HERDENKING Wordt diepvries overbodig door nieuw middel L ?mó Nederland Ooievaar naar Washington Duitse jodenhaters helpen - Nasser tegen Israël Tandtechnici bezorgd Fabrieksbrand in Tilburg Kamerlid stelt vragen over „drama Valkenswaard" Oproep tot zelfonderzoek Pagina f S*S*'ers bekladen topfuncties Russen slaan 6e VS'vloot gade Werktijden van toerwagenchauffeurs NEDERLAND OOK OP FILMFESTIVAL DOOR DE WERELD HOE GEVAARLIJK WAS SITUATIE? Geref. Bonders bijeen Rede van dr. H* Bout Een Bril van is een Televisie is „godonterend kwaad" Produktschap zal voor mosselen bestaande systeem handhaven Bewusteloos op rails gevallen Waarom niet de na '45 gevallenen herdacht? Spoorwegarbeider door trein gegrepen Zaterdag 4 mei 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD IJ KREGEN ONLANGS een over- lijdensbericht, dat ons bijzonder diep ontroerde. Het was de medede ling, dat na een ernstig, doch blijmoe dig en moedig gedragen lijden, was heengegaan tot haar Heiland en Heer de vrouw van één onzer vrienden, die op 1 mei 1941, als één der zeventig officieren, werd gefusilleerd. Haar fa milie kon op de kaart vermelden: zij Is verlost, God heeft haar welgedaan. Zo'n bericht brengt veel herinnerin gen naar voren. We waren weer in haar huis op de ochtend van die dag. We beleefden weer, hoe uit de gevangenis de mede deling kwam: ze zijn weggebracht. We zagen weer de vodderige toiletpapier tjes, die het gevangenispersoneel had kunnen verzamelen en die daar werden bezorgd, waarop een aantal dezer man nen hun laatste groet aan hun moe ders, vrouwen en kinderen had ge schreven. We maakten in gedachten weer de tocht één van de zwaarste van ons leven waarop we de droeve boodschap met de laatste groet bij die moeders en vrouwen brachten. We hoorden weer de gillende kreten van sommige dier vrouwen, als de werke lijkheid van de boo&chap tot haar doordrong. We zagen de doffe smart van andere. We lazen in gedachten weer mee de laatste officiële afscheids brief van onze vriend, die een kalen derblaadje bijsloot, juist van de och tend van die voorjaarsdag, waarop de tekst: dan ga ik op tot Gods altaren. a AN DEZE DINGEN zullen we ook weer denken, als het vandaag 4 mei is, de dag van de dodenherden king in ons land. Wat hebben we in sommig opzicht aan statistische cijfers, die ons droog vermelden: er zjjn zoveel goede Ne derlanders gevallen in het verzet? Ve len van ons hebben veel meer per soonlijke en daardoor veel dieper her inneringen aan die dagen van de oor log, aan de dagen ook, waarop vermeld moest worden, dat een aantal „terro risten" want zo noemde de vijand onze helden was terechtgesteld. Ze zijn vaak mishandeld, lichamelijk en geestelijk, op een wijze, welke wij ons men»elijk niet kunnen voorstellen. En ze hebben gestaan voor de goede zaak van de bevrijding van Nederland, die wij mochten beleven, met recht „tot in de dood". NZE GEDACHTEN gaan uit naar die mannen en vrouwen want die waren er ook bij. En onze gedach ten gaan uit ook naar hun verwanten, hun moeders en vaders, voorzover ze nog leven, en vrouwen en kinderen. Dat geschiedt vandaag in het bij zonder. Maar het zal altijd zo moeten zijn, dat wij aan hen denken. We zullen aan die mannen en vrouwen moeten blijven denken, ook als het leed door de tijd en vooral door Gods barmhar tigheid in het mensenleven is wegge- slepen. Met eerbied zullen we de na gedachtenis moet.en blijven eren. Als wij morgen en overmorgen denken aan de bevrijding, die