Psalmberijming in de Geref. Kerken DOLCIN RADIO EN TELEVISIE KABOUTERS ZWARE SHAG Petsie Pelle Pingo Tien jaar PRODEHA WEG DIE KWELLENDE REUMATISCHE PIJNEN D0LCIN (Sun balm Catechisaties ten dode opgeschreven? VERBETERING BINTJE GEESTELIJKEN AANGEHOUDEN IN TSJECHO-SLOWAKIJE Zuivering lekker pittig! Celstraf voor overval Engelsen offerden voor de zending Adres aan de Synode Eigenmachtige instelling provincie Noord-Celehes Prima Verkoopster Leerling Verkoopster DOUWE EGBERTS ORCAM Nieuw zelfportret van Rembrandt ontdekt In één nacht Uw handen gaaf en zacht Weer onder kerkelijke leiding Er kwamen 53.000 brieven binnen De vrolijke avonturen van en Woensdag 26 Juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Ongeveer 75 leden der Gereformeer de Kerken uit alle sectoren van het maatschappelijk leven (predikanten, hoogleraren, artsen, juristen, journa listen) hebben tot de komende Gene rale Synode der Geref. Kerken, die in augustus te Assen zal bijeenkomen, een adres gericht, waarin zij uiting geven aan hun teleurstelling en grote bezorgdheid over de gang van zaken met de nieuwe psalmberijming zoals die zich sedert de synode van 1949 heeft ontwikkeld. Zij wjjzen er op, dat de nieuwe psalmberijming van 1949 het waard is in de Geref. Kerken te worden ge bruikt en aanbevolen. Gezegd wordt, dat het gaan gebruiken van de nieuwe berijming de waardering voor dit werk deed toenemen, getuige het feit, dat buiten de Geref. Kerken hier te lande door de kerken in Indonesië en door de Unie van Babtistengemeenten dit nieuwe psalmboek definitief in ge bruik genomen werd. Adressanten zijn van gevoelen, dat het in overeenstem ming is met het beginsel van Calvijn, dat er een berijming van de psalmen gebruikt wordt en geen gedichten. Een berijming, vervaardigd door mo derne dichters, zoals men van Herv. zijde wenst, zou nimmer voor de Ge ref. Kerken aanvaardbaar kunnen zijn. Voorts oordelen zij dat het noodza kelijk is, dat de Geref. Kerken de weg waarop ze zich na 1952 bewogen, ver laten. Het vasthouden aan de psalter- 1949 zou tot bevordering van de een heid der christenen in ons land die nen. Blijven meewerken aan de z.g. interkerkelijke berijming brengt scha de toe aan de zaak van het kerklied. Redenen waarom adressanten de sy node verzoeken de besluiten van haar voorgangster te Leeuwarden-1955 ter zake terug te nemen en te willen be sluiten aan de plaatselijke kerken te adviseren terstond of geleidelijk de berijming van 1773 te vervangen door (Van één onzer verslaggeefsters) In de feestelijk versierde Acaciahal van het park Berg en Bos te Apel doorn vierde de Prot. Chr. Bond van Detaillisten in Huishoudelijke Artike len „Prodeha" zijn tweede lustrum. De vergadering werd geopend door de voorzitter, de heer J. F. Mulder uit Amersfoort, die een kort historisch overzicht gaf van het bondesleven in de afgelopen tien jaar. De bond werd op 9 juni 1947 in Utrecht opgericht door zegge en schrij ven twaalf chr. detaillisten. Dank zij de activiteit van de heer W. P. Holle- brands, die in 1954 werd benoemd tot bezoldigd secretaris, is het ledental in middels gestegen tot 440. Toch ver klaarde de heer Mulder, dat hij nog niet tevreden was: er zijn nl. ongeveer 1000 Chr. detaillisten in de branches die Prodeha omvat, zodat het aantal leden nog verdubbeld zou kunnen wor den. De omzet was in 1956 10 pet. groter dan in 1955. De heer Hollebrands verklaarde in zijn jaarverslag, dat de kruideniers in hun nieuwe vestigingsbesluit ook huishoudelijke artikelen willen opne men, omdat zij „die van oudsher al hebben verkocht." Een onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statis7 tiek heeft echter uitgewezen, dat dit maar bij. 0,8 pet. van hen het geval was. Enige dagen geleden heeft het Departement van Economische Zaken zelf een