Ouverture „De Ruyter" in de St. Jacobskerk te Vlissingen Kinderzorg" bouwt doorgangshuis annex opvangcentrum KWATTA Middelburgse vereniging - dikke, gouden tak aan Groene Kruisboom Rioolzuiveringsinstallatie te Stavenisse in gebruik gesteld Motieven zijn ontleend aan een tweetal melodieën uit 1607 Vrachtbootje bij Terneuzen gezonken Kortgene treedt uitCentr.Dienst Bevelanden Op terrein „Welgelegen" te Serooskerke (W.) Ds. Van Willensvaart (scheidend) was voorzitter van allure Een Bril van jocu* is een sieraad Franse belangstelling voor Kinderzorg' Zeer goede mode* show in Goes 't is weer Residentieorkest onder Willem van Otterloo speelt op 9 mei a.s, Zuster S. van Roo gehuldigd voor 25 jaar trouwe dienst Vrijdag 26 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 DE NU AL weer 51-jarige vereniging „Kinderzorg" te Middelburg staat voor buitengewone belangrijke beslissingen en gebeurtenissen. Zij heeft weer een jaar achter de rug dat vervuld was met zorgen maar ook met plannen. Tot die zorgen behoort ook het vertrek van de huidige voorzitter, Ds. G. H. van Willenswaard, Ned. Herv. predikant te Domburg, van wie in de jaarvergadering, die donderdag 9 mei a.s. wordt gehouden afscheid zal worden genomen. Zeven jaren heeft Ds. Van Willenswaard, die naar Santpoort vertrekt, waar hij twee func ties krijgt: wijkpredikant en geestelijk verzorger van de psychiatrische Inrichting van Noord-Holland, „Kinderzorg" gediend op een wijze, die meer dan lof verdient. Vanaf 1947 tot 1950 was hij reeds secretaris. Tijdens voornoemde vergadering zal ook afscheid worden genomen van de tweede secretaris, Dr. B. Breek, die zijn aansteling heeft verkregen als geestelijk verzorger van de Rekkense Inrichting. Dat deze beide benoemin gen rechtstreeks in verband staan met de werkzaamheden van de vertrekken- den voor „Kinderzorg" staat wel als een paal bóven water! Ds. H. M. Stra- ting, de vice-voorzitter, zal voorlopig het voorzitterschap van de vereniging gaan waarnemen. Het geheel overziend tnag toch worden geconstateerd, dat „Kinderzorg" een gunstig 1956 had. De gezondheid van de aan de instelling toevertrouwde kinderen was uitste kend; ondanks de slechte behuizing net jongenshuis b.v. is in principe (reeds afgekeurd maakt het gebou wencomplex aan de Veersesingel, ze ker als men gaat vergelijken met soortgelijke instellingen in andere pro vincies, een goede indruk. Bouwplannen Toch zijn er grote bouwplannen. En dit nu niet, om weer andere grote gebouwen te zetten om de huidige i (eveneens grote) te vervangen. Want het oude „inrichting"-systeem is, hoewel de grote gebouwen nog in Ï;ebruik zijn, in wezen al lang losge- aten. Te spoedig dragen de kinderen hier door het audium „Kinderzorg-kind", lets dat met de vernieuwde inrichtin gen op het erf van het kinderbescher- jningswerk al jaren geleden en dus zo ook bij „Kinderzorg"! is losgela ten en alleen nog bij onwetende bui tenstaanders leeft Daarom zal de integratie in de stad tehuizen met een kleine capaciteit, Waardoor de kinderen zich een „gezin" tussen de andere gezinnen voelen worden doorgezet. De nieuwe inzichten hebben er juist toe geleid, dat de vereniging „Kin derzorg" iets gaat bouwen een opvangcentrum annex doorgangshuis dat hiermee geheel strookt. Daar om wordt dit bouwsel ook geen ko lossaal complex. Het zal bestaan uit een woning voor het leidinggevende echtpaar .centraal gelegen en aan weerszijden een vleugel, waardoor het geheel het karakter krijgt van een grote bungalow. Dit moderne