Middelburgs Diletantentoneel weer eerste in Landjuweel Goese Gasthuis werd verrijkt met volière Gapinge heeft modem verenigingsgebouw Brandweerwedstrijden bij 's-Gravenpolder Maar nu samen met Reizend Zeeuws Volkstoneel in Hulst C.J.M.V.-bestuurders stelden werkplan samen Maandag 3 juni 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina Uitslag en eindrapport van de jury Keuze van stukken naar hoger plan Nagekomen advertenties Hulppred. de Zwart nam afscheid van Yerseke Een primeur voor Zeeland Legerpredikanten confereerden Wilhelmshaven ertshaven GOES DE KRUININGSE KWESTIE Gedeputeerde Schout verrichtte opening Hulde voor burgemeester de Kam en echtgenote Burgemeester Jansen reikte prijzen uit Nummer één VHeerenhoek Swift won ook laatste wedstrijd Weekend te Hoek Verrassende zege van Luctor I op leider Elto I MIDDELBURG De jury van het vierde Zeeuwse Landjuweel (seizoen 19561957) heeft de einduitslag en het eindrapport bekend gemaakt. En vanzelf sprekend zullen de verenigingen, die aan het Landjuweel hebben deelgenomen in de eerste plaats de uitslag willen weten. Alvorens de jury dan ook overgaat tot het geven van beschouwingen die zij traditiegetrouw zou willen verbinden aan deze unieke toneelmanifes tatie, waarvan de betekenis voor de ontwikkeling van het amateur toneel in Zeeland niet hoog genoeg kan worden geschat geeft zij dan de uitslag. Als eersten kwamen uit de bus het Middelburgs Dilettan tentoneel en het Reizend Zeeuws Volks Toneel, Hulst, beiden met 88.5 punten. Nummer drie werd Sempre Avanti, Sluiskil met 83 punten. Onderling Kunstgenot te Goes behaalde de achtste plaats met 71,5 punten; Contact te Sou burg behaalde 65 punten, S.T.E.C. Sou burg 64, Cortgene 63,5 en Club van Vooruitgang te Goes 40 punten. Het lag in eerste instantie in de bedoe ling, dat in dit vierde Landjuweel dezelf de jury zou fungeren als in het derde n.l. Frits Bloemkolk en Jan Lemaire, de pro vinciale toneeladviseur. Het bleek echter. Heden overleed, zacht en kalm, in de volle verzekerdheid des geloofs, onze Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, SUZANNA CORNELIA TOLHOEK, weduwe van O. J. van Overbeeke, in de leeftijd van 67 jaar. Haar diepbedroefde kinderen en kleinkinderen: 's-Gravenpolder; A. J. VAN OVERBEEKE. Goes: C. J. NIJSSEN— VAN OVERBEEKE. C. NIJSSEN. LINEKE. CHRIS. ANNEKE. 's-Gravenpolder: J. C. VAN OVERBEEKE. J. A. VAN OVERBEEKE en Verloofde. J. VAN OVERBEEKE. D. VAN OVERBEEKE— SOETEMAN. CHRISJE. 's-Gravenpolder, 2 juni 1957. Langeweg 38. De begrafenis zal plaats hebben op woensdag 5 juni a.s.. Vertrek vanaf het sterfhuis 11.30 uur. Heden nam God tot Zich onze lieve Moeder,, Groot- en Over grootmoeder, JANNETJE JOHANNA HERDINK, weduwe van de heer J. A. Vertregt, in de ouderdom van 88 jaar. Scheveningen: A. H. DIRKSEN—VERTREGT. Leeuwarden: L. A. BOUMA—VERTREGT. Middelburg: W. A. VERTREGT. Amersfoort: A. J. VAN DE BURG— VERTREGT. J. J. VAN DE BURG. 's-Gravenhage: P. W. VERTREGT klein- en achterkleinkinderen. Middelburg, 1 juni 1957. Korte Noordstraat 1. Liever geen bezoek bloemen. en geen De begrafenis zal D.V. plaats hebben op dinsdag 4 juni om 1 u. vanaf het sterfhuis. Met diepe droefheid geven wij U kennis, dat na een met geduld gedragen lijden in vrede is heen gegaan, onze innig geliefde, zorg zame en onmisbare Vrouw en Moeder PIETERNELLA BOONE—DEKKER, op de leeftijd van 62 jaar. „Al ga ik door een donker dal, God is bij mij en zal mij troosten." Psalm 23 vs 4. J. A. BOONE. SAM BOONE. Goes, 1 juni 1957. 