Nieuw gebouw voor Veiling Z.-Beveland te Goes A< Nieuws uit de Provincie Algemene vergadering gaf goedkeuring Goedkeuring is al gevraagd Ere-metaal voor jubilerende Adriaan van 't Westende Bekende radio-artisten omlijsten Hajuto te Goes Goese veiling boekte goed financieel resultaat geprikkeld GROTEVAART In afgelopen boekjaar Eierafdeling wordt geliquideerd Gisteren goedkeuring ontvangen -r ,/k Wil absoluut geen poespas^ Veertig jaar bij Stoombootdiensten .dverteerders DAF-tentoonstelling in Goes Van 13 - 21 september Na jaren van moeilijkheden IN GOES KOMT EEN LAGERE TECHNISCHE SCHOOL V eilingberichten Woensdag 5 juni 1957 ZEEUWSGH DAGBLAD Pagina 2 Met algemene stemmen is op de gisteren in Goes gehouden vergade ring van de veilingsvereniging „Zuid-Beveland" aan het bestuur machtiging verleend om over te gaan tot de bouw van een nieuw vei lingcomplex aan de zuidzijde van het spoorwegemplacement te Goes. Ook kreeg het bestuur machtiging om voor dit doel geldleningen aan te gaan tot een totaal bedrag van 1.500.000, Het was een historisch moment voor de veiling toen met, algemene stemmen dit besluit werd genomen en goedkeuring werd verleend aan het ontwerp voor het nieuwe veilingsgebouw zoals dat is ontworpen door de Goese architect, de heer J. A. de Bruyne. De rijksgoedkeuring op deze plannen is reeds aangevraagd en zo spoedig mogelijk hoopt men met de bouw te kunnen beginnen. 3e kortere wachttijden voor aanvoer ders en verladers; 4e een meer overzichtelijke en dus aantrekkelijker opstelling van de te vei len produkten, hetgeen kan leiden tot meer vertrouwen bij de kopers en dus tot betere veilingprjjzen. TECHNISCHE ZIJDE Op de technische zijde van de bouw plannen werd een toelichting gegeven door architect De Bruyne. De aanwezi gen konden trouwens reeds kennis ne men hoe het straks zal worden in de Poel als de nieuwe veiling er staat want een maquette hiervan stond opge steld in „De Prins van Oranje". Er komt een veilinghal met een op pervlakte van 120 meter lang en 25 me ter breed. De oude veilinghal had een vloeroppervlakte van 800 m2. Aan deze veilinghal komt te staan het nieuwe sorteer- en pakstation. Dit bestaat op de begane grond uit een aanvoer-, sor teer- en neerzetruimte. De totale op pervlakte hiervan is 1800 m2. In de sorteerruimte is plaats voor vijf sor- Door de voorzitter van de veiling, de heer J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge Werd een uitvoerige toelichting gege ven op de noodzakelijkheid om tot nieuwbouw over te gaan. Het terrein waarop de nieuwe veiling zal worden gebouwd, is eigendom van de veiling. Er staat reeds een emballa- feloods en een koelhuis. De huidige ge- ouwen zijn beslist niet meer berekend Voor de taak waarvoor ze moeten die nen. De neerzetruimte waarover de vei ling in Goes thans de beschikking heeft, is gebouwd op straathoogte. Ze is donker en onoverzichtelijk. Gedurende 15 tot 20 weken per jaar is er plaats- tebrek. Het nieuwste gedeelte van de eerzetruimte is in de zomer te warm en 's winters te koud. Dit alles geldt in nog sterkere mate voor het sorteer- én pakstation. TOENEMENDE AANVOEREN De heer Lenshoek heeft verder uit eengezet hoe in de toekomst moet worden gerekend op toenemende aanvoeren. Tengevolge van de water snoodramp van 1953 ging 1/5 van het areaal boomgaarden in het gebied van de veiling verloren. Intussen blijkt nu dat herinplanting reeds heeft plaats gehad of binnenkort kan worden verwacht. Bovendien is ook in de niet getroffen gebieden gewerkt aan verjonging van de fruitteelt. Hierdoor zullen hoge