Palendorp in een van mooiste eilandenrijkjes van Nieuw-Guinea m SPOEL OM die melkfles! Als de kerkklok roept... Petsie Pelle Pingo Misdaad bij de Huttenberg? vandaag (Contact met ft\onde epi T af eltenniscompetitie ge, ER IS WEER GRASBOTER Egyptische katoen naar Rusland Gelakte meubel, etappen? N1H0-MEI Weoilak Ceta-Bever V oetbalprogramma Driebondentournooi (korfbal) uitgesteld Matthews: Koning van het voetbal Vrijdag uitslag van Toyerbabactie ZEE' 'A'1 1 AI Pagina 5 „We begrijpen onze kinderen veel te weinig!" Met deze dure kreet was het be gonnen. „Als je nou zelf eens in zo'n kampong zat", borduurde een an der verder, „en precies leefde en deed zoals de mensen in de kam pong, dan zou je misschien enige kijk krijgen op het gedrag en de gewoonte van je schoolkinderen!" En nu zaten we er. De eerste dag voelden we ons nogal genomen, ongemakkelijk en stijf zittend op onze wankele stoel tjes, waarvan bij iedere beweging een poot door een kier kon zak ken. Onder ons poetsten de vissen hun vinnen met onze tandpasta en wasten er hun vissenkindertjes met onze zeep en ons washandje. En toen we wankelend en stunte- iend even gingen kijken wat de keu- :en straks voor eetbaars zou opleve ren, kregen we eerst kippevel bij het zien van het wankele bruggetje, be staand uit vijf dunne boomstammetjes. Uit een onooglijk, wormstekelig, wan kel wiebelend krotje kwamen dikke rookwalmen aangedreven, waar tus sendoor het vrolijk gekwetter van on ze meisjes opklonk. „De thee kookt al, juffrouw!" kwam Poloontje stralend van achter het rookgordijn en hielp me vriendelijk Over het bruggetje. Hulpeloos steun zoekend aan een stutbalk, en de rooktranen uit mijn Ogen wrijvend, ontwaarde ik de „keu ken", een groot houtvuur op een ijze ren rooster, waarop twee wasketels hevig stonden te stomen. In de éne sudderde onze thee en in de andere flobte flabberend een dikke groene- boontjes-brei met stukjes blikvlees, spaanse pepers en veel uien. Bijde hand wipten vijf meisjes over de kra kende plankjes om het houtvuur heen, roerden met twee stukken hout in de ketels, smeten andere stukken op het Vuur, dat knetterend èpvonkte en veegden de rommel die ze gemaakt hadden, netjes door de kieren in zee. Ik stuntelde huilend en kuchend van de rook, terug naar de voorgalerij en had voorlopig gegeten en gedronken. Vlak voor m'n stoel wipte de vloer door een onhandigheid mijnerzijds, en ging het stuk chocola, dat ik met moeite uit onze bagagerommel opge doken had, de weg van alle vis Even later kwam een rokerig Po- loontje aankondigen dat 't eten klaar Was. De groene boontjesblubber ver- Scheen ten tonele, en vier en veertig kletterende borden en mokken wer den gevuld met werkelijk voortreffe lijk smakende spijs en drank. Toen iedereen zat, was de vloer van het hele huisje geplaveid met kinderen en borden en mokken. Na het gebed galmde een vrolijk; „Selamat mekan!" (smakelijk eten!) aan alle kanten door het huis, en weldra zat een iege lijk smakelijk te smikkelen. We hadden een zware tocht achter de rug. In vijf grote prauwen waren we Seroei uitgepeddeld, nagewuifd door vele meelevende zielen, die mee warig keken, of hun hart vasthielden Of hun schouders ophaalden met een J. J. van Zweden van