Grote mate van onbehagen over de regeringspolitiek A.R.-PAR TIJCONVENT BIJEEN „In oppositie tegen tijdgeest" siïag Jeugdleiders mogen geen automaten worden Sterke vooruitgang van C.H.-jongeren groepen Kenmerken politieke situatie ROTTERDAM Levend geloof en niet een goed uitgedachte methode Een ongezond leven? Onmacht van het parlement, Machtige positie van de P.v.d.A. Kamer geeft 'kat spek in de bek' De pittige Smyslow wereldkampioen schaken En dat in het vormelijke Engeland: Bondsdag Geref. Jeugdorganisaties „Driedaagse".der C.HJG. De Jong Nederlands jeugddam kantpioen Dinsdag 30 april 1957 ^EEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 (Van een onzer verslaggevers) Een gevoel van onbehagen over de binnenlandse politieke situatie beheerste de in het Utrechtse Gebouw voor K. en W. gehouden vergadering van het Convent der Anti-Revolutionaire Partij. Het kenmerkte niet slechts de openingsrede van partijvoorzitter Dr. W. P. Berghuis en het betoog van de leider der A.R.-Tweede-Kamerfractie Dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, het bleek ook en vooral uit de levendige discussie, die naar aanleiding van de rede van Dr. Bruins Slot werd gehouden. „Hoe lang kunnen wij als A.R. Partij en hoe lang kan minister Zijlstra als A.R. bewindsman nog meegaan met het rege ringsbeleid, dat op tal van essentiële punten botst met het standpunt van onze Kamerfractie? Moeten wij maar stelselmatig water in de wijn blijven doen? Is Prof. Zijlstra bezig socialist te worden?", zo luid den enkele van de aan Dr. Bruins Slot gestelde vragen. Deze heeft in zijn verslag over de werkzaamheden der A.R.-Tweede-Kamerfrac tie" over de houding van de fractie tegenover het vierde kabinet-Drees geen misverstand laten bestaan. „Wij zien dit kabinet als duidelijk extra-parlementair. Dat wil zeggen: wij steunen het waar wij het kunnen en wij vallen het af, waar wij het moeten. Wij laten ons daarbij niet leiden door andere overwegingen, dan die in de zaken zelf gelegen zijn", zo zeide hij. Dr. Bruins Slot noemde drie ken merken van de politieke situatie, waar in wij thans in ons land verkeren. In de eerste plaats is er de onmacht van het parlement, gepaard gaande met 'n daaraan omgekeerd evenredige machts positie van het kabinet. Het eerste is bü de kabinetsformatie reeds geble ken, toen er geen enkele parlemen taire basis voor het kabinet te vinden bleek. Beide blüken verder uit het feit, dat allerlei zaken, die de meer derheid van de Kamer niet wil, toch gebeuren, omdat als het puntje bij het paaltje komt een deel van de meer derheid niet voor haar mening biyft «taan, omdat de regering het „onaan vaardbaar" uitspreekt. Oppermachtig Als tweede kenmerk van de poli tieke situatie noemde dr. Bruins Slot: de oppermachtige positie van de P. v. d. A. Hoewel zij in de Kamer een min derheid vormt, weet zij dè meerder heid der Kamer te overheersen. Deze party zegt: „Er moet huurverhoging komen mePblokkering". Dat blijkt o.a. uit een uitlating van de heer Evert Vermeer. De P.v.d.A.-voorzitter wil een dergelijke, zelfs in socialistische kring aanvechtbaar geachte zaak er door drukken tegenover een meer derheid ,die er overwegende bezwaren tegen heeft. En hij heeft nog een goede kans, dat het hem lukt. Dr. Bruins Slot achtte deze over machtspositie van de P.v.d.A. in ons land zeer gevaarlijk. Wat het beste dingsdebat verder betreft, het heeft de A.K. zeer getroffen, dat na de voor gestelde blokkering van de huren, die als incidentele oplossing door prof. Eomme was gesuggereerd, in de be stedingsnota de blokkering der eige- naarslasten werd aangekondigd. „Wij kregen daarby het gevoel", aldus dr. Bruins Slot, „dat het incident tot systeem verheven werd en daartegen hebben wij grote bezwaren, omdat het systeem