Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland" wordt werkelijkheid Verbetering van het lot der zieken langd Swift 2 kreeg leiding in eerste klasse Door krappe zege op Volharding nrige Cor Abrahamse (St. Laurens) kampioen ringrijden 1957 Zesde Souburgse sportweek werd een succes Nieuw en beter tijdperk zal aanbreken Vandaag wordt akte getekend Spui bijna zeker van promotie VEILINGEN Af j os-conferentie over Deltaplan te Goes Bewogen vergadering te Goes MOSSELKWEKERS IN BEROEP W ereldveter anendag 1957 Herdenkingsplechtigheid op Franse begraafplaats te Kapelle Finale bekercompetitie zaterdagvoetbal Avondvierdaagse Walcheren ten einde Spannende strijd in Veere VEERE HAD DE BESTE PLOEG Nabeschouwing korfbal Maandag 24 juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Vandaag wordt te Middelburg de stichting „Verpleeg- en rusthuizen mid den-Zeeland" tot stand gebracht, zo vernemen wij van de „Federatie van verpleeginrichtingen voor langdurig zieken" te Utrecht. Deze stichting is ont staan door uitbouw van de stichting „Verpleeg- en rusthuizen Walcheren", die haar arbeid reeds over geheel Zeeland uitstrekte en al sinds 1949 met medewerking van velerlei groeperingen pionierswerk voor dit project ver richtte. In de stichting zullen, na met de geneeskundig inspecteur voor de volksgezondheid voor Zeeland ge pleegd overleg, met het provinciaal bestuur van Zeeland, samenwerken: De stichting Zeeland voor maatschap pelijk en cultureel werk, die zich daartoe tot de gemeente- en kerkbe sturen in Zeeland wendde, de Wal- cherse gemeentelijke en sociale diens ten, de vereniging van burgerlijke armbesturen op Zuid- en Noord-Be veland, en de hervormde, gerefor meerde en andere protestantse kerken op deze eilanden. „Langdurig zieken" Doel van de nieuwe stichting zal zijn naast de vijf tehuizen, die reeds onder de stichting „verpleeg- en rusthuizen Walcheren" werden ge sticht, te komen tot een: Zeeuws verpleeghuis op de „Bevelanden". Dit tehuis hoopt men, tezamen met de reeds op Walcheren bestaande, te gebruiken voor de diverse catego rieën van „langdurig zieken" in Zee land. Een functionele band met de zie kenhuizen zal behouden blijven, zowel voor tijdelijke opname daarin van kli nische patiënten als voor overbren ging naar de verpleeginrichting van de cronische patiënten. Het ligt niet in de bedoeling pen siontehuizen voor valide bejaarden in exploitatie te nemen. De nieuwe stich ting zal ook het rustoord „Ter Mante- linge" blijven beheren, opdat dit van de economie van het grote geheel kan blijven profiteren. De nieuwe stichting zal mettertijd de beschikking hebben over 500 ver pleegbedden, hetgeen men gezien de uitgestrektheid van het gebied (Zeeland telt ruim 275.000 inwo ners, van wie op Walcheren en de beide „Bevelanden" in totaal 145.000 dat is meer dan de helft, gevestigd zijn) een voorbeeldig resultaat acht van het streven om voor deze categorie van zieken, waaromtrent in den lande eigenlijk nog onvol doende bekend is, een behoorlijke voorziening te treffen. Onderzoek De stichting, die dus de volle steun van de overheid zal krijgen, is aan gesloten bij de te Utrecht gevestigde federatie van