Geslaagde rimboe jacht bij Vrouwenpolder Tholenaars genoten van goede fanfaremuziek Inbraak in VGLO-school Middelburg te Wanneet krijgt Zeeland nu eens een echt garnizoen? Middelburg krijgt onoverdekte fietsenbewaarplaats Orthodoxe predikant gekozen in curatorium gymnasium Douchecellen in Gapinge Middenstandsconsulent sprak over problemen van smeden Aquariumver. te Tholen organiseerde tentoonstelling Een ongezond leven? JHR. DE CASEMBROOT Driedaags defensie bezoek in Zeeland Officiële ontvangst in Rillands raadhuis Hervormde kerk St. Annaland wil geen belasting Capaciteit van 180 rijwielen Tussen Lange Delft en Korte Burg Traditie en kerkelijkerichting"in Middelburg Padvinders uit Goes, Vlissingen en Middelburg hielden: Schuttersconcours in Kapelle f Sterrit CJMV- CJVF op de Bevelanden Organisatie van Concordia Vulen balpennen en wekker als buit Ter gelegenheid van het tweede lustrum Dinsdag 4 juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 „IK KAN ER WERKELIJK niet bij met mijn verstand dat een stra tegisch zo uitermate belangrijke provincie als Zeeland niet één garni zoensplaats heeft. Nu ja, we hebben hier een marinebasis in Vlissingen en een opleidingsschool in Middelburg, maar verder ook niets. Ik hoop, dat U deze wens van mij aan de hogere regionen zult willen door geven." Deze woorden sprak de Commissaris der Koningin, jhr .mr. A. F. C. de Casembroot maandagmiddag in het raadhuis van Rilland-Bath, waar een vijfendertigtal autoriteiten van het Defensie Studiecentrum officieel werd ontvangen, o.w. luit-generaal Th. E. E. H. Mathon, res. luit.-generaal G. Giebel, vice-admiraal b.d. C. W. Slot en generaal- majoor K.N.I.L. b. d. Th. E. J. de Bie. Het gezelschap is drie dagen in Zeeland te gast waar het te Hansweert, Kruiningen, Middelburg, Vlissingen en Zeeuwsch-Vlaanderen de in het N.A.T.O.-verband strategisch belangrijke punten zal bezoeken. Dat de officiële ontvangst in Zeeland nu juist te Rilland moest plaatshebben had verschillende redenen. Niet alleen omdat burgemeester J. C. W. Jobse een oud-marineofficier is en omdat Rilland nu toevallig aan de poort van Zeeland ligt, maar in het bijzonder om dat deze gemeente zulke nauwe ban den krijgt met onze defensie, nu bin nenkort een groot deel van het lucht- jnachtpersoneel uit Woensdrecht en Ossendrecht in Rilland komt wonen. Burgemeester Jobse sprak er tij dens de gezellige ontvangst In de raadszaal zijn vreugde over uit, dat hjj in dit landbouwdorp een zo illus ter militair gezelschap mocht verwel komen. Hij dacht daarbij ook aan de prettige tijd, toen hij als marine-offi cier met vice-admiraal Slot mocht samenwerken. N.A.T.O.-schakel Commissaris De Casembroot had eveneens prettige herinneringen aan de Zeeuwse tijd van admiraal Slot en hij gei het van het grootste belang te ach ten, dat de heren van het Defensie Stu diecentrum na de maandenlange cur- «ussen over Zeeland als NATO-defen- sieschakel nu eens persoonlijk met dit belangrijke gewest kennis maken. Na de wens te hebben geuit, dat Zee land eindelijk ook eens een of meer garnizoenen binnen haar grenzen zal fnogen huisvesten, wenste hij de gas ten enkele leerrijke en prettige dagen in Zeeland. Luit.-generaal Mathon, de directeur van de D.S.C., dankte tenslotte voor de prettige ontvangst, waarna het gezel schap nog geruime tijd genoegelijk bij een was. Donderdag, na de driedaagse excur sie, zal het gezelschap te Middelburg de gast zijn van de commissaris der Koningin. C.J.V.F.