Tulpenrallye 1957 start 220 equipes met Benauwde ogenblikken voor Piet Nortier Belangrijke ontmoetingen in eerste klasse Kees de Kok heeft alles met Nieuwdorp te maken Oud-internationals weer tegen België op 11 mei Eerste groep meldt zich definitief aan voor wandelmars 0atitêag 4 me! 1957 ZEEUWSCH WEEKEND Pagina 13 Noordwijk - München Hamburg - Brussel Geringe teruggang bij aanmeldingen GOGGO'S ROUTE Wereldrecord 100 meter voor Chinees Onder SLOTRACES Korfbalprogramma voor 4 mei Birgit Klomp naar Amsterdam Voetbalprogramma voor vandaag Ten bate van Nederlandse Bond van militaire oorlogsslachtoffers PRISMA r"". f 110.- OBADJA - KAMPERLAND V oetbalwcdstrijd COAK won van Marine BETSY ;enomen. Want de rallye van Ses ;rieres, de eerste rit die telt voor In de morgen van maandag 6 mei zullen in Noordwijk, Muenchen, Hamburg en Brussel, 220 equipes hun grote rallye-avontuur begin nen. Drie minder dus dan in 1956. Èen teruggang overigens, die niet al te dramatisch moet worden op- ge: tri het Europese kampioenschap groot-toerisme, bracht het slechts tot 119 inschrijvingen, de rallye van de Acropolis moest het dit jaar zelfs met niet meer dan 80 equipes doen. Twee landen zijn door grote contigen- ten vertegenwoordigd. 103 Nederlandse teams komen aan de start, maar ook 78 Engelse. Met recht een internationaal evenement, want behalve deze grote groepen, zullen o.m. 13 Duitsers, 8 Zwe den, 5 Denen, 4 Fransen, 3 Tsjechen, 2 Noren, 1 Ier en 1 Griek om de begeerde titel strijden. Het zal een gevarieerd ,veld" zijn, 4at op die 6e mei start. Zesendertig Verschillende wagentypen zullen de ruim 3300 km. lange tocht rijden. Ford yiordt vertegenwoordigd door 16 wa gens van verschillende soort, Porsche door 13, Jaguar door 12 en Triumph door 11. En natuurlijk komen er weer Ae snelle Mercedessen 12 stuks, waar van 6 „racekanonnen van het type SOOsl. Maar ook de kleinere, ja zelfs fe allerkleinsten rijden het parkoers. If kleine, handige Goggomobils zullen rachten hun opvallend goede presta- ies van 1956 te herhalen en zo moge- ijk nog te verbeteren. En aangezien iet een route wordt „waarvan geen 00 meter recht is", zoals Piet Nortier, Aat onlangs aankondigde, zijn de Gog- go's lang niet kansloos. In Noordwijk, Hamburg, Muenchen en Brussel beginnen de aanlooproutes. In Frankfort komen de wagens samen, rijden daarna langs dezqfde weg via Karlsruhe naar Stuttgart, waar de of ficiële gezamenlijke route aanvangt. Via Freiburg gaat op de 7e mei het de Vogezen in. Na 300 km over Frans Volgens het persbureau van de Chi nese volksrepubliek Hsinhua, heeft Chl Lleh Yun op 1 mei j.l. in het 50 meter bad van Kanton de 100 meter school slag gezwommen in 1 min, 11 sec., het geen een nieuw wereldrecord is. De Per 1 mei door de F.I.N.A. vastgestelde limiet voor dit nummer ln 'n 50 meter of 55 yards bad was vastgesteld op 1 min. 13 sec. Op de Middelburgse Markt speelden EMM en Ma-athon een wedstrijd ze- Venhandbal. De Middelburgers waren iets sterker en hadden bij de rust 'n 106 voorsprong. Na de hervatting ging de strijd meer gelijk op. Beide ploegen scoorden nog negen maal, zo dat EMM tenslotte met 1915 win baar werd. Aan Tante Truuc Zeeuwsch Weekenc Mijn beste nichtjes en neven, Jullie zouden het haast