's-Heer Hendrikskinderendijk 97. De teraardebestelling zal plaats op dinsdag 4 juni vinden op dinsdag 4 Vertrek van het sterfhuis 1 uur. a.s. om dat het jury lidmaatschap niet kon worden gecombineerd met het beroep van toneel- adviseur. Toen is Hessel Jongsma, die ook tijdens het eerste en tweede Landjuweel deel uitmaakte van de jury aangezocht om die taak wederom op zich te nemen. HET PEIL Op de vraag of de deelnemers aan het vierde Landjuweel in het algemeen bij hun opvoeringen een bevredigend peil hebben bereikt kan niet met een eenvou dig ja of neen worden beantwoord. Bij het geven van een antwoord op deze be langrijke vraag zouden alle elementen in die het peil van een voorstelling bepalen. Het is echter niet mogelijk om voor wat de onderdelen „regie" en „spel" betreft vergelijkingen te maken met de beide eerste jaren, omdat toen een ander sy steem van beoordeling werd toegepast. Bij de stukkenkeuze valt een gang naar hoger plan waar te nemen. Het percentage onvoldoende stukken is evenwel aan de hoge kant. Daarentegen "is 77,7 pet der gespeelde stukken ge waardeerd met goed. De jury meent, dat, wil met amateur toneel zijn taak als stimulerend element voor de culturele ontwikkeling goed ver vullen, het peil van het repertoire ver antwoord dient te zijn. Teveel wordt door amateurtoneelver enigingen bij de keuze van het stuk nog gelet op allerlei bijkomstigheden, maar het is toch wel duidelijk, dat het streven om zo goed mogelijk voor de dag te komen over de gehele linie be zig is op dit punt een betere mentaliteit aan te kweken. ONDER DE MAAT Van de 18 gespeelde stukken zijn er 10 oorspronkelijke, maar daarvan bleven er vier onder de maat. Het spelen van oor spronkelijke Nederlandse stukken komt aan de culturele aspiraties van het ama teurtoneel meer ten goede dan het ten tonele brengen van „afleggertjes" \an het beroepstoneel. Aan de vier thans gehouden land juwelen hebben resp. 17, 16, 21 en 18 verenigingen deelgenomen. Van de 17 verenigingen, die aan het eerste Land juweel deelnamen zijn er 10 nog steeds van de partij en dat zijn niet alleen de top-verenigingen, maar ook verschil lende landelijke verenigingen, welker mogelijkheden van nature niet groot zijn, maar die de mededinging steeds weer zoeken. Na bijna 12 jaar in Yerseke werk zaam te zijn geweest heeft de heer N. de Zwart gistermiddag als hulppredi ker van de Ned. Herv. gemeente af scheid genomen. Hij deed dit met het tekstwoord uit 1 Joh. 1 vers 18. Op zijn verzoek werden geen toespraken ge houden, wel sprak nog de plaatselijke Herv. predikant, ds. H. R. Reijenga, die de gemeente de heer de Zwart Ps. 121 vers 4 liet zingen. Het college van b. en w. woonde de dienst bij. Goesc veiling ontving vroege aardappelen Vrijdag zijn op de Goese veiling de eerste vroege aardappelen geveild. De grote 5864, drielingen 4550, kriel 40— 44 cent. De eerste peulen hadden als prijs 200240 per kg. Ruim 45 vogels twinkeleerden er vrolijk op los en oogden nog wat schuw-onwennig naar de vele vreemde mensen, die zaterdag rondom de mooie en grote volière op het plein voor de barakken van het Goese gasthuis stonden. Zojuist was het vogelbedrijf door de voorzitter van de vereniging „Vogelvrienden", die de bouw op zich had genomen, zo als wij kortgeleden reeds in een artikel schreven, de heer C. M. Hame link aan het gasthuisbestuur overgedragen. Dit geschiedde door middel van en kele vlotte speechjes. De heer Hame link wees op het enthousiasme, waar mee dit werk door de leden van de vereniging werd aangepakt. In het bij zonder betrok hij daarbij de secretaris, de heer Stadhouders. Hij heeft de be slissende stoot gegeven tot het nemen van deze belangrijke stap. Dit is de eerste keer, dat „Vogelvrienden", na twee jaar bestaan, naar buiten treedt. En zij hebben het op prima wijze ge daan, getuige de glundere gezichten van verpleegsters en patiënten, die, van het zonnetje genietend, getuige