-meisjesdag in Goes Uitgaande van de Prov. Commissie Zeeland van het CJVF-meisjesverbond zal er op 22 juni a.s. in „De Prins van Oranje" te Goes een meisjesdag wor den gehouden waarvoor een aantrek kelijk programma is samengesteld. In dé morgenbijeenkomst zal worden ge sproken door mej. Da. de Neeling te Zuidzande. Onder leiding van mej. 1. Lagerwaard is er 's middags een soort vossenjacht door de stad Goes. De dag wordt dan besloten door een lekespelopvoering door de Goese leke- spelgroep onder leiding van Wika Hiensch. Vrijwillige bijdragen In navolging van verschillende an dere plaatsen heeft de kerkvoogdij der Ned. Hervormde kerk te St. Annaland besloten een poging te wagen de ker kelijke belasting af te schaffen en te doen vervangen door vrijwillige bij dragen. Het vaststellen van de hoofdelijke omslag leverde vele moeilijkheden op, zodat de een soms te laag en de ander onbewust te hoog werd aangeslagen. In verband hiermee wil de kerkvoog dij van St. Annaland -andere wegen bewandelen, die naar men hoopt min der moeilijkheden zullen opleveren, terwijl tevens de basis van vrijwillig heid ongetwijfeld voor de leden aange namer zal zijn dan een „aanslag". NAAR aanleiding van een vraag van het C.H.-raadslid, de heer Baars, deelde burgemeester mr. dr. N. Bolkestein in de gistermiddag gehouden raadsvergade ring mee, dat het in de bedoeling ligt do verbinding tussen Lange Delft en Nieuwe Burg spoedig te bestraten. Tevens bestaat het voornemen, hier een fietsenstalling te projecteren in de vorm van een onoverdekte parkeerplaats. De wethouder van openbare werken, de heer L. J. van 't Westende, voegde hier nog aan toe, dat deze fietsenbewaarplaats een capaciteit van 180 rijwielen zal krijgen. De bestrating van de Stroopoortgang zal eveneens in deze ver betering worden opgenomen. De rijwielblokken, die hier thans aanwezig zijn, zullen dan verdwijnen. Tevoren had de fraktiegenoot van de heer Baars, de heer A. J. Kaland, het WAAROM IS HET COLLEGE van b. en w. van Middelburg bij het samenstellen van een voordracht voor de benoeming van een curator voor het gymnasium afgeweken van het voorstel van het curatorium? Deze vraag stelde gistermiddag de heer L. A. Schenk (V.V.D.) in de Middelburgse raad. Uit het antwoord van burgemeester mr. dr. N. Bolkestein bleek, dat b. en w. zich hebben willen aansluiten bij de traditie, die rond de benoeming van curatoren dezer middelbare school is gegroeid. En deze traditie, aldus de burgemeester, ,is zo, dat een Hervormde Middelburgse predikant deel uitmaakt van het college van curatoren, een predikant bovendien die de orthodoxe richting is toe gedaan. Het college van curatoren had voor gesteld als eerste op de lijst te plaat sen ds. Van Houte en als tweede ds. W. Dijckmeester. B. en w. waren hier van afgeweken en boden de raad de voordracht in omgekeerde volgorde aan, hiermede dus min of meer te ken nen gevend de verkiezing van ds. Dijckmeester op prijs te zullen stellen. De heer Schenk informeerde naar de beweegredenen hiervan. Eerst wilde de raad in besloten zitting over deze materie spreken, doch naderhand werd het toch beter geacht deze aangelegen heid maar in het openbaar te behan delen. De voorzitter zette uiteen dat tot op heden een Hervormde orthodoxe pre dikant deel heeft uitgemaakt van het curatorium. Het is het college van b. en w. gebleken dat de bevolking van Middelburg en van Zeeland hieraan veel waarde hecht. B. en w. hebben zich op het standpunt gesteld dat een kandidaat gesteld