ZEEUWSE a T.b.c.-bestrijding in Zeeland boekt gunstige resultaten Braderie in Kortgene Tekening van Biezelingse jeugd in spoorwegmuseum Dr. F. C. Stam promoveerde BAAYENS Zwembad in Zierik zee BURGERVADER LODDER SPIEKT ORIGINEEL ©<3>© O Gtoep Duitse meisjes in Vlissingen aars x^&.- mx toswuuuis Vrij hoog percentage op Walcheren V rijheidsstraffen voor belediging en dronkenschap Niet veel toeristen in Goes If. Den Hollander bezocht Herv. school BEROEPINGSWERK GROTEVAART Ook 's-Gravenpolder uit Centrale Dienst D« speciaalzaak voor wBril SPOR TPR OGRAMMA KORFBAL voor Zaterdag E.M.M. heeft nog schuld Geen open luchttoneel 0 Artemis Saterdag 22 Juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Uit het jaarverslag over 1956 van de Provinciale Zeeuwse ver eniging tot bestrijding der tuber culose dat het werk der vereni ging in het afgelopen jaar tot be vredigende resultaten heeft ge leid. Ook Walcheren toonde een bemoe digende vooruitgang, hoewel hier re latief toch nog vrij veel tuberculose wordt gevonden. Diverse besprekingen werden hieraan gewijd, zonder dat men echter een afdoende verklaring kon geven. De heer W. K. Schuling, arts te Middelburg, merkt met betrek king tot het district Middelburg op dat het enerzijds tot voldoening mag stemmen, dat de situatie is verbeterd, Politierechter Middelburg Vrijdagmorgen, tijdens de zitting van de politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel moest zich voor be lediging verantwoorden mevr. A. K. C.—Z. uit Wissenkerke. Als getuige in deze zaak werd gehoord haar buurman en commissionair A. J. D. Verdachte had hem een belediging aan het adres van zijn moeder in 't gezicht geslin gerd. Verdachte heeft al heel wat moei lijkheden veroorzaakt, zo stipte de of ficier van justitie, mr. J. L. Andreae aan. Drie maal stond zij terecht wegens belediging. De officier vroeg daarom een onvaarwaardelijke gevangenisstraf van drie dagen. De politierechter von niste conform. Eveneens conform was het vonnis in de zaak van de transportarbeider F. C. uit Hontenisse, die in enkele jaren tijds drie maal dronken van een fiets moest worden gehaald. C. zal twee weken naar de gevangenis moeten Limonade! C. bracht zichzelf en het verkeer in gevaar door zig-zag over de weg te gaan rijden. Automobilisten konden op het nippertje voorkomen, dat zij C. met velo-en-al schepten. Op een vraag van de politierechter antwoordde C., dat hij „er slecht tegen kan". „U zou eens kunnen proberen wat limonade te drinken", adviseerde de politierechter; voor een ontwennings kuur, een suggestie van de officier bleek C. weinig te voelen. Mevr. M. J. C. de E.—D. uit Vlis singen, die er aanvankelijk weinig Voor voelde „op het matje" te komen, en dientengevolge moest worden voor geleid, had er in de loop van 1955 en 1956 te Breskens en Groede haar ge woonte van gemaakt allerlei stoffelijke zaken in te slaan, zonder dat daarop de verwachte tegenwaardering volgde. De totale schade van de winkeliers be loopt een slordige zeshonderd gulden, maar het ziet er naar uit, dat zij over twee jaar alles weer met een kalm lijntje hebben binnengekregen, want mevr. De K. werd veroordeeld tot drie maanden voorw. met drie jaar proeft., toezicht van de reclassering voor de tijd van twee jaar en de bijzondere voorwaarde, dat binnen twee jaar alle gemaakte