K.N.M.B. Watersnoodcommissie officieel ontbonden Slotbijeenkomst gistermiddag in Goes gehouden Bungalowpark, kampeer terreinen bij Nieuwvliet Wolfaartsdijk heeft een nieuw, modern postkantoor Milde waarschuwing voor buddy-sits op bromfietsen Plannen voor nieuwe haven te Bergen op Zoom gereed Tentoonstelling en modeshow illustreerden veertig jaar huishoudschool te Middelburg Na drie jaar W ereldbibliotheek bijeen te Veere Nieuwe straatnamen in Wolf aartsdijk Gistermiddag officieel geopend Een groots recreatieplan Ned, industrie toont interesse Kantonrechter te Middelburg MIDDELBURG Walcherse CBTB vergaderde Ook zullen er nieuwe industrieterreinen worden aangelegd van circa 30 ha Contrasten tussen twee jaartallen Donderdag 9 mei 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Na precies drie jaar gefunctionneerd te hebben, is gistermiddag te Goes in een korte slotbijeenkomst, de Watersnood-commissie van de ÏConinklijke Nederlandse Middenstandsbond officieel ontbonden. Deze commissie, die in maart 1954 werd geïnstalleerd, kon na de op 6 mei 1954 gehouden vergadering in Goes, beginnen met daadwerkelijke hulpverlening. Het aantal gedupeerde middenstanders in Zeeland dat voor vergoeding in aanmerking kwam, bedroeg 6690, terwijl tot heden voor 6677 van hen de zaak definitief is afgewikkeld. Totaal werd in Zeeland en Goeree-Overflakkee in deze periode voor f 17.725.000. aan schadeloosstellingen uitgekeerd. Aan 1098 personen werden voor schotten verleend tot 'n bedrag van f 10.390.000.Dit werd tijdens de vergadering meegedeeld door de heer A. J. Schat, secretaris van de Schade-Enquête-Commissie voor Zeeland. Deze laatste vergadering van de Wa tersnood-commissie, die werd gepresi deerd door de heer P. G. v. d. Weele, was o.m. bezocht door de voorzitter van de Kon. Ned. Middenstandsbond, de heer L. de Groot, de Middenstands- consulent in Zeeland de heer Korstan- je en de heer mr. D. Kluiver, adviseur Van de K.N.M.B. In zijn openingswoord vergeleek de heer v. d. Weele, het leven met een sneltrein. Het gebeuren van de waters nood in 1953 is reeds weer op de ach tergrond geraakt Hoewel de ramp na tuurlijk lidtekens heeft achtergelaten, gaat het leven verder en is men al Seer onderweg naar het volgende sta- on: het Deltaplan. Maar in deze sa menkomst, aldus de heer v. d. Weele, Willen wij nog even weer terugkeren naar de watersnood. In het kort gewaagde hij van het itiatief van het hoofdbestuur van de N.M.B. in 1953 om gedupeerde mid- lenstanders daadwerkelijke hulp te Verlenen. Na het houden van een en quête werd aan het hoofdbestuur ge adviseerd een "Watersnood-commissie te creëren. Vertegenwoordigers van alle Zeeuwse eilanden en Goeree- Overflakkee, kregen hierin zitting, ter wijl een enquête werd gehouden om inzicht te verkrijgen op welke wijze het meest effectief hulp zou kunnen worden verleend. MIDDENSTAND EEN Uit het verslag van de secretaris der oommissie, de heer E. J. Wentzel, bleek dat de moeilijkheden al naar gelang de aard van de bedrijven, zeer verschil lend waren. Het bleek duidelijk, dat de verstrekte voorschotten van de ramp- gehadebureaus niet voldoende waren om daarmee de voortzetting van de be drijven volledig te financieren. In no vember 1954 we. ien door het Werk comité zittingen gehouden op Goeree- Overflakkee, Schouwen-Duiveland, Z.