eisen worden gesteld aan de uitrusting van de vei ling. De nu ontworpen nieuwbouwplannen hebben ten doel de rationalisatie van de bedrijfsvoering en de verhoging van de produktie. Deze doeleinden kunnen worden be reikt door: le snellere verhandeling van het pro- dukt, waardpor verlies wegens bederf wordt beperkt; 2e hogere prestatie per man/uur, bij het sorteren en verpakken, bij het In tern transport en bij het verladen; (Ingezonden mededeling (adv.) door voortdurende pijn AKBSE^TJES" helpen direct e lattelandsvrouwen kozen presidente Tijdens de provinciale bestuursver gadering van de bond van plattelands vrouwen is de vice-presidente, mevr. W. van Veen-Van Loghem uit Oost burg als presidente gekozen. Zjj leid de tevens deze vergadering, daar me vrouw Huijsman-Griep reeds eerder afscheid had genomen. Als vice-presi dente werd nu benoemd mevrouw M. P. Noome-Giljam uit Krabbendijke. Tijdens deze vergadering werd uit voerig gesproken over het winterwerk. In het najaar wil men in Zeeland een tuincursus organiseren. Op 2 juni wordt in Utrecht een vergadering ge houden van de provinciale besturen met het hoofdbestuur. Van 28 septem ber tot 5 oktober wordt de bondsreis gehouden. De volkshogeschool Meridor in Frankrijk zal worden bezocht. Ook gaat men naar Parijs. Een tweedaags bezoek aan Normandië is hier tevens aan verbonden. AMSTELDIJK, 3 bij Finisterre. ANNENKERK, 3 bij Saigon. BANKA, pas. 3 Kaap St. Vincent nr. Amsterdam. DIEJVLRDIJK, 3 van Bermuda naar Christobal. DELFSHAVEN, 3 bij Las Palmas. GROOTE BEER, 4 te Rotterdam. HOOGKÉRK, 3 bij Guardafui. HELICON, 4 van Guanta nr. Orient. HERA, 4 vn. Paramaribo nr. Deme- rara. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, 3 vn. New York naar Southampton. MATARAM, 3 bij Socotra. NIEUW AMSTERDAM, 3 bij Kp Race. NOORDAM, 3 bij Lands End. OUWERKERK, pas. 3 Ouessant naar Marseille. P. G. THULIN, 3 pas. Lands End. PEPERKUST, 3 te Accra. PR. ALEXANDER, 3 bij Ierland. RIJNKERK, 3 te Antwerpen. SIBAJAK, 4 te Semarang. SCHIE, 3 van Barraduila nr. Cartage na. TJiTJALENKA, 3 bij Rio de Janeiro. WATERMAN, 3 bij Las Palmas. ZUIDERKRUIS, 4 bij Kangeroe Eil. teermachines. De neerzetruimte sluit aan op de veilinghal. Boven het sorteerstation komt een cantine voor het personeel van veiling hal en pakstation. Het nieuwe kantoor komt geheel los van de veilinghal te staan maar zal er wel door middel van een luchtbrug mee worden verbonden. Voor het kan toor komt de afmijnzaal. Op de begane grond is verder de administratie onder gebracht en de directeurskamer. Hier boven komt oen cantine. Onder de af mijnzaal komt het archief. De veilinghal is omgeven door een perron van 1,5 meter breed en overdekt met een 5 meter brede luifel. Hierdoor wordt het lossen en laden der produk ten zeer vereenvoudigd. Langs de noordzijde van de veiling hal komt de spooraansluiting. Het bestuur hoopt met de begroting van de totale kosten op 1% miljoen gulden aan de veilige kant te zijn. In het plan van architect De Bruyne zijn alle nieuwe inzichten betreffende de bouw van veilingen verwerkt. Alle nieuwe veilingen van de laatste tijd zijn door het bestuur bezocht. Wanneer dit plan wordt uitgevoerd zal Goes een der modernste en meest efficiente veilingen van het gehele land hebben. Ingezonden mededeling (adv.) Het afgelopen boekjaar is voor de veilingsvereniging Zuid-Beveland te Goes een gunstig jaar geweest. Er was geen grote oogst maar er werden be hoorlijke prijzen voor het fruit betaald. Hierdoor behaalde de veiling een re cordomzet van niet minder dan ƒ7.411.279,38. De