Nieuws uit de Provincie SNELPON voegtdegekstedingensamen Misdaad bij de Huttenberg? PUZZLE Aambeien? HEMOTABS Nederlandse televisie uitzending in Spanje Donderdag 20 juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 1 1 CEYLON MELANGE ENGELSE MELANGE THEEZAKJES per doosje van 20 stuks per doosje van 10 stuks ROOD-MERK 90 GRIJS-MERK 70 et. GROVE THEE 5 94 'ANNA JACOBAPOLDER Opgepast. Dat het zwemmen niet altijd zonder gevaar is hebben wij al tot in den treure geschreven. In deze gemeente is weer gebleken dat opgepast moet worden. Het elfjarig dochtertje van de heer I. Hage kwam tijdens het zwemmen in de stroom terecht, waardoor ze wegdreef. Een man, die aan het vissen was maakte een tweetal jongelui die juist het zilte nat vaarwel zouden zeggen, er attent op. De jongens, twee marechaussee's bedachten zich geen ogenblik en begaven zich te water om de drenkeling te redden, hetgeen hen lukte. Bazar. Eeeds eerder is de aandacht er op gevestigd, dat de kas van de muziek vereniging „Concordia" de bodem laat zien. De vereniging jubileert dit jaar. Vandaar dat een jubileumcomité is op gericht met het doel een bazar te organi seren, waarvan de nettoopbrengst ten goede zal komen aan „Concordia". De bazar zal gehouden worden op 27, 28 en 29 juni. ST. ANNALAND Bouwfonds. De door ds. P. Westland gemaakte rondgang in de buitenkom le verde een bedrag van ƒ680.op aan vrije giften en een mooi bedrag van ƒ2500,De stand is momenteel ƒ46.707,77 waaronder ƒ36.957,77 aan vrije giften. Aanbesteding. De aanbesteding had plaats van het bouwrijp maken van gron den (rio&rihgs- en bestratingswerken) in het uitbreidingsplan „Achter de Bogerds". De hoogste inschrijver was het Aanne mersbedrijf W. Koest te Rotterdam ƒ87.000 en de laagste W. van Vossen en Zn 66.000. De gunning is aangehouden. Sport. Zaterdagmiddag werd op het sportterrein aan de Bierensstraat te Sint- Anaaland een voetbalmatch gespeeld tus sen W.H.S. len de Veteranen van W.H.S.- De Veteranen wonnen met 64. Verkoopdagen „Verbouw kerk". De verkoopdagen ten bate van het bouw fonds voor de uitbreiding van de Ned. Herv. kerk te Sint-Annaland zullen ge houden worden op donderdag 20 en vrij dag 21 juni a.s. en wel op de volgende uren: donderdagmiddag van 35.30 uur en onderdag- en vrijdagavond van 7-10 uur. Ds. Westland hoopt donderdagmid dag om 3 uur de verkoopdagen te openen. Voor de A.V.O. De jaarlijkse lijstcol- lecte ten bate van de A.V.O. heeft te Sint- Annaland 131,80 opgebracht. DOMBURG N.C.V.B. Onder voorzitterschap van mevrouw Jellema-Van Dijk hield de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. vrouwenbond haai' maandelijkse vergade ring. Ds. Van Ieperen uit Wemeldinge sprak over het onderwerp „Christus in het vrouwenleven". De vereniging telt thans 75 leden. GRIJPSKERKE Vergadering N.C.V.B. De afdeling Grijpskerke hield haar maandelijkse ver gadering, onder leiding van mej. C. P. Hondius. Voor deze avond was uitgenodigd, Ds. I. J. Wisse, Ned. Herv. predikant te Grijpskerke, die sprak over het onder werp: „Liefde in de Bijbel". KAMPERLAND Voetbalwedstrijd. Zaterdagavond heeft de voetbalvereniging .Bevelanders" een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Wissekerke. De thuisclub won deze match met 32. Het pijperkorps „Nico- leen" en het muziekgezelschap „Ons Ge noegen" verleenden hun medewerking. Met een mars door het dorp en op het voetbalterrein bracht het een en het an der een gezellige drukte met zich mede. KATS Schoolfeest. Zaterdag is het jaarlijkse schoolfeest gehouden, dat ieder jaar aan geboden wordt door de ambachtsheren. Met het muziekkorps voorop werd eerst met leerlingen der o.l. school en de kleu terschool een rondgang door het dorp ge maakt, waarna alle leerlingen zich kon den vermaken met kinderspelen. Het was een prachtige middag. NIEUWDORP N.C.V.B.