gekomen is, zal in ons hart altijd aanwezig moeten zijn de gedachte: die mannen en vrouwen hebben te onzen behoeve, opdat wij weer in vrijheid zouden kunnen le ven, het hoogste offer gebracht, dat een mens kan brengen: het offer van hun leven. God zij ons genadig, opdat wij, even als zij, wanneer Hij dat op onze weg brengt, kunnen staan voor „de goede zaak". (Van onze Parijse correspondent) Het ernstige Parijse dagblad „Le (Van onze Parijse correspondent) Figaro" heeft nieuwe bijzonderhe den gepubliceerd over de Europe se nationaal-socialisten, die. mo menteel hun brood verdienen door Nasser te helpen. Een van de ver trouwelingen van Nasser is b.v. op het ogenblik Doktor von Leers, een Duitser die tijdens het Derde Rijk bekend is geworden door zijn anti- joodse boeken. Nasser heeft hem dezer dagen bekleed met de hoge post van „leider der Egyptische propaganda tegen de staat Israël". Von Leers moet de man zijn, die de laatste redevoeringen van Nas ser samenstelde. De vroegere chef van de Gestapo te Düsseldorf, S.S.-Obersturmbahnführer Damling, heeft tot taak het Egyptische politie-apparaat aan de tijdsomstan digheden aan te passen, concentratie kampen in te richtx en te controleren en volksgerechtshoven te bestuderen. Oltramare, de vroegere algemene leider der Zwitserse nationaal-socialis ten, die in 1947 te Bern tot drie jaar gevangenistraf werd veroordeeld, is in 1956 in Caïro aangekomen. Hij leidt nu een afdeling voor anti-semitische pro paganda in het ministerie van Binnen landse Zaken. De uitzendingen, van ra dio Caïro in de Franse taal staan on der leiding van een andere Zwitser, Ferret-Gentil, die wegens zijn pro- Duitse activiteiten in Frankrijk bedre ven, veroordeeld werd tot levenslang, maar In 1948 werd begenadigd. De vroegere majoor van de Italiaan se fascistische militie, Mentegazzi, heeft van Nasser opdracht gekregen een Egyptische militie samen te stallen. Claf Anderson, destijds bestuurslid van de Zweedse Bruinhemden, vertoeft eveneens in Caïro, waar hij propagan- Massaal ontslag werknemers gevreesd De vereniging van laboratoriumhou- dende tandtechnici heeft de ministers van economische zaken en van sociale zaken en volksgezondheid in een brief medege deeld, dat een langer voortduren van het zgn. tandartsconflict onvermijdelijk een massaal ontslag van werknemers bij de tandtechnische laboratoriumhouders ten gevolge zal hebben. In deze branche, waarin uitsluitend gewerkt wordt voor tandartsen en erkende tandheelkundigen en volgens de brief zeker 85 procent van het werk verricht wordt ten behoeve van ziekenfondspatiënten, werken ongeveer 900 gekwalificeerde werknemers. Het blijkt thans duidelijk, deelt de ver eniging mede, dat van 1 april af hoege naamd geen fondspatiënten meer behan deld zijn, waardoor er voor de laborato- riumhoudende tandechnici geen werk meer is. Indien hierdoor werknemers ont slagen zouden moeten worden, betekent dit, dat zij werk zullen moeten zoeken in andere bedrijfstakken, waardoor zij voor de tandtechniek verloren zijn. Het lijkt welhaast onmogelijk, aldus de brief, om dan anderen tot goede tandtechnici op te leiden. Men wordt eerst na een jarenlan ge praktische en theoretische scholing een bekwame tandtechnicus. De laatste schepen van de ber- gingsvloot der V.N., de Nederlandse vaartuigen. „Wittezee", „Bruinvis", „Zeehond" en „Condor hebben het Suezkanaal verlaten. De Duitse bioloog Arno Eikmann verklaart éen anti-bederfmiddel