Vios I dwong leider Togo I gelijk spel af (5-5) een Nieuws uit de Provincie EXCELSIOR'KLOETINGEWON DE HOOGSTE PRIJS Van Sluys en Rentmeester metadoren in Hansweert 3 e Vlissingse Zomershow met veel tam-tam geopend Muziekconcours te Kapelle Nabeschouwing korfbal van zaterdag GOEDE DAG VOOR ELTO1 Swift V stevent op kampioenschap aan MIDDELBURG Zeeuwen bleven baas in huis De Trommelaere op hun best VOOR 'TEERST IN EEN ZAAL Verkoop bij inschrijving RECTIFICATIE WONINGRUIL AMSTERDAM-GOES Bliksem sloeg in te St. Laurens Zijpe+Aj.polder was overbelast Nagekomen advertenties Dinsdag 11 juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Eindelijk schijnt het er naar uit te zien, dat ook de spanning aan de kop in de eerste klasse korfbal zal terugkeren. Zo moest leider TO GO 1 een punt afstaan aan VIOS 1. Overigens was dit gelijke spel voor Vios volkomen verdiend. Togo was er volkomen uit en keek bij de rust zelfs tegen een 32 achterstand aan. Animo 1Swift 2 eindigde na spannende strijd in een 63 zege voor Swift 2. Sensa tioneel was het eind van deze wedstrijd. In luttele minuten bracht Swift 2 de stand van 3i op 36 en stelde aldus de zege veilig. Volharding 1 greep de kans om de laatste plaats te verlaten en klopte uit Olympia 1 met 74. Door deze nederlaag is Olympia 1 hekke- sluiter geworden. Stand aan de kop: TOGO 1 SWIFT 2 VIOS 1 6—11 5— 8 7— 6 In klasse 2a vielen slechts regelma tige uitslagen te noteren. Zo kon Een dracht bij Tjoba 2 niet tot een vgrras- sende prestatie komen en verloor met 58. De wedstrijd Swift 3 tegen TOP 1 werd veranderd in Swift 4TOP 1 en boette dus aan belangrijkheid in. Top 1 won nu gemakkelijk met 62 en kwam hierdoor op gelijke hoogte met leider Swift 3. De stand aan de kon is hier: SWIFT 3 TOP 1 Vitesse 1 6—10 6—10 6— 8 Klasse 2b In klasse 2b was het een beste dag voor Elto 1. Zelf herstelde het zich keurig door Togo 2 geen schijn van kans te geven. Met 81 ging Togo 2 ten onder. De voornaamste concurrent Zeelandia 1 stelde hevig teleur door in Borssele met 51 te verliezen van Vo po 1. De stand aan de kop is hier: ELTO 1 8—14 ZEELANDIA 1 8—12 LUCTOR 1 8—10 In klasse 3a heerste volkomen rust, geen der ploegen kwam in het veld. Klasse 3b In klasse 3b had leider Ondo het niet gemakkelijk bij Top 2. Het kwam slechts met de hakken over de sloot (56). Door deze uitslag gaat Ondo echter wel fraai aan de kop. VZOD en AKC leverden in Middelburg een felle strijd waarbij AKC dank zij een strafworp nog tot 'n gelijk spel kwam (4—4). Een uitslag, waarmee beiden gebaat zijn en waardoor zij zich ver der van de onderste plaats verwijder den, mede ook doordaat Animo 3 het thuis tegen DOS 55 niet kon bolwer ken (39). DOS 55 bereikte hierdoor de tweede plaats en het zou geen ver wondering wekken als deze ploeg uit Nieuwdorp nog een flink woordje gaat meespreken in de strijd om de titel. De stand bovenaan is hier: ONDO 7—12 DOS 55 7— 9 SWIFT 6 6—8 ZEEUWSE KORFBALBOND Korfbaluitslagen van zaterdag: Klasse 1: Vios 1Togo 1 55; Ani mo 1Swift 2 36; Olympia 1Vol harding 1 47. Klasse 2a: Tjoba 2Sendracht 85; Swift 4Top 1 26. Klasse 2b: Togo 2Elto 1 18; Vopo 1Zeelandia 1 51. Klasse 3b: VZCD—AKC (terrein Swift) 44; Top 2Ondo 56; Ani mo 3Dos '55 39. Klasse 3c: KatsSVS 