schulden moeten zijn vol daan (conform). Omdat hij het bij een vorige oproep „te druk" had werd thans ook voor geleid de Oostburgse pakhuisknecht J. M. S. Op 17 maart jl. had hij zijn echt genote mishandeld. Zeven _maal was S. Bl veroordeeld, waarvan vijf maal voor genoemd vergrijp. De officier eiste in deze één week fevang, met de ernstige waarschuwing rbij, dat hij dit niet op zijn echtge note hoeft uit te vieren. De politierechter vonniste echter 'n boete van 30,— subs, zes dagen en een voorw. gevangenisstraf van 14 da gen met twee jaar proeftijd. „Dit is niet voor U, maar voor Uw vrouw, dat ik het zo doe". anderzijds moet men echter blijven beseffen, dat het niveau dat moet worden nagestreefd, nog lang niet is bereikt. In het verslag over het district Goes wordt opgemerkt, dat het gunstige be loop van de t.b.c. in Zuid- en Noord- Beveland, Tholen en St. Philipsland, zich in 1956 in nog sterkere mate heeft voortgezet, zodat er in oktober 1956 geen patiënten met primo-tuberculose meer stonden ingeschreven. In het district Terneuzen werd het werk in 1956 meer gericht op uitbrei ding der werkzaamheden, o.a. ver scherping van de controle, uitgebrei der contacten-onderzoek en ook meer bureauwerk. Uit de financiële stukken blijkt dat 1956 een voordelig saldo opleverde van f 270,89. In 1956 Eindexamens Gisteren zijn aan het Christelijk Ly ceum voor Zeeland geslaagd voor het eindexamen in de afdeling H.B.S.-A: Martin Dekker te Goes; Piet Hove- stadt te Hansweert; Peter Louisse en William Rothuizen te Middelburg. Geen der kandidaten werd afgewe zen. In het jaarverslag van de Vereni ging Voor Vreemdelingenverkeer te Goes schrijft de secretaris, M. Haas donk, dat geconstateerd moet worden, dat de stroom van vreemdelingen slechts als een mager beekje door Goes vloeit. Voor onze Zuiderburen wordt door de benadering van de gelijkschakeling van prijzen in de Benelux een bezoek aan Goes uit koop-overwegingen min der aantrekkelijk. Voor het opvangen van bezoekers, komende via de Belgi sche kust, ligt Goes in het algemeen teveel landwaarts. Reclame voor de bloeiende boomgaarden is een van de stimulansen voor een bezoek aan Goes. Dit jaar wordt een 40-jarige pe riode van het V.V.V.-wezen in Goes afgesloten. Het bestuur beraamt plannen om dit feit niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Van de buitenlandse bezoekers wa ren de Engelsen in de meerderheid en hadden speciale belangstelling voor de marktdag. De rekening over 1956 liet een voor delig saldo zien van f5.28. Auto en fiet werden licht beschad- Voor de kinderen van de hoogste klas van de Herv. school in Biezelinge was het gisteren toch wel een bijzon dere dag. Niemand minder dan de president-directeur van de Nederland se spoorwegen, Ir. F. Q. den Hollander kwam namelijk naar hun school om daar een tekening te bezichtigen die de leerlingen van de klassen 5, 6 en 7 van deze school onder leiding van hun onderwijzer de heer B. J. J. R. Wal recht, hadden gemaakt. Toen op 17 april j.L de geëlectrifi- ceerde Zeeuwse lijn feestelijk in ge bruik werd genomen, hebben de kin deren van de Herv. school in Bieze linge op het station Kapelle goed hun ogen de kost gegeven en wat zij daar toen hebben, gezien, hebben zij uitge tekend op een kolossale tekening die 5.20 m. lang is en 1.40 meter breed en nu nog hangt in het lokaal van de heer Walrecht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Eibergen L. de Vrijer te Makkum; te Lunteren J. J. Poot te Delft. Bedankt voor Leiden C. A. Kore- vaar te Rotterdam. Benoemd tot hulpprediker te Nije- haske N. de Zwart, catecheet-pastoraal medewerker te Yerseke. Geref. Kerken. Aangenomen naar Hattem J. P. Don- dorp te Scharnegoutum. Geref. Kerken (art. 31). Beroepen te Bunschoten-Spakenburg (ais miss. predikant voor Borneo) G. Mulders te Ulrum. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Kampen H. Rijksen te Vlaardingen. AAGTEDIJK 20 W. Kreta AMERSKERK 20 Z.Z.W. Guardafui HOOGKERK 20 van Genua naar Marseille JOHAN VAN OLDENBARNEVELT 20 W.tZ. Valentia MIJDRECHT 20 N.O. Miami naar Land's End MATARAM 18 te Singapore van de rede NOORDAM 20 N. Azoren naar R'dam ORANJE 21 te Napels RIDDERKERK 20 Z.O. Monrovia tIBAJAK 20 te Suez TRAAT COOK 20 van Mombassa nr. Tanga SOLON 20 te Pto. Cabello SOESTDIJK 21 te Antwerpen ÏJIBODAS 18 van Asaka naar Nagoya WATERMAN 20 Z.Z.O. Kp. Race naar Halifax WILLEM RUYS 20 te Port Said 21 in Suezkanaal In de raad van 's-Gravenpolder is de uittreding uit de gemeenschappe lijke regeling voor bouw- en woning toezicht (Centrale Dienst) aan de orde geweest. De mening was in het alge meen, dat de „top" is uitgegroeid tot een architectenbureau en dat voor de bijdrage van 35 cent per inwoner per jaar niet veel aan diensten wordt ont vangen. Tot gemeentegeneesheer werd voor de tijd van drie jaar benoemd dr. A. P. Kole te Hoedekenskerke. -Voorts werd een krediet beschikbaar gesteld voor de ontpleistering van de toren in verband met de voorgenomen restau ratie. De totale kosten der restauratie worden geraamd op f 48.500. Een premie van f 500 werd beschik baar gesteld uit de gemeentekas in de kosten van verbetering van de wo ning Haagdijk 7. De tweede verbin dingsstraat tussen Dorpstraat en Am bachtsstraat, gelegen in het verlengde van de Schoolstraat, kreeg de naam Boomgaardstraat. De heer J. de Koster is benoemd tot lid van de huisvestingscommissie. Het subsidieverzoek van „Zeelandia" te Den Haag en van de regelingscommis sie Zuid-Bevelandse rundveefokdag werd afgewezen. Aan de stichting „Ons Dorpsleven" werd een bedrag van f 75 toegekend. De huur van de woning Raadhuisstraat 25 werd ge steld op f 10,65. IN MUSEUM De kinderen hadden deze tekening gemaakt voor de ouderavond. De ouders vonden het zo mooi, dat ze het doorgaven a. d. Spoorwegen. Het was de president-directeur Ir. den Hollan der in eigen persoon die, tijdens een bezoek aan onze provincie, ook naar Biezelinge kwam om met eigen ogen te aanschouwen wat hem reeds was verteld. Ir. den Hollander zeide het bijzonder te waarderen, dat de jeugd van Biezelinge in de vorm van deze tekening tot uiting had gebracht wat zij zag bij de eleetrificatiefeesten in Kapelle-Biezelinge. De tekening werd hem door de heer Walrecht namens de kinderen aangeboden en Ir. den Hol lander zeide deze gaarne te accepteren voor het spoorwegmuseum in Utrecht waar hij voorlopig dus een plaats zal vinden. In een plechtige openbare zitting van de academische senaat der Vrije Universiteit te Amsterdam Is gister middag de heer F. C. Stam, arts aan de Valeriuskliniek, bevorderd tot doc tor in de geneeskunde. Het proefschrift over een medisch onderwerp (Histopathogenese en clas sificatie van cerebrale gliomen) en de bijbehorende stellingen zijn vóór de promotie door de heren dr. van Dam en de professoren dr. J. Booi, dr. P. R. Miachel besproken. Prof. dr. L. van der Horst, de pro motor, prees de jonge doctor voor zijn werk, dat hij dagelijks in de Valerius kliniek verricht en dat zich weerspie gelt in het duistere gebied van het centrale zenuwstelsel. Spr. achtte het een buitengewone verdienste van dr. Stam, dat hij zijn arbeid verricht en verlucht met tekeningen in samen werking met de kliniek. De hoogleraar sprak zijn grote waardering uit voor het proefschrift, waarop door zijn be- voerdering de kroon is gezet. Nevens de hoogleraren en lectoren in de faculteit der geneeskunde waren aanwezig mr. dr. J. Donner, president curator en mr. H. Bos Kzn., secretaris van directeuren. Verder merkten wij op ds. S. J. Popma, geestelijk verzor ger aan de Valeriuskliniek. Wegens ziekte van dr. Stam, predikant van de Geref. Kerk te Goes, konden de ouders van dr. F. C. Stam niet aanwezig zijn. Als paranymfen fungeerden dr. Wie- gersma, psycholoog te Amersfoort en een broer van de promovendus, drs. J. L. Stam, student in de medicijnen. On der de vele anderen zagen wij de heer A. van der Zweep, inspecteur van het l.o. te Amsterdam, mej. A. Stam, di rectrice van de Spinozakliniek te Am sterdam, onderscheidene collega's van dr. Stam en personen, behorende tot het personeel van de Valeriuskliniek, alsook vele familieleden en vrienden uit Goes, die de lange reis naar de hoofdstad hadden ondernomen. Ingezonden mededeling (adv.) le klasse: VolhardingSwift II 3 VIOSTjoba 1 2e klasse A: Swift in—TOP 3 EendrachtSwift IV 1 VIOS II—Vitesse 2 2e klasse B: Scampolo IIDe Poel 2 TOGO HZeelandia 2 ELTO—VOPO 1 3e klasse A: StormvogelsBKC 2 KVL—VEDO 3 3e klasse B: Ondo—DOS '55 2 AKC—TOP II 2 3e klasse C: Olympia HELTO H1 DIOS—Kats 2 3e klasse D: Zeelandia IIVitesse II1 Luctor II—Bla Wit II3 TOGO IH—VOTO 1 AVONDKLASSE 25-6: Swift V—Vedo II 1 27-6: Swift VZuidwesters 1 VEDO II—Animo IV1 ASPIRANTEN Afd. A: Volharding aSwift b. Afd. B: OndoSwift Kwiek; Swift VlugVedo a. Afd. C: AtlasSwift Vlot; Swift LenigSwift Vlot (27-6); Animo dVedo b (27-6); AtlasSwift Rap (28-6). Afd. D: Togo bVopo; Zeelandia Vitesse; TjobaBI, Wit; Togo a Luctor a; Togo b—BI. Wit (27-6); Vios bElto a (28-6). Afd. E: Scampolo bDe Poel', Elto bKCS; De Poel—KCS (28-6). VOETBAL Prom, le klasse: Wolf aartsdijkSpui. Dertig Stromenwijk-woningen in Middelburg Ten kantore van gemeentewerken Middelburg heeft donderdagmorgen de aanbesteding plaatsgevonden van der tig woningwetwoningen voor het plan Stromenwijk. De gunning werd aan gehouden. Ingeschreven werd als volgt: Goedemond, Vlissingen f 456.000; Walraven, Middelburg f 453.300; Ver- stelle Verhage, Vlissingen f453.000; Poelman Zn., Ritthem f 452.438; Baaijens, Kapelle f449.875; Gevaerts Berghoef, Rotterdam f 444.700; Hen- drikse, Middelburg f 416.275; Broek. Middelburg f 413.215. Het tamboerkorps van de Koninklijke harmonie E. M.M. te Kortgene is enkele weken geleden volledig in uniform gestoken. Hierme de is een lang gekoesterde wens, zowel van de zijde van E.M.M. als van de Kortgeense burgerij in vervulling gegaan. De aan schaf heeft natuurlijk een hand vol geld gekost. Dat is begrijpelijk, maar nu zit E.M.M. met