Rapide behaalde eerste prijs In de Prof. Kohnstammschool in Goes zijn gisteravond de laatste wed strijden gespeeld van de persoonlijke tafeltenniskampioenschappen. In klasse A behaalde de heer J. J. van Zweeden van Rapide uit Kapelle de eerste prijs. De voorzitter van de Goese tafeltenniscompetitie, de heer Koster, reikte aan hem de beker uit, welke was beschikbaar gesteld door de P.Z.C. De heer J. Stomp van de ver eniging Astra werd tweede, terwijl de heer J. Koene als derde eindigde. In klasse B werd de 13-jarige A. C. Koole van Goes winnaar. In een zeer spannende wedstrijd versloeg hij de hr De Kok, die als tweede eindigde. In deze klas werden resp. derde en vierde J. Braam en M. J. Haerkens. Het koppel C. van Witzenburg/J. J. van Zweeden werd winnaar bij het dubbel. G. Gorsse en J. Koene moes ten het onderspit delven. De beker, geschonken door 't Zeeuws Dagblad, kwam terecht bij Rapide I, de club die dit jaar als eerste eindigde in klasse A van de competitie. Actiecomité „woningzoekend Nederland" opgericht In Den Haag is opgericht het actie comité „Woningzoekend Nederland", waarin personen van rooms-katholie- ken, protestants-christelijken en bui tenkerkelijken huize zitting hebben genomen. Dit comité stelt zich" ten doel, met de steun van allen die di rect of indirect door de woningnood gedupeerd zijn voortdurend de aan dacht van de regering, de betrokken instanties en het hele volk te vestigen op de woningnood, die z.i. het belang rijkste na-oorlogse probleem in Ne derland is. 9 Woensdag heeft de te Den Haag gevestigde Vereniging Nederlandsche Blindenbibliotheek, in Pulchri Studio de jaarlijkse algemene ledenvergade ring gehouden onder leiding van de voorzitter, de heer J. C. W. Onderden- wijngaard. spottend gezicht, ofhopenlijk verwonderd of waarderend stonden te schuddebollen. Er waren in het begin wat golven geweest en we moesten een moeilijke kaap om. Maar de meisjes, zo jong als ze waren, tussen de 12 en 16 jaar in, wisten meesterlijk met hun prauw te manoeuvreren, en zo kwamen we vei lig in het eilandenrijk van Ambai, dat zeker één van de wereldwonderen mag genoemd worden. Te kust en te keur liggen er de eilandje-- in het rond gestrooid; een klein strandje, een paar hoge palmen en wat overhangend ge boomte, of een klein, bol heuvelrug getje met sliertige, donkergroene bo men, hier en daar een klapperboom er tussen en onder de bomen aan de kust een kleine open plek, ideaal om even uit te rusten. Meestal leek het, of je in een afge sloten baai terecht was gekomen, maar altijd weer was er een opening waar je tussen de eilandjes door kon. En dan zag je ineens weer de wijde zee. Maar daar moesten we niet heen. We voeren een andere hoek om en waanden ons toen in Klein-Hawaï, ditmaal definitief helemaal afgesloten, dachten wij. Beduusd starend naar de overweldi gend mooie natuur, of neerblikkend in het boeiende, kleurrijke aquarium van de turquose glanzende tropische zee, lieten we ons zoetjes voort- pagaaien door de vrolijk zingende en lachende meisjes. En weer voeren we een nieuwe, geheel andere baai in. Na anderhalf uur van onafgebroken ge nieten, streken we neer op een strand je waar onmiddellijk de meisjes met kleren en al het water