91; Tjoba 3Blauw Wit 1 5 (gesp. 4/6). Klasse 3d: KCS—Blauw Wit 2 4—7; Togo 3Zeelandia 2 41; Vitesse 2 Voto 1—2. Avondklasse: Zuidwesters 2Swift 5 14 (gesp. 4/6); Animo 4Swift 5 28 (gesp. 6/6); Vedo 2Zuidwes ters 2 14 (gesp. 6/6). ADSPIRANTEN Afd. a: Animo aSwift a 08; Vol harding aOlympia 90. Afd. b: Swift vlugSwift snel 04; S ift snelSwift kwiek 90 (gesp. 4/6); Swift vlotAnimo d 60 (gesp. 4/6). Afd. c: Swift lenigAtlas 60. Afd. d: TjobaVios a 03; Vopo Zeelandia 30; VitesseTjoba 40 (gesp. 5/6); Vios aZeelandia 24 (gesp. 5/6). Afd. e: Luctor bElto a 0- Luctor c (uitgesteld). Klasse 3c In klasse 3c won Blauw Wit 1 op 4/6 volkomen regelmatig van Tjoba 3 met 53 en nestelde zich hierdoor op de eerste plaats, mede doordat SSS en Vopo 2 niet in het veld kwamen. Kats toonde zich voorlopig duidelijk de meerdere van SVS. Het won in een sportief gespeelde wedstrijd met 91 en passeerde hierdoor SVS op de rang lijst. De stand aan de kop: BLAUW WIT 1 7—12 SSS 6—11 VOPO 2 8—11 Klasse 3d In klasse 3d' viel opnieuw een goede prestatie van TOGO 3 te noteren. Het klopte nu Zeelandia 2 met 41 en be reikte hierdoor de derde plaats. Ook Blauw Wit 2 deed het weer prima, het versloeg KCS met 74. Vitesse 2 kon ook nu weer geen overwinning beha len. Het moest met 21 zijn meerdere meegedeeld. erkennen in VOTO. Vitesse 2 werd nu nog vaste op de onderste plaats ge drukt. De stand aan de kop is hier: LUCTOR 2 7—14 WKV 7— 8 TOGO 3 4—6 Avondklasse In de avondklasse stevent Swift 5 regelrecht op het kampioenschap aan. Het noteerde in de afgelopen week we derom twee overwinningen. Op 4/6 won het in Souburg met 41 van Zuid westers 2 en op 6/6 met 82 van Ani mo 4. Vedo 2 tenslotte verloor op 6/6 met 41 van Zuidwesters 2. De stand in deze afdeling is nu: SWIFT 6 5—10 ZUIDWESTERS 2 0—8 VEDO 2 2 5—4 ANIMO 4 610 Politic redt paard van verdrinkingsdood Een attente vertegenwoordiger en twee actieve agenten nit Goes heb ben zaterdag een paard van de ver drinkingsdood gered. Met de trein van 10 uur in de rich ting Vlissingen kwam de vertegen woordiger langs de „Goese Poel", waar hij een paard bijna tot aan de nek in het water zag staan. In Vlis singen waarschuwde hij de politie, die hun Goese collega's van het feit verwittigden. Twee agenten trokken er op uit en wisten met de hulp van enkele gemeentewerklui het paard weer op het droge te brengen. De eigenaar van het paard is niet bekend. 0 Vóór 1970 zullen in Oost-Duits- land 20 atoomcentrales worden ge bouwd. Dit heeft dr. Bertram Winkler, onderdirecteur van het Oostduitse bu reau voor kernonderzoek en -techniek Eerste doperwten Op de Middelburgse veiling „Walche ren" G.A. zijn de eerste doperwten aan gevoerd door de heer Kaljouw uit Sou burg. Zoxneravondvoetbal In de zomeravondvoetbal-competitie te Goes werden de volgende wedstrijden ge speeld: S.C. Ford—V.V.Z.B. 2—5; Ge meentewerkenN.S. 41; De Typo's— P.T.T. 0—2; De ZonHaringman 0—3; Robur Vet.Keuringsdienst 03. Geslaagden gymnasium Aan het gymnasium te Middelburg zijn geslaagd voor het diploma A: de heren D. H. A. Kolff te Vlissingen, P. C. Minder hout, A. J. Reneman te Middelburg en Mej. A. van der Ster te Sint Laurens. Geslaagd voor het diploma B zijn: de heren H. C. Kok te Vlissingen, J. K. Radder te