J DAAR KOMT DE BRUID g$'TSAl Wat heeft ze aan DE dag van haar leven Een morgen in de mist r Hooftman's kleding en voor de Bruidegom eenTrix elektrische trein van 't TICOHUIS te Middelburg Op haar mooist JJet fonc^e Iruidf Sluier Bloemen Mantelpak Sluier om let gezicht WAT TE GEVEN? Hoe behoort de bieding van de bruidegom te zijn Schoenen Nog enkele tips Uit mijn klas Eskimohut voorbeeld voor kerkbouw EN IJS Zaterdag 25 mei 1957 ZEEUVTSCH WEEKEND 'ao1 11 VANMORGEN STOND een groepje vrouwen en kinderen in een portiek tegenover het raadhuis. Straks zou er een bruid uit het raadhuis komen! Voor velen van de wachtenden een onbekende bruid, maar voor allen de ééndags vertegenwoor digster van het romantische sprookje, die men wil zien om even deel te hebben aan feestelijk geluk. Bij de ingang van de kerk, op de stoep bij de foto graaf, zullen opnieuw mensen blijven staan. On derweg kijken voorbijgangers naar de trouwstoet, ze gluren in de voorste auto met de lintjes aan de deurknoppen, want daar is de bruid! Voor vrouwen en kinderen geldt als eerste vraag: Wat heeft ze aan? En de hruid heeft in de laatste weken voor haar trouwdag ook al vaak moeten antwoorden op de vraag: wat trek je aan? Op de modeshows worden de halzen extra ge rekt, wanneer de pianist een bruidsmars inzet en de mannequin in bruidstoilet kan worden ver wacht. Ook al is zij niet de echte bruid, de roman tiek van het bruidstoilet infekteert alle toeschou wers. Nu één dag, DE dag in haar leven, aller ogen op de bruid worden gericht, is haar bruidstoilet, de kostbare ééndagsvlieg met de glanzende vleugel tjes, een gewichtig onderdeel van het feest. Wat zal ze aantrekken? Zal ze in het wit gaan en zo ja, welke stof, welk model, hoe lang moet de sluier zijn en wat draagt ze op het hoofd? Of zal ze misschien een sjiek mantelpakje dragen? In de kranten staan in het voor jaar veel ondertrouwadvertenties, de post heeft meer aankondigingen van trouwdagen in zijn tas dan in elke andere maand van het jaar en op de lijsten van de burgerlijke stand is de rubriek ondertrouw het langst. Trouwstoeten rijden af en aan en de ambtenaren van de burgerlijke Stand en de predikanten horen in het voorjaar meer dan in andere sei zoenen jonge paartjes elkaar trouw en liefde beloven. En dan? Na het feest gaat de bruidsjapon in de kast; de beloften blijvfen. De bruidsjapon is een eendagsvlieg, maar nooit in haar leven kiest een vrouw met zoveel zorg haar kleren als voor de trouwdag. Dan wil ze op haar mooist zich vertonen aan haar bruidegom, haar familie en kennissen •n. aan wildvreemden. Meer en meer kiezen jonge vrouwen uit alle rangen en standen het smet teloos witte gewaad. Ook dat is een teken van welvaart en van het uit wissen van de grenzen tussen maat schappelijke standen. Het is nog niet zo heel lang gele den, dat een meisje uit de arbei dersstand niet eens durfde te den ken aan een wit bruidstoilet. Dat gaf immers geen pas! Slechts brui- dén uit de hoogste kringen der sa menleving konden een wit bruids toilet kiezen. Gelukkig is nu iedere jonge* vrouw vrij in haar keuze zonder vrees voor scheve ogen. Ze kan blij en onbekommerd zich op het feestelijkst tooien. Een korte japon voor het jonge 'bruidje. Vooral na de laatste wereldoorlog nemen vele bruidjes de beslissing voor het lange, witte bruidsgewaad. We ne men het immers niet zo verschrikke lijk nauw meer met de etiquette. Het is geen ijzeren wet meer, dat de brui degom naast een bruid-in-het-wit verschijnt in jaquet en hoge hoed (al staat dat nog altijd het mooist!) en dat per sé alle mannen in de bruids stoet dan ook in jaquet en met hoge hoed en de dames allen in een lange japon te verschijnen. Op deze pagina ziet u verschillende bruidstoiletten, die, of gekocht of zelf met veel geduld genaaid, de bruidjes met vreugde