Meningsverschillen over Indonesische staatsvorm KWATTA' Gronchi aanvaardt ontslag van Zoli niet Vliegtuig maakte tussenlanding voor gewonde jongen Engelse studenten op komst haag éteeote- deJiUtfe' WELK LIED ZINGT UW KERK? Met de overgangen valt het wel mee L Komt Leiden in last? Wapens rusten in Atjeh Dubbel woonhuis afgebrand Nu geen nieuwe premier gevonden kan worden Meerderheid wil einde van crisis Arts trok (zonder bevoegdheid) tanden Plaats in V.S. door storm geteisterde Bergbeklimmers verongelukt (sraël waarschuwt byrie Brand teistert Haagse verffabriek 't is weer Hemelvaartsdag op dinsdag Verboden te vissen Nazareth communistisch Raadsleden van Djakarta naar Moskou DOOR DE WERELD Dinsdag 25 juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Na drie en een half jaar van vrij wel onafgebroken en veelal zeer bloe dige gevechten tussen regeringstroe pen en opstandelingen, vgn een einde loze reeks van bende-aanvallen op steden, spoorweg-emplacementen en politie-kazernes, en van grootscheepse zuiverings-acties door militaire een heden, is de vrede weer gekeerd in Atjeh, het noordelijkste deel van Su matra. Men wacht nu met ongeduld, maar ook met vertrouwen op onderhande lingen over de formele beëindiging van de opstand, die in grote delen van de afgelegen provincie het normale le ven lamlegde, tenminste tienduizend levens opeiste en alleen al aan de spoorwegen een schade van rp. 80.000. 000 toebracht. De Atjehse opstand van september 1933 was een gevolg van groeiende on tevredenheid onder Atjehse leiders over wat zij noemden de verwaarlo zing van de belangen van hun ge west door de centrale regering. Met vakantie in buitenland Twee Haagse families, die met va kantie in het buitenland zijn, werden gistermorgen door brand dakloos. Een dubbel bovenhuis boven een winkel in kampeerartikelen in het Nauwe Westeinde te Den Haag brand de na een gasontploffing in de keu ken achter de winkel uit. De jongste bediende uit de sport- winkel ging koffie zetten op een gas stel. Waarschijnlijk heeft de afsluiter van de tank gelekt. Toen hij vuur maakte vloog de keuken in brand. De jongen werd niet noemenswaard ge wond. De sportwinkel is een troosteloze ruïne, evenals de woningen van de in Duitsland vakantie vierende fami lies M. en A. Poolse journalist mag in West-Duitsland blijven De Poolse journalist Marian Pod- kowinski van de Trybuna Ludu, kan in West-Duitsland blijven. De vorige week werd bekendgemaakt, dat de bzondsregering hem niet als buiten lands correspondent erkende. Hij moest dus het land verlaten, maar na bemiddeling van de buitenlandse pers- President Gronchi van Italië heeft het ontslag, dat premier Zoli 10 juni indiende, niet aanvaard. Dit is zater dag bekendgemaakt in een communi que, dat na een onderhoud tussen de demissionaire premier en de president werd gepubliceerd. Dit besluit is genomen, nadat eer dere pogingen om een nieuw kabinet te vormen waren mislukt. Zoli deelde mee, dat hjj dinsdag in het parlement zal verschijnen en dat het verdere verloop der gebeurtenis sen van de besluiten van de volksver tegenwoordiging zal afhangen. Hij zal dinsdag een verklaring in het parle ment afleggen. President Gronchi behield zich in dertijd het recht voor het ontslag van Zoli te weigeren, indien hij geen an dere premier zou kunnen vinden. In constitutioneel opzicht heeft Zoli, die voorzitter van de grote christen-demo cratische partij is, geen nederlaag in het parlement geleden. Alleen doordat hij niet aan de macht wilde blijven door de steun van de 24 neofascistische stemmen leed hij een „nederlaag" met een verschil van slechts één stem. Het besluit van de president is daarom niet alleen grondwettig, maar het verschaft het parlement bovendien opnieuw de gelegenheid zijn vertrouwen in Zoli uit te spre ken, waarbij de centrumpartijen en met name het linkse centrum de pre mier meer zullen moeten steunen om deze weer niet afhankelijk te maken van de stemmen