•Volksonderwijs' TZhcVl BOUILLON POOLSE MEISJES ZOEKEN A VONTUUR EN R OMANTIEK Het oorlogsgevaar is niet geweken nog DEBAT PACHTWET N.C.R.V.-Vossenjacht gaat op 4 juli weer starten Zou premier van Ghana een dictatuur willen vestigen? MELKPRIJS GAAT PER 1 JULI, A.S. OMHOOG Hervormde Synode sprak over predikantstractementen Toespraak van Tsjoe en Lai W aakzaamheid blijft nog geboden NIEUWTJES UIT RADIO-LAND Frans Naerebout voor de radio Nehroe naar Nederland Egypte zonder politieke partij Israel ongerust over Russische onderzeeërs* Zwitserse tweeling helpt Nederlandse huisvrouw van kostelijk vlees voor krachtiger soep! 35 ct per dubbel tablet Oppositie heeft bezwaren geuit Met 6 cent (melk) en 2 cent karneme dk) Jongelui namen meisje mee „De vrouw in het ambt Honorarium en foto vereist Stakingsgolf in België Rembrandttentoonstelling in Middelburg trok ruim dui2end be2oekers GOES Sergeant-ma j oor kreeg een jaar (vervolg van pag 1) Donderdag 27 juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina DE VERENIGING „VOLKSONDER WIJS" is altijd een bolwerk geweest van de openbare school. Voortgekomen uit liberale kringen, was ze in later tijd voornamelijk in socialistische handen. Op allerlei manier streed zij voor 't openbaar, maar bevocht vooral het bij zonder onderwijs. Was tot nog toe ieder bondgenoot in deze strijd welkom, thans klaagt „Het Vrije Volk", dat de communisten in deze vereniging een georganiseerde actie voeren. Het blijkt uit dit artikel, dat reeds geruime tijd vooraanstaande commu nisten bestuursfuncties in afdelingen van „Volksonderwijs" bezetten. Toen, na de Hongaarse gebeurtenissen, het hoofdbestuur aan de afdelingen een circulaire zond met de mededeling, dat mensen, die de door communisten bedreven Hongaarse gruwelen niet af keurden, geen lid van „Volksonder wijs" konden zijn, zijn enkele van deze afdelingsbestuurders geschorst. Doch in een vergadering van de afdeling Amsterdam op 14 mei j.l. werd een motie, die deze schorsing afkeurde, met 74 tegen 59 stemmen aanvaard. Wel schrijft „Het Vrije Volk", dat deze motie niet aanvaard is, omdat ze geen tweederde meerderheid haalde, maar er schijnen nu twee afdelingsbesturen naast elkaar te werken, een „demis sionair", omdat het oude bestuur af trad, nu bleek, dat het de meerder heid der leden niet achter zich heert en de groep communisten, die zichzelf door de meerderheid aanvaard weet Verder werd op 15 april in Den Haag een vooraanstaand communist met 32 tegen 18 stemmen als bestuurs lid herkozen. Wij vermelden deze dingen niet, omdat wij ons erover verheugen. In tegendeel. Maar wij doen het wel, om dat eruit blijkt, dat een vereniging, die geen ander principe heeft dan „on verdeeld naar de openbare school", die dus een steunpilaar bedoelt te zijn van de neutraliteit, geen schuts biedt tegen het optrekken van het commu- r.-.sme. De communistisch-Chinese premier en minister van buitenlandsche zaken Tsjoe en Lai heeft te Peking bij de opening van het nationale volks congres onder meer verklaard dat het oorlogsgevaar nog niet was geweken en dat waakzaamheid moest worden betracht. Tsjoe en Lai, die onder zijn gehoor de leider van communistisch China, Mao Tse Toeng en andere vooraan staande communistische Chinezen had, vervolgde: „Het is ons mogelijk een nieuwe internationale ontspanning teweeg te brengen en het imperialis tische blok te dwingen het beginsel van een vreedzaam naast elkander leven van staten met afwijkende maatschappelijke instellingen te aan vaarden, mits wij ons aansluiten bij alle internationale krachten, die op onze hand zijn en in de strijd vol harden". Dodelijk ongeval te Rotterdam Op het Drooglever Fortuynplein te Rotterdam is gisterochtend de 22-ja rige H. G. A. V., die daar op zijn fiets reed, aangereden door een trekker met oplegger. De man liep een sctm delbasisfractuur op en is naar een ziekenhuis vervoerd, waar- bleek, dat hij was overleden. OP