Standaardisatie Produktschap voor zuivel aanvaardt standaardisatie Vrouw moet veel sterker eigen geluid doen horen President Coty begonnen met vorming nieuw kabinet Veiligheidsraad schorste debat over het Suezkanaal Reservevoor het doel Misdaad bij de Huttenberg? Uil Zeelands Steden ZEEUWSC.H DAGBLAD Pagina 3 Reis naar de V,S, gaat normaal door Euromarkt en Euratom in september in tweede kamer Chr. Geref. jeugd naar Utrecht Krachtigste atoom' proef in Nevada Gaat Israël klacht indienen bij V.N. W eekenstroobeker- wedstrijden in Bergen op Zoom sm de betere pleister Freule van Stoetwegen voor CH-vrouwen: l GOES MIDDELBURG ZIERIKZEE Donderdag 23 met 1957 Gisteren bracht ons blad een over zicht van de nota en de daarop ge bouwde conclusies, te behandelen door het Productschap Zuivel, waarin de standaardisering van de melk in Zee land, uitgenomen Noord-Beveland, werd aanbevolen. Vandaag is er het bericht, dat de conclusies zijn aanvaard en dat deze aanbeveling aan minister Mansholt zal worden toegezonden. De afroming van de melk op 214 vetgehalte in onze provincie is dus op nieuw op het hoogste niveau aan de orde. Totnogtoe is Zeeland de enige pro vincie, welke van dit systeem is uit gezonderd. Op enkele onzer eilanden was de standaardisatie ook reeds in de oor logsjaren ingevoerd. Nadien is ze niet herleefd, omdat de inundatie dit on mogelijk en onwenselijk maakte. Wel is in 1950 ook reeds een voorstel in deze richtinfg gedaan, doch toen door de minister niet aanvaard. Er zijn natuurlijk allerlei punten voor en tegen aan te voeren. De afroming op zichzelf stuit ons te gen de borst. Dat men in ons melk- producerend land geen volle melk kan drinken, is een zotte toestand. Maar dit is weer een* ander punt dan de aflevering via de fabriek. Daaraan zitten ongetwijfeld uit het oogpunt van melkveecontvole en dus met het oog op de volksgezondheid be paalde voordelen. Voor de veehouderij is er het voordeel, dat de fokkerij meer bewust gericht kan worden. Maar an derzijds zijn er bezwaren, omdat met name in onze provincie de combinatie melkveehouder-slijter zeer sterk is. Die wordt mee bevorderd, doordat het aantal stuks vee per boerderij in Zee land niet zo groot is als bijv. iri Hol land en Friesland. In sommige delen onzer provincie is dat aantal zelfs uit gesproken klein. Voor een heel aantal boeren is daarom de combinatie melk veehouder-slijter een economische noodzaak. Zij worden in hun bestaan ernstig getroffen, als deze combinatie Onmogelijk zou worden. De heer Geuze heeft zaterdag j.l. in een vergadering der C.H. Unie (men zie ons blad van maandag) zelfs de stelling uitgesproken, dat als deze maatregel door zou gaan, op de duur de melkveehouderij in Zeeland geheel zou verdwijnen en dat de melk dan in de toekomst per tankauto zou aange voerd moeten worden. Voorshands lijkt ons deze stelling te pessimistisch. Maar dat dit punt bij zondere zorg vraagt, staat vast. Wij moeten hopen, dat de minister deze zaak met bijzondere zorg zal be zien en dat er een besluit zal worden genomen, dat de toekomst voor Zee land niet moeilijker maakt dan onze eilanden-positie in de verschoven hoek van Nederland toch al meebrengt. Wij voegen hier nog één punt aan toe. De invoering van de standaardisatie in ons land bedoelde mee, de productie van boter te vergroten. De room kon Immers tot boter worden verwerkt en dan worden uitgevoerd. Als ook Zee land standaardiseert, zal de boter-pro- ductie in ons land nog groter worden. Maar hebben we het