Zeeland: het waterrecreatiegebied toekomst van de v_. J Zeeland tweede in eindtoèrnooi zaterdagelftallen K.N.V.B. M. H. Boasson Zonen N.V. Fraaie zege van Scampolo I op Animo I Wisselbeker voor Yerseke Goed figuur geslagen dlezeri grijpen naar de pen Optimistisch jaarverslag Prov. V.V.V. concours te Zang Sint Maartensdijk MIDDELBURG Ziekenhuisverpleging op Walcheren ~N Afdeling Zuid-Beveland B.S.C.M. vierde gouden jubileum Smeden herdachten dit feit te Goes Bromfiets in volle vaart tegen auto Nabeschouwing korfbalprogramma SPORTIEVE STRIJD VAN 12 B.B^ploegen in Kapelle GOES Om de Weekenstroo-beker in Utrecht Nagekomen advertentie Maandag 17 juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Papina 7 AAN HET BEGIN van zijn jaarverslag heeft de directeur van de Prov. Ver. Voor Vreemdelingenverkeer, de heer G. W. Oskamp de Prov. V.V.V. hield zaterdagmiddag haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer mr. J. Moolenburgh in de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg een optimistisch geluid laten horen over het toerisme in Zeeland. Het blijkt namelijk meer en meer, dat het vreemdelingenverkeer voor Zeeland een zeer belangrijke bron van inkomsten is en in de toekomst nog belangrijker kan gaan worden. Een studie van het Eeon. Techn. Instituut voor Zeeland toonde aan, dat er in 1956 rond f 36.000.000,aan toeristische gelden in Zeeland gekomen is. Hiervan bestaat een bedrag van ca. f25.000.000,uit buitenlandse deviezen. Het grootste deel is afkomstig uit België f 20.000.000, Dit ondersteept nog eens de grote belangrijkheid van de Belgische toe rist voor Zeeland, zo wordt in dit jaarverslag gezegd. Men zal daar om alles in het werk moten stellen om de toeloop van Belgische toeristen te stimuleren. Bestuur en directie van de V.V.V. noemen het zeer verheugend, dat kan worden geconstateerd, dat ook de andere nationaliteten meer en meer Zeeland gaan ontdekken als een toeristenoord bij uitstek. De Scandinaviërs nemen meer en meer hun route naar het zuiden over Zeeland. De Duitse toerist gaat, behal ve voor het doorbrengen van zijn va kantie, via Zeeland naar België, Frankrijk en Engeland toe. Ook de Amerikaanseverlofganger gaat, na een bezoek te hebben gebracht aan de randstad Holland, via Zeeland naar de Belgische kunststeden. AKTIEVE PROPAGANDA Van groot belang wordt daarom ge acht het aktief doorzetten van de pro paganda voor Zeeland als vakantie oord en „doortrek"-gebied. Op het ge bied van het aantrekken van de bui tenlandse toerist is een grote concur rentie ontstaan. De regeringen van landen, de provinciale en stedelijke overheden in het buitenland, stellen Brote bedragen ter beschikking voor net aantrekken van de toerist. „Wij moeten er voor zorgen dat Zeeland een flink woordje mee blijft spreken bij het werven van buitenlandse gas ten" zo wordt In het jaarverslag ge zegd. Alhoewel het weer in 1956 niet zo meewerkte, kan van een goed toe ristenseizoen worden gesproken. Hadden de bedrijven met terrassen te klagen over het slechte weer, de bedrijven in Middelburg en Oost burg, maakten door dit minder gun stige weer, een prima seizoen. De middenstand van verschillende plaatsen gaat aktiviteiten ontplooien om de plaats aantrekkelijker te maken