WAT HOUDEN NU EIGENLIJK DE „HUURWETTEN" IN? Wanneer u JL Gisteren is de behandeling in de Tweede Kamer begonnen Zending ondervindt regerings- medewerking in Indonesië Motie van ir. Geuze over de deblokkering eigenaarslasten IN YERSEKE KRUIPT EDISONS BLOED Geref. predikanten bijeen SAMENVATTING VAN INHOUD DER ONTWERPEN „TER POORTE" ONDER DE KAP Burg. Bolkestein heit eerste paal BEROEPINGSWERK Landbouw in Eerste Kamer Minister afwijzend Grote brand in Belgische mijn Huurvoorstellen in Tweede Kamer NIEUW SOOR T OESTERKOR „Heel eenvoudig - heel praktisch" Ph. Bom'Mieras experimenteert Correspondentie ^Lepelaar'' is toch ooievaar? Uitslagen Concours Combinatie Centrum ezen grijpen naar de pen Woensdag 5 Juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 9 5? De Tweede Kamer heeft dinsdagmfedag een aanvang gemaakt met de be handeling van „de huurwetten". Deze betreffen de volgende ontwerpen: wijziging van de huurwet, regeling ter bevordering van de reservering van gelden voor verbetering van woningen (wet grootboek woningverbetering) en fiscale voorzieningen in verband met de reservering van gelden voor verbetering van woningen. In het ontwerp tot wijziging van de huurwet wordt voorgesteld per 1 augustus 1957 een huurverhoging van 25 procent in te voeren. Deze verhoging omvat dezelfde categorieën woningen als bij de huurver hoging van september 1955, namelijk de vooroorlogse woningen en een deel van de woningen, die op of na 27 december 1940 zijn gereed gekomen. voerd. Volgens de thans voorgestelde wijziging van de huurwet wordt ge noemde mogelijkheid ook ingevoerd voor de tijdens en na de oorlog ge bouwde woningen, welke onder de nieuwe huurverhoging vallen. Grootboek Het ontwerp-wet grootboek wo ningverbetering heeft tot doel de na wijziging van de huurwet ko mende hogere huuropbrengsten mede dienstbaar te maken aan de volkshuis vesting. Daartoe zal de helft van de Ook deze verhoging zal niet mogen worden toegepast op vergoedingen voor bijkomende voorzieningen, zoals water of centrale verwarming, en evenmin als over de tijdelijke verho gingen voor verbetering in een wo ning zoals het inrichten van een bad kamer of het aanbrengen van een extra keuken. Ook over de huurtoeslag voor du- plexwoningen mag de verhoging niet worden gerekend. De huren van bedrijfspanden zullen evenmin als in 1955 een automatische verhoging ondergaan. Huurders en verhuurders kunnen in onderlinge overeenstemming tot 'n nieuwe huur prijs komen, welke eveftwel maximaal 25 procent hoger mag zijn. Gehand haafd wordt de bij, de vorige huur verhoging geschapen mogelijkheid, dat bij vooroorlogse woningen, die niet voldeden aan redelijke eisen ten aan zien van instandhouding en bewoon baarheid, de verhoging ongedaan werd gemaakt. Klachten Indien klachten over verwaarlozing door het gemeentebestuur of de huur- commissie gegrond worden verklaard, kan de huur van een woning worden teruggebracht tot het peil van voor 1 september 1955. De verhoging van 5 procent, welke toen werd toegestaan, wordt dan dus ook ongedaan gemaakt. De aldus ver laagde huur geldt tot het noodzake lijk geachte onderhoudswerk is uitge- Vandaag vlag in top VANDAAG, woensdagmiddag om 4 uur, zal de hoogste kapspant op de in aanbouw zijnde verpleeginrichting voor psychische patiënten „Ter Poor- te" te Koudekerke, van de Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Walcheren" worden geplaatst. Bij ontstentenis van de voorzitter, burgemeester A. H. S. Stemerding van Souburg, zal de vice- voorzitster van de Stichting, mej. dr. A- H. A. Bakker, Doopsgezind predi kante te Middelburg, de bouwvakmen sen toespreken, die vanzelfsprekend de gebruikelijke kapfooi niet zal worden onthouden! Voor 336 Stromenwijk- woningen Hedenmiddag, woensdag, te drie uur tal de burgemeester van Middelburg, mr. dr. N. Bolkestein de eerste paal heien voor de fundering van 336 wo ningwetwoningen in het