Koninklijke onderscheidingen Verdiensten beloond Geraffineerde fraude bij invoer van auto's Eenentwintig dominees trekken het militaire uniform aan Vrouwe van Nederland ZEEUWSCH DAGBLAD Ook Ds. D. Schneijder van Biezelinge Syrisch protest bij Turkije Twaalf predikanten in een wijk Inderdaad, een verfijnd genot! AMERICA'S BEST TOBACCOS Recherche deed goede vangst Heipers Duitse scholieren boden gestolen platen te koop aan Hond hing vijf dagen levend in een strop Ku Klux Klan ook in Engeland? Eerbied voor de vlag Hoge boom (25m) spleet bovenhuis Dinsdag 30 april 1957 Pagina 3 Vandaag wapperen niet alleen van to rens en openbare gebouwen, maar ook uit de huizen van eenvoudigen en aan zienlijken de feestelijke vlaggen. Want het heeft de Koning der Koningen be haagd, de Vrouwe van Nederland te spa ren bij leven en de gezondheid, zodat Zij te midden van Haar gezin en Haar volk Haar 48e verjaardag mag vieren. Dit is niet alleen een reden tot min of meer officieel feestbetoon. Ons gehele volk ziet in het bijzonder op deze dag met vreugde en dankbaarheid op naar het witte paleis van Soestdijk. Naarmate de jaren verglijden, wordt 30 april steeds meer een symbool van de band tussen Oranje en Nederland. En ook als „Zeeuwsch Dagblad" willen wij vandaag publiek getuigen van onze blijd schap en ons respect. En wij eren Konin gin Juliana als moeder in haar gezin, als moeder van Haar volk en als draagster der Kroon bij de gratie Gods. De intimiteit van het gezinsleven op Soestdijk stippen wij hier slechts terloops, even aan. Al te pijnlijk zijn de herinne ringen aan het rumoer, dat met een ze ker welbehagen die intimiteit, waarop ook een vorstelijk gezin recht heeft, trachtte te verstoren. En wij kunnen als eenvoudige burgers, die ook zelf prijs stellen op de veilige beslotenheid van het eigen gezin slechts dankbaar zijn voor de weldadige stilte, die de laatste maan den rondom Soestdijk is gevallen. Onze Koningin draagt een'naam vol rijke sym boliek. Juliana van Stolberg, in haar tijd een voorbeeld van toewijding en inner lijke beschaving, heeft tot op hoge leef tijd in het sierlijk handschrift, dat van haar bewaard is gebleven, haar kinderen steeds voorgehouden „Stel toch nooit het tijdelijk zoet boven het eeuwig goed". Wij mogen vertrouwen, dat deze zinspreuk ook in het Koninklijk gezin richtsnoer van de opvoeding is. Wij eren onze Vorstin ook als Moeder van Haar volk. Talrijk zijn de bewijzen van Haar meeleven met feestelijke ge beurtenissen of droeve dagen in het leven van Haar onderdanen van noord tot zuid. Haar constitutionele taak in normale tijden beperkt van omvang vervult zij met dezelfde toewijding, waar om Haar stammoeder aan alle hoven van Europa werd geprezen. Maar in dagen van politieke spanning, dagen die zich in het afgelopen jaar tot maanden aaneen rijden, was zij trouw op haar post, toen zij, dwars door de soms tegenstrijdige ad viezen heen, de juiste man op de juiste plaats moest kiezen. Koningen en Konin ginnen worden schaars in Europa. Maar in zulke bewogen dagen zijn we er dank baar voor. dat ons Staatshoofd niet, zoals dat bij een president het geval is, aan één politieke partij nauw is verbonden. Onze Koningin staat boven de partijen en wordt ook daarom door ieder weldenkend Ne derlander gerespecteerd. Bovenal eren wij Koningin Juliana als draagster van het gezag bij de gratie Gods. Naar goed christelijk beginsel ma ken wij onderscheid tussen bron en zetel van het gezag. De bron berust altijd en overal bij de souvereine God, die alleen absoluut gezag heeft. Alle aardse souve- reiniteit is beperkt. Maar bij Zijn gratie en in afhankelijkheid van Hem mag Ko ningin Juliana in Nederland regeren. Bij Haar troonsbestijging sprak Zij de ont roerende woorden: „Wie ben ik, dat ik dit doen mag?" Wij eren onze Vorstin niet alleen om Haar persoonlijke kwali teiten, maar bovenal om Gods wil en wij bidden op deze dag met de oude en ver trouwde woorden, dat wij onder Haar regering een stil en gerust leven mogen leiden. God spare onze Vorstin ook in het ko mende levensjaar voor Haar gezin en Haar volk. Moge 