Werknemersvisie bepaalt te veel het beleid Door be stedingsbeperking wordt achterstand groter Zeeuwsch Dagblad Bond van Chr. Kleuteronderwijs hield jaarvergadering Geen huurverhoging meer* Vierhamer-Flats School voor Soc. Wetenschappen en Maatschappelijk Werk N.V. Stoomtram Walcheren Aardbeitelers attentie I een arbeider KABOUTERS een meisje ledenvergadering HOFMAN Louisse-Middelburjs N.V. m goeie krant! H, de Mooij bij Chr. Slagerspatroons Conferentie van leiders bijbelgenootschappen Specialistenhonoraria verhoogd BOND C.N.O. Eigen bureau met be2oldigd secretaris 24 olifanten omringen één man Zaterdag 2.5 mei 1957 ZF.F.UWSCH DAGBT AD Binnenkort wordt een begin gemaakt met de bouw van 36 aantrekkelijke en 24 garages aan de Paul Krugerstraat hoek Irislaan te Vlissingen De flats krijgen een geriefelijke indeling en een bijzonder gunstige ligging met blijvend vrij uit zicht Benodigd eigen geld vanaf 6.500,Vaste lasten (belastingen, verzekeringen, hypotheekrente en onderhoud) ongeveer ƒ50,per maand, dus be langrijk minder dan de huur van dergelijke wo ningen bedraagt Geen overdrachtskosten Vrije vestiging Inlichtingen en prospectus op aanvraag aan ons kantoor: Coöp. Flatexpl. Ver. „Paul Kruger" U.A., Elandstraat 14, 's-Gravenhage, Tel. K 1700/333078 Graaf Florisstraat 58, Rotterdam, Tel. 31010 De inschrijving van de nieuwe cursus (sep tember) is geopend, eventueel voorwaarde lijk voor hen, die nog eindexamen moeten doen Duur opleiding drie jaar en vier maanden Toelatingseisen midd.sch. of gelijkw. opleiding Schoolgeld als op middelbare school Prospectus op aanvrage verkrijgbaar Spreekuur v. d. dir., Drs. J. G. v. d. Ploeg, elke woensdagmorgen v. 10-12 en na afspr. MIDDELBURG Met ingang van zondag 2 juni 1957 wordt de belangrijk gewijzigde zomerdienstregeling ingevoerd De belangrijkste wijzigingen zijn de volgende: Lijn 1: Gewijzigde aankomst- en vertrektijden Lijn 2: Belangrijke uitbreiding van het aantal ritten. Zeer goede aansluitingen op de vertrekkende en aankomende ponten De halte bij -boekhandel Bikker wordt ver plaatst naar het wachthuisje op het B.W. plein Lijn 3: Overdag wederom een volledige uurdienst. Door de stremming van het wegvak Oostkapelle Domburg voorlopig nog een afwijkende dienst regeling (wel uurdienst) Lijn 4: Van 17 juni tot en met 24 augustus dagelijkse verbindingen met Dishoek Lijn 5: Belangrijk verbeterde verbindingen met Gapin- ge en Vrouwenpolder Lijn 6: Het aantal rechtstreekse verbindingen tussen de Leeuwentrap, het B.W. plein en het station te Vlissingen is op werkdagen sterk uitgebreid, terwijl de aansluitingen op trein en boot nog werden verbeterd Dienstregelingen met een inlegvel voor de tijdelijke dienstregeling op lijn 3 zijn bij ons personeel en op het kantoor verkrijgbaar PLANTENZIEKTENKUNDIGE DIENST RIJKS TUINBOUW VOORLICHTINGS DIENST te Goes Gezien de onrustbarende uitbreiding van de luizen in de aardbeiplanten, waarvan de schade nu reeds te zien is, raden wij U dringend aan direct de vroege rassen met „Primin" te bespuiten. (Primin tot 3 weken, mala- thion tot 10 dagen voor de oogst!) Voor de zeer vele bewijzen van medeleven en deelne ming betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde zoon, broeder, zwager en oom, TEUNIS STAAT. betuigen wij onze hartelijke dank. Fam. JAC. STAAT. Fam. K. MELIS. Barendreeht, mei 1957 Serooskerke (W.) Voor de zeer vele en har telijke blijken van medele ven en deelneming betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde man TEUNIS STAAT, betuig ik mijn hartelijke dank. Inzonderheid aan Dr. J. J. Okker en Dr. M. L. v. d. Moer, en het verplegend personeel van het ziekenhuis voor de liefderijke verple ging. P. STAAT-MELIS. Nieuw- en St. Joosland mei 1957. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ondervonden I. J. HUYSMAN E. HUYSMAN— STEENBLOK Meliskerke, mei 1957 Terstond gevraagd Nieuwe woning. Voorzien van licht en water. Adres: Mej. C. PADMOS, Duivendijke B 19. diversen: Vermist zwanen. Gaarne in lichtingen A. W. DERT, Coosje Buskenstr. 71, Vlissingen. Tel. 01184—3514. Hiermede betuigen wij on ze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstel ling bij ons huwelijk onder vonden. W. J. SANDERSE. E. SANDERSE-LAMPERT Serooskerke (W.), mei 1957. Hartelijk dank aan allen die blijken van belangstelling toonden op ons 25-jarig huwelijk J. POLDERMAN J. J. POLDERMAN— GESCHIERE Biggekerke, mei 1957 Mevrouw SPOELSTRA, Arendsplein 37, Tilburg vraagt tegen 1 aug. a.s. voor haar gezin met 5 kleine kin deren voor dag en nacht. van het Suppletiefonds „Draagt Elkanders Lasten" tot ondersteuning van Gees- tes- en zenuwzieken in Zee land, welke verpleegd wor den in „Vrederust" te Ber gen op Zoom te houden D.V. op maandag 27 mei 1957 des n.m. 2 uur, bij de heer J. Meijers, v/h Bustraan, Opril te Goes. Namens het Bestuur, Ds. W. OOSTHOEK, Voorz. P. KESTELOO, Secretaris. Vulpenreparatie. Vakkundig en voordelig. DEN BOER, L. Vorststraat 110, Goes en Nieu- wediepstraat 36, Terneuzen. Verkrijgbaar bij boekhandel ÏANOY, n. Burg 26-28, Mid delburg, het jaarboek van de Gereform. kerken 1957, prijs 3,25. Toezending na ont vangst van het bedrag op post rekening 19522. mm Getuig met ons in volk en kerk, dat oorlog vloekt met Christus' werk. Kerk en Vrede Inl. Piet Heinstraat 26, Mid delburg. TE KOOP BIJ INSCHRIJVING: Kei woonhuis met schuurtje, vóór- en ach tertuin te Goes. Tulpstraat 76, groot 1.61 are. Vrij van huur. Terstond te aanvaar den, behoudens toestemming van B. en W. Bezichtiging te bevragen bij de familie Everaard, Tulpstraat 77. Inschi'ij vingen inleveren en inlichtingen te bevragen ten kantore van Notaris H. Jonkers te Goes vóór of op dmsdag 28 mei 1957. Notaris J. J. W. Klop te Kortgene zal op zaterdag 1 juni 1957 om 3 uur in Café „De Tol" te 's-Heer Arendskerke, ten verzoeke van Mevr. E. M. Heijstek-Dekker publiek verkopen: Het WOONHUIS met schuur erf en tuin a.d. Oude Rijksweg 101 te 's-Heer Arendskerke, groot 19.70 are. De woning met schuur en voortuin ontruimd te aan vaarden begin Aügustus a.s., de achtertuin in eigen ge bruik roven oogst van dit jaar. Betaling 1 juli a.s. Bezichtiging a.s. dinsdag van 68 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van voornoemde no taris. MILCOP-stencilmachine. Géén inkt, géén stencils. 7 kleuren in één drukgang. 