OMO geeft U j 7 volledige garantie #arantte OMO dat wast pas smetteloos wit! Wéét wat U in Uw wasmachine gebruikt A.R. ^partij luisterde naar noden der middenstanders Zegt U zelf eens: zijn dit geen twee heerlijke knulletjes? Echt een tweeling om te stelenBlozend, welvarend, actief. En eten dat ze doen! Om zelf trek van te krijgen, zó smakelijk happen ze in hun boterhammen met Blue Band. Elke dag! Eet smakelijk, jongens, groeien maar! En wees je moeder dankbaar voor de goede zorgen... Contact-conferentie bood gelegenheid tot wegruimen van misverstanden Opvallende prestatie van Jan Duinkerken in Hulst PROTEST VAN KERKEN TEGEN 5 MET VIERING Waarom werden Japanse schepen aangehouden E.V.O.-examen in Goes 1v1 eer en meer vrouwen gebruiken tegen- woordig een wasmachine; meer en meer vrouwen vragen zich af: „Kan ik in mijn wasmachine veilig Omo gebruiken?" Ja, Mevrouw, natuurlijk kunt U datEnOmo aarzelt niet zijn veiligheid ook overtuigend te garanderen. Zwart op wit staat: Omo is volmaakt onschadelijk voor Uw kostbare wasmachine en wringer! Lees de garantie! Ja, U kunt veilig wassen! En dat is dubbel prettig, nu Omo beter is dan ooit! U hebt toch Omo's nieuwe kwaliteiten al ontdekt? Die frisse geur, dat werkzame sop, dat volle schuim dat blijft staan, ook als Uw witte was klaar is en het bonte goed een beurt krijgt. De Lever's Zeep-Maatscfiappij N.V. garan- fabrikant/importeur bevestigt dat eventuele deert zonder enig voorbehoud dat haar was- schade is veroorzaakt door het gebruik van middel Omo onschadelijk is voor gebruik Omo en mits steeds of vvel tenminste gedu- in wasmachines (met inbegrip van eventueel rende de laatste 6 maanden uitsluitend Omo daarbij behorende wringers) van de hier onder in de wasmachine is gebruikt en gedurende genoemde merken. Deze garantie geldt voor deze periode alle instructies van de ivasma- de gehele duur van de fabrieksgarantie van chine-fabrikant/importeur en die op het de wasmachine. Omopak in acht genomen zijn. Indien her- In het geval schade aan de wasmachine door stel van de wasmachine niet mogelijk is, zal het gebruik van Omo is opgetreden, zal de gratis een nieuwe wasmachine van hetzelfde Lever's Zeep-M aatschappij deze voor haar merk worden verstrekt. Deze garantie geldt rekening volledig doen herstellen mits de voor de volgende merken: AEG, Bico, Clean, Cordes, Dru, Edy, Erres, Fam, Matador, Miele, Morley, Parnall, Pon, Record, Rilox, Robusta, Rondo, Sam, Scharpf, Sema, Servis Siwa, Thomas, Thor, Triumph, Veto, VowaWascoZanker. Dat is pas wassen naar Uw hart! Dat geeft een lijn vol stralend goed. Een was zo wit als sneeuw en zonder één vlekje. Ja, haal zo'n pak en ontdek zelf hoe smetteloos wit Omo wast. Weet U nog, hoe enige jaren geleden Blue Band zijn bijzonder lekkere smaak kreeg? Die smaak is daarna steeds verbeterd! Alleen Blue Band heeft de Blue Band-bereidingswijze en die eigen, bijzonder lekkere smaak. Woensdag 5 juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 (Van één onzer redacteuren) Er is bü de anti-revolutionaire middenstanders in de laatste jaren een groeiend gevoel van onbehagen te constateren over het overheidsbeleid jegens de middenstand. Dit te meer, nu sedert 1952 een a.r.-minister rechtstreeks verantwoordelijkheid draagt voor het economisch beleid. Wordt echter de middenstandspolitiek geplaatst in het kader van de algemene economische politiek, dan blijkt dat men het toch wel eens is met het beleid van partij, fracties en aj.-ministers. De critiek blijkt zich dan vooral te richten op de uitwerking van dit beleid in aUerlei details. Die critiek is naar mijn oordeel soms wel juist, maar berust ook vaak op een verkeerde voorlichting van onze middenstanders. Tot deze conclusie kwam het Tweede Kamerlid H. van Eysden op de maandag te Amersfoort gehouden contact-confe rentie van de AJEt.