. Ingezetenen van De gemeenteraad van St Philipsland heeft gisteren de heer J. Verwijs (Gem.bel.) gekozen als wethouder in de vacature, ontstaan door het vertrek van de heer L. J. van Nieuwenhuize (lib.). In deze raadsvergadering werd tot toelating als raadslid besloten van de heer K. Goudszwaard (lib.). Hij werd daarna beëdigd, evenals de heer M. Reinhoud, tot wiens toelating in de vó rige raadsvergadering reeds werd be sloten. De gemeenteraad besloot tot het vaststellen van een verordening, rege lende de vakanties van de plaatselijke middenstand. Besloten werd tweehon derd meter brandslang aan te kopen, aangezien de brandweer niet genoeg slangen in voorraad heeft. In principe werd besloten tot verkoop van 1700 vierk. meter grond aan de sluis te An na Jacobapolder voor vijf gulden per vierk. meter. De heer A. van Dijke te St. Philipsland heeft het voornemen hiei' een scheepshelling te doen bou wen voor het repareren van schepen. De gemeenteraad besloot verder het erfpachtrecht van enkele percelen aan de Zuiddijk aan te kopen. Aan drie personen werd grond aan de Wilhel- minastraat verkocht. Prijs ƒ7,45 per vierk. meter. Hier zullen woningen worden gebouwd. VEERE Carillonconcert. Piet Broerse geeft vanavond het vijfde zomeravondearillon- concert op de beiaard van de raadhuis toren. Op het programma staan o.m. composities van de Vlaamse componis ten Benoit, Denljn en Van Hoof, alsmede Vlaamse en Zuidafrikaanse volksliede ren. WISSENKERKE N.C.V.B. De plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Bronwen Bond hield de maandelijkse vergadering in combinatie met de afdeling Kamperland onder 'lei ding van mevr. Scheele. Voor een aan dachtig gehoor declameerde de heer F. C. van Dorp uit Rotterdam. Concert van Juliana Het 125 leden tellende Tamboers- en Pijperscorps „Juliana" wil de verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard niet onopgemerkt laten voorbijgaan. He denavond om 8 uur zullen zij een con cert geven in de Graanbeurs op de Dam. Het programma Is: 1. Wilhel mus; 2. Juliana-Defileermars van J. Baarda; 3. Dat is af! van L. Beun; 4. Beatrix-jubileummars van Meindert Boekei; 5. Picot- Bellot van B. Bosch, 6. Printanière van J. v. d. Brink, 7. Der Forgauer van J. v. d. Brink; 8. De Zeeuwse Polka van J. C. de Beste; 9. The Silver Star van J. C. de Beste. Na afloop van het concert zal een verlichtingsmars worden gehouden, de route is langs de monumentale gebou wen die verlicht zijn. Vanaf de Graan beurs gaat men: Lange Giststraat, St. Pieterstraat, Balans, Abdij, Koorkerk hof, Onder den Toren, Groenmarkt, Korte Burg, Bogardstraat, Lat. School straat, Bachtenstene, Groenmarkt, Nw Burg, Markt, Pottenmarkt, Langevie- le, Domburgs Schuitvlot, Zandstraat, Langeviele, Pottenmarkt, Markt, Lan ge Delft, Korte Delft, Dam, Molstraat, Singelstraat. Raad van 's-Heer Arendskerke De raad van 's-Heer Arendskerke heeft gisteravond besloten de blok fluitclub „De Nachtegaal" een subsi die van f 50.toe te kennen. Voor de woningbouw werd een geldlening van f98.400.aangegaan. De behoefte aan vaste middelen bedraagt echter f 450.000.—. De heer A. C. de Kooning werd aan gewezen als vertegenwoordiger in de commissie voor het Drie-eilandenplan, samen met de burgemeester. B. en w. deelden mede, dat geen gelden meer beschikbaar zijn voor premie-woningverbetering in 1957. De aanvragen overtreffen reeds nu het beschikbare bedrag met f3500. Voor de bouw van middenstands woningen te 's-Heer Arendskerke (dorp) liggen de prijzen zo ongunstig dat van deze bouw voorlopig moet worden afgezien. Vijftien gegadigden zijn er reeds voor de volkstuintjes te 's-H. Hen drikskinderen. De toegangsweg naar de Quarlespolder kan niet worden verbeterd. De bestedingsbeperking steekt een spaak in het wiel. Op het behandelde