inliepen en met de meest wonderlijke kleine schelpjes kwamen aandragen. „Die gaan we koken en opeten!" Dat was Robeka, dié vönd dat we nu lang genoeg verwezen hadden rondgeblikt en nu weer eens een in- tellegentere blik wenste te zien, 't Werd trouwens ook tijd, dat er aan de bikkerij werd gedacht. In een ommezien was er een grote stapel brandhout gereed en kon het meege brachte eten worden opgewarmd. Op het eilandje woonde niemand. Het was ook van niemand, en je kon er helemaal precies doen en laten wat je zelf wilde. Na het eten gingen een paar kin deren het bos in, anderen wilden zwemmen, weer anderen spelen op het strand, terwijl wij onze luie rug gen namen en erop gingen liggen. Bij het nog brandende houtvuurtje zat 'n troepje meisjes hun schelpen te koken en op te eten. Na al dat gepeddel veiv toonde niemand nog een spoor van moeheid, en vol energie stapten we, na een uurtje spijsverteren weer in onze prauwen, nu op naar Rondepi. (Wordt vervolgd) Ingezonden mededeling (adv.) ART SENDIEN ST Middelburg: Dr. de Ruiter, Langeviele 49, tel. 2637; Vlissingen: A. J. Bouwman, Koudekerkseweg 78, tel. 2525; Goes: C. Griep, Stationstraat 6, tel. 2460; Oostka- pelle, Serooskerke en Veere; P. J. Bom, Oostkapelle, tel. K 1188—276; Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: M. Huijgens, Westkapelle, tel. K 1187—234; Kapelle- Biezelinge, Kloetinge en Wemeldinge: H. J. Entink, Kloetinge, tel. K 1100—3105; Kruiningen, Krabbendijke, Hansweert en Rilland-Bath: P. Allewijn, Kruiningen, tel. K 1130566; Borssele, Driewegen, 's Heerenhoek, Lewedorp en Nieuwdorp: W. H. C. J. Lucas Luijcks, 's Heerenhoek, tel. K 1105282 en J. J. Gelderblom, Nieuw dorp, tel. K 1196327; Tholen, Poortvliet, Oud- en Nieuw-Vossemeer en St. Philips- land: Dr. Duinker, Tholen, tel. 40 en Dr. Menger, St. Philipsland, tel. 20; Hoede- kenskerke en Kwadendamme; S. Wöst- mann, Kwadendamme, tel. K 1194337; Heinkenszand, 's Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk: A. J. Zonnevijlle, 's Heer Arendskerke, tel. K 1106202; Kapelle- Biezellnge: H. W. ter Haar, Kapelle, tel. K 1102—500. Ziekenauto te Goes: tel. 2907. Apotheken In de week van 25 mei tot 1 juni zijn de volgende apotheken voor nacht- en avondrecepten geopend: Middelburg: Van der Harst; Vlissingen: Van de Kleinemul der, Goes: La Porte. Zondagsdienst dierenartsen De zondagsdierenartsen in Zuid-Beve land wordt waargenomen door Joh, Klaassen, Heinkenszand, tel K 1106283 en G. Boneschanser, Kruiningen, tel. K 1130—233. Bondsdag Geref. M.V. en J.V. Op verzoekvan de besturen van de Geref. Meisjesbond en de Geref. Jonge- Ungsbond delen wfj mede, dat de pro gramma's-toegangsbewijzen voor de Bondsdag in het RAI-gebouw te Am sterdam nog' niet zijn uitverkocht. Gé- bleken is namelijk, dat velen dat den ken. Het heeft echter geen zin meer programma's per giro te bestellen. Men zal zich nog van een programma kun nen voorzien op Hemelvaartsdag', des morgens aan de zaal. JOHN H1DDENS ons dagelijks vervolgverhaal 43) Zullen de biggenHij bukt zich over het schotje, tuurt.... De pasge boren biggen ze drijven.Ze zijn dood. VerdronkenWat een strop! Hij raast en tiert. Wie heeft hem dat geleverd! Wie! Hij moet -zijn klompen hebben, waar