verpleeginrichtingen Spui is vrijwel zeker van promotie naar de eerste klasse van de Zeeuwse zaterdagmidagcompetitie. De club won de laatste promotiewedstrijd, uit te gen Wolfaartsdijk, namelijk met 34. Weliswaar diende de thuisclub na af loop van de wedstrijd twee protesten in een wegens een niet geconsta teerde handsbal, waaruit een doelpunt werd gemaakt en een, omdat een der Spui-verdedigers de bal met de hand uit het doel zou hebben geslagen doch deze heben weinig kans om te worden toegekend. De eindstand luidt als volgt: Spui 4 2 2 0 6 12— 8 Wolfaartsdjjk 4 12 14 9—9 Kapelle, 22 juni 1957. Industrie- en exportveiling Aardbeien zonder dop Jecunda I 113,50; 2 108,90; Mada me Moutot 1 en 2 103.10; Climax 1 121.60; 2 114.80; Regina 2 97.20; Mach. Fruhernte 2 97.20; Deutsch Evern 2 97.20; Diverse rassen afw. 5683. Kersen per dom; Earlij Rivers 1 39 45; vroege van Werden 1 40 idem per kg. Early Rivers 1 160; 2 73; Kasperzi- ken 1 3035 pers stuk. Rode bessen per doos: Jonkheer van Tets 1 4773; Prolific 1 5964. Aardbeien per doos: Climax 1 3049; 2 29; Triumph 1 34; Regina 1 2833; 2 1724; Mach. Fru hernte 1 32; Sengana 1 2127; Jecun da 1 28; Soltwedel 1 24; Aardbeien per kg 1 111; 2 75—120; afw. 50—81. Fram bozen per doos: Malling Promise 1 18 —30; 2 15—17. Bergen op Zoom, 22 juni. Groen ten- en fruitveiling. Aardbeien 45— 1.75; frambozen 1.121.25; kersen 70 1.35; rode bessen 631.26; kasprui- men 1013; aardapelen 815; erwten 6—24. Aspergeveiling Bergen op Zoom, 2 juni. Aanvoer 10.000 kg. AA extra 1.95; AA I 1.50; A extra 1.85; A I 1.50; B2 extra 1.90; BI 0.82; C extra 0.55; D I 0.46; E II 0.42;zich wisnaar mocht noemen van deze F I 0.98; stek 0.20; ondereind 0.12. bekerwedstrijd. voor langdurig zieken, die het bona fide verpleeghuiswezen in Nederland poogt te bevorderen en het aantal ver pleegbedden in Nederland tracht uit te breiden. Deze federatie heeft onlangs, zo deelde zij ons mede, een onderzoek in gesteld naar de omstandigheden waar in de ongeveer 15.000 „langdurig zie ken" in Nederland verkeren. Omtrent hun aantal, verblijfplaats, en omstan digheden was tot dusverre, zo zegt zij, nog weinig bekend, ook statistisch niet. Van deze mensen, die organisa torisch nog geen groep vormen en van wie de stem dus nauwelijks gehoord wordt, is het lot volgens de gegevens die de federatie zegt verkregen te hebben, vaak erbarmelijk, zodat hier haars inziens van een „brandend vraagstuk" moet worden gesproken. De federatie is van mening, dat deze categorie dringend de morele steun van het Nederlandse volk behoeft. Zij is van oordeel, dat met de oprichting van deze stichting in midden-Zeeland voor de langdurig zieken in Zeeland tenminste een nieuw en beter tijdperk is aangebroken en de zon is opgegaan. De Antirevolutionaire jongeren gaan zich bezinnen op de problemen, die zich rond het Deltaplan zullen voor doen. Daartoe wordt door het bestuur van de Sociaal-Economische Werk groep van de Arjos op zaterdag 6 juli in de Korenbeurs te Goes een confe rentie belegd. Als referenten zullen optreden ir. G. Maas, directeur van de dienst van gemeentewerken te Em- men, onderwerp: „De mogelijkheden en moeilijkheden, die