dit jaar niet beleefd, dat we een groot overschot van boter hadden, die zelfs beneden kostprijs moest worlen geëxporteerd? liet heeft het Rijk meer dan f 20 mil joen gekost. Wij begrijpen niet, dat men onder deze omstandigheden nog streeft naar vergroting van de boterklont. President Coty is gisteren het overleg met de Franse politieke leiders begonnen over de vorming van een nieuw kabinet als opvolger van de regering van de so cialist Guy Mollet, die dinsdagavond bjj een stemming over het financiële pro gram der regering ln de nationale ver gadering de nederlaag leed. Politieke waarnemers verwachten, dat de president het ontslag van Mollet zal aanvaarden na afloop van zijn beraad slagingen. Coty ontving eerst de voorzit ters van de twee kamers van het parle ment en van de twee raadgevende licha men, de assemblee van de Franse unie en de economische raad. Het bezoek, dat president Coty-zou af leggen aan de Verenigde Staten, zal on danks de kabinetscrisis, normaal door gang vinden. Het enige verschil in de reis is, dat Coty vijf dagen later uit Parijs zal vertrekken. Radio-Cairo heeft gisteren verscheidene commentaren van de Egyptische pers op de val van de regering-Mollet aangehaald. „AL AHRAM" was van mening, dat de Franse premier zijn onvermijdelijk lot niet heeft kunnen ontkomen. „Hij had im mers gekozen voor een politiek van kracht in plaats van een politiek van ver zoening. Sedert de val van Eden was zijn nederlaag te verwachten". De voorzitter van de Tweede Kamer, dr. Kortenhorst heeft medegedeeld dat het de bedoeling is de verdragen over de Gemeenschappelijke Markt en Euratom in de eerste week van september in het openbaar te behandelen. Een commissie van voorbereiding is reeds benoemd. Op 4 juni zal de Kamer beslissen of het ontwerp-geneesmiddelenwet behandeld kan worden.' Minister Suurhoff zal bij dit ordedebat aanwezig zijn. De Chr. Geref. Jongelingsbond en de dito meisjesbond zullen op tweede pinksterdag in „Tivoli" te Utrecht hun gemeenschappelijke bondsdag houden. Ds. J. H. Velema, voorzitter van de jongelingsbond en predikant te Apeldoorn, zal de pinkstermeditatie in de morgensamenkomst houden. Als referenten zullen optreden de Chr. Geref. predikanten ds. C. Verhage uit Hilversum-c., met het onderwerp: „Jij bent verantwoordelijk", ds. D. H. Biesma uit Haarlem-noord over: „Ook in de kerk" en ds. W. H. Velema te Eindhoven over „In het hele leven". Adolf Schaerf, de nieuwe president van Oostenrijk, heeft op een gemeen schappelijke bijeenkomst van de twee kamers van het parlement de eed af gelegd. Het Produ. ,.iap voor Zuivel heeft ln zijn gisteren in Den Haag gehouden openbare bestuursvergadering de con clusies op de nota inzake de standaar disatie van de melk in Zeeland aan vaard. Zij zal nu aan de minister van landbouw worden doorgezonden. Van hem zal het dus nu afhangen, of ook Zeeland tot de afroming van melk moet overgaan. Tevens heeft het bestuur zijn goed keuring gegeven aan de instructie voor de voorzitter, waarvan de tekst door een commissie was voorbereid. Met deze aanvaarding is eindelijk een eind gekomen aan de kwestie rondom de werkzaamheden van de voorzitter, waardoor aanvankelijk het bestuur van dit Produktschap niet volledig in functie kon treden. Voorts is besloten een regeling te treffen, waardoo" maximaal 1000 ton ongezouten „zoete" boter wordt inge leverd bij het inleveringsbureau voor zuivelprodukten, teneinde proefne mingen te doen inzake de opslag van zoete boter. Deze boter zal