GROOTBOEK IJ-TUNNEL BOOTZ CRÉGHEL Adverteert in dit blad FiflteZV'tt 7tp/ KABOUTERS RtfTRANIX Misdaad bij de Huttenberg? Inschrijving Frisse gezonde I voeten Donderdag 6 juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Gemeente AMSTERDAM PROFESSOR SPAAR-EMMERTJES Koers van uitgifte lOO'faRente 4 lU °/o De Gemeenteraad van Amsterdam heeft in zijn zitting van 29 mei 1957 besloten de in schrijving open te stellen op het 4'h procent „Grootboek IJ-funnel". Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben dit besluit op 3 juni 1957 goedgekeurd. Burgemeester en Wethouders van Amsterdam stellen thans de inschrijving op dit grootboek open. Voor deze inschrijving gelden de navolgende bepalingen: inschrijvingen kunnen geschieden tot bedragen van f 25.-, f 50.- en veelvouden daarvan; zij vinden plaats voor de duur van 30 jaren. Terugbetaling zal geschieden In 30 jaarlijkse termijnen. Voor het eerst in 1958, waarbij in de eerste 29 jaren lho gedeelte van het totaal ingeschreven bedrag, af gerond op een veelvoud van 25.-.ïal worden afgelost en in het 30ste jaar het restantbedrag. De rente zal bedragen 4 'U "fa. jaarlijks betaalbaar op t juni, voor het eerst op 1 juni 1958. De gemeente behoudt zich de bevoegdheid voor om na verloop van 2 jaren da inschrijvingen in het „Grootboek Ij-tunnel" om te zetten in obligaties, onder gelijk tijdige aflossing van bedragen kleiner dan f 250.-. Inschrijving op het Grootboek IJ-tunnel kan vanaf heden plaats vinden door de in levering c.q. inzending van ten ondertekend inschrifvingsbüfet. Amsterdam, 5 juni 1957 Op deze obligaties zal de bepaling onder punt lil, 5 van het Raadsbesluit van 29 mei 1957, No. 534, van toepassing zijn, rt.l. dat vervroegde aflossing gedurende de eerste 10 jaren der lening niet zal mogen geschieden, daarna uit- t sluitend éénmaal per jaar zat mogen plaatsvinden en wel op de aflosstngs- verschijndag, met inachtneming van een opzeggingstermijn van drie maanden en bovendien gedurende de op bovenvermelde termijn volgende vijf jaren, alleen j legen een vergoeding van t'h'to en gedurende de rest van de looptijd tegen een vergoeding van fit. Hierlangs afknippen, invullen met blokletters (bij voorkeur met ballpenf- Burgemeester en Wethouders van Amsterdam, A. de Roos, Weth. de Secretaris, G. C. Spruijt Aanvrage inschrijving 4N*°la „Grootboek IJ-tunnel Ondergetekende te (blokletters s.v.p.) adres wenst - op de voorwaarden van het besluit van de Gemeenteraad van Amsterdam van 29 mei 1957 No. 534 - in te schrijven ten name van: GROOTBOEK U-TUNNEL inschrijvingen) f 25.- is inschsijvingCen) a f 50.- is inscbrijving(en) fia (bFokletters s.v.p.) op het TotaaF nommaaF bedrag f De storting zal geschieden door overschrijving: (doorhalen wat niet nodig is.) L Op Gemeente-girorekening 5 1 2. Op Postgiro No. 13.500 ten name van het Girokantoor der gemeente Amsterdam, ten gunste van rekening IJ 1 3. Door storting by het Gemeente-girokantoor, bij kantoren en agentschappen 4. Door storting by fa te leveren bij uw commissionair in effecten, bankinstelling of ih de gemeente-girobussen. (naam en adres invullen van uw commissionair in effecten of bankinstelling) Handtekening van de inschrijver pza bij uw commissionair in effecten, bankinstelling of per post in een met 4 ets. postzegel gefrankeerde open enveloppe, te adresseren aan de gemeente Amsterdam, Stadhuis, onder aanduiding „I]-tunnel-1 ening". Zij weten het goede te waar deren - het bewijs van hun zuivere smaak staat op ta fel. Tip van Bootz! De be kende nationale drank. Heer lijk niet alleen overdag maar ook 'savonds. Morgen zo'n flesje halen. Tip - opwek kend, hartverwarmend! Iedereen kon frisse, ge zonde voeten hebben met RUTRANEX, het poeder H dot transpirerende voe- j U ten geneest, fob niet H| met lapmiddelen om 111 het euvel" te verdoe- |j! zelen. Maak Uw ê=d| voeten weer iÉpÉ gezond met pil geneest ill pJ> transpirerende ||j f 225. Verkrijgbaar bij Uw apotheker en drogist Ontdekking van Knots *44. Nu gaan we weer even terug naar Knots. Anders zouden we helemaal vergeten dat die ook nog in het verhaal voorkomt. Nu, Knots was met een luide geeuw wakker geworden en hij was dadelijk opgestaan. Hij liet Kits rustig slapen, want die werd altijd boos als ImJ in zijn droom werd gestoord. „Ik ga wassen"! zei Knots. Hij liep naar buiten en uit de regenton schepte hij een emmer fris water. Proestend stopte hij zijn kale bol een paar maal in de emmer. „Hu, wat nattig", rilde hij en hij droogde zich gauw met een schone zakdoek af. Helemaal opgefrist trok hij zijn jasje aan en wandelde toen op zijn gemak door de tuin van Professor Piekhaar. Het was een geluk voor hem, dat de professor samen met Créghel vertrokken was, anders hadden ze hem zeker ontdekt Maar Knots was zich van geen kwaad bewust, totdat hij bij het tuinhek kwamHela", zei hij, hier heeft iemand met een auto gereden! Kijk maar, ik zie de afdruk van de banden!" En toen schoot het hem ineens te binnen, dat ze de vorige avond Créghel en Piekhaar bespied hadden. „Ai", mompelde de dik zak, „ik moet aan Kits gaan zeggen, dat de Professor vertrokken is!" Officiële Publikafie Drankwet Burgemeester en Wet houders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door Jacobus Wondergem, wonende te Middelburg, een verlof B is gevraagd voor de benedenvóórlokaliteit van het perceel Lange Noordstraat 45. Schriftelijke bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek kunnen worden ingediend binnen twee weken na heden. Middelburg, 4 juni 1957 6. A. v. Bockel Arts - Souburg AFWEZIG van 8 t/m 11 juni Voor spoedgevallen: Dr. Bloos. Officiële Publikatie Burgemeester en Wet houders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de raad de zer gemeente iri zijn ver gadering van 3 juni 1957, overeenkomstig het be paalde bij artikel 72 der Lager Onderwijswet 1929, heeft besloten medewerking te verle nen aan de vereniging „De Christelijke Burger school" te Middelburg tot uitbreiding van het schoolgebouw aan de Ol menlaan met twee loka len ten behoeve van de school voor uitgebreid lager onderwijs. Middelburg, 4 juni 1957 Notaris VAN DISSEL te Goes zal ten verzoeke van de heer J. van de Velde te Kloetinge bij inschrijving a contant verkopen DE KERSEN wassende in de boom gaard tegenover de hof stede in Abbekinderen. Reserve 125 kg naar ver kiezing le soort. Inschrijvingen worden ingewacht tot dinsdag 11 juni 1957, des namid dags 3 uur, ten kantore van de notaris. TE KOOP Lg.st.z. kinderwagen, laag model. Seisdam 36, Middelburg Dagelijks Schapekaas. A. Geschiere, Kaasboerweg, Biggekerke Mooie biggen. D. Gide- onse, Veerseweg, Veere Bakfiets in goede staat. Seisweg 134, Middelburg 2 drachtige zeugen. W. van Sluys, Langeweegje 13, Koudekerke Wegens overcompleet 4 prima aanhangwagens. Bij zonder geschikt als aanhan ger voor landbouwtrekker. Br. onder nummer 36 bur. Zeeuwsch Dablad, M'burg PERSONEEL GEVRAAGD Met juli a.s. meisje of werkster gevraagd. C. Huijssoon, Noordweg 82, Serooskerke (W.) Een verzorgster en een huishoudelijke hulp gevr. Prot. christ. Inwonend. Meerdere hulp aanw. Rust huis v. ouden v. dagen der Geref. Kerk R'dam-Delfs- haven, Tidemanstraat 18, tel. 36911 Net meisje voor hele da gen. Zelfstandig kunnende werken. Goed loon. Vakan tie nog te regelen. Prettige werkkring wordt geboden. Br. onder no. 34 bureau Z.D. te M'burg Nette dienstbode voor d. of d. en n. in protestants gezin met 2 kind. Goed loon, prettige werkkring. Nova damescanfectie, Zui- velstraat 39, Bergen op Zoom, Tel. 5168 DIVERSEN Bezoekt de ringrijderü te Veere op het sportterrein. 