een schuld van 1300.En die moet af gelost worden. Om nu aan de financiën te komen zal op zaterdag 20 juli een bra derie worden gehouden. Het comité, dat enige tyd geleden bij het 75-jarig be staan van E.M.M. de ont vangst van Arnhem gere geld heeft zal nu opnieuw worden ingeschakeld. Maar voor dit besluit ge nomen werd tijdens een vergadering, die deze week is gehouden, is eerst uit voerig over een geheel an der plan gesproken. Dat plan was ongetwijfeld groots voor Kortgene en Noord-Beveland: de op voering van een open luchtspel door de toneel groep „Studio" uit Amster dam. Dit zou dan gebeuren op het sportveld. Maar daar voelden de heren niets voor. Er zou dus langs an dere dan de gebruikelijke wegen geprobeerd worden om de ontbrekende gelden bijeen te krijgen. De kosten, die met het evenement gemoeid zijn, liggen nog al hoog. Boven dien is het sportveld van Kortgene helemaal niet ge schikt voor een dergelijke opvoering. Het ligt volko men onbeschut en mist de nodige sfeer. Daar komt nog bij, dat bij slecht weer een uitvoering in een zaal kan worden gegeven. Maar daar is E.M.M. niet bij ge baat. Al zou de zaal uit verkocht zijn, dan bete kent dit nog een financiële strop, want de grootste zaal, die Kortgene bezit, telt 500 plaatsen. Als de plannen mislukken dan zal de schuld van E.M.M. aan zienlijk stijgen. Niemand van de vergadering wilde zich garant stellen voor de kosten. Zonder pardon klonk dan ook*. Nee, dan moet het maar een bra derie worden, nadat di verse mogelijkheden on der de loep waren geno men. Toen na de ramp de behoefte aan 'n zwembad in Zierikzee duidelijker dan ooit aan de dag was getreden is ook door het college van b. en w. aange drongen op het indienen van een plan voor een zwembad. Vrijwel van de aanvang af is gedacht dit zwembad te projecteren bij het sportpark. Blijkens een nota van de P.P.D. zal het in eers te instantie nodig zijn, dat in of bij Zierikzee tot stichting van een be scheiden zweminrichting wordt over gegaan. Het zai wellicht aanbeveling verdienen het bad aan de noordzijde van Zierikzee te plaatsen. B. en w. hebben steeds gestreefd naar de totstandkoming van een so ber, doch op de eerste behoeften van de schooljeugd afgestemd instructie- bad, in de wetenschap, dat het reali seren van een „ideaal" zwembad, ge zien de geringe bevolkingsdichtheid, financieel niet tot de bereikbare mo gelijkheden behoort. Het college heeft verschillende zwem baden bekeken. B. en w. hebben zich, gezien de grote investeringen, gemeend los te moeten maken van de aanvan kelijke plannen tot houw van een all round zwembad. Daarna is de ge dachte geboren tot bouw van een in- structiebad in zeer eenvoudige vorm, maar voldoend aan de eisen, die men uit een oogpunt van volksgezondheid mag stellen en om te geraken tot de bouw van een recreatie-zwemgelegan- heid bij de Val ten westen van de toe komstige aanlegplaats van de provin ciale boot. Gedacht is aan een zee waterbad. Dit tweede bad kan tege moet komen aan de verlangens van hen, die ontspanning in een zwemge- legenheid zoeken. Dit zal voor de in woners van Zierikzee en omgeving 'n ongekende mogelijkheid bieden. Het bestek en de voorwaarden heeft het college dezer dagen bereikt. MET VERBAZING staarde Artemis naar het papiertje, dat de burgemeester van Ellewoutsdijk in zijn hand