ontwerp-vestigingsbesluit voor de huishoudelijke artikelen-branche ter tafel gebracht. Het bestuur van Prodeha heeft zich hierover nog niet beraden, doch volgens de secretaris „betekenen de overheidsopvattingen over de samenstelling van ons assor timent een achteruitgang". die van 1949, deputaten te benoemen, die de invoering van de psalter-1949 op allerlei wijze, met name door een systematische voorlichting en opwek king in de kerkelijke pers, stimuleren en bevorderen en aan de „stichting tot verbetering van het psalmgezang in de Geref. Kerken" opnieuw te verzoeken haar medewerking te verlenen en voort te gaan met het interkerkelijk overleg, maar dan in de zin, als be doeld door de synode van Rotterdam- 1952. Verzocht wordt in die kring een appèl te doen uitgaan om, meer dan tot dusver, normen van Schriftgebon denheid en eenvoud aan de berijming aan te leggen. Voorzitter van deze groep adressanten is prof. dr. H. Ber genia., zendingshoogleraar te Baarn en secretaris ds. W. de Graaf te Almkerk. invezonden mededeli-"' Terstond verlichting door f Ontelbare mannen en vrou- V Wen' iarenlan8 ^00r reu* maciek ondraaglijk gekweld, hebben hun pijnen blijvend verbannen en hun oude activiteit weer herwonnen dank zij de DOLC.IN tabletten' Lijdt U aan jicht, ischias, reumatiek, spit en zenuwaandoeningen grijp dan in! Begin nog vandaag met DOLCIN, het nieuwe uit Amerika komende prepa raat, dat terstond en beslist verlichting geeft bij pijnen van reumatische aard Zonder voorschrift bij Uw apotheker of drogist verkrijgbaar. Flacops van 100 tabletten f4.15 - kuur- 'flacons van 500 tabletten k f 16.-. Nieuw virus ontdekt Op de eerste dag van de interna tionale conferentie over aardappel virusziekten, die tot en met 28 juni in ons land wordt gehouden, heeft ir. D. H. M. van Slogteren, werkzaam aan het laboratorium voor bloembollenon- derzoek te Lisse, een inleiding gehou den over een onlangs ontdekt aérdap- pelvirus. Door deze ontdekking is het moge lijk het beroemde Nederlandse aard appelras bintje, het grootste export artikel op dit terrein, waarin dit virus voorkomt, door verdere selectie te verbeteren. In Brussel kan logies in Nederland worden besproken De algemene Nederlandse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer heeft van de stichting wereldtentoonstelling Brussel 1958 afdeling Nederland de beschikking gekregen over een ruime informatiestand, die door een viertal meisjes zal worden bezet. Deze infor- matrices zullen in Nederland grondig voor haar taak worden opgeleid. Zij zullen o.a. worden getraind in de be diening van een telexapparaat, dat de A.N.V.V.-stand in Brussel zal verbin den met het telexnet van de logies- informatiedienst in Nederland. Buiten landse toeristen, die in België niet meer de gewenste aecomodatié kun nen vinden, kunnen dank zij deze te- lexlijn bij de A.N.V.V.-stand in Bru- sel rechtstreeks logies bespreken in Nederland. Volgens door het Indonesische pers bureau uit Makassar ontvangen onbe vestigde berichten, hebben regionale leiders tijdens een in Gorontalo ge houden conferentie een afzonderlijke provincie Noord-Celebes ingesteld, zulks vooruitlopende op een beslissing hierover van de centrale regering. Volgens bedoelde berichten, werd deze conferentie bijgewoond door lui tenant-kolonel Ventje Sumual, de vroegere militaire commandant van OoSt-Indonesië, die enige tijd geleden als zodanig uit zijn functie werd ont heven. Gevraagd naar de juistheid van de ze berichten, weigerden de militaire autoriteiten in Makassar ze te bevesti gen of te ontkennen. Onder beschuldiging van spionage is in Tsjecho-Slowakije een groep geestelijken aangehouden, die met steun van de Amerikaanse geheime dienst instructies van het vaticaan uit voerde, zo heeft het Tsjecho-Slowaak- se partijblad „Rude Pravo" gisteren bekend gemaakt. Het aantal arrestan ten werd niet genoemd. Volgens het blad werd de groep ge leid door een pater, die zich sinds '52 in een klooster te Liptal in Moravië schuil hield en daar o.a. een tegen de communisten gericht blad uitgaf. Ook had hij opdracht gekregen de jeugd te beïnvloeden. In het genoemde kloos ter zouden talrijke „misdadigers", die naar het buitenland wilden uitwijken, een toevlucht hebben gevonden. Naar verluidt is er in enige afdelin gen van de Tsjechoslowaakse commu nistische partij een zuivering begon nen naar aanleiding van de beschul digingen inzake revisionisme en libe rale neigingen, welke partijleiders vo rige week bebben geuit. Volgens welingelichte kringen zou het speciaal gaan tegen die commu nisten, die verantwoordelijk worden geacht voor de aarzelende houding van de intelligentia tegenover het re- per GEVRAAGD 1 augustus of eerder: en een Wij bieden: goed salaris en prettige werkkring Aanmelden tussen 7 en 8 uur JL:.nge Delft 72—74 Middelburg TE KOOP Jonge hennen 10 weken en oudere. J. Verlare, Breeweg 42, Yerseke, Tel. 01131—201 R.I.R. hennen tegen de leg J. Brand, Kerkstraat, Domburg 1- en 2-pers. Eng. ledik., keukenfornuis, bedden, kinderledikant, eiken lits- jumeaux met spiralen, orgelkruk, 1- en 2-pers. spiralen, uittrektafel, 1- pers. opklapbed, wringer, met bok, cilinderbureau, pr. stofzuiger 220 V, gas- en petroleumstellen, meisjes- fiets 68 jaar, divan, „Singer" naaimachine, le dikanten voor zomerhuis jes enz. Vlissingse singel 34, M'burg, tel. 3513 Biggen en handkar (Pa tentas), 25,—. N. Tram per, Noordweg 272, Sint Laurens Jonge ganzen. A. Janse, Zwaanweg 5, tel. 287, Kou- dekerke PERSONEEL GEVRAAGD Direct gevraagd: jongen voor tuinbouw en handel. H. M. de Witte, Groenten- handel, Dishoekweg 15, Koudekerke Gevraagd: werkster. P. Duinstraat 20, meisje of S. Kodde, Koudekerke DIVERSEN Inlevering alle oude landbouwvakantiebonnen op donderdag 27 juni van 7—8 uur bij J. Brand, Kerkstraat, Domburg mi Autorijschool „Van Zweeden" leidt op voor alle rijbewijzen!! Luxe wagen, motor, vracht wagen en bus. Erk. en ge- dipl. door B.E.A. en F.N. O.P., Schuitvlotstraat 11, Domburg. Tel. 01188370. Gratis gehaald en thuisge bracht Heeft U geen telefoon! Schrijf even een brief kaart en U krijgt inlich tingen. Gratis gehaald en thuisgebracht over geheel Walcheren. - Autorijschool „Van Zweeden", Domburg Doublé damespolshor loges vanaf 29,75. Voll. garantie. Vraagt vrijblij vend op zicht. D. Lievense, L. Vorststr. 87, Goes, tel. 3280 Inlevering Landbouw vakantiebonnen zaterdag 29 juni van 23 uur bij F. de Witte, Middelburgse straat 7, Oost-Souburg Verkoping Notarishuis, te houden op woensdag 10 juli 1957. Nette goederen kunnen worden inge bracht, op te geven in het Notarishuis Voor de boerenstand. Ontvangen: nieuw donker schortebont, ondermutsen en witte avonddoekjes. M. Klaver, Nieuwe Haven 47, Middelburg Donderdagavond 8 uur openluchtsamenkomst te Serooskerke door het Le ger des Heilskorps uit Middelburg Wasmachinefabriek heeft snelwasmachines met lichte emaillebeschadiging, gloed nieuw met garantie ƒ145,-. Langzaamwassers 259,—. Centrifuges ƒ150,—. Desge wenst afbetaling. Depót: Nieuwstraat 28, Terneuzen, Tel. 2410 Mantelkostuums jersey pakjes, mantels, kinder mantels, regenmantels, he renkostuums, regenjassen, kombinaties vanaf 1,50 p. w Onze coupeur bezoekt U met -ollectie aan huis. Br A 4896 bur v d. blad Goes Laat uw films vergroten tot „prints", kleine ver grotingen. Wij maken die voor u in eigen bedrijf. Vraag inlichtingen. Foto les Lamain, L. Noordstraat 27, Middelburg Wilt u zelf kiekjes gaan maken? Wij hebben ruime keuze fototoestellen voor u. Wij verkopen alleen de goede merken. Foto les Lamain, L. Noordstraat 27, Middelburg visionistische