te hebben gevonden, dat het diepvriesproces overbodig maakt. Het middel, dat hij „Arnacum" heeft genoemd, is samengesteld uit dertien specerijen en een delfstof. Eikman kwam in 1928 tot het besef, dat het mogelijk zou zijn een bederf tegengaand middel te vervaardigen. Dit geschiedde min of meer toeval lig. Een muis viel in een kom met specerijen, die Eikmann, als onder deel van bepaalde proefnemingen, had gemengd. Hij schoof de dode muis de volgende ochtend opzij en vergat het voorval volkomen. Doch groot was zijn verbazing, toen hij het muizenlijk maanden later in een verborgen hoekje aantrof en bleek, dat het nog geheel gaaf was. Volgens de „Daily Mail" bevinden zich thans minstens vijf Russische on derzeeboten in het oostelijke gedeelte van de Middellandse Zee, waar zij de bewegingen van de Amerikaanse zesde vloot gadeslaan. Het blad voegt hieraan toe, dat de Sowjet-Unie een twintigtal onderzee- ers in de Middellandse Zee heeft, die in de havens Alexandrië (Egypte), La- takië (Syrië) en Sasenovalone (Alba nië) voorraden innemen. Donderdag jl. liet Eikmann vlees zien, dat hjj twee weken geleden met het bederf werende middel had inge wreven en vervolgens aan de buiten lucht had blootgesteld. Het vlees was nog volkomen vers. Eikmann verklaarde nog, dat de door hem gebruikte specerijen algemeen verkrijgbaar zijn: hij acht het niet uitgesloten ,dat de oude Egyptenaren bij het balsemen van de lijken hunner overledenen een stof gebruikten, die overeenkomt met de thans door hem gevondene. Nu de vakanties weer in aantocht zijn en duizenden plannen maken er één of meer dagen per toerwagen op uit te trekken, wijst de F.N.O.P. (Fe deratie van Ned. Organisaties voor het Personenvervoer) het reizend publiek er op, dat ook de toerwagenchauffeurs aan wettelijk vastgestelde werk-, dienst- en ï-usttijden zijn gebonden. De federatie doet daarom en tevens ln het belang van de eigen veiligheid een dringend beroep op het toerwagen- reizend publiek om te willen medewer ken aan een stipt naleven van de be palingen van de rijtijdenwet. Men kan dit doen door op alle stop- en halte plaatsen stipt op tijd te zijn en zich aan het reisschema te houden. distische werkzaamheden verricht. Hij is onder meer de samensteller van het extra nummer van de revue „Scribe", dat helemaal volstond met bloedige verhalen over de „gruwelen" die door de Britse en Franse troepen in Egypte werden bedreven tijdens de Suez-ope- ratie. De beide door het ministerie van on derwijs, kunsten en wetenschappen In gezonden documentaires „Leger van ge houwen steen" van Theo van Haren No- man en „Rembrandt, schilder van de mens" van Bert Haanstra zijn officieel door het organisatie-comité ter verto ning op het festival toegelaten. „Ben leger van gehouwen steen" zal vertoond worden op donderdagmiddag 9 mei 1957 en „Rembrandt, schilder van de mens "op donderdagavond 16 mei 1957. Donderdagavond heeft een felle brand gewoed ln de wollen «toffenfa- brlek van de gebrs. Franken te Tilburg. Met enorme kracht verspreidde het vuur zich door het drie etages iloge fabrieksgebouw, waarin waren onderge bracht de spinnerij en de appretuuraf- dellng. Het vuur vond ln de wolmassa's, doordrenkt van olie en vetten, gretig voedsel, zodat in een mlnmum va,n tijd de vlammen zich een weg baanden door het dak, waarna een enorme von kenregen ontstond. De brandweer, die met groot mate rieel was uitgerukt, wist na intense in spanning het vuur te stuiten, waarna