zich voordoen bij het tot ontwikkeling brengen van een gebied" en drs. H. van den Berg, assistent van prof. G. van Dijk te Am- Sterdam, onderwerp: „De sociologische problemen rondom het Deltaplan". De leden van de A.R. fractie in de Eerste en Tweede Kamer der Staten- Generaal, Ged. Staten, leden van de Prov. Staten, burgemeester en raads leden van vele Zeeuwse en enkele Zuidhollandse gemeenten zullen een uitnodiging ontvangen. L. PIETERSE UIT GOES KAMPIOEN SNELSCHAKEN In Flora te Goes zijn de Zeeuwse kampioenschappen snelschaken ge houden. De 21 deelnemers waren voor de voorronde verdeeld in drie groepen van zeven. In groep A won J. Jansen uit Vlissingen met 5 uit 6 voor J. Hof man uit Hulst, eveneens met 5 uit 6. In groep B werd L. Pieterse uit Goes eerste met 4 uit 6, gevolgd door G. Schoof uit Sluiskil met het zelfde aan tal punten. Drs. J. Scheltens bezette met 5 uit 6 in groep C de eerste plaats. Hier werd A. Must uit Vlissingen tweede met 4'A uit 6. De finale had een bijzonder span nend verloop, want alle drie de fina listen behaalden 1 punt uit'"twee wed strijden. Er moest dus opnieuw be gonnen worden en toen bleek de Goes- senaar Pieterse de sterkste, zodat hij kampioen van Zeeland werd. Jansen werd tweede en Scheltens derde. Uitslagen van het Zomeravondvoetbal Gem. WerkenPTT 40; Typo's VVZB 13; KeuringsdienstSC Ford 83; De ZonComb. N.S. 44; Ro- bur Vet.Haringman 43. Na afloop van de algemene verga dering van de Vereniging tot Beharti ging van de Zeeuwse Visserijbelangen (Zevibel) te Goes, vond een bijeen- In vrijwel alle vrije landen van de wereld zijn zaterdag bijeenkomsten gehouden van oudstrijders om te ge denken hen die hun leven hebben ge laten in de strijd om recht en vrijheid Het was zaterdag Wereldveteranendag en, binnen het kader van deze dag vond er voor de Provincie Zeeland een herdenkingsplechtigheid plaats op de Centrale Franse Militaire begraaf plaats te Kapelle. Bij deze plechtigheid was o.m. aan wezig Mr. Dr. A. J. J. M. Mes te Hein- kenszand, lid van G.S., welke hier was als vertegenwoordiger van de commis saris der koningin. Verder ook de lan delijke voorziter van de Bond van Oudstrijders en dragers van het Mobi- Iisatiekruis, generaal Sitzen uit Breda. De genodigden werden eerst ont vangen op het gemeentehuis van Ka pelle van waar zij gingen naar de Franse begraafplaats. Voorop ging de muziekvereniging „Ons Genoegen" uit Kapele die zorgde voor passende mu ziek. De leiding van de herdenkingsplech tigheid op de begraafplaats berustte bij de heer B. Spuy, voorzitter van de afd. Kapelle-Biezelinge van de Bond van Oudstrijders en dragers van het Mobilisatiekruis. Deze sprak een wel komstwoord en las daarna voor, de boodschap voor deze Wereldvetera nendag zoals die is uitgegeven door de voorziter van de Wereld Veteranen Federatie, de Fransman Albert Morel. In deze boodschap werd een dringen de oproep gericht tot de leiders der volkeren om zich te stellen tegen de dwaze vernietigingsdrang. Daarna Colijnsplaatse Boys uit Colijnsplaat beeft zaterdagmiddag beslag gelegd op de beker van de bekerwedstrijden van de afdeling Zeeland KNVB zater- dagmidagvoetbal. Dit was het geval