OOSTBURG BOUWT HARD AAN ALGEHEEL HERSTEL Nieuw raadhuis begin 1958 officieel in gebruik Opbouw in grootste harmonie Twee jonge Middelburgers met struikroversmentaliteit Industrie- en huishoudschool te Middelburg jubileert Schorsing door Zeeuws Riugrijdefs Vereniging opgeheven BAAYENS Zaterdag 4 m©i 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Nijvere centrumgemeente in West'Zeeuws Vlaanderen Raadhuis voor gehele bevolking Woningbouw in Retranchement Doeltreffend Dorpszaal Driedelige functie Cultureel Tegen beiden twee jaar jeugdgevangenis geëist Naar het kerkhof. Volgende week veertigjarig bestaan Tentoonstelling en modeshow Data N.GL.B., Oudelande 25 jaar Tik op de vingers! Raad Kloetinge gaat procederen Opper C. Verhage van Oostkapelle overleden 0PTSJ^ De speciaalzaak voor uw Bril TWEEJARIG KIND ONDER ZAND AUTO GEDOOD (Van onze speciale verslaggever) Oostburg, de nijvere centrumgemeente in West Zeeuwsch Vlaan deren, bouwt. Het bouwt hard aan het algehele herstel van tijdens de laatste wereldoorlog opgelopen wonden, een herstel dat grotendeels is voltooid, het bouwt ook hard aan zijn verzorgende taak voor heel de streek. De gemeente Oostburg maakt een ontstellende groei door. Het inwonertal ging sinds 1945 met sprongen omhoog en laat een toe name van 34 °/ozien. Een groei die hoofdzakelijk veroorzaakt wordt door de steeds toenemende belangrijkheid van deze gemeente in het bezit van stadsrechten voor de gehele streek van West Zeeuwsch Vlaanderen. Een toename der bevolking, die hoge eisen stelt aan het college der gemeente, die zorg moet dragen voor het welzijn van de leden der gemeente. Als tandraderen grijpt alles in elkaar: herstel van oorlogswonden, toenemen de belangrijkheid als centrumgemeente, toenemende bevolkingsgroei, toene mende zorg voor het welzijn. Het moet gezegd worden, dat in Oostburg deze ontwikkeling in de grootste harmonie geschiedt. Zodat deze riijvere gemeente zich van een puinhoop in 1944 kon verheffen tot een welvarende stad in 1957. Eén ding ontbrak er nog. De ziel van iedere gemeente en het huis der be volking: het gemeentehuis. Ook hierin wordt voorzien: aan het Raadhuisplein wordt sinds de cember van het vorig jaar koorts achtig gewerkt aan de bouw van het nieuwe raadhuis. In de eerste helft van 1958 zal de officiële in- gebruik neming van dit, voor de hele gemeenschap, zo belangrijke gebouw, plaats vinden. Reeds lang leefden er in Oostburg plannen voor de bouw van een nieuw raadhuis. Als het ware onmiddellijk na de bevrijding. Opbouw van zakenpan- den en woonhuizen ging echter voor doch eind vorig jaar was het einde lijk zover. Het plan van architect Wen- tink uit Baarn de bouw van een raadhuis annex dorpszaal en politiege- bouw, met onderbrenging van brand weer etc. in het sousterrain kon door gang vinden. De aannemer Verstraete Zn uit Oostburg zette in december zijn mensen in voor de bouw van dit fraaie, moderne en doeltreffende bouwwerk. Na allerlei voorbereidende werkzaamheden kon men in februari van dit jaar beginnen met het heien van de betonpalen, waarop het ge meentehuis straks rust. Donderdagavond vergaderde de raad van Retranchement onder voorzitter schap van burgemeester J. A. Leen- houts. Alle leden waren aanwezig. Een bijdrage van f 30 werd ver strekt aan de Stichting Scholendienst van het Instituut voor Arbeidersont wikkeling voor de cursus van de Ar beidersavondschool. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van G.S. inzake goedkeuring van de begroting voor de dienst 1957. De Rijkskweek school te Middelburg zal voor iedere leerling uit Retranchement, die opge leid wordt voor kleuterleidster, van de gemeente 50 van de nettokosten ontvangen. Wijziging werd aange bracht in de bouwverordening. Voor de verbetering van een woning werd een subsidie toegekend van f 1500, waarvan het Rijk f 1000 voor zijn re kening neemt. De aanslag in de riool belasting werd in enkele gevallen herzien. De bouw van 4 woningwetwonin gen werd voor een bedrag van f 50959 gegund aan de firma Gebrs en P. van Dale te Retranchement. Voor de bouw van deze woningen werd van de fa milie Van Dale een perceel bouw grond aangekocht, alsmede 'n strook je grond van het Waterschap. De heer Den Hamer wees in de rondvraag op de overlast, die de be woners van de Nieuwstraat ondervin den van het wegwaaiende papier van de vuilnisbelt. De voorzitter beloofde hiertegen maatregelen te nemen. Honderd vijf betonpalen elk met een lengte van ruim zeven en een halve meter gingen de grond in en toen eerst kon de bouw van het stadhuis defini tief beginnen. Ook bij deze bouw toonde zich de „Oostburgse ijver". Hard werd er ge werkt en thans is men reeds enige maanden op het bouwschema voor. Naar verwacht wordt komt het ge bouw nog in september onder dak, zodat dan tegen het najaar alls wind en waterdicht zal zijn, wat de af werking van het gebouw ten goede zal komen en eveneens zal bespoe- digen. Het wordt een fraai en doeltreffend raadhuis, dat Oostburg krijgt. De totale lengte bedraagt ruim 61 meter, de breedte is gemiddeld zeven meter. Het krijgt een inhoud van ca. 5000 kub. m. De ingang komt in de noordgevel, die aan het Raadhuisplein zal liggen. Rechts van de ingang komen de dienst vertrekken voor de politie, links die der gemeente secretarie. De raads- en dorpszaal komen in het uitspringende deel, boven de hoofdingang. Wellicht doet de naam „dorpszaal" wat vreemd aan. Burgemeester Hoeksema ziet n.l. het raadhuis als het huis van de gehele bevolking en vertrouwt, dat de bevolking dit eveneens zo ziet. Het raadhuis moet derhalve een belangrijke plaats in de gemeenschap innemen en niet alleen dienen om slechts enkele malen per jaar bezocht te worden voor „aan gifte" etc. Om de functie van het raadhuis zo nuttig en efficiënt mogelijk te doen zijn werden vele openbare diensten in het nieuwe gemeentehuis onderge bracht. Zoals 't politie-bureau, brand weer etc. Zowel architect als de burgemeester hebben gezocht naar een andere mo gelijkheid om het Raadhuis nóg dich ter tot de bevolking te brengen en von den dit door het inbrengen van een speciale zaal. Een zaal ten dienste van de burgerij, die gebruikt kan worden voor speciale gelegenheden, bijeen komsten etc. zonder de bestaande ver enigingslokaliteiten concurrentie aan te doen. Een burgerzaal dus, een naamgeving, die een gemeente in het bezit van oude stadsrechten toekomt. Echter, officiële instanties weigerden hun goedkeuring te geven aan de be titeling „burgerzaal" en zodoende kreeg het bewuste vertrek de naam van „dorpszaal". Het Raadhuis wordt in twee verdie pingen opgetrokken met daaronder het sousterrain waarin worden onderge bracht de garages voor de brandweer, opbouw en herstel. de reinigingsdiensten en bergruimte's. Het raadhuis wordt gemarkeerd door een ruim 23 meter hoge toren, die een drieledige functie vervult. Als schoor steen der centrale verwarmingsinstal latie, ais slangen-drooginrichting voor de brandweer, en als versierend orna ment. Kleine raampjes in deze toren zullen des avonds verlicht zijn evenals de wijzerplaat van het uurwerk, doch of de financiële middelen der ge meente toereikend zullen zijn om dit uurwerk zelf te bekostigen is nog een vraag. Doch dat er een uurwerk komt staat vast. Uit de gemeente zal een spontane actie naar voren komen om ter gelegenheid van deze belang rijke gebeurtenis iets blijvends aan te bieden. Het raadhuiscomplex krijgt een be- tonskelet en ontzagglijke hoeveelheden materialen moeten verwerkt worden. Drie honderd duizend gevelstenen, driehonderd duizend „vuilwerk" ste nen, 650 kub. m. beton,, ruim 55 ton be tonijzer ,etc. etc. Rekening werd gehouden met ruime lichtinval en het totaal glasoppervlak bedraagt ruim 250 vierk. m. Het ge bouw krijgt een nokhoogte van ca. 10 meter, terwijl