dan later worden gebruikt voor „dubbelgekarn- de" boter of voor andere verwerking. Proeven met mosselzaadvangst grotendeels mislukt De proeven met het uitzetten van netten voor het opvangen van broed van mossel zaad schijnen niet voorspoedig te gaan. Op het net komen nl. veel slikdeeltjes te hangen, waardoor geen mosselzaad aan slaat. Een groot deel van het ln dit ex periment gestoken kapitaal zal zeker ver loren zijn. Ingezonden mededeling (adv.) t/OHi Er is een enquete gehouden onder consumenten betreffende het verschil in smaak en smeerbaarheid van „tweemaal gekarnde" en verse boter. De conclusie van dit opinie-onderzoek is, dat de consument klaarblijkelijk de voorkeur geeft aan „tweemaal-ge karnde" boter boven verse winterbo- ter, zowel wat de smaak als in het bijzonder de smeerbaarheid betreft. Voorts besloot men, met een hoeveel heid room, die equivalent geacht kan worden aan 150 ton boter, proeven te nemen inzake het invriezen. ,AL SJAAB" verklaarde, dat president Nasser en het Arabische nationalisme een nieuw succes hebben geboekt. „Weldra zal Ben Goerion (de Israëlische eerste- minister) het lot van Eden en Mollet on dergaan", aldus meent het blad. „AL GOEMHOERIA" is tenslotte van oordeel, dat het besluit van de Franse re gering om bij de Veiligheidsraad een klacht betreffende het Suezkanaal ln te dienen, haar val heeft versneld. Naar van doorgaans welingelichte zijde te Las Vegas wordt vernomen, zal er op 27 juni in de staat Nevada de krachtigste atoomontploffing te weeg worden gebracht, die ooit in de V.S. heeft plaats gehad. De kracht van de explosie zou minstens drie maal zo groot zijn als die van de atoombom van Hirosjima. Het wapen zal op een hoogte van vijfhonderd meter in de mand van een kabelballon tot ontploffing worden gebracht. De veiligheidsraad heeft het debat over de kwestie van het Suezkanaal tot nader te bepalen datum geschorst. Het wordt aan Egypte overgelaten maat regelen te overwegen die de twijfel van sommige kanaalgebruikers aan het door Egypte voorgestelde beleid weg kunnen nemen. De voorzitter van de raad, de Amerikaan Cabot Lodge, zei, dat Egypte ongetwijfeld zo spoedig mogelijk de in dit tweedaagse debat te berde gebrachte punten in studie wil nemen. Te Jeruzalem is dinsdag vernomen dat Israël voornemens is een klacht bij de Veiligheidsraad in te dienen over het weer toenemen van het aantal incidenten langs de grenzen Israël akkoord Israël heeft dinsdag verklaard, dat het de Amerikaanse stappen voor het behoud van de vrede, onafhankelijk heid en economische kracht van het Midden-Oosten toejuicht. In de ver klaring wordt gezegd dat Israël met de V.S. en andere bevriende naties wil samenwerken om te komen tot een permanente vrede in het Midden-Oos ten en de hele wereld. De Amerikaanse regering heeft dins dagavond haar voldoening uitgespro ken over het feit dat Israël de leer van Eisenhower voor het Midden oosten heeft aanvaard. Rede Eisenhower In een rede die door radio en tele visie is uitgezonden, heeft president Eisenhower gezegd, dat de jongste po litieke crisis in Jordanië een van de voorbeelden is waarom Amerika voort moet gaan met zijn programma's voor economische hulp aan het buitenland. Enkele uren tevoren had de presi dent het congres gevraagd zijn goed keuring te geven aan een program Twee beelden van de uittocht van de haringvloot van Scheveningen en IJmuiden, op weg naar de Hollandse Nieuwe. De bovenste foto toont de Schevenlngse vloot bij het verlaten van de haven; De