DONDERDAG 4 JULI zendt de N.C.R.V. de eerste uit van een aantal nieuwe radio-vossenjachten. Twee reporters zullen zich ergens in het land verstoppen of in een vermomming over straat gaan en hun belevenissen via een klein microfoontje, dat op een vestzakzender is aangesloten, laten horen. De bedoeling is, dat de luisteraars tijdens deze rechtstreekse uitzendingen vaststellen, waar de verslaggevers zich bevinden en vervolgens naar hen op zoek gaan. Er zijn aardige prijzen beschikbaar voor hen, die de vossen op de centrale post afleve ren. Televisie-regisseur Prier Koen heeft de leiding van dit zomer avondspelletje, waarmee ook reeds in vroeger jaren menig rustiek provinciestadje en heel wat doezelige dorpspleintjes plotseling in rep en roer werden gebracht. Automobiel-pioniers Het is wel eens goed, dat de jongere generatie af en toe eens een blik werpt onder de motorkap van onze voorvader lijke automobielen. Ze waren tenslotte de pioniers van ons wegverkeer en héél vaak blijkt, dat die eerste automobielen niet eens zo belachelijk in elkaar zaten als men op het eerste gezicht zou den ken. De N.C.R.V. gaat op donderdag 11 juli een eresaluut brengen aan de pioniers, die ons naar de massa-motorisering heb ben gevoerd. Die dag staan de televisie camera's in het nationaal museum van de automobiel in Driebergen en de Pio- ni-r Automobiel Club heeft zich gaarne bereid verklaard eens iets te komen ver tellen uit die goeie ouwe tijd, toen een paard nog op hol sloeg bij het zien van een automobiel en koeien met malle be wegingen angstig het weiland doorhol den, wanneer zo'n zelfbeweger passeer de Van tyd tot ttfd worden in de school radio-uitzendingen van de N.C.R.V. grote zeehelden op de voet gevolgd. De jeugd van een land aan de zee heeft er recht op te weten, hoe De Ruyter, Tromp en Piet Hein leefden en streden. Op maan dag 8 juli gaat het om een zeeheld, die voornamelijk in het kustgebied opereer de en daarom nooit zo bekend werd Frans Naerebout. Hij was één van de mannen, die het loods- en reddingswezen in Nederland De Indiase minister-president Nehru die gisteren in Londen is aangekomen om daar de Gemenebestconferentie bij *e wonen, zal op de terugweg naar In dia o.a. Nederland, Egypte en Soedan bezoeken. groot hebben gemaakt. De schoolradioles begint met een spectaculaire redding. Op 23 juli 1779 stond er een gierende storm, die de kermisvreugde der Vlis- singers behoorlijk temperde. Voor de kust raakte een schip in noodj de Oost- indiëvaarder „Woestduïn". Frans Naere bout redde zeven en tachtig mensen levens van het wrak. Na deze eerste kennismaking leeft de jeugd verder mee met Naerebout en ze zal horen van de vele moeilijkheden, die hij in zijn avon tuurlijke loopbaan heeft ondervonden. Egyptische bladen melden volgens radio-Cairo dat 26 Egyptenaren, die zich kandidaat hadden gesteld voor de komende verkiezingen voor een Egyptische nationale vergadering, hun kandidatuur hebben ingetrokken. Er zijn nu geen politieke partijen ln Egypte meer. Alle kandidaatstellingen zijn eerst door een „Nationale Unie" onderzocht. Daarna is de voorlopige lijst nog eens nagegaan door drie mi nisters, die de namen schrapten van alle personen, die niet aanvaardbaar werden geacht, dat was bijna de helft. De uiteindelijke lijst bevatte 1318 na men van kandidaten voor de 350 te bezetten zetels. De kandidaten voor 62 zetels, onder wie zestien leden van het kabinet, hebben geen mededingers. Franse senaat keurde regeringsvoorstellen goed De Franse senaat heeft gisternacht de financiële voorstellen van de rege ring goedgekeurd. De financiële commissie van de se naat had aanzienlijke wijziging van de regeringsvoorstellen aanbevolen, die, als zij goedgekeurd zouden worden, het door de regering gewenste bedrag aan nieuwe belastingen (150 miljard frank) met een derde zouden hebben ver minderd. Tsjoe sprak over de „overwinning van het Egyptische volk in de strijd