1000 afdrukken van één moeder blad Compleet 135,—Vraagt demonstratie van dit stencil- wonder aan Int. Import Cen tral, Selterskampweg 14, Ben- nekom. - HERENCOMBINATIES, Herenkostuums, Regenjassen. Mantelkostuums. Jerseypakjes, Lederen Jassen en Mantels, etc. Betaling reeds v.a. f5,— p. mnd. (kleur en maat ver melden). Coupeur bezoekt U met kollektie aan huis. Br no. A 4887 bur v d. blad. Goes. GEVRAAGD een net meisje voor de morgenuren, of werkster voor 3 morgens per week Lange Noordstraat 25 Middelburg, Tel. 2943 Gebruikte automobielen OPEL-KAPITAN 1951 met verwarming en bermlamp, in goed onderhouden staat OPEL-REKORD 1954 met originele Opel- verwarming en over- bekleding VOLKSWAGEN 1956 in prima staat Gortstraat 6062 Telefoon 0 11802146 Een woning, met grote tuin, adres Mariekerkseweg 16, Me liskerke. 2 armfauteuils en 4 stoelen (uitn. zitting met pitriet) zeer geschikt voor zomerhuisje enz., 1- en 2-pers. spiralen, Eng. le- dik., opklapbed, driewielfiets- je, step (luchtb.), uittrektafel, j. en m. fiets 8-10 j., divan, gas- en petroleumstellen, Vlis- singsesingel 34, Middelburg. Tel 3513. Gebr. maaimaehines, gebr. tractoren (onder garantie), ge br. div. ploegen. Fa. WILLeM- se, Aagtekerke, tel. k 1188-310 mm STROE. Zomerhuisjes te huur van 4—12 pers. midden in bos en hei en 5 min. van zwembad. Bezet van 20/7 tot 31/8 voor- en naseizoen red. De Stellingwerf, Heideweg 14, Stroe. Tel, 420 TE KOOP: mm Wegens aanschaf auto nieu we Sundapp Bella scooter 150 cc, bouwj. '56 met electr. star ter, windscherm en bagagerek. Slechts 2750 km gelopen. Br. letter A 154 bur. P.Z.C., Goes. mm 2 witte broeken en 2 stof jassen. Nieuwe Vliss.weg 174, Middelburg. Antieke meubelen te koop gevraagd o.a.: kabinetten, ge bogen bureaux, kisten, tafels e.d. kan ook ingeruild worden voor nieuwe meubelen. A. J. v. d. SANDEN, Wouwsestraat 12, b. op Zoom. Tel. 1067. Doublé dameshorloges. Vol ledige garantie. D. LIEVENSE Lange Vorststraat 87, Tel. 3280. Goes. ORGELS, zeldzaam mooie vootraad. Levering franco huis Vele jaren garantie. Reiskos ten worden vergoed. Vraagt prijslijst. BOOT'S Orgel- en Pianohandel. Bodegraven. mm Mantelkostuums, jersey pakjes, mantels, kinderman tels, regenmantels, herenkos tuums, regenjassen, kombina- ties vanaf 1,50 per w. Onze coupeur bezoekt u met kol- lectie aan nuis. Br. A 4896 buT. v. d. blad Goes im Autorijschool Van Zweeden biedt u uw eerste rijles gratis aan in de periode van 4 mei t/m 31 mei. Haal dus nu uw rijbewijs. Erk. en gedipl. bij B.E.A. en F.N.O.P., Schuitvlot- straat 11, Domburg. Tel. 01188- 370. Gratis gehaald en thuis gebracht mm Heer in 't verkeer? Bij Jas- perse in de leer! Specialisten in autorijles, motorrijles en ver- keerscursus. Autorijschool J ASPERSE erkend en gedi plomeerd door de F.N.O.p. Vlissingsestraat 1, Koudeker- ke. Tel. K 1185 343. (Van een onzer redacteuren) „WAAR HET OM GAAT". Dit schreef de heer H. de Mooy boven de rede, waarmee hü de In Zwolle gehouden jaarvergadering van de Bond van Christelijke Slagerspa troons opende. En hij concludeerde, dat het er om gaat of de beleving van ons christendom nog betekenis heeft voor de gemeenschap en voor de maatschappelijke opbouw in Nederland. In zijn rede wees de heer De Mooy die tevens voorzitter van de Chr. Middenstandsbond is ook op tal van punten in het huidige regerings beleid, waarin de middenstand onrecht wordt aangedaan. Eén van die punten vormde de huurverhoging en de compensatie daarvoor. „Het besluit van de regering betekent, dat het bedrijfsleven 100 miljoen meer moet opbrengen aan compensatie, dan voor