om de vreemdeling te trekken. Indien dit gaat in volledige samenwerking Ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van Smalstads Mannenkoor te St. Maartensdijk is zaterdag een ge slaagd zangconcours gehouden, waar aan achttien koren deelnamen. De ju ry bestond uit de heren O. van Heu vel, Den Haag en J. van Eindhoven. Amersfoort. De uitslag is: 3e afd. gemengde ko ren: Kath. Zuid Beveland 178 p. 2e pr.; 3e afd. mannenkoren: Souburgs Mannenkoor, Oost- en West-Souburg 157 p., 2e pr.; 2e afd. gemengde ko ren: Zang Veredelt, Kortgene 192 p. Ie pr.; Zuiderstemmen, Hans weert 184 p. Ie pr.; Ons Genoegen, Kats 158 p. 2e pr.; Zanglust, 's-H. Arendskerke 156 p., 2e pr.; Ie afd. gemengde koren: Zanglust, Wilhelminadorp 196 p., Ie pr.;Crescendo, Kruiningen 189 p., Ie pr.; M.D.I., Oost- en West-Souburg 174 p. 2e pr.; Tot oefening en ontspanning Borssele 173 p. 2e pr.; Zang- en Vriendschap, Wissekerke 147 p., 2e pr. afd. uitmuntendheid, gemengde koren: Crescendo, Hoek 219 p. Ie pr.; Excel sior, Yerseke 218 p. Ie pr.; N.H. Kerk koor. Axel 196 p. Ie pr.; afd. uitmun tendheid dameskoren: Juliana Zuid- zande 203 p. Ie pr.; afd. uitmuntend heid mannenkoren Smalstads Man nenkoor, St. Maartensdijk 176 p. 2e pr. superieure afd. gemengde koren: V.Z. O.S. St. Maartensdijk 212 p., Ie pr. De Lofstem, St. Maartensdijk 192 p., Ie pr. Zaterdagavond concerteerden Smal stads Mannenkoor en de muziekver eniging Adlerando uit St. Annaland op de muziektent. Molenwater-concerten Gedurende de zomer worden ieder jaar in Middelburg de zogenaamde Molenwater-concerten gegeven. Met slechts een enkele onderbreking zal dit seizoen iedere vrijdagavond gespeeld worden. Het programma luidt als volgt: 21 juni: Middelburgs Muziekkorps; 28 juni: Onda; 5 juli: Excelsior; 12 juli: Middelburgs Muziekkorps; 19 juli: uitwisselingsconcert Muziekkorps Westkapelle; 26 juli: Excelsior; 16 au gustus: Leger des Heils; 23 augustus: Onda; 31 augustus: Middelburgs Mu ziekkorps (Markt); 6 september: Ex celsior; 13 september: Middelburgs Muziekkorps; 20 september: Leger des Heils (Slot-concert). Veere uitgeschakeld Veere is uitgeschakeld voor de pro motie naar de eerste klasse van de Zeeuwse zaterdagmiddagcompetitie, want het beëindigde de promotiecom petitie met een 01 nederlaag tegen Wolfaartsdijk. De laatste wedstrijd, tussen Spui en Wolfaartsdijk, zal dus de beslissing moeten brengen zoals uit onderstaande stand blijkt: Spui. 3 1 2 0 4 85 Wolfaartsdijk 4 1 2 0 4 65 Veere 4 0 2 2 2 2 6—10 met de plaatselijke V.V.V., aldus het jaarverslag, dan is er sprake van een gezonde toestand. Het komt echter voor, dat de plaaselijke V.V.V. te wei nig aktief is en daardoor buiten de nieuwe organisatie staat. De inleiding van het jaarveslag besluit als volgt: Gelet op de goede samenwerking wel ke er bestaat tussen onze organisatie en de Provinciale Overheid, hierbij gevoegde de bereidheid van het be drijfsleven ons financieel te steunen, mogen we de toekomst met vertrou wen tegemoet zien. GROTE VLUCHT Veel waardering vindt het propa gandablad „Zeeland-vakantieland", waarin de toerist alles kan vinden over evenementen, hotels, badplaatsen enz. enz. De heer Oskamp stipte tij dens deze vergadering nog aan, dat nu reeds de aandacht