streven sinds de opstand in Hongarije. In het bijzonder hebben enige literaire tijdschriften in dit ver band aan felle aanvalien blootgestaan. Anderzijds heeft het partijblad „Ru- de Pravo" de voormalige kapitalisti sche klasse" er van beticht, dat zij door slinkse handelstransacties tracht de economie van het land te saboteren en zo de staat besteelt. Produktschap voor vis en visprodukfen Het bestuur van het produktschap voor vis en visprodukten heeft beslo ten de minimumprijs voor verse ha ring voorlopig te handhaven op 22 cent per kilogram, zulks in overeen stemming met een voorstel van de stichting voor de Nederlandse visserij. Tijdens de vergadering vielen harde woorden over het gebrek aan gege vens, waarop men dit besluit kon vaststellen. Vooral van werkgevers zijde werden daarover opmerkingen gemaakt. Ernstig bezwaar zal het bestuur van het bedrijfschap maken bij de Sociaal Economische Raad tegen het nog te behandelen ontwerp van een verorde ning over de financiën der bedrijfsli- ehamen. Dit ontwerp gaat zeer ver bij het voorschrijven van het inrichtingen van begrotingen en van de rekening en verantwoording, alsook bij het be heer der diverse fondsen der produkt- en bedrijfsschappen. In de brief aan de S.E.R. schrijft het produktschap onder meer, dat de doelmatigheid van het produktschapsapparaat er door verzwaard zal worden en dat de ad ministratie daardoor ingewikkelder zal zijn. In West-Duitsland worden op het ogenblik drie normale en twee onder bezette divisies gevormd, heeft een woordvoerder van het ministerie van defensie op een persconferentie mee gedeeld. Dit jaar zullen verder geen divisies op de been worden gebracht. Aan het eind van dit jaar zullen de strijdkrachten minimaal 120.000 en maximaal 135.000 sterk zijn. Ingezonden mededeling (BdvJ Deskundigen in Parijs zijn na eerste onderzoek van een oud schilderij, dat een 71-jarige Franse zeeman veertig jaar zuinig in een koffer bewaard heeft, tot de voorlopige conclusie ge komen, dat het vermoedelijk een por tret van Rembrandt is, geschilderd door de meester zelf of een van zijn leerlingen. De zeeman, Edmond Deschamps uit Grasse, heeft het schilderij indertijd gekregen van zijn schoonvader, die het als onderpand had ontvangen op een lening van 2000 frank. DONDERDAG 27 JUNI HILVERSUM I (402 m.). KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gewijde muz. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Lichte muz, 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Gram. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Middagvergadering v. d. bondsdag v. d. Bond v. Chr. Geref. Vrouwenverenigingen. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Promenade ork. en solist.' 15.45 Vi ool, cello en altviool. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Cello en piano. 16.55 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Dameskoor en piano. 18.00 Milit. Kapel. 18.30 Fries progr. 18.45 Leger des Heils Kwartier. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.30 Ork. conc. 21.20 „Salzburg, de Mozartstad", klankb. 21.45 Ork.conc. 22.30 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS- ber. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II (298 m.). AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gr. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groente man. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. huisvr. 11.15 Kamerork. 12.00 Zang en piano. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgelspel. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Pianokwart. 14.30 V. d. vrouw. 14.50 Gram. 15.00 V. d. zieken. 15.45 Gram. (Tussen 15.45 en 17.00 Rep. v. d. Ronde van Frankrijk). 17.00 V. d. jeugd. 17.35 Tenniskampioensch. Wimbledon. 