der neofas cisten. Men gelooft, dat de meerderheid der parlementsleden, die graag een einde aan de crisis zien en met zomervakan tie willen gaan, zich voor Zoli zal uit- TWEEDE MOTEL GEOPEND Met een schaar, hem aangeboden door een lieftallige jongedame in Vo- lendamse klederdracht, heeft de Am sterdamse wethouder voor publieke werken, mr. G. van 't Huil, een lint doorgeknipt en daarmee het tweede grote motel in ons land geopend. Deze logeercombinatie van nachtverblijf en w garageruimte staat aan de Haagseweg, vereniging in Bonn is de regering .van hoek Sloterweg, in Amsterdam nabij het besluit teruggekomen. de luchthaven Schiphol. Indonesië's grondwetgevende verga dering die in november vorig jaar door president Soekarno werd geïn stalleerd, heeft haar eerste arbeid vol tooid: de opstelling van een lijst van onderwerpen, die in de Indonesische grondwet dienen te worden opgeno men. De algemene beschouwingen in de constituante hebben de bestaande diep gaande verschillen van mening over de structuur van de staat tussen de verschillende partijen en groepen nog eens duidelijk in het licht gesteld. Men is het eens geworden, dat 37 onderwerpen in de grondwet behan deld moeten worden. Het eerste daar van betreft de rechten van de mens. Andere behandelen de staatsvorm, de staatsinrichting, de taal, de vlag, het volkslied en het staatburgerschap. Een reeks van artikelen zal betrekking hebben op financiën en economie, agrarische zaken, leger, politie, huwe lijksrecht, verkiezingen en vrouwen rechten. Maar in concreto bestaat thans on der de leden van de constituante nog slechts volkomen eensgezindheid over de formulering van de menselijke vrij heden, een formulering, welke over eenkomt met die der Verenigde Na ties. Alle andere zaken zijn in feite grotere of kleinere vraagtekens geble ven. Men heeft niet de eis van het vormen van een Islam-staat gesteld. Meer bevoegdheden voor de Nederlandse missie in Suriname De besprekingen, die de Surinaamse minister-president, dr. Ferrier, en de minister van fnanciën, de heer Smit, in Nederland hebben gevoerd over de Nederlands-Surnaamse samenwerking bij de uitvoering van het tienjaren plan hebben twee resultaten opgele verd: 1. De bevoegdheden van de Neder landse missie in Suriname zullen wor den uitgebreid en in Den Haag zal men zich niet meer met details inlaten. 2. Nederland zal het standpunt ten aanzien van de financiën der zgn. an ticipatie-projecten in Suriname her zien. Op een persconferentie zei dr. Fer rier, dat bepaalde ervaringen, die het afgelopen jaar zijn opgedaan bij de Nederlands-Surinaamse samenwerking voor het tienjarenplan, bet uitwisse len van gedachten met de Nederland se regering wenselijk maakten om vraagstukken, die zich hebben voor gedaan, in de toekomst te voorkomen. De duidelijkste meningsverschillen bleken te bestaan over de staatsvorm en de staatsinrichting. Volgens de voorlopige grondwet is Indonesië een eenheidsstaat met een onschendbare president aan het hoofd. Het parle ment bestaat uit één kamer. Verscheidene vertegenwoordigers van gebieden buiten Java en sprekers voor kleinere politieke groeperingen hebben gepleit voor een federale staatsvorm. spreken. Wanneer het parlement in september van reces terugkeert, zul len de grotere partijen wellicht ver vroegde algemene verkiezingen in ok tober eisen, waardoor een einde zou kunnen komen aan de onzekere toe stand. De verkiezingen zouden nor maal niet voor juni van het volgend jaar worden gehouden. Zoals bekend waren Cesare Merza- gora, de onafhankelijke voorzitter van de senaat, en Amintore Fanfani, de se cretaris van de christen-democratische partij, niet geslaagd in hun pogingen om een nieuwe coalitie van de vier centrumpartijen tot stand te brengen. De regering van Zoli is een homogeen christen-democratisch minderheids kabinet. Wegens overtreding van de wet op tandheelkundige inrichtingen heeft de Haarlemse kantonrechter gisteren de 52-jarige