de nokhoogte van het uitspringende, hogere deel, waarin de raadszaal en dorpszaal worden onder gebracht, 14 meter bedraagt. Vanzelfsprekend werd een deel der bouwsom bestemd voor het aanbren gen van een cultureel object. In de zuidgevel komt een bijzondere wand, nl. een wand van glas in beton. De kunstenaar B. Hendriks uit Amster dam die reeds verschillende kerken in Nederland van deze Wanden voor zag, werd de uitvoering opgedragen. Hij maakt gebruik van dik gekleurd glas in wonderbare schakeringen. Dit speciale glas wordt slechts in Lyon (Frankrijk) vervaardigd. De wand zal bestaan uit drie delen. Het eerste deel brengt de landelijke hust van West Zeeuwsch Vlaanderen en Oostburg vóór 1940 in beeld, 't tweede vak symboleert de verwoes ting tijdens de oorlog 19401944. Het derde vak is tenslotte gewijd aan de TEGEN TWEE Middelburgse jongemannen, die gezamenlijk twee berovingen hebben gepleegd, is door de officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Middelburg vrijdagmorgen twee jaar jeugdgevangenisstraf geëist. Zij bedreven een vorm van criminaliteit, die gelukkig in ons rustige gewest niet tot de dagelijkse gebeurtenissen behoort, het is een criminaliteitsvorm, zoals de officier in zijn requisi toir zei, zoals men die wel in Amerika tegenkomt. Zij waren er op uit om op zaterdagavond lieden, die wat te veel van het geestrijke nat hadden gebruikt, een centje lichter te maken. Zo hielden zij in november van het vorig jaar op de Veerseweg te Middel burg een zeekere A. B. aan, die in de richting Veere fietste. B. fietste door, maar werd ter hoogte van „De Favo riet" door de beide Middelburgers, die 22-jarige timmerman A. F. en de 23-j. magazijnknecht M. de L., die gebruik maakten van een bromfiets, ingehaald. Terwijl F. de man tegen de grond gooide en hem bij de keel vasthield, doorzocht De L. zijn zakken. Zij wer den „gestoord" door de nadering van een achteropkomende wielrijder; de buit bleef beperkt tot een vrijwel leeg sigarendoosje. Op 9 maart j.l. leverden zij het zelfde in Vlissingen. Hier werd de opperman F. P. uit Goes het slacht offer. De laatste stond bij een rijwiel stalling het licht van zijn bromfiets te onderzoeken; hij kreeg „hulp" van het tweetal. P. wilde nog wel met het tweetal mee> gedrieën besloten zij nog een bezoek te brengen aan de „Victoria Bar". P. reed achterop een bromfiets mee. Bij genoemd café reden F. en De L. echter door; toen P. protesteerde, speldden zij hem op de mouw, dat zij nog wel een betere „gelegenheid" wisten. Zij reden luguber genoeg door naar het kerkhof aan de Koudekerk- seweg. Hier werd P. door F. tegen een muur gedrukt en op het gezicht ge slagen; De L. stond op de uitkijk. F. verklaarde voor zijn rechters, dat hij de opperman twee gulden afhandig heeft gemaakt; P., die als getuige werd gehoord, zei na de mishandeling vijftig gulden te hebben gemist. „De verdachten zijn er op uit ge weest in dronken personen een ge makkelijke prooi te zoeken", zei mr. J. L. Andreae in zijn requisitoir, „of het nu om twee of om tweehonderd gulden gaat, in het principe is het be- Volgende week woensdag viert de Middelburgse Industrie- en Huis houdschool haar veertigjarig jubileum. Het is een merkwaardige zaak met de geschiedenis van deze school. Al de belevenissen liggen verwe ven met vaderlandse en wereldgeschiedenis, terwijl in dit brok ver leden ook de gang van het onderwijsleven is na te gaan. In 1913 werd er te Middelburg een tentoonstelling gehouden van Zeeuwse klederdrachten. Dit gebeuren had tot resultaat, dat er daar ter plaatse een cursus in kantwerken kwam. Mevrouw Hartman kwam toen met het voorstel-te Middelburg ook een kantwerkschool op te richten. Men was het er mee eens, maar de Inspecteur van het M.