kunnen dragen. In de eerste plaats komen natuurlijk de lan ge japonnen met meters wijde rokken die vanzelfsprekend gedragen moeten worden op een stijf uitstaande onder rok om het goede effect te bereiken. Kant, tule, zuivere zijde, nylon, alles wat er te koop is aan luchtige, zwie rige stoffen, kan dienen voor de bruidsjapon. Pas wel op met nylon! Neem een niet doorzichtige soort of draag de ja pon op een lange onderjurk, die ge garandeerd niet doorschijnend is. Er zijn al bruidstranen gevallen, omdat de nylonjapon, die in de kamer niet doorschijnend leek, buiten in de zon weinig bleek te verbergen van de lin gerie er onder. Een klassiek model bruidsjapon met lange slanke mouwen en een hoog ge sloten hals staat altijd goed. Wil de bruid de japon naderhand als avondjapon gebruiken, dan ligt de oplossing in de keuze van een strap less japon met een precies aansluitend jasje met lange mouwen er hoogge sloten hals. De sluier kan meterslang zijn, maar dan moet de bruid finnen rekenen op de assistentie van bruidsmeisjes in eendere lange japonnen of van kleine bruidsmeisjes en bruidsjonkertjes. Is dat niet het geval, dan neemt ze een korte sluier, vastgehouden op het hoofd door een kransje van echte of kunstbloemetjes ofeen wit hoedje. Een aparte en zeer flatteuze manier om een bruidssluier te dragen is het winden van de sluier rond het gezicht. Voor het zeer jonge bruidje is een kort wit bruidstoilet aan te bevelen. Zulk een japon kan iets minder streng van model zijn en heeft het voordeel, dat hij na de bruidsdag als japon voor vele feestelijke gelegenheden kan die- Bij zulk een japonnetje hoort natuur lijk geen grootscheeps bruidsboeket. Een klein tuiltje bloemen past beter. Nu we het toch over bloemen heb ben, het bruidsboeket is van niet te onderschatten betekenis. We zouden de jonge vrouwen niet graag de kost ge ven, die met veel spanning uitzien naar het bruidsboeket. Waar zal de a.s. man op de morgen van de trouwdag mee voor de dag komen? Er zijn jongeman nen, die op het gebied van mode en bloemen nonchalant zijn. Zij vinden al dat gedoe maar flauwe poespas. „Als ik jou maar heb", zeggen zij tegen hun verloofde. „Wat doet dat bruidsboeket ertoe?" Met zulke knapen kan men voor grote verrassingen komen te staan! Een goede kennis van ons ver gat zelfs een bruidsboeket te bestellen. Dat er even een pijnlijke situatie ont stond ten huize van de bruid, laat zich begrijpen. Gelukkig belde men bijtijds een actieve bloemist, die weldra een keurig boeket bezorgde. Om echter qp de zaak zelf terug te komen: veel jonge meisjes zitten echt wel in grote spanning wat betreft de keuze van het bruidsboeket. Mogen wij hen een goede raad geven? Zorg op de hoogte te komen*van de kwaliteiten van de bloemisten in de stad of in het dorp. Heus, een goede vakman zal al het mogelijke doen om een voortreffelijk en smaakvol bruidsboeket te leveren. Overleg dan met de a.s. bruidegom be treffende de te kiezen bloemist. Een goede bloemist zal altijd aan de brui degom een persoonsbeschrijving vra gen van zijn bruid en informeren naar de kleding, die de bruid op de trouw dag zal dragen. Aan de hand van die gegevens adviseert de bloemist de bruidegom wel, welk boeket hij het beste kan kiezen. Een sjiek mantelpak met een dito hoed is de aangewezen dracht voor vrouwen, die voor de tweede maal trouwen. Ze trouwt „in civiel" zegt men dan. Ook de ouderë bruid kiest doorgaans een mantelpak of een ge klede japon. Er zijn jonge bruidjes, die om de een of andere reden niet het witte bruidsgewaad kiezen, en zich kleden in een tailleur. Deze bruiden hebben nu de schone gelegenheid om zich een bizonder goed mantelpak en een extra sjieke hoed aan te schaffen, die nog jaren de beste stukken in hun Bruid en bruidegom worden in de bruidsdagen overladen met