Protest van Koudekerkse agrariërs ongegrond verklaard Raad besloot tot aanleg van tegelpad door duinen Hervormde Synode over de vroaw in het ambt In 's-Heer Hendrikskinderen is het prettig wonen 1IÜWSE Uil 1 „DE BUS GOES-LONDEN VERTREKT ZOJUIST" Toch een Herv. verenigings gebouw in 's-Heer Arendskerke aars ZEEUWSCH DAGBLAD Tegen gronduithreiding van Vlissingen HOOFDPIJN WEG HOOFDPIJN! Geschil tussen Chroestsjef en Poolse leiders Chr. Huishoudschool te Bruinisse start in september de woningbouw Gang in Uitslagen aanbestedingen Baarlands raad verdeeld over aanbesteding Artemis iWoensdag 26 juni 1957 Pagina 2 Tegen het ontwerp uitbreidingsplan „Paauwenburg" waardoor Koudekerks grondgebied toegevoegd zal worden aan de gemeente Vlissingen voor noodzakelijke stadsuitbreiding hebben verschillen de agrariërs in dit tot woonwijk bestemde gebied bezwaarschriften in gediend. In overeenstemming met het door b. en w. van Vlissingen gegeven advies heeft dinsdagmiddag de raad van Koudekerke met al gemene stemmen besloten deze bezwaren ongegrond te verklaren. trokkenen nogmaals in de gelegenheid stellen hun bezwaren toe te lichten. Raadslid P. Flipse (Gem. Belangen) was echter bang, dat Vlissingen nog verder de arm naar Koudekerks grondgebied zon uitstrekken en vroeg burgemeester Dregmans, of er enige zekerheid bestaat, dat dit niet zal ge beuren. Burgemeester Dregmans merkte op, dat men verder moet kij ken dan alleen naar de verhouding Vlissingen-Koudekerke, doch dat het punt: géén verdere aantasting van Koudekerks grondgebied van meet af aan een voorwaarde is geweest bij de gevoerde onderhandelingen en dit in de wederzijdse correspondentie duide lijk naar voren komt. TEGELPAD DOOR DUINEN Een enorme verbetering zal binnen kort. in Koudekerke tot stand komen wanneer men over de duinen een te gelpad van ruim 200 meter lengte zal aanleggen. De gemeente Koudekerke zal, volgens besluit der raad, een bij drage van 50 pCt in de beraamde kos ten van f 4.925,verstrekken en het volle bedrag financieren. Het ligt in de bedoeling van de plaatselijke af deling van V.V.V. dit tegelpad in de toekomst verder uit te breiden, zodat de belangen van het toerisme in toe- ner -de mate gediend zullen worden. de duinstreek van Koudekerke werden de laatste jaren tal van ver beteringen aangebracht o.a. een nieuwe trap bij Westduin, een par keergelegenheid nabij Westduin en de kampeerboerderij „Dishoek", terwijl voorts de Vroonweg langs de duinen werd verhard. Het nieuw aan te leggen tegelpad komt aan de zeezijde der duinen en loopt van Dishoek naar de Lichtopstand in de duinen. GRONDAANKOPEN Besloten werd voorts tot grondaan kopen ter realisering van het ontwerp uitbreidingsplan-Dorp, doch van de 14 hiervoor benodigde percelen zijn er tot op heden slechts 7 eigenaren be reid geweest tot verkoop aan de ge meente. De resterende 7 zijn alleen dan genegen wanneer de gemeente 'n hoger bedrag betaalt dan het ge taxeerde. Raadslid Flipse vond het jammer, dat onder diegene, die een hogere prijs verlangen dan de Com missie van Nooten aangeeft, ook de wethouder de Kroo zich bevindt. De bezwaren van hen die nog niet konden besluiten om tot verkoop der gronden over te gaan hebben b. en w. van Koudekerke nog eens aan de Commissie van Nooten voorgelegd. Omdat dit voor de betrokkenen een zeer ernstige zaak is zal de Commis sie van Nooten op 3 juli wederom zit ting te Kn"J"kerke houden en de be- ndv Naar de „New Xork Times" meldt, heeft een rekening van driehonderd miljoen roebel, die de Poolse partij leider Gomulka vorige maand de Sow- Jet-regering presenteerde voor „door- tochtfaciliteiten sinds de tweede we reldoorlog", geleid