uitbreidings- Ïilan Stromen wijk. Deze woningen zul- en een belangrijke aanwinst voor de stad Middelburg gaan betekenen. Voor de bouw van 76 woningen is thans de vergunning afgekomen. Deze wonin gen waaronder zowel eengezinswo ningen als woningen in twee en drie lagen zullen reeds in oktober of no vember betrokken kunnen worden. De 260 overige woningen zullen daarna met een zekere continuiteit gereed ko men. Het heien gebeurt voor alle 336 woningen tegelijk. Dit werk dat dus morgen officieel gaat beginnen zal on geveer een jaar duren. Totaal gaan ruim 2000 palen de grond in. Het werk wordt uitgevoerd door het Aanemers- bedrjjf J. G. Broek te Middelburg; ar chitect is de heer P. Götzen, eveneens uit de Zeeuwse hoofdstad. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Putten, L. Kievit te Woerden (voorheen te Putten) die bedankte voor Sliedrecht. Bedankt voor Edam, D. van Boven te Tricht; voor Oosterwolde (Gld.), J. T. Doornebal te Oene. Geref. Kerken Beroepen te Leek, G. W. H. Pedde- mors te Dirkshoorn; te Nieuwerbrug, J. Pasveer, liand. te Coevorden. Bedankt voor Hattem: W. Wiersinga te Bleiswijk. Geref. Kerken (onderh. art. 31 K.O.) Beroepen te Uithuizen, H. G. Scheaf- fer, kand. te Groningen. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Doesburg, S. Wijnsma te Broek op Langendijk. Geref. Gemeenten in Nederland Beroepen te Leerdam, F. Bruinisse. hogere opbrengst van de vooroorlogse woningen worden geblokkeerd. De ge blokkeerde gelden zullen worden ge reserveerd en aangewend voor de fi nanciering van verbetering en moder nisering van het oude huizenbezit. De bedoeling is de geblokeerde gel den in te schrijven op een te stichten grootboek woningverbetering. Jaar lijks wordt over deze gelden een rente van drie procent op het grootboek bij geschreven. Voor onderhoudswerken zullen geen op het grootboek inge schreven gelden worden terugbetaald. Onder verbetering zal worden ver staan vergroting van het woongerief door het aanbrengen van moderne voorzieningen, zoals bijvoorbeeld bad gelegenheid en beter uitgeruste keu kens. Ook worden onder verbetering verstaan de voorzieningen, welke be staan in binnen door de minister te bepalen tijdvakken uitgevoerde schil ders- en stukadoorswerkzaamheden aan het inwendige van woningen. Het grootboek legt de eigenaren van huurwoningen tot en met 31 december 1966 de verplichting op jaarlijks een bedrag, gelijk aan de helft van de ver hoging op het grootboek te storten. Deze verplichting zal 1 augustus 1957 ingaan. Het derde wetsontwerp, dat aan de orde is gesteld, bevat fiscale voor zieningen in verband met gedeel telijke blokkering van de huurverho ging. Maandagavond is brand uitgebroken op de verdieping 615 meter van een mijn van de „charbonnage patience et beau- jonc" te Ans, in België. De brand ontstond in een galerij, waar over de gedolven kolen worden afge voerd. Hij zou zijn ontstaan door warm lopen van een drijfriem. Het vuur breid de zich snel uit. In de galerij bevonden zich 74 arbei ders. 71 hunner konden vrijwel onmid dellijk naar boven worden gebracht. Men vreest echter, dat de drie andere mijn werkers, Italianen, om het leven zijn ge komen. Dinsdag was de brand nog niet ge blust. De redders staan voor een moei lijke taak, daar de galerijen nauw zijn. Minister Mansholt heeft gisteren In de Eerste Kamer bij de behandeling van de begroting van landbouw, vis serij en voedselvoorziening de sprekers beantwoord, die de vorige week het woord hebben gevoerd. „Het landbouwbeleid dient een nor maal onderdeel te zijn van het sociaal- economische beleid van de staat en over de noodzaak hiervan bestaat veel wanbegrip" zo zei hij. Het thans ge voerde landbouwbeleid wijkt echter niet af van het algemene beleid. Zonder te willen streven naar per fectionisme moet gezegd worden, dat er onvoldoende ontwikkeling is. in het landbouwbeleid. De minister verklaarde, dat het on mogelijk is zekerheid