gaan ver leren om raadsels op te lossen. Maar- ik ga nu gauw een nieuw stel in ons hoekje zetten. De prijs voor deze op lossingen heb ik onlangs al vermeld, dus kom ik er deze week goedkoop af. Daarom zal ik volgende keer twee prijzen geven om het goed te maken. Zijn jullie alweer goed op gang ge- kómen met je schoolwerk? Pak maar ineens flink aan en als je eens te veel huiswerk hebt, denk je maar aan de zomervakantie, die al aardig in het zicht komt. Dat troost wel hè? Nu al lemaal massa's groeten van jullie Tante Truus. Micky Mouse te Serooskerke. Ja, die nieuwe treinen zijn prachtig. Het was toen in Goes een groot feest. Je zult eens zien, dat je er weer echt plezier in krijgt als de vakantie weer voorbij is. Maar het is heel gewoon hoor, dat je er in de vakantie anders over denkt. Deed ik vroeger ook. Wat krijg jij een fijne zomerjurk. Hoe wordt die gemaakt? Ik heb met de Pasen geen fietstocht ondernomen. Was met nog te veel wind. Hoe gaat het met het veulentje? Wat is dat nog heel goed afgelopen met dat hollende paard en de auto. Edelweis te Colijns- plaat. Ik heb geen strafport hoeven te betalen, dus kan je hart gerust zijn. Ik ben zo benieuwd, waarheen je reis zal zijn van de zomer. Stuur me dan maar eens een kaart uit die verre ver ten. Ik heb vroeger, toen ik zo oud was als jij nu, ook veel en met groot plezier gedetermineerd. Waren er al gebied wordt bij Straatsburg de Duitse grens weer bereikt. Bijna over de grens van Oostenrijk en Tsecho-Slowakije komen de sterritrijders te Marktredwitz, dan rijden zij via Schotten naar de Nu- erburgring, waar één van de zes klas sementsproeven moet worden afgelegd. Donderdag 9 mei komen de wagens hier aan. Over bekende wegen, dus via Eindhoven, gaat het dan „huistoe". In de middag wordt het eerste team in Noordwijk aan Zee terug verwacht. Geen Tulpenrallye, zonder zijn klasse mentsproef op het circuit van Zandvoort. Dus ook dit jaar zal de laatste proef daar plaats vinden. De wagens, verdeeld in klassen zullen op het circuit een snel heidsrace over 5 ronden (ongeveer 31 km) houden. Van een felle strijd kunnen de toeschouwers genieten. Daar staan de 13 Porsches, de 12 Jaguars, de 11 Tri umphs, de 13 Mercedessen 300sl en 6 Alfa's borg voor. Winnaar wordt de equipe met het kleinste aantal strafpunten in de rallye. Bij gelijke aantallen strafpunten beslist het aantal behaalde winstpunten in de teressante omstandigheid is nog, dat bij een gelijk aantal winstpunten in de klas van de betrokken deelnemers op Zand voort voor de algemene rangschikking de doorslag zal geven. Amper een week voor het begin van stond de heer Nortier, tezamen met de negende internationale Tulpenral lye heeft organisator Piet Nortier de schrik van zijn leven gekregen. Vrijdag 26 april ontving hij de jobstijding uit Duitsland, dat de regering van Würt- tenberg-Baden geen grote rallye op haar gebied kon toestaan. Dit hield in, dat alleen na een ingrijpende route wijziging deze sterrit kon worden be houden. En dat was op dit tijdstip technisch onuitvoerbaar. In de middag vertrok de voorzitter van het organisatie-comité per vlieg tuig naar Stuttgart. Een korte bespre king op het vliegveld leverde slechts weinig positieve resultaten op. Twee uur later vertrok