zal moeten worden gevestigd op de afsluiting van Zand- kreek ij Grevelingen. De recreatie te water zal enerzijds door het gebrek aan plaatsruimte gedwongen een grote vlucht gaan nemen. En het toe komstig waterrecreatiegebied ligt in Zeeland! Uit het jaarverslag over 1956 van de vereniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren" blijkt dat het afgelopen Jaar gunstig is geweest, zowel wat betreft het werk, als wat het ledental aangaat. De vooruitgang in ledental zou nog gro ter zijn geweest wanneer niet in Mid delburg en Vlissingen tal van leden had den bedankt, omdat beide gemeenten zich hebben aangesloten bij het Instituut Ziektekosten ambtenaren, waarvan het lidmaatschap verplichtend is gesteld voor de betrokken ambtenaren. De verzekerden, tevens lid van een ziekenfonds zijnde, buiten beschouwing gelaten, blijkt dat 80 procent aanvullend is verzekerd. Het bestuur besloot, ingaan de 1 april 1956 steun te verlenen aan de uitzending van kinderen naar herstel lingsoorden en vakantiekolonies en wel met maximum veertig gulden per jaar en een gulden per dag per kind. De vereniging bleef aangesloten bij de federatie' van verenigingen voor zieken huisverpleging in Nederland. Aan de pro paganda is ook in het afgelopen jaar weer veel aandacht besteed. Het bestuur zwaait in het jaarverslag veel lof toe aan de administrateur, de heer P. J. Wolf, die het verslag vergezeld doet gaan van uitvoerig cijfermateriaal. Uit deze cijfers blijkt dat in 1956 voor rekening van de vereniging in zieken huizen werden opgenomen 475 personen met in totaal 7891 verpleegdagen. Het aantal verzekerden was op 1 jan. 1956 7993. (A-verzekering). De verlies- en winstrekening over 1956 wijst een voordelig saldo aan van ƒ7.688,30. Ingezonden mededeling (adv.) KARPETTEN MIDDELBURG NOORDSTRAAT 19-21 BEDDEN - GORDIJNSTOFFEN Onze toonzalen zijn voor het publiek toegankelijk op werkdagen van 8.3012.30 en 25.30 's zaterdags 8.3012 (levering uitsluitend via de detailhandel) In de Prins van Oranje te Goes heeft de afdeling Zuid-Beveland van de Bond van Smeden, Constructie- en Machine reparatiebedrijven herdacht hoe deze afdeling 50 jaar geleden in het leven werd geroepen. Dit herdenken vond plaats tijdens een gewone huishoudelijke vergade ring, waarbij dit keer ook dames te genwoordig waren, waarna een recep tie met een diner, terwijl 's avonds met een intieme feestelijke bijeenkomst de ze historische dag werd besloten. In zijn begroetings- en openingsrede, memoreerde de voorzitter, de heer G. van Damme, in vogelvlucht de veran deringen die in de loop der jaren op het arbeidsterrein van de smid hebben plaats gegrepen. Allereerst al wat be treft het aantal werkuren is er wel een en ander veranderd. In 1907, toen de afdeling werd opgericht, was het ge woon dat bv. een smidsknecht 80 werk uren in de week maakte. Bovendien moest een leerling-smid aan het einde van zo'n week ook nog geld toe geven. Uiteraard waren deze lange werktij den niet wenselijk, aldus de voorzitter, maar aan de andere kant werd hiermee door de jonge mensen toch ook bewe zen, dat zij liefde hadden voor het werk. En deze belangrijke factor ont breekt tegenwoordig maar al te vaak! Deze lange werktijden werden ove rigens ook