Kamperland, E. Scheltens te Middelburg en mej. A. Meulenberg te Middelburg. De heer R. van Bennekom te Middelburg verwierf gelijktijdig di ploma A en B. Geen der candidaten werd afgewezen. Geref. Gemeente De Geref. Gemeente van Middelburg heeft ds. W. C. Lamain te Grand Rapids (V.S.) beroepen. KAPELLE Aanrijding. Op de hoek Kerkplein Ooststraat vond zaterdagavond een botsing plaats tussen de wielrijder A. Dommisse uit Kapelle en een luxe auto van de heer v. d. Velde uit Yer- seke. De wielrijder liep daarbij en kele schrammen op en zijn fiets werd lelijk gekraakt. Omdat de auto wei nig gang had liep het echter goed af. WEMELDINGE Raad. De gemeenteraad hoopt dinsdag avond om negen uur te vergaderen. De agenda vermeldt o.m. voorstellen tot be noeming van twee ambtenaren van de burgerlijke stand; tot het verlenen van eervol ontslag aan mevr. Dronkersvan Moort als kleuterleidster; tot het verle nen van een krediet van 450,50 voor de aanschaf van een wagentje voor ge meentewerken en tot het verhogen van subsidie van het Groene Kruis van ƒ500 tot 1500. Voor de raadsvergadering zal het nieuwe brandweermateriaal worden be zichtigd, waarna met de manschappen- wagen een bezoek gebracht zal worden aan de In aanbouw zijnde woningen aan •7; KCS de Oranjeboomstraat en Prinses Beatrix- weg. Auto-ongeluk bij Goes In de nacht van vrijdag op zater dag, omstreeks 2 uur, is een ongeluk gebeurd, waarbij een personenauto bestuurd door de heer N. uit Hans- weert, vrijwel werd vernield. Het ongeluk vond plaats op de Rijksweg ter hoogte van garage De Jong in Goes. Persoonlijke ongeval len deden zich niet voor. De uit de richting Bergen op Zoom komende wagen van N. begon plot seling te slingeren. De bestuurder kon de auto niet meer onder controle krijgen. Hij belandde in de heg, die spoorweg en Rijksweg scheidt. 1 Rector Chr. Lyceum maakt studiereis naar Amerika In het raam van de wetenschappe lijke uitwisseling met de Verenigde Staten heeft dr. D. Barends, rector van het Christelijk Lyceum voor Zee land, te Goes, de uitnodiging ontvan gen, om een reis van 7 maanden naar Amerika te maken. Het ligt in de bedoeling, dat hij zich tussen 20 en 25 augustus zal in schepen. Tussen 3 en 7 september wordt hij te Washington verwacht. Na besprekingen aldaar, zal hij een drietal maanden het studentenleven aan één der Amerikaanse universitei ten meemaken. Vervolgens zal hij 'n rondreis van een drie a vier maanden door de Verenigde Staten maken, waarbij hij zowel studie zal kunnen maken van het Amerikaanse onder wijs als lezingen geven over het onderwijs in Nederland. Uiteraard ligt het in de bedoeling, de tijdens deze reis opgedane ervaringen, voorzover ze voor ois land van betekenis kun nen zijn, te zijner tijd in Nederland uit te dragen. Naar verwacht wordt, zal dr. Ba rends haf maart begin april 1958 weer in ons vaderland terugkeren. Tijdens zijn afwezigheid zal de hui dige conrector, drs. M. W. Rombout, als rector optreden, terwijl de func tie van conrector in die tijd vervuld wordt door de heer F. van de Rhee. De A.N.W.B. heeft klachten van weg gebruikers ontvangen over het slipge vaar op het met keien bestrate gedeel te van de weg Oostkerke (Noord-Beve land). Daar hier reeds enkele ongeval len zijn gebeurd, heeft