dient te worden, die representatief is voor Zeeland. In de kwaliteiten van de beide predikanten wilde de voorzitter niet treden hij Tijdens de raadsvergadering van Vrouwenpolder is besloten om het ta rief voor het gebruik der douchecellen te Gapinge vast te stellen op f 0.30. Men zal van de cellen op vrijdagavond van 79 uur en zaterdagmiddag van 13 uur kunnen gebruiken. Vastgesteld werd de vergoeding van de bijzondere lagere scholen in Vrou wenpolder. Enige begrotingswijzigin gen 1956-1957 werden goedgekeurd. Het voorstel, om als schoonmaakster voor het stadhuis mej. Dingemanse en voor het badhuis mevrouw Bakker- Felius te benoemen, werd aangeno men. Goedgekeurd werd de rekening van de vleeskeuringsdienst over 1956, Vrouwenpolder zal f476 moeten bij dragen. achtte beiden persoonlijk zeer ge schikt doch rekening moet worden gehouden met, aldus de voorzitter, de aparte traditie van deze openbare school, die door veel leerlingen van orthodoxen huize wordt bezocht, leer lingen, die in een andere streek van het land waarschijnlijk naar een chris telijke middelbare school zouden gaan. Resumerend kwam de voorzitter tot de conclusie, dat de aanvulling van het curatorium met een orthodoxe predi kant wijlen ds. Van Voorst Vader was ook orthodox meer het gevoe len van de ouders der leerlingen weer geeft en meer in de lijn der traditie ligt, dan het benoemen van een vrij zinnige opvolger. Het college van cu ratoren telt zes leden, hiervan kun nen er, aldus de voorzitter, drie tot „rechts" en drie tot „links" worden gerekend. Dat evenwicht moet niet verbroken worden, menen b. en w. Hier is, voegde de voorzitter nog aan zijn mededelingen toe, geen sprake van discriminatie van een richting, doch uitsluitend van het zoeken van het belang der school, die, zo zeide spr. niet kleiner moet worden. De heer Schenk kon zich niet ver enigen met het gegeven antwoord. Hij zeide van mening te zijn dat het cura torium een breed standpunt had in genomen. In de Hervormde Kerk ter plaatse is, aldus spr., sprake van een kentering. Spr. doelde hierbij uiter aard op de na-oorlogse ontwikkeling in deze kerk, waarbij men o.a. niet meer spreekt van richtingen, doch van modaliteiten. Ds. Van Houte is, zo voegde spr. hieraan toe, in Middelburg volwaardig predikant van de Herv. gemeente. B. en w. gaan echter in tegenstelling tot de Herv. Kerk we gen en schiften, terwijl curatoren dat juist niet deden. De vrijzinnigen zijn, zo betoogde hij nog, volwaardige lid maten van de Hervormde Kerk. Ten slotte zeide de heer Schenk het be droevend te vinden, uit het voorstel van b. en w. te moeten opmaken, dat de godsdienstige overtuiging van de beide Hervormde predikanten is ge wogen. De raad ging hierna over tot stem ming. Op ds. Dijckmeester werden 12 en op Ds. Van Houte 5 stemmen uit gebracht. De meerderheid van de raad bleek dus achter het gevoelen van b. en w. te staan. bedroevend genoemd, dat de bedragen, die Middelburg voor de bouw van wo ningwetwoningen krijgt toegewezen, zo bedroevend laag zijn. Hij vroeg het college van b. en w. al het mogelijke te wilen doen om een bedrag uit de „reserve-pot", die hiervoor bestaat, los te krijgen. In zijn antwoord haalde burge meester Bolkestein aan, dat men uit gaat van de toestand, zoals die was in het verleden. Dit jaar is Zeeland 500 woningwetwoningen toegewezen. Het college heeft reeds ter bevoegder plaatse geprotesteerd, evenals Ged. Staten dit hebben gedaan of nog zul len doen. HERBOUW In het verleden bestond