niet beloond. Van een mens waardig bestaan kon nauwelijks spra ke zijn. Dat was dan ook de reden dat men zich ging organiseren. VERBETERINGEN Na de eerste wereldoorlog kwamen er enige verbeteringen, terwijl zich ook de werkzaamheden wijzigden. Sedert die tijd maakt de smid geen kachels meer. Wel behield hij de han- Hooiweide in Goes Wie komt langs Frans den Hollanderlaan Blijft soms eensklaps verwonderd staan Als hij de zijkanten bekijkt Zegt hij dat het een hooiwei lijkt Met schrik denkt hij ben ik nu abuis! Want dit hoort in de Poel slechts thuis Wel een groot verschil is dat Vergeleken bij menig andere stad. Wij allen zeggen hetzelfde maar En eigenlijk vinden wij het ook naar Natuurlijk gaat het ons ook aan Het ontsieren van die mooie laan Een slordige indruk geeft toch dat Het is toch de entré van de stad. Eén wou er schrijven op de muur Dit grasland hier is nog te huur Een ander zei heel onversaagd Zet liever „Schaapherder gevraagd" Maar al die praat van vrouw en man Daar wordt de zaak niet beter van We hopen dat U niet lang wacht Dat er verbetering wordt gebracht Dan horen we vast een andere klank En zeggen U bij voorbaat dank. Bewoners van de Frans den Hollanderlaan te Goes. del. In later jaren verdween ook de vervaardiging van landbouwwerktui gen, terwijl nog later het hoefbeslag tot bijverdienste degradeerde. In de tegenwoordige tijd is het van meer belang dat de smid kennis heeft van motoren. Zijn arbeidsterrein is veel groter geworden. Eensdeels is het hierdoor moeilijker geworden nog jon ge mensen voor het smidsvak te am biëren. Namens het hoofdbestuur en tevens namens de Sectie tractoren en tracto ren-werktuigen en de Stichting vak opleiding Smecoma, bracht de heer P. J. Hillebrand uit St. Laurens geluk wensen over. De heer A. J. Schieman uit Axel wenste de afdeling geluk met dit jubileum, namens de Zeeuwse Combinatie en namens de afdeling Axel. BERGEN OP ZOOM, 15 juni 1957. Aspergeveiling. Aanvoer 10.000 kg. AA extra 2.10; AA I 2.00; A extra 2.15; A I 1.65; B extra 2.02; B I 1.50; C extra 1.40; C I 0.92; D I 0.90; E II 0.75; F I 1.22; stek 0.80; ondereind 0.12. STAVEN IS SE Collecte. De collecte voor het Rode Kruis- heeft opgebracht" ƒ835,55. Zaterdagavond omstreeks acht uur is op het kruispunten Bergen op Zoom Hoogerheide naar Zeeland een ern stig ongeluk gebeurd. Doordat een achteruitrijdende auto, bestuurd door de militair P. A. B. uit Rilland-Bath, die bij een benzine station aan deze weg vertrok en het aldaar gelegen rijwielpad kruiste kon een brommer, die van de richting Hoo gerheide naar Bergen op Zoom kwam gereden, niet meer ontwijken en bots te in volle vaart tegen de auto. De be stuurder Ad. de Puit uit Hoogerheide en zijn echtgenote die op de duo zat werden tegen de grond geslingerd. De P. brak een been, liep een ernstige armkneuzing op, een hoofdwonde en een hersenschudding. Zijn vrouw be kwam een enkel fractuur en een hoofdwonde. Beide slachtoffers werden per ziekenauto naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd en ter verpleging opgenomen. De Kon. Marechaussee van de vlieg basis teldens een onderzoek in. HANSWEE RT Hansweertse gemeenschap. De Hans- weertse Gemeenschap belegde een verga dering in café „De Harmonie" De statu