bouwsel, waarvan de tekeningen in Den Haag zijn voor goedkeuring architect is de heer Van Pagee uit Middelburg zal op het terrein van „Welgelegen" te Serooskerke (W.) verrijzen. Elke vleugel zal plaats bieden aan vijf kinderen, krijgt een leidsterkamer en een zitkamer voor de psycholoog. Zo als te begrijpen wordt de ene vleugel opvangcentrum en de andere door gangshuis. Kinderen, die „even beke ken" moeten worden, komen in het op vangcentrum, gaan dan terug de maat schappij in of gaan door naar een ob- seravtiecentrum in Holland. Kinderen, voor wie het noodzakelijk is, dat zij voor een tijdje worden opge nomen wanneer zich bijvoorbeeld moeilijkheden in de familie voordoen komen In het doorgangshuis. Spoedig goedkeuring Momenteel bestaat natuurlijk wel de rem van de bestedingsbeperkingen, maar er is goede hoop, dat de goedkeu ring spoedig afkomt. HAAR VOORSPELLING KWAM UIT Een van die rondtrekkende zigeune rinnen heeft een rijwielhandelaar te Lepelstraat heel goed de waarheid voorspelt, tenminste een van haar voorspiegelingen is tot schade van de man al uitgekomen. „U zult binnenkort een brief van overzee krijgen" had zij hem verteld, „ook krijgt u een grote erfenis, maar pas er op want binnen enkele weken zult u door een van uw kennissen die veel bij u over de vloer komt, worden bestolen". En dit is laatste is nu uitgekomen. Dinsdagavond toen deze rijwielher steller A. Stuij wonende op de Oude Molen te Lepelstraat zijn zaak ging sluiten, wilde hij het geld uit de lade halen en zijn portefeuille met geld mee naar huis nemen, doch dit laatste was niet meer nodig. Een ander had zich over zijn geldbeurs ontfermd waar een bedrag van f 1200,tot 1500,in moet hebben gezeten. Stuij vroeg aan de huisgenoten of die soms zijn geld reeds mee naar achter hadden geno men, maar dat was niet het geval en hoe men ook zocht de beurs kwam niet voor de dag. De Rijkspolitie van Halsteren werd gewaarschuwd, deze vroegen wie er al zo die dag in huis waren geweest en gingen op onderzoek uit. Laat in de avond werd te Bergen op Zoom een zekere A. A. uit Halsteren aangehou den een vaste klant van de rijwielhan delaar. Hoewel hij beweerde niets van de diefstal te weten werd hij maar mee genomen naar de politiepost waar hjj In verband met het verdere onderzoek voorlopig maar is vastgehouden. Het gebouwencomplex aan de Veer sesingel geeft veel moeilijkheden. Zo is het tehuis voor kinderen met leer moeilijkheden te klein. Gedacht is aan de stichting van een apart tehuis voor jongens; punt twee op de urgentielijst van „Kinderzorg' Dit zou dan een te huis voor werkende minder volwaar- digen kunnen worden; er zijn reeds contacten opgenomen met gemeente en A.V.O. Anderzijds is bij „Welgelegen" een terrein beschikbaar gesteld voor een buitenwerkplaats. Bij „Welgelegen" zal dus ook het nieuwe tweevleugelige bouwsel ver rijzen; de capaciteit ervan moge ge ring lijken de behoefte is onder zocht en men is bij het ontwerp uit gegaan van twee punten', het aan tal gevallen en de exploitabeliteit. Prettig is ook, dat de jongens en meisjes bij elkaar en toch geschei den kunnen worden ondergebracht. De zorgen van het „Kinderzorg"-be- stuur zijn derhalve niet gering. In de loop van de komende jaren wil men alle plannen verwezenlijken. Het per soneelsprobleem geeft veel zorgen. Thans is er aan „Kinderzorg" een cur sus leidsters- en leiderscursus verbon den, die voor allen open staat. Pleeg gezinnen voor de kinderen zijn moei lijk te vinden. Soms moeten zij buiten Zeeland worden