weldaden. Ze komen tot de ontdekking, dat ze veel meer familieleden en kennissen hebben, dan ze hadden gedacht, en ze vinden, dat ieder een reusachtig uit zijn slof schiet. Sche merlampen, boekensteunen, boekenplan ken, taartscheppen, theelepeltjes, slacou- verts, vazen in alle afmetingen, klokken, fruitschalen, kleedjes, het houdt niet op, want daar komt tante Anna nog met een broodrooster en nee maar! uit oma haar pak komen twee damasten tafella kens met servetten er bij. Morgen wordt alles opgesteld in de nieuwe woonruimte. Voorzover er plaats voor is althans, want daar mocht men te genwoordig wel iets meer rekening mee houden. De bruid begint tenminste haar huishouden met voldoende van de voor naamste benodigdheden om gerieflijk te wonen. Maar gerekend naar de kleine on misbaarheden in een woning lijken haar kasten uitzonderlijk leeg en kaal, want ^er is geen hamer in huis en nergens een spijker, laat staan een schroevendraaier of een moersleutel. Niemand dacht er aan het bruidspaar schoensmeer en schoenborstels te geven. De nieuwe huisvrouw bezit geen enkele wasknijper om haar nieuwe theedoek mee op te hangen. Waaraan trouwens? Want een waslijn heeft niemand haar gegeven op de trouwdag. Waarom geven we bruidsparen eigen lijk altijd theelepeltjes en taartvorkjes en rookstellen en rookgarnituren? En waar om gèen emmers en deegrollers en afwas- kwasten? We konden er best eens mee beginnen. Neem een aardig korfje en stop daarin allerlei dingen, die nodig zijn voor kleine reparaties in huis: hamer, nijptang, spijkers, schroevendraaier, haakjes voor wandversieringen, duimstok, plastic plak band, tube lijm, zaklantaarn. U kunt ook een mandje volstoppen met fleurig gekleurde stofdoeken, meubelwas, linoleumwas, zilverpoets, pansponsen en staalwol, afwasborstel en een fles afwas- middel. Een ander idee is om een mandje te vullen met allerlei benodigdheden voor de stopmand: klosjes naaigaren, schaar, maatlint^ kaartjes stop wol, maasbal, kaart spelden, kaart veiligheidspelden, kaart elastiek, kaart witte knopen, kaartjes drukknopen enz. Ingezonden mededeling (adv.) •Nu het jacket steeds meer tot het verleden gaat behoren en ook niet zo praktisch en economisch meer is, blijkt het zwarte colbert en vest met fantasiepantalon de meest gedragen kleding voor de bruidegom te zijn Weet u, dat Vlasmarkt 3335, Middelburg steeds een ruime keuze in zwarte colberts en vest met fantasiebroek in voorraad heeft? Aparte flatteuze sluier, die om het gezicht wordt gewonden. De b' uids- meisjes zijn, naar behoren, eender gekleed. kleerkast zullen zijn. Een uitstekend mantelpak staat trouwens altijd beter dan eep wit toilet, waarop om finan ciële redenen sterk moet worden be zuinigd. Het laat de bruidegom en de bruiloftsgangers tevens vrijer in de keuze van hun kleren voor de trouw- Het is vrijwel de gewoonte gewor den, dat de bruid eenvoudige pumps draagt, maar het is de overweging waard om schoenen te kiezen met open neuzen. De bruid, die op haar trouw dag lange pozen moet staan om allen, die haar en haar man komen felicite ren, de hand te geven, zal dan minder last hebben van pijnlijke voeten. Vele tips zouden wij nog kunnen ge ven aan a.s. bruidsparen. Wij denken bijv. aan het kiezen van een fotograaf. Maak vooral vooraf een goede afspraak met de fotograaf. Zeg hem, hoe laat hij u kan verwachten én hoeveel foto's u wenst. Overleg ook tijdig met een fotograaf, als u een reportage van de trouwplechtigheid in het raadhuis Wenst. Wilt u, dat de fotograaf reeds met zijn reportage begint bij het vertrek j van de bruidegom van zijn woning, spreek dat daki vooral tijdig met hem af. In de meeste.kerken mag tijdens I de huwelijksdienst niet worden ge fotografeerd. Het is duidelijk dat een dergelijk besluit van de kerkeraad gerespecteerd moet