te geven over de vraag, wanneer tot deblokkering van de eigenaarslasten zal worden overgegaan. Wel is het zeker, dat dit niet zal gebeuren voor 1 jan. 1959. Wel is het zo, dat deze kwestie een hoge urgentie heeft in het regerings beleid. Over de opheffing van kleine, niet- rendabele landbouwbedrijven zei de minister te vrezen, dat alleen met vrij willigheid geen oplossing zal kunnen worden bereikt. Er zal echter niet hard ingegrepen worden. De betreffende wetsontwerpen worden voorbereid en zullen waarschijnlijk dit parlementaire jaar gereed komen. De minister zeide nog geen toezegging te kunnen doen over de invoering van werkclassificatie in de landbouw. MOTIE Bij de replieken diende Ir. Geuze (CHU) een motie in, mede-ondertekend door de heren Bip (AR), Thurlings (Kath.), Mertens (KVP) en Louwes (WD). Deze motie luidt ais volgt: De kamer, gehoord de beraadslagingen omtrent het blokkeren van bedragen, gemoeid met de verhoging van de normen voor bedrijfsgebouwen in de kostprijsberekeningen voor garantie prijzen van landbouwproducten; overwegende, dat bij deze blokkering, welke naar haar wezen een uitstel van betaling vormt, geen enkele ze kerheid is geboden omtrent het tijd stip van beschikbaarstelling, terwijl toch reeds onmiddellijk een herzie ning der pachtnormen en daarmede der feitelijke pachten zal intreden; overwegende voorts, dat bij gebreke van die zekerheid de voorgestelde handelwijze om redenen van recht vaardigheid en'op zakelijke gronden dient te worden afgewezen; nodigt de regering uit alsnog middelen te beramen ten einde de betrokken bedragen zo spoedig mogelijk tot uit kering te brengen volgens thans vast te stellen betalingstermijnen. ANTWOORD De motie van de heer Geuze c.s. In zake de deblokkering van de eigenaars lasten vond de minister minder op zijn plaats. De motie was meer op zijn plaats geweest bij de bespreking van de bestedingsbeperkingnota. Overigens zal de regering niet kunnen voldoen aan de daarin vervatte uitnodiging om meer klaarheid te geven over de da tums van betaling. Dit zal geheel af hangen van de vraag, hoe de financiële toestand zich zal ontwikkelen. De heer Geuze (CHU) verzocht hoofdelijke stemming over de door hem ingediende motie. De voorzitter deelde mede, dat de begroting en de motie vandaag in stemming zullen worden gebracht. (Ingezonden mededeling (adv.) ooooooooooooooo Swift en Merwede spelen op tweede Pinksterdag beslissingswedstrijd Swift uit Middelburg en Merwede uit Dordrecht zijn gelijk geëindigd in de 3de klasse A van de landelijke korfbalcom petitie. Beide ploegen zullen nu op 2de Pinksterdag in een nader aan te wijzen plaats een beslissingswedstrijd moeten spelen om het kampioenschap en de daar- Mallan teaan verbonden automatische promotie naar de tweede klasse. O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O OOOOOOO O hoofdpijn heeft, verkouden of grieperig bent, neem dan het middel, waarvan U de zeker heid hebt dat het U een maximum aan pijnstillende, heilzame werking biedt zon der nadelige invloed, nl. Aspirin*). Aspirin*) bestaat uit één enkelvoudige stof (Aspirin*) en niets anders) gecompri meerd tot een gemakkelijk en snel uiteenvallend tablet. ivloed, nl. Het Bayerkruis op leder tablet Is een garantie voor echtheid, zuiverheid en con stante samenstelling. gedeponeerd handelsmerk (Vervolg van pag. 1) Een liberale afgevaardigde begreep niet hoe de regering met zulk een Wetsontwerp betreffende blokkering kon komen, terwijl iedereen er tegen is. Met deze opmerking kwam het de bat uiteraard in een politiek vaarwa ter. 2' De heer Andriessen (K.V.P.) had reeds uiteengezet, dat geen der frac tie-leiders zich tijdens de formatie zich tegen het beginsel van de blok kering heeft verzet. Dit kabinet heeft het resultaat van de formatie poging van dr. Drees overgenomen. Het is een zaak van eigen overtui ging en geweten of men zich aan deze afspraak wil