-avond. Voor de laatste maal in dit seizoen kwam de N.C.V.B.-afdeling in vergadering bijeen onder leiding van mej. J. M. Dikkenberg. Spreker was Dr. Colijn van Terneuzen met het onder werp: „Gelijk ook wij vergeven". Op 11 september hoopt voor de afde ling te spreken gedeputeerde Schout uit Vlissingen over het „Deltaplan". (Ingezonden mededeling (adv.) De snelste VELPON JOHN H1DDENS ons dagelijks vervolgverhaal 63) Dat vindt hij laag van haar! Maar als h:j nu dat verlegen gezicht je ziet, kan hij toch niet goed kwaad blijven. Ik mócht je ook wel, heeft ze gezegd. En hij voelt, dat ze waarheid sprak. Als het alleen om iets anders begonnen was geweest, had ze wel héél erg moeten huichelen, die maan den dat hij haar gekend heeft! Nee, zó is ze niet. Daarvoor acht hij haar te goed. „Evert?" vraagt ze zacht, verlegen. Zó heeft hij haar nog nooit gezien. Zij was altijd zo zelfverzekerd. „Nee", zegt hij kort. „Ik zal niet kwaad wezen". Bij haar thuis gekomen, steekt hij haar de hand toe. „Eta, 't beste dan". HOOFDSTUK XXI Pas op tweede Paasdag vertelt hij Jantien hoe het staat, dat het afgelo pen is met Eta. Ze luistert vol belangstelling. Maar hij laat weinig los. Hij zegt, dat Eta er genoeg van had, maar dat hij het an ders vermoedelijk vandaag of morgen zou hebben uitgemaakt. Zijn ergenis over haar manier van doen is al sterk gedaald. Hij zit ge noeglijk bij het raam en overziet het landschap; de huizen en de weiden, die weer groener worden, de zware eiken bomen en de ranke lammeren het landschap dat hem boven alles lief is. Hij heeft een gevoel van opluchting, iets dat wonderwel bij de lente past. Het is, of er weer wat ruimte en mildheid is gekomen. Hij krijgt weer zin om zich over te geven aan een plan, dat al een tijdje oud is, maar dat de laatste maanden overwoekerd werd door andere dingen. Deze middag, als hij met Jantien wat ronddrentelt buitenshuis, genietend van het stille, zachte weer, vertelt hij haar wat hij gedacht heeft. Hij zou hier mettertijd wel weer wil len wonen, zich hier vestigen als tim merman. Het achterhuis moet dan worden vergroot, er moet een flinke werkplaats- komen en een koestal, want hij wil een paar koeien hebben, net als andere timmerluiHij heeft het gevoel, dat Pinke op een goeie dag voorgoed vertrekt. Die man raakt immers meer en meer aan 't zwer ven. Maar dat moet allemaal nog nader bekeken worden. Het heeft nog de tijd. In ieder geval hoopt hij zich in dit dorp te vestigen. Hier is geen timmerman en men kent hem hier vanouds. En hij houdt van het dorp, hij is er aan gehecht. Maar hij moet eerst wat meer verdienen, anders kan hij slecht voor zichzelf beginnen En daarom denkt hij er over, eens een poosje te gaan werken in Den Haag. „In Den Haag?" vraagt ze verbaasd, bijna onthutst. Ze heeft hem daar nog nooit over gehoord. Het overvalt haar en ze vraagt ongelovig, of hij dat dan wel aandurft Aandurven? O, jawel. Hij lacht wat. De weg wijst zich vanzelf en als hij er is, zal hij er ook wél kunnen zijn, net zo goed als die vroegere knecht van Piet Boor. En als het hem er niet be valt, dan gaat hjj weer terug. Dat is al heel eenvoudig. Ja, als je hem zo hoort, denkt Jan- tien, dan isTiet net zo gewoon als