tot een nieuw ge schil tussen Chroesjtsjef en de Poolse leiders. Gomulka bood de rekening aan op een conferentie in de Sowjet-Unie en deed tegelijk het verzoek, de levering van ijzererts te vergroten en de graan- lw/eranties te versnellen. De Sowjet- partij leider zou hierop hebben ver klaard, dat hij de rekening niet zou be kijken en dat Polen niet voort kon gaan, de Sowjet-Unie „uit te melken". Ironisch had hij de Poolse leiders voorgesteld, elders naar hulp uit te zien, „daar zij al de weg naar een an dere bron hadden gevonden". Met dit laatste doelde hij kennelijk op het aan vaarden van Amerikaanse economi sche hulp voor Polen. Volgens welingelichte kringen, zo vervolgt het Amerikaanse blad was op vijftien juni vice-premier Mikojan naar Warschau gezonden om het ge schil bij te leggen. Hij had de Polen meegedeeld, dat de Sowjet-regering de bewuste rekening zou bestuderen. VERBETERING VERLICHTING B. en w. van Koudekerke zijn evenals de raad van oordeel dat de hiudige verlichting niet meer aan de eisen voldoet en hebben plannen in voorbereiding om over te gaan tot ver betering der verlichting. Bij aanleg van nieuwe straten zal men reeds deze verbeterde straatver lichting onmiddellijk aanbrengen en de Weststraat zal derhalve de eerste straat in Koudekerke zijn, die deze moderne straatverlichting krijgt. De raad ging akkoord met het hiervoor gevraagde krediet van f 2.000,en zal het enige tijd voor lief nemen, dat de verlichting in de andere delen van Koudekerke sterk zal contrasteren met die van de Weststraat. De voorbereidingen zijn thans zo ver gevorderd dat met zekerheid mag worden aangenomen dat het onder' wijs aan de Christelijke Landbouw- huishoudschool te Bruinisse in sep tember a.s. kan aanvangen. De aangifte van leerlingen is zoda nig dat met twee eerste klassen zal worden begonnen. Dat deze school in een behoefte voorziet, bewijst o.m. de grote toe vloed van leerlingen van het eiland St. Philipsland, waar men voorheen van dit soort onderwijs praktisch versto ken was. Voor alle leerlingen bestaat de mogelijkheid om te zijner tijd een tegemoetkoming in de reis- en studie kosten aan te vragen. Als gevolg van een nauwe samen werking tussen de Zeeuwse C.B.T.B. en de gemeente Bruinisse, zal de school in een zeer geoutilleerd en ruim gebouw kunnen worden gehuis vest. Het bestuur heeft in mej. S. van der Kooy te Den Haag een directrice ge vonden, die zeker in staat zal zijn de ze jonge school in goede banen te lei den. Zij zal op 1 juli a.s. in functie treden. De overige leerkrachtenvoor ziening zal spoedig worden geregeld. Het moet ongetwijfeld goed wonen zijn in 's-Heer Hendrikskinderen, het rustige en landelijke dorpje, enkele kilometers buiten Goes. Het uitbreidingsplan is geheel volgebouwd. In de laatste jaren heeft een 25-tal particulieren daar een woning laten bouwen en de gemeente 's-Heer Arendskerke, waaronder 's-Heer Hendrikskinderen ressor teert, heeft er ongeveer evenveel huizen neer laten zetten. Op een inwonertal van 600 moet dit een groot aantal worden ge noemd. Het bewijst te meer, dat 's-Heer Hendrikskinderen als woon plaats zeer in trek is. Zelfs personen uit Groningen en Den Helder laten in het dorp een woning bouwen. Het uitbreidingsplan is dus geheel voltooid en er worden reeds voor bereidingen getroffen voor een nieu we uitbreidingsplan. Waar dit pre cies komt valt neg niet te zeggen. De goedkeuring voor de bouw van MIDDELBURG. De Rijkswaterstaat, heeft bestek 146, het vernieuwen van een beschoeiing en van een gedeelte loopsteiger in de Oostbuitenhaven te Terneuzen gegund aan de laagste in schrijver T. A. Swets Pzn., Aann. bedr. Kon. Julianastraat 23 te Boven Har- dinxveld, voor 88.200. AAanbest. 