-partü met personen uit de Christelijke middenstandsorgani saties. Na de inleiding van de beer Van Eysden brachten de aanwezigen inderdaad heel wat bezwaren naar voren tegen het huidige economisch beleid. Uiteraard nam het systeem van de prjjsstabilisatie en alles wat daar aan vast zit, hierbij een voorname plaats In. De heer H. de Mooy (voorzitter Chris telijke Middenstandsbond) uitte de vrees, dat dit systeem zou leiden tot een blij vende prijsbeheersing. Een andere grief is, dat het de indruk wekt of de consu ment tegen de middenstand beschermd snoet worden. Van vele kanten werd er op gewezen, dat de thans optredende gro te kostenstijgingen zonder compensatie mogelijkheid voor vele kleine zelfstan digen een rechtstreekse bedreiging van hun bestaan betekenen. Anderen vroegen zich af, of het wel in de lijn van de A.R.-partij ligt, om de zelfstandige onder nemer de verantwoordelijkheid voor het prijsbeleid te ontnemen. De heer Van Eysden stelde hier tegen over, dat het program van de partij wel de vrijheid van de ondernemer voorop stelt, doch daarnaast een duidelijke plaats geeft aan de eigen verantwoordelijkheid van de overheid. In de huidige situatie is ook de middenstand slechts gebaat met een beleid, dat streeft naar handhaving van een zekere welvaart. Een positieve overheidspolitiek op het .gebied van lo nen, prijzen, huren en pachten kan daar voor thans zeker niet worden gemist. Het kan zelfs noodzakelijk zijn, de vrijheid van de ondernemer te belemmeren, maar het is natuurlijk wel van groot belang, hoe dit gebeurt. Geen prijsbeheersing In deze situatie nu heeft minister Zijlstra uitdrukkelijk gekozen tegen een prijsbeheersing met de daarbij behoren de physieke controle. Hij koos voor globale maatregelen op bepaalde stra tegische punten, die getroffen worden in overleg met het bedrijfsleven zelf. De verantwoordelijkheid wordt hierbij zo veel mogelijk gelaten aan het geor ganiseerde bedrijfsleven. Het is volko men onjuist, om hier van „socialisti sche tendenzen" te spreken, alleen om dat de maatregelen op de collectiviteit van het bedrijfsleven gericht zijn. Natuurlijk moet er bij dit beleid voor gezorgd worden, dat een bepaalde groep en in casu de middenstand niet het slacht offer wordt. Spreker beaamde, dat de al gemene maatregelen onder bepaalde om standigheden vooral de kleine onderne mers in grote moeilijkheden kunnen bren gen. De heer Van Eysden zou dan ook In het algemene beleid meer mogelijk heden voor differentiatie gebracht willen zien. Meer ruimte voor gesprek en voor afwijkende regelen, als dit tieleid in eên Wielrennen In de zaterdag te Hulst verreden wie- lercourse voor amateurs en onafhanke lijken heeft de Zeeuw Jan Duinkerken uit Borssele een opvallende prestatie ge leverd door als tweede te eindigen achter Arie van Wetten. Duinkerken had zelfs een greep naar de bloemen gedaan als hij in de eindsprint niet ten val was ge komen. De man uit Borssele die bij de cate gorie der nieuwelingen praktisch tot geen enkele behoorlijke uitslag kwam schijnt nu tussen de grotere broers zijn weg te hebben gevonden. Tot werkelijk hete gevechten js het tij dens deze koers niet gekomen. Van Wet ten en Duinkerken kozen in de slotfase het juiste moment om een demarrage te plaatsen. Deze werd feitelijk alleen be antwoord door T. Peters en Timmermans die eveneens loskwamen uit het peleton maar de tandem Van WettenDuinker ken niet meer wisten te bereiken. De uitslag luidt: I Arie van Wetten, Noordwijkerhout 100 km in 2 uur 36 min., 2 J. Duinkerken, Borssele, 3 Tonny Pe ters, Haarlem, 4 L. Timmermans, Roosen daal, 5 C. Paymans, Tilburg, 6 J. Huis- soon, Heinkenszand, 7 Jos Heeren, Roo sendaal, 8 C. v. d. Zande, Halsteren, 9 N. Dekker, Amsterdam, 10 Th. v. Wijchen, Goes. 11 A. van Sluys, Vlissingen. bepaalde streek of 'in een bepaalde be drijfstak niet te rechtvaardigen gevolgen zou meebrengen. Voor deze mogelijkheid zal de AJt.-partij met kracht pleiten. De voorzitter, dr. W. P. Berghuis, zei in zijn slotwoord, dat de middenstand, die steeds een steunpilaar van de A.R.