Haarlemse arts EJ5.V. ver oordeeld tot twee geldboeten van f 500, subsidiair tweemaal een maand hech tenis en verbeurdverklaring van het in beslag genomen instrumentarium. Volgens getuigenverklaringen hield deze zaak verband met het optreden van het Rotterdamse Evipan Instituut. De arts was ten laste gelegd, dat hij, zonder vergunning daartoe te heb ben volgens de wet op tandheelkun dige inrichtingen, twee keer tanden en kiezen had getrokken. De arts verklaarde zelfstandig te zijn opge treden. Dit verweer werd evenwel door de kantonrechter niet aanvaard. Enkele getuigen hadden verklaard, dat de namen der patiënten niet wer den genoteerd, geen onderzoek werd ingesteld en terstond met trekken werd begonnen. Na de behandeling behoefden de patiënten niet terug te komen. De officier van justitie eiste de maximum boete, n.l. tweemaal dui zend gulden subs, tweemaal 1 maand hechtenis en verbeurdverklaring van de instrumenten. De plaats Fargo in de Amerikaanse staat Noord-Dakota, is in de nacht van donderdag op vrijdag door een wer velstorm geteisterd. Tien personen, waaronder zes kinderen van één fa milie, zijn om het leven gekomen ter wijl er 85 gewonden zijn. Vijfhonderd huizen, vier kerken en een schoolgebouw zijn door het ge weld van de windhoos vernield, ter wijl talrijke andere gebouwen en auto's beschadigd werden. De aangerichte schade wordt op 15.000.000 dollar geschat De burgemeester van Fargo heeft de Amerikaanse federale autoriteiten ver. zocht te helpen bij het onder dak bren gen van tweeduizend daklozen. Drie Italiaanse bergbeklimmers waaronder 'n meisje van achttien jaar, zijn bij de beklimming van de 2410 meter hoge Noorditaliaanse berg Grig- na om het leven gekomen, terwijl een vierde werd gewond. Het touw, waaraan de vier bergbe klimmers boven een gletsjerspleet hingen, brak, waardoor zij omlaag stortten. rt Te Jeruzalem is van welingelichte zijde vernomen dat de Israëlische pre mier Ben Goerion heeft medegedeeld dat Iraël Syrië, via de voorzitter van de gemengde Israëlisch-Syrische be standscommissie, heeft gewaarschuwd i.v.m. incidenten, die zich in de afge lopen week in het grensgebied tussen beide landen hebben voorgedaan. Syrische patrouilles hebben herhaal delijk op Israëlische nederzettingen geschoten, waardoor een persoen werd gewond. De Syriërs hebben ook mijnen in 't grensgebied gelegd. Het S.A.S.-vliegtuig van de lijn dienst Los Angeles-Kopenhagen heeft een tussenlanding op Groenland ge maakt teneinde een jongen, die door een jachtongeval ernstig was gèwond, aan boord te nemen en naar Kopen hagen te vervoeren. Jacob Kristenen, een jongen van elf jaar, die in Upernavik in Groenland woont,werd enkele dagen geleden ernstig gewond tijdens een jacht. Door een samenloop van omstandigheden kreeg de jongen tien schoten in het hoofd. De geneesheren in het zieken huis van Upernavik achtten het van het grootste belang, teneinde het leven van Jacob te redden, om de jongen zo spoedig mogelijk naar een ziekenhuis in Kopenhagen over te brengen met de bedoeling daar een operatieve in greep toe te passen. Met boot en wa tervliegtuig werd de zwaar gewonde Jacob naar Soendre Stroemfjord ge bracht, waar een vliegveld is. Aan de gezagvoerder van het toestel van de Scandinavische luchtvaartmaatschap pij, dat uit Los Angeles vertrok, werd Moeilijke tijden breken aan voor de handhavers der openbare orde van de universiteitsstad Leiden. Studenten in de uni versiteitsstad Cambridge die thans popelen van verlangen om het Ka naal over te steken ten einde met hun Neder landse collegae te komen tot versterking der vriendschapsbanden en tot vruchtbare culturele uitwisseling zit 'n groep die zich heilig heeft voorgenomen alles in 't werk te stellen om tij dens de Cambridgeweek genoemde orde te ver storen, dit, met het oog merk een weinig bij te komen van de culturele manifestaties en de re cepties, die in deze week onvermijdelijk zullen zijn. Leider van deze ont spanningsactie