de A.N.W.B. zich hierover onlangs tot het College van Gedeputeerde Staten van Zeeland gewend. De Bond kan thans berichten, dat 't betrokken wegvak verbeterd zal wor den. BRAM VAN SLUYS EN PIET RENT MEESTER, twee Zeeuwen, die op ui terst spectaculaire wijze van stapel liepen in de wielerronde te Hansweert die op 2e Pinksterdag werd verreden, zijn de matadoren gebleven tot het einde en gaven zodoende cachet aan de gehele wedstrijd. In een vinnig betwiste eindsprint toonde Bram van Sluys zich de sterk ste en hield Rentmeester met een half wiel achter achter. Hoewel de organisatoren Pluvius in een boze bui aantroffen, hebben ze toch nog geen reden tot klagen, want er waren nog een flink aantal toe schouwers, die, evenals de renners, de regen moedig trotseerden en van een interessant duel konden genieten. Van een aangekondigde ploegenwed strijd kwam er niets, omdat „Het Zui den" en de „Liersche Cycle Club" ver stek lieten gaan, terwijl „D.T.S." slechts met een drietal renners aan de start verscheen. Een strijdlustige Piet Rentmeester wierp echter reeds in de eerste ron de de lont in het kruitvat en omdat Jo de Roo en Bram van Sluys de uitdaging accepteerden, laaide het vuur spoedig hoog op. In de 3e van de 75 te rijden ronden kregen De Roo en Van Sluys aansluiting met Rentmeester en dit sterke trio wist elke aanval van het peleton op de juiste wijze te pareren. Van de 31 gestarte renners verdwe nen er velen van het toneel deels door pech, deels door gebrek aan courage. Het trio Van Sluys, De Roo en Rent meester bleef imponeren door steeds Het spectaculaire schouwspel dat de „Trommelaere van Roesendaele" bo den, vormde zaterdagavond de offi ciële opening van de Derde Vlissingse Zomershow. Vorig jaar verleende dit unieke tambour- en hoornblazerscorps eveneens medewerking aan de Zomer show doch men moest toen tegen Pluvius het onderspit delven. Zater dagavond leek het er aanvankelijk op dat Pluvius wederom het optreden in de war zon sturen, doch op het aller laatste nippertje trok hij zich terug. Duizenden Vlissingers en vele „vreemdelingen" hadden zich langs de route opgesteld, welke dit corps door de stad zou maken en vooral op de plaatsen waar de Trommelaere een exercitie-show gaven was er vrijwel geen doorkomen aan. Bijzonder prij zenswaard is het idee van de organi satoren om voor de beide ziekenhui zen St. Joseph en Bethesda een dergelijke exercitie-show te laten hou den, waardoor zowel verpleegden als verpleegden in het gebeuren werden opgenomen. TAPTOE. 's Avonds laat gaf het corps op de Grote Markt een taptoe welke werd gadegeslagen door vele honderden belangstellenden, die zich niet alleen hadden opgesteld op de Grote Markt doch ook op de boulevard bij de Bomvrije toren. De officiële opening van de Derde Zomershow was een buitengewoon spectaculair gebeuren en mag met recht gezien de vele festiviteiten en activiteiten in het kader van de De Ruyterherdenking een afspiege ling van de Derde Vlissingse Zomer show genoemd worden. ALS HET WAAR IS dat muziek de mens gelukkig maakt en wij geloven stellig dat dit zo is dan zijn er op Tweede Pinksterdag in Kapelle vele gelukkige mensen geweest. Hier werd namelijk het mu ziekconcours gehouden ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Bond van Harmonie- en Fanfareverenigingen in Zeeland en deze dag is een groot succes geworden. Niet in het minst omdat voor het eerst in de geschiedenis van deze bond het muziekconcours werd ge houden in een zaal en wel in de grote veïlinghal. Hierdoor had men ook geen last van de regen, die 's middags rijkelijk stroomde. De veïlinghal in Kapelle bleek bijzonder geschikt voor dit doel. Er waren 2500 zitplaatsen en de hal was vol. Het concours werd een succes voor de organiserende vereniging „Ons Genoegen" uit Kapelle. Het werd ook een groot succes voor „Excelsior" uit Kloetinge (dir. J. den Toonder), welke vereniging uit kwam in de hoogste ere-afdeling Fanfare met het stuk Ouverture Har lem Shadows van Meindert Boekel en hiermede het hoogste aantal punten van het gehele concours behaalde, namelijk I8V/2 punt. Hier door kreeg het kranige „Excelsior" de wisselbeker en een beker van het ere-comïté van het concours. Niet minder dan 26 korpsen namen deel aan dit concours. Opvallend was de bijzonder grote aandacht waarmede Notaris B. A. VAN VERRE te Middelburg is voor nemens, wegens vertrek van de eigenaar, bij in schrijving te verkopen: DE BUNGALOW, genaamd „Anna" aan het Zanddorp, no. 58 te Middelburg, bevattende kamer ensuite, 3 slaapkamers, keuken en douchecel, met garage, schuur en tuin, groot 4 are 44 c.a. Ontruimd te aanvaarden: uiterlijk 15 novem ber 1957. Jaarlijkse lasten: 43,16. Te bezichtigen (tegen toegangsbewijs, verkrijgbaar bij de notaris) op vrijdag 14 en vrijdag 21 juni a.s., van 1417 uur. Inschrijfbiljetten onder couvert in te leveren ten kantore van genoemde notaris vóór 1 juli 1957, al waar op die dag te 11 uur, desgewenst in tegen woordigheid der inschrijvers, de briefjes zullen worden geopend. Kosten bij aankoop: veiling-tarief. - Verdere inlichtingen ten kantore van de notaris, Rouaanse Kaai 35, tel. K 1180-2123. Aanbesteding vijf-klassige U.L.O.-school aan de Van Dusseldorpstraat te Goes. De in de advertentie genoemde datum van dinsdag 18 juni 1957, zijnde de datum waarop bestek en tekeningen te verkrijgen waren bij de in de adver tentie genoemde Lichtdrukinrichting, wordt dinsdag 11 juni 1957. Wie zoekt uit Goes of omgeving een woning in Amsterdam-West? Een nieuwe woning hebben wij als ruiling aan te bieden. Brieven onder No. A 4922 Bureau Zeeuwsch Dag blad te Goes. het publiek de uitvoeringen volgde. Ondanks het feit, dat er 2506 mensen in de veilinghal zaten, was het er zeer stil. In de straten van Kapelle zelf was het enorm druk en zowel 's morgens, 's middags als 's avonds maakten on ophoudelijk de verschillende gezel schappen rondgangen door de ge meente. Het was muziekfeest in Ka pelle en het was een goed feest. Een feest bovendien dat hij velen de lief de tot de muziek opnieuw heeft ver sterkt. Ontvangst 's Morgens bij de ontvangst op het gemeentehuis was burgemeester H. G. van Suylekom de tolk van de gehele Kapelse bevolking toen hij vertelde hoe Kapelle het bijzonder op prijs stelt dat al deze gezelschappen naar deze mooie gemeente zijn gekomen. Burgemeester Van Suylekom wees er verder op hoe de muziekverenigingen in dorpen en steden een machtig brok cultuur vormen en hij wees ook op de noodzakelijkheid dat in deze