toen deze voetbal club met 42 de beslissingswedstrijd had gewonnen welke zij moesten spe len tegen AZVV uit Axel. Deze wed strijd werd onder grote belangstelling gespeeld op het gemeentelijk sportter rein in Kapelle. Vooral voor de rust was het een zeer matige wedstrijd. Van geen der partijen kon worden gezegd dat er sprake was van een goed spel. Verwey en Loker wisten beiden voor Col. Boys voor de rust een doelpunt te ma ken en de pauze ging in met een 20 voorsprong voor de Noord-Bevelan ders. Na de pauze kwam er wat meer te kening in het spel. AZVV was over wegend technisch heel wat beter dan Colijnsplaatse Boys. Het aanvalsspel van de laatste was echter snel, waar tegenover stond dat dit van Axel te doorzichtig was. AZW zag de achterstand door Jan sen kleiner gemaakt. Het werd 21 en den Engelsman van AZVV nam even later een penalty voor zijn rekening en maakte er 22 van. Toen kwam AZVV er echter niet meer aan te pas en tot twee maal toe moest de doel man van deze club toezien dat zijn doel werd doorboord. Zodat de eind stand was 42 en Colijnsplaatse Boys vonden de kransleggingen plaats. Dit gebeurde namens de afd. Zeeland van de Bond van Militaire Oorlogsslacht offers, de Bond van Oudstrijders en dragers van het Mobilisatiekruis, de vereniging van oud onderofficieren van het KNIL, namens de Provincie Zeeland, de Franse Oudstrijders en tenslote namens de Gemeente Kapele. Tenslote werd door een muzikant uit Kapele The Last Post geblazen, waar na de heer Spuy aan Mr. Dr. Mes een Credo overhandigde. Namens het Pro vinciaal Bestuur sprak Mr. Dr. Mes en verder werd o.m. het woord gevoerd door generaal Sitzen. 1200 m. zwemwedstrijd in de Ooster Schelde Op zaterdag 6 juli a.s. zal in de Oosterschelde te Bergen op Zoom de jaarlijkse 1200 meter zwemwedstrijd gehouden worden, die wordt georga niseerd door de zwem- en polovereni ging „De Krabben". De start is om kwart over vier van de kop van het Hoofd en de finish bij de steiger van de Potasfabriek. komst plaats van de mosselkwekers- leden en van de vereniging, onder lei ding van de vice-voorzitter, de heer L. P. van Oorschot. In deze vergade- rin werden de moeilijkheden hespro- ken, ontstaan door het besluit tot wij ziging van de standaardcapaciteitscij- fers voor de levering van mosselen, ge nomen door het bestur van het Pro- duktschap voor Vis en Visserijpro- dukten in strijd met het advies van de moseladviescommissie. In deze verga dering kwamen op emotionele wijze de bezwaren tegen het besluit tot ui ting. Aan de discussie namen zeer veel leden deel. Besloten werd om naast het zenden van een request aan de Kroon tegen dit besluit, beroep aan te tekenen bij het college van beroep voor het bedrijfsleven. De Avondvierdaagse 1957 voor Wal cheren, gedurende de afgelopen week georganiseerd door het Middelburgse „Medioburgem", heeft geen enkele uit valler gekend! Zaterdagavond zijn de tippelaarsters en tippelaars, die uit het groene land van Walcheren „weer om kwamen" met slaande trom door het tamboers- en pijperscorps „Juli ana" ingehaald. Bij deze intocht van de 230 juniores en 121 seniores (gedurende de eerste dagen waren 3 juniores en 1 senior, een