Ö., die ook de Industriescholen toen nog voor zijn rekening had, vindt het beter een vakschool voor meisjes te stichten. Men luistert naar het ministeriele woord, er komt een bestuur, de ko ninklijke goedkeuring wordt ver kregen en.... dan is daar de we reldoorlog in 1914. Alle plannen te niet, want er komt geen subsidie. Men blijft echter diligent en in 1917 is men zover, dat de school geopend kan worden. De subsidie bedraagtdrie dui zend gulden van het rijk, vierhonderd van de gemeente en vijfhonderd van de Provincie. Van particuliere zijde kreeg men ij officiële opening f 2500. Het particulier initiatief deed in die tijd veel voor de school. Men startte in 1917 met 46 leerlingen voor de dag school en .7 cursisten voor de verschil lende cursussen. De school vond ruim te in een verbouwd pand aan de St. Pieterstraat. TE KLEIN Reeds het volgend jaar was het ge bouw te klein geworden en ging men ruimte er bij huren. Dat moest het volgend jaar weer gebeuren. Ook op andere wijze breidde de school zich ur% want er kwamen steeds meer cur sussen by. Er komen plannen voor een nieuwe school, die echter plannen moeten blij ven. Doch er is ruimte te kort en dan gaat men in twee scholen les geven met al de bezwaren daaraan verbon den. Eindelijk in 1931 kan men zijn in trek nemen in het prachtige histori sche gebouw aan het Molenwater, dat voor het doel verbouwd kan worden. Er komen weer vakken bij in het leer plan. Leerlingen en cursisten-aantal blijft stijgen, tot men in 1933 een top heeft bereikt, waarna echter daling volgt, niet ten gevolge van enige oor zaak in de school zelve gelegen, maar in de algemene maatschappelijke en sociale omstandigheden. Het was de tijd van de crisis. Verhoging van. schoolgelden en cur susgelden werkt ongunstig. In 1940 begint weer narigheid door verduiste ring. De avondlessen moeten worden gestaakt. In 1942 wordt het gebouw gevorderd door de Wehrmacht. Maar Historisch moment in Z.R.V.-vergadering DE ZEEUWSE RINGRIJDERS van de vereniging van die naam hebben gisteravond in een buitengewone algemene ledenvergadering, die in „Het Ned. Koffiehuis!' te Mideelburg werd gehouden, een dikke streep gezet onder alle naars, dat de laatste jaren is voorgevallen en in de 'wandeling werd aan geduid als: „Het conflict in de ringrijderswereld". Reeds eerder was door een vruchtbare samenspraak tussen Z.R.V., Stichting Nieuw Walcheren, „Handels belang" Middelburg en V.V.V. Middelburg het conflict de wereld uitgeholpen. Maar thans hebben de ringrijders zich, geleid door hun voorzitter, de heer P. Brasser van Kleverskerke, buitengewoon edelmoedig getoond en ook 't laatste dat nog aan het conflict herinnerde, uitgewist! De schorsing van de Z.R.V.-leden, die aan de V.V.V.-wedstrijden hebben deelgenomen, is opgeheven!! Het was een bijna ontroerend mo ment, toen de heer Brasser aan het eind van een welgemeend betoog uit riep: „We zetten een sreep onder alles en beginnen met een schone lei!" Het woord was toen aan de leden. Maar er was slechts een zwijgend instemmen. Toen voorzitter Brasser met een kor date tik van de hamer het opheffen van de schorsing bezegelde, barstte er een langdurig applaus los. Tevoren lichtte de heer Brasser dus het voorstel tot opheffing toe. Hij zei te hopen op een weerkeren van de rust in de ringrijderswereld in het belang van de folkloristische gebeurtenissen in 1957, in het belang van de burgerij en in het belang van de middenstand. Door de oprichting van een folkloris tische commissie, waarin voor „Han delsbelang" de heer J. D. Dronkers zit ting heeft, voor V.V.V. de heer A. P. v. d. Kamer, voor Nieuw Walcheren de heer F. den Boer en voor de Z.R.V. de heren P. Brasser, Joh. Maljaars en Abr. Janse, is men tot een volwaardige oplossing gekomen. De aanleiding, die tot de schorsing heeft geleid, is weg genomen. De Z.R.V. is de gehele tech nische leiding van de wedstrijden in handen gegeven. Daarom vond de heer Brasser 't van de zijde van de overige der samenwerkende organisaties ge dane verzoek, om de schorsing te niet