zal zijn een zekere heer Jonathan Routh, die inmiddels de collegebanken heeft ver laten met achterlating van de faam van zijn wilde feesten en voor-de gek-houderijen. Nog on langs bestond deze heer i het, aan honderd gasten een feest aan te bieden in een ondergrondse trein te Londen. De Leidenaren zijn dus gewaarschuwd, en moch ten zij in het komende weekeinde wrakke rij wielen, platboomde vaar tuigen of een van duizen den handtekeningen van studenten voorziene Condense taxi ontmoe ten, waarin of waarop Engels sprekende lie den zich voortbewegen, dan dient zij ernstig re kening te houden met de mogelijkheid dat zij met de keurtroepen van de heer Routh te doen heb ben. Diefenbaker in Londen De nieuwe, gematigd-conservatieve Canadese premier John Diefenbaker, is gisteren per vliegtuig te Londen aangekomen waar hij de bijeenkomst van ministers-presidenten van staten leden van het Britse gemenebest zal bijwonen. Dertig doden in Algerië Bij gevechten in Algerië zijn 30 opstandelingen gesneuveld en 48 ge vangen genomen. De Fransen maak ten veel wapens buit. Bij aanslagen van opstandelingen zijn drie mensen om het leven geko men en 15 gewond. In het gebied van Oran zijn een aantal boerderijen door verzetslieden in brand gestoken. Ingezonden mededeling (adv verzocht een tussenlanding voor dit noodgeval op het veld van Soendre Stroemfjord te maken. Aldus geschied de en onmiddellijk na aankomst van het vliegtuig, maandagmorgen in de Deense hoofdstad, werd de jongen naar een der ziekenhuizen overgebracht. Groot is de schade, aangericht m de Haagse verffabriek „Van den Doel en Fray", in de industriewijk Laakkwar tier te Den Haag, door een brand, die gistermorgen om half acht werd ont dekt. Het vuur heeft de voorraden half fabrikaten en eindprodukten op de eerste en tweede verdieping van het gebouw vrijwel geheel waardeloos ge maakt. Ernstiger nog was de schade aan het gebouw zelf. De grote hitte, ontwikkeld door brandende oliën en chemicaliën maakte de betonnen vloe ren zo gloeiend, dat het metselwerk der muren onder de rechter dakrand horizontaal over de gehele lengte van het ongeveer 30 meter lange gebouw scheurde. Een brede, vertikale scheur over de twee bovenste verdiepingen gaapte aan een zij- en achtergevel. Dit gedeelte van het gebouw zal vermoe delijk afgebroken en opnieuw gebouwd moeten worden. De omvang van de materiële en be drijfsschade zal zeer groot zijn. De fa briek is verzekerd. Een militaire rechtbank te Gyoer in Hongarije heeft een doodvonnis uitgesproken wegens verboden wapen bezit. Een andere beklaagde kreeg vijftien jaar. Het tribunaal van Boe dapest heeft voorts een vrouw tot 18 jaar veroordeeld. President Coty van Frankrijk is zaterdag in Parijs teruggekeerd, na een offiqieel bezoek van enkele dagen aan Luxemburg. Noordkoreaanse vliegtuig boven Zuid-Korea Het Zuidkoreaanse ministerie van landsverdediging heeft medegedeeld, dat negentien Noordkoreaanse straal jagers 75 km ten noorden van Seoel 't luchtruim boven de gedemilitairiseer- de zone hebben' geschonden. De Zuidkoreaanse regering heeft de „staat van alarm" afgekondigd, dat is de fase voor het afkondigen van de staat van beleg. Examinatoren tegen boom Toen vier leraren uit Drachten gis termorgen per auto op weg waren naar Heerenveen, om daar als examinato ren bij de ulo-examens op te treden, is de auto door nog onverklaarbare oorzaak tegen een boom gereden. Zij werden naar een ziekenhuis in Drach ten overgebracht, waar bij alle vier een hersenschudding werd geconsta teerd. Een van hen bleek bovendien een gebroken been te hebben opgelo pen. In Heerenveen, waar de examens dreigden niét door te kunnen gaan, moesten extra voorzieningen worden getroffen. Een viertal Heerenveense ulo-leraren werd gerequireerd, die de taak van hun Drachster collega's heb ben overgenomen. Kinderbijslag kleine zelfstandigen De minister van sociale zaken en volksgezondheid heeft het volgende bepaald over de