had. Deze week moest hij het eelijk bekennen: inderdaad JE HEBT SPREKERS, die wel urenlang voor-de-vuist-weg kunnen speechen en dat dan (helaas) ook maar al te vaak doen. Er zijn ook mensen, die alles, wat ze in het openbaar te berde moeten brengen, woord voor woord van een briefje lezen. De gulden middenweg wordt daarbij betreden door hen, die vrij spreken aan de hand van korte notities. Hinderlijk is evenwel, dat de spreker dan gedurig op zijn papiertje moet turen en zoeken, om de draad te kunnen volgen. Sinds kort weten we het: er is ook nog een vierde weg. Een ideale spiekmethode, momenteel in Zee land (voor zover uw rubricist bekend) alleen nog maar in gebruik bij een der Zeeuwse burgemeesters. ST. ANN ALAND Benoeming. Tot tijdelijk onderwij zer aan de school met de Bijbel is be noemd de heer W, Utrecht. Deze „doorbraakman-op spreek- gebied" is de jongè burgemeester D. Lodder, sinds anderhalf jaar eerste burger van Ellewoutsdijk en Driewegen. Hij doet het zo: 73 oce-L-, - J 1 f»-J Q E L /j HC\l£ ó£ÊD El) Kunt u er iets wijs uit worden, wanneer ik u verklap, dat het een spiekbriefje van burgemeester Lod der is, gebruikt bij de eerste-steen- legging van een kleuterschool? Pro beer het vast eens. Verderop in de ze rubriek wordt de verklaring af gedrukt. STEENLEGGING Op die bewuste morgen van de steenlegging stond Artemis vlak naast de burgemeester, die zijn of ficiële rede uitsprak, nadat een klein Ellewoutsdijkenaartje zijn troffelwerk had verricht. Tijdens de speech hield de bur gervader een langwerpig stevig papiertje in de hand, waarop hij af toe een vluchtige blik wierp. Eensklaps zag ik, dat er aller hande vreemdsoortige, om niet te zeggen: gekke krabbels en poppe tjes op stonden, Hééé...,, onthou den, dacht uw verlaggever. „ZO STEL IK mijn spiekbriefjes samen", vertelde de burgemeester me deze week lachend, toen om zwervingen mijn trouwe Bella in ElleujoutsdOJc hadden doen belan den en ik in huize-Lodder meer aan de weet kwam over de uitzonder lijke „spiekerij". Wanneer de burgemeester de te houden toespraak in grote lijnen in zijn achterhoofd heeft, brengt hij de punten, waaraan de speech wordt opgehangen, in beeld. Heel eenvoudigjes, met simpele krab bels, op een of meer langwerpige stukken kartonpapier. Zo van plm. 8 bij 25 centimeter, „Bevalt me prima", luidde het antwoord op mijn vraag naar de ervaringen. „Je bent nu volkomen los van je papier en toch zie je in een oogopslag op een afstand hoe je draad verder loopt". SYSTEEM ,,'t Is niet origineel, hoor", voegde de heer Lodder eraan toe, „ik heb de idee uit een boek, dat dit voorjaar is uitgekomen, 't Han delt over welsprekendheid. Kijk, dit is het." Inderdaad, de tip stond erin ver meld, maar al die vindingrijke kriebels en krabbels, poppetjes en beestjes, waren stuk voor stuk aan het burgermeesteriijke hoofd van de heer Lodder ontsproten. Er zit sy steem in, dat bleekduidelijk. „Weet je wat helemaal ideaal zou zijn", zei de heer Lodder later, en hij ging er recht voor in zijn leunstoel zitten, als je wan neer je een grote zaal mensen moest toespreken vanaf een podium een flink grote spiekbrief op de grond had liggen. Dan zou het nog beter gaan". PLEZANTER TJONGE-JONGE, dacht ik op de terugweg naar huis, wat zou het bijwonen van vergaderingen (ge regelde kost voor een journalist) een stuk „plezanter" worden, wan neer vele sprekers zich de hiëro- glyphen-methode van Ellewouts- dijks eerste burger ook eens eigen maakten. Heren sprekers en adspirant- sprekers (en de dames natuurlijk evenzeer), denkt u er eens over. Burgemeester Lodder zal u desge wenst wel een paar tips willen ge ven. 