te doen, meer dan billijk. Thans zal alles worden geregeld op een basis, waarvan de beste resultaten worden verwacht. „Wij zijn op de goe de weg, heren!" riep de heer Brasser uit. En zo is dus de eerste schitteren de! vrucht van de nieuwe vorm van samenwerking, de folkloristische com missie, waarin men elkaar thans ge vonden heeft, geplukt! De ringrijde- rijen in Middelburg gaan weer een gulden jaar tegemoet. Zo wil men de ringrijderij met sje zen gaan uitbreiden. Het is het plan, naast de verenwagens, die hier norma liter in meereden, dg oude boerenwa gens, die in de Grote Kerk van Veere staan, te laten meerijden. De rijders zullen dan in het daarbij behorende kostuum worden gestoken. Zeer waarschijnlijk zullen op 28 juli te Vlissingen en op 15 augustus te Middelburg ringrjjderijen in traditio neel kostuum worden gehouden. Als datum voor de sjezenringrijderij te gekerke. men blijft verder werken in lokalen en kamers overal door de stad verspreid. In 1944 wordt alle werk echter onmo gelijk en de school gesloten. Maar zodra de mogelijkheid er was, begon men weer met het lesgeven. En dan kan men verder werken en uit breiden. Er komen wéér nieuwe cur sussen bij; het aantal leerlingen groeit zodat men in het cursusjaar 1955 met leerlingen en cursisten te samen, het aantal van 443 haalde. Het jaar 1950 is ook een belangrijke datum geweest in de geschiedenis van de school, want toen nam de direc trice Bomer eervol ontslag wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd en volgde mejuffrouw Stolk haar in die functie op. NAMEN In de geschiedenis der school zijn heel wat namen verweven van hen die ontzaglijk veel hebben gedaan. Hier mag wel genoemd worden Me vrouw Alberts-Salb'erg, die vanaf de oprichting tot 1956 bestuurslid was. Ook de namen van de heer en me vrouw Hartman en van Mevrouw Dumon-Tak de voorzitster zeggèn zoveel in de analen der school. Volgende week is het dus feest aan het Molenwater. Er komt een tentoon stelling waarin ook weer een stuk ge schiedenis verwerkt wordt, want men krijgt er de kleding te zien, zbals die in de afgelopen veertig jaren is ge weest. De leerlingen der school zullen hiermee vast veel eer inleggen. En dan de mode-show niet te vergeten. In de maand april werden in het badhuis van het Medisch Centrum te Goes 5200 douchebaden genomen. De afdeling Oudelande van de Ned. Chr. Landarbeidersbond heeft op fees telijke wijze het 25-jarig bestaan ge vierd. In het historisch overzicht van de secretaris vormden dankbaarheid en tevredenheid de boventoon. Burgemees ter Van Liere, afgevaardigde van C.B. T.B., Z.L.M., van de zusterafdellngen Baarland en Ovezande, de districts voorzitter, Chr. Maas uit Krabbendrjke en de districtsbestuurder M. D. den Hollander brachten gelukwensen over. Bovendien reikte de heer Den Hollan der aan drie leden, M. Kloosterman, C. de Broekert en C. Polderman de gou den bondslnsigne uit, omdat zij 25 jaar lid zijn. Leden van de afdeling Bieze- linge brachten het toneelstuk „O, die mannen" op de planken. Tevoren was nog een schetsje, getiteld: „Die kleine man" opgevoerd. Aan het slot van de vergadering gaf de voorzitter, de heer M. Kloosterman de wens te kenneü de voorzittershamer neer te leggen en als lid van de vereniging te bedanken, daar hij geen landarbeider meer is. Hij is 25 jaar bestuurslid geweest, waarvan 20 jaar voorzitter. De secretaris sprak de heer Kloosterman hartelijk toe onder aanbieding van een rokertje. Middelburg is 25 juli aangewezen. Bestuur en adviescommissie hebben zich ernstig afgevraagd, of de'tijd is aangebroken om de 3e klasse wedstrij den te laten vervallen, omdat twee ge heel vrije wedstrijden plaats zullen hebben. De secretaris, de heer J. A. Nijsse, s benoemd tot wnd.voorzitter van de Z.R.V. Zijn funktie zal worden overge nomen door de heer Abr. Janse te Big- roving." De officier zag een oplossing in een serieuze