een wandeling naar het Paasvuur. Maar zij ijst er van. Helemaal naar Den Haag. Dat is voor har begrip: de we reld uit. Maar Evert heeft altijd over al op af durven gaan, hij is niet ver legen en hij zet door. Als hij zich dit nu in het hoofd gezet heeft, gaat hij er ook vast en zeker heen. En 't zal niet lang meer duren ook. „Of liekt 't je niet goed toe?" vraagt hij. „O, jawel, jong. Dat kan ik ja niet uutmaken?" Ze wandelen terug. Ineens overval len hem weer de herinneringen, her inneringen aan vroegere paasdagen. Even wordt de weemoed hevig, maar dan verzet hij zich. Hij ziet, dat in de buurt van Jan Kamps z'n huis een troepje jonkvolk zich vermaakt met nootje-pikken, en hij stelt aan Jantien voor om mee te gaan doen. Zij voelt er wel voor en vijf minuten later spelen ze al mee het oude spelletje, dat ze zo vaak op tweede Paasdag hebben gespeeld, soms in de buitenlucht, soms op de grote delen, waar je licht je stuiver verloor. Ze spelen voor een enkel uur weer met hun vroegere schoolkameraden en opnieuw wordt Evert zich er van be wust, dat hij zich toch nergens zo ST. PH1LIPSLAND Van zolder gevallen. Tijdens het spelen viel het driejarig zoontje van de fam. Verwijs van de zolder. Dr. Menger con stateerde een zware hersenschudding. Collecte. De collecte in de kerk van de Oud Geref. gemeente voor de Chr. school heeft ƒ315,77 opgebracht. Zinkende veerpont. In de haven is door een sleepboot uit Rotterdam in zinkende toestand binnengebracht een veerpont uit Oud-Vossemeer. De veerpont was op weg naar Rotterdam, maar raakte bij St. Philipsland lek. Het lukte de kapitein de zinkende pont tegen een dam te zetten. WEMELDINGE Aanvaring. In de buitenhaven had een aanvaring plaats met een uitgaand sleep- schip „Adolfina" van Deurne (B), schip per Hooglander en het binnenkomend sleepschip „Sint Antonius" uit Waspik. Beide schepen waren geladen en bestemd om resp. naar Duitsland en België te va ren. De Adolfina liep een flinke deuk in het voorschip op, doch maakte geen wa ter. De rivierpolitie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. WILHELMIN ADORP Jeugddienst. A.S. zondagavond 7 uur wordt in Wilhelminadorp weer een jeugddienst gehouden. Voorganger ds. Ph. Cornelder. Onderwerp: „Een slecht voor beeld en toch SDKB-twaalftal naar Dordrecht Het vertegenwoordigende twaalftal van de Schouwen Duivelandse Korf bal Bond trekt op zaterdag 29 juni naar Schouwen Duiveland, waar het de strijd zal aanbinden met het ver tegenwoordigende Dordtse twaalftal van de KNKB. thuis voelt als hier, in het dorp bij de Huttenberg. Hij is het spel nog niet verleerd, hij maakt heel wat noten buit en omdat Jantien de hare gaandeweg verspeelt, voorziet hij haar met gulle hand van nieuwe. Wat zegt ze? Is Lumina ook door haar voorraad heen? Of hij die ook weer op de been wil helpen? Voor uit, kom hier, Lumina! Alsjeblieft! (WoTdt vervolgd) BERGEN OP ZOOM Euphonia 45 jaar. De fanfare Euphonia van de inrichting Vrederust bestaat op 1 juli a.s. 45 jaar. Ter gelegenheid hier van zal er die dag een feestuitvoering worden gegeven waaraan buiten de jubi lerende vereniging ook haar medewer king zal verlenen de harmonie Concor dia uit Tholen. Omstreeks 7 uur maken de twee gezel schappen een rondwandeling over de ge hele inrichting. Daarna zullen zij om beurten concer teren op de kiosk achter het hoofdgebouw terwijl omstreeks 9 uur in het ontspan ningsgebouw een feestelijke bijeenkomst is. D.O.S. 10 jaar. De damclub D.O.S. van de inrichting Vrederust bestaat dit jaar 10 