brutowinst over het boekjaar dat werd afgesloten op 31 maart j.l. bedroeg niet minder dan 363.836,89. Dit bedrag werd bijna ge heel gebruikt voor afschrijving. Dit werd meegedeeld op de gisteren in Goes gehouden algemene ledenverga dering van deze veiling. De leiding berustte bij de voorzit ter, de heer J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge die in zijn openingswoord wees op deze dingen en ook sprak over de gunstige exploitatie van het koelhuis. Het nieuwe koelhuis kwam ook praktisch vol met fruit en toen dit was geruimd werden nog veel uien gekoeld. Hierdoor werd de koel huisexploitatie een succes. JAARVERSLAG In zijn jaarverslag maakte de secre taris der vereniging, de heer J. Kake- beeke te Wolfaartsdijk, melding van het zeer bevredigend eindresultaat in het afgelopen boekjaar. Vooral bracht hij dank aan de directeur de heer S. G. Nooteboom met zijn staf. Het afgelopen jaar trad de heer J. J. Lindenbergh te Wemeldinge af als secretaris en werd wnd. secretaris. De heer Kakebeeke nam toen het secretariaat op zich. Verder zeide de heer Kakebeeke in zijn jaarverslag o.m. dat de eierafdeling niet meer renderend is. Besloten is nu deze afdeling te liquideren. De eier- veiling in Breda is bereid gevonden de eierhandel over te nemen. Het bestuur was van mening dat het niet meer op de weg van een fruitveiling ligt om deze exploitatie voort te zetten. VERLIES EN WINST De heer Jac. de Jonge uit Lewedorp bracht verslag uit namens de financi ële commissie. Daarin werd meegedeeld dat het bestuur streeft naar een af- schrijvingspolitiek. Het bouwfonds heeft reeds een bedrag bereikt van 62.228,48. De sorteer- en pakstations van Oudelande, 's Heerenhoek en Co- lijnsplaat leverden het afgelopen jaar een verlies op van samen ruim 24.400. Het slecht uitgroeien van het fruit in zijn gebouwd op straathoogte. Ze zijn het afgelopen jaar is hiervan mede de oorzaak. Het pakstation in Goes had een voordelig saldo van ƒ2334,84. Dit komt door het feit, dat in Goes het hoofdpakstation de gehele winter werk heeft, wat niet het geval is met de bui- tenpakstations. Op het koelhuis werd het afgelopen jaar een verlies geleden van ƒ2137,99, terwijl de eierveiling een verlies ople verde van ƒ11.648,68. Aan provisie werd ontvangen een totaalbedrag van 353.593,68. Met algemene sternen werden balans en verlies- en winstrekening goedge keurd. VERKIEZINGEN In de vacature J. A. van Willegen te Goes werd gekozen tot lid van de fi nanciële commissie de heer M. v. d. Maas te Wissekerke. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de aftredende bestuursleden varieerd programma, waaraan mede- A. J. v. d. Linde te Kloetinge, J. J. Lin denbergh te Wemeldinge en Ir. J. Min- derhoud te Wilhelminadorp. De heer H. B. Pilaar te Goes had zich niet meer herkiesbaar gesteld. In zijn plaats koos de ^vergadering de heer J. Krijger te Driewegen. Door de voorziter werd de heer Pi laar hartelijk dank gebracht voor alles wat deze heeft gedaan in het belang van de veiling gedurende de tijd dat hij bestuurslid was. De contributie voor 1957-58 werd vastgesteld op 1, Verder verleende de vergadering aan het bestuur machtiging tot aankoop van 25.000 stuks nieuwe fruitkisten. De verschillende veilingtarieven voor het nieuwe seizoen werden even eens vastgesteld. De provisie zal bedragen voor ter veiling aangebrachte produkten, leden 5%, niet leden 7 voor buiten het veilingterrein verhandeld produkt le den 3 gasten 5 voor het verpach ten van boomgaarden, mits de pachter de statutaire veilplicht op zich neemt 2 De