men aandacht kon gaan besteden aan de achter liggende weverij. In het verbrande fabrieksgedeelte werkten doorgaans clrea veertig arbei ders. Omtrent de oorzaak tast men nog hl het duister. y H. M. de Koningin en Prins Bern- hard zullen aanwezig zijn bjj de ope ning van de internationale tentoonstel ling „Het Atoom" Amsterdam, op 28 juni a.s. op de luchthaven Schiphol. Prins Bernhard zal in zijn hoeda nigheid van landscommandeur van de Johanniterorde op donderdag 4 juli de officiële opening van het nieuwge bouwde Prot. Chr. Streekziekenhuis te Bennekom verrichten. Het streekzie kenhuis, dat met steun van meer dan dertig kerken op de Veluwe is ver rezen, telt 225 bedden. Reeds begin april werden de eerste patiënten op genomen. Het stoffelijk overschot van de dinsdag j.l. overleden jhr. mr. dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel, in leveh oud-commissaris der Koningin in N. Brabant is vandaag in het familiegraf te Vught bijgezet. De Zuidafrikaanse aardappeloogst in 1956 bedroeg 5.300.000 zakken van 70 kilo, hetgeen een vermeerdering van bijna 1 miljoen zakken is verge leken met de opbrengst in 1955. In to taal werden 1.365.000 zakken geëxpor teerd. Vijftig procent van de opbrengst kwam uit Transvaal. De gouverneur van Suriname, de heer J. van Tilburg, zal in de tweede helft van mei een routinebezoek van ongeveer een maand aan Nederland brengen. Het Tweede Kamerlid, de heer Berk houwer, heeft aan de minister van ju stitie de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is de minister bekend met het* geen gedurende de nacht van donder dag 25 april op vrijdag 26 april j.l is gebeurd in en rond het te Valkenswaard gevestigde notariskantoor 2. Is het juist, dat op verzoek, al thans met goedkeuring en medeweten van justitiële autoriteiten te 's-Herto- genbosch door de kandidaat-notaris M. te samen met een 70-jarlge recidivist P. de J. het plan beraamd was om een inbraak te ensceneren? 3. Is het juist, dat het plan was om, alvorens het tot een daadwerkelijk for ceren van de brandkast zou komen, de voornoemde persoon P. de J. te arres teren als verdacht van het plegen van een misdrijf, een en ander in overleg met één of meer leden van het Open baar Ministerie te 's-Hertogenbosch Hulp bij misdrijf 4. Indien de antwoorden op de sub 2 en 8 gestelde vragen bevestigend lul den, acht de minister het dan juist, dat door de leden van het Openbaar Mini sterie, tezamen met politieambtenaren (Van onze kerknieuwsredacteur.) Ter jaarvergadering der Gerefor meerde Bond tot verbreiding der waar heid in de Ned. Herv. Kerk te Utrecht, heeft dr. H. Bout van Utrecht gespro ken over: „De toekomst der kerk". De Geref. Bond leeft met deze vraag, want Een beeld van ae btussingswerk- zaamheden. Ingezonden Mededeling (adv.) GOES, OPRIL GROTE MARKT MIDDELBURG, NIEUWE BURG 9 Chr. Geref. classis: Ter vergadering van de classis Dor drecht der Chr. Geref. kerken heeft de kerkeraad van Siiedrecht bezwaren ken baar gemaakt tegen, wat hij noemde, het kwaad van de televisie. De classis heeft daar op uitgesproken zich ernstig be zwaard te gevoelen over de manier waar op in één van de zittingen van de jongste generale synode, in september 1956 te Apeldoorn gehouden, door verscheidene predikanten en ouderlingen over „het kwaad der televisie" is gesproken. De classis sprak als haar overtuiging uit, dat de televisie in de dienst des woords een „Godonterend kwaad is", waarvan het gebruik op