de totale huurverhoging nodig is. De middenstanders moeten naast de huur verhoging van hun werknemers ook nog hun eigen huurverhoging en die van hun bedrijfspand betalen zonder enige com pensatie", aldus spr. „Aan de werknemers is vroeger groot onrecht gedaan en zij hebben terecht voor hun zaak gestreden 'n het verleden. De zaak wordt echter overtrokken en er wordt onrecht begaan, als thans bij het beleid alle zaken vanuit het oogpunt der werknemers worden be zien". De bedrijfswinsten worden b.v. ook be perkt door handhaving van de geldmarge bij abnormaal hoge vleesprijzen. Gelukkig is thans een zekere stilstand in de vlees- prijzen bereikt. Spr. vroeg zich af of ab normaal hoge vleesprijzen tengevolge van de export van het beste vlees naar Frank rijk wel in het belang van de boerenstand en van het Nederlandse volk is, ondanks het grote belang van de export. Als de prijsstabilisatie door ons niet meer als een tijdelijke maatregel wordt gezien, komen we terecht bij prijsbeheer- sing en staatsdirigisme, zo zei de heer De Mooy. We moeten durven zeggen, dat de Nederlandse gemeenschap is gediend met een vrije prijsvorming. Het gehele beleid van nu is gericht op verzwaring van las ten en beperking van winsten. Hierdoor wordt onze nationale welvaart aangetast, want dit betekent verarming van de mid denstand en van het'gehele bedrijfsleven Spr. besteedde o.m. ook aandacht aan de positie der consumenten, die zijns in ziens hun plaats moeten weten. De consu- mente.: behoren als zodanig niet thuis in de publiekrechtelijke bedrijfsorganen, wat organen van het bedrijfsleven zijn. Hij had er begrip voor, dat de georganiseer de consumenten zich bemoeien met prijs afspraken en kartelvorming, maar met de bedrijfswinsten moeten zij zich niet be moeien. Het bedrijfsleven moet van natu re de belangen van de consumenten die nen, anders gaat het ten onder. Op de vraag, of dé middenstandsorga nisaties in het Consumenten Contact Or gaan thuishoren zei de heer De Mooy dat dit wellicht het geval zou zijn, als daar een andere geest heerste. „Nu zelfs de Ned. Huishoudraad zich in het C.G.O. niet meer thuisvoelt, vraag ik me af of wij er in moeten stappen", aldus spr. Vlees bij kruidenier Over de speciale problemen van het sin persbedrijf sprak dr. K. Reitsma, die op hygiënisch gronden concludeer de, dat de verkoop van voorverpakt Vers vlees niet aan de kruideniers kan worden overgelaten. Nu. de wijzi ging van de vleeskeuringswet dit rao- gelijk maakt, zullen de slagershonden er naar moeten streven, dat ook de verkoop van bewerkt gehakt aan de kruideniers onttrokken wordt. De pa- rallelisatiecommissie van de S.E.R. concludeerde, dat tot het assortiment van het algemeen levensmiddelenbe- drijf niet moeten worden toegelaten die artikelen, die door behandeling, bewaring of voorlichting aan het pu bliek meer vakmanschap vereisen dan vraagt, kelen. Dit slaat zeker op deze arti- Uit het jaarverslag bleek, dat het le dental van de bond in 1956 is gestegen van 1009 tot 1084. De vergadering her dacht de overleden vise-voorzitter, de heer D. Haarman. Tot bestuurslid werden gekozen de heren G. A. Bos te Nunspeet, J. H. Fresen te Amsterdam en R. Vogel te Enschede. De volgende jaarvergadering zal in Amsterdam worden gehouden. Een groot aantal stafleden van