5 juni). MIDDELBURG. Dir. van Gemeente werken heeft het verrichten van grond-, straat- en rioleringswerken tussen de Veerseweg en de Sportlaan gegund aan de laagste inschrijver Ge- br. Geldof, Noordweg 109 te Seroos- kerke, voor 68.274. (Aanbest. 1 juni). ZIERIKZEE (Z.). Techn. Advies- bur. Ver. Ned. Gemeenten te Amers foort, namens B. en W. van Zierikzee: Het maken van de bouwkundige wer ken van een rioolgemaal met een pers leiding nabij de Hogekadeweg: C. en A. van Velthoven te Zierikzee 94.800; J. A. van Housselt te Bergen op Zoom ƒ94.300; Gebr. Everaers en v. d. Berg te St. Philipsland 87.200; J. W. Ver- dooren te Papendrecht 86.700; M. de Oude en K. T. de Jonge te Zierikzee ƒ84.500; H. Stouten te Zierikzee ƒ84.300; P. de Baat, Voorstraat 54 te St. Philipsland ƒ84.100. KAPELLE-BIEZELINGE Arch. M. J. Ie Clercq heeft namens B. en W., het bouwen van 24 woningen onderhands gegund: 14 woningen aan Jac. de Jon ge Zn, Waardeheugstraat 43 te Ka- pelle, 6 woningen aan C. v. d. Velde, te Kapelle en 4 woningen aan J. v. Koeveringe. KWADENDAMME. Arch. J. Dubbel dam, distr. hoofd Centrale Dienst Be- velanden, heeft, namens B. en W. van Hoedekenskerke en Kwadendamme, het bouwen van 5 woningwetwonin gen gegund aan de laagste inschrijver J. Le Grand te Hoedekenskerke voor 65.190. (Aanbest. 3 juni). SINT MAARTENSDIJK. De Ned. Heide Mij., heeft namens de Herverka velingscommissie Zeeland, Bureau van Uitvoering Tholen, bestek T.D. 1206, het egaliseren van percelen en het graven van leidingen en kavelsloten in blok H, compl. 3, vak 1 (Noordpol der) gegund aan de laagste inschrij ver G. v. Herk Tzn, te Nieuwerkerk aan de IJssel, voor 155.000. (Aanbe steed 6 mei). OOST- EN WEST SOUBURG. B. en W. hebben het buitenschilderwerk van ongeveer de helft van 52 woningen aan de Van Turnhoutstraat en de De Deckerestraat en de helft van 60 wo ningen in de Haaksbergenstraat en Poortugaalstraat gegund aan de laag ste inschrijver J. W. de Jonge en A. van Wijk te Oost- en West Souburg en het schilderen van een 5-tal keukens met portalen van het Gemeentelijk Woningbedrijf aan J. Maas te Oost- en West Souburg voor ƒ425. (Aanbest. 4 juni). 10 woningen ligt op het departeriient ter beoordeling te wachten. Het thans bestaande uitbreidings plan blijkt steeds meer het dorpscen trum te worden. Van gemeentewege is een nieuw verenigingsgebouw, annex badhuis en gymnastieklokaal gebouwd. Vooral het badhuis wordt door de ge meenschap van 's-Heer Hendrikskin deren zeer gewaardeerd. En dat het verenigingsgebouw er niet voor niets staat blijkt uit het grote aantal verga deringen, die in het prachtige gebouw worden gehouden. 's-Heer Hendriks kinderen heeft ongetwijfeld een bloei end verenigingsleven, ondanks de kleine gemeenschap. Vele grotere ge meenten kunnen daar een voorbeeld aan nemen. Ook staat in dit plan een mooie Hervormde lagere school. De gemeente heeft bovendien op zich ge nomen een plantsoen van ongeveer 150 meter lengte aan te laten leggen. De Veluweweg zal verbreed worden, wat een grote verbetering betekent, met name voor de oprit naar de rijks weg. Uiteraard zijn de 's-Heer Hendriks- kinderaren zeer blij met deze uit breiding, maar toch vinden zij het wel een beetje jammer, dat de oude en unieke dorpskern met als middel punt de Ned. Herv. kerk niet meer het centrum van het dorp zal gaan vormen. Maar aan het nieuwe geven zij toch de voorkeur. Wel hebben de bewoners nog enige wensen op hun lijstje staan. Zo zou den zij graag een nieuwe kleuter school hebben. De aanvraag ligt op het departement, maar voorlopig is dit verlangen nog niet te