i s Honderdduizenden huisvrouwen Friesche Vlag goudband i AKTIEVE AGENT Slachtoffer van zijn Succes De boom wordt hoe langer hoe dikker li gebruiken nu Friesche Vlag Goudband KOFFIEMELK Donderdag 23 mei 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina <8 r I» Uiteindelijk bleek de liefde sterker .Sportliefhebbers zullen de naam nog niet vergeten zijn van de beroemde tennisspeler Charles de Bricourt, die ook in ons land heel wat partijen heeft gespeeld. Vooral zijn heroïsche strijd in 1953 in Noordwijk tegen de toenmali ge wereldkampioen zal velen nog vers In het geheugen lig gen. Zijn succeB op de tennisbaan werd echter nog overtrof fen door do indruk, die hij maakte op het schone geslacht. De Bricourt scheen zich hleraoor echter geenszins in de war Monde reus late? brengen en hield zich verre van alle avonturen. Het tennisspel nam klaarblijkelijk al zijn aandacht en energie in beslag. In 1953 echter werd de bovengenoemde kampioenswedstrijd bijgewoond door de doohter van een rijke Nederlandse zakenman. Else van H., op wie bet spel van de blonde reus een diepe indruk maakte. Na afloop van de wedstrijd werd hij door een der leden van het bestuur voorgesteld aan de heer van H. en dlen3 dochter Else. Nog hijgend van inspanning keek hij de kring rond en riep uit: „Wie geeft mij alsjeblieft een sigaret?" Else die vlak bij hem stond, bood hem haar pakje Cocktail aan en hij be dankte haar uitbundig. „De sigaret is de geefster' waard", zei hij na de eerste trekjes complimenteus en de mooie Else bloosde diep, tot haar eigen ergernis. Op dat ogenblik begon vriendschap de twee jongelieden, die al spoedig in een innige liefde over ging. - „Mijn Cpektail meisje noemde Charles haar gekscherend en de Cocktail bleef inderdaad hun iievelingssigaret. De Heer van H, bleek bereid Charles in zijn zaak op te nemen en een gelukkige toekomst zou het deel der geliefden zijn geweest in dien de eerzucht van Else's aanstaan de man hem geen parten had gespeeld. Voor de zoveelste maal bleken het succes, het applaus der menigte en de roem - hoe voorbijgaand deze ook is - sterker dan de stemmen van het verstand en zelfs van het hart. Enige jaren nog zagen de Europese tennis velden de triomfen van de Bricourt. In het begin was Else een trouwe be- .met bloedend, hart zoekster van de wedstrijden maar ge leidelijk aan werd de band losser. Ten slotte besloot Else, zij het met bloedend hart, haar verloving te verbreken. Jarenlang hoorde zij niets meer van hem en zijn naam noemde zij nooit meer. Haar familieleden en vrienden vermeden dit eveneens zorgvuldig. Maar ofschoon zij schijnbaar haar normale leven had hervat en zelfs haar oude opgewektheid scheen te hebben teruggekregen, bleef diep in Else's hart de liefde voor liaar Cocktailprins branden. Op wonderbaarlijke wijze zou deze liefde dan ook weer aan het daglicht treden. Op een dag in Juni 1956 las zij opeens in de krant dat - de tennisspeler Charles de Bricourt bij de kampioens- wedstrijden in Parijs tij dens zijn kamp tegen een veel jongere tegenstan der was flauw gevallen en van de baan gedra gen. Het is onmogelijk om te beschrijven water in haar omging maar twee uur later zat zij in het vlieg- tulS naar Parijs en daar vond zij na enige navraag haar oude vriend, in het ziekenhuis was opgenomen. Het bleek dat zijn hart de geweldige inspanning niet meer goed kon verdragen. De dokter verzekerde echter, dat rust hem