van blokkering naast de be lastingheffing de overheid een veel te Ingrijpende zeggenschap geeft over de geldmiddelen der burgers. Daar komt by, dat de deblokkeringsvoorwaarden een nu nog onoverzienbare overheids invloed ten aanzien van het gebruik der gelden met zich meebrengen kan". Oörzaak bij Kamer In de derde plaats wilde dr. Bruins Slot er de aandacht op vestigen dat de oorzaak van de huidige situatie niet gezocht moet worden bij het kabinet, maar bij de Kamer. De meerderheid van de Kamer „geeft de kat het spek ln de bek". Het is begrijpelijk hoe reer het ook onjuist is dat de P. v. d. A. haar wil tegen de zin van een meerderheid doordrijft, als die meer derheid haar daartoe de kans geeft.' Als men dat anders wil dan zou de meerderheid of een meerderheid de P.v.d.A. moeten laten weten, dat zij het eventueel zonder haar wil doen. De heer Bruin Slot kritiseerde in dit verband „De Volkskrant" die meent, dat men niet zonder noodzaak de grootste partij, de P.v.d.A., in de op positie moet drijven. Extra-parlementair Met grote nadruk verzekerde de A.R. fractieleider het Convent, dat gezien de voorgeschiedenis en de algemene po- 'itieke situatie van vandaag het vierde kabinet-Drees voor de Kamerfractie een extra-parlementair kabinet is en blijft. „Wij zijn er niet aan gebonden", zo zei de heer Bruins Slot. „Wij beschouwen ons niet als regeringspartij. Wij beschou wen ons evenmin als oppositie. Wij be oordelen het beleid van het kabinet op zi.n merites in het licht van onze politie ke beginselen. Wij realiseren oi.s daarbij, dat dit kabinet zeer moeilijk en uit nood geboren is. Wij begrijpen, dat de minis ters, ook onze geestverwanten onder hen, het in de gegeven situatie vaak zeer moeilijk hebben. Wij steunen het kabinet en wij zullen het dan ook steunen waar we dat kunnen. En onze geestverwanten in het kabinet beschouwen wij als men sen van ons. En waar dat mogelijk is, zullen we hen speciaal onze steun bie den", '.dus spreker. Hy toonde aan, dat dit de laatste zes maanden voortdurend is gebeurd. De suggestie van prof. Oud, een minderheidskabinet van K.VJ?. en A.R. te vormen, met de V.V.D. als wel willende oppositie, noemde de heer Bruins Slot „een uiterst goedkope wij ze van politiek bedreven". De uitlating van prof. Oud komt overigens wel in een vreemd daglicht te staan als men b.v. let op de voort durend felle kritiek van de liberalen op het economisch beleid van minis ter Zijlstra. De heer Bruins Slot zou daarom prof. Oud in overweging wil len geven, om onder het huidige be stand eens wat meer blijken van zyn loyale _en welwillende gezindheid ten aanzien van de sociaal-economische en politieke denkbeelden der A.R. te wil len geven, in plaats van hen op een ongedekte wissel op de toekomst te vergasten. Gouvernementeel Met enkele voorbeelden toonde de heer Bruins Slot aan, dat de A.R.- fractie de laatste zes maanden zo gou vernementeel geweest is, als zij maar kon. Ook bij het bestedingsdebat en bij die gelegenheid misschien zelfs te veel. Taak Aan het slot van zijn betoog vestig de dr. Bruins Slot er de aandacht op, dat de taak van de A.R. ministers is, om in dit extra-parlementaire nood- kabinet er uit A.R.-gezichtspunt van te maken, wat er van te maken is. De taak van de A.R'.-fractie is ongetwij feld ook, om hen daarbij steun te ge< ven. Maar de hoofdtaak van de A.R.' fractie in deze 4 jaren is: in de Kamer voor het Nederlandse volk en voor de A.R.-partij een duidelijke A.R.