in de raad ko- In de gehouden vergadering van de gemeenteraad van Ritthem hebben b. en w. medegedeeld het niet eens te zijn met de huidige verdeling van de subsidie door de gemeenten Oost- en West-Souburg en Ritthem voor de vereniging voor Chr. wijkverpleging. B. en w. stelden voor dat dit zaj ge schieden op basis van het aantal in woners, zulks met ingang van het jaar 1958. Besloten werd rente en aflossing te garanderen van een annuïteitslening, groot f9000.af te lossen In twintig jaren. Over deze aangelegenheid werd door de raadsleden van gedachten ge wisseld. Zal de muziekvereniging een dergelijke manier om aan geld te ko men wel accepteren? vroeg men zich af. De voorzitter deelde mede dat Ged. Staten echter een andere regeling niet acceptabel achten. Men meent dat de muziekvereniging eerst maar eens moet trachten via een bazar of andere middelen aan geld te komen. Aan het waterschap wegschap Wal cheren zal een gedeelte dijk voor de symbolische prijs van een gulden wor den verkocht voor de aanleg van een weg tussen de Schorer- eh de Welzin- gepolder. Burgemeester Stieger van Hoede kenskerke werd benoemd tot lid van de schoolartsendienst. De raad drukte er zijn tevredenheid over uit dat de bouw van een kleedlokaal op het sportterrein, dat door vrijwillige krachten geschiedt, zo vlug en dege lijk plaats heeft. Besloten werd ten behoeve van de aankoop van gronden voor het uit breidingsplan de commissie voor de onteigeningsvergoedingen te Rotter dam in te schakelen. Besloten werd de grond van de pas torie wel aan te kopen. Hiertegen was door de kerkvoogdij bezwaar gemaakt. Bij de rondvraag merkte de heer Joh. Cevaal op dat bjj het leggen van kabels door de PZEM twaalf bomen aan de Zandweg zijn ontveld. Spr. noemde dit vandalisme. De bomen zijn eigendom van wegschap Walcheren. 's Gravenpolder hebben de kinderen in hun woning opgenomen. De predi kant en zijn vrouw verbleven echter gisteravond nog in de tuin, uiterlijk geheel rustig. Inmiddels zijn gisteravond leden van de Geref. Gemeente in Hersteld Verband te 's Gravenpolder bijeen ge komen en hebben de mogelijkheid be sproken, een pastorie te laten bouwen voor hun predikant. Ds. Cabaret, die, voor hij predikant werd, het schildersberoep uitoefende, heeft na zijn afzetting naast zijn amb telijk werk zijn oude beroep weer op gevat, omdat de gemeente hem geen volledig tractement kan bieden. In de tuin tussen het huisraad is een schoolbord gezet, waarop één der ge meenteleden heeft geschreven: psalm 133 1. Paardenfokdag te Kortgene Gisteren is te Kortgene de Noord- Bevelandse paardenfokdag gehouden. Door de uitbreiding van de mechani satie was de aanvoer, vooral in de ca- tegoriën veulens en jaarling merries klein. Ook de aanvoer van de 2 tot 10- jarige merries wordt ieder jaar klei ner. De voorgebrachte paarden en veulens gaven wel bevrediging. Voor al aan de kop van iedere categorie werden fokprodukten voorgebracht van goede kwaliteit. De belangstelling was gering. Maandag hopen wij de uitslagen te geven. ZIEZO, WAARDE lezers, dat is gauw voorbij. Ik bedoel dia heksenketel, waarin onze redactiebureaus momenteel zijn ver keerd. U begrijpt het al, natuurlijk vanwege die Zeeuwsche Hon derd Kilometer, die zo'n overweldigend succes belooft te worden. Momenteel zit ik dit Babbelaartje te brouwen temidden van rin kelende telefoons, luid kwetterende collega's en ratelende schrijf machines. Het deert me niet, het laat me volkomen koud. Want als ik vannacht en vandaag met mijn collega's van de sportredactie de mars BredaMiddelburg heb uitgereden, dan gooi ik er verder met de pet naar. Dan kunnen ze doen, wat ze willen, maar dan knijpt uw rubriekschrijver er tussen uit. Vijf dagen lang, voor u raadt het nooit voor eenstrafexercitie. Op hoog