V rouwenkiesr echt zegen voor het ramp of land RADIO EN TELEVISIE Man moet maar twee heer stemmen... PUZZLE Misdaad bij de Huttenberg Gevangenisstraffen geëist tegen tuchthuisboeven Uw Dagblad - Zijn Dagblad Geen aparte partijen voor vrouwen Uitbreiding Japanse strijdkrachten Nadat filiaalchef was neergeslagenkreeg men een buit van f 3200— in handen SCHAT GEVONDEN Overstromingen in de Alpen Uw Dagblad - Zijn Dagblad ZEEUWSCH DAGBLAD De stem van Christelijk Zeeland Maandag 17 juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5 DAT DE VROUWEN in toenemende mate zélf begerig zijn om deel te nemen aan het politieke leven en kiesrecht willen verwerven, is een feit van grote betekenis. Daarmee heeft de practische staatsman rekening te houden, ook als hij nan mening mocht zijn, dat de vrou wenbeweging naar een verkeerd doel leidt. Met deze woorden uit de Memorie van Toelichting uit 1915, waarin minister-president Cort van der Linden een aantal zeer belangrijke wijzigingen in de Grondwet verdedigt, zitten we midden in de strijd om het vrouwenkiesrecht. Een strijd, die binnen het parlement is gekomen en waaraan de minister nu een einde wil maken. Het lukt hem echter niet. Evenredige vertegenwoordiging en algemeen man- nenkiesrecht halen glansrijk de eindstreep, maar het actieve vrouwen kiesrecht komt er nog niet door. „De plaats van de vrouw is in het gezin zij is niet geroepen tot open baar optreden", zo betoogde men in de rechtse partijen. Zelfs vroeg men zich in alle oprechtheid af, wat er toch Wel terecht moest komen van het ge zin, wanneer de vrouwen zich in het politieke gewoel zouden begeven en Veel uithuizig zouden zijn om verga deringen bij te wonen.... Nog niet rijp. Met het oog op deze bezwaren schrijft de minister: „Zij, die menen dat de vrouwen door deze beweging zichzelf en de maatschappij schaden, zullen niette min wijs handelen, indien zij toe gevend het gevoel van onrecht wegnemen, en van de natuuriyke ontwikkeling der dingen het betere inzicht van de vrouwen zelf ver wachten". Jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman, de voorzitter van de christehjk-histo- (rische Tweede Kamerfractie, behoort in die tijd reeds tot de voorstanders van het vrouwenkiesrecht. Edoch: over haasting kan nimmer winst brengen volgens de overtuiging van de grijze, ervaren staatsman en daarom komt hij tot een uitspraak, die het ministeriële vertrouwen in de goede gang van za ken niét deelt: „Het uitsluiten van een zeker aan tal belanghebbenden is tegenover dezen een onrecht. Het is dus ook om die reden, dat wij menen dat in 't algemeen „de vrouw" het kiesrecht deelachtig moet worden, al zouden u>y het voor haar en voor het land een RAMP achten, indien de vrouwen reeds thans op gelijke voet als de mannen tot de stembus worden toegelaten". Vanwaar deze vrees? zo vragen wy ons af. Lohman geeft er een dui delijk antwoord op: de vrouwen moe ien éérst de gelegenheid krygen om „zich allengskens tot partijen te vor men, hetzij als afzonderlijke partijen z—wat wy zouden afkeuren hetzij zich aansluitende bij bestaande". Het komt er feitelijk op neer, dat de schrijver de vrouwen nog niet ryp acht Voor een zo gewichtige taak als het Uitbrengen van haar stem! Dat blijkt ook duideiyk uit de aansluitende zin: „Een voorbereiding, die by de mannen 100 jaar geduurd heeft, die intussen voor de vrouwen thans veel korter zou kunnen zijn, maar die, zal het kiesrecht niet tot een chaos ontaarden, ons absoluut nodig Schijnt". Achter vrouwenrokken De grondwetswijziging van 1917 bracht intussen wel de mógelijkheid van vrouwenkiesrecht. Het toenmalige artikel 80 bepaalde nl. dat het recht om leden van de Tweede Kamer te kiezen toekwam aan de mannelijke en vrouwelijke