- Beveland en Tholen. Aan de hand van de verzamelde gegevens was het moge lijk nader contact op te nemen met de ëchade-Enquête-Commissie te Middel burg. Ook nu bleek het niet in alle ge vallen mogelijk een toereikende scha de-uitkering aan middenstandsbe- drijven te verlenen. Veelal was het mogelijk in dergelijke gevallen d.m.v. een bedrijfsuitrusting- of bijzonder krediet te overbruggen. Voor alle wa tersnoodslachtoffers bestond er de mo gelijkheid tegen een te hoge of te lage uitkering in beroep te gaan. Bij het Ministerie van Financiën werden 31 beroepschriften ingediend. De heer Kluiver deelde mede, dat van alle leden van de K.N.M.B. op Schouwen-Duiveland ongeveer 40 op Zuid-Beveland ongeveer 40 op 'xholen ongeveer 30 en op Goeree- Overflakkee ongeveer 15 gebruik gemaakt hadden van de geboden hulp. Bondsvoorzitter De Groot wees er op, dat de middenstanders veelal als individualistisch bekend staan, maar al meer dan eens, en nu met de watersnood weer, hebben zij be wezen, in tijden van nood hun taak te verstaan en zijn ze bereid elkaar de helpende hand te reiken. DIRECT AAN DE SLAG Uit de rede van de heer Schat bleek, dat door de Schade-Enquête-Commis sie, reeds een week na de beruchte eerste februari een bedrag van f250.000.voor geleden schade was uitbetaald. Einde 1954 werd het eerste contact met de watersnood-commissie gelegd en sindsdien is een zeer lange lijst met urgente gevallen afgehandeld. Binnen niet al te lange tijd is het werk van de Schade-Enquête-Commissie in Zeeland evenwel ook ten einde en nu reeds staat vast dat deze Commissie op 1 juli in slotvergadering bijeen komt. Tenslotte werd de Watersnood-Com missie door voorzitter v. d. Weele, na dat hij dank had gebracht aan ver schillende instanties en aan alle leden van de commissie, ontbonden. Hij be sloot zijn toespraak met de wens, dat wanneer de Zeeuwse middenstand sterker mag zijn geworden, dit zal straks zal moeten blijken bij de verwe zenlijking van het Deltaplan, waarbij men opnieuw voor grote, maar niet on overwinnelijke, moeilijkheden zal ko men te staan. Op zaterdag 11 mei zal de algemene ledenvergadering van de wereldbibli otheek gehouden worden in de raads zaal van het stadhuis te Veere. Na in de morgenuren door de commissaris der koningin jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en het college van Ged. Staten ontvangen te zijn begeeft het gezelschap zich met autobussen naar Veere om aldaar een Zeeuwse koffie maaltijd te gebruiken. Aan deze maal tijd zullen tevens aanzitten de burge meester van Veere én zijn echtgenote. Om drie uur volgt een officiële ont vangst door het gemeentebestuur van Veere, waarna een rondwandeling on der leiding van de burgemeester zal worden gemaakt. Tenslotte heeft in de raadszaal de algemene ledenvergadering plaats. Hierna zal het gezelschap een rondrit maken over Walcheren om de dag te beëindigen met een maaltijd in hotel De Nieuwe Doelen te Middelburg. Duits sleepschip bij Hansweert omhoog Het Duitse sieepschip „Fendel 110" komende van Antwerpen en geladen met zwavel en looderts naar Wurz- burg, is gistermiddag bij het binnen lopen van de haven van Hansweert op de Oosthavendam omhooggevaren en blijven zitten. Met behulp van de sleepboten „Joma", „Jan", „En Avant 10" en het motorschip „Rhenus 82" is het schip na een dik halfuur tornen vlotgetrokken en kon de reis worden voortgezet. Onder leiding van burgemeester B. H. G. ter Haar'Romeny kwam gis termiddag de raad van Wolfaartsdijk bijeen. Tot lid van de commissie van voorbereiding voor het Drie-Eilanden plan werd gekozen de heer A. Koert, plaatsvervanger de heer C. Almekin- ders. De nieuwe straat van het ge meentehuis naaf de Molenweg zal de naam krijgen van burgemeester C. Koertstraat, terwijl de nieuwe straat van de Papeweg in zuidelijke richting lopend, genoemd zal worden Van der Baanstraat (deze figuur heeft de his torie van Wolfaartsdijk beschreven). Besloten werd in principe medewer king te verlenen aan de totstandko ming van een stichting verpleeg- en rusthuizen midden-Zeeland. In besloten zitting werd tenslotte een bespreking gewijd aan de bouw van woningwetwoningen. De rege lingscommissie Zuid-Bevelandse rund- Belangrijke gebeurtenissen hebben zich de laatste tijd in Wolfaartsdijk voltrokken. Kort na elkaar verrezen er twee nieuwe lagere scholen, een Nuts- spaarbank, een Groene Kruisgebouw, een modern