Tekort aan maatschappelijke werkers remt arbeid van Stichting Zeeland A dverteerders Nieuw hotel in Goes De uithouw van levensbeschouwelijke orpanen zet zich evenwel voort BAAYENS Drie Bossenaren rolden koper van Spoorwegen ZEEUWS INITIATIEF OP KEURINGSGEBIED 2750 kg. koelhuisboter de grens over Zeeuwse CJBTB viert jubileum in massale bijeenkomst Uitvoerig verslag verschenen over 1956 Propaganda is nodig voor w Bril Politierechter Middelburg Heling en diefstallen Zilveren jubileum N.A.K. Vier maal dr, Oortwijn-Botjes-penning Grote man bleef buiten schot Dir.-generaal voor de middenstand komt op 28 juni naar Veere VIJFENTWINTIG JAAR BESTAAN Op 29 juni, a.s. te Goes Hervormd kerkgebouw in Yerseke nu vrij Eerste steen voor nieuw raadhuis te Oostburg Saterdag 8 juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 De uitbouw van de provinciale levensbeschouwelijke organen op vrijwel alle terreinen, waarop de Stichting Zeeland voor Maatschappe lijk en Cultureel Werk zich beweegt zet zich voort, zo lezen wij in het jaarverslag van deze stichting. Als voorbeelden worden genoemd de Verfijning van het subsidiebeleid en de groeiende behoefte aan sociaal onderzoek. Op een verschijnsel, dat eigen is aan de huidige ontwikkeling wordt echter ook gewezen in het jaarverslag. Het terrein van de organisatie In de sectoren, waarmee de stichting te maken heeft wordt voor de niet ingewijden steeds moeilijker te overzien. De ingewijde ziet een, nog steeds onvoltooide, mozaiek, waaraan geleidelijk steentjes worden toegevoegd; zij, die niet bij de organisatorische opbouw zijn betrokken tien veelal niet meer dan een doolhof van organisatievormen en sub sidieregelingen. Het is noodzakelijk, dat hieraan aandacht wordt besteed. Er zal naar eenvoud en duidelijkheid gestreefd moeten worden. Bejaardenzorg In 1956 verminderde de belangstel ling voor de bejaardenzorg niet. Er kan gesproken worden van een niet afne mende activiteit van particulier initia tief en overheid. In het afgelopen jaar zijn adviezen verstrekt aan de Herv. gemeente en de Geref. kerk te Middel burg en aan een stichting omvattende de Herv. diaconiën.in de Zak van Zuid Beveland. Het afgelopen jaar werd het aantal pensiontehuizen met twee ver meerderd (Kapelle en Goes). Onverslapte activiteit op dit terrein zal nodig blijven; het aantal tehuizen is nog onvoldoende, terwijl niet alle tehuizen aan de eisen voldoen. Plan nen voor verbetering zijn er wel. De belangstelling voor de bouw van bejaardenwoningen is toegeno men. Een oplossing in deze geest is aanmerkelijk beter dan het bouwen van tehuizen. In het verslagjaar hebben zich op het terrein van het uitvoerend alge meen maatschappelijk werk en de ge zinsverzorging geen bijzondere feiten voorgedaan. Het belangrijkste pro bleem in deze sector, n.I. het tekort aan deskundige krachten geldt t.a.v. het maatschappelijke werk zo mogelijk nog scherper dan voorheen. Door deze Omstandigheid wordt een verdere uit bouw van het algemene maatschappe lijke werk in sterke mate afgeremd. Propaganda Dit tekort stelt de noodzaak van pro paganda voor het beroep van maat schappelijk werker. De provinciale commissie heeft zich in dit opzicht be raden en aan het dagelijks bestuur verzocht alle maatregelen te nemen, die mede kunnen werken tot het be- eiken van het beoogde doel. Een hier- oe opgesteld plan zal dit jaar worden uitgevoerd. Deze moeilijkheid raakt echter niet alleen de provincie Zeeland; er kan Van een nationaal vraagstuk worden gesproken. Dit houdt in, dat een na tionale actie nodig is. Het lijkt de Stichting gewenst, dat de Nat. Raad voor Maatschappelijk Werk deze zaak met kracht ter hand neemt. Een niet onbelangrijk aantal der gemeentebesturen op Schouwen ziet in de huidige organisatorische opzet van subsidiëring een te vergaande versnippering van krachten, waar door de doelmatigheid «wordt be