ingezetenen. De laatsten echter „voorzover de wet haar daar toe bevoegd verklaart". De wacht was dus op een nadere regeling in de kieswet. Aanvankelijk VANDAAG EENS Horizontaal: 3. Stad in Noorwegen, 7. deel van een huis, 10. rivier in Carolina, 11. lofspraak, 13. vod, 14. mil. hoofddek sel, 15. gezinslid, 17. laatsleden, 18 aard bol, 20. boom, 22. vrouwelijke godheid, 24. oppervlaktemaat, 26. bovenaarts we ien, 27. schepsel. Verticaal: 1. Stekelvarken, 2. bron, 4. stellage, 5. zangnoot, 6. zwaardwalvis, 8. fortuin, 9. bestemming, 12. bitterheid, 16. plaats in Finland, 18. gewicht, 19. ge meente in Gelderland, 21. veevoeder, 23. deel van een fuik, 25. zangnoot. Oplossing vorige puzzel 1. Kram-slim-M, 2. aker-atol-A, 3. boer- prul-R, 4. dame-romp-M, 5. geld-mare- p, 6. volk-lamp-L, 7. plak-azijn-A, 8. hond-bard-D, 9. tube-ader-E, MARME LADE. liet het zich aanzien, dat daar nogal wat jaartjes mee heen zouden gaan. Het nieuwe kabinet Ruys de Beeren- brouck komt nl. in 1918 met een troon rede, die over het vrouwenkiesrecht het stilzwegen bewaart. In de Eerste Kamer, die destyds nog gewoon was de troonrede met een adres van ant woord te bejegenen, wordt daarover een vraag gesteld. De minister-presi dent geeft er een duidelijk bescheid op: gezien het feit, dat levensmidde lenvoorziening, handhaving van de orde en ouderdomsvoorziening vóór rang verdienen, bestaat er bij de re gering géén voornemen tot het indie nen van een voorstel op het stuk van het vrouwenkiesrecht. Dit teleurstellende antwoord is dan de aanleiding tot het indienen van een initiatef-voorstel van het Tweede Ka- merld Marchant, waarin gevraagd wordt de kieswet zodanig te wijzigen, dat aan de vrouwen, op gelijke voet als aan de mannen, het stemrecht ver leend wordt. Zag het er eerst naar uit, dat Mar chant niet veel kans had op snelle be handeling van zyn voorstel, de socia listische „staatsgreep" zette er haast achter. Na de beruchte 12 november - rede van Troelstra in de Tweede Ka mer kwam Ruys de Beerenbrouck reeds de volgende dag verklaren, dat de regering bereid als zy was om langs legale weg mee te werken tot belangryke sociale hervormingen prys stelde op een spoedige uitspraak van het GEHELE volk. „Het zal haar daarom aangenaam zijn", aldus de pre mier, „wanneer het vraagstuk van het vrouwenkiesrecht spoedig aan de orde wordt gesteld". Deze mededeling werd door de socialisten met hoongelach ontvan gen. Suze Groeneweg, de eerste vrouwelijke afgevaardigde van de SDAP, merkte zelfs schamper op, dat de regering zich ging „verschui len achter vrouwenrokken" Maar de belofte werd inderdaad spoedig ingelost: in mei 1919 volgde behandeling van het ontwerp-Mar- chant. Gehuwde man 2 stemmen? De tegenkanting is zwak en komt uitsluitend uit de protestants-christe lijke partijen. Bij de anti-revolutionai ren pleit De Wilde tégen en Smeenk vóór, onder de christelijk-historischen is Schokking contra en Lohman pró. Staalman, de enige vertegenwoordiger van de christen-democratische party, neemt wel het strengste standpunt in: De man is de natuurlijke beschermer van de vrouw en zijn minderjarige kinderen, ook bij de overheid. Die autoriteit is hem door God opgelegd. Vrouwenkiesrecht past daarom alleen, wanneer het vrouwen geldt, die als weduwen aan het hoofd van een gezin staan of als ongehuwden een zelfstan dige positie innemen. Staalmans beroep op Gods Woord wordt door Lohman gewraakt. „Zover wij kunnen zien", stelt hij, „is er niets uit christelijk oogpunt aan te voeren tégen het toekennen aan de vroüw van het recht om mee te werken tot samenstelling van publiekrechtelijke lichamen. Bezwaren, ontleend aan de aard van de vrouw, zijn er evenmin in onze ogen. Zeker kan men bij me nige vrouw kwaliteiten