de bouw in Middelburg vaak uit herbouw; de bouw van woningwetwoningen was toen ge ring dat geeft thans een ongunstige weerslag.. Burgemeester Bolkestein zei tenslotte, dat het protest niet veel heeft geholpen. Wel is er nog een „pot" de reserve onverdeeld gebleven. Hiervoor kan men verzoeken indienen. Dit is gedaan. Het resultaat is nog een vraagteken. De heer M. Wattel (A.R.) informeer de naar de aanschaf van een veegma- chine, welke aanschaf hij urgent noem de. Op het ogenblik moet de gemeente echter, zo viel uit het antwoord van de voorzitter te beluisteren, alle kapitaals uitgaven, uitgezonderd woning- en scholenbouw, achterwege laten. Het toerisme eist veel arbeidsuren van de politie, zei de heer Wattel ver der daarbij bestaan er nog twee va catures bij het gemeentekorps. Op het ogenblik is het alleen moge- (vervolg op pag. 5) Ingezonden mededeling (adv.) Velen leiden een ongezond, onnatuurlijk leven. Gevolgenslappe werking der orga nen, onzuiver bloed, verstopping. Daar door onstaan moeheid, hoofdpijn, puistjes, aambeien enz. HERBES AN kruidenthee geeft het lichaam zijn natuurlijke werking terug 1 Verkrijgbaar bij apotheker of drogist 11.80 per groot pak, voldoende voor maanden, Ruim 200 welpen uit Goes, Middelburg en Vlissingen waren zater dagmiddag in het Oranjebos bij Vrouwenpolder verzameld, toen akela Pierhagen de vlagceremonie en hordenroep inleidde. Akela vertelde, dat ook Baden Powell in Afrika was geweest en daar toen vele negerstammen ontmoet had. Vanmiddag zouden de welpengroepen zich tot negerstammen moeten omtoveren. De groepen hadden zich voorbereid want het werd een leuke verkleedpartij. Na een half uur waren de welpen echte Hottentotten, Zoeloe's, Bantam- stammen enz. geworden. Het signaal van verzamelen ging en daar kwam het opperhoofd Dinizoeloe, een zeer massale neger met een echte neusring getooid, met zijn gevolg uit het bos. Dinizoeloe sprak de negerstam men toe en opende de rimboejacht. De stammen kregen in het bos aller lei rimboe-activiteiten te verrichten, Twee jubilarissen Zesenvijftig schutters van 17 sociëteiten hebben zaterdagmiddag deelgenomen aan het jubileumconcours op de staande wip dat werd georganiseerd door de hand boogsociëteit „Willem Teil" te Kapelle. Dit gebeurde ter gelegenheid van het feit dat twee leden van deze Kapelse sociëteit de heren H. A. Mol en F. van Loenhout. veertig jaar schutter waren. Burgemeester H. G. van Suylekom sprak een openingswoord en loste ver volgens het eerste schot. Na afloop van de wedstrijden reikte de burgemeester in café „Sport" de prijzen uit. De uitslagen waren: Hoofdvogel: J. Smallegange Azn, „Zorgvliedt", Elle- woutsdfjk. Deze ontving ook de wissel beker. Ie zijvogel: Iz. van Wingen, Zorg vliedt, Ellewoutsdijk. 2e zijvogel: A. v. d. Dries. Vrije schutters". 's-Heerenhoek, le hoofdkal: A de Jonge Jzn„ „Soranus", Heinkenszand. 2e hoofdkal: Iz. v. Wingen, Ellewoutsdijk. le onderkal: J. Rijk, ,,A.D. L.M.", Kwadendamme. 2e onderkal: J. Korstanje, „Spes Nostra", Ovezande. le klep: Iz. van Wingen, .Zorgvliedt". Elle woutsdijk. 2e klep: J. van Doorn. idem. 3e klep: P. Rentmeester. „Willem Teil", Overzande. le prijs kleine vogels; P. Re- mijnse, „Eensgezindheid", 's-Heerenhoek. 2e pr. G. Geense, „Edele handboog", Ou- delande. 3e pr. P. Remijnse, 's-Heeren- hoek. 4e pr. Jb. Glas, „Willem Teil", Ka pelle. 5e pr. A. Westveer, „Edele hand boog", Oudelande. 