30 april nog lang een blijde en zonnige feestdag blijven voor het overgrote deel van het Nederlandse volk. J. A. v. B. OOK DIT JAAR' ZIJN ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin weer tal van personen, die zich verdienstelijk hebben ge maakt onderscheiden. Aan de samenstelling van de lijst der gedeco reerden is uitermate veel aandacht besteed. De „lintjesregen" zoals de jaarlijkse uitreiking der onderscheidingen in de volksmond wel wordt genoemd, is dit jaar wel heel grondig voorbereid en bekeken. Slechts enkele dagen geleden was deze lijst nog onderwerp van uitvoerige be spreking in de ministerraad. Het is ons niet mogelijk de namen van alle gedecoreerden te noemen. Wij beperken ons tot de o.i. in onze kring meest bekende personen. Wél publiceren wij de namen van de onderscheiden Zeeuwen. Aan allen onze hartelijke gelukwensen! RIDDER IN DE ORDE VAN DE NEDERLANDSE LEEUW Dr. G. Lammers, directeur van de Rijksvoorlichtingsdienst en perschef van de minister-president; mr. J. Zaaijer, advocaat-generaal bij het ge rechtshof te 's-Gravenhage, waarne mend advocaat-fiscaal bij het Hoog Militair Gerechtshof; dr. W.* Rip, lid van de Eerste Kamer der Staten-Ge- neraal te Bennekóm; A. W. Biewenga Wzn., lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal; dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal te Aerdenhout; J. M. Rudelsheim, lid van Gedeputeerde Staten van Overijssel te Zwolle; prof dr. J. F. Koksma, hoogleraar aan de Vrije universiteit te Amsterdam, wo nende aldaar; de luitenant-generaal T. E. E. H. Mathon, van het wapen der cavalerie; de generaal-majoor L. J. Spanjaerdt Speekman, van het wapen der genie; de generaal-majoor P. Gips, van het wapen der infanterie. RIDDER IN DE ORDE VAN ORANJE-NASSAU. Dr. D. Metselaar te Nieuw-Guinea; J. Laansma, hoofd van de Protestants Christelijke school voor buitengewoon lager onderwijs aan blinden te Zeist, wonende aldaar; mejuffrouw C. C. van Harlingen, onderwijzeres aan de bijzondere school voor gewoon lager onderwijs te Slootdorp, wonende al daar; H. Stapelkamp, oud-directeur van een Christelijke opleidingsschool voor kleuterleidsters te Rotterdam en oud-vcorzitter van de Vereniging van opleiders (sters) van onderwijzeressen aan Christelijke kleuterscholen in Ne derland, wonende te Rotterdam; me juffrouw M. W. Schut, directrice v. d. Christine Hermineschool te Zetten, wonende aldaar; R. Ostra, secretaris van de Raad van het Jeugdwerk van de Nederlands Hervormde Kerk, wo nende te St. Maarten (N.H.); C. Rijns dorp, letterkundige te Rotterdam; W. C. F. Scheps, Den Haag, vice-voorzit- err Geref Ver. voor Drankbestrijding. OFFICIER IN DE ORDE VAN ORANJE-NASSAU. Ds. F J. Pop, voorzitter en hoofd docent van het directorium van de Stichting „Kerk en Wereld" te Drie bergen; wonende te Driebergen-Rij- senburg tU.); mr. N. J. van Aalst, thesaurier-generaal van de raad voor de zending der Nederlands Hervormde Kerk, wonende te Rotterdam; mr. F. L. S. F. baron van Tuyll van Seroos- kerken, algemeen secrearis van het Nederlandsch Bijbelgenootschap, wo nende te Velsen (N.H.)j.ds. H. W. H. van Andel, predikant van de Gerefor meerde Kerk te Utrecht; mr. J. A3. H J. van der Dussen, burgemeester der gemeente Dordrecht; mejufrouw d». N A. Bruining, erevoorzitster van de Vrijzinnig Protestantse Radio Omroep, wonende te 's-Gravenhage; C. Kley- wegt, hopfdinspecteur van de onder wijzersopleiding te Nijmegen, wonen de aldaar; G. Feenstra, architect te Arnhem, C. van Nierop, Zeist, secre taris C.N.V. GISTEREN ZIJN 31 theologen, nL 30 predikanten en 1 theologisch kandidaat, voor de tijd van een jaar en zes weken als reserve-leger-predikant onder de wapenen gekomen. Van hen behoren er 7 tot de Ned. Herv. Kerk, (o.w. Ds. D. Schneijder te Biezelinge), 11 tot de Geref. Kerken, 3 tot de Ge ref. Kerken (onderh. art. 31 K.O.) en 1 tot de Chr. Geref. Kerken. Van de Ned. Herv. Kerk zijn het de predikanten Ds. A. van Eijk te Bent huizen, Ds. Th. Chr. Frederik?e te MeppeL Ds. W. van Herpen te Melis sant, Ds. H. J. J. Keijzer te Maasland, Ds. R J. Renier te Borculo, Ds. D. Schneijder