materiaalhuur zal bedragen voor kisten 6 ct per week en voor bushels en kratten 3 ct per week. De koeltarieven werden als volgt vastgesteld: Voor leden: gewone bewaring de eerste maand 3 ct per kg, iedere maand langer 1 ct per kg. Voor niet leden, gewone bewaring de eerste maand 3 ct per kg, iedere maand langer 1,3 ct per kg. Gasbewaring de eerste maand 5 ct iedere maand langer 1 ct per kg. Voor het sorteren van fruit via het pakstation zal worden berekend 2 ct per kg. Voor partijen waarin meer dan 25 beneden de huishoudkwaliteit voorkomt 2,3 ct per kg. Uit het overzicht van de omzet bleek dat appels het voornaamste produkt vormen van de veiling in Goes. Hiervan werden aangevoerd 11,9 miljoen kg. Peren werden er aangevoerd 4,7 mil joen kg. De totale opbrengst van het fruit was, in het afgelopen jaar ƒ6.761.228,61. W. J. van Bennekom won opstelwedstrijd In de opstelwedstrijd, uitgeschreven door de boekhandel fa. Van Benthem Jutting te Middelburg, in het kader van de Zeeuwse boekenweek, zijn geen eerste en tweede prijzen gevallen. Voor het beste ingezonden werk werd aan W. J. van Bennekom te Mid delburg, leerling van de Chr. H.B.S. voor Walcheren, een aanmoedigings prijs toegekend. Volgens de jury „getuigde het werk van originaliteit goede stijl en sterk opmerkingsvermogen". Daarbij wordt tevens opgemerkt, dat het werk een le prijs zou hebben verdiend, wanneer ook het Zeeuwse aspect zou zijn belicht. Het opgegeven onderwerp luidde: „Wat heeft een Zeeuwse boe kenweek ons te zeggen?" Toeristische routes in Zeeuws Vlaanderen weer open Twee voor het toerisme belangrijke wegen in West Zeeuwsch Vlaanderen zijn nadat zij enige weken voor alle verkeer waren afgesloten, wegens volledige ver nieuwing, weer opengesteld. Het zijn de weg tussen Retranchement en Cadband- bad, welke de Belgische met de Zeeuws- vlaamse kust verbindt en de weg SchoondijkeIJzendijke, een onderdeel van de internationale weg Breskens Gent. Gedurende jaren was men al bezig met het onderzoeken van de mogelijk heid van de bouw. De bestedingsbe perking heeft echter gedeeltelijk roet „Niks bijzonders", zei Adriaan. „Niks bijzonders, dat jubileum van mij". D'r hoeft niets over in de krant te komen, want 't is de moeite niet, veertig jaar gewerkt te hebben bij de Stoomboot diensten." Dat was ongeveer drie weken gele den, toen wij Adriaan van 't Westeinde uit Hansweert, die veertig jaar in dienst is geweest bii de Provinciale Stoombootdiensten In Zeeland uit zijn tent wilden lokken om enkele voor vallen uit zijn loopbaan te vertellen. Adriaan had daar niet veel zin in, sterker nog, Adriaan hield zijn lippen stevig op elkaar. Na evenwel vooraf nog het „bevel" te hebben gegeven: „Geen poespas in de krant, absoluut geen poespas." Gisteren is het de dag van het ju bileum geweest. Adriaan wars van alle huldebetuigingen is echter toch een beetje in het zonnetje gezet. In Vlissingen heeft gisteren de Com missaris der Koningin deze trouwe werker bij de Zeeuwse Provinciale Stoombootdiensten hartelijk gehuldigd en hem in ronde taal bedankt voor zijn toewijding en nauwgezetheid, in de af gelopen jaren betoond. Vau In Goes, in zaal Krijger, wordt mo menteel een grote DAF-tentoonstelling gehouden, die verzorgd wordt door de dealer voor Zeeland, de fa. W. A. de Groene en n. uit Kapelle. Een bezon- derheid is het allernieuwste snufje van Van Doorn Automobielfabriek: de tor pedofrontlijn, een tentoonstellingspri meur in geheel Nederland. De eerste van zulke wagens zullen pas eind ju ni worden afgeleverd. Temidden wagens, die van al die