Westeuropese bijbelgenootschappen zal de conferentie bijwonen, die van 23 tot 27 mei a.s. wordt gehouden in Amsterdam en Zeist. Op de eerste dag, vrijdag 24 mei, zal men van gedachten wisselen over de onderwerpen „Het beeld van onze moderne maatschappij en van de ontwikkeling der bijbelge nootschappen". Inleiders zijn dr. W. Huender en dt heer Ivor Crouch uit Londen. Zaterdag wordt gesproken over „De uitdaging der mogelijkheden in de thans sterk opkomende landen" en het antwoord van de bijbelgenoot schappen daarop. Sprekers zijn de he ren P. Mahanty uit Londen, L. B. Greaves uit Engeland en mr. F. L. S. F. Baron van Tuyll van Serooskerken van het N.B.G. Amsterdam. De laatste dag is gewijd aan een bespreking van de mogelijkheden der bijbelverspreiding in Zuid-Amerika, ingeleid door dr. N. P. Cockburn van het Brits en buitenlands bijbelgenoot schap. De conferentie zal ook worden bijgewoond door de voorzitter van de Verenigde Bijbelgenootschappen, bis schop Berggrav uit Noorwegen. De Bond van verenigingen voor christelijk kleuteronderwijs waarbij thans 692 besturen van 862 kleuterscholen aangesloten zijn hield te Utrecht zün 37ste jaar vergadering, die begon met een herdenking van de verleden jaar overleden voor zitter, de heer B. Mastenbroek nit Rotterdam, die bij zijn directoraat van een kweek school nog gelegenheid gevonden heeft jarenlang een geharnast strijder voor het vrije christelijke kleuteronderwijs te zijn. het uakdiploma uoor dat bedrijj zekering f 657.000. In haar openingsrede heeft de waarne mend presidente, mevrouw H. Rosier- Markenstein uit Eindhoven, haar dank baarheid en vertrouwen uitgesproken over de ontwikkeling van het christelijk kleuteronderwijs, nu dit wettelijk is gere geld: Zij hoopte slechts, dat de bezieling zou blijven en dat de samenwerking tus sen de ouders, het personeel en het be stuur hecht zou blijven. In dit verband wees zij voorzichtig op de mogelijkheid, dat men te lang in een bestuur zitting kan hebben; al zit daar ook iets vertrouwen wekkends in. De heer T. M. Gilhuis, hoofd van een christelijke school in Katwijk aan Zee heeft 's middags een referaat gehouden onder dé titel „De christelijke kleuter school de normale". In het bondsbestuur werden gekozen mevrouw A. C. ten Cate-IJzerman uit Eibergen en de heren E. van Gils en W. De ziekenfondsraad heeft de over eenkomst tussen de organisaties van Algemene Ziekenfondsen en de lande lijke speciallstenverenlglng betreffende de honorering van specialistische hulp aan ziekenfondsverzekerden voor het jaar 1957 goedgekeurd. Krachtens deze overeenkomst worden de tarieven, die ln 1956 van kracht wa ren, verhoogd met 6 pet., met dien ver stande, dat van deze verhoging zijn uit gesloten de röntgentarieven, die in 1957 onveranderd blijven gelden. De hogere uitgaven als gevolg van de verhoging van 6 pet. worden voor 1957 geraamd op f 2.627.000, waarvan voor de wettelijke verzekering ver plichte en bejaardenverzekering) f 1.970.000 en voor de vrijwillige ver- G. Ages uit Den Haag. De functies zullen binnenkort worden verdeeld. Met het nieuwe akkoord is een lang durig geschil, dat omvangrijke stakin gen veroorzaakte, van de baan. De 40 betrokken vakverenigingen, aangeslo ten bij het vakverbond van scheeps bouwers en Metaalbewerkers, hadden aanvankelijk