zijn die! Waar is de lan taarn! Zijn vrouw brengt hem de klompen. Ze dreven bij het kabinet. Zij ontsteekt de lantaarn. Wiecher grist haar die uit handen, het schijnsel zwaait flakke rend over het water. Hij schiet op de zijdeur af, smijt die open. Overal staan piassen. Bij het huis van Otto Koster stroomt het water langs de schuur. Overal staan boerderijen in het water Die aanblik tempert zijn woede wat. Had hij in zijn achterdocht al niet gemeend, dat hij het slachtoffer was van de één of andere streek? Nu blijkt hem, dat ook anderen hun deel krijgen! En met leedvermaak bonst hij bij zijn buurman op de lui ken. „Otto!" Jantien schrikt wakker van de stem van haar oom. Oom Wiecher? Wat heeft dieZij springt op de vloer in het water. IJzig trekt het door haar benen. Ontsteld klinkt haar stem. ,Heui! Volk!" Wat is er toch te doen! Wat overkomt haar toch De keukenvloer is overstroomd, maar het achterhuis blijkt nog tame lijk droog te zijn. Overal in het dorp brandt licht. Lan taarns worden schommelend langs de schuren gedragen. Opgewonden stem men klinken. Er wordt geroepen, ge schreeuwd. Hooi bedorven, biggen verdronken, schapen staan in 't water, kelders lo pen vol Waar komt al dat water vandaan! Wéar! Haastig trekt men op onderzoek uit, Otto Koster, Jan Kamps, hog meer boeren, de volmachten, jonkvolk. Kwajongens schreeuwen. Schoppen worden meegevoerd. Men ziet de weg, waarlangs het wa ter komt en men krijgt een vermoeden, men haast zich door de heide, het jonkvolk stuift vooruit, tot aan de bres De bres. Dit is kwaadwilligheid! Men roept en scheldt, men gaat te keer. Twee dagen later, op een zondag avond, is Evert van plan om zijn moe der een bezoek te bTengen. Hij weet nog niet, wat Tonnis en Griettinus hebben uitgehaald. Het weer is veranderd, de lucht is helderder geworden en de wind is naar het noord-oosten gedraaid. ,,'tls nog vroeg in de tied", zegt de baas tegen hem, „maar anders zou men denken, dat 't wel eens hard aan 't vriezen kon gaan." Daar lijkt het inderdaad op. Als hij naar buiten treedt, komt de wind als een woeste hond om de hoek op hem afgesprongen. Hij zet z'n kraag op, terwijl hij met gezwinde pas zijn weg neemt door het dorp. In een baanderhoek troepen enkele jongens hij elkaar, maar hij is niet van plan om even bij hen te blijven staan. Hij roept alleen een groet in het voorbijgaan. De jongens mompelen en lachen. En Tonnis roept hem na, of hij wel laar zen heeft! Of is hij niet bang voor natte voeten? Hij slaat weinig acht op die woor den. Hij meent, dat het gezegd is in verband met de weg, die door de vele regens wel erg doorweekt zal zijn op sommige plaatsen. Dat heeft Tonnis misschien ondervonden op zijn tocht naar de Huttenberg. Maar met dit dro gende weer zal de weg wel snel weer opknappen! Als hij echter zijn dorpje genaderd is, staat hij onthutst te kijken. Wat is hier gebeurd! Het lijkt alsof er een wolkbreuk is geweest zoveel water staat er. Het zwakke licht van de maan doet de plassen naargeestig glanzen Zwart en somber worden de huizen weerspiegeld in de kleine meren. Het dorp lijkt onwezenlijk Gehaast slaat hij de weg in naar zijn moeders huis maar hij stuit op het water. Hij keert terug, loopt om de plassen 9 Bij