houden. Zij, die vrij staan (de K.V.P. had enige vrij staanders) mogen niet van woordbreuk worden beschuldigd. Enthousiast was de heer Andriessen allerminst over de huurblokkering. Principiële bezwaren tegen deze huur blokkering had hij niet. De huurblokkering is onrechtvaardig en onaanvaardbaar, want zij grijpt diep in op de rechten van de eigenaar. De conclusie van de heer Toxopeus (V.V.D.) was duidelijk: de huurblok kering is absoluut onaanvaardbaar. De heer Eybergen (A.R.) had on- overkomenlijke bezwaren tegen de blokkering. Het brengt een hoop ad ministratieve rompslomp met zich me de. De geblokkeerde gelden worden ge geven voor verbetering van woningen. De heer van Eybergen (A.R.) die een rede van twee uur hield kon dit niet inzien. Een groot deel van de C.H.-fractie ziet de blokkering als een Ingreep in het eigendomsrecht. De eigenaar heeft principieel alles over zijn eigendommen te zeggen, al dus de C.H.-woordvoerder Van der Peyl. De grijze fractieleider der S.G.P., ds. Zandt, heeft er geen doekjes om gewonden: deze wetsontwerpen zijn het resultaat van koehandel, voor namelijk tussen K.V.P. en P.v.d.A. En het is ook het resultaat van poli tieke touwtrekkerij. Ds. Zandt vond in de voorstellen een geslaagde po ging van de socialisten om alles on der de staat te brengen. Dat de blokkering de woningverbe tering ten goede moet komen vond ds. Zandt een argument, dat er met de haren is bijgesleept. Het is een argu ment dat geen steek houdt. De on rechtvaardigheid tegenover de eigena ren wordt voortgezet. „FLIP BOM HEEFT uitvindersbloed", zeggen ze in Yerseke. En daarmee slaat men de plank niet zo ver mis. Want de heer Ph. Bom Mieras, oester- en mosselkweker te Yerseke, zoekt al jarenlang naar verbeteringsmogelijkheden van schip en mate riaal. Al vele jaren speurt hij naar het beste model schip, niet te hoog, niet te diep, eenvoudig en gemakkelijk. En nu heeft hij een nieuw soort oesterkor uitgevonden. Daarvoor zijn we eens een kijkje bij de heer Bom Mieras gaan nemen. Minimumprijs voor aardbeien Het komende seizoen zal voor de aard beien van de volle grond weer een mi nimumprijs gelden, zo is vastgesteld door het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen. Deze minimumverkoopprijs op de veilingen zal voor alle rassen en kwa liteiten bedragen 45 cent per kg. Ze is ingegaan op maandag 3 juni. Bij even tuele doordraai zal voor aardbeien zonder dop, kwaliteit 1 en 2 een vergoeding wor den betaald' van 45 cent per kg. Voor af wijkende kwaliteit geldt een vergoedings- prijs van 15 cent per kg. Aardbeien met dop worden voor de kwaliteiten 1 en 2 Zoals het in elk vak gaat, zijn negen van de tien mensen tevreden met het materiaal waarmee ze wer ken. Slechts een enkeling zoekt naar nieuwe wegen, naar verbete ring van zijn werktuigen. Zo'n man, zo'n schipper en vissersman in Yer seke is de heer Bom. Hij ziet er helemaal niet uit als een uitvinder. Een korte gestalte, ietwat gedrongen, weggedoken on der een slappe hoed. Maar van on der die neerhangende hoedrand kij ken twee scherpe levendige ogen ons aan. VERS TWEE „Kies zelf maar 'es", zegt de heer Bom, als we bij de haven een schuur binnenstappen, waar twee man druk doende zijn aan een groot ijzeren gevaarte. Het is de nieuwe oesterkor. Groter dan het normale model en geweldig zwaar. Dat Is dan ook het bezwaar, dat er nog aan is. „Hij is eigenlijk te zwaar", zeg gen de mensen die ermee te maken hebben, „de motor kan hem maar nauwelijks trekken." Maar dat is natuurlijk vers twee. Het gaat maar om het systeem. En daar zijn de geleerden in Yerseke het wel zo'n beetje over eens: er zit wel wat in. Natuurlijk zijn er verschillenden, die reeds bij voor baat sceptisch staan tegenover iets nieuws. Maar dat is het lot, dat elke uitvinder wacht, zoalsook Edison, Bell en al die andere grootheden aanvankelijk werden uitgelachten. De heer Bom is er in elk geval in geslaagd een nieuwe