dreigd. Het overleg dienaangaande wordt voortgezet. Dezelfde vrees voor een ondoel matige werkwijze koesterde de Ver eniging van B. en S. op Zuid- en Noord-Beveland. Deze vereniging stelde een studiecommissie in. Mede door de financiële mogelijk heden, die in het rampgebied zijn ge schapen is de belangstelling voor het maatschappelijk werk in deze gebie den toegenomen. Minder-validen Het onderzoek naar aard en omvang van het verschijnsel der mindere vali diteit is in 1956 voortgezet. Opvallend hoezeer het aantal gevallen de ver wachtingen overtreft. De enquette bij de maatschappe lijke werksters teneinde enig inzicht te krijgen in de omvang van het blin- denvraagstuk heeft mindere be trouwbare resultaten opgeleverd dan werd gehoopt. In de situatie van het BX.O. zijn nog fteeds geen wijzigingen opgetreden. Fest-Zeeuwsch-Vlaanderen en Tholen moeten het nog stellen zonder een BX.O. school. Tot aanstelling van func tionarissen voor Zeeland is het nog niet gekomen. In 1956 zijn vele besprekingen en vergaderingen gewijd aan de zorg voor slechthorenden. Dit vond zijn oor zaak in de wens om het te Goes be staande consultatiebureau voor slecht horenden een bredere organisatorische en feitelijke basis te geven. Als resul taat kwam de stichting „Audiologisch Centrum" Zeeland tot stand, waarin o.m. verschillende kruisverenigingen samenwerken. De Stichting Zeeland heeft nu haar werk op dit terrein kun nen beëindigen. Beroepskeuze De stichting beëindigde ook haar di recte bemoeiingen met de beroepskeu zevoorlichting. De algemene stichting op dit terrein kreeg rechtspersoonlijk heid. De sociaal-economische betekenis van' een goede beroepenvoorlichting mag niet worden onderschat. Met het oog op de rendabiliteit van de grote cul tuurtechnische werken, die uitgevoerd zullen worden dient aan deze voorlich ting intensieve aandacht te worden be steed. Alcoholisten Verwacht mag worden, dat de stich ting binnenkort haar stimulerende en voorbereidende taak aan de zorg voor alcoholisten als voltooid kan beschou wen. Er is nu een Zeeuwsch Consulta tiebureau voor Alcoholisme. Zodra de vereniging als reclasse- ringsinstelling zal zijn erkend kan het bureau zijn taak beginnen. Wanneer de Dienst voor Geestelijke Volksge zondheid een psychiater heeft aange steld ontbreekt nog slechts een psychi atrisch sociaal werkster om te kunnen vaststellen, dat .het geestelijk-hygie- nisch werk van niet Roomse signatuur zal zijn afgerond. Dorpshuizen De door de Commissaris der Konin gin ingestelde provinciale commissie der Stichting Herstel Zuid-west Neder land heeft zich diepgaand bezig gehou den met de oprichting van dorpshuizen. Het bleek mogelijk aan de hand van rapporten der commissie tot belang rijke besluitemte komen. De verlening van financiële steun voor de bouw en inrichting van wijk- gebouwen der kruisverenigingen zijn door genoemde commissie behandeld. Ten behoeve van de kruisverenigingen is in totaal een bedrag van ƒ500.000 toegekend. Het jaarverslag zegt, dat de initia tiefnemers niet altijd beseffen welke organisatorische en financiële pro blemen met het stichten en exploi teren van een dorpshuis samenhan gen. Bij de gemeentebesturen is een toenemende bereidheid zich ook fi nancieel voor dit werk te interesse ren, waar te nemen. Uiteraard wordt in het jaarverslag ook melding gemaakt, van het (vele) werk, dat de stichting heeft gedaan voor de Hongaarse vluchtelingen. Verder wordt opgemerkt, dat de stichting een bescheiden begin heeft gemaakt met de bestudering van de so ciale aspecten van het Deltaplan. Als belangrijke gebeurtenis kan wor den beschouwd het instellen van de Stichting Zeeuws Studiefonds. Het is reeds gebleken, dat slechts een zeer klein aantal der 101 Zeeuwse gemeen ten het studiefonds niet zal subsidiëren. Sociaal onderzoek Door de aanstelling van een socioloog kon het sociaal onderzoek