her-opvoeding van het tweetal. Als zij een dergelijke menta liteit zijn kwijtgeraakt, kunnen zij weer de maatschappij in. Hij vroeg 2 jaar jeugdgevangenis (Zutfen) met af trek van de tijd, die zij nu al in het Huis van Bewaring te Middelburg heb ben doorgebracht. De raadsman van de beide jonge mannen, mr. J. F. C. van Deinse uit Middelburg kon het slechts gelukkig vinden, dat de jongens in dit stadium reeds gegrepen zijn. Thans is hun le ven wellicht nog in betere banen te leiden. Hun werk verrichtten zij steeds tot grote tevredenheid van hun werk gevers. Omdat het geheel een kinder lijke indruk maakt, aldus de raads man, was het hier kennelijk meer te doen geweest om het uithalen van een stunt vol bravoer en lef, dan om het geld. Zij verdienen een tik op de vin gers, waarvoor pleiter Zutfen ook als oplossing zag. In hoeverre dit nu nodig zal zijn voor de tijd van twee jaar was voor de raadsman een vraag. Op 15 mei a.s. zal de rechtbank von nis wijzen. De president van de recht bank, mr. P. van Empel, wees er nog op, dat de Zutfense jeugdgevangenis sterk het stempel draagt van herop- voedings-instituut. In de raadsvergadering van vrijdag avond begon de voorzitter, burgemees ter, baron mr. H. N. Schimmelpen- ninck v. d. Oye zijn gelukwensen uit te spreken namens het college en da raad aan het raadslid de heer R. Bui tenhuis, die een Koninklijke onder scheiding had ontvangen. De voorzit ter wees nog eens op het vele werk op verschillend terrein, o.a. kerkelijk en politiek leven, dat de heer Buitenhuis in de achter hem liggende jaren heeft verricht. Vooral ook zijn werk als raadslid wordt ten zeerste gewaar deerd, aldus burgemeester Schimmel- penninck. De heer Buitenhuis zei dankbaar te zijn voor genoemde onderscheiding en tevens dankbaar voor zijn werk on der Gods zegen verricht. De agenda telde voorts maar weinig belangrijke punten. Op voorstel van B. en W. besloot de raad een onteigeningsprocedure te beginnen ten behoeve van de verbete ring van de Langeweg tussen Kloetin- ge en 's-Heer Abtskerke. Deze weg is bij beide genoemde gemeenten in on derhoud. Aan H.M. de Koningin zal nu wor den verzocht tot onteigening te mogen overgaan van een perceel grond dat moet dienen tot verbetering van ge noemde Langeweg, en waarover geen overeenstemming kon worden bereikt met de eigenaar. Een subsidie-verzoek van de Zeeuw se vereniging „Zeelandia"' te Den Haag werd afgewezen. Op 55-jarige leeftijd is in het stads- een academisch ziekenhuis te Utrecht overleden de heer C. Verhage, opper wachtmeester van de Rijkspolitie te Oostkapelle. Opper Verhage begon zijn loopbaan bij de militaire politie, waarna hij ge meenteveldwachter werd te Koudeker- ke. Na zijn benoeming bij de rijksveld- wacht werd hij gesstationneerd ta Kamperland. In 1948 werd hij aange steld tot postcommandant van de rijks politie te Oostkapelle. De heer Verhage was een groot voor stander van verkeersonderwijs. Jaren lang gaf hij verkeerslessen aan de la gere scholen, en de afgelopen winter maanden verzorgde Opper Verhage ook verkeerscursussen voor volwassenen. De heer Verhage was tevens be stuurslid van de afd. Walcheren noord west van het Ned. Roode Kruis. Ingezonden mededeling (adv.) Vrijdagmiddag is in de Langestraat te Halsteren een dodelijk ongeluk ge beurd, waarvan het 2-jarig dochtertje van de familie Franken uit deze straat het slachtoffer is geworden. De kleine zat langs de straat te spe len toen het plotseling de weg over wilde gaan, juist, toen er een zandauto aankwam rijden bestuurd door de heer J. C. van Hoorn uit Waarde. Bij haar poging om weer terug te lopen werd het kind gegrepen en zwaar gewond naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd, waar het in de loop van de middag aan de bekomen verwondingen is overleden. De Rijkspolitie van Halsteren stelde een onderzoek in.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2