schitterende variëren van 724 ton, waren verscheidene 3-dimensionale fo to's te zien van DAF-fabrieken en wa gens. Van Doorns Automobielfabriek is de enige grote Nederlandse fabriek in zijn soort. Zij exporteert veel van haar wa gens naar de Zuidamerikaanse landen. Ook vervaardigt zij legerwagens. De commissie ter voorbereiding van de tweede Hajuto van 13-21 september te Goes deelt ons het volgende mede: De animo tot deelname onder de Goese middenstanders is zeer bevredi gend gebleken. De aandrang van fabri kanten en grote firma's buiten Goes om ook met een stand te mogen uitkomen, is echter zo groot, dat de commissie het niet verantwoord acht de enkele meters standruimte, die nog beschikbaar zyn, langer te blijven reserveren. De belangstelling is niet te ver wonderen wanneer men ziet wat de commissie tot stand heeft gebracht om het publiek te trekken. Daar is in de eerste plaats Nederlands fraai ste en volmaakste waterorgel dat met zijn sprankelende kleurenfontei- nen een lust is voor oog en oor. Voorts brengt de bekende radiozan ger Charles Aerts elke avond van 10- 12 uur met zijn radio-ensemble een ge- werken o.a. Maria Zamora met haar Showorkest, de Selvera's musical-show het kwartet Jan Gorissen met Max van Praag en het showorkest van Martin Erich met zijn vermaarde Fluor-show. Voor de vrolijke noot in deze program ma's wordt gezorgd door Mans uut Twente, André Meurs, Mr. Doodle, de Notenkrakers en Peter Piekos. Variété en acrobatiek zijn in handen van de Osmani's en The Limbers en de muzi kale clown Rexis, waarbij de accorde onsolisten Willy Ré, Tonny Bakkenes en de Pico's voor omlijsting zullen zorgdragen. Elke avond een afwisse lend programma door Neerlands favo rieten wordt aldus binnen het bereik van ieders beurs gebracht. Maar ook de amateurs worden niet vergeten. Beoefenaars van zang, mu ziek en voordracht kunnen in een ei gen programma optreden. Radio Luxemburg zorgt voor de omlijsting en de uitzending van hun program ma. GOES KRIJGT EEN SPLINTERNIEUWE LAGERE TECHNISCHE SCHOOL. Deze mededeling deed de directeur van de ambachtsschool aan de Westwal, de heer C. J. Buurman, tijdens de openbare les, die gisteren is gehouden. En er klonk triomph in zijn stem. Na een lange tijd, waarin verschillende (grote) moeilijkheden moesten worden over wonnen, is eindelijk het succes geboren. Gisterochtend is van het ministerie de vergunning gekomen voor het laten aanbesteden van de bouw van de school. De heer Buurman merkte op, dat de gemeente Goes in niet onbelangrijke mate tot dit verheugende feit heeft bijge dragen. De loco-burgemeester, de heer J. J. van Melle, wees er echter op, dat voornamelijk de heer Buurman zich voor deze zaak heeft beijverd. De bouw van de lagere technische school is de bekroning van ontzaggelijk veel werk door de heer Buurman verricht, aldus da heer Van Melle. in het eten gegooid. De minister wist geen weg meer in het probleem van de scholenbouw: het gevolg was, dat een commissie voor onderzoek moest worden ingesteld, die een urgentie- lijst opmaakte. En hierop kwam ook de thans aan te besteden school voor. Wel is er op gewezen, dat op Zuid- Beveland geen plaats is voor twee technische scholen. In zijn toespraak voor de ouders van de leerlingen wees de heer Buurman op het feit, dat de Kon. Mij. „De Schelde" leerlingen werft voor de Technische School in Vlissingen. Zij doet dit door bussen te laten rijden, die de leerlingen vanuit alle delen van Zeeland naar Vlissingen brengt. Spre ker wilde hierop geen kritiek uitoefe nen. Wel gaf hij de ouders, die voor