realiseren. En de sportliefhebbers wensen vooral betere sportvelden. Tjoba, de bloeien de korfbalvereniging met maar liefst 100 leden, en de voetbalvereniging zouden niets liever willen. Achtste directiesportdag Belastingen Voor de achtste maal organiseert de directie Breda van de Belastingdienst een sportdag, ditmaal in het gemeen telijk sportpark te Tilburg. De deelne mende inspecties zijn Vlissingen, Ter- neuzen, Eindhoven, Tilburg, Roosen daal en Breda. Morgen, donderdag 27 juni, zullen de sportploegen van deze zes inspec ties de strijd aanbinden op de num mers 100 meter, kogelstoten, versprin gen, hoogspringen, Zweedse estafette, volleybal en voetbal. Er worden twee volleybaltoernooien gespeeld, een tus sen de liefhebbers en een tussen de keurteams. De voetbalwedstrijd gaat tussen Brabant en Zeeland. Het Zeeuwse belastingelftal is als volgt samengesteld: Doel: Ellen; ach ter: Bosdijk en Hopman; midden: Crucq, Struywigh en Hittema; voor: Ras, Brandse, Verhoeven, Van Ingen en Assmann. De Brabantse ploeg ziet er als volgt uit: Doel: Peek; achter: Rensen en Verbraak; midden Brochus, Oosterwegel en De Ridder; voor: Van der Hart, Waterschoot, Brekelmans, Herrings en Hummel. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Raad. De raad hoopt in openbare ver gadering bijeen te komen op vrijdag avond acht uur. De agenda vermeldt o.m. enkele begrotingswijzigingen. In de gemeenteraadszitting van Baarland is besloten het aanbesteden van de te verbeteren Raadhuisstraat aan te houden. In een vroege zitting had de raad besloten, behoudens goed keuring het werk te gunnen aan de laagste inschrijver: J. v. d. Velde te Hoedekenskerke voor f 25.879,De Herverkavelingscommissie ging daar mee echter niet akkoord, daar deze firma voor een jaar is uitgesloten van het aannemen van werken van de her verkaveling. B. en w. stelden nu voor, het werk aan de fa. Duijnhouwer Sr. te Goes te gunnen. Hiertegen rees echter verzet in de raad. De heer De Bruijne (C.H.) kon zich slecht met deze gang van zaken ver enigen. Hij wilde wel eens weten, in hoeverre de schriftelijke toegezegde subsidie afhankelijk van het monde linge bericht, dat de fa. Van der Hei de niet in aanmerking kon komen. De voorzitter was van mening, dat de subsidie niet op het spel gezet mag worden. Hij adviseerde daarom de raad in zee te gaan met het voorstel van b. en w. De heer De Bruijne voelde echter meer voor een nieuwe aanbesteding. Dan zou de gedupeerde firma uit Hoe dekenskerke een nieuwe kans krijgen, door een ander te laten inschrijven en zelf als ondernemer het werk uit te voeren; zoals deze firma dat meer bij herverkavelingswerken doet en tot volle tevredenheid. Zijn voorstel om de zaak aan te houden werd met 43 stemmen aanvaard. Tegen stemden de heren C. van Damme, C. J. Mol en J. Traas. Het is toch echt geen drukfout, maar voortaan kunt u op het busstation horent VANDAAG LAAT DE heer M. J. Schipper van de Auto Mij. „Zeeland" voor zijn kantoor te Goes een bord aanbrengen. Een haltebord, voor de bus naar Londen. Neen, ik bedoel niet Borssele of Rilland, maar Londen. Er is namelijk een nieuwe lijn Goes Londen geopend. Elke maandag en zaterdag gaan er bussen heen en terug, 's Morgens om kwart na tien in de Europabus gestapt, kimt u gerust gaan slapen. Maar als de chauffeur u 's avonds om elf uur weer wakker maakt, staat u midden in Londen. Victoria Station. Mosselseizoen begonnen Het mosselseizoen is begonnen. De eerste mosselen werden geleverd door de YE 77 en zijn bestemd voor de mosselconservenfabrieken. De vangst was van goede kwaliteit. De mosselen voor de handel zullen in het laatst van de week worden ge leverd en mogen de eerste juli wor den verzonden. De verzending mag al leen geschieden naar België. 