geplaatst, wat dan weer moeilijkheden rond de inspectie geeft. Geef hen een vakantie Bijzonder prettig zou het zijn, als er Zeeuwen zich zouden opgeven voor de vakantiebesteding van de „Kinderzorg" kinderen. Een week of veertien dagen, een maand als het kan, gewoon in een Zeeuws gezin in de vakantietijd door te brengen is voor een Kinderzorg-kind een feest. Waar een vakantieganger zich vaak in een inrichting laat opne men, verlangen juist zij naar het ge zin.Men zal er een nobel werk mee doen. De Zeeuwen kennen trouwens hun taak ten opzichte van „Kinderzorg". Jaarlijk komt er 40.000,uit parti culiere bron binnen en is geen enkele andere vereniging in den lande, die dat haalt! De financiële positite is door deze bijdragen van particulieren uniek. Iedereen kent de „Kinderzorg"-busjes en het tekort op de exploitatiereke ning 1956, 17.074,62) wordt ermee gedekt! D verlies- en winstrekening over 1956 vertoont derhalve een batig saldo van 491,71. De contacten met de vereniging van oud-huisgenoten zijn prima. Ingezonden Mededeling (adv.) GOES, OPRIL GROTE MARKT MIDDELBURG, NIEUWE BURG 9 Gistermiddag is te Stavenisse de nieuwe rioolzuiveringsinstallatie door de heer Glerum, jioofdingenieur-di- recteur van Wederopbouw en Volks huisvesting, officieel in gebruik ge steld. Deze officiële plechtigheid werd door vele genodigden bijgewoond. O. m. waren aanwezig het gemeentebe stuur van Stavenisse, het polderbe stuur van Stavenisse en afgevaardig den van verschillende dagelijkse be sturen op het eiland Tholen. In verband met de weersomstandig heden, werd direct na deze ingebruik stelling, een bijeenkomst belegd in hotel Hendriks. Burgemeester Sluijmers riep de aan wezigen hier een welkom toe en sprak er voorts zijn voldoening over uit dat Stavenisse de eerste gemeente op Tho len is, waar een dergelijke zuiverings installatie in werking is gesteld. Zulk een installatie betekent enerzijds een luxe, aldus de burgemeester, maar is aan de andere kant, uit hygiënisch oogpunt, uiterst noodzakelijk. Het zal een stimulans zijn om voort te gaan met de wederopbouw van Stavenisse. De heer Glerum merkte in zijn re devoering op dat dez einstallatie een bekroning was op het vele werk dat na de ramp in Stavenisse is tot stand gebracht. De wederopbouw is er zeer vlot verlopen. Zo vlot zelfs, dat men reeds bezig was met de bouw van de eerste woningen, toen de dijk nog niet eens helemaal hersteld was. Hjj wees o.a. op de noodzakelijkheid de herstel de woningen ana te passen aan de moderne eisen. Namen het polderbestuur werd het woord gevoerd door de heer C. van Putten, terwijl de heer Kleyn het woord voerde als deskundige en enige onderdelen van de zuiveringsinstalla tie en de werking ervan uiteen zette. De installatie is ontworpen voor 1500 op de riolering aangesloten gezinnen en de „droogweerafvoer" bedraagt 15 m3 per uur. Daarboven wordt bij re genval een hoeveelheid regenwater van 60 m3 per uur aan bezinking on derworpen. De pompcapaciteit bedraagt 75 m3 per uur. Het ruwe water passeert, alvorens het wordt afgepompt, een snij rooster voor het fijnmalen van verschillende bestanddelen. De pompenkelder bevat twee cen trifugale pompen elk met een capaci teit van 75 m3. Eén dezer pompen dient als reserve. Vanuit deze pompkelder wordt het ruwe rioolwater in de zandvanggoot gepompt, waarna het in twee gelijke delen wordt verdeeld. Elk deel stroomt afzonderlijk naar de bezinktank.. Deze tank bestaat weer uit twee bezinkka- nalen. Na het passeren van deze beide