een dilemma geplaatst worden, da raad in overweging te nemen dat het bedrijfsleven op Zuid- en Noord-Be veland hier wellicht schade van kan ondervinden. Hij kon hierbij nog op merken, dat ook op de school in Goes de mogelijkheid bestaat reiskostenver goeding te verkrijgen. Verandering onderwijsvorm De richting voor het onderwijs bij de nijverheidsscholen Is de laatste tijd steeds meer algemeen vormend gewor den. De ambachtsschool te Goes za] deze onderrichtvorm ook gaan toepas sen. Zo zal naast praktijk en vaktheo rie ook tüd worden besteed aan het geven van lessen in Engels, biologie, geschiedenis en maatschappijleer. Wat de avondschool betreft, daar wil men het part-time systeem gaan invoeren. Een middag in de week en een avond zal worden lesgegeven. Thans is het nog zo, dat vier avonden in de week de leerlingen moeten komen. Wanneer de nieuwe school betrokken wordt, hoopt men dit voor alle cursussen te kunnen toepassen, mits echter het be- drytsieven hiermede akkoord gaat. Dat vond Adriaan toch wel leuk. Hij glunderde zelfs bij het in ontvangst nemen van de lof, hem door de Com missaris der Koningin toegezwaaid. En meer dan verrast was de heer Van 't Westeinde, toen hij hoorde dat H.M. de Koningin hem de ere-medalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau had toegekend. De Commissaris spelde hem de hoge on derscheiding op de borst, een onder scheiding, waarop de Hansweertse kaartjesverkoper heus wel trots is. Zeven en dertig jaar is hij ponton knecht geweest, daarna werd hij kaartverkoper bij de Stoombootdiens ten. De waardering voor zijn trouw werd ook in klinkende munt tot uiting ge bracht: een enveloppe met inhoud. Toen sprak Adriaan niet meer over poespas. KAMPERLAND C.B.T.B. Zaterdagmiddag vergaderde de C.B.T.B. in Renata onder leiding van de heer M. A. v. d. Maas Na behandeling van verschillende huishoudelijke zaken, werd door de heer P. Balkenende van Wissekerke een onderwerp behandeld over: „Polders en Waterschappen". Uiter aard leverde het punt over de concen tratie van polders een belangrijk aandeel van het onderwerp. Hierbij kwam onder andere ter sprake, de voor- en nadelen van kleine polders, welke mogelijkheden er zijn om die nadelen op te heffen, welke mogelijkheid is gekozen en hoe hét be stuur van het nieuwe waterschap Noord- Beveland zal worden ingericht. Na deze uiteenzetting volgde nog een drukke be spreking. KAPELLE Plattelandsvrouwen op reis. De plaatselijke afdeling van de bond van plattelandsvrouwen heeft een zeer geslaagde reis gemaakt naar de Gero- fabrieken in Zeist. Verder werd een rond rit gemaakt door de mooie omgeving van SoestdijkBaarn en Hilversum. De be langstelling voor deze reis was groot. Nutsspaarbank. Bij de plaatselijke Nuts- spaarbank werd in de maand mei inge legd ƒ4132,20 en terugbetaald 7504,45, zodat er een nadelig spaarsaldo was van ƒ3372,25. Er kwamen drie nieuwe reke ninghouders bij zodat het aantal reke ninghouders steeg tot 82. KLOETINGE Raad vergadert. Hedenavond om half acht zal de raad in vergadering bijeen komen. De agenda vermeldt 14 punten. Wij noemen een voorstel om het verzoek van de Stichting Zeeland tot het ver lenen van medewerking aan de samen stelling van het bestuur der Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland aan te houden. Verder is er een voorstel om een krediet van ƒ750,— te voteren voor het beschikbaar stellen van premies voor het vervangen van privaattonnen door W.C.'s. KRABBENDIJKE Plattelandsvrouwen. De plattelands vrouwen van Krabbendijke hielden hun voorjaarsvergadering