3e Pinksterdag ERO, de vulpen zonder klachten, in prijzen v. 3.45, 5.75, 8.95, 16.95 e. a., met doorlopende garantie. Den Boer, L. Vorststr. 110, Goes en Nieuwediepstraat 36, Terneuzen Wij leiden op voor het rijbewijs personenauto, scooter, motor, vrachtauto en bus. Autorijschool Jasperse, Erkend en gedrpL door de F.N.O.P. Koude kerke, tel. 01185343 Bezoekt onze verkeers- 1 essen wekelijks in Middel burg, Vlissingen en Veere. Autorijschool Jasperse, Er kend en gediplomeerd door de FAf.Oj?. Koudekerke, tel. 0X185—343 Wij hebben aan onsles- materieei toegevoegd een nieuwe V.W. de Luxe. Autorijschool Jasperse, Er kend en gediplomeerd door de F.N.O.P. Koudekerke, tel. 01185—343 Scooterlest Wij hebben thans aangeschaft een spe ciaal ingerichte gloed nieuwe les-scooter. Auto rijschool Jasperse, Erkend en gediplomeerd door de F.N.O-P. Koudekerke, tel. 01185—343 Nog af te geven een par tij prima jonge hennen 10 weken oud bij J. C. Goede- gebuure, Langeweg 5. Sint Annaland, telef. 136 Kienzle auto-klokken. Horlogerie D. Lievènse, L. Vorststr. 87, Goes voor financiële steun aan verenigingen, clubs, comité's, e.d. Het kan voorkomen, dat by Uw winkelier nog enkele verpakkingen van deze produkten zonder spaaremmertjes in voorraad zijn. Een brief kaartje van Uw winkelier aan Persil Amsterdam en de emmertjes worden hem gebracht. Comité voor Geestelijke Opwekking. In het gebouw Turfkade No. 1 te Goes hoopt vrijdagavond half acht te spreken de heer L. Poulusse, 's-Heer Arends- kerke. Kom zelf luisteren en breng anderen mede Nette werkman (35 j.), weduwnaar met 2 kleine kinderen, zoekt kennisma king met juffrouw leeftijd 3035 jaar. Prot. Godsd. Br. onder nummer 28 bur. ZD., Middelburg Mantelkostuums, jersey pakjes, mantels, kinder mantels, regenmantels, he renkostuums, regenjassen, kombinaties vanaf 1,50 p. w. Onze coupeur bezoekt U met collectie aan huis. Br. A 4896 bur. v. d. blad Goes Wij stellen ons ten doel u op te leiden tot een vol waardig weggebruiker. Autorijschool Jasperse, Er kend en gediplomeerd door de F.N.O.P. Koudekerke, tel. 01185—343 Ten kantore van de INSTELLING VOOR MAATSCHAPPELIJKE ZORG TE GOES, Singelstraat 13, wordt gevraagd JONGE ADMINISTRATIEVE KRACHT met enige kantoorervaring, o.a. machine- schrijven. Leeftijd tot 20 jaar. Salaris enz. volgens regeling Gemeente Goes. Goede gelegenheid voor iemand die zich wil be kwamen voor diploma maatschappelijk werker. Sollicitaties aan genoemd adres. JOHN HIDDENS p ons dagelijks vervolgverhaal 52) „Lelijkerd!" Een paar kerkgangers kijken ietwat ontsticht naar de twee, die vrolijk de straat ingaan. Hij vraagt, waar ze woont en loopt zo ver met haar mee. Hij vraagt ook, wat voor mensen of het zijn. ,,'t Bent geen mensen", zegt ze. „Wat dan?" „Eén mens! Een man op jaren." „Deksels!" plaagt hij. „Dan weet ik nog niet waar dat op uutdraait, Eta". „Ik weT', lacht ze rap. „Op de ouder dom! Waar of niet? Kiek, daar is 't!" „Maar wicht", zegt hij waarderend, „dat is ja geen huur.dat is ja haast dè doevenkooi!" Zij lacht een beetje trots. „Als ie zin hebt, dan mag ie van avond wel eens komen te kieken, hoor. Dan is de baas toch weg. Die is 's avonds slim uuthuzig." „Ie kunt wel merken", lacht ze, „dat ie timmerman bent. Xe laat 't aan de spieker hangen". „Wicht, wat ben ie vandaag