6e pr. C. Westdijk, „Zeelandia", Ovezande. (Ingezonden mededeling (adv.) W' zoals boogschieten, assegaaiwerpen, zegen wagenrace; er was een ontmoe ting met een blanke zendeling enz. enz. Een hoogtepunt was de rimboe- dans, die de verschillende stammen voor het opperhoofd mochten uitvoe ren. 's Avonds was er een gemeenschap pelijk kampvuur, dat geleid werd door schipper Papagaai. Oubaas Zuurmond vertelde daar een machtig verhaal van Baden Powell en aan het slot nodigde het opperhoofd Dinizoeloe de stammen uit voor een krachtige slotyell. Na deze belevenissen keerden de zwartjes 's avonds per bus naar huis terug. Voordat de kleine deelnemers weer onder de schone lakens gestopt konden worden hebben de moeders hun welpen nog een flinke schrob- beurt moeten geven om ze weer in het land van de blanken terug te brengen. Tenslotte zij nog vermeldt dat de jury, die de kleding, dans, zang en muziekinstrumenten van de stammen beoordeelde tot de volgende uitslag kwam; le. de gecombineerde horde Berdenis van Berlekom-Paui Kruger- groep; 2e. de Berdenis van Berlekom- horde beiden te Middelburg en 3e werd de horde van de Hertog van Beierengroep te Goes. De ringen Goes en Omstreken en Oost Zuid-Beveland van het CJMV en het CJVF meisjesverbond hebben za terdag in Kloetinge een zeer geslaagde zomerdag georganiseerd. Aan deze zomerdag was verbonden een sterrit voor alle deelnemers. Ruim 75 leden van beide organisaties op de Bevelanden namen deel aan deze ster rit en zomermiddag. Er moest worden gestart van drie plaatsen, namelijk Kruiningen, Driewe gen en Kloetinge. Hier ontvingen alle groepen een schema waarop stond aangegeven hoe zij moesten fietsen. Onderweg moesten verschillende opdrachten worden uit gevoerd. Van tevoren was niet bekend gemaakt waar men uiteindelijk terecht zou komen, voor het zomèrdagfeest. Opmerkelijk was het dat de groepen, die in Kloetinge startten en daar ook weer tërecht moesten komen op de weide van de heer Van Iwaarden, de meeste uitvallers noteerden. De uitslag van de sterrit was als volgt: Voor de deelnemers, die in Kruinin gen waren gestart: Winnaars de dames M. Francois en M. Wisse uit Rilland Bath met de heren R. Wesdorp en C. van Boven uit Hansweert. Voor de deelnemers die in Driewe gen startten waren de winnaars de da mes T. Potter en M. Mol uit Oudelande. De sterrit met startplaats Kloetinge werd gewonnen door de heren P. Ver burg en J. Narebout te Kloetinge. Toen allen op het terrein in Kloetin ge waren aangekomen begon daar een vrolijk buitenprogramma. Mevr. Jebbink-Paap uit Kapelle, pre sidente van de meisjesring Goes, sprak een openingswoord. Onder leiding van mej. D. Dekker uit Kloetinge werden verschillende volksdansen beoefend en de heer Joh. Leendertse uit Kapelle leidde enkele buitenspelen. De afdeling Walcheren van de Bond voor smeden en constructie- en machi nereparatiebedrijven kwam onder voorzitterschap van de heer S. Hille- brand van St. Laurens in Middelburg in vergadering bijeen. Na afhandeling van een aantal huishoudelijke zaken kreeg de heer A. Korstanje, Rijksmid- denstandsconsulent voor Zeeland het woord, die een aantal problemen van het smedenbedrijf aan de orde stelde. Het eerste probleem was dat van een efficiënte boekhouding en kostensta- bilisering. De meeste boekhoudingen hebben een fiscale inslag en daardoor heeft de ondernemer geen inzicht in het kosten verloop van zijn bedrijf, waardoor een zekere bedrijfsblindheid kan optreden. De heer Korstanje meende, dat de bedrijfsboekhouding zodanig moet worden opgesteld, dat deze een kom pas wordt