worden. Neemt u een fotograaf uit een andere plaats, die met de gewoonten in de gemeen te, waarin de huwelijksplechtigheid zal plaats vinden niet op de hoogte is, stel' hem dan toch tijdig op, de hoogte. Het is onprettig 4e moeten constateren dat de fotograaf in het gemeentehuis een flater slaat of dat hij tracht in de kerk foto's te maken, terwijl duidelijk te merken is dat de kerkeraadsleden hiertegen bezwaar hebben. Het verdient daarom voorzover het bruidspaar daarvan niet op de hoogte is aanbeveling vooraf inlichtingen in te winnen bij de gemeentebode en bij de koster van de kerk. Deze mensen willen graag van advies dienen. Van groot belang is ook het kiezen van auto's of koetsjes voor de bruids stoet. Vroeger koos men over het alge meen koetsjes, maar van lieverlede heeft de auto deze vorm van vervoer verdrongen. Het verdwijnen van de paarden uit het stadsbeeld is daaraan uiteraard niet vreemd. Kiest uren voor auto's, bestel dan vooral bijtijds. Het is duidelijk dat niet alle ondernemingen op dit gebied be schikken over zes, zeven of nog meer auto's. Zij moeten dus de hulp van col lega's inroepen en dat stuit in de regel niet op bezwaren, mits die collega's tij dig daarvan op de hoogte zijn en de auto's dus gereserveerd kunnen wor den. Het „staat", dat alle auto's van de zelfde kleur zijn, bijv. zwart. De mees te taxiondernemingen zorgen daar ook wel voor, maar het kan toch nooit kwaad even te attenderen op de wen selijkheid van auto's van één kleur. Dat zorg moet worden gedragen voor een goede ceremoniemeester en dat voor het feest een gezellig zaaltje moet worden uitgezocht, spreekt voor zich zelf. Griep-epidemie in Noord-Sumafra De griep-epidemie in Zuid-Oost- Azië zou zich volgens donderdag ont vangen berichten tot Noord-Sumatra hebben uitgestrekt. Radio-Medan maakte bekend, dat het provinciale bestuur van Noord- Sumatra een bijeenkomst met func tionarissen van de gezondheidsdienst had belegd om maatregelen te bespre ken ter voorkoming van verdere ver spreiding der ziekte. WE SCHRIJVEN „MEI" boven onze brieven, maar het is zo kleu- mig koud, dat mijn hele stel van morgen wat pierig en grauw er bij zat. Nee, de echte stemming zat er niet in. Zodra de bel, die het speelkwartier inluidt, nog maar één kik gegeven heeft, stuur ik het span haastig naar buiten, de goede raad meegevend, dat ze zich eens lekker warm moeten draven. Zelfs de twee schoolblijvers geef ik, van wege de kou pardoh, en die haas ten zich geducht, uit angst waar schijnlijk, dat ik op mijn besluit mocht terugkomen. Ik blijf binnen, omdat ik geen lust heb de kou van binnen te verwisselen met de kjlte buiten, en in hard draven heb ik ook al geen zin. Er is echter bortlenwerk te doen, maar als ik een greep doe in het krijtbakje, weet ik dat mijn voorraad uitgeput is, waarom ik naar het lokaal van de baas ga, waar de bevoorra- dingskast is. Bij de baas tref ik een paar .collega's. Het blijkt, dat de man uit zes een belangwekkend ge schrift gelezen heeft over atoom bommen en al wat daarmee samen hangt. Hij geeft er een soort college over. Er is niet veel responsie. Alleen de baas geeft door een enkele opmer king blijk, dat hij er meer van weet, dan jan en alleman. De collega uit vijf geeft in een ogenblik van pauze als zijn mening te kennen, dat het ei genlijk toch zo'n ontstellend en ang stige tijd is. Er is weer een stilte, die ons na de opmerking van de collega eigenlijk beklemt. De baas zwijgt ook, maar eindelijk zegt hij op zijn eigen kalme manier: „Gelukkig dat vandaag ook nog de woorden in de Bijbel staan: „Zonder de wil van de hemelse Vader valt er geen haar ons hoofd". Niemand geeft hier antwoord op en toch is het alsof de spanning door broken is. We moeten weer terug elk naar eigen territoir, maar al gaande denk ik, dat wij ons hier in