te Biezelinge en de heer A. Karreman, theologisch kandidaat te 's- Gravenhage. Van de Gereformeerde Kerken ko men onder de wapenen de predikanten Ds. A. G.'Baaijen te Zuid-Beijerland, Ds. L. Bech te Oldemarkt (Fr.), Ds. J. Eleveld te Hijum (Fr.), Ds. C. v. d. Giessen te Tzum (Fr.), Ds. G. van Hal- sema te Hoornsterzwaag (Fr.), Ds. J. Hengeveld te Wateringen, Ds. L. Loos man te Berlikum (Fr.), Ds. P. Noomen Een woordvoerder van het Syrische ministerie van binnenlandse zaken heeft tot een correspondent van het blad „Al Alam" verklaard, dat twee Turkse vliegtuigen bij Tell-Abiad in Djezireh (de Turkse naam voor Meso- potamië) boven Syrisch grondgebied hebben gevlogen, Syrië zal de aandacht van de Turkse regering vestigen op deze nieuwe •chending van het Syrisch luchtruim, aldus de woordvoerder. te Westeremden, Ds. R. Reitsma te Warns (Fr.), Ds. J. Pereboom te Pesse en Dr. K. Ubels te Zwartebroek (Gld.) Van de Geref. Kerken (onderh. art. 31 K.O.) zullen Ds. J. Bos te Daarler- veen en Ds. K. de Hoop te Oldenzaal res.-legerpredikant worden en van de Chr. Geref. Kerken Ds. H. v. d. Schaaf te De Krim (O.) Het zal maar zelden voorko men, dat niet minder dan twaalf predikanten in één kerkelijke wijk woonachtig zijn. Dit nu is het geval bij de Gereformeerde kerk te Scheveningen, waar ds. H. Sweeps, aanstaande zondag als de zesde predikant zijn in trede zal doen. Hij komt, even als zijn vijf collega's, te wonen in wijk vier, waarvan dr. H. Holtrop wijkpredikant is. Ook zijn voorganger, ds. I. G. Feen stra, benevens de hoofdvloot- predikant ds. J. H. Sillevis Smitt zijn in deze wijk woonachtig, terwijl daarin pok nog wonen twee Gereformeerde emeritus predikanten, benevens een pre dikant van de Gereformeerde kerk van 's-Gravenhage-Oost en een van 's-Gravenhage-West, die in hun eigen gemeente in het vinden van een woning niet konden slagen. Onvoorziene omstandigheden voor behouden wordt hetjn.s. „Oranje" van de Stoomvaart Maatschappij Neder land op 1 mei in Amsterdam verwacht. De ontscheping van de passagiers zal om ongeveer half negen morgens beginnen. Eremedalje in goud, verbonden aan de Orde van. Oranje-Nassau: P. de Haan, lid van de afdeling Groningen van de Prot. Chr. Reclasseringsvereni- ging te Groningen; G. Th. Zwart, or ganist Herv. gemeente te Sloten. H. M. de Koningin heeft benoemd tot adjudant in buitengewone dienst generaal B. R. P. F. Hasselman, chef van de generale staf. AARDENBURG. Eremedalje in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: J. F. Lohman, jachtopziener. BAARLAND. Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau;: J. van Liere te Baarland, bode bij het water- schsp, BERGEN OP ZOOM. Eremedalje in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: C. A. Ernst, employé P.T.T.; eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van O. N.: mej. L. Jaspers, huishoudster. BIGGEKERKE. Eremedalje in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: C. Stuy, onderwijzer aan de bijz. lagere school op G.G. BRESKENS. Eremedalje in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: M. P. .Meeusen, onderwijzer van de Ned. Herv. Zondagsschool; M. Vader, hoofd vertegenwoordiger; A. Goethals, be stuurslid muziekvereniging. DOMBURG. Eremedalje in brons, verbonden aan de Ordë van Oranje-Nassau: A. Koster, koster Geref. kerk te Domburg; mej. B. Moeps en mej. Chr. Moens, hulpen in de huishouding. GOES. Eremedalje in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau: F. C. van Dijke, oud-commies der domeinen. Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: mej. M. T. Brouwer, belast met onderhoud r.k. kerkgebouw te Goes. HAAMSTEDE. Ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: M. den Boer, wethouder der ge meente Haamstede, lid van prov. sta ten van Zeeland. 's-HEER ARENDSKERKE. Eremedalje in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: M. Schip per te 's-Heer Hendrikskinderen, op zichter ambacht Wissenkerke. Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: W. Wisse, polderwerker bij het waterschap „De Breede Watering bewesten Yerseke"; C. van den Berge, landarbeider; M. Bolle, schaapherder, M. Hoogerland, landarbeider, A. van Wijngen, land arbeider, J. Tholenaar, landarbeider. HEINKENSZAND. Eremedalje in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: mej. M. J. van den Dries, onderwijzeres aan de r.k. lagere school. Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van O.N.: H. J. Vermeulen, landarbeider. HONTENISSE. Eremedalje in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: zr. P. Nagtzaam, verpleegster. Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: R. F. Maas, gewezen landarbeider. HULST. Eremedalje in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau: T. S. Vlassenrood, bestuurslid Harmonie, Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: E. C. L. de Wilde, en A. F. Gering, leden Kon. Stedelijke Harmonie. KATTENDIJKE. Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: J. W. Ge braad, besteller P.T.T., P. H. Oele, landarbeider, J. Weezepoel, landarbei der, P. Labeur, paardeknecht. KAPELLE. Eremedalje in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: mevr. J. H. van den Brink-Glerum, leidster van de zondagsschool der Herv. gemeente te Schore en Vlake, wonende te Scho- re, Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: D. de Puit, landarbeider. KLOETINGE. Eremedalje in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: B. Bui tenhuis, gemeenteraadslid. KOUDEKERKE. Ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: J. L. Dregmans, burgemeester der gemeenten Koudekerke en Biggekerke KOUDEKERKE. Eremedalje, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in zilver: J. W. Christiaansen, oud-commandant van de vrijwillige brandweer. LEWEDORP. Eremedalje in goud: verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: A. C. de Kooning, voorzitter K.A.B. MIDDELBURG. Ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: ir. B. C. Roeters van Lennep, di recteur van het gemeentelijk gas-, wa ter- en elektriciteitsbedrijf; B. A. Hes- selink, directeur N.V. Vitrite Works, Ch. J. Mazure, dir. Focus. Officier in de Orde van Oranje- Nassau: M. D. A. Glerum, hoofding.- directeur van de Volkshuisvesting en Bouwnijverheid in Zeeland. Ere-medalje in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: B. L. C. Scheers, lid van de R.K. Reclasserings- vereniging te Middelburg. Eremedalje in zilver, verbonden aan de Orde van O.N.: P. Geldof, penn. Walcherse kanariever. „Onze Zangers". Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nasau: A. Mon- deel, hoofdtuinman bij gemeentewer ken; M. Geene, werkman bij de reini gingsdienst, F. J. Damman, meetarbei- der bij het kadaster, P. de Vey, admi nistrateur P.Z.E.M. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: H. Hoe- beke, landarbeider. OOSTBURG. Eremedalje, verbonden aan de Orde var* Oranje-Nassau in brons: J. J. Pois- sonnier, lid muziekver. „Oefening Kweekt Kunst" te Schoondijke, wo nende te Oostburg. OOST- EN WEST-SOUBURG. Eremedalje in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nasau: J. Huigen, ambtenaar Rijksluchtvaartdienst. Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: W. J. Bos, oud-lantaarnfitter. POORTVIET. Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: L. W. Anthonisse, landarbeider. SEROOSKERKE. Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: J. Wat- tel, gewezen landarbeider. SCHOONDIJKE. Eremedalje in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: A. J. Versprille, bestuurslid muziekvereni ging „Oefening kweekt Kunst". TERNEUZEN. Ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: L. F. du Bois, inspecteur bij de N.V. Nederl. Spoorwegen. Eremedalje in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: G. A. de Doelder, hoofdwerktuigkundige Rijks waterstaat. Eremedalje in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: C. H. A. Vermeulen, oud-commandant van de vrijwillige brandweer van Sluiskil te Terneuzen; mej. A. J. van Dixhoorn, oud-hoofdemployé der P.T.T.; J. van Drongelen, bestuurslid landbouworga nisaties; J. J. Pauw en A. P. van Hecke, typografen. Eremedalje in bron§, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau; F. S. Goedhart, monteur bij de Rijkswater straat; P. J. van Gelderen, typograaf. VLISSINGEN. Ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: A. de Beyl, gemeente-secretaris; C. v. d. Mark, Commissaris van ge- mèentepolitie te Vlissingen. Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: Ch. C. van Marion, meteropnemer-incasseer- der bij het prov. gasbedrijf; A. v. d. Pijl, winkelhouder bij het prov. gas bedrijf; J. Hekhuis, voorman-rijtuig- poetser N.S. WEMELDINGE. Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: D. de Witte, polderwerker bij het water schap „De Breede Watering Bewes ten Yerseke". WISSENKERKE. Eremedalje in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: N. D. van der* Heijde, gepens. gemeente secretaris. WOLPHAARTSDIJK. Eremedalje in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: A. J. Tavenier, tractorchauffeur. YERSEKE. Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: C. Lin- denbergh, polderwerker bij het wa terschap „De Breede Watering Be westen Yerseke". ZIERIKZEE. Ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: J. P. Overbeetke, techn. ambte naar hij de Prov. Waterstaat; M. Doe- leman, dir. Kon. Zeelandia. Officier in de Orde- van Oranje- Nassau: dr. J. Westendorp Boer- ma, rector v. h. prof. Zeeman-lyceum. Eremedalje in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: M. Ha- verhöek. Eremedalje in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: K. van Leeuwen, hoofdcontroleur N.V. Rot- terd. Ardamwegmij. ZIJPE. Eremedalje in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: J. H. Polman, kantoorhouder P.T.T. te 't Zand. ZONNEMAIRE. Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau; 3. Luikaart, landarbeider en J.' van Splunter, paardenknecht. ZOUTELANDE. Eremedalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau; I. Nieu- wenhuize, wachtmeester der rijkspoli tie eerste klasse. Eremedalje in goud, verbonden aan de Ord, van Oranje-Nassau: J. Stroo te Zoutelande. Ingezonden mededeling tadv.) Het hoofd van het Britse openbaar ministerie heeft de advocaat van dr. Adams medgedeeld, dat hij van plan is zich verder met de dagvaardingen tegen de arts bezig te gaan houden. Deze betreffen beschuldigingen van handelingen in strijd met de wet op de lijkverbranding, de gevaarlijke ver dovende middelen en valsheid in ge schrifte. De zaak zal op 20 mei te Eastbourne beginnen. Het s.s. „Zuiderkruis" vertrekt op 3 mei a.s. met ongeveer 800 emigran ten uit Amsterdam naar Australië. De passagiers worden die dag ingescheept tussen 9.30 uur en 15.00 uur. Enige tijd geleden was de douanerecherche te Amsterdam er achter gekomen, dat er geknoeid werd met auto's (Volkswagens), die door de 33-j. autohande laar G. S. te Amsterdam werden verkocht. Twee van de door S. verkochte auto's werden nauwkeurig bekeken, waarbij de nummers van motor en chas sis werden genoteerd en aan de Duitse politie doorgegeven. In Duitsland bleken ook wagens met deze nummers te lopen. De zaak werd toen in handen gege ven van het gerechtelijk laboratorium in Den Haag en daar constateerde men dat de bovengenoemde nummers in de auto's waren geslagen, nadat de oor spronkelijke er uit waren gehaald. De Duitse politie kwam er daarna achter dat de auto's gestolen waren en wel door een zekere K. R. te Gelsenkirchen. R. werd aan een verhoor onderwor pen en bekende ongeveer 30 Volkswa gens te hebben gestolen. Voor acht van deze wagens vroeg hij bij. de Duitse auotmobielclubs triptieken aan en reed zo de auto's .volkomen legaal" Neder land binnen, waarbij de invoerrechten normaal werden betaald. Om echter de invoerrechten te ontduiken, verzon de Amsterdamse autohandelaar de vol gende methode. Hjj nam een kennis, de ambtenaar S. P., werkzaam op het rijksbureau voor wegverkeer, dat kentekenbewijzen uit geeft, in de arm en deze vervalste twee oude kentekenbewijzen van auto's die voor de sloop waren verkocht. Op die manier werden weer twee auto's Ne derland binnengesmokkeld. Om de resterende 30 wagens naar ons