z.g. christelijk terrein zonde is tegen het tweede gebod. De Heidelbergse catechismus zegt in zondag 35: „dat God zijn christenen niet door stomme beelden maar door de le vende verkondiging Zijns Woords wil on derwezen hebben". Daarom dringt de classis er bij de particuliere synode van het zuiden op aan, dat zij*er bij de gene rale synode op zal aandringen, hier een krachtig halt te roepen, want zij vreest, dat het anders met dit kwaad zal gaan zoals het destijds is gegaan met het uit zenden van kerkdiensten per radio op zondag. Deze zijn naar het gevoelen der classis „achter de rug van de synode om door deputaten op onkerkelijke wijze doorgevoerd". Het bestuur van het produktschap voor Vis en Visprodukten kwam he denmiddag in de grote zaal van het hoofdproduktschap akkerbouwproduk- ten in eerste openbare vergadering bij een. Een aantal interne verordeningen, te weten die van de bevoegdheden voorzitter, die van de vergoeding voor zitter, de verordening bezolding per soneel en het reglement van orde, wer den z.h.s. vastgesteld. Er is lang van gedachten gewis seld over de vaststelling van de nor men van itandaardcapaciteitscijfers, welke ter bepaling van de onderlin ge verhouding der kwekersbedrijven met betrekking tot de aflevering van consumptiemosselen in 'n produktie- jaar, aangeven op welk aandeel in de levering van mosselen voor dat betrokken produktiejöar een kwe- kersbedrijf wordt gewaardeerd. Met 19 tegen 7 stemmen werd een voor stel aangenomen het bestaande systeem, met gewijzigde cijfers te handhaven. Vervolgens werden het uitvoerings besluit uitkeringsregeling Mosselegali satiefonds 1957 en het uitvoeringsbe sluit betreffende nieuw toe te laten mosselvissers en zaadvissers 1957, z.h.s. Twee ontsnapte Amsterdamse jongens in Dusseldorp gearresteerd Twee Amsterdamse jongens, die vorige week door de hoofdstedelijke recherche waren aangehouden naar aanleiding van inbraken te Zeist, en na hun overbrenging naar die gemeente, wisten te ontsnappen, zijn gisteren door de politie in Dussel dorp gearresteerd omdat zij zich daar aan diefstal hadden schuldig gemaakt. Het zijn de 19-jarige banketbakker F. H. en de reclametekenaar A. A, van dezelfde leeftijd, die door een pastoor op heter daad werden betrapt bij het lichten van een offerblok in een kerk te Dusseldorp. h(j is geboren uit bewogenheid over de kerk. Deze bewogenheid heeft de Geref. Bond gemeen met de Dordtse synode, die de leer der kerk bekrachtigde. Op een hoogtepunt van geestelijk leven hebben de vaderen zich aan die leer gebonden geweten. Wel wordt menig maal beweerd, dat de door hen samen gestelde Dordtse leerregels bij lange na niet de hoogte halen van de andere for mulieren van enigheid (catechismus en Ned. geloofsbelijdenis), maar uit de ge schiedenis blijkt, dat zjj, die met de Dordtse leerregels op gespannen voet leefden, ook catechismus en geloofsbe lijdenis niet zonder reserve hebben aan vaard. De Geref. Bond wil aan al deze geschriften onverminderd vasthouden. VEEL WERK. Sedert 1951 kent de Hervormde Kerk haar nieuwe kerkorde. Dr. Bout gaf volmondig toe, dat er sedertdien veel werk is verzet. Ook komen thans ln de kerkelijke vergadering vragen aan de orde, die vroeger niet eens gestéld konden worden. Desondanks ontbreekt in de veelheid der woor den de overtreding niet. Volgens dr. Bout had de synode haar oproep In zake NIeuw-Guinea beter in porte feuille kunnen houden; de kerk moet niet denken, dat zij overal