op allerlei terreinen worden aangepakt. Zo zijn enkele onderzoekingen gaande in ver band met de bejaardenzorg. In opdracht van de gemeente Middel burg is een onderzoek verricht naar de sociale achtergrond van de hoge uit ingezonden mededeling (adv.) HET ZIJN niet alleen Zeeuwen, die de elektrificerende Ned. Spoorwegen in haar kabelbezit hebben aangetast. Drie Bossenaren was de waarde van het koper zelfs zo naar het hoofd ge stegen, dat zij op Zuid-Beveland hele rollen naar zich toe lieten rollen. Dit leverde hen f 336,— op; de opperman L. v. d. B., de chauffeur E. D. en de opperman D. D. De politierechter te Middelburg, vrij dagmorgen zitting houdend in de raadszaal van het stadhuis, informeerde wat zij nu eigenlijk met de „eerlijk" verdeelde 360,hadden gedaan. Zo hoorde mr. P. van Empel, dat V. d. B. voor die ƒ120,— kleding kocht, E. D. er een schuld mee afloste en D. D. het bedrag ten goede deed komen aan zijn huishoudentje. Hevig ontdaan was het drietal, toen het de eis van de officier van justitie, (tegen ieder één maand voorwaarde lijk) hoorde. V. d. B. en D. D., die ge huwd zijn, kwamen er ieder met een boete van 100,— subs. 20 d. af, maar E. D., die per slot vrijgezel is, zal 150,subs. 30 d. moeten fourneren. Voor een ieder staat trouwens nog een stok achter de deur in de vorm van zes weken voorw. gevangenisstraf, gedu rende een proeftijd van twee jaar. Op 1 april jl. liet de chauffeur J. M. v. G. uit Westdorpe een hoeveelheid steenkolen (zijnde een zak) bij zich binnendragen door een matroos en be taalde de zeeman hiervoor een tientje. Het was duidelijk, dat Van G. moet hebben geweten, dat de matroos dit uit 'n voor z'n deur liggend schip had „georganiseerd", want een spoor- van kolenstof wees van het schip naar Van G.'s voordeur De matroos zei hem trouwens nog: „Veeg het uitHetgeen blijkbaar niet of althans niet voldoende is ge schied. Voor Van G. werd het een boe te van 30,subs. 6 d. Een 19-jarige breistertje uit Clinge had haar werkgever uit St. Jansteen op slinkse wijze benadeeld. Mej. A. v. RAAD AAGTEKERKE Onder leiding van burgemeester J. Geuze kwam gisteravond de raad van Aagtekerke bijeen. In verband met de restauratie van de Geref. gemeente school besloot de raad om het krediet in rekening-courant bij de Bank van Ned. Gemeenten te brengen van f 50.000,— op f 80.000,Het subsidie verzoek van de Kath. militaire tehui zen wees de raad af. De rekening van de vleeskeurings dienst kring Oostkapelle liet een na delig saldo zien van f 4.410,87. De bij drage van de gemeente Aagtekerke was gesteld op f 361,69. De raad ging hiermee akkoord. G. maakte in haar werkboekje valse aantekeningen betreffende de door haar vervaardigde textielgoederen. Zij stond op stukloon; haar breisnelheid was niet zo groot. Het duurde lang, eer het bedrog aan het licht kwam. Zo ont ving het meisje 293,meer, dan waar zij recht op had. Nu heeft zij berouw. Maar toen zij haar werkgever het be drag wilde terugbetalen, was deze niet bereid dit te accepteren. Toch werd in het vonnis de bijzondere voorwaarde opgenomen, dat het meisje Van G. het bedrag binnen drie maanden aan haar werkgever zo deze bereid is te ac cepteren! terug te betalen. Verder kreeg zij één maand voorw. met 2 j. proeftijd. Twee maanden voorw. met drie jaar proeftijd kreeg het dienstmeisje A. M. H. uit Goes, die het bezit van haar werkgeefster tot twee maal toe redu ceerde door het wegnemen van een bankbiljet van 100,Bij het tweede biljet werd zij gesnapt, zodat zij dit ijlings teruglegde. Een bijzonderheid is, dat haar werkgeefster haar niet heeft ontslagen. Tenslotte de assuradeur G. H. V. uit Cadzand, die zijn burgemeester, de heer J. A. Leenhouts op 29 april jl. enkele beledigende opmerkingen toevoegde. Deze kreeg een boete van 25,subs. 5 d. (conform). gaven voor maatschappelijke zorg in die gemeente. Het onderzoek naar de