voor de bedrijfsvoering. Eerst dan is een gezond bedrijf met rationele bedrijfshandelingen moge lijk. Zaterdagavond is te Tholen op het Marktplein een muziekavond georgani seerd door Ce vereniging „Concordia". Des middags kwamen de besturen van de deelnemende verenigingen in de zaal van de heer Van Boven bijeen, waar zij wer den begroet door de voorzitter van „Con cordia" de heer J. Elzakkers. Hierna werden zij toegesproken door de heer C. Hage uit St. Maartensdijk, de voorzitter van de bond voor Tholen; zijn toespraak werd namens de deelnemende verenigin gen beantwoord door de heer Bertens te Halsteren. RONDGANG Op de Kaai stelden de deelnemende verenigingen zich fra^om een rondgang te maken door de ^SSjjeente. Toen de korpsen op de Markt waren gearriveerd werd gezamenlijk een tweetal marsnum mers ten gehore gebracht onder leiding van de heer A. Verswijveren. Eveneens onder diens leiding begon Concordia van Tholen om half vijf de reeks concerten. Om 5 uur concerteerde op de kiosk de Oud-Vossemeerse Muziekvereniging o.l.v. de heer J. Oomes. St. Cecilia „Eensgezindheid" uit Hal steren speelde tenslotte nog voor de pauze ol.v. de heer M. Gijzen. TUSSEN zaterdagmiddag 1 uur, toen kinderen en leerkracht de V.G.L.O.- school aan het Veerse Bolwerk hadden verlaten en hun terugkeer gisteren, maandagmorgen negen uur, hebben vermoedelijk kwajongens zich toe gang verschaft tot het lokaal. Twee ruitjes waren met een steen stukgegooid of geslagen, waarna de dader(s) door inklimming het lokaal betraden. Zij hadden zich eerst toe gang verschaft tot het gebouw van de o.l. school aan de Nederstraat (het V.G.L.O.-lokaal is een onderdeel van dit gebouw) en zich in het bezit ge steld van de sleutel van de school- kast. Eerst om kwart voor tien de ge broken ruitjes waren uiteraard al eer der opgemerkt riep één van de leer lingen „Meneer, de wekker is er niet". Het bleek, dat deze was weggenomen, alsmede een tekendoos. De dader(s) hadden alle kastjes doorzocht en ver schillende vul- en balpennen van de leerlingen meegenomen. Later werd de tekendoos in de omgeving van de school, in de bossages van het Veerse Bolwerk, teruggevonden, evenals een aantal uit de school afkomstige papie ren. De recherche stelde een onderzoek Om 7 uur begon M.V.K. uit St. Maar tensdijk (dir. J. C. Geluk), gevolgd door „Euphonia" van de inrichting „Vrede rust", O.B.K. uit Stavenisse, „Concordia" uit St. Philipsland en tot slot „Accele rando" uit St. Annaland. Voor deze concerten bestond zowel des middags als des avonds een ruime be langstelling. Het was echter zeer jammer en ui terst storend voor de muziekgezelschap pen, dat de jeugd regelmatig over het marktplein holde, de wat groteren af en toe met de fietsen tussen" de luis teraars reden en ook de motorrijders en bromfietsers en zelfs automobilisten raasden met veel lawaai door het pu bliek. Vervolgens werd het kredietpro bleem besproken, waarmee de consu ment ten nauwste betrokken is. Uit da vergadering kwam naar voren, dat een smid meer werker dan boekhouder is en hij dikwijls het land heeft aan het schrijven van nota's. De consulent stelde daar tegenover, dat de leveran ciers steeds meer op contante betaling aandringen. De heer Korstanje wees in dit ver band op de schilders in Zuid- en Noord-Beveland, die zojuist hebben aangekondigd, dat in den vervolge rekeningen per maand zullen worden afgegeven. Hij raadde de smeden aan dit goede voorbeeld te volgen. Het volgende belangrijke onderwerp was het