verant woordelijkheid voor draagt. Een ander geschrift van de synode is de „Handreiking voor het gesprek der richtingen". Daarin wordt als uit gangspunt voor het gesprek niet de be lijdenis genoemd, maar de „zin van de belijdenisuitspraken". Dit nu kan de Geref. Bond niet aan vaarden. Wanneer men zich afvraagt wat de „inbreng" van de Geref. Bond is in het geheel der kerk, dan kan de Bond niet anders doen dan te wijzen op Gods Woord en de belijdenis als het enige, dat voor nu en ln de toekomst aan de kerk gegeven is. Hierin zie men, aldus dr. Bout, geen hoogmoed van de Geref. Bond. Want hij wil de solidariteit met de anderen niet verbreken. Dat men sdmen ziek gewor den is, erkent de Bond tenvolle. Maar het heil der kerk zal alleen liggen in datgene wat hoop en troost van de vaderen is geweest. In waarachtige trouw aan de Christus der Schriften alleen blijft de kerk leven. Zo niet, dan zal zjj, naar een woord van Spurgeon, „der wereld onnut, der hel een bespot ting, de hemel een afschuw" wezen. ZELFONDERZOEK. Maar op dit punt past ook de Geref. Bond het zelfonderzoek. Hiertoe riep dr .Bout de vergadering dan ook ten zeerste op. „Is bij ons de waarachtige ijver des Heren, die ons verteert? Wij worden scherp hekeken. Laten wij sa men met elkander onze verantwoorde lijkheid overdenken. Daaraan mogen w(j ons niet onttrekken." Dr. Bout zei ervan overtuigd te zijn, dat deze verantwoordelijkheid te wei nig beseft wordt. Velen zijn ermee content, als zjj iedere week een goede preek horen. Maar wie het daarbij laat, onttrekt zich aan de verantwoordelijkheid. Want wie geen oog voor heel de kerk en heel het volk heeft, mag niet den ken, dat hij op zo'n manier nuttig werkzaam is voor de toekomst der kerk. De stichting ter bevordering van de amateur fotografie zal zich van 11 tot en met 18 mei a.s. in de „Week van de fotografie 1957" tot het Nederland se publiek wenden teneinde het foto graferen nog eens extra te „belichten". Naast een grote landelijke prijsvraag worden ln tal van plaatsen fotowed strijden gehouden, o.m. in Amsterdam, Arnhem, Leiden, Rotterdam en Utrecht in samenwerking met de verkeerspoli tie onder het motto: „Fotografeer veilig verkeer". Van de twee en een half miljoen Ne derlandse gezinnen bezaten er in 1955 1.3 miljoen een camera. In 1956 steeg dit cijfer belangrijk, want er werden niet minder dan 200.000 nieuwe came ra's verkocht. In 1956 werden drie maai zoveel rolfilms gebruikt als in 1952 en ten aanzien van 1952 steeg het aantal gebruikte flitslampjes met liefst 900 procent. en een persoon, die het notarisambt uit oefent, plannen worden beraamd, doo( de uitvoering waarvan iemand wordt gebracht tot, althans hem hulp wordt verleend bij het plegen van misdrijf 5. Kan de minister bevestigen, dat het b(j de uitvoering van het bovenomschre- ven plan tot ernstige incidenten geko. men is, zodanig, dat de persoon P. d* J. gedood is door brigadier O. en deze laatste de hoofdagent V., eveneens doo1 een schot uit een politiepistool, zwaa* verwond heeft? 6. Is het Juist, dat hierna ook een Ud van het openbaar ministerie er ternau wernood aan ontkomen is, dat een ver momde politieman in de gang van het politiebureau ter plaatse zijn politiepi stool op hem loste? 