tegen de Britse en Franse aanval lers", die hij „een nieuw hoogte punt in de strijd tegen het kolonia lisme" noemde. Hij voegde hieraan toe dat in „vrij wel alle landen, die onder toezicht der V.S. staan, de eis wordt gehoord, dat de Amerikanen zullen vertrek ken", in welk verband hij gewag maakte van de wanordelijkheden, die zich in de Formosaanse hoofdstad Taipeh hebben voorgedaan. De Israëlische regering heeft op het Amerikaanse departement van buiten landse zaken kennis gegeven van de ongerustheid welke de levering van Russische onderzeeërs aan Egypte bij haar gewekt heeft. De Israëlische am bassadeur Eban had daartoe een on derhoud met William Rountree, ad junct-staatssecretaris voor zaken het Midden-Oosten betreffende. Eban ver klaarde later aan de pers niet gespro ken te hebben over levering van ma terieel voor bestrijding van duikboten. Rountree had een antwoord gege ven van dezelfde strekking als de verklaringen van Dulles te dezer zake op diens persconferentie op dezelfde dag, namelijk dat de Amerikaanse re gering zich nog had uitgesproken over de vraag of het militair evenwicht in het betrokken gebied door de levering der duikboten al dan niet verstoord is. Ingezonden mededeling (adv.) Sinds enige tijd brengt een beroem de Zwitserse tweeling prettige ver anderingen in vele Nederlandse keu kens: zij demonstreren hoe men vlug en handig soep kan maken. Die veel en veel fijner is van smaak! Slechts met behulp van wat kokend water bereidt deze tweeling een bouillon, die de ideale „basis" vormt voor alles wat fijn-pikant moet smaken. Dus ook sausen, ragouts, hachees en noemt u maar op. De naam van de tweeling?.... natuurlijk: Knorr Bouillon. Samen vormen zij het dubbele tablet waar van u een hele liter heerlijk zuivere bouillon kunt maken! Getrokken van kostelijk rundvlees en uitgezochte groenten; heerlijk licht met zout en kruiden afgemaakt. Dank zij de zorg en vakkundige toewijding van de Zwitserse Knorr koks! Als extra hulp biedt Knorr u nog een' leuk geïllu streerd boekje aan, met 17 handige vlug-klaar recepten: alle met de pa relende Knorr bouillon als smaak- verfijner. U kunt het zó aanvragen: sluit een postzegel van 10 ct., met uw naam en adres, in een gefrankeerde envelop en adresseer: Knorr, Postbus 1700, te Amsterdam. U ontvangt het Knorr boekje dan thuis. ZWITSERLAND Vervaardigd onder licenlle en controle von Knorr A.G. Thayngen 2wi!serland. door Monda N.V. Brussel. De oppositie in de onlangs gestichte onafhankelijke staat Ghana, de voorma lige Goudkust, die deel uitmaakt van het Britse gemenebest, heeft bezwaren geuit tegen het uitgeven in Ghana van mun ten en postzegels met de beeltenis van de minister-president, dr. Nkrumah. Zij wil in de plaats daarvan de beeltenis van Koningin Elizabeth gebruikt zien, aldus meldt de Londense „Times". De leider van de oppositie, dr. Bosia, heeft op een door de premier in een Londens blad gepubliceerd artikel ge antwoord met een verklaring, waarin uiting wordt gegeven over bezorgdheid omdat de premier in zijn artikel de mening verkondigt dat het volk yan Ghana zo dom is dat het niet begrijpen kan, dat het onafhankelijk is wanneer het niet de beeltenis van dr. Nkrumah op munten en postzegels ziet, niet zijn standbeeld in een straat van Accra kan aanschouwen en hem niet in het kasteel, de voormalige gouverneurs-residentie, ziet wonen". F.N.Z. tegen verschil in melkprijsverhoging In de gisteren gehouden algemene vergadering van de Koninklijke Neder landse Zuivelbond (F.N.Z.) zei de voorzitter de heer G. H. E. M. van Waes, het te betreuren dat de minis ter van economische zaken heeft af geweken van het hem door het pro- duktschap van zuivel gegeven advies, en de melkprijsverhoging per 1 juli a.s. door hem niet voor het gehele land op zes cent is gesteld, doch dat voor bepaalde gebieden de verhoging vijf cent zal bedragen. Dit prijsverschil zal volgens de F.N. Z. onrust wekken bij het