ten en het huishoudelijk regiement wer den goedgekeurd. Bij de bestuursweizi- ging werd de heer Y. Kuipers secretaris, de heer C. Slabbekoorn algemeen adjunct terwijl 2e penningmeester de heer J. de Pauw werd. Besloten werd om op zaterdag 20 juli een propagandadag te organiseren ten einde meer bekendheid aan de bevolking te geven. Op deze voor korfbal eigenlijk ongeschikte zaterdagmiddag in verband met de warmte, moet helaas weer melding gemaakt worden van een onregelmatig verloop van een wedstrijd, nog wel in de eerste klasse. Door diverse omstan digheden kan TOGO 1 in de wedstrijd tegen Swift 2 zich een kwartier voor het einde niet meer met de leiding in deze wedstrijd verenigen. Men verliet het veld bij een 41 achterstand. Reglementair verliest TOGO 1 deze wed strijd nu met 90. Door deze uitslag is Swift 2 leider TOGO nu tot op een punt genaderd. Swift 2 heeft echter een wedstrijd minder gespeeld. Scampolo 1 deed het prima door Animo 1 met 54 te kloppen. Volharding 1 kwam eveneens goed voor de dag. Tjoba 1 werd met 43 geklopt waardoor Volhar ding zich opwerkte naar de derde plaats die gedeeld moet worden met Scam polo 1 welke beide ploegen nu 7 punten uit 7 wedstrijden hebben. In klasse 2a haalde Zuidwesters 1 de het zelfde aantal punten als Elto 1 doch verwachte overwinning tegen Swift 4 (41). Vitesse 1 gaf Tjoba 2 geen kans (4i) en Top 1 kwam bij Vios 2 we] niet tot een daverende overwinning (31) maar toch een nuttige overwin ning, want het kwam hierdoor op de eerste plaats met 12 punten uit 7 wed strijden. Swift 3 dat niet speelde is nu tweede met 10 uit 6 terwijl de derde en vierde plaats wordt ingenomen door Vitesse 1 en Zuidwesters 1 beide met 10 uit 7. In 2b vielen twee fikse overwinnin gen te noteren: Luctor 1 klopte thuis Volharding 2 met 91 en Zeelandia 1 friste zijn doelgemiddelde eveneens lekker op door een *151 zege op Scampolo 2. Zeelandia 1 bereikte nu Kapelle was zaterdagmiddag de plaats waar vele leden van blokploe- gen der B.B. op Zuid- en Noord-Be veland hebben getoond dat zij niet al leen in theorie in staat zijn om te hel pen als het nodig is maar dat zij ook praktisch kunnen werken en goed werk kunnen doen zelfs. Niet minder dan 12 ploegen hebben in Kapelle zaterdagmiddag in een spor tieve strijd gestreden om de hoogste eer. Toen 's avonds na afloop der wed strijden in hotel „De Zwaan" burge meester H. G. van Suylekom van Ka pelle de uitslag hekend maakte bleek dat het beste resultaat was geleverd door de B.B. blokploeg uit Yerseke, die 96 punten behaalde en daarmede ook de wisselbeker in de wacht sleep te, alsmede een vergulde medalje welke hiervoor beschikbaar was ge steld. Voor het zover was dat dè prijzen in hotel „De Zwaan" konden worden uitgereikt, was er menige zweetdrup pel gelaten. Het operatieterrein was De Warretjes" en de nieuwe straat in waar een aantal woningwetwoningen bijna klaar zijn. Het was lang niet altijd eenvoudig om alles geheel volgens de regels der kunst in orde te brengen. Tal van juryleden liepen rond om te letten op alle grote en kleine dingen waarmede rekening gehouden moest worden. Goes tweede Na afloop der wedstrijden gebruik ten de ruim 200 deelnemers aan de wedstrijden in hotel „De Zwaan" een