een loonsverhoging van 10 pet. over de gehele linie geëist, toen de besprekingen in oktober 1956 wer den geopend. De stakingen begonnen, toen de onderhandelingen ln maart vol komen vastgelopen waren. Zij werden evenwel veertien dagen later afgelast. De werkgevers hadden zich met de con clusie van een hof van onderzoek, die de onderhavige loonvoorstellen behels de, verenigd. De nieuwe loonsverhoging komt de werkgevers te staan op een extra uit gave van 75 miljoen pond sterling aan lonen per jaar. (Van een onzer verslaggeefsters) De bestedingsbeperking heeft ook voor het nijverheidsonderwijs problemen met zich meegebracht en wei in de vorm van financieringsmoellijkheden en een veel te klein bouwvolume. Dit werd nog eens ex tra onderstreept op de 28e jaarvergade ring van de Bond van Verenigingen voor en Instellingen tot Bevordering van Chr. Nijverheids- en Land- en Tuinbonwon- d er wijs, die onder voorzitterschap van de heer J. Schipper in Utrecht werd gehou den. Naar schatting heeft men ongeveer 612 miljoen gulden nodig voor de uitvoering van alle plannen voor de bouw, uitbrei ding en vernieuwing van nijverheids scholen. Van de 150 miljoen gulden die dit jaar door de overheid worden besteed aan scholenbouw, is slechts 44 miljoen bestemd voor het nijverheidsonderwijs. Op verzoek van de minister van O., k. en W. zullen de drie organisaties voor het nijverheidsonderwijs advies uitbrengen over de verdere bouw van scholen, de volgorde naar urgentie en de verhouding tussen het aantal christelijke, rooms-ka- tholieke en neutrale scholen. De heer Schipper vertelde in zijn ope ningswoord, dat de minister de nadere uitwerking van de plannen voor 28 chris telijke landbouwhuishoud-, technische- en huishoudscholen heeft toegestaan, maar voor 80 andere christelijke nijverheids scholen moest de uitwerking van de plan nen worden stopgezet. Op het ogenblik worden 19 scholen gebouwd, uitgebreid en verbouwd. Voor de neutrale en de rooms-katholieke scholen liggen de cijfers wat gunstiger. In de afgelopen drie jaren werd slechts voor negen nieuwe chr. huis houdscholen subsidie toegezegd. Zo be staan er b.v. in plaatsen als Heerenveen, de Z.O.-hoek van Groningen, Meppel, Zwolle, Almelo, Nijmegen, Gouda, Schiedam, Breda, Goes en Zeeuws- Vlaanderen nog steeds geen chr. huis houdscholen. In de Jordaanse steden Amman, Nabloes, Hebron en Tilkarem zijn woensdagochtend in het openbaar vier Jordaniërs opgehangen, die in sep tember van het vorige jaar schuldig waren bevonden aan het verstrekken van militaire geheimen aan de Israë lische autoriteiten. Ingezonden mededeling (adv.) Een van de grootste persoonlijkheden die de circuswereld ooit gekend heeft, Hans Stosch Sarrasani, was de direc teur van het wereldberoemde circus Sarrasani. Persoonlijk leidde hij altijd zijn grootste nummer, de 24 olifanten! Wat een dressuur; wat een geduld en toewijding moet Sarrasani niet gehad hebben om met al de beslommeringen die hij door zijn circus had, met deze enorme dieren zo'n prachtig nummer te geven, dat nooit meer geëvenaard is. Lees de geschiedenis van het circus vanaf de saltimbanques tot Barnum and Bailey, Strassburger en Carré. Zie de fantastische rij van grote ar tiesten en beroemde circus-sensaties aan u voorbijtrekken in het prachtige circusalbum „De