gymnastieklokaal en giste ren is aan deze keten van openbare ge bouwen een nieuwe schakel toege voegd. Officieel werd door burgemees ter B. H. G. ter Haar Romeny het door de gemeente gebouwde hulpkantoor van de P.T.T. aan dit Staatsbedrijf overgedragen, terwijl de heer P. J. Waale, directeur van het postdistrict Zeeland het nieuwe kantoor annex woning opende. Het programma is evenwel nog lang niet afgewerkt. Er staan nog meer be langrijke gebeurtenissen te wachten, o.m. de opening van een nieuw bejaar dentehuis en een dorpshuis. Dit ver klaarde burgemeester Ter Haar Ro meny tijdens zijn rede die hij gister middag in het nieuwe postkantoor voor een aantal genodigden, o.m. wethouder en gemeentesecretaris, de directeur van het postkantoor in Goes, de heer J. H. Verbaken, oud-kantoorhouder, de heer L. Houtekamer en zijn pas be noemde opvolger, de heer P. Verburg, hield. De burgemeester zwaaide voorts lof toe aan zijn voorganger, burgemeester Ingezonden mededeling (adv.) Overal in Nederland is er een groot gebrek aan recreatieruimte en steeds meer valt het oog op Zeeland, waar nog grote mogelijkheden liggen. Door het Drie-Eilandenplan ontstaat er een „binnenmeer" dat een belangrijke plaats in zal nemen ais recreatiege bied voor ons land vooral op water sportgebied terwijl door de inpol dering der Braakman in Zeeuwsch- Vlaanderen eveneens een uniek re creatiegebied werd geschapen. Plan nen voor de ontwikkeling dezer ge bieden zijn in voorbereiding. Tussen Breskens en de Belgische grens strekt zich een breed strand en duingebied uit, dat als het ware om ontwikkeling schreeuwt. En naar het zich laat aanzien zullen ook verschil lende delen van dit gebied inderdaad in gebruik komen voor de zo nodige recreatie. PLANNEN Voor het gebied ten noorden van Nieuwvliet werd n.l. een plan ont worpen, dat vele duizenden zal doen genieten van dit fraaie recreatiege bied. Hoewel de plannen nog slechts „op papier" staan, houden zij alle kans van slagen in, temeer daar een belangrijke Nederlandse industrie grote belangstelling koestert voor DE BROMFIETS behoort tot de ge vaarlijkste elementen in het heden- aagse verkeer. Sommige bromfietsen ezitten een straaljagerachtig allure, ét aanbrengen van een lang, door lopend zadel, waar liefst twee perso nen tegelijk op kunnen zitten, een ;gn. „buddy-sit" verhoogde de stoer- leid nog aanzienlijk. Nu zijn deze za- els onlangs voor bromfietsen tot „verboden zitplaatsen" verklaard, dit am de veiligheid te verhogen. En wat gebeurt er nu, als men toch met zo'n buddy-sit rijdt? Dan krijgt men een bon. Zulks ondervond de jeugdige Mid delburgse bankwerker D. P. de L., wiens uitgebreide bromfiets op 19 maart jl. in zijn woonplaats het zwij gen werd opgelegd. Hij had, zoals in Eet verbaal stond, „met een motor over de Seisdam gereden, zonder in. het bezit te zijn van een rijbewijs". De bekeuring had eigenlijk nog veel omvangrijker kunnen zijn. Want hij Was immers niet in het bezit van een wegenkaart en een kentekenbewijs. De L. stond gistermorgen voor de kantonrechter te Middelburg, mr. A. C. van Epenhuijsen (Plv.). Hij had, io luidde zijn verweer, een beugel aangebracht, waardoor de buddy-sit in twee afzonderlijke zitplaatsen uit een was gevallen Maar de heren achter de groene tafels slikten het niet, temeer daar was gebleken, dat deze beugel met één handbeweging kon worden neergeklapt. „Het is de bedoeling, de buddy-sits de kop in te drukken" zei de officier van justitie, mr. T. Lebret, en eiste een milde waar schuwingsboete, drie gulden. De kantonrechter vonniste conform. De landbouwer P. D. uit Vrouwen polder dacht in alle gemoedsrust, dat het met Pasen wel mocht. Daarom wandelde hij rustig door de duinen van het waterwingebied Oranjezon, teneinde daar zijn handen te reinigen. „Door rnqn weiland liepen de gehele dag burgers daar heb ik ook niets van gezegd, ach, ik dacht 't is Pa- sen-è?" De officier kon onmogelijk op deze milde stemming voortbouwen en vor derde vijf gulden. „Ik heb met Pas_en op een rijks daalder gerekend", zei D. nog, „gaat er nou echt niks af, al was het maar voor de moeite „Ik houd de gewone prijs aan", sprak de kantonrechter beslist. Ook de Hoedekenskerkenaar J. P. die zijn duiven in de tijd, vallend bin nen het door b. en w. vastgestelde ophokgebod, had laten uitvliegen, kwam ook met een interessant ver weer. 