6S3 Duinbrand te Oostkapelle Gistermorgen om zes uur sloeg bij een kort maar hevig onweer de blik sem in de duinen, waardoor brand ont stond, vijftig meter van een barak van de firma Van Oord te Oostkapelle. De bedrijfsleider, de heer O. Groeneveld, bij genoemde firma, belde onmiddel lijk de brandweer op en begon zelf met enige werklieden met de blus- singswerkzaamheden. Men slaagde er in het vuur meester te worden, zodat de inmiddels gearriveerde spuitgasten geen dienst meer behoefden te doen. Het is allemaal met stille trom gebeurd. Voor het eerst hield de bus naar Londen bij het Goese au tobusstation stil, er stapte een d-ame in de allereerste en zoef, daar gleed de bus weer weg, op weg naar Londen. Linea recta. „Da's waar ook" Neen, een nieuwe lijn is er niet geopend. Sinds een paar jaar rijdt v \S A A - sV A vA „Assu soms op de Europabus wacht, die rijdt dinsdags niet, meheer. de Europa-bus al van Amsterdam naar Londen, via Oostende en Do ver. En tot dusver kon men ook in Zeeland instappen, en wel te Mid delburg, Vlissingen en Breskens. Maar nu schijnt de grote baas van de bus eens een helder ogenblik te hebben gehad. „Hééé, moet er in hem hebben omgegaan, d'r zitten ook nog mensen op Zuid Beveland. Misschien willen die ook wel eens in Londen kijken". Hij heeft gelijk gehad. Want er is belangstelling voor op de Bevelanden. Niet, dat het bij het AMZ-kantoor aan de Westsingel nu zwart van de men sen ziet voor een retoertje-Londen, maar toch hebben verscheidene Be- velandse mensen reeds geboekt. We keken ervru op, toen we de tip (dank u zeer, geachte tipgever! Artemis houdt zich aanbevolen), over de nieuwe halte kregen. As jemenou, gauw aan onze abonnees op de Bevelanden vertellen, dacht ik. Kunnen ze nog deze vakantie eens naa- de overkant van Het Ka naal. O, neen Nu denkt iedereen natuurlijk, dat Uw rubriekschrijver reclame zit te maken voor de Europabus, omdat ik een gratis ritje heb gekre gen. Heus niet. Geen reclame en geen gratis ritje. Maar wel wil ik even alweer ten gerieve van on ze hooggeachte clientele vertel len, wanneer die Goes-Londen-bus rijdt. Elke maandag en zaterdag (bo vendien van 19 juli tot 17 augustus) gaat er een bus naar Londen. Ver trek Goes 10.15, vertrek Middel burg 10.45, vertrek Vlissingen 11.25. Elke maandag en vrijdag (eveneens van 19 juli tot 17 augustus ook op vrijdagen) rijden er bussen naar Zeeland terug. Vertrek uit Londen 's morgens om kwart voor acht en 's avonds om vijf voor acht staat ge weer op de Goese kasseien. Dat weet u dan weer. Uw nieuws- vergarende dienaar zal het na het verschijnen van deze editie wel op z'n broodje krijgen van zijn direc teur, dat hij zo over al die tijden heeft uitgewijd („laat ze maar ad verteren", is zijn devies., terecht), maar intussen bent u een beetje op de hoogte gebracht. Dan nog iets over de prijzen. Of die hoog zijn? Oordeelt U zelf. En kele reis GoesLonden ruim 3, retoer 6, dat komt neer op res pectievelijk plm. 35,en ƒ68, Misschien gaat u toch maar lie ver naar Hodofc-o-^kerke of naa» „Passagiers pen voor Londen instap- de Dishoek. Gelijk hebt u. Maai mocht u eens iets anders willen, dan weet u het. Een Engels advies- je van yóurs faithfully. De Generale Synode van de Nederlands Hervormde Kerk is te Driebergen begonnen aan de bespreking van het rapport over de vrouw in het ambt. De voorzitter van de commissie van rapport, dr. M. H. Bolkestein, merkte onder meer op, dat de kerk gebonden Is aan het leven van Christus, maar dat zij ook de vrijheid heeft haar leven in te richten naar de eis van de tijd. Hij