weldra» weer op de been zou helpen maar met het tennisspelen was het gedaan. „Vind je het erg Charles, liefste?" vroeg ze. Hij glimlachte en kneep haa» hand in. de zijne. „Ik heb jou nu, mijn Else", fluister de hij, „mijn Cocktailmeis je". Plotseling greep ze haar tasje. „Mag hij roken, Dok ter?", Vroeg ze. De geneesheer: knikte: „Ja, maar geen zwaar, en scherp goed", zei hij, waar schuwend. Ze haalde triomfant telijk een pakje Cocktail uit haar tas. -tj „Onze oude Cocktail", juichte ze. Hij zoog de rook der eerste trekken met zichtbaar genot Irul .Onvergetelijk en onveranderd".! mompelde bij. „Wie?", vroeg! Else coquet. q „Jij", zei hij, „jij lieveling, en Cocktail." i 1 t U krijgt in de GROSC O-winkel bij de boodschappen èn spaargeld èn rente cadeau. Dan worden dubbeltjes kwartjes en guldens tientjes! En u moet eens kijken hoe vlug u een aardig spaarpotje bij elkaar heeft. Koop dus ook bij de GROSCO-kruidenier Dat neemt U beslist Bij aankoop van Ti j. 250 gr. „Venz"-Chocoladevlokken O Ct. (dus de echte) ter kennismaking: 1 1 gjote rol Duiker-beschuit I 5 Ct. van 29 ct. voor slechts Samen dus maar Ct. En ook nog 5 Duikertjes gratis Handig om mee te nemen 1 rol Marie (Victoria) 45 ct. 250 gr. Maria-Biscuits met 10 Duikertjes gratis 55 Ct. Op de Stichting 's HEEREN LOO—LOZENOORD te Ermelo (Chr. inrichting voor Geesteszwakken) worden gevraagd twee keukenmeisjes in het modern ingerichte keuken bedrijf en twee verstelnaaisters op de met moderne machines ingerich- té naaikamer Prettige werkkring en gunstige salarisregeling, met vergoeding van reiskosten. Sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. - Een geschenk j Een horloge.:. maar dan een iPRISMA Ziel onze collectie Fa Fabery de Jonge Lange Kerkstraat 30, Goes „ZON EN SCHILD" en „HEBRON" Ned. Herv. Psychiatrische Inrichtingen te Amersfoort vragen ENIGE HUISHOUDELIJKE KRACHTEN VOOR DIVERSE AFDELINGEN Sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur Chr. School Zierikzee Aangifte van leerlingen voor de cursus, die met 1 sept. begint op woensdag 18 en donderdag 19 mei a.s. van half 8 tot half 10 bij het hoofd der school. De school leidt op voor Lyceum, Ulo en Technische school. Voor 1 oktober a.s. moeten de leerlingen 6 jaar zijn. Het hoofd der school, P. W. v. d. HEIDEN, Lange Nobelstraat 44, Tel. 429 Chr. Ulo School Zierikzee Aangifte van nieuwe leer lingen, mondeling of schrif telijk bij het hoofd der school. Toegelaten kunnen worden zij, die de zes klas sen van de lagere school met vrucht hebben door lopen. Spreekuur: Elke woensdag van 7—8 in mei en juni (of na afspraak). J. C. SPAANS, Jannewekken 12, Zierikzee Grote Handelsonderneming, gevestigd te Middelburg heeft per 1 juli een vacature voor een Gedacht wordt aan een echtpaar, daar het agentuur tweeledig is, nl. winkel en buitendienst Winkel-woonhuis is aanwezig Opleiding wordt door de onderneming verzorgd Brieven met uitvoerige inlichtingen gaarne onder No. 130 bureau Zeeuwsch Dagblad te Middelburg En ze zijn er enthousiast over! Geen geknoei meer met melk die steeds moet worden opgekookt, geen vellen 'n Klein scheutje Goudband de énige koffie melk met 31 vaste melkbestanddelen maakt ieder kopje koffie tot een tractatie. Bij Friesche Vlag staat de volledige samen stelling op het etiket. Verkrijgbaar in flessen van: y2 liter (540 gr.) ƒ0,77 ]/A liter (270 gr.) ƒ0,45

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 6