sociale si tuatie der bevolking van het eiland Tholen mede in verband met het op stellen van een sociaal ontwikke lingsplan heeft veel hoofdbrekens ger kost. De werkzaamheden op het terrein van het cultureel en sociaal-cultureel werk nemen nog steeds in omvang toe. Lckcspel In het verslagjaar is de Provin ciale Commissie voor Leketoneel en Creatief spel ontstaan. Als het meest doeltreffende middel om 't lekespel te propageren begon deze commissie haar werkzaamheden met de organisatie van een aantal cursussen. De Provinciale Jeugdraad, die in het verslagjaar tot stand kwam heeft een enquette ter hand genomen naar de stand van zaken met betrekking tot het jeugdwerk en de jeugdzorg in de ramp gebieden. Als we nu het vele en goede werk, dat door de Keuringsdienst in de afgelopen 25 jaar is tot stand gebracht, nagaan en de noodzaak daarvan inzien, dan kunnen we ons slechts afvragen, waarom de N.A. K. nog maar 25 jaar en niet veel ouder is. De woorden sprak de heer J. A. Stols (St. Philipsland) gisteren bij de opening van de buitenge wone bestuursvergadering van de Keuringsdienst Zeeland van de N(eder'--ds) A(lgemene) K(euringsdienst) voor Landbouwzaden en Aardai lootgoed, die gistermiddag in de Korenbeurs te Goes werd gehoude,ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan dezer instelling. De heer Stols zette in zijn openings rede uiteen, hoe reeds door alle eeuwen heen gepoogd werd, door on derlinge ruil het best beschikbare zaai en pootgoed te verkrijgen, een ge bruik, dat ondanks verbodsbepalingen nog niet geheel uitgestorven is. In het laatste der vorige eeuw werd dit op tentoonstellingen gepropageerd, waar bij men dan in hoofdzaak lette op het uiterlijk van het uit te zaaien produkt, doch voor het innerlijk nog weinig be grip "had. Nü weten we allemaal, dat dat het belangrijkste is. Het letten daarop kwam aan het begin der 20ste OP EEN BOERDERIJ in Ossenisse werd medio februari een grote hoeveel heid koelhuisboter (totaal 2750 kg) ge concentreerd, bestemd voor de smok kel naar België. Dit was de boerderij van de landbouwer J. D. de W., die al dus zijn schuur als eindpunt van het vervoer op Nederlandse bodem be- sehikbaar stelde en zodoende gister morgen in aanraking kwam met de econ. politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel, die in de raadszaal van het stadhuis zitting hield. B. V. een melkhandelaar uit Hulst had er op 15 febr. jl. 1250 kg gebracht; vervolgens arriveerde J. F. van D. uit Ossenisse, die in opdracht van de gros sier-winkelier B. v. d. H. uit Hulst reed, met 1500 kg van deze koele boter. Er waren dus vier verdachten in deze zaak, die ook inderdaad hun straf niet zijn ontgaan. Maar de „grote man", die, zoals werd aangenomen, de boter naar de schuur liet brengen en ze ook later de grens overhielp, bleef buiten schot. V. d. H. wilde de naam niet noemen en voor V. was de man een „onbekende". De landbouwer en schuurbezitter De W. wist zelfs niet, hoe de boter was weggehaald„Vreemd" zei de econ. politierechter, „2500 kg bo ter is nu niet zoiets als iemand, die z'n paraplu heeft laten staan en zegt: kom, 'k haal em-es-op. Van D., die dus eigenlijk alleen de boter (in opdracht) over Nederlands gebied vervoerde, kwam er met 100, boete subs. 20 d. af. Het ritje heeft hij daarom pro deo gemaakt, want hij ont ving erhonderd gulden voor. De COLIJNSPLAAT Concours. Met Pinksteren zal het mu ziekgezelschap „Wilhelmina", dir. J. C. Maas, deelnemen aan het muziekconcours te Kapelle, waar het zal uitkomen in de ere-afdeling Harmonie. 