't Is in elk geval te proberen; de Zeeuwse baanbreker heeft maar een woord voor de methode: „Prima". „JOURNALISTEN HEBBEN voor elk mens een oplossing", pleegt een oudere collega-journalist te zeggen, „voor iedereen, behatoe voor zichzelf'. Het leek er inder daad op. Wij schreven schone stuks- kes en meelijwekkende verhaaltjes over die arme onderwijzers, die arme verpleegsters, die arme Maar ze kregen salarisverhoging, allemaal. Behalvede pleiters- zelf, de krantenmensen. Die schade is voorlopig ingehaald. De dagbladschrijvers hebben gis teren een nieuwe CAO gekregen, 't Begint 'er nu wat op te lijken. Dus als u deze week mensen met hoge hoeden en/of feestneuzen op ziet lopen, dan zijn het: collega's van P.S.: Zou ik bijna vergeten de ont hulling van het „geheimschrift" te geven, 't Is het begin van de burgemeesterspeech hij de eerste steenlegging van de kleuter school, Betekenis: „De idee werd geboren, toen de TUD (klokje) daarvoor RIJP (appel) was." Er waren moeilijkheden gerezen: I. te weinig leerlingen, 2. beste dingsbeperking (meer druk op het geld), maar we glipten nog net door de kier van de dicht slaande deur, 3. het fundament naast de kerk, dat juist op een put bleek te zijn gelegd. Kunt u het volgen? Zes en dertig leerlingen van de „Realschuie fiir Madchen" te Aken, in de leeftijd van 16 en 17 jaar, verblij ven thans gedurende een week in de Jeugdherberg te Domburg. Zondag middag om vier uur worden zij in de St, Jacobskerk te Vlissingen ontvangen waar ds. F. S. Kloosterman hen zal rondleiden. Daarna nemen zij deel aan de avondkerkdienst. Een groot aantal van deze meisjes zijn vluchtelingen uit de Oostzone en hebben nooit een normaal familieleven gekend. Derhalve zal de avondmaal tijd gebruikt worden in Vlissingen, ten einde hon iets van het familieleven in Nederland te laten meemaken. Om half negen wordt een contact avond gehouden in de Noorderkapel H. Verhoeff uitwaarbij o.a, de korte film „Een man kwam over de heuvel" zai worden vertoond. Deze film werd vervaardigd in opdracht van de Wereldraad van Kerken en geeft een inzicht in de hulp, die door de Kerken aan de Oostvluch- teungen geboden wordt. Door de meis jes worden enige Scharaden opgevoerd, terwijl er enkele prachtige Duitse ca- noip worden aangeleerd. Op deze con tactavond is iedereen harteiijk wel kom. Avondvierdaagse Goes fen einde De secretaris van de afdeling Zee land, de heer A, C. Veenis, heeft gis teravond op de Grote Markt in Goes de medaljes uitgereikt aan 65 Avond- vierdaagse-lopers. In totaal hebben drie lopers de tocht niet volbracht. Dat wil zeggen bij de senioren kon één dame de vierde avond niet starten we gens ziekte en bij de junioren hebben reeds op de derde avond twee jongens verstek Zaten gaan. De recordhoudster van de Goese Avondvierdaagse was Suur v. d. Veide uit Hoek, die dit jaar voor de negende keer meeliep. Voorts waren er bij de senioren vier wandelaars, die de tocht voor de vijfde keer maakten.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2