voorschriften ter be paling van het inkomen van een zelf standige voor de noodwet kinderbij slag kleine zelfstandigen: Inkomsten, welke in natura worden genoten, worden door de raad van ar beid op haar geldswaarde geschat, met dien verstande, dat de geldswaarde voor vrije woning, vrije inwoning en vrije kost geacht wordt onderschei denlijk f 150, f 75 en f 475 per jaar te bedragen. Indien de vrije kost wordt genoten door een echtpaar, wordt de daarvoor geldende geldswaarde verhoogd met 50 pet. Ingezonden mededeling (adv.) lOOgram Op een vergadering van de plaatselijke oecu menische raad in Den Haag heeft men over het kerkelijk lied gesproken. Toen bleek hoezeer in de diverse kerken het verlangen leeft naar een oecumenische psalm- en gezangenbundel. Aan elk van de afgevaardigden en waarnemers uit de kerken werd gevraagd een lied op te geven, dat typerend is voor de eigen kerkgemeenschap en dat er graag gezongen wordt. De Lutherse kerk kwam naar voren met „Ver heugt u christnen thans tezaam en laat ons vro lijk springen", een lied van Luther, waarin de melodie zich inderdaad bij het springen aanpast. De Engelse kerk gaf „Onward christian sol diers" op, in het Nederlands wel vertaald met „Voorwaarts christenstrijders". De Duitse kerk liet zingen een lied van Paul Gerhardt „1st Gott für mich, so trete gleich alles wider mich". Uit naam van de Gereformeerde kerken zong men uit psalm 89 de verzen „Hoe zalig is het volk, dat naar uw klanken hoort" en „Gij toch, Gij zijt hun roem, de kracht van hunne kracht". De Remonstranten verzochten een lied van Des Amorie van der Hoeven te zingen „Gij zijt mijn rots, o God der legerscharen, Gij zijt mijn deel, o Heer van dood en leven, Gij zijt mijn hoop, o Vader vol genade". Uit het gezangboek van de oud-katholieke kerk werd opgegeven een 17e eeuws sacraments lied „Ontsluit mijn lippen, Here, hier in dit aardse dal". Gans anders was de sfeer van het daarna gezongen leger des heilslied: „O zee van Gods liefde, zo peilloos en wijd", met invallend koor ,,'k Hoor hemelstemmen ruisen, dep heils- stroom golven bruisen, Ik werp mij in die heil- stroom, halleluja prijs de Heer". Uit de Her vormde bundel zong men gezang 127: „Jeruza lem, o stad zo hoog gebouwd". Tot slot hief de vergadering het in de oecu menische beweging zo graag gezongen lied „A Toi la gloire" aan, ook in het Frans, omdat bij de vèrtaling in het Nederlands „Glorie zij aan U, o opgestane Heer" de stoerheid van het lied verloren gaat. Ook in Amerika wordt de ker kelijke viering van de hemel- der stad in een „verboden gebied" bemoeilijkt ten zeerste een gezon de maatschappelijke ontwikkeling. Tengevolge hiervan heerst bij de bevolking grote ontevredenheid. Dit blijkt uit de verkiezingscijfers, want sedert kort heeft de gemeen teraad een communistische meer derheid. De kerkeraad van de gerefor meerde kerk (onderh. art. 31 k.o.) te Niezijl besloot naast de kerk een bordje te plaatsen met opschrift: vaartsdag door allerlei evenemen- „Verboden te vissen". Vissen is een ten bedreigd. Dit jaar viel de hemelvaartsdag bovendien op 30 mei, een dag, die in de U.S.A. be kend staat als „Memorial Day" en die als een nationale feestdag wordt gevierd. Op grond van deze over wegingen heeft de synode van de christian reformde church, naar wij in De Wachter lezen, aan de kerke raden geadviseerd de kerkelijke hemelvaartsdag op dinsdag daar vóór te vieren. In hoeverre aan dit advies gevolg is gegeven, werd niet medegedeeld. bezigheid, die in de bijbel dikwijls wordt genoemd. De apostelen wa ren vissers. De vis is een oud christelijk symbool, voorkomend op vele kerkgebouwen. Predikanten worden met de apostelen vergele ken, die door Christus tot „vissers van mensen" zijn gemaakt. In zo verre is de kerkeraad van Niezijl in stijl gebleven, dat zij het ambte lijk vissen binnen de kerkmuren Naar de Evangelische Presse- dienst meldt, wonen in Nazareth dat in 1955 maar 8.700 inwoners had momenteel 