aantreffen, die haar geschikt maken om een zelfstan dig en verstandig oordeel te vellen over staakundige aangelegenheden. Maar" zo voegde Lohmann er aan oe: „precies hetzelfde kan gezegd worden van tal van mannen!" Hy blijft echter evenals Staal man bezwaar houden tegen stem recht van de GEHUWDE vrouw. „Na tuurlijk niet, omdat deze minderwaar dig is vergeleken bij de ongehuwde vrouw, maar evenals in het burgerlijk recht de staat des huwelijks wijziging brengt in het gewone recht, zo moet ook hiér met die staat gerekend wor den". De christelijk-historische staatsman (die 29 mei j.I. voor 120 jaar werd ge boren!) komt dan tot een opvallende sueggestie. Omdat naar zijn mening man en vrouw bij de stembus wel één stemmig zullen zijn, oppert hij het idee om aan de gehuwde man, zolang zijn vrouw leeft, twee stemmen toe te ken nen Links en rechts Dit vasthouden van Lohman aan de stelling, dat slechts dan kiesrecht aan de vrouw kan worden toegekend, wan neer de gehuwde vrouw daarvan uit gesloten wordt, is aanleiding geweest tot de volgende reactie van „De Stan daard": „Op die wijze zouden wij derhal ve het wel enigszins vreemde re sultaat krijgen, dat hier inzake het kiesrecht juist de minder nadenken de en meer luchthartig gestemde vrouwen kiesrecht erlangden, ter wijl juist de vanlelf ernstiger ge stemde vrouw thuis kan blijven". En waarschuwend zegt het A.R.-or- gaan dan nog aan het sloti „Luchthartigheid is meer het ken merk van Links, het meer ernstige het kenmerk van Rachts" Uiteindeiyk heeft Lohman het al gemeen kiesrecht voor vrouwen ge accepteerd, zij het niet van ganser har te. Diezelfde dag nog vond de stem ming plaats over het voorstel-Mar- chant. Tien leden verklaarden zich té gen, 7 A.R.: Duymaer van Twist, Zijl stra, De Monté ver Loren, Beumer, Van de Voort van Zijp en Heemskerk, en tenslotte de christen-democraat Staalman. Jouke Bakker, de C.H. arbeidersaf gevaardigde, geeft ons in zijn rede de juiste woorden om deze beschouwing te eindigen: „De vrees dat de gehuwde vrouw tengevolge van dit haar toegekend recht als vrouw en moeder haar gezin uit het oog zal verliezen, zal m.i. tot de uitzonderingen behoren Van de toekenning van het kiesrecht aan de vrouw verwacht ik iets goeds voor het Nederlandse volk!" A. J. VAN DULST. De Japanse regering heeft bekend gemaakt, dat de uitbreiding van de strijdkrachten zal worden voortgezet. In de periode tot 1960 zal het leger met twintigduizend man worden uit gebreid tot 180.000 man. De lucht macht krygt de beschikking over 1.300 in plaats van 650 vliegtuigen en de vloot zal van 88.000 tot 120.000 ton worden uitgebreid. De marinelucht vaartdienst krijgt tweehonderd toe stellen. In hoger beroep heeft voor het ge rechtshof te Arnhem terechtgestaan de 49-jarige Nijmeegse arts A. C. M. L., die door de rechtbank te Arnhem ver oordeeld is tot drie weken gevange nisstraf onvoorwaardelijk wegens het doen van valse aangiften voor de In komstenbelasting over de jaren 1948, 1952 en 1953. I.i totaal zou hij 153.000 gulden inkomsten hebben verzwegen. De procureur-generaal hy het hof, mr. F. C. Kist, achtte de door de rechtbank opgelegde straf gerechtvaardigd en requireerde bevestiging van dit von nis. Tevens stond terecht de 56-jarige administrateur van de arts H. P. R. wegens medeplegen van het misdrijf van belastingontduiking. Ook tegen hem eiste de procureur-generaal drie weken onvoorwaardelijke gevangenis straf overeenkomstig het vonnis van de rechtbank. lOEDEKENSKERKE Herv. kerk. De collecte voor herstel en opbouw in de Herv. kerk heeft opge bracht ƒ66,23. DINSDAG 18 JUNI 1957 HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Licht baken, caus. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert. 12.00 Middagkloknood klok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Piano en Hammondorgel. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.50 Idem. 14.00 School radio. 14.20 Gram. 14.30 Wy vrouwen van het land. 14.40 Die agyptische Helena, opera (le bedr.). 14.40 Gram. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziékenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee. Hoe is Hollandia, Nieuw-Guinea's hoodstad, gebouwd? door C. L. Belloni. 18.00 Strijkork. 18.20 Sport- praatje. 18.30 R.V.U.: Levensverzekering, haar historie en techniek, door Dr. D. Houtzager. Eerste lezing: Van verleden tot heden. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.00 Holland Festival: The Rake's Pro gress, opera. (20.5021.05 Act.; 21.55 22.15 Vernieuwing van het middelbaar lit. kal. 23.30 Nws. 23.45—24.00 Gram. HILVERSUM H (298 m) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym, 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Graïh. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groente man. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 R.V.U.: Indrukken van een studiereis in Ameri ka door mevr. H. W. Boersma-Smit. Tweede lezing: Creatie en recreatie. 11.30 Gram. 12.00 Italiaanse muz. 12.30 Land en tuinb.meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metro- pole ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 V. d. vrouw. 15.30 Gram. 16.30 V. d. jeugd. 17.20 De dieren wereld en wij, caus. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Fototips. 18.40 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Discocaus. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Intermezzo, hoorsp. 22.25 Strijkkwart. 23.00 Nws. 23.15 Beursber. te New York. 23.16 Act. en New York calling. 23.3524.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.30 Journ. en weeroverz. 20.45 22.45 Filmprogr.: La Traviata, opera. BRUSSEL (324 m) 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 13.00 Nws. 13.11 Gram. 14.00, 14.30 en 15.00 Idem. 15.40 Voordr. 16.00 Koersen. 16.02 Lichte muz. 16.30 Vlaamse muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Omr.ork. 17.45 Boekbespr. 18.00 V. d. jeugd. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 19.40 en 19.45 Gram. 19.50 Caus. 20.00 V. d. vrouw. 21.00 Omr.ork. en soliste. 22.00 Nws. 22.11 Kamermuz. 22.5523.00 Nws. V.N.-POLITIE SCHOOT ARABIER DOOD Een Deense schildwacht heeft vrij dagochtend nabij de grens tussen Jor danië en het gebied van Gaza een Ara bier doodgeschoten, die trachtte ille gaal uit Israël uit Egypte binnen te komen. Een Deense patrouille had eerst waarschuwingsschoten gelost. Toen men meende, dat de man op het punt stond een handgranaat te werpen, schoot een van de soldaten raak. JOHN H1DDENS ons dagelijks vervolgverhaal 60) Van Hendrik hoorde men dat soort plichtsverzuim door geen mens vertel len. Ze zijn best met hem ingenomen. Maar hij moet het nu niet bederven, door hier te blijven plakken. Dat zou haar voor hem spijten, al vindt ze het overigens helemaal niet vervelend, dat hij hier zit. Integendeel. Zij vraagt, of hem dit werk bevalt. „Piep roken? O, jawel". „Malle, je begriept mij best". „Nou, 't nachtwacht-wezen bevalt my niet. „Zo". Hij schudt zijn hoofd en blaast een nieuwe rookwolk uit. ,,'t Is ook zo doelloos", lacht hy dan genoeglijk. „Nou dacht ik zo even, dat ik eindelijk eens onraad ontdekte en toen was 't niks". „Ja, dat was sneu", lachte zij mee. „Slim sneu. Maar 't spiet mij niks, Jantien". Het klinkt een beetje vreemd, net of hij er méér mee bedoelt en snel praat ze er overheen, vraagt ze of hij een volgend jaar dit werk dan niet weer doet". Nee. Als men de hele nacht by 't pad is, is men overdag geen halve stuiver waard. Hij heeft het onder