kwam tot de conclusie, dat de gemeenten zelf zullen moeten beslissen of zij vrouwen tot mabten zullen roepen. „Slagbomen kunnen hindernissen zijn voor de Heilige Geest". De kerk heeft in de laatste eeuwen veel groepen verloren. Zij zie toe dat nu ook niet bepaalde groepen vrou- fen worden afgestoten. Vele vrouwen, die uit de H. Schrift het getuigenis om te dienen in het ambt hebben ont vangen, zou zij kunnen afstoten. Het rapport is niet eenstemmig. De meer derheid van de commissie pleit voor openstelling van alle ambten. Twee van de elf leden menen dat alle amb ten voor iedere vrouw gesloten moe ten blijven, omdat de Schrift het dra gen van het ambt door de vrouw niet eist. Bovendien willen twee leden al leen het diakenambt voor de vrouw openstellen. Het bezwaar daartegen is, dat zo het ambt gescheiden wordt in drie delen. Van de leden van de commissie merkte jonkvrouwe C. M. van Asch van Wijk op, dat het een deel van de pastorale taak van de kerk is hier voor te zorgen, dat de kerk de vrouw tot de ambten toelaat. Dr. J. W. Beere- kamp pleitte voor gedeeltelijke open stelling, waarbij, naar zijn gevoel, de toelating van de vrouw alleen tot het diakenambt de minste spanning zou geven. Hierbij sloot ds. P. F. Th. Aal- ders zich aan. Dr. H. Schroten adviseerde tot het gesloten houden van de ambten en hij meende, dat zijn standpunt dat van de meerderheid der classicale vergaderin gen was. Onder verwijzing naar de studie van de raad voor Kerk en Theo logie over het wezen van het ambt betoogde hij, dat uit de Bijbel duide lijk zal moeten worden gemaakt of toelating vereist is. Daarna volgde een discussie, waar bij men zich afvroeg in hoeverre uit de Schrift moet worden afgeleid, dat de vrouw al of niet tot het ambt moet worden toegelaten. De discussie wordt voortgezet. OOST- EN WEST-SOUBURG Raad vergadert. Vrijdagmiddag om twee uur komt de raad bijeen. Voorstel len tot het aangaan van enkele geldle ningen en tot aanvaarding van het plan tot verbetering van de straatverlichting en tot gedeeltelijke uitbreiding daarvan staan o.m. op de agenda. OVEZANDE Raad. Donderdagmiddag om zeven uur komt de raad bijeen. De agenda ver meldt o.m. voorstellen tot verkoop van grond voor de bouw van twee woningen en een bespreking over de aanleg van een sportterrein. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S, Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuw-' dorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zierikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. J. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes. De Hervormde gemeente van 's-Heer Arendskerke zal toch de be schikking krijgen over een verenigingsgebouw. Het schetsplan van architect le Clercq van Kruiningen is althans goedgekeurd door de kerkvoogdij en door Bouw- en Woningtoezicht. Enige tijd geleden was rumoer ontstaan over dit verenigingsgebouw. Men wilde voor de pre dikant een nieuwe pastorie bouwen in de tuin en aan de oude pastorie de bestemming geven van verenigingsgebouw. Niet ieder kon zich daarmee verenigen met het gevolg, dat verschillende personen uit de kerkvoogdij stapten. De heer le Clercq heeft een eenvoudig plan ontworpen. Het ver enigingsgebouw zal bestaan uit twee vergaderlokaaltjes (een van 5 bij 8 en een van 12 bij 7), links en rechts van de gang. Beide lokalen kun nen niet bij elkaar gevoegd worden. Verder zal een ruimte worden aangebracht voor de leesbibliotheek en uiteraard vinden wij er de toiletten en de keuken. Het gebouw, dat er ongetwijfeld zeer geriefelijk zal uitzien, zal verrijzen in de tuin van de pastorie.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2