jak kerende tijd jonge mensen worden aangetrokken voor de verenigingen. Namens de Zeeuwse bond sprak de voorzitter, de heer J. Burger Fzn te Wemeldinge, een dankwoord. In dicht vorm kwam de voorzitter van „Ons Genoegen" uit Kapelle, de heer P. de Puit, aan het woord. Voorts spraken nog de voorzitter van de jury, de heer H. van Mechelen te Den Haag, alsmede het erelid van „Ons Genoegen", de heer E. Vervaat te Goes. Daarna werd een mars door het dorp gemaakt naar de veilinghal en hier begon om elf uur het con cours dat duurde tot zes uur. De prijzen De jury bestond nit de heren H. v. Mechelen te 's-Gravenhage, M. Adam te Haarlem en A. C. van Leeuwen te Arnhem. Een donderend applaus steeg er op toen werd bekend gemaakt dat Kloe tinge het beste resultaat had ge leverd. De verdere uitslagen zijn: Derde afdeling fanfare: „Advendo", Wolf aartsdijk 150 pnt, 2e pr.; „Con cordia", Krabbendijke 162 pnt 2e pr.; Chr. Muziekver. „Onda", Middelburg 152 pnt. 2e pr. Tweede afdeling fanfare: „Arne's Genoegen", Arnemuiden, 166 pnt. 2e pr; „Onda", Ritthem, 167 pnt. 2e pr.; „Ons Genoegen", Kamperland 178 pnt. Ie pr. met prijs van de gemeente Ka pelle; „Ons Genoegen", Nisse, 147 pnt. 2e pr.; „Rillandia", Rilland, 162 pnt. 2e pr.; „Vooruit", Waarde, 151 pnt. 2e pr. Eerste afdeling fanfare: „E.M.M.", Serooskerke 162 pnt. 2e pr.; „Oefe ning en Uitspanning", Kattendijke, 171 pnt. Ie pr.; „Prinses Juliana", Baarland, 132 pnt. 3e pr.; „Excelsior", 's-Heer Arendskerke, 169% pnt. Ie pr. Eerste afdeling harmonie: „Mozart, Yerseke, 156 pnt. 2e pr. Afdeling uitmuntendheid harmonie: „Koninklijke harmonie E.M.M.", Krui- ningen, 152 pnt. 2e pr.; „Koninklijke harmonie E.M.M.", Kortgene, 170 pnt. Ie pr.; „St. Caecilia", IHissingen, 151 pnt. 2e pr.; „Voorwaarts", Koude- kerke, 163 pnt. 2e pr. Ere-afdeling harmonie: „Wilhelmi- na", Colijnsplaat, 152 pnt. 2e pr. Hoogste ere-afdelln fanfare: „Ex celsior", Kloetinge, 181% pnt. met wisselbeker en beker van erecomité; „Euterpe", Heinkenszand, 170% pnt. Ie pr.; „O.K.K., Wemeldingg 159% pnt. 2e pr.; „Vlijt en Volharding", O.- en W.-Souburg 171 pnt. Ie pra; „Ons Genoegen", Kapelle, 158 pnt. 2e pr. In de avonduren gaf „Vlijt en Vol harding" uit O.- en W.-Souburg eerst een concert en daarna trad op de Beierse Kapel uit Bergen op Zoom met een vrolijk programma met jodel- zang. Ook toen was de drukte enorm op Kapelle. Op Biezelinge gaf „Excel sior" uit Kloetinge een concert op de tent. Zaterdagavond kreeg Kapelle reeds een voorproefje van het feest, want toen gaven „E.M.M." uit Kruiningen, „Excelsior" uit 's-Heer Arendskerke en „Ons Genoegen" uit Kapelle con certen op de muziektent. meer terreiin te winnen. PECH VOOR DE ROOY Zeer spijtig was het dat De Roo do strijd moest staken wegens een defect aan één zijner remmen. Toen dit on heil plaats vond, was er geen reserve- fiets ter plaatse en omdat het kleine parcours er debet aan was dat men in zo'n geval spoedig een ronde ach terstand had opgelopen, deed De Roo besluiten de Pijp aan Maarten te ge ven. De matadoren Van Sluys en Rent meester gingen echter onversaagd door en ongeveer 30 ronden voor het einde kregen zij de verdiende haver toen zij het gehele veld dubbelden. Het spreekt vanzelf dat Van Sluya en Rentmeester