de heer Nortier weer naar Den Haag, waar hij de leden van zijn comité weinig bemoedigende be richten kon melden. Doch de mensen van de RAC-west bleken niet voor één gaatje te vangen. In de nacht begonnen enkele officials maar nu per auto aan de tocht naar West-Duits land. Zaterdagmorgen Voor vandaag is weer een flink hetgeen lang niet onwaarschijnlijk is, dan korfbalprogramma vastgesteld met voor al in de eerste klasse enkele belangwek kende wedstrijden. Zo krijgt Olympia 1 Animo 1 op bezoek en het zal ons be nieuwen of Olympia evenals vorige week zaterdag weer zo verrassend uit de bus zal komen. Animo zal echter beslist niet verder achterop willen raken en wij zien dan ook de hele winst mee naar Souburg terug gaan. Swift 2 gaat op bezoek bij Tjoba 1. In deze wedstrijd is van alles mogelijk en de uitslag zal dan ook niet ver van een gelijk spel liggen. Togo 1 krijgt Scampolo 1 op bezoek. Wanneer Togo erin zou slagen ook deze wedstrijd te winnen en wanneer Vios 1 bij Volhar ding 1 de winst achter zou moeten laten, Het is moeilijk denkbaar Nieuw dorp te zien spelen, terwijl de kor te, stevig gebouwde Kees de Kok ontbreekt. Zi is het ook. Kees heeft zijn hart aan Nieuwdorp verpand en er zal heel wat moeten gebeu ren, wil hij zijn vereniging de rug toe draaien. In de geschiedenis van het groen witte Nieuwdorp draait Kees al heel wat jaartjes mee. Bescheiden als hij is, zal hij het ons wel min of meer euvel duiden, dat we hier schrijven, dat de vereniging aan De Kok heel wat te danken heeft. Mede door I 'm zijn de laatste jaren goede re- KEES DE KOK ....links en rechts. sultaten geboekt, hoewel we hier direct aan toe moeten voegen, dat er tien medespelers waren, die me de voor succes zorgden. We kennen De Kok als een uiterst snelle en vooral agressieve speler, die even gemakkelijk met zijn rech ter- als linkerbeen een schot af vuurt. Aangezien zijn voorkeur echter uitgaat naar de linkerzijde van het veld, zien we hem dan ook in de meeste gevallen aan die kant van het veld langs de lijn rennen. Gedurende vrijwel zijn gehele voetballoopbaan heeft hij deze plaats bezet en meermalen is hij ook op deze plaats in vertegenwoor digende elftallen gekozen. Als jochie van een jaar of zeven (hij is nu 24) schopte hij al tegen een „bal", vertrouwde zijn moeder ons toe. Reeds toen hadden wij te kampen met een overmatige slij tage van schoeisel. Voor een „met- sie" op een vierkant weid je liet Kees zijn eten staan en zijn bed. met rust. Het is eens gebeurd, dat hij met bal en al de sloot in liep. Dat was natuurlijk concentratie, verklaarde moeder De Kok. Op 14-jarige leeftijd liet De Kok zich inschrijven als lid van de voet balvereniging Nieuwdorp. Prompt werd hij opgesteld in het tweede elftal, maar een jaar later kwam hij al uit voor het „eerste". „Ik ben er", zo vertelde De Kok ons ten slotte, „van overtuigd, dat een goed voetballer een harde, intensieve training nodig heeft. Deze is abso luut noodzakelijk voor een goede conditie." komt Togo met flinke voorsprong aan de kop. Ongetwijfeld zal Scampolo ech ter de spanning erin willen houden en is een verrassing lang niet uitgesloten. In de tweede klasse A krijgt Vitesse 1 Swift 4 op bezoek en 's vrijwel zeker van de zege. Tjoba 2 