koffiemaaltijd. Burgemeester van Suylekom van Kapelle, voorzitter van de Kring Z2 (Zuid- en Noord-Beveland) van de B. B. sprak een welkomstwoord en richt te speclade dankwoorden tot de orga nisatoren van de wedstrijden het Kringhoofd der B.B. de heer H. B. Pi laar te Goes en de heer Johannesse de administrateur van kring Z2 der B.B. de heer Kakebeeke. De heer Pilaar gaf nog enkele op merkingen over de gehouden wed strijd en burgemeester van Suylekom reikte de prijzen uit: De uitslag was: le prijs blokploeg Yerseke 96 pnt, 2e prijs blokploeg Goe 95 pnt. 3e prijs blokploeg Oud-Sabbinge 94 pnt. 4e prijs blokploeg, 's-Gravenpolder 92 pnt. en 5e prijs blokploeg Kruiningen 90 pnt. •s-GRAVENPOLDER Raad vergadert. De gemeenteraad hoopt op woensdag a.s. in openbare ver gadering bijeen te komen. Tot de te behandelen punten behoren o.a.: Uittreding uit de gemeenschappe lijke regeling c.d.b., verlenging van de ontruimingstermijn van de onbewoon baar verklaarde woning Weeldijk 3, vast stelling huur woning Raadhuisstraat 25, herbenoeming van de gemeentegenees heer, beschikbaarstelling van een krediet voor de ontpleistering van de toren i.v.m. de voorgenomen restauratie en voor het aanbrengen van een pompinstallatie in de kelder van het scholencomplex, be schikbaarstelling van een premie voor verbetering van de woning Haagdijk 7, het voorstel de 2e zijstraat van de Am bachtsstraat naar de Dorpsstraat de naam „Boomgaardstraat" te geven en de be noeming van een nieuw lid van de huis vestingscommissie. Botsing tussen bestelauto en scooter Omstreeks 9 uur zaterdagmorgen vond een botsing plaats op de Wil- helminastraat, kruispunt Frans den HollanderlaanBoudewijn de Wit- straat, tussen een bestelauto en een scooter. De bestelauto, bestuurd door de heer M. uit Goes, kwam uit de Den Hollanderlaan en wilde de Wilhelmina- straat oversteken naar de Boudewijn de Witstraat. Hierbij verleende de be stuurder evenwel geen voorrang aan een scooter, komende uit de richting Middelburg. De bestuurder, de heer G. uit Middelburg, kon een botsing niet voorkomen. Beide voertuigen kre gen materiële schade. De beide be stuurders bleven ongedeerd. Begunstigd door prachtig zomerweer, te mooi voor voetbal, werden zaterdag j.l. aan de Hoge Weide te Utrecht op de fraaie terreinen van „U.V.V." de eind- wedstrijden gespeeld van de zaterdagelftallen van de afdelingen van de K.N. V.B. „Amsterdam's-Gravenhage" „Utrecht" en „Zeeland". Het elftal van de afdeling Zeeland wist beslag te leggen op de tweede prijs. Door de deelnemende elftallen werden ledr drl wdstrijdn gespeeld van 2 x 20 minuten volgens bekersysteem, zodat alle elftallen tegen elkander in het veld veld kwamen. De eerste wedstrijd van Zeeland ging tegen Amsterdam. Nadat Amsterdam het best geraden had, bracht Zeeland de bal aan het rollen. Na twee minu ten spelen had Zeeland succes en Dommisse (Nieuwdorp) maakte 10 voor de Zeeuwen. De vreugde was echter van korte duur: de snelle links buiten der Amsterdammers Van Wes- terveld maakte gelijk. Een snelle uitval van de hoofdstedelingen maakte door een fout in de Zeeuwse achterhoede het tweede doelpunt door de linksbin nen Heemskerk. Spoedig bleek dat de invaller rechtsback van de Zeeuwen en de doelverdediger niet