onderste foto toont de IJmuidense vissersschepen tussen de pieren. DOMBURG Raadsagenda. De gemeenteraad van Domburg vergadert donderdagavond 8 uur. De agenda bevat slechts vier punten, o.a. een voorstel van b. en w. tot wijzi ging van de ondersteuningsnormen. Voor de wedstrijd om de Weekenstroo- beker (zaterdagvoetbal) voor afdelings- elftallen zijn landelijk vier poules ge vormd, waarbij Zeeland en Noord-Bra bant samen zijn ingedeeld in een poule. Op 30 mei a.s. (Hemelvaartsdag) zal op het Meo-terrein aan de Huybergsestraat te Bergen op Zoom worden gespeeld. De wedstrijd begint om 1 uur. De winnaars der vier poules gaan over naar de landelijke demi-finale. Aquarium-tentoonstelling te Tholen Op vrijdag 31 mei a.s. zal in het ver enigingsgebouw in de Brugstraat te Tho len een aquariumtentoonstelling gehou den worden door de Thoolse vereniging Dwerggoerami ter gelegenheid van haar eerste lustrum. Er zijn 25 inzendingen w.o. tropische vissen, subtropische, zee aquaria en terrariums, één gevuld met schaal- en schelpdieren uit wateren van de Zeeuwse stromen, w.o. een unieke col lectie anemonen, Ingezonden mededeling (adv.) ■r 7 witsal prod"ct_ (Van één onzer verslaggevers) Te Zeist, op bét conferentieoord „Woudschoten", is de Algemene Vergadering ge- honden van de Centrale van ChristeHjk-Historische Vrouwengroepen. Tenminste zo luidde de naam aan het begin. Aan het slot, na een lange huishoudelijke ver gadering, werden echter nieuwe statuten en reglementen aanvaard, wat ondermeer Inhield de naamsverandering ln: Centrale van C.H. Vrouwen. Hierdoor is liet zware accent, dat aanvankelijk lag op de plaatselijke Groepen, wat verlegd naar de vele leden van de Centrale, die wonen in plaatsen, waar (nog) geen Groep is de zg. „buitenleden". Door de met algemene stemmen goedgekeurde veranderingen in het organisatorisch raam wordt het ook zó, dat alle leden van de Centrale automatisch lid zijn van de C.H.U. Met het Hoofdbestuur van de Unie is daarvoor een financiële regeling getroffen. In haar jaarrede memoreerde Jkvr. Mr. C. W. I. Wttewaal van Stoetwegen, lid van de Tweede Kamer en presidente van de Centrale, de uitslag van de Kamerver kiezingen '56. Deze gaven voor de CHU geen reden tot juichen, omdat de terug gang van '/i het verlies van één zetel meebracht. Teleurstellend achtte spr. het dat geen tweede C.H.-vrouw haar intrede deed in de Tweede Kamer. Mej. Mr. E. A. Haars te Breukelen, naar voren gebracht door de vrouwenorganisatie, staat nu wel iswaar eerste reserve. Dat betekent wel vóór het doel, maar nog niet er in aldus de freule in voetbaltaal. Samenwerking Het is onder de C.H.-vrouwen helaas zo, dat men moeilijk schijnt te kunnen in zien, dat eendracht macht maakt. Het merkwaardige verschijnsel doet zich nl. voor, dat telkens C.H.-vrouwengroepen ontstaan, die geen enkele landelijke bin- JOHN H1DDENS ons dagelijks vervolgverhaal 41) Dan werkt hij zich gezwind op de vloer van de keuken, waar de meisjes hem met een vermaakt gezicht be groeten. Maar hij vliegt meteen naar de deur, ontsluit die snel, haast zich naar de deel en sluit het luik achter Piet Vollepan, die met de haan in de hand zich juist op weg begeven heeft. De derde man verspert Piet gelijktijdig de uitgang aan de keukenkant, door de schuiven te sluiten, de beddedeu- ren eveneens en er vóór te gaan zit ten op een stoel. Vanuit het hol klinkt gekef, het roe pen van een stem en schrille, hanige geluiden. Het keukengezelschap is door al deze wederwaardigheden