Bonte Droom van het Circus". Een boeiend en afwisselend Verhaal met talloze pentekeningen, vele prachtige kleurenplaten en plaa tjes; geschreven door de circuskenners bij uitstek J. v. Doveren en Fred Tho mas. Voor slechts f 2.50 kunt u dit boekwerk kopen bij uw roomboter- leverancier of rechtsreeks bestellen per brief of briefkaart bij Kantoor „Roomboteralbum", Postbus 47, 's- Gravenhage. U krijgt het album dan per omgaande toegezonden onder rem bours. Vermeld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbeho rende plaatjes ontvangt u gratis voor rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. Neem een pakje extra voor de zondag! In zijn jaarverslag uitte de heer P. Tjeerdsma de teleurstelling van het be stuur over de oprichting van een ver eniging van uitgebreid technische scho len. Volgens de opvattingen van de be stuursleden dienen ïaast de christelijk- sociale organisaties élle besturen van christelijke nijverheidsscholen lid van de bond C.N.O. te zijn. In december 1956 heeft de Minister een subsidie goedgekeurd van 160 gulden per jaar, voor de contributie die ieder school bestuur aan een van de drie bonden voor nijverheidsonderwijs betaalt. Op de jaar vergadering in Utrecht werd besloten, deze gesubsidieerde contributie te verho gen met 15 gulden per honderd leerlin gen. Hierdoor is het mogelijk geworden, dat de Bond C.N.O. een eigen bureau in richt, waarin een bezoldigd secretaris en een typiste de uitgebreide bondswerk- zaamheden zullen kunnen gaan verrich ten, die de bestursleden- en in het bij zonder de heer Tjeerdsma tot nu toe voor hun rekening hebben genomen. Prof. dr. J. Schoneveld, ds. J. K. F. Mantz, de heer C. Steneker en ir. L. Eringa bedankten dit jaar voor het be stuurslidmaatschap. Als nieuwe bestuurs leden werden gekozen de heren J. C. Pel- licaan (Amsterdam), C. P. v. d. Hoeven (Rotterdam) en M. A. Potter ('s-Graven hage). De heren G. Bramer en S. v. d. Broek werden herkozen, terwijl de Ned. C.B.T.B. de heer J. Heij opnieuw als zijn vertegenwoordiger aanwees. In Engeland heeft men thans een vlieg tuig ontwikkeld dat weinig ruimte in be slag neemt om op te hergen, maar ook geen lange start- en landingshaan nodig heeft. De cabine van deze MI. Utility biedt plaats aan twee personen en de motor is erachter gemonteerd. De delta- vormige vleugel is van zeildoek gemaakt en moet worden opgeblazen voor dat het toestel wordt gebruikt. De topsnelheid ligt rond de 93 km per uur. Op de foto boven ziet men de Ml. Uti lity in de lucht. De cabine is ogenschijn lijk primitief (rechts onder) terwijl ook het opblazen van de vleugel (links onder) herinnert aan een vroegere periode in de luchtvaart, al moest men het toen met de hand doen. 0 De Nat. Chr. Onderofficieren Vereni ging zal haar algemene vergadering hou den op 17 en 18 juni a.s. in K. en W. te Utrecht. De Ned. Chr. Blindenbond zal zijn bondsdag 1957 houden op 27 juni a.s. in „Boslust" te Zeist. In de morgenvergade ring komen de huishoudelijke zaken aan de orde. In de middagvergadering zal de heer D. Lupker, eindredacteur van de Blindengids, spreken over de nieuwsvoor ziening in Nederland. In de plaats Monterrey in Noord- 'Mexico zijn donderdag 17 kinderen ge storven door gebrek aan water.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4