kor te con strueren, waarmee (in principe voorlopig) eenvoudiger en toch goed zal kunnen worden gevist, en waaraan het voordeel is ver bonden, dat er een man minder aan boord nodig is. „Het model van Bom is heel een voudig en heel praktisch", verze kerde een doorgewinterde oester kweker ons, „er zal zeker wel iets goeds uit voortkomen. Een eresa luut aan de onvermoeide proefne mer". En bij dat eresaluut, opgete kend uit de mond van een insider, sluit uw nieuwsverzamelende die naar zich gaarne aan. NIET GEKIEPT Voor degenen, die belang stellen in -de nieuwe kor-vinding, kunnen we nog meedelen, dat het idee doet denken aan de wijze waarop de trawlvisser te werk gaat. De kor wordt normaal over de bodem ge sleept, maar eenmaal opgehaald met de oesters, behoeft hij. niet te worden „gekiept", omdat door een handle de onderkant van de kor kan worden geopend. Nu zint men naar een methode om de nieuwe kor van een wat lichtere uitvoering te krijgen. „Dat kan nog wel maanden duren", zegt de uitvinder zelf. In afwachting daarvan gebruiken de Yersekse vis sers voorlopig nog maar hun oude korren, die al tientallen jaren van vader op zoon overgaan. Maar de oester-Edison experimenteert rus tig verder. Van verschillende zijden kregen wij reacties op onze ver halen over de „knienekatten" van Oudelande en Wolphaarts- dijk. Hartelijk dank voor de vele tips, waarvan wij U zult het in de komende dagen wel merken een dankbaar ge bruik hebben gemaakt. „Me,, belangstelling heb Ik Uw reportages over de beide Zeeuwse „knienekatten" gelezen," zo schrijft ons mej. K. D. Vrij (Oostsingeï, Goes), „maar tot mijn verbazing werden hierin de konijntjes als „Ie pelaars" betiteld. Volgens het oude kinderrijmpje „Ooievaar-lepelaar" en volgens het woordenhoek van Koenen-Endepols is een lepelaar toch een steltloper?" Inderdaad, mej. V., een lepelaar is in de eerste plaats een steltlop- per. Het kan ook een meer schert sende betekenis hebben, ter aandui ding van een ooievaar, die immers een lepel (snavel) draagt. In die zin heeft Uw nieuwsverzamelaar ook het woord leper voor konijn ge bruikt, aangezien vriend Lampe alias pluimstaart ook een lepel, twee zelfs, draagt. In jagerstaal worden de oren van konijn of (het) haas immers „lepels" genoemd. De briefschrijfster had dus volkomen gelijk. Het betrof hier echter een klein (journalistiek) vrijheidje. bij eventuele doordraai vergoed tegen 85 cent per kg met uitzondering vt iet ras Madame Lefebre waarvoor de vergoe- dingsprijs is vastgesteld op 25 cent per kg. Ten behoeve van 't minimumprijzen- fonds zal verder dit seizoen van de aard beien cent per kg heffing worden in gehouden op de veilingen. DE ZEEUWSE predikanten van de Geref. Kerken hielden gisteren hun jaarlijkse conferentie de „Zeeuwse predikanten conferentie" In de Hof- plelnkerk te Middelburg, 's Morgens refereerde ds. W. J. Meister (Middel burg) over „De zekerheid des geloofs" en 's middags hield de missionaire predikant van Blora-Middelburg, ds. H. Sehut een korte inleiding over het zendingswerk ln het Indonesië van vandaag. De predikant liet enkele optimis tische geluiden horen over het zen dingswerk op Blora-Java. Bij de be spreking, die op deze inleiding volg de, informec één van de aanwe zige predikante,, „aar de verhouding ChristendomNationalisme in het huidige Indonesië. Dit is, zoals ds. Schut antwoordde, een probleem, waarvoor de Staat nog staat. De zending, ondervindt evenwel de grootste medewerking van de In donesische regering. Hoewel Soekarno zelf Islamiet is, vloeit het uit de ge voerde regeringspolitiek (de zgn. vijf zuilen) voort, dat men de zending van groot belang acht. SAMENWERKING De zending is nu ook geworden een samenwerking met de jonge Kerken, zoals de Javaanse en Chinese Kerken. De zendelingen moeten in het Indo nesië van vandaag doen, wat de jonge Christenen niet doen. Want de eigen lijke zendingsarbeider is het gewone