't Waren jonge duiven geweest, die niet konden vliegen; ze moesten alleen de omgeving van het hok ver kennen. Doch ook dit verweer vond geen genade: „Vijftien gulden of drie dagen" sprak de officier. De kantonrechter vonniste f 11, subs. 2 dagen. Geslaagd De heer H. A. de Voogd slaagde voor het examen aspirant V.E.V.-cursist, het z.g. B-diploma. dit plan toont. en financiële interesse In het noordelijk deel van de Ardo- nispolder bij Nieuwviiet werd een plan ontworpen voor de aanleg van een bungalowpark met kampeerter reinen. Het totaal oppervlak van dit gebied is ruim 25 hectare. In dit plan werd de bouw van 23 eengezins- en 80 één- en tweegezinswoningen ont worpen evenais de bouw van een ho tel-café-restaurant, een garagebedrijf, enkele ontspanningszaaltjes, winkels, tennisbanen en een speelweide. Door dat bebouwing slechts wordt toege staan op een afstand van 150 mtr. uit de zeewering in dit geval duinen kon men voorts enkele flinke kam peerterreinen bij dit bungalowpark plannen. Het gehele terrein zal bebost worden. In principe heeft de raad van Nieuw vliet reeds zijn instemming met dit plan betuigd. Voor de hele streek van Nieuwvliet en Groede zal het totstand komen van dit recreatieplan een grote verbetering betekenen. De afdeling Walcheren van de C.B. T.B. hield gisteravond in de Bogard- zaal te Middelburg haar (jaarvergade ring onder voorzitterschap van de heer M. Ton te Middelburg. In zijn openingswoord merkte de heer Ton op, dat het jaar 1956 geen best boerenjaar is geweest. Verder memoreerde de voorzitter de voorlichtingsvergadering, een bijeen komst, die belegd werd om niet alleen de boeren maar ook anderen te laten weten wat de boerenstand bedreigt. De actie „Ruk aén de bel" heeft niet het gewenste resultaat opgeleverd. Wat betreft de herverkaveling deelde de heer Ton mede, dat wij dankbaar mo gen zijn, dat deze gekomen is want Walcheren ligt er nu belangrijk beter Van Oeveren, die een groot aandeel heeft gehad in de totstandkoming van het nieuwe kantoor. SEDERT 1850 Teruggaand in de historie herinnerde burgemeester Ter Haar Romeny er aan dat er in Wolfaartsdijk sedert 1850 een postkantoor bestaan heeft. In die tijd werd dit nog een bestelhuis genoemd en vormde een schakel in het postale verkeer tussen Goes en Noord-Beve land. In 1856 werd het een hulpkan toor. Het was toen ter tijd ook moge lijk dat een schoolmeester de belangen van Tante Pos behartigde; de burge meester noemde de naam van de heer D. v. d. Linden, in de vorige eeuw on derwijzer te Wolfaartsdijk en tevens hulpkantoorhouder. Tenslotte memoreerde burgemeester Ter Haar Romeny de belangrijke plaats die het nieuwe gebouw, in de gemeente zal gaan innemen, wanneer straks de plannen voor het te creëren dorpsplein verwezenlijkt zuilen zijn en het postkantoor met enige andere ge bouwen in het centrum van de plaats zullen komen te liggen. Na beëindiging van deze rede, vond de officiële overdracht van het post kantoor aan het staatsbedrijf der P.T.T. door de burgemeester plaats, terwijl de heer F. J. Waale, dit met een enkel woord opende. Hierbij herinnerde de heer Waale er o.m. aan, dat de plannen en de verwezenlijking daarvan een pe riode van vier jaar overbruggen. Het heeft veel voeten in de aarde gehad, maar tenslotte is 't er in overleg met de P.T.T. toch van gekomen. Eveneens werd nog een korte toespraak gehou den door de