7. Kan de minister mededelen, in well- ke zodanig gevaarlijke situatie de be treffende politieambtenaren zich heb ben bevonden, dat zjj van hun vuurwa penen gebruik hebben gemaakt op de wijze en met het gevolg, als vermeld in de vorige vragen? Aan de tegenwoordigheid van geest van een 24-jarige postbesteiler is het te danken dat het leven van een man, die gistermiddag bewusteloos op de rails voor het 2e perron van het Cen traal Station te Amsterdam werd aan getroffen, is gespaard. De postbestelle» waarschuwde door heftig met zijn ar men te zwaaien het seinhuis, waar het sein onmiddellijk op onveilig werd ge zet. De bewusteloze man was vermoe delijk op het perron onwel geworden en op de rails gevallen. Met een hoofd wond en enkele kwetsuren is hij naaf het ziekenhuis overgebracht. Het was in de dierentuin van Was hington eensklaps droevig gesteld: d« enige daar aanwezige ooievaar was ge- storven. En aangezien de bekende Europese ooievaars in Amerika niet in het wild voorkomen, heerst er onder de zeer jeugdige Washingtonnertjes 'n trieste stemming. Want wie zou er nu voor een regelmatige aanvoer van kleine broertjes en zusjes moeten zor gen Toen Artis van het onheil hoorde, dat Washington bedreigde, heeft men zich er gehaast een mooie ooievaar uit de collectie te zoeken, een dier met flinke vleugels en een stevige snavel, die de taak van het overleden exem plaar in Amerika zou kunnen overne men. Men had er gelukkig nog één en deze is in de afgelopen dagen per vliegtuig naar Washington vervoerd. Waar hij, naar een telegram meldde, ln uitstekende conditie is geariveerd. Washington is nu ten minste weer voor uitsterven behoedl Het veteranen-legioen Nederland deelt mede, het in hoge mate te be treuren, dat ln de richtlijnen van de commissie Nationale Herdenking vooi de herdenking op zaterdag 4 mei ver zocht is de doden te herdenken, die „ln de jaren van de oorlog" voor ons land zjjn gevallen, waardoor zijns inziens de genen die na 1945 In Indonesië en Ko rea hun leven voor de zaak van de vrij heid hebben gegeven, geheel dreigen te worden „vergeten". Het legioen gelooft dat dit niet over eenkomstig de bedoelingen van het Ne derlandse volk ls. Het meent daarom, dat de huidige beperking van de 4 mei-herdenking dient te worden opgeheven en dat aan deze herdenking een grootser en natlo- naler karakter dient te worden gege ven door haar een nationale herdenking te doen worden van alle doden, welke in de strijd voor Nederland en Oranje het hoogste offer hebben gebracht. De 45-óarige onderploegbaas van de Nederlandse Spoorwegen, K. van Til, die gistermorgen met enkele collega's onderhoudswerkzaamheden uitvoerde aan de spoorrails nabij het viaduct bij de Grote Bickerstraat te Amsterdam, is door 'n goederentrein gegrepen en ter plaatse overleden. Het slachtoffer moet de trein te laat hebben opgemerkt. PRO REGE De algemene vergadering van de Ko ninklijke Nederlandse militaire bond Pro Rege zal op woensdag 15 mei in het ge bouw voor K. en W. te Utrecht onder presidium van luit.-kol. b.d. G. Wielinga, worden gehouden. Ds. H. Vollenhoven, gereformeerd pre dikant te Maassluis, zal spreken over: „Evangelisch commando". Ds. G. Julius, vice-voorzitter van de afdeling Rotter dam en oud-vloetpredikant, zal een slot woord spreken. Amerikaanse oorlogsbodems met atoommachines De stafchef van de Amerikaanse mari ne, heeft voor een subcommissie uit het- congres verklaard, dat de marine van de V.S. van plan is een aantal oppervlakte schepen met kernenergie-aandrijving te bouwen en dat zij hoopt tegen 1970 een gevechtsgroep van dergelijke oorlogsbo dems gereed te hebben.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3