een hevig gevecht bij Kef Mi- moemne in het gebied van Oran zijn woensdag 89 verzetsstrijders en tien Franse militairen gesneuveld. heen, nadert het huis weer meer. Daar staat het door een zee omgeven. Ach, het staat op een tamelijk lage plek maar men heeft hier toch nooit overlast van water? Weer wijkt hij terug. Hij staat nu bij de Huttenberg, hij loopt er even te genop, overziet het terrein gehaast en ontdekt meteen een droge strook, die naar het huisje voert. En snel neemt hij daarlangs zijn weg. Hij ziet, dat het huis zelf nog droog staat. Gelukkig. Als hij binnenkomt, treft hij zijn moeder en Jantien aan. En ook Lumina is er. (Wordt vervolgd) ZONDAG 26 MEI 1957 Aagtekerke: H: 10 ds Theunissen, 2.30 ds. De Boer. A. J. Polder: G: 10 en 2.30 ds. Verlaire te Schiebroek. Arne- muiden: H: 10 leesd., 2.30 ds. Verweij; G: 10 en 2.30 ds. Poelman; GGN: 9.30 2 en 6 leesdienst. Bergen op Zoom: H; 10 ds. Elseman, 7 ds. Wisse; G; 9.30 en 5.30 ds. Halsema te Pernis; VG: 9.30 en 5 leesdienst. Biezelinge: H: 10 vic. Koelman, 2.30 ds. Mooy; CG: 10 lees dienst, 2.30 ds. Ruiter te Baarn; GG; 9.30, 2 en 6 leesdienst. Biggekerke: H: 9.30 dhr Van der Meulen, 2 ds Abbing; Borssele: H: 9.30 en 2 ds. Vrijlandt; G: 10 en 2.30 ds. Booy; GG: 9.30, 2 en 6 ds. Heerschap. Colijnsplaat: H: 2.30 en 6.30 ds. Veldman; G: 10 en 6 ds. Schip pers; GG: 3 x leesdienst. Domburg: II: 10 en 7 ds. Van Willenswaard; Drie wegen: H: 9.30 ds. Das; G: 9.30 en 2 ds. Van der Veen; Ellewoutsdljk: H; 9.30 ds. Blok. Gapinge: H: 2 ds. Theunissen. Goes: G; Westerkerk: 10 ds. Smilde te Dordrecht, 5 ds. Korfker te Zwijn- drecht; Oosterkerk: 10 ds. Korfker, 5 ds. Smilde; VEG: 10 en 5 ds Karelse; VG: 9.30 en 2.30 ds. Douma. 's-Graven- polder: G; 10 en 3 ds. Koolstra; GG (HV): 1.30 en 5.30 ds. Cabaret; Grijps- kerke: H: ds. Oosthoek, 2.30 ds. Wisse; Heinkenszand: G: 10 en 2.30 dr. Hom mes te Rotterdam; Hoedekenskerke: H: 9.30 en 2 ds. Hulsbergen; GG: 9.30, 2 en 6 leesdienst. Kapelle: H: 10 ds. Jeb- bink, 2.30 ds. Den Engelse; G: 10 en 2.30 ds. Zijlstra. Kamperland: H: 9.30 dhr Kraak, 2.30 dhr Postma. Kats: H: 10 ds. Boonstra, 2 ds. Morreau. Kle- verskerke: H: 2 ds. Otte. Kortgene: H: 10 en 2.30 dienst. Krabbendijke: H: 9.30 en 2.30 ds. Van Leeuwen; G: 9.30 en 2.30 ds. Van der Klaauw; GG: 9.30, 2 en 6 ds. Bel. Kruiningen; H: 10 dhr De Zwart, 2.30 ds. Van Burgeier; G: 10 en 2.30 ds. Donner te Broek op Lan- gedijk; Lewedorp: H: 10.45 ds. Veld man; G: 9.15 en 2.30 ds. Oegema; Me- liskerke: H: 2.30 ds. Van 't Hof; G: 9.30 en 2.30 ds. Verschoor; Middelburg: H: Nieuwe kerk: 10 ds. Don, 7 ds. Van der Linde, Oostkerk: 10 ds. Dijckmees- ter (jeugddienst), Koorkerk: 7 ds. Blom; G: Hofpleinxerk: 9.30 ds. De Boer; 2.30 en 5 ds. Van Til, Noorder- kerk: 9.30 ds. Van Til, 5 ds. de Boer; DG: 10.30 mej. dr. Bakker; VG: 8.30 en 4.30 ds. Trimp; GG: 9.30, 2 en 6.30 leesdienst; Ev. op GG: maandag 4.30 ds. Grisnigt (Bogardzaal) Nieuw- en St. Joosland: H: 10 ds. Van Haarlem, 7 ds. Strating (jeugddienst). Nieuwdorp: H: 10 ds. Cornelder, 5.30 ds. Klooster man; G: 10 en 2.30 ds. Flinterman; Nisse: H: 9.30 ds. Don Jr.; GG: 9.30, 2 en 6 leesdienst. Oostkapelle: H: 10 ds. Richard, 7 (jeugddienst) ds. Wagener; G: 10 en 2.30 