militair, niet opgekomen) waren ook de vijf heren, die alle elf de op Walcheren georganiseerde avond vierdaagsen heben meegelopen. De Middelburgers M. Hoogesteger en Jo Adam en de Vlissingers M. de Bruin P. J. Weijberg en G. J. Kas. Eén dame, de Middelburgse mej. N. Bouwense, liep, evenals de heren L. Scheibeler en 'p. Simonse, voor de tiende keer mee. EEN KOEL BRIESJE, maar geen regen, dat was juist wat de ringrijder» van de Z.R.V., die zaterdag in Veere oin de hoogste Zeeuwse ringrijderseer streden, moesten hebben en hadden! Onder de meest gunstigste weersomstan digheden voor paard en berijder is de wedstrijd, die van 's morgens negen uur tot 's avonds zes uur duurde en waarin ruim 1800 keer naar de ring werd gestoken( waarvan 946 raak) tot een einde gekomen. De spanning was tegel het einde bijna ondragelijk. Tenslotte wist Cor Abrahamse van Sint Laurens zijn rivalen in de laatste beurten achter zich te laten. In de dertig beurten stak hij de ring 24 maal, net genoeg om de andere vier pretendenten voor de titel, die in de 28e, 29e en 30e beurt nog kans hadden voor te blijvens zij verdrongen zich vlak achter de ere-plaats met 23 ringen! Spannnend was de strijd (die door kampen moest worden beslist) om de tweede plaats, het reserve-kampioen- schap. De Middelburger Jac. van Wal lenburg bleef tenslotte over met de Veerenaar L. P. Brasser, die hier op „eigen terrein" een. uitstekende wed strijd had gereden. Brasser moest evenwel de eer aan Van Wallenburg laten. Hij had echter het voorrecht om met zijn ploeg bij de drietallen de eerste plaats te bezetten met 57 rin gen. Ook in deze rangschikking werd de spanning van de wedstrijd weer spiegeld: het drietal, dat de tweede plaats bezette, Domburg, was met een- zelf aantal ringen uit de bus geko men. En de drietallen van Middelburg en Aagtekerke, die respectievelijk de derde en vierde plaats bezetten, kwa men tot 56 ringen! GEEN RECORDS Onmillekeurig krijgt men de nei ging,* de prestaties van deze zaterdag niet zo hoog aan te slaan, want Abra hamse bleef met zijn 24 ringen ver beneden het record van de Nieuw- lander Jac. de Klerk, destijds te Ar- nemuiden gevestigd: 29 ringen. Maar het is juist dat uiterst gespan nen rijden, dat de rijders parten heeft gespeeld. Om het record te breken, zou men30 van deze ringen moe ten steken. En zelfs Jac. (Ko) de Klerk kwam in deze wedstrijd niet verder dan een zesde plaats met 22 ringen. Bijzonder is, dat Abrahamse, even als De Klerk destijds in Arnemuiden, met één knie op zijn paard zittend op de ring afstormde. Steeds meer goede jonge rijders die nen zich aan in de gelederen van de Z.R.V.: thans schoot naar boven de Koudekerkenaar Simon Renierse, die met 23 ringen een buitengewone pres tatie leverde. Na afloop van de wedstrijd wacht ten de rijders tal van schitterende ere prijzen en „luxe-prijzen", (gebruiks voorwerpen) die door de burgemees ter van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael, met 'n toepasselijk woord werden uitgereikt. Bij deze prijsuit reiking sprak ook de voorzitter van de Z.R.V., de heer P. Brasser van Kle verskerke. Burgemeester Den Beer reikte namens