publiek, dat hiervan niets begrijpt. Deze nodeloze verwarring zal, naar de mening van de bond, het melkgebruik nog meer doen dalen. De oppositie, aldus de verklaring van dr. Bosia, ziet in deze dingen een be vordering van de persoonsverheerlijking, welke gemeen is aan dictatuur en com munisme. Dit alles was niet de wens van het volk. De oppositie tekent hiertegen protest aan. „De democratieën in het gemenebest, aldus de verklaring, zullen willen aannemen dat de oppositie gron den heeft voor haar beschuldiging dat dr. Nkrumah, wanneer hij de kans ertoe zou krijgen, met zijn partijgangers een dic tatuur in Ghana zou vestigen". Met ingang van X juli a.s. zal de verbruikersprijs van melk, los en in flessen, in het algemeen met zes cent per liter worden verhoogd. De prp- zen voor melkprodukten zullen in evenredige mate aan deze stijging worden aangepast, terwijl de prijs voor karnemelk met twee cent zal stijgen. Nader overleg is gepleegd over de melkprijs in de zogenaamde niet-ge- saneerde gebieden in West-Neder land, waaronder Amsterdam, Rotter dam en Den Haag en ln enkele an dere gebieden, onder meer midden- Brabant. Daarbij is van de zijde van de melk-detailhandel verzocht de prijs voor deze gebieden eveneens met zes cent per liter te mogen verho gen. De minister van economische za ken heeft de betrokkenen doen weten, zich hiermede niet te kun nen verenigen. Voor deze gebieden zal derhalve de verhoging van de melkprijs voors hands beperkt blijven tot vijf cent per liter. Dit houdt verband met het feit, dat reeds bij wijze van voorschot door de melkhandel een grotere marge is Voor de officier van justitie te Rot terdam zullen worden geleid de 21- jarige C. de K. uit Rotterdam en de 22-jarige D. F. S. uit Ubach over Worms (Limburg), beiden losse werk man, die in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Maasstad werden aan gehouden, nadat zij in het noordelijk stadsdeel een bromfiets hadden ge stolen. De politie heeft de twee aan de tand gevoeld en gebleken is, dat zij op 15 juni uit de Rekkense inrichtin gen zijn ontvlucht, in het bezit van zestien gulden en een herenfiets. Zij wilden naar Rotterdam en onderweg ontmoetten zij een elfjarig meisje uit Delden, dat zich bij het tweetal aan sloot. De eerste nacht werd doorgebracht in de bossen bij Amersfoort. Zondag middag arriveerde men in de Maas stad en tegen de hitte werd verkoe ling gezocht in het Kralingse strand bad. De nacht daarop werd aan de Waalhaven in de open lucht door gebracht, maar dit was teveel voor het meisje, zo bleek uit het verhoor. Zij werd ziek. De volgende dag werd de herenfiets verkocht en het meisje op de trein naar Delden gezet. De heren" gingen werk zoeken, maar daar zij geen ontslagbewijs konden overleggen lukte dat niet. Van de verkoop van de fiets was nog wat geld over, maar toen dit 's woensdags op was, werd ook de fiets van het meis je verkocht, zodat zij het weer tot donderdagmiddag konden uitzingen. Toen stalen zij een rijwiel ergens uit het centrum. De bromfiets, die de daaropvolgende nacht werd gestolen, is hun noodlottig geworden. tt Poolse meisjes, die hun land willen verlaten om elders avon tuur en romantiek te beleven en ee» hogere levensstandaard te verkrijgen, geven zich in groten getale op voor emigratie naar Frankrijk, Engeland, de Ver enigde Staten en Australië, waar zich grote kolonies Polen bevin den: zij hopen aldaar met een landsman in het huwelijk te tre den. Sinds er in Polen een minder star communistisch bewind is ge vestigd, zijn er huwelijksbureaus ontstaan, die onder meer een on derzoek hebben ingesteld naar de bovengenoemde mogelijkheid. Een dergelijk te Poznan geves tigd bureau stelde een adverten tie, waarin dertig Poolse meisjes werden gevraagd, die genegen zouden zijn met Polen in het bui tenland in het huwelijk te tre den. Zestig meisjes reageerden hierop. „Mooiste foto" De meisjes moeten een zeker honorarium