-poli- tiek zichtbaar te maken. „Van deze hoofdtaak willen wij ons door niets af laten brengen", zo zeide de heer Bruins Slot en hij vervolgde: „Als wij dat wel zouden doen, zou er voor de A.R. partij naar ons gevoelen geen be staansgrond overblijven. Een dergelijke politiek heeft als grondslag wat de Apostel Paulus noemt het „geestelijk onderscheiden". Zy stelt zich tegenover de tijdgeest in op positie. Na een enkel woord gewijd te hebben dr. Bruins Slot met de woorden: „Wij kunnen nog wel meer klappen krijgen, maar wij staan voor een zaak, die, als het er op aankomt, alleen Gods zaak Is. Geve Hij, dat wij allen goede krijgs knechten van Jezus Christus mogen zijn". Discussie De discussie, waaraan een vry groot aantal leden van het Convent deelna men, concentreerde zich voor een be- langryk deel op de vraag, of de A.R. en de A.R.-ministers op de duur nog wel de verantwoordelijkheid voor het regeringsbeleid kunnen dragen, nu het beleid van de Kamerfractie op tal van punten botst met het regeringsbeleid. Het meest concreet werd deze vraag gesteld door de heer De Feyter (Noord- Oostpolder), die zich af vroeg, of mi nister Zijlstra bezig is socialist te wor den. „Indien deze bewindsman zich niet aan het regeringsbeleid onttrekt, hoe moeten we straks dit beleid, dat niet zelden botst met de opvattingen van onze fractie, dan aan het kiezers volk verkopen? Prof. Zijlstra verkeert in een moeilijke positie. Hoever kan hij en hoever kan de A.R., die met hem de regeringsverantwoordehjkheid heeft aanvaard, met het beleid mee gaan? Moeten we maar steeds water in de wijn blijve* d'oen?" aldus de heer De Feyter. De heer Mooy (voorzitter Christe lijke Middenstandsbond) was minister Zijlstra dankbaar voor het feit, dat deze meer dan eens te kennen heeft gegeven geen socialist te zyn en ook niet te willen worden. Deze opmerking werd door het Convent met applaus begroet. De heer Koning (Enschede) vroeg de A.R.-Tweede Kamerfractie haar uiterste best te doen voor de instand houding van de Nationale Reserve. Ds. Van Smeden (Christelijk Gere- meende, dat de duideiykheid van het A.R. standpunt in het geding is. Met betrekking tot de voetbaltoto is die duidelijkheid er gelukkig wel, maar ten aanzien van de huurblokkering niet. „Wy raken zo gewend aan com promisgedachten, dat onze profetie on duidelijk wordt", aldus ds. Van Sme den. Eigen verantwoordelijkheid In zijn antwoord aan de verschil lende sprekers wees dr. Bruins Slot erop, dat er natuuriyk wel eens een tydstip kan komen, waarop men als fractie tegen een geestverwant-minis ter moet zeggen: „U moet heengaan. Het regeringsbeleid, waarvoor gij ook verantwoordelijkheid draagt, botst te zeer met ons standpunt, dan dat ge nog langer minister kunt biyven". Zoals de zaken nu staan, is heengaan echter een zaak, die geheel voor de ver antwoordelijkheid van de betrokken be windsman komt. Dr. Bruins Slot vond het verkeerd om deze „eigen verantwoorde lijkheid" door openbare discussies over de vraag hoever we kunnen gaan, door verkapte adviezen te vertroebelen. Hij meende dat het vplkomen dui delijk is, dat de A.R. bereid zyn, een kabinet zonder de socialisten te vor men. Dat is uit de laatste formatiepo ging-De Gaay Fortman wel gebleken. Het is ook wel duidelijk, dat de A.R. een gezondere basis wenst dan de hui dige. Maar in principe zijn alle kabi netsbases voor de A.R. aanvaardbaar (uitgezonderd dan natuurÜjk een ka binet met de communisten). Alleen kunnen ze echter een kabinet vormen noch ten val brengen. Een minder heidskabinet van K.V.P. en A.R. bleef de heer Bruins Slot „irreëel" vinden. In ander verband wees hij er nog op, dat er in het najaar van '56, na 6 maanden kabinetsformatie, broodnodig een kabinet moest komen. De vorming van het vierde kabinet-Drees was ten slotte een daad-uit-nood. Zoiets maakt men niet zomaar ongedaan. Met de heer Koning was de heer Bruins Slot het eens, dat „de brok zedelijke volkskracht, die in de By- zondere Vrijwillige Landstorm en ten dele ook in de Nationale Reserve heeft gelegen, behouden moet biyven". Ingezonden mededeling (adv.) „niet te" zware shag! DE ERKENDE VAN ROSSEM'» KWALITEIT Autorally bij Hoogerheide Zaterdagavond werd in de omgeving van Hoogerheide een autorally gehou den, de derde Julianarit georganiseert door het rally-comtié van Woensdrecht. Er deden 68 deelnemers aan mee die een afstand van 45 km door de polders van Ossendrecht, Woensdrecht en Rilland moesten rijden. De wedstrijd werd gewonnen door A. Schuurbiers uit Hoogerheide, welke 14 strafpunten behaalde. Blaas uit Tholen bezette de 5e plaats met 68 strafpunten. De grootmeester Vasily Smyslov ia wereldkampioen schaken geworden, doordat de 22e party van de twee kamp om het wereldkampioenschap tussen Smyslov en Botwinnik na de 11e zet in rëmisie is geëindigd. Bot winnik hield sinds 1948 de wereld titel, toen hij het grootmeester-tor nooi won, waaraan behalve hijzelf, Vasily Smyslov en Paul Keres, beiden Rusland, de Amerikaan Samuel Res- hevsky en onze landgenoot, dr. Max Euwe deelnamen. Aanknopend aan de beschouwingen aan te doen. van de heer Wilschut over de belas- tingpolitiek, zeide de A.R.-fractieleider ook wel enigszins verwonderd te zijn over de recente mededeling van minis ter Cals in de Eerste Kamer, dat men rekening moet houden met een belas tingverhoging als compensatie voor de stijging der onderwijzerssalarissen. Een merkwaardige aankondiging, zo kort na het bestedingsdebat. „Het komt alle maal, omdat ik in Zuid-Afrika zat", zo interrumpeerde minister Zijlstra van achter de bestuurstafel. Ochtendvergadering Tydens de ochtendvergadering koos het Convent de heer A. L. de Bruyne (directeur N.I.V.A., Amsterdam) tot lid van het Centraal Comité. Voor vorm en inhoud van het eerste jaarverslag van de party sedert de op richting in 1878 hadden velen een woord van lof. Een der sprekers maak te van de gelegenheid gebruik, om kri tiek uit te oefenen op het feit, dat ook de A.R. deelnemers aan het congres van de Unie van Christen-Democraten in Rome zich door de Paus in audiën tie hebben laten ontvangen. In zijn antwoord op de> gemaakte vragen en opmerkingen zei partyvoor- zitter Berghuis, die het Romeinse con gres gedeeltelijk had bijgewoond, dat een audiëntie by de Paus een groot genoegen is, waaraan men kan deel nemen zonder zyn consciëntie geweld (Van één onzer verslaggeefsters) Ieder jaar wordt de bondsdag van de Bond voor Gereformeerde Jeugd Organisaties door een groter aantal bezoekers bijgewoond. Ook zaterdag kon de voorzitter, Ds. J. C. J. Kuiper, dit verheugend ver schijnsel weer constateren, toen hij talloze jeugdleiders en -leidsters begroette in het Arnhemse Musis Sacrum. Een bijzonder woord van welkom richtte de voorzitter tot de vertegenwoordigers van de Gere formeerde jongens- en meisjesbonden, van de Ned. Geref. Jeugdraad en van het Ministerie van O. K. en W. In zyn openingsrede schonk ds. Kuiper aandacht aan het verschijnsel van de au tomatisering. Dit beperkt zich niet alleen tot de techniek, maar het beïnvloedt ook de levensinstelling van de hedendaagse mens. Het gevaar bestaat, dat de mens vervreemd van het geloof in God eveneens een automaat wordt inplaats van een levend, werkend organisme. Deze geestesgesteldheid kan het leven op allerlei gébied infecteren. Zo wordt b.v. ook het jeugdwerk geautomatiseerd, als men vari~ bovenaf een meest efficiënte werkmethode gaat voorschrijven, waar aan iedere leider -zich moet houden. Maar wanneer de jeugdleiders veranderen in „stukken geautomatiseerde techniek", ligt verstening en verschraling van het jeugdwerk voor de deur. „Wij moeten leven uit het geloof, bid dend arbeiden en openstaan voor de wer king van Gods Heilige Geest. Dan zal de Goddelijke automatisering komen, waar bij veel in het,, leven vanzelf schijnt te gaan, door de steeds voortgaande daad Gods", aldus de voorzitter. De