waren van het voor hen ongewone gebeuren. Na de toespraak van de heer Hame link, opende de heer Stadhouders het nachthok. Vanwege generale deputaten van de Gereformeerde kerken voor de geestelijke verzorgine van zee-, land en luchtmacht, is te Beukbergen een conferentie gehouden van actief die nende legerpredikanten. De bijeen komst stond onder leiding van de voorzitter van deputaten, dr. W. G. Harrenstein, emeritus-predikant te Amsterdam. In de morgenvergadering heeft ds. W. M. Ie Cointre, predikant in algemene dienst voor de geestelijke verzorging van de militairen te Am sterdam, enkele mededelingen gedaan over de arbeid van deputaten, waar na de reserve-legerpredikant, J. M. Snoek, uit Vught, refereerde over „Hoe pak ik mijn uren geestelijke ver zorging aan met het oog op de vele buitenkerkelijken onder mijn ge hoor?" In de middagvergadering re fereerde de legerpredikant luitenant kolonel ds. B. A. Bos over de inrich ting van de kerkdienst voor mili tairen. De minister van economische zaken van Neder-Saksen, heeft verklaard, dat men in de naaste toekomst alle uitbreidings plannen van Wilhelmshaven op de olieha ven zou moeten concentreren. De aan te leggen oliebuisleiding zal in de eerste plaats moeten dienen voor de voorziening van het Ruhrgebied. Het is echter moge lijk, dat mettertijd het gehele Noord- Duitse gebied van de installatie zal kun nen profiteren. De bouw van een olieraf finaderij te Wilhelmshaven is een kweStie van tijd. Hierna sprak namens het bestuur van het gasthuis de heer Polderman, die de vereniging hartelijk dankte voor deze sympathieke geste. Hij sprak de hoop uit, dat het ideaal van „Vogelvrienden", het aanleggen van een stadsvoliére, spoedig moge verwezenlijkt worden. De heer Janse, economisch-diree- teur van het Gasthuis sprak ook enkele waarderende woorden. De heer G. Berghege, hoofdbestuurs lid van de Ned. Bond voor vogellief hebbers, noemde in zijn toespraak de afdeling Goes een parel aan de kroon, die de grote Nedc landse bond is. Vanaf zaterdag spelen parkieten, ze- bravinken, kanaries en fazanten in de ruime volière bij het Goese gasthuis en vermaken daarmee patiënten en ver plegend personeel. „Vogelvrienden" heeft hiermede Goes een schitterende Reenen, primeur voor geheel Zeeland bezorgd. 213. Schoolkorfbaltoernooi In stralend zomerweer is voor de tweede maal de schoolkorfbalcompeti- tie gehouden. Hieraan werd door acht twaalftallen van lagere scholen uit Goes deelgenomen. Een wisselbeker die dit jaar voor het eerst beschikbaar was gesteld, werd gewonnen door de Beatrix-school. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Afdeling A: Chr. Nat. school West- wal ALigthartschool 11; Chr. Nat. school BergwegBeatrixschool 00; LigthartschoolBeatrixschool 01 Chr. Nat. school Westwal AChr. Nat. school Bergweg 21; Chr. Nat. school BergwegLigthartschool 11; Bea trixschoolChr. Nat. school Westwal A 11. Winnaar van afdeling A werd de Beatrixschool. Afdeling B: Van de Veenschool A Kohnstamschool 00; Chr. Nat. school Westwal BVan de Veenschool B 00; KohnstamschoolChr. Nat. school Westwal B 11; Van de Veenschool A Van de Veenschool B 30; Chr. Nat. school Westwal BVan de Veenschool A 00; Van de Veenschool BKohn stamschool 11. Winnaar afdeling B werd Van de Veenschool A. Tevens werd een demonstratiewed- strijd gespeeld tussen twee twaalftal len van TOGO. Naar aanleiding van het verslag van de vergadering van de gemeenteraad van Kruiningen in ons blad van zater dag j.l. en de .daarin besproken kwes tie inzake de verenigingsgebouwen, deelde de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente ons, desgevraagd, mede, dat hij aangezien er geen nieuwe gezichts punten naar voren zijn gebracht en