17.45 Regeringsuitz,: Neder land en de wereld: Problemen rondom de ingebruikneming van straalvliegtuig- tuigen, door A. P. Dekker, plv. directeur- generaal v. d. Rijksluchtvaartdienst. 18.00 Nws. 18.15 Ronde van Frankrijk. 18.25 Jazzmuz. 18.55 Int. Festival v. h. chanson in Venetië. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 21.00 Ronde van Frankrijk. 21.10 Act. 21.20 Gram. 21.30 Int. Festival van het chanson in Venetië. 22.30 Sportact. 22.40 Beursber. 22.45 Nws. 23.00—24.00 Intern. Festival v. h. Chancon in Venetië. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 20.00 Journ. en weerber. 20.15 Luipaard op schoot. 20.40 Televizier. 20.55 Kroniek. 21.1022.00 Onder de dertig. BRUSSEL (324 m.). 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram 13.00 Nws. 13.11 Orgelspel. 14.00 Engelse les. 14.15 Jeugd en muz. 14.30 Franse les. 14.45 Jeugd en muziek. 15.00 Schoolradio. 15.30 Gram. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Gr. 16.45 Mannenkoor. 17.00 Nws. 17.10 Gr. 17.15 V. d. kind. 18.15 Kamermuziek. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 Idem. 19.50 Caus. 20.00 Gram. 20.10 Missiemontage. 20.40 Verz.progr. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.11 Intern. Festival v. h. Lied te Venetië. 22.5523.00 Nieuws. Het gerechtshof te Amsterdam heeft de 23-jarige metselaar J. W. S. vijf maal eerder veroordeeld en de 36- jarige stoker W. P. met 19 vonnis sen op zijn strafblad uit de hoofd stad wegens een op 30 december jl. gepleegde roofoverval op de 47-jarige huisschilder B. L. uit Beverwijk, ver oordeeld tot resp. een en twee jaar ge vangenisstraf met aftrek. Beide straf fen waren een jaar lager dan waartoe de rechtbank het tweetal in eerste Instantie had veroordeeld en van welk vonnis de procureur-generaal bevesti ging had geëist. De huisschilder had de stoker in een huis te Amsterdam ontmoet en was in de vroege ochtend samen met hem naar een café gegaan. In beide gele genheden had de Beverwijker kwistig rondjes gegeven. In een portiek had den de mannen de huisschilder tegen de grond geslagen. De stoker had toen de laatste bank biljetten van tien gulden, die de Be verwijker nog bezat uit diens jas ge pakt. De schilder was overeind ge krabbeld en zo fortuinlijk meteen een agent in de armen te lopen, die de be- rovers aanhield. Ingezonden mededeling (adv.) Ds. J. L. de Wolf geeft in Hervormd Enschede verslag van een lezing, gehouden door ds. O. V. Henkei, voor de provinciale kerk vergadering van Overijssel. Ds. Henkei, die secretaris van de Raad voor de zaken van kerk en school is, heeft de vraag besproken: is de kerkelijke catechisatie ten dode opgeschreven? Op dit moment verkeert de catechisatie in een impasse. Ds. De Wolf vertelt, dat het aantal catechisanten overal afneemt, vooral in de steden. In Twente bij voorbeeld nemen de Hervormde jonge ren van Haaksbergen, Ootmarsum, Tubbergen, Weerselo, enz. vrijwel allemaal aan het godsdienstonderwijs der kerk deel; in Almelo, Borne, Enschede, Hengelo is de situatie moeilijk. Dan vermeldt ds. De Wolf enige cijfers, genoemd door ds. Henkei. In Den Haag is dit jaar voor het eerst het aantal nieuwe leden be neden duizend gedaald. Gedurende de laatste jaren bedroeg deze da ling honderd per jaar. In Enschede lag het aantal nieuwe lidmaten in de periode 1935-1945 tussen 350 en 400 per jaar. Het is in 1957 gedaald tot ongeveer 200. De oorzaken van deze teruggang moeten niet gezocht worden in het onderwijs. Misschien is dat op enke le plaatsen zo, maar voor de hele kerk kan rustig gezegd worden, dat het catechetisch onderwijs er beter is dan ooit tevoren. Het zit meer in de structuur der samenle ving. De mensen hebben meer vrije tijd dan vroeger; veel jongeren vol- De Lutherse kerk in Hongarije heeft ëen driejarenplan ontworpen voor vernieuwing en uitbreiding