maakt de reis naar Tho- len en het zou ons niet verwonderen als Tjoba 2 met lege handen terug zou keren. Top 1 moet op bezoek bij Zuidwesters 1 en zal wel alles in het werk stellen om deze wedstrijd te winnen om zodoende in de running te blijven. In klasse 2b ontmoet Togo 2 Volhar ding 2. Beide ploegen behaalden tot nu toe geen winstpunten en mogelijk kan het terreinvoordeel voor Togo 2 hier de doorslag geven. Zeelandia 1 zal zich in deze afdeling door VOPO 1 zeer waar schijnlijk wel niet laten kloppen. In 3a ontvangt Atlas Vedo 1 en ook in deze wedstrijd zien we Atlas het onder spit delven. Stormvogels onderneemt de reis naar Breskens. De winst in deze wed strijd is ongetwijfeld voor BKC. In afd. 3b kan DOS 55 wederom winst behalen nu uit de thuiswedstrijd tegen Animo 3. In afd. 3c gaat Blauw-Wit 1 tegen VOPO 2 een zekere nederlaag tegemoet en moet SVS op eigen grond Elto 2 gaan bekampen. Mogelijk zit in deze wedstrijd enige winst voor SVS. In afd. 3d steekt Blauw-Wit 2 de Schel de over om VOTO partij te gaan geven. Een gelijkspel zou hier voor VOTO reeds een behoorlijk resultaat zijn. Luctor 2 ontmoet thuis KCS en is vrijwel zeker van de overwinning. Voor de adspiranten is het volgende programma vastgesteld t.w.: b; a. Swift bSwift a; b. OndoBKC; Swift snelAnimo b; c. Animo cSwift rap; Vedo b—Atlas; d. Vlos aTjoba; ZeelandiaVopo; e. Elto bScampolo Luctor cElto a; De PoelLuctor b. Op dinsdag 7 mei wordt nog gespeeld Swift rapSwift vlot. Zaterdam 11 mei a.s. wordt in Am sterdam een zwem-tweekamp gehouden tussen de H.D.Z. (Hollandse Dames Zwemclub) en de Dusseldorfer S.V. In de Duitse ploeg is onder meer opgeno men de bekende vrije-slagzwemster Birgit Klomp. In kringen, die nauw verbonden zijn met de Spaanse kringen, is er op gewezen dat Spanje niet getracht heeft om tot de NAVO te worden toegelaten. twee leden van het organisatie-comité, opnieuw voor de verbaasde gezichten van de regerings-functionarissen. Moeilijke besprekingen volgden. Doch enkele uren later kon een op gewekte delegatie naar Nederland te rugkeren: De rallye was gered. le klasse: Nieuwdorp IRillandia I 1 VCK ITern.-Boys I 2 2e klasse A: Kapelle IIWemeldinge II 2 Kloetinge II's H. Hendriksk. I 3 2e klasse B: Middelburg IVNieuwland I1 Serooskerke INieuwdorp II 1 RCS IV—Zeeland Sport VI1 2e klasse C: SVD I—Wolfaartsdijk I 2 2e klasse D: Mevo IIIBruse Boys II3 2e klasse E: Groep A I: Serooskerke A IMeeuwen A I; Middelburg A IWalcheren A I. Groep B I: Bevelanders B IWalcheren B I; Zeeland Sport B IMiddelburg g I; RCS B IVlissingen B I. Groep B II; Middelburg B IIDomburg B I. Groep B IV: Kruiningen B IKloetinge B I. Groep B VI: SVD B INieuwdorp B I. jonge zwaantjes na de vakantie? Echt leuk dat jonge goed. Als je rapport met zulke sprongen blijft stijgen, weet ik niet waar jij wel belanden zult. Dat wordt torenhoog. Groet je ouders van mij terug. Jacob den H. te Lewe- dorp. Hartelijk dank voor je brief kaart met de mooie belofte, dat ik na je reis een verslag krijg. Ik ben altijd nog verzot op reisverhalen. Leuk. dat je al weet waarheen je zult gaan. Maar het duurt toch zeker nog wel een poosje eer het zover is? Het vooruit zicht van iets prettigs is al een ple zier op zichzelf. Ik hoop, dat je het fijn zult