geen zakelijke argumenten zijn ge bruikt, het ongewenst acht op dit mo ment zijnerzijds publicaties te doen. TROTS ontplooide zich het rood-wit-blauw, toen de gedeputeerde, de heef A. Schout, zaterdagmiddag de driekleur hees voor het nieuwe verenigings gebouw annex badhuis, dat Gapinge rijker is geworden. Hjj verrichtte zo de symbolische opening van het nieuwe gebouw, dat het bloeiende verenigings leven en de gemeenschapszin van Gapinge nog zal versterken. De heer Schout knoopte hierbij aan> toen hij, enige tijd later in het gebouw zelf, zijn openings rede uitsprak. Want het verenigingsleven bloeit juist in die plaatsen, zoals de heer Schout zei, waar de gemeenschapszin groot is en het intellect er om vraagt. Juist daarom was de heer Schout zo blij, dat Gapinge dit mooie verenigingsgebouw heeft gekregen. Een bijzonder woord van waarde ring richtte de heer Schout aan het adres van de jonge burgemeester van Vrouwenpolder-Gapinge, de heer A. de Kam. „U bent een burgemeester, die niet veel zegt, maar wel veel doet" zo zei de heer Schout. „Het moet voor U wel een voldoening zijn, dat U in de korte tijd, dat U hier bur gemeester bent, zoveel tot stand hebt gebracht". De gedeputeerde herinnerde aan het optreden van de bewoners van Vrou wenpolder en Gapinge in de rampda gen. Het is toen nauwelijks of niet be kend geworden, dat de bewoners van beide kernen, met de predikanten voor op men onderbrak er, het was op zondagmorgen de kerkdienst voor naar de bedreigde duinen tussen Veere Zaterdag werden te 's Gravenpolder zeer geslaagde oefeningen gehouden door de brandweren uit een zevental gemeenten op Zuid-Beveland. In aan sluiting hierop werd in het „Schutters hof" te Goes 's avonds een feestavond belegd, waarbij tevens de prijzen door burgemeester J. D. Jansen werden uit gereikt. De provinciale brandweerwedstrijd leider, de heer A. J. W. Mathijssen uit Middelburg, gaf nog een korte kritische beschouwing, waarin hij de voornaam ste fouten van de versch. brandwe ren aanwees. Tevens gaf hij de verze- Ook in Rotterdam bij Zwaluwen heeft Swift er geen twijfel aan laten bestaan, wie de sterkste was. In de eerste helft namen de Middelburgers reeds een 05 voorsprong door doel punten van Mop de Voogd, Gineke van Reennen, Henk Bruggeman, Clasien van Bergen en Adrie Goedbloed. Na de hervatting liep Swift uit tot 08 door Truus Steketee, Piet Eiff en Adrie Moolenbroek. Even kwamen de Rotterdammers los en zij wisten de achterstand tot 28 terug te brengen. Hierna was het echter met de tegen stand gedaan en door J. Baljeu, Henk Bruggeman, J. Maljers, Gineke van Henk Bruggeman, Clasien kering, dat een iedere deelnemende brandweer een kort verslag met op- en aanmerkingen zal worden gestuurd. De heer Kortus uit Breda, adjunct inspecteur van het district Breda, dankte daarna de deelnemers, leden van de jury en gemeentebesturen. Hierna reikte burgemeester Jansen de medailles uit. Alvorens hiertoe over te gaan, bracht hij eerst dank aan het politie-apparaat van 's Gravenpolder, die de brandweren „ongestoord wist te laten spuiten". Na de uitreiking van de prijzen kon de burgemeester tevens een aanmoedigingsprijs, bestaande uit een beker, uitreiken aan het dames B.B.-brandweercorps uit Goes, de enige deelnemende damesploeg. De uitslagen zijn als volgt: 1. 