gemeentelid. De zendeling is bovenal de gangmaker van allerlei plannen en projecten. Zo is in de laatste jaren het karakter van het zendingswerk in In donesië gewijzigd. Er is nog een zekere invloed te be speuren van de oude Salatiga-zending. Aan het slot van zijn betoog sprak ds. Schut nog enkele ogenblikken over het thuisfront-werk. De voorzitter, ds. A. G. van der Stoel, wenste ds. Schut een goede verloftijd in Nederland. Ds. MEISTER Onafhankelijk van tijd en omstan digheden kan gevraagd worden of de zekerheid van het geloof een ideaal is, zo begon de Middelburgse predikant zijn referaat. „Ideaal" is in dit ver band totaal verkeerd, zo vervolgde hij. Dit ligt in het vlak van onze presta tie. Het gaat echter om een datum van God. En wat God geeft, geeft Hij ge heel. De genade triumfeért: een aan wezige, presente werkelijkheid in Christus Jezus. „Wat is geloof?" zo stelde de predi kant. Ds. Meister betoogde vooral, dat geloof vertrouwen is. Men kan over het geloof niet reflecteren, omdat men niet buiten het geloof kan stap pen om te reflecteren over het ge loof. Maar men mag onderscheid maken tussen het geloof en het functioneren van het geloof. Zo sprak ds. Meister over geloof in actie. Geloof is het verkrijgen van een zekerheid, die op geen andere wijze te verkrijgen is, dan uit het geloof. (Ik geloof, omdat ik geloof). Dat is het typische van het geloof. Het wezenlijke van het geloof is het aannemen van Christus. In dat aanne men zijn allerlei gradaties mogelijk. In de bespreking, die hierop volgde, liepen de gedachten van de predikan ten niet overal parallel. Weshalve men concludeerde, dat één en ander nog eens goed dient te worden doorgepraat op de vervolgcolleges. De predikantenconferenties zullen ln het vervolg, in verband met de meer centrale ligging, in Goes worden ge houden. Voor de aanvulling van het mode ramen werden benoemd ds. Bouw- knegt van Wolf aartsdijk en ds. Middel koop van Zaamslag. Correspondentschap Ned. Bank De heer J. M. van Bommel van Vloten is per 1 juni uitgetreden als correspon dent van de Ned. Bank N.V. te Goes. Als zodanig is hü opgevolgd door de heer J. M. Kakebeeke te Goes. WEMELDINGE Rijkspostspaarbank. De stand bij de rijkspostspaarbank per 31 mei is als volgt: inlage 12.667,97 en terugbetaald 9.181,50. Vijf nieuwe boekjes werden uitgereikt. De Concours Combinatie Centrum van de Bond van Zaterdagvliegers hield een vlucht uit Quievrain, afstand plm. 120 km. De uitslagen luiden: J. van de Velde Ij W. Louisse 2 en 17; G. de Hond 3, 5 en 19; W. van Stel 4; W. Scneers 6 en 15| L. Janse 7, 9, 10,18 en 20; J. van de Berge 8 en 21; U. I. van Bemden 11; M. Jere- miasse 12 en 23; C. Duijnkerke 13; Joh. Eggebeen 14; J. van Dalen 16; D. Kloos terman 22; P. Oudeman 24 en P. Tol- hoek 25. Goes: W, Louisse 1 en 8; G. de Hond 2, 3 en 9; W. Scheers 4en 6; U. I. van Bemden 5; J. van Dalen 7; D, Klooster man 10. Wemeldinge: W. van Stel 1; J. van de Berge 2, 4 en 10; M. Jeremiasse 3 en 5j P. Oudeman 6; P. Tolhoek 7; M. Schouten 8; Gebr. van Stel 9. Wolfaarsdijk: J. van de Velde 1 en 8; Joh. Eggebeen 2, 7 en 10; P. A. van Loo 4; Gebr. Houtekamer 5; J. G. de Jager 6j I. Boer 8; A. Walhout 9. Borssele: L. Janse 1, 2, 3, 5 en 6; C. Duijnkerke 4; P. Deurloo 7; W. Wiskerke 8; Gebr. Priester 9 en 10. SAKOR-collecte Op 12 juni a.s. zal een huis-aan-huis- collecte voor de SAKOR (samenwerken de Kinderbeschermings Organisaties) worden gehouden. BIJ DE SAKOR zijn aangesloten; Het Verbond van Algemene Instellingen voor Kinderbescherming en de Stichting Sa menwerkende Prot. Chr. Kinderbescher ming Organisaties. Zij bestaan uit: 59 in stellingen, die zich geheel aan de jeugd zorg wijden. Zij verzorgen: 7500 kinde ren, van alle gezindten, uit alle provin cies van Nederland. Deze kinderen zijn in 65 kindertehui zen en in ruim 3000 pleeggezinnen opge nomen. SAKOR-Zeeland.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3