het vre dige dorp en in de beslotenheid van het sehoolleventje zo moeilijk die bit tere realiteit van atoombommen kun nen indenken. De wriemelende kluit kleuters onderbreekt de donkere over peinzing, maar ik kom er toch niet geheel los van, zodat ik het eerste ogenblik half werk verricht, wat zich dadelijk wreekt. We moeten schrijven en als de blaadjes zijn uitgedeeld, geef, ik een regel op, welk „bevel" onmid dellijk wordt gehoorzaamd, maar ach, ik vergat, wijl mijn gedachten nog bij het speelkwartiergesprek wa ren, de waarschuwing er bij te geven, dat ze „goed moesten gaan zitten om te schrijven" in simpele woorden zeg gend, wat we in „wetenschappelijke" term verwoorden met het zeggen, dat ze een juiste schrijfhouding moeten aannemen. Nu vindt u dit waarschijn lijk spijkers op laag water zoeken, want wat geeft het hoe je zit? Maak die opmerking nu nooit tégen een sehoolmens, want dat kan u duur te stade komen. Laat ik u zeggen, dat de kinderen schrijven leren een koud kunstje is vergeleken bij de opgaaf hen dit in correcte vorm te laten doen. Als ze na een jaar bij mij weer vertrekken, dan kunnen ze wezenlijk aardig pennen, me. r als ik er niet steeds als de kippen bij ben met te letten op de goede schrijfhouding, dan is dat nog „net* niks gedaan". Dat ligt aan mij, verwijt ge. Kan wel waar zijn, maar toen ik vorige week onder schooltijd naar de baas ging voor een informatie, waren ze in die hoge re gionen aan het schrijven en daar zag ikNee niet allemaal lagen ze in een hoepeltje, maar achter de rug van een „voorzitter" zag ik er toch nog drie dubbel liggen, toen de baas zich tot mij wendde. De baas treft hiervan geen schuld, alleen de onmogelijke opgaaf. Nu vergat ik dus erbij te zeggen, dat ze „goed moesten gaan zitten" en diensvolgens ziet nu de klas er uit als een korenveld vol rijpend graan waarover storm en regen hun zweep slagen gaven. Een veld vol neerge slagen halmen. Het beste is even te wachten tot de regel klaar is, want, interumpeer ik, dar is op ander ge bied de narigheid niet te overzien. Ik sta net naast Elsje als ze klaar is en ze heft het kopje met zo stralende Te Canberra, hoofdstad van Austra lië, zal een Anglikaanse kerk gebouwd morden, die de vorm nan een iglo (sneeuwhut van Eskimo's) krijgt. Een iglo is rond met een puntvormig dak. Volgens de dominee van deze Angli kaanse gemeente, leent deze vorm zich bijzonder goed voor een kerkgebouw, omdat daardoor bij de verzamelde ge meente het gevoel saamhorigheid wordt versterkt. De architect zei, dat hij dit ontwerp had gemaakt in overeenstemming met de praktische en psychologische eisen van de tijd. Op grond van dezelfde overwegingen, aldus de architect, hebben de middeleeuwse bouwmees ters zich indertijd afgewend van de romaanse stijl; daaruit is de gothiek ontstaan, die ook gericht is op verster king van het gemeenschapsgevoel, ter wijl zij tegelijkertijd door haar ten he mel gerichte bogen de harten opwaarts wil heffen. blik, waarna ze me zeer zelfverzekerd zegt, dat ze „zo mooi geschreve het". Ineens veer ik op. Hier is een tevre den mensje en dus een blij schepsel tje. Dat is toch ook een realiteit. Elsje gaat nog meer stralen als uit mijn mond blijkt, dat ik het met haar eens ben en zo zijn we dan al met ons tweeën, die een goed moment hebben. Opeens een angstaanjagend geluid. In een fractie van een seconde zwaai ik om, terwijl in datzelfde korte tijds bestek mijn gedachten nog kans zien aan de ontmoedigende woorden van Vader Cats te denken: Gaet niet aan, wat u te seer verheught, De rouw sit veeltijds op de slippen van de vreught". Nou, dat is dan wel waar ook in dit geval. Adriaan is aan het experimen teren geweest met zijn inktpot en met proefnemingen kunnen allerlei onge lukken gebeuren, Adriaans inktpot ligt omgekeerd op de bank en