de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, de medalje uit, die door de Commissaris beschikbaar was gesteld. De uitslagen van deze wedstrijd, die de gehele dag veel belangstelling trok, zijn: PERSOONLIJK KLASSEMENT 1. en kampioen le klasse 1957: C. Abrahamse, St. Laurens, 24 ringen (zilveren wisselbeker Zeeuwse Voe der- en Kunstmesthandel en zilveren medalje); 2. en reserve-kampioen, Jac. van Wallenburg, Middelburg, 23 r., (med. burgemeester van Veere); 3. L. P. Brasser, Veere, 23 r., 4. Jan Mal jaars, Aagtekerke, 23 r., 5. S. Reij- niersè, Koudekerke, 23 r„ 6. Jac. de Klerk, Nieuwland, 22 r., 7. P. Lam- pert Jz., Biggekerke, 21 r., 8. C. Lan- gebeeke, Gapinge, 21 r., 9. Jan Maas, Domburg, 20 r., 10. M. Janse, Souburg, 20 r., 11. C. de Bruij n, Vrouwenpol der, 19 r., 12. T. Lauer, Middelburg, 19; 13. J. Koppejan, Zoutelande, 19; 14. St. Brouwer, Oostkapelle, 19; 15. Jo Maljaars, Veere, 19; 16. W. Pro voost, Domburg 19; 17. Jo Maljaars, Oostkapelle 18; 18. L. Kodde, Bigge kerke 18; 19. M. Felius, Souburg 18; 20. Jac. de Smit, Arnemuiden 18; 21. J. Provoost Jz., Domburg 18; 22. L. da Pagter, Koudekerke 18; 23. P. Peper, Aagtekerke 17; 24. J. Koole, Vlissin gen 17; 25. J. Koole, Sint Laurens 17; 26. A. Brasser, Kleverskerke 17; 27. Jac. Wisse, Koudekerke 17; 28. J. A. Lous, Oostkapelle 17; 29. D. Coppool- se, Serooskerke 16; 30. A. v. d. Heij den, Koudekerke 16; 31. W. de Bruijn, Vrouwenpolder 16; 32. J. Brouwer, Aagtekerke 16; 33. A. de Nooijer, Ga pinge 15; 34. Js. Mesu, Veere 15; 35. D. Kluijfhout, Koudekerke 15; 36. Jac. Paauwe, Gapinge 15; 37. W. C. Allaart, Nieuwland 14; 38. W. Duvekot, Vrou wenpolder 14; 39. K. Coppoolse, Se rooskerke 14; 40. W. de Visser Pz., Zoutelande 14; 41. L. de Voogd, Nieuwland 14; 42. Jo van Wallenburg, Middelburg 14; 43. A. W. Bakker, Souburg 13; 44. W. Cevaal Pz., Rit- them 13; 45. G. Provoost Jz., Domburg 13; 46. Cor Koppoolse, Serooskerke 13; 47. M. Koole, Sint Laurens 13; 48. J. Cevaal Jz., Ritthem 13; 49. A. v. Daa- len, Kleverskerke 12; 50. R. Geljon, Vlissingen 12; 51. P. Brasser, Klevers kerke 11; 52. L. Dorleijn, Domburg 11 j 53. W. Koole, Koudekerke 11; 54. A. Dorleijn, Domburg 11; 55. Iz. Boone, Arnemuiden 11; 56. A. Cevaal Jz., Rit them 11; 57. Cor Crucq, Arnemuiden 11; 58. A. Lampert, Biggekerke 10; 59. Jac. Vos, outelande 9; 60. Cor Koole, Vlissingen 7. DRIETALLEN 1. Veere 57 ringen (wisselbeker Het Vrije Volk, medalje van Z.K.H. de Prins der Nederlanden en drie draag- medaljes); 2. Domburg 57 r. (wissel beker, drie draagmedaljes en medalje Commissaris der Koningin); 3. Mid delburg 56 r. (wisselbeker en 3 med.); 4. Aagtekerke 56 r. (wisselbeker); 5. Sint Laurens 54 r. (wisselbeker); 6. Oostkapelle 54 r. (wisselbeker); 7. Koudekerke 52 r. (wisselbeker); 8. Souburg 51 r. (erepalm); 9. Gapinge 51 r. (medalje); 10. Nieuwland 50 r. (medalje). De medalje van de Z.R.V. voor de meeste volgringen ging naar de rijder M. Janse uit Souburg. De pollepel kwam in handen van J. A. Lous uit Oostkapelle. De zesde Souburgse sportweek be hoort weer tot het verleden. Ditmaal werd het een bijzonder succes, omdat Niet minder dan 38 wedstrijden zijn in de afgelopen week voor de com petities