meteen in de bes te stemming. Evert vindt, dat de meisjes hen wel een kopje koffie mogen schenken, en de donkere Eta Vonk toont zich daar toe onmiddellijk bereid. Even later geurt de koffie. De meisjes, gezeten om de ronde ta fel, gaan verder met hun breiwerk. Twee van de jongens zijn ook bij de tafel komen zitten, de derde zit op wacht voor de gesloten beddedeuren, waarachtig zich Piet Vollepan bevindt, in gezelschap van hond en haan. Ze zijn nu allen stil. Een van de meisjes zegt, dat ze me delijden heeft. Met die haan? Dat is niet nodig, hoor. Die is al lang in slaap gevallen. Net als Piet en de hond. Je kan ónder een bed óók wel slapen. Jawel. Elk neemt dat aan. Het meisje met het medelijdend hart brengt koffie naar de bewaker, die onmogelijk zijn post kan verlaten. „Alsjeblieft, koffie." „Dank je! Ie bent een medelledig wicht!" De wachter drinkt. De opgeslotene vraagt om tabak. De andere zitten te lachen. Piet Vollepan begint verwoed op de wand van zijn gevangenis te bonzen en de hond slaat weer aan 't keffen. De meisjes betuigen kiebelend, dat het een schande is. De wacht wordt afgelost. Straks zal Evert aan de beurt zijn hoort hij dat? Evert gebaart, dat hij er om denkt. Hij is met Eta aan de praat geraakt. Eta is een druk meisje. Haar don kere hoofdje beweegt telkens. Haar zwarte ogen hebben verscheitende fon- kellichtjes. Haar stem is laag en klank vol, aantrekkelijk donker, net als haar gezichtje. Bij de jongens van het dorp staat ze bekend als een wicht dat weet wat ze wil. Zij aardt naar haar moeder, zegt men. Maar dat kan Evert niet beoor delen. Zonder dat hij het er op toegelegd heeft, is hij met haar in gesprek ge raakt. In Eta's manier van doen is iets vanzelfsprekends. Zij praat maar, over alledaagse din getjes. Toch vindt hij het wel aardig om liier naast haar te zitten en haar te horen.i Haar stem is mooi. Mooier dan die van de andere meis jes. Hij heeft plotseling het gevoel, dat hij Iets ontbeerd heeft, al lange tijd. Er gaat een klein, goede warmte van dit praten uit. Hoe oneindig mooier is het, hier te zitten, naast Eta, dan dat gezwalk langs de verkilde avondwe gen. De jongen bij het bed zegt plagerig, dat het zijn beurt is om op wacht te gaan. Maar als ze nog niet uitgepraat zijn, mag Evert hem wel gezelschap houden. Of zullen ze Piet Vollepan de vrijheid maar hergeven? Volk? Ja, dat is best. Zit Piet nog altijd onder het bed Onverwacht breekt de gevangene zich los. De wachter tuimelt om, met stoel en al. De hond en de haan ko men verwilderd de keuken ln. Piet volgt hen met een vaart. Het is alsof hij plotseling een grijsaard is gewor den, zó overheersend is het spinrag in zijn haar. Piet drukt de meisjes warm de hand en zegt, dat hij zich wat verlaat heeft. En of hij ook wat koffie krijgt. Men schenkt de grijsaard in en biedt hem snel de kraakstoel aan. Piet kijkt bijzonder vergenoegd. De haan is echter wild geworden. Eer de meisjes het kunen verhinde ren heeft hij met zijn gefladder een schotel van de schouw doen tuimelen de scherven rollen voor het vuur Vlak daarop vliegt hij tegen de lamp en meteen is het donker. Een paar van de mensjes gillen. De daverlach van Piet Vollepan klinkt boven het spektakel uit. Zijn opwinding werkt aanstekelijk en Evert geeft Eta in het donker een stevige zoen. Zij schijnt dat heel niet erg te vin den, zij' geeft er hem wilskrachtig een terug. ding zoeken, meestal om financiële oor zaken. Freule Van Stoetwegen weet dit aan gebrek aan inzicht in wat het huidige po litieke leven vraagt. Door deze afzijdige houding van enkele groepen kan de lan delijke organisatie moeilijker een sterk eigen geluid laten horen, dat enig gewicht in de schaal legt wanneer het er om gaat de vrouwenbelangen te behartigen. Het aantal C.H.