de in houd Ik begrijp in de wereld niet, hoe er zo'n oceaan vol inkt kan vloeien uit een inktpotje, dat slechts een bodem- bedekkinkje vocht bevat heeft. De he le wereld is nu inktzwart voor me en ook voor Adriaan, die in een vergeef se poging om iets te redden het met inkt bevloeide blaadje opheft. De „Zwarte Zee" stort zich over zijn bloesje uit Terwijl ik serieuze reddingspogingen doe, zegt Adriaan op een toon vol wanhoop: ,,'t Is me sondaegse bloese". Zo zie je maar, dat ook een heel klein wereldje op zijn kop kan komen te staan. Al met al vind ik het een trieste morgen en ik heb het gevoel of we met z'n allen in de stemming geraken om in een metersdiepe put af te dalen. Doch Elsjes goede bui raakt niet verstoord. Monter zegt ze: „Juffrouw as Adriaan nou een nieutv bladje kriegt, dan ken-ie nog mooier gaen schrieve". Elsje ziet dus nog lichtpunten. -npden mededeling 'adv baby-verzorgihg Vorige week gaven wij U enkele re cepten van lekkere melk- en karnemellt- dranken. Ditmaal willen wij dan nog Uw andacht wagen voor de melkshakes, di« frisse combinaties van melk, ijs en vruch. tensap of -moes. Voor 't mixen van ds verschilende grondstoffen leent een elec- trische mixer zich wel heel goed, maar met een eenvoudige mayonaiseklopper kan men ook heel goede resultaten berei ken. De verhoudingen zijn als volgt: 4 delen melk; 2 delen roomijs; 1 deel siroop of moes (in dit laatste ge val 1 i 2 eetlepels suiker toevoegen). De siroop, het ijs en de melk worden lil de mixer gedaan en zo lang geklopt tot een luchtige massa ontstaat. Op deze wijze kan men tal van heerlijke shakes met verschillende smaken als: aardbeien, ananas, bananen, chocolade, citroen, fram bozen, gember, kersen, koffie, sinaasap pel, enz. maken. Het verdient aanbeveling de melkshakes direct na de bereiding te nuttigen. Zondag: voorjaarssoep, kalfsfricandeau, asperges in kaassaus, aardappelen, grape fruit. Maandag: koud vlees, spinazie, gebak ken aardappelen, brood met appelen. Dinsdag: eieren met tomatensaus, an- dijviesla, rijst, chocoladevla. Woensdag: saucijsjes, bloemkool, aard appelen, rijst met citroensap. Donderdag: irish stew, beschuit met Vrijdag: gekookte makreel, hollandse saus, aardappelen, havermoutkoekjes. Zaterdag: spekpannekoeken, .fruit. Recept; asperges met kaassaus, 2 bossen stoofasperges, Vz 1 saus van as pergewater, 50 g roomboter, 60 g oude kaas, zout, paneermeel. De asperges in stukken snijden, schillen, gaar koken en goed uit laten lekken. De saus maken en hier 40 g kaas doorroeren. De helft van de roomboter in een vuur vaste schotel doen, de helft van de saus er op leggen, daarop de asperges en ten slotte de rest van de saus. De achterge houden kaas met paneermeel mengen en de saus er mee bedekken. De rest van de roomboter smelten en er over gieten. In de oven snel een bruin korstje geven. Recept: hollandse saus. 2 eidooiers, 100 g roomboter, 1 eetlepel azijn, Vi theelepel citroensap, iets zout en peper. De eidooiers met zout, peper en boter 10 min. roeren. Dan de azijn toevoegen en de eiermassa kloppend au bain-marie verwarmen tot ze een dikke schuimige massa vormt. Het citroensap er door roe ren en de saus meteen opdienen. 9 De Westduitse minister van defen sie, Strauss, is donderdag in Londen aangekomen voor overleg over mili taire samenwerking met zijn Britse ambtgenoot Duncan Sandys. De be sprekingen zullen twee dagen duren. 9 De boring Wassenaar 5 van de N.V. Nederlandse Aardolie Maatschappij te Wassenaar is met succes bekroond. De put is met een bevredigende opbrengst in produktie genomen. 9 De Sjah van Perzië en koningin Sora- ja zijn dinsdag voor een officieel bezoek van vijf dagen op het Madrileense vlieg veld Barasja aangekomen. Ingezonden mededeling (adv.)

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 11