kinderen jnoeten tot het echte levensgeluk worden gebracht door het levende geloof en niet door een goed uitgedachte methode. Wees blij Na de inleiding van ds. Kuiper sprak ds. B. Rietveld te Den Haag over „Ge loof en geluk". Spr. wees er op, dat ge loof en aards geluk vaak van elkaar ge scheiden worden. Maar juist het geloof geeft ons het aardse bestaan als een we zenlijk stuk geluk, omdat wij weten dat Kunt u zich een dergelijk plaatje uit een dictatoriale staat voorstellen? Een koningin, haar moeder en haar zuster en een gast, slechts door een wrakkig houten hekje van de mensen geschei den, tijdens een paardenkoers. Geen soldaten of pantserauto's, maar gewoon een zitje in het gras met een sigaret en een babbeltje, terwijl de koningin zelf haar lievelingssport filmt. (Van een onzer verslaggevers). Groter dan ooit tevoren is de deelna me aan de driedaagse conferentie van de Federatie van Christeiyk-Historisché Jongerengroepen, zaterdag te Ermelo begonnen. „Het Trefpunt", waarin ver gaderd wordt, is een ruim conferentie oord, maar toch moesten ruim 40 deel nemers onder een ander dak de nacht doorbrengen. Deze massale opkomst mag gezien worden als één van de symptomen van vooruitgang, die in de CH jongerenorganisatie valt te bespreu- ren. De Federatievoorzitter, Dr. Ir. G. A. Kiuitenberg te Leiden, kon dan ook de algemene vergadering met een optimis tische jaarrede openen. De CHJG is ln het gehele land in opmars, zo consta teerde hij. „Iedere groep richt een nieuwe groep op". "Dat stelde Dr. Kluiten- berg als parool voor het nieuwe sei zoen. Want het gaat primair om de activiteit van de plaatselijke groe pen. Alleen vanuit hun stevige bouw hééft de coördinatie van de toporga nen volledig zin. VEELOMVATTEND. Het landelijke werk is intussen zo veelomvattend geworden, dat de aan stelling van een vrygestelde zeker ge formeerd predikant te Rotterdam) rechtvaardigd zou zijn. Daarvoor ont breken echter vooralsnog de financiën. Een krachtig pleidooi voerde Dr. Kiuitenberg voor een betere menings vorming onder de jongeren. Gaarne sloot hij zich aan by het voorstel van Zuid-Holland om daartoe een studie commissie in te stellen. Ook de verga dering ging hiermee akkoord. De voorzitter van de OHU, de heer H. W. Tilanus, sprak namens het hoofdbestuur der Unie zijn grote waardering uit voor het prachtige werk der jongerenactie. Met blijd schap constateerde hy, dat de-verhou ding tussen ouderen en jongeren ln de Unie zeer goed genoemd kan wor den. Een dergelijke samenwerking, aldus de heer Tilanus, geeft moed voor de toekomst. PLATTELANDSPROBLEMEN. Vrydagavond sprak Drs. G. de Groot te Leeuwarden, secretaris van het Landbouwschap Friesland en van de Kamerkring Leeuwarden der CHU, over: „Het platteland in de branding". GELIJKWAARDIG. Het platteland ls opengelegd door wegen, pers, radio, televisie. De Wer kers ln de landbouw kunnen zich ge makkelijker dan vroeger vergelijken met die ln andere bedrijfstakken. Deze vergelijking valt veelal ten nadele uit. Spr. wees daarby op de arbeidstyden (veehoudery 3100 uren per jaar onaangename tijden (zaterdag en zon dag) seizoenwerkloosheid, woningtoe standen en ontspanning. De bewoon baarheid van het platteland komt hier mee in geding. Werkclassificatie-onder- zoek heeft aangetoond, dat de landar beid zeker gelpk is te stellen met ge schoolde industrlearbeid. Door de komst van de machine en de dure arbeid raakt het kleln-bedryf ln de knel. Samenvoeging van bedrijven achtte spr. dan ook technisch en econo misch gewenst. Van groot belang wordt de kwaliteit van boer en landarbeider. Niet alleen de landbouwtechnische, doch ook de bedryfseconomlsche scholing verdient de aandacht. De voordelen van Industrialisatie voor de landbouw achtte spr. groter dan de