kanalen, stroomt het gezuiverde riool water naar een afvoerleiding die uit mondt in de haven. „Kinderzorg" geniet ook buiten landse belangstelling! Een Franse dame, „niet gespeend van aardse middelen" heeft zich ontfermd over enkele rampwezen, die na het verlies van hun ouders onder de hoede van de vereniging wa ren gekomen. Madame Seydoux uit het zonnige Nice zorgt voor een zonnetje in het leven van deze enkele kinderen, die bü de ramp de ouders verloren. Zo heeft zij hen al een fiets geschon ken, zij steunt hen financieel bij de studie, laat hen van een va kantiereis naar Nice genieten en heeft hen eenhuwelijksuitzet in het vooruitzicht gesteld! Trouwens, het ontbreekt de kin deren van „Kinderzorg" toch niet aan reismogelijkheden. Werd bij het 50-jarig bestaan een uitstapje naar Antwerpen ondernomen, in de herfstvakantie bood de Ned. Reis Vereniging uit haar wel dadigheidsfonds een reis naar Rotterdam aan. De fabriek voor effen en bedrukte stoffen voor dames en meisjesjapon nen N. J. Menko te Enschedé, heeft in samenwerking met de Goese zaken voor confectie en stoffen donderdag middag in de „Korenbeurs" een uit nemende show gehouden, waar de be zoeksters konden zien, wat met de, in de fabriek der firma vervaardigde stof fen kan worden bereikt. Deze show is echter ook bedoeld als voorlichting, voor de tegenwoordig in de handel zijnde nieuwe stoffen, als Raffia, Play- lite, Amarantha, Merita Meronil, en nog enkele andere. Deze zijn voorna melijk vervaardigd uit Spun-rayon en katoen. Sommige weer vermengd met nylon. De lady-speaker van de show gaf voortdurend aanwijzingen over de behandeling der stoffen. Het grote vootüeel van spun-rayon is, dat dit zeer sterk kreukherstellend is, waardoor de gemaakte goederen, weinig of niet een strijkbeurt nodig hebben ,wat (juist in de zomer, als de garderobe in vakantie-koffers wordt verpakt, een groot voordeel is. De mo dellen welke werden vertoond waren voor een groot deel ontwerpen van be kende couturiers en voor een ander deel onder eigen toezicht der firma vervaardigd. Twee jonge meisjes vertoonden de Poem-confectie voor kinderen, waarin buitengewoon vlotte jurkjes waren te zien. In deze show werden veel modellen vertoond in effen stof, welke zeer ge distingeerd waren. De zomer japonnen vertonen veel geplooide rokken, wat vlot staat. Deze zomerstoffen laten zich ook uitstekend tot lange mantel ver werken. Vooral van de bedrukte stof fen waren leuke rokken voor teenagers te zien. De bezoeksters konden bewijs van hun stoffenkennis afleggen, door aan de test deel te nemen, waarin ze moes ten uitmaken, waarvan vier stalen wa ren gemaakt. Vijf dames waren zo ge lukkig het goede antwoord te hebben gegeven, waardoor de firma Menko hen beloonde met een lap prachtige stof uit hun fabriek. Zomerpakjes van Amarantha waren gekleed, waardoor men met één zo'n pakje voor verschillende gelegenheden klaar is. De prijzen van de stoffen zijn zeer gematigd, zodat een vrouw, vaar dig met naald en draad het mogelijk gemaakt wordt, voor bescheiden prij zen, modieus gekleed te zijn. In de con fectie worden de stoffen van de firma Menko ook zeer veel gebruikt, zodat men ook „kant en klaar" een japon van Menkostoffen kan kopen. Bij aankoop van Menko stoffen wor den wasvoorschriften er bij gegeven. Ingezonden mededeling (adv.) i Koop Kwatta ...