30.000 mensen. Met uitzondering van een paar wel gestelde Arabische gezinnen, be hoort de bevolking in hoofdzaak tot de behoeftige klasse. De ligging Zou men de rooms-katholieke pers geloven, dan gaan er uit de angli- kaanse kerk in Engeland steeds meer mensen over tot de kerk van Rome. Dit wordt met cijfers aangetoond. Op die manier verkrijgt men een een zijdig beeld, want er wordt niet bij verteld, hoeveel overgangen van Rome naar de anglikaanse kerk geregistreerd zijn. Van één diocees is dit thans bekend. De anglikaanse bisschop van Lich field heeft bekendgemaakt, dat in zijn bisdom gedurende de laatste drie jaar 53 anglikanen naar Rome zijn overgegaan. Daarentegen sloten 22 rooms-katholieken zich bij de anglikaanse kerk aan. De burgemeester van Djakarta en vier leden van de gemeenteraad van de Indonesische hoofdstad zijn gister morgen per K.L.M. naar Amsterdam vertrokken, op weg naar Moskou, waaraan zij op uitnodiging van de burgemeester van die stad een offi cieel bezoek zullen brengen. Op het vliegveld te Djakarta werd hun uit geleide gedaan door de Russische am bassadeur. Na het bezoek aan Moskou zal het gezelschap bezoeken brengen aan de hoofdsteden van Joegoslavië, Honga rije, Tsjeeho-Slowakije, Egypte en Roemenië, eveneens op uitnodiging van de burgemeesters van deze ste den. De Oostenrijkse minister-president heeft medegedeeld dat Oostenrijk geen lid zal worden van de Europese ge meenschappelijke markt, doch wel zal deelnemen aan de totstandkoming van de Europese vrijhandelszone. 9 De nationale landbouwexpositie, tevens internationale Landbouwbeurs, die vandaag door de minister van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning, dr. S. L. Mansholt, officieel zal worden geopend, is gisteren reeds be gonnen met de aanvoer van de leven de have en het overige deel van da dag was gereserveerd voor plaatsing en verzorging van het expositie-vee. Gisteren zijn in Londen Brits- Nederlandse besprekingen begonnen over de totstandkoming van een Europees vrijhandelsgebied. 9 In het gebied van Nabloes (Jor danië) zijn talrijke arrestaties ver richt in verband met een „clandestien congres dat oppositiepartijen daar ge houden zouden hebben. Op het con gres zouden de voornaamste partijen van het oude nationale front de hui dige regeringspolitiek veroordeeld hebben. Bij een brand in de Zuidkoreaan se haven Poesan, die tien uur heeft geduurd, zijn dertig personen om het leven gekomen en 55 gewond. 9 Het Westduitse parlement zal op 4 juli de verdragen voor een Euro pese economische gemeenschap en Euratom in tweede en derde lezing behandelen. Zaterdag werd er een Russische oorlogsfilm uitgezonden en gistermid dag een aantal Russische kunstwerken (schilderijen) en een film over het le ven in de steppen. Naar werd mee gedeeld was het verhaal duidelijk te volgen en waren de aankondigingen in het Russisch duidelijk te zien. In Rhenen en overal in het oosten van ons land, worden regelmatig Duitse uitzendingen opgevangen. De ont vangst van de Russische uitzending werd gekwalificeerd als een slechte Duitse ontvangst. Nieuwe landbouwhuishoud- school te Axel De landbouwhuishoudschool van de Z.L.M. in Axel is nog steeds onderge bracht in verschillende gehuurde loka len. Reeds lang werden door de Z.L.M. pogingen in het werk gesteld om te ko men tot de bouw van een nieuwe school. De grond, waarop deze school zou wor den gebouwd, is reeds lang eigendom van de Z.L.M. Deze organisatie heeft thans een aanbieding gekregen van een geldlening, groot 500.000, tegen een rente van 4,5 pet af te lossen in 40 ge lijke jaarlijkse termijnen, indien de ge meente Axel deze lening garandeert. B. en w. menen de raad te moeten voor stellen deze mogelijkheid dankbaar te aanvaarden. Het ligt in de bedoeling van de Z.L.M. zo mogelijk de volgende maand tot aanbesteding over te gaan en in de maand september a.s. met de bouw te beginnen.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3