inruilprobleem. Steeds meer wensen de afnemers voor hun te ver vangen duurzame verbruiksgoederen hoge bedragen te ontvangen. Voorzich tigheid zij hierbij geboden, daar de toch al niet hoge winstmarge op deze wijze nog schraler wordt. OMSCHAKELING Vervolgens werd de omschakeling van de dorpssmid op de landbouwme chanisatie besproken. Deze omschake ling is snel verlopen en heeft vrij veel aanpassingsvermogen van de dorps smid geëist. Gelukkig worden cursus sen dienaangaande door zeer velen be zocht. Er zijn momenteel reeds 50.000 trekkers op landbouwbedrijven aan wezig met een gezamenlijke waarde van 400 miljoen gulden. Tenslotte heeft de heer Korstanje, gewezen op de vele schone zijden van het beoefenen van een ambacht in de middenstandssector. Er moet uiteraard hard worden gewerkt, maar men kan zijn zaken zelf organiseren, is baas in eigen huis en kan een bedrijf tot ont wikkeling brengen. Voor flinke jonge middenstanders, die durven aanpakken is zeker een behoorlijk bestaan in uit zicht te stellen. Euphonia van „Vrederust" gaat feest vieren Op 1 juli a.s. hoopt de harmonie „Eu- phnia" van de inrichting „Vrederust" te Bergen op Zoom haar 45-jarig bestaan te herdenken. Dit feit zal niet onopgemerkt voorbijgaan. Ter gelegenheid van het eerste lustrum Is in het verenigingsgebouw in de Brug straat te Tholen de aquariumtentoonstel ling van de Thoolse vereniging „Dwerg Goerami" officieel door de loco-burge meester wethouder H. Jansen geopend. Allereerst voerde het woord de voor zitter der vereniging, de heer W. van de Linde. Nadat hij allen hartelijk welkom had geheten deed het hem een groot ge noegen, dat zovelen aan de oproep voor deze tweede tentoonstelling te bezoeken gevolg hadden gegeven. „Ziet wat wij u kunnen bieden. Maar let niet op ons, maar wat de natuur u biedt. Onze werkhand valt in het niet als U het werk ziet van de machtige scheppingshand. En daarom vraag ik U allen, die wat te maken hebben met de opvoeding der kinderenlaat de kinderen hier van genieten". Een jongen of een meisje, die liefde ziet in de natuur, die oog heeft voor alles wat leeft en groeit. Zij zullen de natuur niet beschadigen. Maar ook voor ons grotere mensen, wij staan even stil bij dit kleine stukje wereld. Mogen wij nieuwe leden trekken met deze tweede tentoonstelling, dit is onze beste wens". Zo zei de voorzitter. Wethouder Jansen stelde deze liefheb bij de natuur staat. Hij wekte de jeugd op de vereniging te steunen, want deze aquariumsport laat een stukje zien - an Gods mooie scheppingswerk. Hij wenste de vereniging veel succes toe. INZENDINGEN Ruim 25 inzendingen zijn er in dit verenigingsgebouw te bezichtigen uit sluitend van de leden behalve de zee aquaria, die welwillend zijn afgestaan door de heren Baaij en de firma Bana- fides. Alle leden hebben .werkelijk hun best gedaan met hun ingezonden aquarium en de tentoonstelling is beslist een bezoek waard. Ze wordt gehouden tot en mei 2e Pinksterdag. berij op een hoog peil, omdat dit zo dicht 10 A. Blok. Hengelwedstrijd te Kapelle Er werd zeer weinig gevangen op de bekerhengelwedstrijd welke werd geor ganiseerd in het Kanaal door Zuid-Beve land door de Kapelse hengelvereniging „De Kanaalvissers". 35 leden namen aan deze wedstrijd deel en samen vingen zij 970 gram vis. De uitslag was: 1 Chr. van Zweden; 2 P. Schijf; 3 J. Lepoeter Sr.; 4 W. Oele; 5 M. Eversdijlt; 6 K. F. Rijnberg; 7 A. van Boven; 8 P. Braam; 9 G. Lepoeter; s»

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2