éi 100 gram OP SOBER EN ZINVOLLE WIJZE is gisteravond in de burgerzaal van hel Stadhuis het 50-jarig bestaan van de Zeeuwse hoofdstedelijke Groene Kruis vereniging herdacht. Daarbij is tevens hulde gebracht aan zuster S. van Roo die gedurende 25 jaar als huisbezoekster voor het t.b.c. onderzoek werkzaam was. De eerste die zuster Van Roo met dit jubileum feliciteerde, was burge meester Mr. Dr. N. Bolkestein, die vergezeld van zijn echtgenote de herden king bijwoonde. In zijn toespraak zei burgemeester Bolkestein dat de resultaten van deze organisaties voor bevolkingsonderzoek over het gehele land goed zijn. Hij noemde in deze het particulier initiatief, dat hier, financieel gesteund door de Overheid, veel goeds tot stand brengt. Het Residentie-orkest onder leiding van Willem van Otterloo zal op donderdag 9 mei in de St. Jacobskerk te Vlissingen een concert verzorgen in het kader der De Ruyterherdenking 1957. 's-Middags wordt een jeugdconcert verzorgd, welke geheel in „Beethoven-sfeer" wordt gehouden en 's-avonds volgt dan het concert voor de ouderen. Voor de eerste maal zal dan worden uitgevoerd de ouverture „De Ruyter" gecomponeerd door Henk Stam, in opdracht van het gemeen tebestuur van Vlissingen, ter gelegenheid van de 350ste geboortedag van Michiel Adriaanszoon De Ruyter. y-ij De ene melodie vond hjj in de Ge- /ATVi fAAEII c1!* denckklanck van Valerius met een V ztlllllJIIIIINI. tekst op de dood van Heemskerk, een zeeheld, die juist in het geboortejaar van De Ruyter het leven liet bjj Gi- f "I j braltar. Het andere muzikale gegeven I I pTl /Nr^jTl is een oude vorm van het Wilhelmus, -••V'J.AA.» jn verschillende details op merkwaar- Tevergeefs zal men in deze ouver- woordig gezongen versie. De composi- ture zoeken naar het bekende liedje dige wijze afwijkend van de tegen- „In een blauw geruite kiel". De com- tie wordt evenwel in hoofdzaak be- ponist heeft nl. getracht een gelegen- heerst door het „de ruytermotief" heids-element in de compositite te on- waarvan de tonen zijn afgeleid van de, derstrepen door o.a. motleven te ont- in de Ruytersnaam te lezen solmisa- lenen aan een tweetal melodieën uit tienamen: mi-la-re-ut ofwel e, a, d en het jaar 1607. Niet programmatisch De ouverture is niet „programma tisch" in strikte zin ,d.w.z, men kan niet aan de hand van een programma zekere gebeurtenissen op de voet vol gen. Desondanks is er sprake van muzi kale aanduiding of symbolisering. In het korte coda, waarmee de ouver ture wordt besloten klinkt het Ruy- terthema en de feestelijke fanfare welke in combinatie ter opening van de Ouverture diende. Hierdoor wordt de glorie van De Ruyter tot uitdruk king gebracht, een glorie die blijft leven als men De Ruyter waarlijk herdenkt. Lage toegangsprijzen Deze concerten werden georgani seerd in samenwerking met de Zeeuw se Volks Universiteit. Door een royale subsidieverlening der gemeente Vlis singen kon de toegansgprijs buitenge woon laag worden gehouden. De duur ste plaats kost drie gulden en de goed koopste één gulden. Voor het jeugd concert is een toegangsprijs verschul digd van vijf en zeventig cent. De St. Jacobskerk werd ingedeeld in vakken zodat men plaats bespreekt voor een bepaald vak, waar men zelf een plaats kan uitkiezen. Er zijn weinig organisaties, die zo zeer de liefde van de bevolking heb ben, zei Mr. Bolkestein, en er is ver der een toeneming dan een afneming van het werk. Hij wenste de vereni ging nog vele goede jaren, niet in het belang van het Groene Kruis zelf, maar in belang van Middelburg. Het gemeentebestuur zal de problemen rond de vestiging van een medisch cen trum in de Zeeuwse hoofdstad in stu die moeten nemen, aldus de heer Bol