0 Te Utrecht slaagde voor het diplo ma vakbekwaamheid kantoorboekhan del de heer H. Capello te Goes. eis van de officier van justitie, mr. J. L. Andreae was tegen Van D. 150, subs. 30 d. Tegen V. en V. d. H. luidde de eis 500,subs. 5 mnd. en 2 mnd. voorw. met een proeftijd van 3 jaar. Het werd voor ieder ƒ300,subs. 3 mnd. en 6 weken voorw. met 2 j. proeft. De landbouwer, die zijn schuur be schikbaar stelde, kreeg 200,subs. 2 mnd. en 1 mnd. voorw. met 2 j. proeft. De eis tegen hem bedroeg f 250,subs. 2 mnd. en 1 mnd. voorw. Van onze Het vroegere hotel „Nieuw Goes", dat zoals bekend na zijn sluiting tot tweemaal toe in andere handen is overgegaan, is gisteren als „Hotel Ockenburg" heropend en in totaal ge- methamorfiseerde vorm aan het maat schappelijk leven in Goes terug gege ven. De nieuwe eigenaar, de heer Ocken burg, die met fijne smaak en veel ini tiatief persoonlijk een groot aantal in de nieuwe inrichting van dit restau rant-hotel heeft gehad, is erin ge slaagd, zowel in het restaurant als in de hotelinrichting een zeer moderne toon te leggen, die echter nergens overdreven Wordt, zodat zij, die vroe ger „Jacobs" kenden, versteld zullen staan van de grote veranderingen die hier hebben plaats gevonden. Goes is hierdoor, nadat aanvankelijk twee inrichtingen waren gesloten, weer een nieuwe inrichting voor maatschappelijk verkeer rijker gewor den, waarvan „de gaande en komende man" ongetwijfeld profijt zal hebben. In verband met dreigende moeilijkheden In verband met moeilijkheden van de middenstand in Veere, die door realisering van het Drie-Eilandenplan dreigen te ontstaan, zal de Directeur- Generaal voor de middenstand en het toerisme, dr. W. L. Groeneveld Meijer, op 28 juni een bezoek aan Veere brengen, in gezelschap van de rijksmidden- standsconsulent voor Zeeland, de heer A. Korstanje. In de morgenuren za] met 't gemeentebestuur worden geconfereerd, waar na 's middags o.a. een „hearing" voor de middenstand op het programma staat. IN EEN MASSALE BIJEENKOMST op zaterdag 29 juni in de Prins van Oranje te Goes zal op feestelijke en waardige wijze het 25-jarig bestaan van de Zeeuwse Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond herdacht. Dan zal de Commissaris der Koningin spreken, drs. J. J. Knibbe, erevoorzitter van de Zeeuwse C.J.B.T.B. zal de feestrede uit spreken, waarna een jubileumrevue wordt opgevoerd, 's Avonds treedt een uitstekend gezelschap op. A. F. C. de Casembroot, die een toe spraak zal honden, de erevoorzitters, drs. J. J. Knibbe nit Zwolle, die de feestrede zal uitspreken, de oprichter en oud-voorzitter A. Louws uit Frank rijk en vele andere autoriteiten. Op 2 juli a.s. zal het een kwart eeuw geleden zijn, dat Zeeland een christelijke organisatie van jonge agrariërs rijker werd door oprichting van de Zeeuwse C.J.B.T.B. Op 29 juni wordt dat heuglijke feit gevierd. Hierbij zullen oan. aanwezig zijn de Commissaris der Koningin, jhr. mr. De afdeling Middelburg van de C.J.B.T.B. zal een révue opvoeren, ge titeld „Vijfentwintig jaar C.J.B.T.B.", geschreven door het C.B.T.B.-lid, de heer S. Sandee te Nieuwdorp, die het wel en wee van de Zeeuwse C.J.T.B. van mectaf aan heeft gevolgd. Een groot zangkoor, samengesteld uit leden van de Chr. gemengde koren „Jubilate Deo" te Goes en „De Lof- stem" te Borssele zullen een uitvoe ring geven van de Cantate „Psalm 104" van de heer Jac. van Westen te Goes, het geheel onder leiding van de componist. Ds. P. Homburg te Vlissingen, een goede bekende in het christelijke or ganisatieleven, zal het slotwoord spreken. Feestavond 's Avonds wordt een grote ontspan ningsavond belegd, waarin het gezel schap Jaap Mijderwijk uit Utrecht, bekend om de uitstekende en verant woorde programma's, zal optreden. De voorzitter van de C.J.B.T.B.