Kabouters Wordt weer een gelukkig mens door Rabro maagtabletten ...en zie hoe voordelig Albert Heijn wel is Beruchte zakkenrollers in de kraag gepakt „2 is nóg voordeliger Dijkwerken vertragen wegverbetering op Zuid-Beveland Concentratie polders niet voor 1 januari 1959 Hotel-motel Erwten met wortelen literblik 69 - 2 voc Spinazie Soepgroenten Ital. tomatenpuree Bruine bonen w en klaar Macaroni elleboogjet 250 gram 20 - 900 gram 37 Abrikozen 100 gram 30 - 200 gram 55 Chocolade pralines 100 gram 29 - 200 gram 49 ZILVERVLOOT 3 pakjes I03 Operaties op stations Donderdag 25 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 6 Het Barthianisme ChOC. repen 6 en 8 voor 100 22 19 Speciaal aanbevolen: Fijne Tafelmargarine GEMENGDE KOEKJES CACAOPOEDER Familie-vennootschap Heden behaagde het de Heere van onze zij de weg te nemen, onze geliefde Broeder, Zwa ger en Oom JACOBUS DE HONDT op de leeftijd van 47 jaar en bijna 7 maan den. De Heere doe ons in Zijn ondoorgrondelijke wil berusten. Uit aller naam: J. DE HONDT Biggekerke, 23 april 1957 Dorpsstraat 42 Condoleantie-adres Lageweg 16, Middel burg. SPORTVERENIGING „SEROOSKERKE" TURNUITVOERING op 27 april en 11 mei a.s. Aanvang 7.30 uur Verloofd: ATT IE C. DUVEKOT en E. F. SCHOLTE UBING Goes, 's-Gravenhage, 27 april 1957 AFWEZIG Dr. v. d. Sluys VEERE vrijdag 26 april a.s. Voor spoedgevallen: Dr Schep, Serooskerke. TE KOOP Drachtige vaars en vaars van tien maanden. Vaarskalf 2Vz maand. A. Melse, Molen weg 4, Meliskerke DIVERSEN Vakkundig inlijsten van uw foto's, platen, diploma's, schilderijen enz. Den Boer, L. Vorststraat 110, Goes, en Nieuwediepstraat 36, Terneu- zen Heer In 't verkeer? Bij Jasperse In de leer! Specia listen in autorijles, motor rijles en verkeerscursus. Autorijschool Jasperse, er kend en gediplomeerd door de F.N.O.P. Vlissingsestr. 1, Koudekerke, Tel. K 1185343 Lange 87, Tel. 3280, Goes De tweede druk van in strijd met Schrijt en Belijdenis door Or C. SMITS Prijs 1.50 Verkrijgbaar bij de boek handel of rechtstreeks bij Oosterbaan Ie ColnfreH.V. GOES Maaglijders weten dat hun kwaal verschillende oorzaken kan hebben. Het zijn juist die oorzaken, die de moeilijkheden bij de therapie met zich meebrengen. Thans echter hebt U de beschikking over een middel, waarvan de samenstelling ls gericht op vele verschijnselen. Het zijn de RABRO-tabletten die door hun uitgebalanceerde dosering bij vele vormen van maagaandoeningen uitstekende resultaten geven. Veelal is nu een einde gekomen aan de klachten over krampen, drukkend gevoel, maagzuur, op rispingen, gastritis, e.d. Ook aan de gedeprimeerde stemmingen, die zo'n nadelige invloed kunnen hebben op het huiselijk verkeer en de omgang van het dagelijkse leven. RABRO maakt een ander mens van U, omdat bet al die zorgen van U afneemt die een be lemmering vormen voor levensgeluk en promotie I A Voor velen, die lijden aan de maag, zal RABRO verlichting brengen. RABRO COMPANY N.V. NIJMEGEN HOLLAND Verkrllsbaar bij apotheker» en drogisten Vergelijk onderstaande AH-prijzen met wat u nu betaalt. En bedenk, dat de AH-kwaliteit al even gunstig afsteektDan wijst zich vanzelf de weg naar Albert Heijn... de weg naar de beste levensmiddelen voor de laagste prijs. Begin morgen met minder geld uit te geven. Neem Albert Heijn als uw vaste kruidenier! tot eo met woensdag 1 mei 6 x geconcentreerd literblik 62-2 vooc lis per blikje 25 2 voor 45 pet blikje 25-2 voor 45 literblik 69-2 voor 128 Haring in tomatensaus groot blik 69 2 voor 130 Tafelbeschuit grote rol 114 (tuk* 25 2 voor 47 Selva toiletzeep per «tuk 28 - 2 VOOf 49 Door Albert Hefln'j lage prijzen spaart u snel en nagenoeg gratis voor een felbegeerde Albert Hejja- Klantenobligatie. Met Kot* en winstaandeel I Huishoudkoffle 250 gism 99-111 Siam rijst grove 300 gr. 44 Vermicelli wmogt Havermout 300 gnun Mafzena perpok Pudding 6 maken 2 pak Gedr. pruimen 230 «i. Edammer pet EaTUb 19 27 19 2S 35 119 te> r-- m Boterhamkorrels 230 g». 