hebben. Mary J. te Kortgene. Ik had je wel eens willen zien, toen je zo'n lucht sprong maakte. Heb je het boek al uit? Hoe is het met je hond? Denk er om, geef het beest een goede voeding hoor, want als het jouw hond is ben jij daarvoor verantwoordelijk. Ik weet er nog alles van. Toen ik tien jaar was, kreeg ik ook een hond en moest daarvoor ook zelf zorgen. Dat diertje, het was een klein soort, heb ik veer tien jaar gehad. Een tijd hè. En toen het van ouderdom stierf, heb ik stie-. kum geschreidGeen mens zag het toen hoor. Madeliefje te Serooskerke. Heb je de plaatjes al ingeplakt? Ik heb de boeken eerst eens goed be keken en ik kan me voorstellen, dat je er blij mee bent. Wat een fijn voor uitzicht om met zo'n club drie dagen te gaan kamperen. Geen wonder, dat je er nu al naar verlangt. Zou ik ook doen. Is Hector nog zo dik? Heel har telijk gefeliciteerd met het feest! Wie kreeg dat mooie paasmandje van je? De oplossingen zijn; I. De kachel. II. Roelofarendsveen. III. Kain, Barak, Tola, Job. Nieuwe raadsels. I Welke tafel gebruikt men nooit om aan te zitten? II. X Zet op de eerste rij een mede klinker. X Op de tweede rij de naam van een groente in Zeeland veel ver bouwd. X. Op de derde rij iets wat je nooit mag zijn. X... Op de vierde rij een ander woord voor sluis. X.... Op de vijfde rij een bekende meisjesnaam. De beginletters der rijen vormen de naam van een Zeeuwse plaats. III. Zoek in elke zin de naam van een voorwerp dat Moeder in de keu ken gebruikt. Ik heb in de zee fijn gezwommen. Geef die arme stakker wat te eten. Ik heb elke telling gecontroleerd. Weet je wanneer de Haarlemmermeer drooggemalen is? De oplossingen kunnen met ver melding van voornaam, naam (schuil naam als je die hebt), leeftijd en adres tot zaterdag 11 mei worden gezonden aan Tante Truus, Redactie Zeeuwsch Weekend, Goes. Op 11 Mei a.s. zullen in het Olympisch Stadion te Amsterdam de oud-in ternationals an Nederland en België elkaar bestrijden ten bate van de Ne derlandse bond van militaire oorlogsslachtoffers. Deze zo langzamerhand traditioneel wordende ontmoeting het is althans de bedoeling van de or ganisatoren om dit tot een jaarlijks wee-kerend festijn te maken heeft wederom als inzet de „Schoen van Bakhuys". Het vorige jaar is deze reeks gestart en als resultaat konden 25 televisietoestellen worden geschonken aan sanatoria, ziekenhuizen en het te installeren wooncentrum voor oorlogsinva liden te Doorn. Besloten is nu om de opbrengst ln het vervolg steeds ten goede te laten ko men aan de Bond van Nederlandse Mi litaire Slachtoffers, die zich bezig houdt niet alleen met de nazorg van militaire oorlogsslachtoffers, maar ook met we duwen en wezen. Alleen voor het ln stand houden van het bungalowcentrum in Doorn zal jaarlijks een bedrag van f 200.000 nodig zijn. Voorts heeft de N.B.M.O. op zijn programma de stich ting van vakantiecentra voor oorlogs weduwen en -wezen van gesneuvelde militairen Zo mogelijk zuilen ook de jaarlijkse returnwedstrijden in België ten bate van de Belgische militaire oorlogs slachtoffers worden gespeeld. Als er evenals het vorige jaar in Am sterdam 25.000 toeschouwers komen, kan de bond op een belangrijke donatie rekenen, want alle medewerking aan dit evenement