bevel. Dat heeft een hele voorgeschie denis. U weet misschien wel, dat ons aller vriend generaal Hassel- man vorig jaar heeft bevolen, dat alle dienstplichtigen die ster-dra- genden zijn, de zgn. reserve-officie- ren dus, schriftelijke lessen dienen te volgen, waarin allerlei zaken uit de militaire dienst worden opge frist. Een goed idee. Inderdaad. Maar honderden leden van dit reserve- personeel kunnen zich niet elke week twee avonden vrij maken om al die lesjes te bestuderen. Zo ook uw rubriekschrijver. „Spijt me, ge neraal", zo luidde de teneur van mijn antwoordbrief", zoveel vrije tijd schiet er niet over voor een dagbladjournalist". EEN NUL Er kwamen meer van dergelijke antwoorden. Driekwart van de res. officieren kon geen tijd vinden. De juristen onder hen lokten een uit spraak van de Hoge Raad uit. Die luidde: schriftelijke lessen kunnen voor het reserve-personeel niet ver plicht worden gesteld. „Een-nul", dacht Artemis. Maar de generale staf scoorde al spoedig de gelijk maker, met een nieuw plannetje. Het werd zelfs 21 voor de gekar telde kragen. Want toen kwam de brief: Wie geen lessen volgt, moet een paar dagen het militaire „klof fie" aantrekken. Asjemenou. Popu lair gezegd dud: „straf-exerceren". Zo staan de zaken dus. Maandag- dagochtend om vijf uur trekt uw redacteur er tussenuit. Vijf lange dagen. Geen telexgerammel, geen telefoongerinkel, geen jacht op pri meurs. Heerlijk rustig in 's Konings wapenrok. Mijn collega's op de redactie zijn van plan gezamenlijk de Babbe laars zolang waar te nemen. Om de beurt. Terwijl uw rubriekschrij ver het vaderland dient. Links- twee-drie-vier. Hebt u ook al mede lijden? P.S.: Ja, weet u wat wel een. beetje sneu is? Vanmorgen werd juist ondergetekende uitgenodigd voor een reisje naar Londen. U weet wel, naar aanleiding van het Babbelaartje over de Europabus GoesLonden. Dat gaat nu ook mijn neus voorbij. Een mijner col lega's stapt nu met zijn vrouw in de Londen-bus. En Artemis stapt tegelijkertijd met zijn „kissies" over de keien. Links-twee-drie.. (Ingezonden mededling (adv.) en haal een mooi stelletje ZOMERONDERGOED U kent toch het mooie Hollandia ondergoed? Voor de dames het leuke perenbloesem, kersenbloe sem, enz. En voor de heren het moderne Adona en het sportieve A.one ondergoed voor ƒ1,98. En natuurlijk ook voor de klein tjes mooi en modern ondergoed. In de speciaalzaak van: KLOKSTRAAT 21 GOES Wetenschappelijke belangen De reeds uit 1904 daterende Veren, voor Algemene Wetenschappelijke Be langen, mag zich in een gezond leven verheugen. De belangstelling voor de avonden, die de vereniging verzorgt, is groot. Het geringe bezoek aan de jaarvergadering wijst waarschijnlijk uit, dat er geen klachten zijn. Dit althans konden de voorzitter, de heer V. d. Berg en de secretaris, de heer J. C. Scheffer, gisteravond in de jaarvergadering constateren. In zijn jaarverslag kon de laatste spreken van een gunstige reactie uit de leden op de programmakeuze in het afgelo pen seizoen. Ondanks de contributie verhoging bleef het aantal leden vrij wel gelijk, nl. 341 gezins- en 352 per soonlijke leden. Naast een goed bezoek aan de eigen avonden (aantallen tot 800 bezoekers toe) werd nog voor 219 leden een bezoek aan de Kon. Vlaamse Opera georganiseerd. De kas sloot met een batig saldo van 339,71. In de plaats van ir. C. P. Lambregts, die de laatste jaren de financiën be heerd heeft, doch nu naar Arnhem vertrokken is, werd tot bestuurslid ge kozen de heer J. H. Verbaken. De bei de aftredende bestuursleden, mejuf frouw W. C. Weststeijn en ir. J. Ver steeg, werden bij acclamatie herkozen. Voor de komende winter staan al vast de volgende programmapunten: 10 en 11 oktober mr. A. L. Hustinx (Venlo) met lezing en film over In dia; 16 en 17 januari de heer H. J. Stu- vel