- partij is geweest, dit ook in de toekomst blijven moet. Niet omdat deze partij spe ciaal het middenstandsbelang zou moeten behartigen, maar omdat ze als volkspartij op basis van haar beginsel het hele volk ook in deze tijd wil dienen. Het eigen belang mag voor een Christen niet be palend zijn bij zijn partij-keuze. Het blijft de taak van de A.R.-partij, om onrecht en onbillijkheid te bestrijden, of daar n'ü de vergeten groepen, de arbeiders of de middenstand door worden bedreigd. De kerkeraden van de Hervormde ge meente, de Gereformeerde kerk en de Gereformeerde kerk onderhoudende art. 31 K.O„ allen te Zuidwolde, hebben zich in een adres tot de gemeenteraad van Zuidwolde gericht, waarin zij hun ern stige verontrusting uitspreken over de viering van de vijfde mei. Er werden op 5 mei jl. in Zuidwolde speedwayraces gehouden, die, aldus het adres, met zoveel lawaai gepaard gingen, dat de in de nabijheid gehouden kerk diensten ernstig gestoord werden. Voorts werd er op dezelfde dag een kermis ge houden. Hiermee werd niet alleen een in onze gemeente bestaande traditie verbro ken, zo wordt in het protest gezegd, maar vooral werd hiermee de zondagsrust ge stoord en werd het voor vele ouders moeilijls gemaakt hun kinderen te bewa ren bij of te leiden tot de door hen ge wenste viering van de zondag. Op tweede Pinksterdag Het wielercomité te Hansweert orga niseert op 2e Pinksterdag in samenwer king met de ren- en toerclub „Theo Mid delkamp" een interessante wielerwed strijd. Het wordt hoofdzakelijk een duel tussen de wielerclubs „D.T.S." uit Zaan dam, „Het duiden" uit Eindhoven, de „LUrsche Cycle club" (België) en „Theo Middelkamp" uit Goes. Tevens zullen nog vier Engelse renners aan de start ver schijnen. Het lag aanvankelijk in de bedoeling dat „Scheldegalm" zijn muzikale mede werking aan dit wielerevenement zou geven, maar in verband met het bonds- concours in Kapelle op dezelfde dag was „Scheldegalm" verplicht hieraan deel te nemen. Internationale woordenlijst voor Hongaren Onder auspiciën van het internatio nale Rode Kruis en met financiële steun van een grote oliemaatschappij is een internationale woordenlijst ver schenen ten behoeve van Hongaren, die naar Westeuropese landen zijn ge vlucht. De lijst geeft de vertaling van ongeveer 2000 veel gebruikte Hongaar se woorden in het Engels, Frans, Ne derlands, Duits, Italaans, Spaans en Protest bij Sowjet-Ume Japan heeft maandag bij Rusland ge protesteerd tegen aanhouding van Ja panse vissersvaartuigen door de Sow- jet-kustwaeht. Begin mei hebben Rus sische schepen namelijk in de wateren tussen Sachalin en de westkust van Japan 21 Japanse visserschepen aange houden en opgebracht. Later zijn zes van deze schepen vrijgelaten, doch de rest wordt nog vastgehouden. Volgens Japan zijn de vissers in vol le zee aangehouden, doch de Russen zeggen dat zij binnen de Russische twaalf-mijlszone waren gekomen. Onder auspiciën van de Contactcom missie Chauffeurs Vakbekwaamheid waarin behalve de verkeers- en vervoers- bonden ook bet Ministerie van Verkeer en Waterstaat en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn vertegenwoordigd, hield de Algemene Verladers- en Eigen Vervoerders Organisatie in de Ambachts school te Goes voor de tiende maal haar jaarlijkse chauffeursexamens voor het zilveren B-diploma. De aan deze examens verbonden rij proef en het schriftelijk gedeelte werden reeds in de loop van de vorige week ge houden. Er werd geëxamineerd in drie vakken het auto-technische, het verkeers-techni- sche en het commercïële-administratieve gedeelte. Er hadden zich acht candidaten voor dit examen aangemeld. Hiervan slaagden er vijf en werden er drie afgewezen. De geslaagde candidaten kunnen eerst het diploma, dat landelijk is erkend, krijgen, wanneer zij van hun werkgever een be wijs van één jaar schadevrij rijden heb ben overgelegd. De geslaagde candidaten hebben het recht het E.V.O.-insigne met onderschrift „Diploma B" te dragen. De namen van de geslaagde candidaten zijn: J. A. de Koning te Goes, J. Fossen te Kapelle, J. L. Wiskerke te Biezelinge, M. P. van Liere te Kloetinge, L. Zwarte- poorte te Goes.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4