-vrouwen is bovendien onein dig veel groter dan het ledental van de Centrale. Maar gelukkig kon spr. ook enige vooruitgang constateren. Op talrijke verkiezingsvergaderingen had zij kunnen constateren, dat de opkomst van de vrou wen beter was dan vorige jaren. Men durft echter nog te weinig deel te nemen aan de discussie. Onze organisatie stelt het zich tot een taak daarin verbetering te brengen, aldus de presidente. Veel lof had spr. voor de verkiezings bijeenkomsten van de Vereniging voor Vrouwenbelangen, waarbij 5 spreeksters hun verschillende politieke standpunten konden verdedigen. De Nederlandse vrouw heeft hiermee getoond, dat bij alle verschil van beginsel samenspreking mo gelijk is. Dit opent perspectieven van een politiek leven, waarbij men elkaar het licht ln de ogen gunt en toch voor eigen partij stóét, waarbij men bovendien iets wezenlijks doet voor de vrouwenzaak. Waardering Dat de handelingsbekwaamheid van de gehuwde vrouw nu eindelijk in de wet was vastgelegd, verblijdde spr. bijzonder Zeer waarderend liet zij zich nit over he positieve aandeel, dat de C.H.-frac daartoe geleverd heeft bjj monde van lit oud-kamerlid Mr. W. F. E. baron Van der Feltz te Middelburg. Uitvoerig ging freule Van Stoetwegen in op de politieke situatie in de wereld. Namens het Hoofdbestuur der CHU sprak vervolgens Mr. Dr. J. van Bruggen, lid van de Eerste Kamer een woord van waardering voor het werk van de Cen trale. Jkvr. Mr. C. W. I. Wttewaal van Stoet wegen werd bij acclamatie herkozen als presidente. Evenzo mevr. H. van Riet- Augsburger te Rotterdam als penning- meesteresse. Tot lid van de Unieraad werd benoemd mevr. C. anders-Lampers te Vlissingen. Als redactrice van het maandblad „Vrouwengeluiden" werd her benoemd mej. I J. H, Struik Daim te Amsterdam. voor wederzijdse veiligheid tot een be drag van 3.865 miljoen dollar. De veiligheid van Jordanië, aldus de president, betekent kracht voor alle vrijheidslievende elementen in het Midden-Oosten. De overwinning die koning Hoessein had behaald, zou ze ker teniet worden gedaan als er geen economische hulp uit het buitenland kwam. Op zoek naar zeldzaam zeevis-materiaal In opdracht- van de N.V. Dogger-maat schappij te Vlissingen en onder auspiciën van de „Aqua-Fauna" te Geulhem in Zuid-Limburg, zullen van medio juli tot medio augustus door de dierenfotograaf F. Driessens, thans werkzaam in Duits land, opnamen worden gemaakt van de sleepnet-visserij en van de interessante zeedieren, die op deze manier naar boven worden gehaald. Aanwinsten leeszaal Govy, G. Zaaier in de wind; Han Suyin Regen zal ik drinken; Mulisch, H. De sprong der paarden en de zoete zei; Roe, M. Erfdeelder goden; Trevor, E. De slag om Engeland; Vestdijk, S. Het glinsterend pantser; Warren, R. P. Slavin van-de vrij heid; Werfhorst, A. v. d. De reis; Zisch- ka, A. Arbeid voor het avondland; Jonck- heere, K. Kongo zonder buks of boy; Vries Reilingh, H. D. Oostenrijk; Solo- viev, M. Mijn carrière in het rode leger; Lane, F. W. Dieren in duizend gedaanten; Penraat, J. Hoe wilt u wonen?; Benoit, P. L'atlantide; Bates, H. E. The nature of love; Blondin, A. L'humeur vagabonde; Dickens, M. Flowers on the grass. Jaarvergadering „Helpt Elkander" Onder voorzitterschap