betalen. Verder moe ten zij bijzonderheden over haar zelf mededelen en haar „mooiste foto" insturen. De meeste meisjes willen naar Frankrijk en Australië emigre ren. In de voortgezette zitting van de ge nerale synode der Nederlands Hervorm de Kerk te Driebergen is de kwestie van de predikantstractementen aan de orde gekomen. Van de classis Leeuwarden en van de bond van Nederlandse predikan ten was een voorstel gekomen om de per 1 januari 1959 in te voeren salarisver hogingen reeds per januari 1958 verplicht te stellen en het aantal salarisgroepen terug te brengen tot drie. De algemene kerkvoogdijraad en de raad voor de predikantstractementen hebben hierover echter ongunstig gead viseerd, ondermeer voerden zij aan, dat vele kerkvoogdijen reeds vrijwillig doen wat straks wordt verplicht. De synode is met dit advies akkoord gegaan. Vervolgens is uitgebracht het jaarver slag 1956 van de stichting Kerk en We reld. Uit dit jaarverslag blijkt dat de school voor maatschappelijk werk De Horst 58 leerlingen telde. Tien kandi daten slaagden voor het examen van evangelist. De leerlingen droegen ƒ21.000,bij, uit beurzen kon ƒ51.000 worden toegekend. Eind 1956 waren 99 wika's ih verschillende functies werk zaam. Naast de opleiding op de school, kent Kerk en Wereld het team van gemeente- De stakingen in het bouwbedrijf en de metaalnijverheid in België duren voort, waarbij een uitbreiding in de laatste wordt geconstateerd. Officieel zouden één juli ongeveer 250.000 me taalbewerkers in staking gaan, maar men schat het aantal dat thans het werk heeft neergelegd op 115 tot 125 duizend. Het gebied van Brussel en dat van Luik zijn het meest getroffen. genoten als gevolg van afronding naar boven op hele centen van d? verbruikersprijs gedurende bepaalde perioden. De minister heeft zich bereid ver» klaard het vraagstuk van de marge in deze gebieden op basis van eeflj representatief bestuderen. onderzoek nader te Dinsdagavond heeft men voor de laatste keer de documentaire tentoon» stelling over het leven van Rembrand^ in het Middelburgse Raadhuis kun nen bezien. Meer dan duizend bezoekers heb ben kennis gemaakt met deze uiterst boeiende expositie, die naast het leven van onze grootste Nederlandse schil» der, zijn oeuvre gaf, verdeeld in d« verschillende stadia. Dit alles door middel van knappo fotoreproducties van Rembrandts wer» ken en van schilderijen van zijn leer lingen en tijdgenoten. Het is te betreuren, dat de organi satoren aan deze uitseekende docu mentaire, zo weinig bekendheid heb ben gegeven. Afsluiting van Schelde-arm en Pluimpot Binnen zeer korte tijd wordt overge gaan tot de afsluiting van de Scheldearm en Pluimpot. Als gevolg hiervan wordt het verkeer voor alle schepen met in gang van donderdag 4 juli naar de ha vens van St. Maartensdijk en Scherpe- nisse gestremd. Personeelsuitstapje Het personeel van de fa. Schipper, landbouwmachinehandel, heeft weer een uitstapje gemaakt. Dit keer leidde de reis naar Arnhem en omgeving. Ver schillende bezienswaardigheden stonden op het programma. Bouw Ulo-school Geref. Gemeente te Goes Namens de vereniging tot het ver strekken van l.o. op geref. grondslag te Goes, afdeling ulo, is gistermorgen aanbesteed de bouw van een school voor ulo met vijf klassen aan de Van Dusseldorpstraat. Ingeschreven werd als volgt: J. van der Linde, Kloetinge f 131.921; G. M. Breas en Zn., Goes f 132.178; fa. de Bruyne-van Riet, Goes f 133.650; L. M. Oele, Kloetinge f136. 