-Zee land, de heer P. S. Dekker, zal het openingswoord spreken, en de heer Joh. de Jong te Alphen a. d. Rijn, voorzitter van de Ned. C.J.B.T.B., sluit het programma. Ter gelegenheid van dit zilveren jubileum zal de Zeeuwse C.J.B.T.B. een groot en fraai verzorgd jubileum nummer uitgeven. eeuw. Het zou tot 1911 duren, eer de Z.L.M., de Centr. Commissie voor de keuring van gewassen op stam" in het leven riep. Als Zeeuwse pioniers op dit gebied noemde spr. ir. G. Stevens, ir. P. v. d. Weele, J. de Feyter, A. Hofstra, D. W. Lindenbergh, J. L. Groene- wege en L. Overbeeke. Van alle kan ten werd later dit werk aangevat, met als gevolg, dat er in 1919 zes keurende organisaties waren, te we ten de Z.L.M., de C.B.T.B., de A.B. T.B., het K.I.Z., de N.C.B. en de Chr. Bond van Milliano in West-Vlaande ren. Spr. schetste de verdere ontwikke ling op dit gebied, waarbij hij als goe de noot aanmerkte, dat de landbouw crisis der jaren 30 de organisaties bij een bracht in de Gewestelijke Tarwe- organisatie. Hieruit vloeide voort de oprichting op 10 juni 1932 van de Keuringsdienst Zeeland als eerste Gewestelijke Dienst. Bestuursleden waren: W. Kakebeeke (voorzitter), L. Duvekot Czn. (vice- voorzitter), A. J. Langenhorst, C. P. Vogelaar, Iz. P. van der Weele en ir. J. Siebenga (secretaris). Op 24 juni 1932 werd ir. Siebenga benoemd tot secretaris van de N.A.K., waaruit te verklaren is, dat het secretariaat van deze instelling de eerste maanden in Goes gevestigd was. Nog in het eigen jaar werd ir. J. D. Dorst, vandaag nog directeur-secretaris benoemd, die al die jaren leiding aan de organisatie gegeven heeft. Met hem zijn de heren Van Lïere en Van Weele al deze jaren aan de Dienst verbonden, waarvoor ze onlangs hartelijk zijn ge huldigd. Spr. schetste hoe onderzoek - on derwijs - voorlichting - kwaliteits controle het technisch vierkant zijn, waarop de arbeid steunt en dat hand in hand gaat met het economisch vierkant: kweker - teler - handelaar - gebruiker. Een goed samengaan van deze groepen is noodzakelijk, om uiteindelijk tot het hoogste ren- vervolg op pag. 7) Reeds eeuwen werd het kerkgebouw van de Ned. Herv. kerk te Yerseke ontsierd door te dicht bij de kerk staande woningen. Nu is aan drie zij den alles afgebroken. Kerkplein, Dreef en Oude Torenstraat zijn geheel vrij en de kerk komt prachtig tot zijn recht. Het is alleen jammer, dat aan de kant van de Paardenmarkt nog gebou wen staan. Om de kerk echter geheel aan vier zijden vrij te maken zou ech ter een paar ton kosten en dat zit er momenteel nog niet aan. Gistermorgen had in het bijzijn van een klein aantal genodigden de eerste steenlegging plaats van het nieuwe raadhuis te Oostburg. Nadat burge meester mr. K. Hoeksema, gekleed in overall, een speciaal daartoe aange kochte fraai uitgevoerde troffel kreeg aangeboden van de architect, de heer J. A. Wentink uit Baarn, metselde hij op vakkundige wijze de eerste steen in de daartoe gespaarde ruimte. De eenvoudige, van Franse zand steen vervaardigde steen, waarop staat vermeld: „7 juni 1957 - mr. K. Hoekze- ma, burgemeester" is aangebracht op ongeveer 1 meter boven de begane grond in de bij het raadhuis komende toren. Burgemeester Hoekzema bedankte in een korte speech allen, die bij de totstandkoming van het raadhuis hun medewerking hebben verleend of nog verlenen. Hierna begaf het gezelschap zich naar café-restaurant „Jan Denisse". Daar sprak de wethouder van open bare werken in Oostburg, de heer A. P. Modde, woorden van dank tot de burgemeester voor diens vele en be langrijke werk, gedaan in het belang van de gemeente in het algemeen en voor de bouw van het raadhuis in het bijzonder. Meegedeeld werd nog, dat verwacht mag woTden, dat het raadhuis dit jaar september onder dak zal gaan en dat het gebouw medio 1958 voltooid zal zijn. DURE AARDBEIEN MET PINKSTERDAGEN Met de Pinksterdagen zullen er al heel wat aardbeien te koop zijn maar men zal er rekening mee moeten hou^ den dat ze duur zijn. Op de veiling in Kapeüe-Biezelinge waren gisteren al meer dan 40.000 doosjes van 2 ons met aardbeien aangevoerd en het bin nenland betaalde zeer hoge prijzen. Voor alle goede kwaliteiten lag de prijs tussen 60 en 70 ct. per doosje. Dat is dus f 3,tot f 3,50 per kg.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2