op dreef waren en weer was het Westerveld van Amsterdam die de stand op 31 bracht voor Amsterdam. Na rust maakte de rechtsbuiten Hofmann 41 en bij de eindstand wees de uitslag 61 voor Amsterdam door Visser en nogmaals Westerveld. De eerste nederlaag hadden de Zeeuwen dus te pakken door het falen van de doelverdediger en de rechts back (invaller). Herboren! In de tweede wedstrijd tegen 's-Gravenhage stond er een herboren Zeeuws elftal in het veld. De falen de spelers waren vervangen. Na een mooie eerste helft was de stand met de rust nog steeds 00. Na half tyme gaf na een doorbraak (Poort vliet) van Arnemuiden Zeeland de leiding en De Kok van Nieuwdorp, die nu op de linksbuitenplaats op gesteld was gaf Zeeland een veilige 20 voorsprong. Wel wist „Den Haag" de achterstand'door de mid- voor te verkleinen 6 minuten voor het einde, maar de achterstand wees een verdiende overwinning aan voor Zeeland. Nadat Utrecht tegen Amsterdam in de tweede wedstrijd gelijk had ge speeld 00 en Den Haag in de eerste wedstrijd met 21 gewonnen had van Utrecht, was er dus nog van alles mo gelijk. De laatste wedstrijden moest dus de beslissing brengen, maar Am sterdam gaf geen krimp en wist ook de laatste wedstrijd tegen Den Haag met 30 te winnen. Zeeland liet er eveneens geen gras over groeien en won de laatste ontmoeting van Utrecht met 31. Ook in deze derby was Zee land sterker, hoewel Utrecht door hun midvoor met 10 de leiding had ge nomen. Kok (Nieuwdorp) maakte spoedig gelijk na mooi samenspel tus sen Ha verhoek (Mevo) en de gehele linkervleugel. Na rust nam Zeeland de leiding en de eindstand bracht op 31 voor de Zeeuwen. Zelfs werd door de zuider lingen de stand nog op 41 gebracht, maar dit doelpunt werd terecht wegens buitenspel geanuleerd. De eindstand was dus: 1 Amsterdam 5 punten; 2 Zeeland 4 punten; 3 's-Gra venhage 2 punten en 4 Utrecht 1 punt. Amsterdam kreeg dus de beker, maar Zeeland kwam op de eervolle tweede plaats en kwam in het bezit van de tweede prijs. Na afloop werden te Utrecht bij een gemeenschappelijke maaltijd onder leiding van de heer Van Kesteren de prijzen uitgereikt en ook de voorzitter van de afdeling Zeeland de heer Bakker uit Nieuwdorp, gaf 'n speech je ten beste. De wedstrijden werden in een beste verstandhouding gespeeld en geen wanklankje werd er gehoord en de zaterdagvoetballers van Zeeland heb ben een prachtig figuur geslagen. met een wedstrijd meer gespeeld. Luc tor 1 blijft prima volgen. De achter stand op Elto 1 bedraagt, met een wed strijd minder gespeeld, slechts 2 pun ten. In klasse 3a vielen ook slechts regel matige uitslagen te noteren. Vedo 1 klopte Atlas met 41 terwijl B.K.C. op Koudekerke K.V.L. met 40 over won. B.K.C. blijft dus leider met 14 uit 8, gevolgd door Vedo 1 met 8 uit 6. De derde plaats is voor Animo 2 met 6 uit 6. In klasse 3b nam Swift 6 met 50 revanche voor de destijds geleden ne derlaag in de uitwedstrijd tegen VZ OD. Top 2 liet er tegen Animo 3 geen twijfel over bestaan wie de sterkste was (102). Ondo blijft in deze klasse leider met 12 uit 7 gevolgd door Swift 6 met 10 uit 7. De derde plaats bleef voor Dos 55 met 9 uit 7. In klasse 3c boekte SSS in de afge lopen week twee overwinningen waar door het nu weer op de eerste