nadelen. De overheid zal hieraan ech ter niet alleen aandacht moeten beste den in de z.g. ontwikkelingsgebieden. Tenslotte voerde Drs. De Groot een krachtig pleidooi voor een betere instel ling op de recreatiemogelijkheden van het platteland. Bij de toename van de bevolking zit ook daarin een goede be- staansbron. Ingezonden mededeling (adv.) Velen leiden een ongezond, onnatuurlijk leven. Gevolgenslappe werking der orga nen, onzuiver bloed, verstopping. Daar- dooi onstaan moeheid, hoofdpijn, puistjes, aambeien enz* HERBESAN kruidenthee geeft het lichaam zijn natuurlijke werking terug 1 Verkrijgbaar bij apotheker of drogist 4 f. 1.80 per groot pak. voldoende voor maanden. het leven door God geliefd en gered ls. De wereld is immers de schepping Gods en God heeft niet alleen onze zielen, maar de hele wéreld zo lief gehad, dat Hy daar voor zyn enige Zoon gaf. Op de jeugdclubs moet men de jeugd, die het in deze tyden zo bijzonder moei lijk heeft, ook een stukje levensgeluk meegeven, door haar te leren uit het ge loof gelukkig te zijn. 's Middags vertelde een van de gasten, mevrouw P. A. Kleinloog-Le Cointre uit Linden, Johannesburg, iets over de jeugdclubs in Zuid-Afrika, die uitgaan van de gereformeerde kerken. Mevrouwt M. J. van der Veen-Schenkeveld refe reerde over „Brave Hendrik en Razende Roeltje", waarby zij aandacht schonk aan de veranderde tijden en de veranderde jeugd en wees op de zware maar mooie taak die de jeugdclubs juist nu hebben. Aan de geslaagde bondsdag was toch nog een schaduwkantje: de G.J.O. moest n.l. afscheid nemen van drie be stuursleden: mejuffrouw F. Diepersloot (Den Haag) en de heren E. H. Timmer man (Ommen) en C. de Bruin (Middel burg). Toch zullen deze drie „G.J.O.- veteranen" het contact met de Bond niet kunnen verbreken, want ze werden onder daverend applaus benoemd tot erelid. Een lekespel, „Als ik Hem maar kenne", opgevoerd door G.J.O.-leiders en -leid sters uit Den Haag, besloot de byeen- komst. Uit het jaarverslag bleek, dat het aan tal clubleden van 12 tot 16 jaar daalde van 30.558 op 1 januari 1956 tot 30.342 op 31 december. Het aantal leden van 8 tot 12 jaar steeg daarentegen van 35.405 tot 35.791. In Zeeland daalde het aantal 12 tot 16-jarige leden van 1.374 tot 1.337 ter wijl het aantal 8 tot 12-jarigen steeg van 1.616 tot 1.617. Het totaal aantal leider» en leidsters is nu 7.332. Ook in Hulst zomeravond- voetbal Ook in Hulst zal er dit jaar een zo meravondvoetbalcompetitie worden georganiseerd. Er wordt aan deelgeno men door de volgende elftallen: Sport club Clitex uit Clinge; Textielfabriek Clinge; Milock te Hulst; Jelka ta Hulst; Textielcentrale te Hulstj Zeeuwse Textiel Combinatie te Hulstj P.T.T. te Hulst en Dukra te Klooster- zande. De jongste deelnemer aan het ta Apeldoorn gehouden toernooi om het jeugdkampioenschap van Nederland dammen, de 15-jarige Douwe de Jong uit Leeuwarden, heeft beslag gelegd op de titel. Hij behaal'de 17 punten uit elf partijen en won in de eersta ronde van de kampioen van het vo rige jaar, zijn stadgenoot O. Hoekstra. AANBESTEDING Werken te Bergen op Zoom Op het bureau van de directeur Ge meente Werken Bergen op Zoom werd in het openbaar aanbesteed het aanbren gen van rioleringen en verhardingen en het uitvoeren van bijkomende werken in een gedeelte van Plan Oost te Bergen op Zoom. Er waren zeven inschrijvingen binnen gekomen waarvan er echter enkele door onjuiste opgaven ongeldig waren. Laagste inschrijving was van Fa. van Vossen St. Analand voor warm asfalt ƒ103.650,—, koud asfalt ƒ99.350,—Hoog ste inschrijver fa. N.V. van Sprundels Aannemers Bedrijf Ridderkerk warm as- valt ƒ119.700,—, koud asfalt ƒ114.300,—. De raming bedroeg voor beide uitvoerin gen ƒ115.540,—.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4