's Heerenhoek, 502 p.; 2. Goes I, 49814 p.; 3. Kattendijke, 498 p.; 4. Kloetinge 488 p.; 5. Nieuwdorp 484 p. De korpsen's Heerenhoek en Goes I zullen meedoen aan de provinciale wedstrijden. COLIJNSPLAAT Inzameling. Door het centraal comité buurtverenigingen zal ook dit jaar de ouden van dagen weer een uitstapje wor den aangeboden en wel op 26 juni a.s. Voor dit doel is een huis aan huis collecte gehouden. Terwijl de collectanten de lijs ten aanboden, trokken de beide muziek gezelschappen „Wilhelmina" en „Soli Deo Gloria" door de straten en brachten marsmuziek ten gehore. KAPELLE Afscheid brandweercommandant. De heer J. Bierens gaat afscheid nemen als brandweercommandant van Kapelle. Dit zal gebeuren in een speciale bijeenkomst van de brandweer op 8 juni a.s. De heer Bierens is niet minder dan veertig jaar lid geweest van de vrijwillige brandweer in deze plaats. Op 8 juni zal ook de heer D. Lansen afscheid nemen van de brand weer wegens zijn leeftijd. Uit verschillende delen van de pro vincie waren de P.C.-leden alsmede de afgevaardigden van de diverse ringen naar Hoek gekomen om het C.J.M.V.- weekend hij te wonen. In zijn openingswoord heeft de voorzitter der P.C., de heer C. Leu- nis te Terneuzen, met klem aange drongen op intensieve arbeid in af delingen, ringen en P.C., vooral nu ook Zeeland deelt in de achteruit gang van het ledental. Het komt er nu op aan met grote trouw het werk te verrichten. Diverse mededelingen werden ge daan. De voorzitter sprak woorden van ge lukwensen aan het adres van de heer L. van Eversdijk te Kapelle, die op 30 mei 1.1. tot Bondsbestuurder was ge kozen en wenste hem een vruchtbare zittingsperiode. T.o.v. een ring op Noord-Beveland zal de P.C. daaraan medewerking ver lenen, indien daarvoor mogelijkheden aanwezig zijn. De voorgenomen zomerreis naar Lustin kan door te weinig deelname geen doorgang vinden. Wel werd er op aangedrongen volgend jaar reeds vroeg met een nieuw plan te komen, terwijl nagegaan zal worden of het mogelijk is een boottocht te organi seren. Voor het kamperen in Leusden bleek zeer goede belangstelling te bestaan. De Prov. Bondsdag te Ronse op 2e Paasdag is een goed geslaagde dag ge worden, terwijl de penningmeester, de heer D. Waverijn, te Terneuzen kon mededelen, dat deze dag ook met een goed slot kon afgesloten worden. Uit het rampenfonds kan nog op een bijdrage voor het C.J.M. V.-werk gerekend worden. WERKPLAN Uitvoerig is gesproken over het werkplan 1957-1958. De volgende activiteiten zullen na der worden voorbereid: 1. Startvergaderingen door heel de provincie, in samenwerking met de ringen, in de periode 20 sept.-5 okt. 2. Centrale leiders-weekend te Hede- nesse op 26-27 okt., waarin speciale aandacht besteed zal worden aan het 2e deel der afdelingsvergade ringen. 3. Voorjaarswerkvergadering te Goes op 15 febr. 1958. 4. Voor de te houden prov. bondsdag op 7 april (Pasen 1958) zal een on derzoek ingesteld worden of het mogelijk is deze in Bergen op Zoom te beleggen. 5. 9-10 mei 1958 wordt weer een Zeeuws weekend op de Ernst Sil- len Hoeve gehouden. 6. De P.C.-leden zullen de afdelin gen in de komende winter bezoe ken en daarbij speciale aandacht schenken aan de jongensclubs. Er is ook uitvoerig stilgestaan bij de opgeheven afdelingen en de jon gensclubs. 7. Door de districtssecretaris zal een plan gemaakt worden m.b.t. het geven van cursussen, voor C.J.M. V.-bestuurders en jongensleiders. De prov. jongeren werkcommissie zal aandacht schenken aan het jon genswerk 8. Er zal weer een folder verspreid worden waarin de diverse vergade ringen, weekends en cursussen zul len worden opgenomen. De P.C. zal verder de aandacht vragen van afdelingen en ringen voor de te houden Europa-dag en forum Delta-plan. 