met een populaire lezing over het Deltaplan, verlucht met kleurendia's; 21 maart Harry van Oss met volkslie deren en balladen bij luitbegeleiding. Voor november wardt verwacht een poppentheater, voor februari een le zing met film over ruimtevaart door ir. Sloots (Den Haag). Orgelconcert in Westerkerk In het kader van de Jan Zwart-her- denking zal, zoals wij gemeld hebben, ook in Goes een kerkconcert gehouden worden. Op dinsdag 2 juli a.s. des avonds om acht uur zal nu in de Geref. Wester kerk de organist Dirk Jansz. Zwart con certeren. Verkeerscursus „De Bromvlieg" De heer Borrie gaf zijn laatste ver- keersles voor de leden van de brom fietsclub „De Bromvlieg" te Goes. Na afloop sprak de voorzitter, de heer Vuijk, een dankwoord namens de leden en overhandigde de heer Borrie een boekenbon. Tevens deed de voor zitter het verzoek om ook de volgende winter weer op voorlichting op gebied van veilig-verkeer te mogen rekenen. Dit werd door de heer Borrie toege zegd. De garantiestelling voor een even tueel exploitatietekort van het door do kerkeraad van de Herv. gemeente te Kats te bouwen verenigingsgebouw is beslist verantwoord. Het sociale en culturele leven op het platteland dient, om het wegtrekken van de jeugd te gen te gaan, gesteund te worden. Al dus was de repliek van burgemeester A. A. Schuit van Kortgene op een vraag van het raadslid Breure (SGP) tijdens de gemeenteraadsvergadering van donderdagmiddag. Deze had naar aanleiding van de aanvraag, die f 150 per jaar bedraagt, opgemerkt, dat de bedragen voor soortgelijke garantie stellingen met het jaar groter worden. Het voorstel werd evenwel aange nomen onder beding, dat door exploi tatie van het verenigingsgebouw do bestaande lokaliteiten geen schade zul len ondervinden. Het gebouw zal voor kerkelijke doeleinden, maar tevens voor het jeugdwerk en als bejaarden- sociëteit gebruikt worden. Er zal een subsidie van f 100 wor den verleend in de kosten van de op 5 juli a.s. te houden schoolsportdag Aan de bond van Noordbevelandse paardenfokkers zal op 28 juni het sportterrein te Kortgene in gebruik gegeven worden voor de jaarlijks ta houden fokdag. Op 6 juli is hetzelfde terrein aan de contact-commissie C.J. M.V. op Noord-Beveland in gebruik gegeven voor een te houden sportmid dag. Tijdens de slotavond van de Rode Kruis-campagne, die dit jaar in Goes onder de bezielende leiding van de heer Van Liere is gehouden, werd be kend gemaakt, dat de Goese afdeling voor de tweede maal de wisselbeker heeft gewonnen. Zoals bekend zijn verschillende acties voor het Roda Kruis gevoerd in de plaatsen Terneu- zen, Vlissingen, Middelburg en Goes. Goes neemt met een opbrengst van ƒ8553 ruimschoots de eerste plaats in. Zij bereikte een percentage van 171 van het streefbedrag. Terneuzen, Vlis singen en Middelburg bereikten resp. een percentage van 88, 74 en 91 van het streefbedrag. De netto-opbrengst Goes 6.000,d.w.z. 0,60 per inwo ner. Tijdens de slotavond, die in het „Slot Ostende" werd gehouden, werd door een toneelgroepje het stuk „Hoogspanning" opgevoerd. KRABBEND1JKE N.C.V.B. Voor de afdeling Krabben- dijke van de N.C.V.B. sprak de heer J. A. van Bennekom uit Middelburg gisteravond over „Vrouwen in het le ven van Willem van Oranje". Het honderdste lid werd ingeschreven, t.w. mevr. Cnossen. KAPELLE NCVB bijeen. Onder leiding van mevr. Sandee-Staal hield de plaatse lijke afdeling van de NCVB te Kapella haar laatste vergadering van dit sei zoen. Spreker op deze bijeenkomst was de Geref. predikant van Domburg ds. Dondorp over „De wederkomst van Jezus Christus". Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer J. C. Bayens slaagde aan de Leidse Universiteit voor het kandidaatsexa men geneeskunde.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2