van haar inrichtingen van barm hartigheid. Dit zijn voornamelijk sanatoria. Nadat de'staat enige ja ren geleden deze sanatoria had in gepalmd, zijn ze nu weer vrij ge geven en onder kerkelijke leiding geplaatst. Predikant-directeuren staan opnieuw aan het hoofd van deze inrichtingen, waar momenteel 540 personen worden verpleegd. Gelukkig is er hulp uit het buiten land, die een aanvankelijke ver nieuwing mogelijk maakt, maar de lutheranen in Hongarije zullen aan merkelijke sommen moeten offe ren om tot een volledige verbete ring en uitbouw van de sanatoria te komen. Om die reden heeft men een driejarenplan gemaakt. gen avondcursussen, maar de ont spanningsmogelijkheden zijn veel groter, ook thuis. Radioprogram ma's als de familie Doorsnee en Goedzo, alsook de televisie maken de huiskamers voller maar de cate chisatielokalen leger. Verder is de belangstelling voor het godsdienstonderwijs op de scho len toegenomen, zowel op christe lijke als openbare. Een enquête in Den HaagNwees uit, dat 80 pet. van de leerlingen der christelijke scho len buitenkerkelijk was en dat op openbare scholen een vrij groot aantal gereformeerde kinderen zat. Men kan voor deze feiten de ogen sluiten, maar de kerk doet beter door haar onderwijs meer en meer van de leerzaal naar het schoollo kaal te verplaatsen. Een laatste factor is deze, dat de jeugd, vooral van middelbare scho len, er op neerziet om iets te léren op het gebied van de godsdienst. Godsdienst leer je niet, maar be leef je. Voor de werkelijke levens vragen hebben zij belangstelling. Zij achten iemand, die werkelijk iets gelooft en er voor staat. Daar om aldus ds. De Wolf boeit het communisme vele jongeren wél, maar het humanisme niet. Het christendom in z'n gaafheid en ele mentaire kracht boeit hen wél, maar het verburgerlijkt of gero mantiseerde christendom niet. En hierdoor heeft de kerk een uiter mate moeilijke taak, nil zij voor deze situatie is komen te staan. Tot de belangrijke sectoren van 't evangelisatiewerk der christian re formed church in Amerika behoort het „Back to God hour" (letterlijk vertaald: het uur van „terug naar God") een populaire wekelijkse ra diouitzending, geleid door ds. P. H. Eldersveld. Het „Back to God hour" wordt niet alleen in Noord-Amerika ge hoord maar ook in Europa, de Phi- lippijnen, India, Liberia, Ecuador en andere delen van de wereld. In 1956 ontving men 53.000 brieven en kaarten als reactie op de uitzen dingen. Deze brieven kwamen uit alle staten in de V.S., uit alle pro vincies in Canada, en uit 43 andere landen en eilanden. De christian reformed church, die klein in omvang is, erkent de grote betekenis van dit apostolaatswerk en heeft er veel geld voor over. Op de begroting voor 1958 heeft men een half miljoen dollar voor deze arbeid uitgetrokken. In Engeland spreiden de zendingsorganisaties nog steeds grote ijver ten toon. Er zijn niet minder dan zestig verschillende organisaties op dit ge bied en zij blijven voortdurend financiële steun van de bevolking genie ten, Het jaar 1956 ooas in dit opzicht een recordjaar, want de diverse zendingsinstanties ontvingen bij elkaar 45 miljoen gulden. De zending der methodisten stond met 9 miljoen gulden aan de spits. Maar behalve geld zijn er ook persoonlijke offers. Het aantal jongemensen, dat zich beschik baar stelde om voor de zending te worden uitgestuurd, is de laatste ja ren telkens toegenomen. 71) O, kijk daar eens. Dat zijn prima onderhouden tonnen die kunnen we vast voor allerlei din gen gebruiken op ons schip. Zeg, kleine Schildpad, kun jij dat vat niet even een zetje gé ven. Die kunnen we ook heel goed gebruiken. Jippieeeee, daar gaat-ie dan. Pas op, Pingo! Auauau, jij bent ook nergens geschikt voor, schildpad. Au-au- au.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4