000; A. Blankenburgh, Nieuwdorp f 139.000; Aann. bedrijf D. van der Poel, Oudelande f 141.000; Joh. Baay- ens, Kapelle f 141.650; P. Hamelink, Goes f 142.500; fa J. la Grand, Hoede- kenske'rke f 143.800; J. M. J. Schrij ver, Goes f 145.400; Heykamp N.V. te Vlissingen f 146.000. De gunning is aangehouden. apostolaat, het Open-Deur-werk met zijn blad met een veertiendaagse oplage van 130.000 exemplaren, met zijn radio rubriek, met, blijkens peilingen, 300.000 luisteraars. „DE VROUW IN HET AMBT" De generale synode heeft voordien de discussies over het rapport „De vrouw in het ambt" besloten met het stemmen over een aantal voorstellen. Het voorstel, alle ambten volledig voor de vrouw open te stellen, werd verwor pen met 25 stemmen voor en 26 tegen. Aangenomen werd het voorstel, voor de vrouw het ouderling- en diakenambt open te stellen en de vrouw met een dispensatieregeiing tot het ambt van predikant toe te laten. Voor 29 en tegen 22 stemmen. Voorstellen om de dispensatieregeling voor toelating voor vrouwelijke predi kanten te regelen zullen nog tijdens de zittingen van deze synode worden aan geboden. Deze voorstellen betreffen ver anderingen in de kerkorde in eerste ie- tenslotte tot de in aanhef genoemde zing. uitspraak. De krijgsraad te velde te 's-Graven- hage heeft gistermorgen de 53-jarige beroeps sergeant-majoor-administra- teur C. P. G. K. veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar met af trek van de tijd in preventieve hech tenis doorgebracht, doch zonder ont slag uit de militaire dienst. K. werd ervan beschuldigd in zijn functie van administrateur van da subsistencompagnie van het garni zoensdetachement in Den Haag waar voornamelijk muzikanten zijn opgenomen in de periode van 1952 tot 1957 zich zelf bevoordeeld te hebben tot een totaal bedrag van f 9728. Hij deed dit door zijn tot zijn com pagnie behorende miiitairen die voe ding van het rijk ontvingen op de be talingslij sten en weddekaarten op te geven alsof ze in eigen voeding zou den voorzien. Bij de behandeling voor de krijgs raad bleek dat beklaagde reeds 37 jaar in militaire dienst is. Bij zijn terug keer uit krijgsgevangenschap in Duits land kon K. niet goed meer wennen aan de modernere verhoudingen en opvattingen in het leger en hij raakte, mede als gevolg van huiselijke om standigheden, aan de drank. De auditeur-militair achtte het mis drijf van oplichting bewezen en eiste een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 1 jaar met aftrek van de tijd in preventieve hechtenis doorgebracht en ontslag uit de militaire dienst. De rechtbank kwam na raadkamer Tevoren hadden reeds zes sprekers het woord gevoerd, o.w. de heren Biewenga (A.R.), Egas (E,v.d.A.), De Ruiter (C.H.) en Kodde (S.G.P.). De heer Kodde was de enige die fundamentele bezwaren had tegen het ontwerp. Het fundamentele bezwaar was wel, dat er te veel wordt geregeld. Het is juist de taak van de overheid om een goede, meer spontane samenwerking tussen pachter en verpachter tot stand te brengen. Dit wetsontwerp gaat er. naar zijn mening, meer van uit de po sitie van de pachter veilig te stellen, dan de mogelijkheid van het verpachten te bevorderen. Dit geluid was gistermiddag uniek. ®e heer Biewenga vond een regeling van de pacht noodzakelijk. Hij zou het minister Mansholt kwalijk hebben ge nomen, als deze wet er niet zou zijn ge komen. De heer De Ruiter kon zich wel met het ontwerp verenigen, al wilde hij het feit niet ontkennen, dat de eigenaar steeds minder over zijn grond te zeggen krijgt. Sanering De heer Biewenga had tegen de posi tieve sanering overwegende bezwaren. Hij vond het ongewenst, dat daardoor vooruit wordt gelopen op het rapport van de commissie-Hofstra, waarin het sane- ringsvraagstuk in de landbouw aan de orde wordt gesteld. Dit rapport zal waar schijnlijk aan het einde van dit jaar worden uitgebracht. Aan de hand daar van zal het probleem der .kleine boeren' uitvoerig worden besproken. De heer Biewenga vond het vreemd, dat er wel landbouwkundige toetsing plaats vindt als de eigenaar verpacht, maar niet als een 65-jarige verpachter aan de grond kamer vraagt het pachtbedrijf aan zijn zoon over te dragen. De liberale afge vaardigde, de heer Van Dijk, was het hiermede volledig eens. Hij vond het on juist, dat de grondkamer gaat beslissen wat een sociaal-economisch bedrijf ig.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3