plaats prijkt. Op 11-6 klopte het Tjoba 3 met 21 en zaterdagmiddag maakte het tegen Dios er een waar doelpunten festijn van (0—17). Blauw wit 1 had geen moeite met Elto 2 (27) en is nu tweede op de ranglijst met een punt achterstand op SSS. Kats kwam in de afgelopen week op 14-6 thuis in het veld tegen Olympia 2 en verloor met 2—5. In klasse 3d viel de enigste verras sing van deze zaterdag te noteren. KCS haalde nl. het stoute stukje uit om thuis nummer 2 van de ranglijst WKV met een 43 nederlaag naar huis te sturen. Veto kon het tegen Zeelan dia 2 juist niet bolwerken (23). Luc tor blijft in deze afdeling leider met 14 uit 7 gevolgd door Zeelandia 2, dat de tweede plaats van WKV weer over nam, met 8 uit 7. WKV heeft ditzelfde aantal punten maar uit 8 wedstrijden. In de avondklasse leed Animo 4 zijn zevende nederlaag tegen Zuidwesters 2 (05). De wedstrijd tussen Swift 5 en Vedo 2 vond geen doorgang tenge volge van een misverstand aan Vedo- zijde. Door de overwinning van Zuid westers 2 kwam het op gelijke hoogte met Swift 6 echter met 2 wedstrijden meer gespeeld. Muziektent te Kloetinge overgedragen. Onder grote belangstelling en be gunstigd door fraai zomerweer is za terdagavond de nieuwe verplaatsbare muziektent van Kloetinge in gebruik genomen. De tent, die voor deze eerste keer een plaats had gekregen op het Markt veld, werd officieel door burgemeester Baron Mr. N. H. Schimmelpenninck v. d. Oye overgedragen aan de muziek vereniging „Excelsior". De burgemees ter herinnerde er in zijn toespraak aan dat de oude tent wegens tekenen van verval en vanwege zijn standplaats moeilijkheden voor het verkeer ople verde. De voorzitter van de muziekvereni ging, de heer W. P. Beye sprak er zijn grote vreugde over uit dat zijn ver eniging nu de beschikking heeft ge kregen over een nieuwe fraaie tent, waarnaar men reeds zo lange tijd heeft uitgezien. Namens bestuur en leden bracht de heer Beye de dank over aan b. en w. Ds. Kloosterman, die tenslotte sprak namens de Kloetingse burgerij hield de langste en niet van humor ge speende toespraak. Na deze toespraken volgden in de tent concerten door „Excelsior" en de zusterverenigingen „Ons Genoegen" te Kapelle en „Euterpe" te Heinkenszand. KAPELLE, 15 juni. Aardbeien industrie: Madame Moutot 113; Jecun- da 88; Mach. Fruhernte 88; Climax 88. Aardbeien per doos van 2 ons: Regina 1 3148, 2 1533; Mach. Fruhernte 1 2944; 2 1831; Deutsch Evern 1 34 48; 2 2230; Madame Lefebre 1 23 32, 2 1724; Madame Moutot 1 2830, 2 23—27; Climax 1 38—47, 2 26—30; Senga Sengana 1 2839, 2 22; Bouwa 1 3947, 2 26; Soltwedel 1 32; IJdun 30. Aardbeien per kg 1 100126, 2 71 133, afw. 4588. Kersen per doos: Erlay Rivers 1 5663, 2 2532; Fram bozen per doos 1 2445, 2 1418. Heden overleed door een nood lottig ongeval te Dieren onze innig geliefde Zoon en Broeder, JACOB JOHANNES ALLEMAN, op de leeftijd van 18 jaar. Uit aller naam, J. C. ALLEMAN. Middelburg, 14 juni 1957. Seisplein 9. Na een bezit van slechts twee dagen nam God ons dochtertje en zusje JAKOBA weer tot Zich. „Wat hier krank is, zucht of kwijnt, Zal daar fris en bloeiend wezen". J. LOOISE L. LOOISE—LOOISE Souburg, 15 juni 1957 Pieter Louwersestraat 1.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2