jaar. Ter gelegenheid van dit tweede lustrum zal in de eerste week van sep tember een feestelijke bijeenkomst ge houden worden in het ontspanningslokaal waarop de kampioenen van D.O.S. zullen worden gehuldigd. Er staan nog andere damevenementen op het programma die nog uitgewerkt moeten worden door de feestcommissie. Ingezonden mededeling (adv.) neem dit tabletje en U stilt de pijn,' Duizenden lijders aan aambeien zijn blij verrast over de blijvende verlichting van hun kwaal. Hemotabs is een volkomen nieuw middel in tabletvorm, gewoon in te nemen met 'n glaasje water. U heeft geen zalf of zetpillen nodig. Hemotabs doen de zwellingen slinken en bevor deren genezing; ze zijn zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies regelen, zo belangrijk voor 'n volkomen herstel en lange vrijwaring van pijn. 'n Complete kuur 1,47 Bij Apothekers en Drogisten. Horizontaal: 1. Beveiliging, 9. vod, 10. troefkaart bij jasspel, 11. voorzet sel, 14. vogel, 15. vissoort, 18. delf stof, 19. hemellichaam, 22. misnoegd, 24. klaar, 26. zangnoot, 27. vogel, 29. naaldboom, 31. vrucht van een boom. Verticaal: 2. maat, 3. bode, 4. bij woord, 5. binnen, 6. deel van het li chaam, 7. zonder oneffenheden, 8. stu pide, 12. onwrikbaar, 13. waanzinnig, 16. spie, 17. pret, 20. rivier in Afrika, 21. getroffen, 23. afval, 25. broeder, 26. spil, 29. kindergroet, 30. najaar. Oplossing vorige puzzel Horizontaal: 3. Oslo, 7. gevel, 10. Tar, 11. eloge, 13. lor, 14. talpa, 15. ma, 17. 1.1., 18. globe, 20, iep, 22. godin, 24. are, 26. engel, 27. mens. Vertikaal: 1. Egel, 2. wel, 4. stelling, 5. la, 6. orka, 8. vermogen, 9. lot, 12. gal, 16. Abo, 18. gram, 19. Ede, 21. pulp, 23. ink, 25. re. In Madrid hebben maandag verschei dene televisiekijkers een uitzending van de Nederlandse televisie ontvan gen. Eenzelfde verschijnsel had zich ook reeds zondag voorgedaan toen de Spaanse kijkers tijdens een kinder- uurtje op hun scherm een dubbel beeld kregen door het doorkomen van een reportage over een bezoek van de Westduitse bondskanselier Adenauer aan een fabriek. Spaanse televisiedeskundigen weten het verschijnsel aan een „grapje van de zon" een abnormale staat van ioni- sering van de atmosfeer, overeenko mend met de hoogste zonneactiviteit, hetgeen zich eens in de elf jaar her haalt. NISSE Ouden van dagen. De ouden van dagen uit deze gemeente hebben dit jaar de reis gemaakt naar België. De terugreis leidde over Breskens-Vlissingen. Bij thuiskomst stond de muziekvereniging „Ons Genoegen" klaar om de bejaarden een hartelijk welkom toe te blazen. Bur gemeester Jansen sprak een dankwoord. Namens de ouden van dagen dankte de heer P. Meyers. OOST- EN WEST-SOUBURG Afscheid. Mevr. Melse heeft afscheid genomen van de Souburgse ringrijders- vereniging „Onder Ons", zij ontving een reiskoffer. Serenade. De heer Van Wallenburg, di rigent van „Vlijt en Volharding" werd door zijn korps een serenade gebracht t.g.v. het behalen van een eerste prijs op het Tweede Pinksterdag te Kapelle ge houden muziekconcours. Burgemeester A. H. S. Stemerding bood gelukwensen aan. ARNEMUIDEN Collecte. De jaarlijkse huis-aan-huis- collecte van het Rode Kruis heeft te Ar- nemuiden en Kleverskerke het mooie be drag van 826,20 opgebracht. ST. MAARTENSDIJK Geslaagd. Bij het gehouden examen voor radio-Holland in Den Haag slaagde voor marconist de heer C. G. Breure. De geslaagde behoorde tot de jongsten, die tot nog toe gediplomeerd werden. I VANDAAG EENS

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4