van de Z.K.B. gespeeld. Het spreekt vanzelf, dat bij de uitslagen van deze wedstrijden weer de nodige verrassingen uit de bus kwamen. In de eerste klasse was het belangrijkste feit, dat Swift 2 door een krappe 32 zege op Volharding 1 de leiding van Togo 1 overnam. Overigens was deze zege weinig overtuigend. In een goed gespeelde wedstrijd versloeg Vios 1 Tjoba 1 met 74. Door deze uitslag rukte Vios op naar de derde plaats en kwam Tjoba samen met Olympia 1 op de onderste plaats. Beiden met 4 punten uit 7 wedstrijden. In klasse 2a slaagde Swift 3 er niet in om thuis Top 1 te kloppen. Met 32 trok de club uit Arnemuiden aan het langste eind-en staat nu met 14 uit 8 aan de kop gevolgd door Swift 3 met 12 uit 8. Swift 3 boekte op 20 juni nog wel een overwinning op Swift 4 (84). Eendracht leverde een prima prestatie door thuis Swift 4 met 21 te kloppen waardoor Swift 4 nu met 0 uit 8 op de onderste plaats staat met 3 punten achterstand op Vios 2 met 3 uit 8 en Eendracht met 3 uit 7. Vitesse 1 kwam door een 26 zege op Vios 2 op de derde plaats met een ge lijk aantal punten als Swift 3 (8 uit 12). In klasse 2b slaagde Scampolo 2 er niet in om eindelijk na 7 wedstrijden de eerste punten binnen te halen. Het verloor van de Poel met 43. Scam polo 2 zit nu vast op de onderste plaats met 0 uit 7. De Poel heeft 4 punten uit 8 wedstrijden en Volhar ding 2 4 uit 7. Bepaald verrassend was de overwinning van Togo 2 op Zeelan- dia 1. In deze zeer sportief gespeelde wedstrijd bezat Togo 2 met de rust zelfs een 61 voorsprong. Elto 1 wees Vopo 1 onverbiddelijk terug (73). De stand bovenaan in deze afdeling is nu Elto 1 16 uit 8, Zeelandia 1 14 uit 10 en Luctor 1 12 uit 7. ZEGE B.K.C. In klasse 3a behaalde B.K.C. te Westkapelle een volkomen regelmati ge zege op Stormvogels (52) en aan gezien K.V.L. erin slaagde om Vedo 1 met liefst 71 te kloppen is er. van spanning op de kop van deze afdeling geen sprake meer getuige de stand: B.K.C. 16 uit 9, Vedo 1 8 uit 7, en K.V.L. 8 uit 8. Onderaan waren geen wijzigingen: Stormvogels bleef hek- kesluiter met 2 uit 8. In klasse 3b kon Dos 55 het tegen Ondo niet bolwerken. Het verloor met 74. Top 2 rukte door een 10—3 over winning op A.K.C. op naar de derde plaats welke gedeeld moet worden met Swift 6. Swift 6 heeft echter één wedstrijd minder gespeeld. De stand bovenaan in deze afdeling is nu Ondo 14 uit 8, Swift 6 10 uit 7 en Top 2 10 uit 8. Bijzonder spannend beloofd het te worden aan de staart van deze afde ling waar V.Z.O.D., A.K.C. en Animo 3 allen 3 punten uit 6 wedstrijden heb ben. S.S.S. DE LEIDING In klasse 3c bleef S.S.S. aan de lei ding alhoewel het op 20 juni uit tegen Tjoba 3 niet verder kwam dan een 22 gelijk spel. Een goede week was het voor Kats. Op 21 juni won het met liefst 51 van Tjoba 3 en zater dag bond het D.I.O.S. met 72 aan de zegekar. Door deze overwinningen klom Kats op van de achtste naar de vijfde plaats. Olympia 2 gaf Elto 2 geen schijn van kans (60) en nestel de zich door deze overwinning op de derde plaats. De kop van deze afde ling ziet er na zaterdag als volgt uit: S.S.S. 16 uit 9, Blauw Wit 1 14 uit 8 en Olympia 2 13 uit 10. Hekkesluiter is