vonden. Bovendien werkt hij liever bij zonlicht dan bij maneschijn, en die is er ook nog lang niet altyd. „De zon schijnt ook niet alle dagen", merkt ze op. Nee, maar ze zal hem wel begrij pen. Dit is geen werk voor hem, dat weet hij wel. „En appelbomen heb ie zélf ge noeg hè?" zegt ze schalks. Hij kijkt haar aan en vraagt: „Wat wou j' daar mee zeggen?" „Niks. Men hoort wel eens wat. Maar niet over jé hoor!" „O". Het klinkt geruststellend. „Maar wat ze van anderen vertelt, geloof ik óók niet allemaal", zegt ze. „Er wordt veel te veel gekletst". „Wordt er ook". Hij zuigt de laatste rook uit zijn pijp. „Heeft Evert nog verkering daar ginds?" vraagt hij. „Ja, nog wel". O" Stilte. „Ik wou", zegt hy dan, dat le ook verkering hadden, Jantien. Maar dan met mijl Ze zwijgt. Ze heeft gevoeld, dat het er op uit zou draaien. En ze kan niet zeggen, dat ze afwerend tegenover zijn woor den staat „Wat dunkt Je, Jantien?" vraagt hij mild. „Wou'j' er eens over den ken?" „Jawel". „Dat is dan best. Als ik dan over morgen op mien rondgang even langs kom.... Om half elf, zeg maar. Even er naar verstaan, bij 't glas.,.." „Goed, Hendrik", zegt ze. „Late wh 't daar op houden". XX Eta's ogen schitteren en Evert kijkt welvoldaan. De duivenkooi is klaar en staat in Eta's keuken, wachtend om te wor den opgehangen. „Een pronkstuk!" prilst Eta. De ramen liggen lijnrecht naast en boven elkaar. De voordeur doet bij zonder deftig aan en kan echt open en dicht. Daarboven springt het bal kon naar voren, en op de twee nok- einden van het schilddak prijken twee zelfbewuste schoorstenen. „Zó'n huus moesten wij later heb ben, hè?" zegt ze geestdriftig. „wy...." Hij gaat er niet op in, hij is plot seling erg onrustig, het is alsof hij tegen zijn zin vooruit geduwd wordt. Het lokt hem niet, een huis waar hij met Eta wonen zal „Maar zó mooi zal 't wel niet wor den", zegt ze. „En 't zou ook te klein wezen! Hy lacht niet mee en ontwijkt haar blik, hij weet niet, wat hij zeggen zal „Waarom zég ie niks? Wat is er? „Och...." De deur gaat open en mijnheer komt binnen. Ook die is vol lof, maakt hem zijn compliment. Kleurend gaat hy de kooi aan de wand bevestigen. Dan brengt Eta de duiven, die ze dezelfde dag gekocht heeft en tijdelijk in een stoof gebor gen, over in hun paleisje. Ze kijkt verrukt. Maar hij is helemaal niet in de stemming. By zyn twyfel voegt zich een diep verdriet, want hy zou wil len, dat moeder dit nog eens kon zien het mooiste werkstuk dat hij tot op heden heeft gemaakt.... Moeder.... Maandenlange gevangenisstraffen zijn voor de rechtbank te Am sterdam geëist tegen een drietal jeugdige Amsterdammers, wegens een roof overval op een 57-jarige filiaalchef. Hierbij gingen twee van de drie jongens er met een buit van ruim f 3200 vandoor. Nadat een buurjongen van het winkelpand een slagwapen had vervaardigd, voerden zijn twee kameraden de overval op zaterdagavond 16 februari jl. omstreeks 7 uur uit. De 18-jarige Jan V. hield de kleine, tenger gebouwde filiaalchef op straat aan, toen hy met een tas onder zijn arm de winkel verliet en vroeg hem om een vuurtje. Terwijl de chef een lucifer aanstak sloeg de 19-jarige Aart V., die in militaire dienst was, de man met de gevaarlijke „tikker" achter op het hoofd. Het wapen lag thans op de groene tafel. Het was een ijzeren staaf, waaromheen een gum mislang geschoven was. Versuft viel de chef tegen de grond en de beide jongens zetten het op een lopen. Jan, die de tas met het geld ge grepen had, werd vrijwel onmiddellijk gepakt, want de chef krabbelde weer overeind en zette ondanks een bloe dende hoofdwond, de achtervolging in. Aart wist weliswaar te ontkomen, maar werd 's nachts van zijn bed gelicht. Bij het verhoor kwam aan het Jicht, dat het tweetal