van de heer D„ Gideonse Jz. werd te Middelburg de jaar vergadering gehouden van de assurantie- verenig. „Helpt Elkander" te Seroosker- ke (W.). De voorzitter deelde mede, dat als bestuurslid heeft bedankt de heer L. Corrè en als commissaris de heer L. Din- gemanse, beiden wegens vergevorderde leeftijd. Ook deelde hij mede, dat bij vijf leden- op hun gebouwen bliksemafleiders zijn geplaatst. Uit de jaarrekening 1956 bleek, dat aan brandschade een bedrag van 7.300,37 werd uitbetaald. De inkomsten waren ƒ67.660,80 en de uitgaven ƒ72.551,91. De vereniging telde op 31 december j.l. 2266 leden met een verzekerd kapitaal van ƒ41.604.313. Als bestuurslid werd herkozen de heer L. Louwerse en gekozen, in de vacature Cornelisse, de heer J. de Visser Pz te Serooskerke. In de vacature L. Corrè werd benoemd de heer M. Corrè Lz. te Aagtekerke. Als commissarissen werden herkozen de heren L. Minderhoud, J. de Visser Lz. en P. de Visser Pz. In de vaca ture Dingemanse werd gekozen als com missaris de heer Mr de Visser te Vrou wenpolder. Opbrengst collecte De opbrengst van de Blauwe week- collecte, die enige tijd geleden is gehou den, bedraagt ƒ313,97. Molenwaterconcert Op vrijdag 24 mei zal een Molenwater concert gegeven worden. Dan speelt de Chr. muziekvereniging „Oefening na den Arbeid". Het programma ziet er als volgt uit: Koraal psalm 150; Klein maar Dap per, A. Kappert; Kalma, H. Delchevalerie; Boven de starren en Er ruist langs de wolken; Grootvaders klok, P. J. Wiest; Saint Triphon, A. Veij; Westkapelle-mars, P. de Rooij; 2e Straus-walzer-potpourrie, A. J. Maas; Aufzug der Stadtwache, arr. G. Mol; Ciaconna Antigua, G. Boedijn; Hon neurs aux Basses, A. L. Doijen; Ga niet alleen door 't leven en Dankt, dankt nu allen God. ST. ANN ALAND Gouden bruiloft. Vandaag viert het echtpaar Jacs. van Houdt en A. van Houdt-van Dijke zijn gouden bruiloft. De heer Van Houdt is 75, zijn vrouw 70 jaar. Beiden genieten nog een zeer goede ge zondheid. De heer Van Houdt is destijds dg stuwende kracht geweest bij de tot standkoming van de Coöp. veiling Sint Annaland e.o. Thans is hij commissionair in aardappelen. De viering van deze ge beurtenis geschiedt in eigen kring. Ingezonden mededeling (adv.) Voor 'n sterk zenuwgestel swnuwsterVend tonic-j Straalzendertoren Het bouwplan van de straalzendtoren, die in Zierikzee zal verrijzen is gewijzigd. Het platform, waarop de paraboolspiegels komen te staan zal ongeveer 50 cm ver laagd worden. Voorts vervallen de pilaren welke boven dit platform uitsteken. Zij zullen op een eenvoudiger voetstuk wor den gezet. De directeur van de centrale dienst „Noord-Zeeland" en de bouwcom missie Schouwen-Duiveland van de prov. Zeeuwse schoonheidscommissie hebben bericht zich uit aesthetische overwegin gen niet met het plan te kunnen vereni gen. Het is echter technisch noodzakelijk dat de onderwerpelijke straalzendertoren op een afstand van niet meer dan 35 me ter van de apparatuur van de telefoon centrale wordt geplaatst, terwijl de hoogte van de toren nodig is voor een vrije open verbinding op de televisietoren te Goes. Daarom hebben b. en w. besloten het plan toch voor akkoord te verklaren. B. en w. stellen voorts de raad voor ont heffing te verlenen van het bepaalde in de bouwverordening der gemeente Zierik zee, voor wat betreft de hoogte van de toren. Deze ontheffing zou, indien de raad deze zou weigeren, toch worden gegeven door Ged. Staten, menen b. en w.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3