onder leiding van de presidente, mevrouw WoutersenTen Have. In het bestuur Werden voor drie jaar gekozen de dames C. Griep en M. van Baren. Op 13 juni g-at de vereniging een zomerreisje maken naar de AaBe-fa- brieken te Tilburg en een sierplanten kwekerij te Oisterwijk. Hiervoor bestond veel animo. Na de pauze hield mej. R Lanser van de V.E.E.N. een interessante lezing met als onderwerp „Het grote ge mak van elektrische toestellen in de huis houding". Voetbal. Zaterdag speelde een gecom bineerd elftal van de voetbalvereniging „Krabbendijke" een wedstrijd tegen een elftal van de „Westhoek" uit Oudenbosch. De gasten moesten met 61 hun meerdere erkennen in Krabbendijke. ST. ANNALAND Bouwplannen vorderen. De bouwplan nen van de Ned. Herv. kerk te Sint An- naland worderen gestadig. Van de bouw' en restauratiecommissie is reeds de goed' keuring ontvangen, zodat de toezegging van de nodige bouwvolume spoedig kan worden verkregen. Verder is er één de zer dagen een vergadering geweest op het nieuwe gemeentehuis in de Bierens- straat met de inspecteur van het lager onderwijs, de bouwkundig inspecteur van het L.O., B. en W., het schoolbestuur, het hoofd van de O.L. School en de kerk voogden. Op deze vergadering is besloten, dat de inspectie Goes goedkeuring zal verlenen om het schoollokaal af te bre ken. Het catechisatielokaal der Ned. Her vormde kerk is als leslokaal afgekeurd, waarom de kerkvoogdij achter de consis torie een nieuw lokaal zal moeten bou wen, dat tijdelijk dienst zal doen, wanneer dit nodig mocht blijken te zijn, als school lokaal. Wie is de eigenaar? Door de Rijks politie te Sint Annaland zijn twee jaar lingen, afkomstig uit de Weihoek opge vangen. Wie is de eigenaar van deze die ren met de letters en nummers DRDK 9676 en ZB 16266? Gegadigden kunnen zich tot de Rijkspolitie wenden. ST. PHILIPSLAND Geslaagd voor brandwacht. Op 'het ge meentehuis legde een aantal brandweer lieden examen af voor brandwacht 2e klas. Hiervoor slaagden de volgende per sonen: C. M. .Stouten (comm.), C. den Braber (ondercomm.), W. M. Vermeulen (brandmeester), J. Ligtendag (onder brandmeester), M. Kaashoek en P. Wolse (pompbedienden) en M. Zwagemaker, C. van Schelven, M. v. d. Est, A. v. d. Dus- sen, J. Plandsoen, J. Verwijs, M. van Du ren en L. Walpot. De eerste cursus voor dit examen werd gegeven door de heer C. Stouten, de ver volgcursus door de heer Swieb van het brandweerwezen te Breda. De adjunct- inspecteurs Kortens en Van Zuilenkom namen het examen af. GOES, 4 juni Kruisbessen 55.30— 69.20; Aardbeien p. kg 130180; afw. 91; p. doos I 4061; II 3048. Groen ten: Kropsla A II 1018; B I 9; Bloemkool A II 31—42; B I 25; Afw. 2030; Komkommers A I 51ƒ55; B I 4347. Spinazie 8.5015; Lamsoren 34 —40; Zeekraal 71—81; Sjalotten 6—11; Wortelen 36—61; Radijs 15; Peulen 210; Vr. aardappelen grote 36; Drielin gen 30; Oude aardappelen 11. KRABBENDIJKE e.o., 4 juni Kruisbess. 47.50—103 p. 100 kg. Aard beien: Deutsch Evern I 3540; II 21 37; Regina I 39—52; II 22—28; Mache- raus Frühernte I 4858; II 2540, al les per doos. KAPELLE-BIEZELINGE e.o., 4 juni Kruisbessen 52.6074.10; Aardbeien p. doos van 2 ons: Regina I 4055; II 28 —40; Mach. Fr. I 42—61; II 28—40; D. Evern I 4349; II 2637; Mad. Lefe- ber I 35—47; II 24—31; Sengana I 45; Aardbeien p. kilo: I 114121; II 98 120; afw. 68—106. VISMIJN VEERE, 5 juni 2026 kg Export garnalen 219245; 156 kg Schar 43 62; 187 kg Tong 216—285; 113 kg Rog 47—57; 23 kg Griet 85—130; 3 kg Pa ling 149—299; 3 kg Visiever 69—149.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2