land te krijgen, wist de ambte naar een aantal blanco archiefkaar ten van het bureau motorrijtuigen in handen te krijgen, waarop hij de motor- en chassisnummers invulde, die de Amsterdamse autohandelaar hem opgaf. Deze kaarten deponeerde hij dan heel kalm in het kaartsys teem van het bureau. Voor elk ken teken ontving hij een bedrag van 150,- Twee Duitse scholieren van 17 en 19 jaar, afkomstig uit Hannover, zijn door de politie gearresteerd toen zij tweedehands gramofoonplaten aan een Amsterdamse winkelier te koop aan boden, die uit een Amersfoortse zaak gestolen bleken te zijn. De winkelier, die reeds eerder een partij platen van de jongens had gekocht, kreeg arg waan en waarschuwde de politie. Toen zij opnieuw met platen verschenen, legde de politie de hand op hen. 50 platen werden in beslag genomen. De knapen zijn naar het Amersfoortse politiebureau overgebracht. Met de Duitse politie zal contact worden op genomen. In de Maasbrese bossen nabij Ble- rick werd door een landbouwer een herdershond aangetroffen, die met een strop om de nek aan een boom was op gehangen. Het dier was echter niet dood. Doordat de hond geprobeerd had los te maken, was de strop over zijn kop geschoven en juist boven de ogen aangetroffen. Het dier stond met de achterpóteif op de grond en moet volgens deskundigen ongeveer vijf da gen zo gehangen hebben. Bij onderzoek bleek de hond behalve verwondingen aan hals, neus en oren ook nog een zware longontsteking te hebben. De politie heeft de hond naar het kinder-ontspanningsoord „Ons Bui ten" gebracht, waar padvinders de zorg over het beest op zich hebben geno men. Onder de naam „Scout" hebben zij de hond bij de troep geadopteerd en dank zü hun goede zorgen zal het dier het er nog wél levend van af brengen. De douanerecherche ging deze num mers na en toen bleek, dat de namen van de eigenaars van deze wagens ge fingeerd waren. De Haagse politie werd ingeschakeld en deze kwam er na een moeilijk en minutieus onderzoek achter, hoe de vork in de steel zat. P. schijnt nog meer onregelmatighe den op het bureau met kentekenbewij zen te hebben verricht. Het linkse Britse blad „Reynolds News" heeft zondag bericht, dat de Ku Klux 'Klan „een geheime Ameri kaanse organisatie, gericht tegen de negers en Joden, ook vertakkingen in Groot-Brittannië heeft". De activiteit van de Ku Klux Klan in Engeland zal zich uitsluitend rich ten tot de mensen, die van de Antillen afkomstig zijn en die zich in steeds grotere getale in Groot-Brittannië ves tigen, aldus het blad. Volgens „Rey nolds News" telt de organisatie in Groot-Brittannië verscheidene honder den leden. Nu öe nationale feest- en rouw dagen na in het verschiet liggen heeft het Veteranenlegioen Ne derland ons verzocht er nog eens op te wijzen, dat de Nederlandse driekleur na zonsondergang ge streken dient te worden. Een verzoek waaraan wij gaarne vol doen. Te velen zijn er helaas nog, die, de symbolische waarden van onze vlag miskennend, het hier mee niet zo nauw nemen. Men bedenke, dat het voor velen niet het minst voor hen, die dier bare verwanten voor die vlag hebben zien vallen pijnlijk is te moeten ervaren, dat een deel van de bevolking onze driekleur niet met de vereiste eerbied ge bruikt. Omstreeks het middaguur is maan dag op de Duinvoetweg te Schoorl een plm. 25 meter hoge boom met een middellijn van 1.30 meter bij het vel len op een duplexwoning terecht ge komen. De bovenverdieping, bewoond door de weduwe Slot, werd groten deels vernield. Het benedenhuis werd beschadigd. Dat niemand werd gewond is hieraan te danken, dat de politie bij tijds de woningen had laten ontrumen. De oorzaak wordt toegeschreven aan het breken van een stalen kabel, die de boom in de goede richting moest doen vallen. Het Nederlands jeugd team (1820 jaar) heeft zaterdagmiddag op het P.S.V.-terrein te Eindhoven een 32 overwinning behaald op de Belgische juniores. Bij do rust was de stand 1—1. O In de psychiatrische inrichting Maasoord slaagde voor het 2e jaars diploma mej. M. J. Bije, vroeger te St. Maartensdijk.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 3