kand. Vlaardingerbroek te Loosduinen; GG: 10 en 2.30 lees dienst; Oud-Vossemeer: H: 10 en 6.30 ds. Breure; G: 10 en 2.30 ds. Koning; CG: 10, 2.30 en 6.30 leesdienst; GGN: 3 x leesdienst. Ovezande: H: 2 ds. Das. Poortvliet: H: 10 en 6.30 ds Lam; G: 10 leesdienst, 2.30 ds. Bakker; GG: 10, 2 en 6 leesdienst. Rilland-Bath: H: 10 ds. Coenraad (jeugddienst), 2.30 ds. v. Leeuwen; G: 10 en 2.30 ds. Stoffels; GG: 9.30, 2 en 6 leesdienst. VEG: 10 en 2.30 ds. Beeuwkens te Velp; Ritthem: 10 ds. Van 't Hof, 2.30 ds. Oostenrijk; Scherpenisse: H: 9.30 leesdienst, 2.30 ds. Brons; GG: 9.30, 2 en 6 leesdienst; Serooskerke (W.): H: 10 ds. Van der Wind, 2.30 ds. Kalkman; St. Annaland: H: 10 en 6 dhr Van Enk te Gouderak; GG: 9.30, 2 en 6 leesdienst; VGG: 9.45, 2.15 en 6.15 leesdienst; St. Laurens; H: 10 ds. Kalkman, 2.30 ds. Van der Wind; G: 10 en 2.30 ds. Boon; St. Maartens dijk: H: 9.30 ds. Brons, 2 leesdienst; OGG: 3 x leesdienst, dinsdag: 7 dhr Slager; Rehoboth: 6.30 ds. Hofman te Schiedam; St. Philipsland: H; 9.30 en 2.30 ds. Van Dieren; GG: 10, 2.30 en 6 student Blok; OGG: 9.30, 2.30 en 6 dhr Gebraad; Souburg: H: 9.30 en 11 ds. Van Beem; 7 ds. Haitjema, 9.30 jeugd- kerk (Concordia); G: 9.30 en 2.30 ds. Elshout; VG: 9.45 en 2.30 leesdienst; Stavenisse: H: 10 en 6 ds. Bouter (H.A.OGG: 9.30, 2 en 6 dhr Slager; Tholen: H: 10 en 3 ds. De Lange; G: 10 en 5 ds. Bakker; GG: 10, 2.30 en 6.30 leesdienst; CG: 10 en 6.30 leesdienst; VPB: 5 ds. Elseman; Veere: H; 10 ds. Otte; Vlissingen: H: St. Jaeobskerk: 10 ds. De Groot, 5 ds. Van der Schoot; Jo- hanneskerk: 9.30 ds. Verwey, 7 wika Hiensch, Havendorp: 10 ds. Van der Schoot, Engelse kerk: 9.30 jeugddienst; G: 9.30 en 5 ds. Homburg; WH: 10.45 ds. Van de Wall; L. d. H.: 10 heiliging, 6.45 openlucht, 7.30 verlossing; CG: 9.30 en 5 ds Kleisen; Ev. op GG: 10 en 5 ds. Grisnigt te Gouda; VG: 8 en 4.45 leesdienst; Vrouwenpolder: H: ds. De Boer; G: 10 en 2.30 ds. Van de Wal (H.A.); Waarde: H: 9.30 ds. Huizing, 2 ds. Van Burgeier; GG: 9.30, 2 eh 6 lees dienst; Wemeldinge; H: 10 en- 2.30 ds. Van Ieperen; G. 10 en 2.30 ds. De Rui ter; GG: 10, 2 en 6 leesdienst; VEG: 10 en 2.30 ds. Hamers; Westkapelle; H: 9.30 ds. Wisse, 2.30 ds. Oosthoek; G: 9.30 2.30 ds. Dondorp; GG: 9.30, 2 en 6 leesdienst; Wissekerke: H: 10 ds. Morreau, 2.30 ds. Boonstra; Wolfaarts- dijk: G: 10 en 2.30 ds. Bouwknegt; GG: 9.30, 2 en 6 student; VG: 10.30 en 4.30 ds. Douma; Yerseke: H: 10 ds. Reijen- ga, 2.30 dhr De Zwart; G: 9.30 en 2 ds. Lambers Heerspink te Soestdijk; Zou telande: H: 9.30 ds. Wagener, 7 ds. Van Haarlem; GG: 10, 2.30 en 7 leesdienst; VG: 10.45 ds. Trimp, 4 eredienst. In een Arabische uitzending van Radio Kairo is medegedeeld, dat de Sowjet- Unie grote hoeveelheden Egyptische ka toen wil kopen. Volgens Radio Kairo hebben de Sowjet-Russische ambassadeur en de Egyptische minister van financiën de economische en handelsbetrekkingen tussen hun landen besproken. In de eerste vier maanden van dit jaar had de Egyptische export naar de Sowjet- Unie een waarde van 12.226.824 Egypti sche ponden. De waarde van de Egypti sche invoer uit de Sowjet-Unie was 11.366.973 Egyptische ponden. 