het hele plan beraamd had met de buurjongen, de 18-jarige Cor R., die tevens de „tikker" had ver- In een sombere kamer op de twee de verdieping boven een winkel op het State-eiland, een deel van New- York, Is donderdag een schat van 274.980 dollar gevonden. Het geld, dat In een houten doos was opgeborgen, behoorde aan een weduwe, die drie weken geleden op 90-jarige leeftijd overleed. De vrouw, die gehuwd was geweest met een sleepbootkapitein, had geen kinderen. Haar bloedverwanten, die niet wisten, dat zy zoveel geld bezat, konden op de kamer geen testament vinden. schaft en op de bewuste avond met op zet uit zijn eigen buurt verdwenen was, opdat men hem niet van de over val zou verdenken. Hij wachtte zijn twee kameraden, die hij in een tucht school had leren kennen, ergens op 't Rembrandtplein op. Tegen Jan, die de chef had aange houden, eiste de officier van justitie, mr. H. Bouma, 2 jaar jeugdgevange nis, tegen Aart, die toegeslagen had, 1 jaar en 9 maanden gewone gevan genisstraf met aftrek en tegen de medeplichtige Cor VA jaar met aftrek. De uitspraken volgen op 26 juni a.s. De bewoners van het Franse stadje Medane, dat dicht bij de Italiaanse grens in Savoye ligt, zijn gisteren met hun huisraad en andere bezittingen naar de bovenste verdiepingen van hun woningen gevlucht voor het wa ter van de Are, een rivier die tenge volge van de hevige regenval bulten haar oevers is getreden. De hoofdweg naar Italië is onbe gaanbaar en het treinverkeer over de spoorlijn Parijs-Rome is gestagneerd. Tengevolge van de hevige regen en de gesmolten sneeuw zijn een aantal dor pen in het Franse departement en Sa voye en Isere geëvacueerd. Ook verscheidene gebieden in de Zwitserse Alpen worden door over stromingen geteisterd. De positie van de Christelyke pers in Zeeland is stellig niet ongunstig. Zeeland heeft rond 275.000 Inwoners, verspreid over een opper vlakte land van 170.000 hectare. De stad Utrecht heeft 250.000 inwoners, wonend op een opper vlakte van nog geen 5300 hectare. Wat inwonertal betreft, kan Zeeland dus met Utrecht verge leken worden. Maar wat oppervlakte aangaat, is Zeeland drie maal zo groot! Nu weten wij zeker, dat het aantal abonné's op het Zeeuwsch Dagblad in Zeeland veel groter is dan in de stad Utrecht de Christelijke pers aan abonné's noteert. Wij mogen daarop dus roemen. Alleen de omstandigheden van het werk zijn in Zeeland veel zwaarder dan in Utrecht, omdat de oppervlakte van versprei ding veel groter is. Waarbij dan nog als grote barricade komt, dat die 170.000 hec taren in stukken gesneden worden door meer dan 100.000 hectare water! Dat maakt de exploitatie hier buitengewoon zwaar. Om toch de krant op goed peil te houden, is het gewenst, dat we, waar de bevolkingscentra zijn, zo veel mogelijk abonné's hebben. Dat kan in Zeeland, omdat het overgrote deel der inwoners met zijn opvattingen achter een Christelijk dagblad staat. Het gaat er nu maar om, dat dit Christelijk dagblad ook door hun abon nement wordt gesterkt. Om dat te bereiken, vragen wij de medewerking van al onze abonné's. Wij vragen U: ga naar Uw familielid, naar Uw vriend, naar Uw buur en maak van Zend ons onderstaande bon (frankeren als drukwerk) Ik verzoek U: a. Cjratis „Zeeuwsch Dagblad" 14 dagen lang als proefnummer proefnummer te 2enflen b. Proefab. „Zeeuwsch Dagblad" als proefabonnement voor één f 1 40 maand te zenden aan per maand (Het bedrag is per postwissel/per giro voldaan.) o. Abonnement „Zeeuwsch Dagblad" als kwartaal-, maand-, week- a ,per abonnement te zenden aan kwartaal; f2.40 per mnd; 50 ct per week (Het bedrag wordt per postwissel/giro/ via kwitan tie (met kosten) voldaan.) Gironummer 274289, Goes

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5