zich ook tussen de ge dubbelde renners angstvallig bleven bewaken. De eindspurt tussen genoemd twee tal deed de handen van de toeschou wers nog eens flink op elkaar gaan. De uitslag luidt: 1. A. van Sluys (Vlissingen) 100 km in 2 uur 45 min.t 2. P. Rentmeester (Yerseke); 3 op 1 ronde H. Brinkman (Overschie); 4. J. van Geel (Lepelstraat); 5. K. Roosen burg (Leidsendam)6. i. Oudkerk (Zaandam); 7. G. Bestebreurtje (Ba- rendrecht); 8. P. de Vries (Rotter dam); 9. C. Oosthoek ('s Heerenhoek) J 10. B. Heeren (Roosendaal/. Wolkbreuk te Yerseke TIJDENS ENKELE korte maar he vige buien is op enkele plaatsen in Zeeland de bliksem ingeslagen, ter wijl elders schade door hagel werd aangericht, aldus melden onze cor respondenten. Te Sint Laurens sloeg de bliksem in de landbouwschuur van de heer J. Louwerse aan de Eendekortseweg, in. Met behulp van twee schuimblus- apparaten slaagde men erin de vlam men, die reeds boven het dak uitsloe gen, te doven. De brandweer van Middelburg, die door de vrouwelijke huisgenoten per abuis was gealar meerd, arriveerde zeer spoedig, maar de brand was toen reeds geblust. Eveneens te Sint Laurens trof het hemelvuur de radio van de heer C. Vader aan de Noordweg, terwijl vader en zoon Vader op korte afstand van het toestel zaten. Zij bleven onge deerd. Er was enige materiële schade. In Yerseke bracht een wolkbreuk veel overlast van water en hagel. Gevreesd wordt, dat er nogal wat schade aan het fruit is aangebracht. Gedurende de Pinksterdagen is het in de Westhoek van Schouwen zeer druk geweest. Reeds vrijdag was da veerpont op het veer Zijpe-Anna Jaco- bapolder bij iedere vaart geheel ge vuld met auto's van toeristen, die de Pinksteren op Schouwen-Duiveland kwamen doorbrengen en de stroom „weekend-gangers" hield maar aan. Het personeel van de veerboot sprak toen de verwachting uit dat de stag natie die deze veerdienst dikwijls on dervindt, Pinkstermaandag groter zou zijn dan ooit. Dit is dan ook het geval gebleken. Vanavond stond er een steeds groeiende file auto's, die omstreeks half elf meer dan 200 wagens telde, te wachten op het overzetten. Vermoed wordt dat de stroom eerst te twee of drie uur vannacht zal zijn verwerkt. Onder de toeristen zijn vele Duitsers en Belgen. 0 De 22-jarige jongeman E. S. uit Jubbega is gisteren verdronken, toen hij per rijwiel op weg naar zijn werk onwel werd en in een sloot reed nabij Nijbeets. Op tweede Pinksterdag, 10 juni, overleed in het Geref. Rusthuis te Middelburg onze lieve Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder MARIA KARELSE, geb. Louwerse, in de gezegende ouderdom van ruim 94 jaar. Namens de familie: A. W. KARELSE Perduinsweg 1, post Middelburg Middelburg, 10 juni 1957 De begrafenis zal plaats hebben 13 juni a.s., op de Algemene Be graafplaats te Middelburg. Vertrek Branderijmolengang 22, om 2.30 uur. De Kerkeraad der Geref. Kerk te Gapinge geeft er kennis van, dat in Huis „Der Boede" is overleden JOHANNES CORNELIS VERHULST op de leeftijd van 96 jaar. In vrede ontslapen en tot hoger heerlijkheid bevorderd. Gapinge, 10 juni 1957 Voor de Kerkeraad, H. G. BOER, Praeses J. WATTEL, Scriba Vertrek lijkstoet 12 juni, om 12 uur vanaf de Geref. Kerk.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2