is belangeloos. Ook de stedelijke belasting vloeit terug in de kas van de oganisatïe, waarin de oud internationals J. C. Tetzner en Jan de Boer de grote figuren zijn. Aan de wedstrijd gaat ditmaal een grote militaire show van een uur voor af, waaraan wordt deelgenomen door de marlnierskapel o.l.v. majoor R. van Yperen en de kapel van de koninklijke Ingezonden mededeling (adv.) een voornaam herenhorloge Met edelstaien kasr wit-gouden uurtekens en onbreekbare veet luchtmacht o.l.v. eerste luitenant H. van Diepenbeek. De elftallen zijn als volgt samenge steld: Nederland: Doel: Leo Halle (Go Ahead). Achter: Caldenhove (DWS) eh Pel- likaan (Willem II). Midden: Bas Pauwe (Feijenoord), Jan van Schijndel (SVV) en Steiger (Blauw Wit). Voor: Draeger (Ajax), De Vroet (Feijenoord), Roozen (Haarlem), Smit (Haarlem) en Mijnders (DFC). Reserves: Keizer (Ajax), Potharst (Ajax) en Vente (Feijenoord). België: Doel: De Raet (La Gantoise). Achter: Coppens (F. C. Mechelen) en Aernoudts (Berchem Sport). Midden. De Buck (Eendracht Aalst), Devos (Beerschot) en Van Ingelghem (Daring). Voor: Van der Wouwer (Beerschot), Van Steeniandt (St. Niklaas), Deelein (Mechelen), Chaves (Gantoise) en De„ Herdt (BerChem Sport). Reserves: Van Beek (Antwerp), Alphen (Beerschot) en Mondele ring) Scheidsrechter is Van Gelder. Van (Da- Te Souburg werd de laariijkse beker wedstrijd gespeeld tussen de voetbalelf tallen van de Vlissingse Marine en de COAK uit Middelburg. De Marine, die na 1954 niet meer wist te winnen, trok ook mj aan het korste eind. Het werd derhalve de derde overwinning in suc cessie voor de militaire administrateurs, die daardoor definitief in het bezit van de wisselbeke- kwamen. De COAK nam na een kwartier spelen de leiding door middenvoor Krijger, doch nog voor de rust kwam de gelijkmaker, toen de Coak-spil de bal van richting ver anderde en deze buiten het bereik van de doelman in het net verdween. In de tweede helft scoorde Schweden het twee de doelpunt voor de COAK (1—2), waar mede het einde kwam. De commandant Maritieme Middelen te Vlissingen overhandigde na afloop de trophee aan de Coak-aanvoerder. Het gaat goed met de aanmel dingen voor de Zeeuwsch Dag- blad-wandelmars. De eerste groep heeft zich met dertig leden defini tief aangemeld. De knapenvereni- ging „Obadja" uit Kamperland schreef een enthousiaste brief aan onze redactie, dat zij weer van de partij is. Verder zijn er nog talrijke individuele aanmeldingen op ons kantoor in de Lange Vorststraat binnen gekomen. Ook zij wil len blijkbaar medewerken aan de vesti ging van een nieuw record: MEER DAN DUIZEND. Op zaterdag 13 juli a.s. dus start een machtig leger van de Markt in Goes. Een fleurige optocht van blijde wandelaars trekt dan weer door Zeeland. Bent U ook weer van de partij? Het gironummer, waarop U 1,25 (per sonen beneden de 15 jaar 0,75) moet storten is: 2.7.4.2.8.9. En bent U lid van de N.W.B., dan krijgt U een reductie van ƒ0,50. Er dwarrelt zojuist weer een brief kaart op ons bureau. Een heer uit Sou burg geeft zich op voor de 25 kilome ter-afstand. En, zo schrijft hij erbij, het eerst de tien kilometer mee. Zo EN DIT KOA^N hoort het. Zo de vader, zo de dochterl

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 13