D.I.O.S. met 0 uit 9 voorafgegaan door S.V.S. met 2 uit 7 en Elto met 5 uit 7. LUCTOR 2 ONGESLAGEN In klasse 3d bleef Luctor 2 ook nu weer ongeslagen. Het versloeg Blauw Wit 2 met 72. Luctor 2 is de enigste ongeslagen club van deze competitie der .K.B. Zeelandia 2 zegevierde met het kleinst mogelijke verschil over Vitesse 2 (21) en bereikte hierdoor de tweede plaats. De achterstand op Luctor 2 bedraagt bij een gelijk aantal gespeelde wedstrijden echter 6 punten. Togo 3 bleef doorgaan op het pad der overwinningen. Voto werd met 101 nederlaag het slachtoffer. Togo 3 is nu derde in deze afdeling met 8 uit 6 gevolgd door W.K.V. met 8 uit 8. Onderaan bleef Vitesse 2 vast op de onderste plaats met 1 uit 7 en 4 pun ten achterstand op Blauw Wit 2 dat 5 punten heeft uit 7 wedstrijden. In de avondklasse werd op 20 juni alleen gespeeld Vedo 2Swift 5, uit slag 26. De volgorde in deze klasse is nu Swift 6 12 uit 6, Zuidwesters 2 10 uit 7, Vedo 2 4 uit 6 en Animo 4 0 uit 7. het weer zonder uitzondering iedere dag meewerkte. De organisatie was uitstekend en de inwoners van Sou burg hebben kunnen genieten van een serie uitstekende wedstrijden en de monstraties op velerlei sportgebied. Zaterdagavond heeft burgemeester Stemerding de sportweek met een toe spraak gesloten, waarna „Vlijt en Vol harding" nog één maal een muzikale wandeling door de gemeente maakte. Voor het echter zover was, waren nog enkele takken van sport aan bod ge weest. De korfbalontmoeting tussen Zuid westers en Olympia werd met 25 ge wonnen door Olympia, dat met de rust reeds een 14 voorsprong had. De ontmoeting tussen Animo en Togo stond op hoog peil en vooral voor da rust gaven de Souburgers goed partij. Zij wisten zelfs de balans in even wicht te houden (44), doch na da rust bleken zij hun kruit verschoten te hebben. De Goesenaren echter no teerden nog drie treffers en behaal den dan ook een verdiende 47 over winning. De wielerwedstrijd voor adspiran- ten trok 13 deelnemrs. De Hoog uit gingen reeds na enkele ronden aan da haal en stonden hun voorsprong niet meer af. De Hoog won in de eindsprint. De verdere uitslag was: 3. I. Ville, Rotterdam; 4. J. v. d. Kloot, Zundert; 5. R. Vinkier, Sluis. Hierna verschenen 29 nieuwelingen aan de start en zij brachten het nodige vuurwerk. Vooral om de talrijke pre mies werd fel gestreden. Het was Van Tilburg uit Breda, die in zijn eentje ontsnapte. De Middelburger Degens zette, ook al helemaal alleen, de ach tervolging in. Hij slaagde er niet in, de wegloper te bereiken en bleek zo veel van zijn krachten te hebben gevergd, dat hij als laatste eindigde. Van Tilburg won tenslotte onbe dreigd. De uitslag was: 1. A. van Til burg, Breda; 2. J. Beers, Zaandam; 3. F. Tel, Zaandam; 4. A. Dees, Terneu- zen; 5. C. v. d. Berg, Bleiswijk. Tenslotte speelde RCS een voetbal wedstrijd tegen Roosendaal, dat reeds bij de rust een 02 voorsprong had. Na de hervatting deden de Soubur gers het beter en door twee fraaie doelpunten wisten zij zelfs gelijk te komen. Kort voor het einde echter scoorden de gasten het beslissende doelpunt, zodat zij met de beker naar huis konden gaan.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2