glad met de mond. Leer ie dat hier?" Ja hoor hij slaat de spijker op de kop? En dan wipt ze vlug de zijdeur in, na nog even gewuifd te hebben. Het levenslustige kind! Hij heeft al besloten om die avond te gaan. En zo doet hij. Ze opent hem de zijdeur, wat intussen nog een deur is zo mooi als geen enkel boerenhuis bij de Huttenberg of in Eta's woon plaats tonen kon. In Eta's woonplaats... Wat een ver schil van binnenkomst! „Heel anders als onder 't bedde door!" stelt hij vast, terwijl hij wat onwennig om zich heen kijkt. ,,'t Liekt wel of jé dat beter beval len is", plaagt ze. „Ie kiekt beslist ver legen! Kom maar mee." Al spoedig voelt hij zich volkomen op zijn gemak. De avond wordt gezel lig, en de volgende keer ook. Maar dan is het afgelopen. De mijnheer schijnt er de lucht van gekregen te hebben, en kort en goed verbiedt hij Eta zulke bezoeken te ont vangen. Hij zwicht niet voor een lief en sme kend lachje. Hij is op zo'n visite niet gesteld, hij wil weten wat er in zijn huis is en hij kent die jongen niet. En verder geen gezeur. „Kerel, dat is ja sneu", zegt Evert, als zij hem dat vertelt. „Maar ja, de man is baas in eigen huus. Geef hem eens schuld. Nou, wij ziet mekaar wel eens weer." Als ze elkaar enkele dagen later te genkomen op straat, vertelt ze hem dat ze haar mijnheer om een vergoe ding heeft gevraagd, omdat hij niet meer komen mag. En nu mag ze een paar duiven hebben, daar houdt ze im mers zoveel van? Maar dan moet ze zelf zorgen voor een kooi „Toe maar", zegt hij. „Ie bedoelt ze ker, dat ik er voor zorgen moet." Hij schudt zijn hoofd om zoveel ge slepenheid. Zij lacht olijk en loopt door. Even nog kijkt hij achterom. Wie kan er kwaad worden op zo'n kind? Hij krijgt hier wel heel ander werk te doen dan in de oude dorpen. Hij zit een keer te werken hoog aan een ko renpakhuis, op de loopkat. Zijn benen hangen aan beide zijden neer. Hij zweeft ver boven de keien van de buurt, terwijl de vele duiven, die zich in de omgeving voeden met het graan, telkens langs zijn oren wieken. Dan ziet hij Éta komen. Ze heeft niets in de gaten, ze wil gewoon voorbij gaan, maar hij begint te fluiten en dan kijkt ze omhoog. Hij ziet, dat ze schrikt, omdat hij daar zo'n riskante zitplaats schijnt te hebben... en dat doet hem bijster goed! Dat ze om hem bezorgd is! Ze roept, dat hij voorzichtig moet zijn. Natuurlijk! Wat dacht ze wel. Hij lacht luchtig over haaar zorgen heen. Eigenlijk voelt hij zich op dat ogen blik wel een hele piet! Hij zit daar onvervaard als vakman boven een dui zelingwekkende diepte met een stenen bodem, zodat Eta, die overigens wel wat aandurft, er half en half van staat te ijzen! Ja, het doet hem plezier, dat ze even getuige is van dit karweitje. Hij roept, dat hij een paar duiven voor haar vangen wil. Ze lacht, terwijl ze verder gaat. Hij kijkt haar na. Wat lijkt ze klein, zo van boven ge zien en onwaarschijnlijk kort. Even nog kijkt ze om, maar zwaaien doet ze niet. Waarschijnlijk is ze bang, dat hij dan ook zal zwaaien. Enkele dagen later ziet zij hem op een minder griezelige plaats: in 't uit stalkastje van de kruidenierszaak, waar zij boodschappen komt doen. Hij is bezig een paar nieuwe spijlen aan te brengen tussen winkel en raam. Terwijl ze met de kruidenier praat, tempert hij zijn werkgerucht wat, om te genieten van haar stem, en tersluiks gluurt hij even tussen de spijlen door. Zij kijkt opzij en lacht hem guitig toe. (Wordt vervolgd) Aan de veiling Westerlee in De Lier voerde de tuinder A. G. J. Dukker de eerste netmeloenen aan. Deze brachten ƒ3,10 per stuk op.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4