heer 3. II. Verbaken uit Goes. Deze min of meer plechtige bijeen komst werd voortgezet in een gezellige samenzit in de woonkamer van de fam. Verburg. Eveneens werd gistermiddag de raad in de gelegenheid gesteld het nieuwe postkantoor, waarvan de plan nen op papier werden gezet door ar chitect Wijga uit 's-Heer Arendskerke, te bezichtigen. Ir. M. A. Geuze spreekt te Goes In een openbare vergadering van da Statenkring Goes der Christelijk Hist. Unie zaterdag 18 mei om drie uur in de Prins van Oranje te Goes, zal Ir. M. A. Geuze te Poortvliet, lid van da Eerste Kamer der Staten Generaal, spreken over „Het Landbouwbeleid", Voor deze openbare vergadering zal de algemene ledenvergadering van da Statenkring Goes worden gehouden. Dan zullen o.m. de bestuursverkie zingen zijn waarbij aftredend en her kiesbaar zijn de heren P. J. Domini- cus te Borssele en M. A. Frangoys te Rilland-Bath. Verder moet worden voorzien in de vacatures C. de Ruiter te Nisse en C. J. de Jonge te Yerseke. Hiervoor zijn candidaat gesteld de he ren J. D. Jansen te 's Heer Arends kerke en C. J. Harthoorn te Oüdelan- de én J. Veerhoek te Wemeldinge ett J. van Schaik te Yerseke. bij dan voor de inundatie. Uit het jaarverslag van de heer J. Wattel te Gapinge maakten wij op dat, de C.B.T.B. op Walcheren in het afge lopen jaar actief werkzaam is geweest. De Chr. landbouwwinterschooj mag zich in een groot aantal leerlingen ver heugen, zo ook de lagere landbouw school te Oostkapelle. „Wij hebben te maken met een uitbreiding in het on derwijs, zo merkte de heer Wattel op. Ter bespreking van diverse vragen uit de vergadering gesteld, kwam naar voren of de organisatie collectief een aanvrage zou kunnen doen wat betreft de ontheffing voor arbeid van perso nen beneden de 14 jaar. De heer B. Koole te Souburg merkte echter op dat dit weinig zin heeft, daar de toestanden plaatselijk zijn. De aan vragen kunnen het beste persoonlijk geschieden. De heer Kasse deelde mede, dat de 2e schatting van gronden is begonnen, in verband met de herwaardering dei- gronden. Bij deze schatting zal voor namelijk rekening worden gehouden met de drainage, ontwatering, ontslui ting alsmede ligging der percelen. Na de pauze hield notaris R. Batten een lezing over „Erfrecht, schenkingen en borgschappen". WEMELDINGE Aantal baden. Over de maand april werden alhier 1344 baden genomen. Na de verklaring van minister Luns over het voorlopig niet tot stand ko men van een Schelde-Rijnkanaal is door de rijks- en provinciale water staat en door het gemeentebestuur van Bergen op Zoom hard gewerkt aan de plannen voor het maken van een nieu we haven te Bergen op Zoom. De plan nen zijn nu rond en in de komende we ken zullen de subsidies van rijk en provincies aan de orde komen. Het belangrijkste van de nieuwe ha ven zal zijn de bouw van een grote schutsluis, waardoor de achterliggende havens op een vast peil zullen blijven staan. De schutsluis zal toegang geven tot een havenkanaal, de buitenhaven en de nieuwe insteekhaven. De door- vaartbreedte van de sluis zal 11.2 m. bedragen. Daardoor kunnen kustsche- pen met een breedte van maximum 10.5 m. en een diepgang van 3.9 m. door de schutsluis gaan. De havens zijn daardoor toegankelijk voor sche pen van 550 brt en voor binnenschepen van 1350 ton. Industrieterrein De kosten voor de aanleg van de ha ven worden geraamd op 5 miljoen gul den. Ds aanleg van de haven zal ge paard gaan met de aanleg van een in dustrieterrein ten noorden en ten zui den van de insteekhaven. De kosten voor de aanleg van cirea 30 ha indus trieterrein zullen 2.5 miljoen gulden bedragen. Er is bovendien een havensanerings plan ontworpen, hetgeen nog eens on geveer 2.5 miljoen gulden zal vergen. Tot de belangrijkste werken, die uit gevoerd moeten worden behoren het dempen van de huidige binnenhaven en een havenarm: het opruimen van enkele