kestein. In een inleidend woord had tevoren de voorzitter van de jubilerende ver eniging, Dr. W. K. Schuling, terloops stil gestaan bij een aantal feiten, dat voor het verloop van het Middelburg se Groene Kruis van belang is geweest. Hij sprak het respect van het huidige bestuur uit voor de oprichters van wie er jammer genoeg geen meer in leven zijn. Een bijzonder woord van welkom richtte Dr. Schuling daarom tot Mevr. Van Deinse, de echtgenote van de on langs overleden Mr. J. F. van Deinse, één der oprichters. Het Groene Kruis-werk gebeurd in alle stilte merkte de voorzitter op. Maar het dagelijks leven is niet meer in te denken zonder zijn bestaan. Het is een vanzelfsprekendheid geworden, waardoor de belangstelling enigerma te is verflauwd. Juist daarom had het bestuur gemeend het bereiken van de ze mijlpaal in het openbaar te moeten gedenken. „Moge onze vereniging in staat zijn, zich te allen tijde in dienst te steNen van de Middelburgse bevolking, die op haar beurt het werk kan steunen". Nadat er een film was vertoond over de belangrijke functie die pal stond voor het behoud van de volksgezond heid, richtte de belangstelling zich op zuster Van Roo. Hoewel het de jubi- laresse niet ligt, „plechtig" te doen, zo als de voorzitter zei, heeft zij deze huldiging niet kunnen ontlopen. Dr. Schuling somde enkele kritische eigen schappen van de jubilerende zuster op zoals eenvoud, bescheidenheid, etc. en bood haar een aandenken aan. Namens het bestuur van de provinciale ver eniging „Het Groene Kruis" sprak de heer J. L. Abrahamse uit Vlissingen. Hij herinnerde er aan, dat de datum van indiensttreding van zuster Van Omstreeks één uur gistermiddag is ter hoogte van Terneuzen het 100 ton metende vrachtbootje „Marie" uit Kat wijk, door de slechte weersomstandig heden gezonken. Het scheepje was onderweg naar België met een lading schelpen. Door dat men in meoilijkheden was geraakt, was sleepboot assistentie ingeroepen, maar terwijl de sleepboot „Passé Par- tout" deze gevraagde hulp verleende, zonk het scheepje onverwacht tenge volge van de overslaande golven. De 56-jarige kapitein J. v. d. Plasch uit Katwijk, kon de sleeptros nog grij pen en werd zodoende geerd. Zijn 27- jarige neef J. Ouwehand, dreef tien minuten in het water, maar kon toen ook worden gered. Jantje van Sluis verdwenen Woensdagavond tegen twaalf uur heeft men geconstateerd, dat Jantje van Sluis, het roemruchte mannetje, dat een belagrijke rol in de zaterdag beginnende S.P.I.-feesten moest spe len, ontvoerd is. Hij is gewoon weg. Grote paniek onder de S.P.I.-organisa- toren, want Jantje had een speciale taak bij de opening van de tentoon stelling. Hij moest n.l. uit een vlieg tuig springen. Nu zijn er twee moge lijkheden; of Jantje heeft angst voor de hoge sprong (hij heeft al eens eer der gesprongen en dat deed nogal pijn) zodat hij misschien gevlucht is, of oudheidkundigen, die van de drop ping gehoord hebben, stelden Jantje in veiligheid. Nu is het maar de vraag of het beroemde houten beeld, dat zo spoorloos uit de hal van het gemeente huis van Sluis verdween, nog tijdig teruggevonden zal worden om zijn aandeel in de feestelijkheden te heb ben. Roo, geheel anders is uitgepakt, dan zij bij oppervlakkige beschouwing deed vermoeden. Hij reikte haar de zilveren medalje voor 25 jaar trouwe dienst uit, die de Alg. Ned. Groens Kruisvereniging haar verleende. Om trent de jubilerende vereniging zei da heer Abrahamse, „uw vereniging is een dikke gezonde tak aan de Groene Kruis-boom". Dr. D. M van Gelderen sprak een felicitatie uit en gaf daarbij een his torisch overzicht van de t.b.c.