9 De 26-jarige Hongaarse dichter 1st van Eoersi, die verklaard heeft tijdens de opstand anti-Russische ver zen te hebben geschreven, is te Boe dapest tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld. Ingezonden mededeling (adv.) SPORTPROGRAMMA VOOR winst thuisclub; 2 winst bezoekers; 3 gelijkspel Luctor 2Zeelandia 21 3e klas D TOTO—WKV 3 Vitesse 2Blauw Wit 2 1 TOGO 3—KCS 8 ADSPIRANTEN A: Volharding ASwift A. B: Animo BSwift Kwiek; ONDO —Swift Snel; Swift Vlug/Zuidwes ters. C: Animo DVEDO B; Swift Rap- Atlas. D: Tjoba—VOPO; Luctor AZee landia; TOGOVitesse. E: Elto BScampolo B; de Poel Elto A; VIOS B—Volharding B. 21 mei adsp. C:Swift LenigSwift Rap; 22 mei E: ELTO B—ELTO A; Luctor BScampolo B; 23 mei adsp. C: Animo DVEDO B; 22 mei 3 C: SSSKats; 42 mei 3 C: Olympia 2 Tjoba 3; 28 mei le kl.: Sw;ft 2TOGO 1 le klas OlympiaTjoba 2 2e klas A EendrachtSwift 3 2 Tjoba 2—/TOP 2 2e klas B VIOS 2—Swift 4 1 ELTO 1Scampolo 2 1 TOGO 2—VOPO 1 2 3e klas A Volharding 2De Poel 1 Animo 2KVL 3 3KC—Atlas1 3e klas B AKC—ONDO 2 TOP 2—DOS 552 SVS—Blauw Wit 2 3e klas C Olympia 2—VOPO 2 2 Ingezonden mededeling (adv.) Melk is 't best voor elk (en properheid 't best voor melk) I De vrolijke avonturen van "Yl 51. Zo, mannen, zullen we hetj Zo is het voor de bakker. Het schip eens omkeren?één, twee, is een prima schip, 't Is nog niet drie.I één keer kapot gegaan. Promotie le klasse: Spui IWolfaartsdijk I. 2e klasse A: Kloetinge II's H. Hendrikskinderen I. 2e klasse B: Middelburg IV—VCK II. 2e klasse C: Kapelle IHeinkenszand I. S.V.D. I—Goes IV. Het driebonden-korfbaltoernooi, dat op 25 mei in Roosendaal zou worden gehou den, is te elfder ure op verzoek van de G.U.K.B. uitgesteld. De N.B.K.B. en de Z.K.B. gingen hiermee arkoord en nu zal het toernooi op een nog nader te bepalen datum worden verspeeld. Dit heeft tot gevolg gehad, dat er in de eerste klas van de ZK.B. toch nog één wedstrijd kan worden gespeeld. Stanley Matthews, de 42-jarige rechts buiten van het Engelse elftal, is dinsdag tijdens zijn tournee door India in een kleurrijke ceremonie geïnstalleerd als „soccerhene" „koning van het voet- bal". Matthews was voor deze plechtigheid ge kleed volgens de inheemse kleder dracht compleet met sandalen. Zijn „onderdanen" droegen hem naar een troon, die in de vorm van een olifant was gesneden uit een groot stuk maho niehout, gezeten op de troon ontving Matthews een ivoren erezwaard, terwijl tegenover hem twee nieuwe voetballen werden geplaatst. Matthews zal deze maand drie wedstrij den voor de plaatselijke club, „Accras Hearts of Oak" spelen. Zo, en nu zullen we het schij. t ..i het Zeeuwsch Dagblad wach- eens heel vlug klaar maken. Want I .en vol spanning, hoe het met on- al onze jonge lezers en lezeressen! ze reis komt. In een radiouitzending onder de titel Toverbal-capriolen zal vrijdag 31 mei des avonds van negen uur tot half tien de uit slag bekend worden gemaakt van de gro te toverbalactie ten bate van jeugdige Hongaarse vluchtelingen. Ds. N. O. Steen beek, voorzitter van de Nederlandse jeugd gemeenschap heeft bij de prijzenbekend making het woord. De Jonge Fliereflui ters onder leiding van Johan Jong en Pe ter de Boorder zullen spelen en zingen. Joop Söhpe heeft de regie van dit pro gramma.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 5