bruggen, de slechting van de bebouwing (circa 50 gebouwen) tus sen de zuidzijde haven en de vissers haven. Met de uitvoering van de plannen zal in de loop van de zomer een be gin worden gemaakt. DE MIDDELBURGSE Industrie- en Huishoudschool bestaat veertig jaar en dit heuglijke feit werd gisteren in het schoolgebouw aan het Molenwater gevierd met een tentoonstelling en door de leerlingen zelf verzorgde modeshows! Daartoe had men in een deel van de school de klok tot het jaar 1917 teruggezet en zo kon men de meisjes in het zelfde lokaal de in wezen zelfde handelingen zien verrichten, alleen uiteenlopend in methodiek! De school was een gebouw vol contrasten. Er liepen meisjes rond in de zwierige kledij, zoals onze ouders en voorouders die rond 1917 droegen. Er was ook een charmante jonge dame, die in 1957 gewoon Truus Römer heet, maar die voor dit ogen blik de bevalligheid van 1917 zelve was en zo, compleet met een enorme hoed uit die dagen, het lint doorknipte, waarmee de tentoon stelling was geopend. Tevoren had mevr. W. A. Tavenier- Boone namens het schoolbestuur een bijzonder woord van welkom gespro ken tot mevr. S. C. De Casembroot- Baronesse van der Feltz, de echtgenote van de Commissaris der Koningin en tot mr. dr. N. Bolkestein, de burge meester van Middelburg en zijn echt genote. Ook de Middelburgse wethou der van onderwijs, de heer J. W. Kö- geler, was aanwezig. Liet mevr. Bolkestein de door de meisjes vervaardigde kledij door de handen glijden, de interesse van de heren ging meer uit naar de culinaire prestaties van de leerlingen. ROEREND In de keuken kon men een hele rij meisjes zien, die alsmaar roerden in van die helder witte schalen. Het was evenwel duidelijk, dat zij iets bereid den. Zij roerden en daar kan men het roerend mee eens zijn: dit was het, althans voor de mannelijke bezoe kers. Want de weg naar het hart loopt nog steeds via de maag Er was op deze levende tentoonstel ling veel te zien. Men zag er wassen langs „mechanische" weg en „op de hand". Men zag er de kleurige en fleurige linnenkast van het heden en die van 1917, met veel wit, een beetje bleu en een tikkeltje rose. Een oude vacuum- zuiger stond er als voorloper van de hedendaagse stofzuiger. Een blik tn het tekenlokaal stelde de bezoeker voor een grote verrassing! De meisjes uit de hoogste klassen leveren beslist kunstzinnige prestaties. „Vrije expressie" in spatwerk, een enkel mo tief, artistiek uitgevoerd met gevoel voor kleur en vlakverdeling, geladen van stemming. Dat tekenen is weer belangrijk bij het ontwerpen van kleding. Kleding, die de meisjes ook nu weer toonden. Naast de zwier van de oude lange en bestrikte jurken de moderne eenvoud, luchtig en fleurig. Het 1917-gedeelte van de modeshow riep weliswaar wat weemoed teweeg over de tijd, die niet weerkeert, het 1957-gedeelte getuigde van een eigentijdse visie, waarover men in 1997 weer in dezelfde bewoor dingen verhaalt Oude meisjesbrieven waren even eens op de tentoonstelling te zien. Op 31 december van het goede 1864 schreef een meiske „Lieve ouders. De tijd wordt nooit het rennen moe, op 't hedep volgt weer een morgen". Zo gaat het door, jaar na jaar. Iede re morgen volgt een nieuwe dag, een dag, waarop de Middelburgse Indus trie- en Huishoudschool haar leerlin gen „kennis en wijsheid" meegeeft. Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen te Oosterwolde (toez.), J. Doornenbal te Oene. Geref. Kerken Beroepen te Heerenveen, B. G. de Valk te Wierum: te Een, K. L. van Stegeren, kand. te Amsterdam. Aangenomen naar Amsterdam (vac. P. Veenhuizen), dr. A. G. Luijcks te Diever. Geref. Kerken (oud. art. 31 K.O.) Beroepen te Bergentheim, W. van der Lingen te Zwijndrecht. Geref. Gemeenten Beroepen te Woerden, W. Hage te Nunspeet, die bedankte voor Nieuwer- kerk-Oosterland. Hf

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2