's-Zaterdagsavonds werd door de districtssecretaris eën boekbespreking gewijd aan het jeugdvraagstuk, waar na ds. van Meeuwen de dagsluiting hield. ZONDAG 's-Zondagsmorgens werd gekerkt in de Ned. Herv. kerk, waarin voorging Ds. van Meeuwen. Het weekend werd gesloten door de 2e voorzitter der P.C., de heer M. Alle- wijn te Goes. Deze heeft de C.J.M.V. te Hoek har telijk dank gebracht voor de prima verzorging van dit weekend. A Het Nederlandsche Jeugd Rode Kruis zal dezer dagen op verzoek van de liga van rode-kruisverenigingen honderdduizend repen chocolade ter beschikking stellen van Hongaarne vluchtelingen in kampen in Joego slavië. en Vrouwenpolder togen en Walcheren zo voor gehele overstroming behoed den. Het rampenfonds, dat besloot onge veer de helft in de kosten van de bouw (totaal ƒ40.000,bij te dragen, was het toch kennelijk niet ontgaan ANNEX BADHUIS Als oudste van het „Gapingse deel" van de raadsleden sprak namens die groep de heer W. Louwerse (A.R.) Ook deze was de burgemeester dank baar voor zijn „stuurmanskunst" hij hoopte, dat het gebouw zal mogen bijdragen tot het opvoeren van het culturele leven in Gapinge. „Gode zij dank is nu de dag aange broken, dat wij een modern vereni gingsgebouw hebben en een inrichting om ons na een dag van zware arbeid te verfrissen" zo zei de heer Louwerse. Als fleurige compensatie voor de vele avonden, dat mevi. De Kam haar echtgenoot heeft moeten missen, bood hij haar een fraai boeket aan. Tevoren had burgemeester De Kam een inleidend woord gesproken. Het oude gebouw vervulde, aldus de heer De Kam, zij het op primitieve wijze, goede diensten, maar thans is een lang gekoesterde wens in vervulling gegaan. Het is een alleszins geslaagd gebouw geworden; de beschikbare ruimte werd tot in de details benut. Nadat in het met bloemen versier de gebouw de thee was gebruikt, spraken nog ds. J. de Boer, Ned. Herv. predikant (namens de kerke raad), de heer B. Arendse (namen* de „oudere" verenigingen) en de heer J. Francke, namens de jeugd verenigingen. Korfbalcompetitic De uitslagen van de zaterdag ge speelde wedstrijden zijn: Klasse 1: Animo 1Volharding 1 4 2; Scampolo 1Swift 2 36. Klasse 2: Zuidwesters 1Eendracht 9—4; TOP 1—Vitesse 1 6—4; Swift 4— Swift 3 (wordt nader op weekavond vastgesteld). Klasse 2b: Vopo 1Volharding 2 6 2; Zeelandia 1De Poel 52; Elto 1 Luctor 1 14. Klasse 3a: StormvogelsAtlas 13; BKCAnimo 2 101. Klasse 3b: AKC—Swift 6 4—4. Klasse 3c: DiosSVS' 34; SSS— Olympia 2 65; KatsVopo 2 07j Tjoba 3Kats 32 gespeeld op 31 mei. Klasse 3d Blauw Wit 2WKV 42; KCS—VOTO 4—2; Vitesse 2—Zeelan dia 2 26. ADSPIRANTEN Afd. aAnimo aVolharding a 54; Scampolo aSwift b 25. Afd. b: Animo bZuidwesters 012; OndoVedo a 01; Swift snelBKC 2—1. Afd. c: Animo cSwift lenig 04; Swift rapAtlas 5—1 (gespeeld op 28 mei 1957). Afd. d: Blauw witVopo 22; Tjo baLuctor a 011; VitesseZeelandia 1—3. Afd. e: Volharding bElto a 17; De PoelScampolo b 61; Elto b Vios b 21; Luctor bKCS adsp. 22 (gespeeld op 31 mei 1957). N.B. In afdeling e adsp. is alsnog in gedeeld een ploeg van KCS Sluiskil. V oetbaluitslagen Promotie 1ste klasse: Wolfaartsdijk Veere 33; 2de klasse B: Middelburg 4—RCS 4 9—1. In de heden te houden raadsvergade ring in Middelburg zal een voorstel van b. en w. betreffende de benoeming van een curator over het gymnasium. Door b. orde komen. Als gevolg van het overlij den van ds. P. J. van Voorst Vader Is een vacature ontstaan in het College van Curatoren over het gymnasium. Door b. en w. worden aanbevolen: ds. W. Dijek- meester en ds. I. J.vanHoute. MELISKERKE Benoeming. De raad benoemde als amb tenaar ter secretarie-gemeenteontvanger, de, heer F. J. Janse te Biggekerke, thans werkzaam op de secretarie te Oost- en West Souburg. De Amerikaanse regering heeft be sloten te pogen tot een beperking bij wijze van proef van kernproeven te ko men. Dit besluit zou een gevolg zijn van de opvatting van president Eisenhouwer, dat de Ver. Staten de Sowjet-Unie halverwege tegemoet moeten komen om een ontwapeningsovereenkomst te bereiken.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2