-bestrij ding in Middelburg. Tenslotte werd de jubilaresse overladen met een stort vloed van waardering, die stoffelijke vormen had aangenomen en in de vorm van geschenken en bloemen, overhandigd door de dames Kerkho- ve en Van Leeuwen uit Middelburg, Vlissingen, die dit deden namens de patiënten uit beide steden. Zuster De Vlieger deed zulks namens de wijkver pleegsters. Woensdagmiddag: kwam de gemeente- raad van Kortgene in openbare vergade ring onder voorzitterschap van burge meester A. A. Schnit bijeen. Tijdens deze zitting is de raad ruim drie kwartier in besloten zitting bijeen geweest voor het vaststellen van enkele begrotingswijzigingen. Het voorstel om per 1 maart j.l. uit de gemeenschappelijke regeling Centrale dienst Bevelanden te treden, werd door de raad uitvoerig besproken. De voorzitter lichtte toe om welke redenen men hier toe is moeten overgaan. Een regeling voor Zuid- en Noord-Beveland heeft geen zin, als de districten los staan van het hoofdkantoor. Of anders gezegd, als de districtsopzichters zich niets van een di recteur behoeven aan te trekken. De Raad schaarde zich achter dit voorstel van b. en w. hoewel men het jammer vond, dat niet een betere regeling is mogelyk ge bleken. Een ander punt van de agenda, dat de tongen los maakte, was het voorstel om een subsidie van 100,— te verlenen in de kosten voor aankoop van een televi sietoestel voor het bejaardentehuis Rustoord te Colijnsplaat, i.v.m. het enige tijd geleden gevierde veertig jarig jubileum van deze instelling. De raad achtte dit wel een passend ge schenk, maar vond het vreemd dat ach teraf by de gemeente moet worden aan- geklopt. Indertijd is te Colijnsplaat een commissie ingesteld om i.v.m. het jubi leum van Rustoord gelden in te zamelen voor een passend geschenk. De heer Wel- leman (p.v.d.a.) achtte het onjuist, dat deze commissie tot aanschaffing van het toestel is overgegaan, voordat het resul taat van de inzameling bekend was. An dere raadsleden waren dezelfde mening toegedaan. Met voorstel werd tenslotte met tien tegen één stemmen aangenomen. De heer Breure (s.g.p.) stemde tegen. SUBSIDIES Een verzoek van de Ver. voor Chr. Nat. onderwijs te Colijnsplaat om over te mo gen gaan tot aanschaffing van 45 school banken werd ingewilligd. De heer J. A. Salomé werd voor de tijd van een jaar gekozen als lid van de Commissie Recreatie Drie-eilandenplan. Als zijn plaatsvervanger zal optreden de heer A. Welleman. Uit het college van. b. en w. werd als lid van deze commissie aangewezen burgemeester Schuit. Als plaatsvervanger werd aangewezen wet houder Bom. De subsidie aan de Stichting Maat schappelijk werk en gezinsverzorging in Kortgene werd over 1955 bepaald op ƒ265,70, terwijl een voorschot werd ver leend van ƒ425, Overwinning voor Vlissingers bij ,Abel Tasman sporttornooi' Het elfde „Abel Tasman sporttor neoi" voor leerlingen van de middel bare zeevaartscholen en scholen voor scheepswerktuigkundigen, dat de afge lopen drie dagen in Amsterdam is ge houden, heeft een overwinning opge leverd voor de „De Ruyterschool" uit Vlissingen. De Vlissingers wonnen de onderde len volleybal en voetbal. Aan dit tornooi werd deelgenomen door dertien scholen. ZAAMSLAG Overgeplaatst. Onze oud-dorpsgenoot, de heer Fr. Goedegebuure J.L.zn., werk zaam b(j de belastingen te Zaamslag ia overgeplaatst naar Vlissingen.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2