42 Leverpastei biik 100 gum 39 Bruine bonen 300 gram 39 Gezouten pinda's gr. «ak 59 Daisy biscuits 230 gnm 25 Ananasblokjes 230 gtam 39 fles 139 Slaolie grow I Lucifers papak Huishoudzeep dubbd Badzeep S grote stokken 100 volledig gevitamineerd met A en D vitaminen Prachtgelegenheid tot kennismaking bestaande uit: Carabiesjes, Mirella spritsjes, Raspa's, Schotst hagel en Spirala's 250 gram 59 Alleen deze week ZOLANG DE VOORRAAD STREKT le kwaliteit pak 250 gram 89 VOOR DE BOTERHAM! Haagse leverworst 200 gnm 49 OntbljtWOrSt uit blik ISO gram 39 Gekookte worst 1 so gnm 55 Fijne snijworst 100 gram 49 KWALITEITSGARANTIE Neem de proef - voor onze rekening. Met welk artikel u wilt. Elk artikel dat u niet voor 100% bevalt vergoeden wij u direkt voor het volle bedrag. Albert Heijn de beste kwaliteit de laagste prijzen rente winstaandeel Als grootste Waterschap van Zuid-Beveland heeft de „Breede Wate ring bewesten Yerseke" van Ged. Staten het verzoek gekregen, om de vergadering van de 66 polderbesturen op Zuid-Beveland over de polderconcentratie voor te bereiden. In die eerste vergadering is een commissie van 7 leden benoemd in de adviesraad, waaraan door G S nog vier leden werden toegevoegd. Die 7 leden vertegenwoordigden 1 de calamiteuze polders, 2 de binnenpolders en 4 de vrije zeewerende polders. Die adviesraad heeft veel vergaderd, ook nog met de polder besturen om de opvattingen te peilen. Tenslotte heeft zij een positief (dus toestemmend) advies inzake concentratie aan G.S. gezonden. Daar ligt het nu. Zodra het ontwerp-reglement er is, zal dit ook met de polderbesturen worden besproken. Zoals in de buitengewone zitting van de Staten is meegedeeld, zal het voorstel in de winterzitting aan de orde komen. Dat betekent dus, dat de aanvankelijke streefdatum van 1 januari 1958 voor de concentratie wel niet gehandhaafd zal kun nen worden en dat we moeten aannemen, dat deze niet vóór 1 januari 1959 in werking treedt. Deze belangrijke mededeling deed de heer P. J. J. Dekker, dijkgraaf van het waterschap „Breede Watering be westen Yerseke", maandag in de jaar vergadering der ingelanden, toen hem daarover een vraag werd gesteld. Daar uit bleek, dat ook dit 80-jarig water schap de langste tijd als zelfstandig lichaam heeft bestaan. Dat het in dit bestaan goed heeft ge werkt, bleek wel uit het feit, dat één der ingelanden, de heer F. C. M. de Ridder, speciaal naar Goes was geko men, om een woord van persoonlijke dank te spreken tot de dijkgraaf, de gezworenen, de griffier en het overige ambtelijk personeel, die allen naar zijn oordeel hun werk voortreffelijk ten bate der ingelanden hebben verricht. Dat dit spontane woord instemming vond, bleek wel uit het applaus, iets zeldzaams in een vergadering als deze. De heer Dekker roemde zijnerzijds de teamgeest, die in 't waterschap heerst. Dijkverzwaring Bij de mededelingen aan de aanvang der vergadering, zoals ook in het jaar verslag bleek wel, dat de verhoging en verzwaring van de zeedijken bij Schore een stempel op het afgelopen jaar heb ben gezet en dat ook nu nog doen. Reeds werden de funderingspalen en de damwanden van de sluisverlenging geheid en een gedeelte van de beton constructie gestort. Niet minder dan 190.000 kub. mtr zand werd aangevoerd en een aanvang werd gemaakt met het werk aan de steenglooiingen en het uitbaggeren van de sluisboezem. Daar nevens zijn plannen ontworpen voor het verbeteren van een zevental z.g.n. zwakke plaatsen in de zeewering langs de Oosterschelde, welke plannen aan de Rijkswaterstaat en aan Ged. Staten zijn toegezonden. Dit zal dan 'n nieuw groot werk voor het waterschap wor den, een werk van een 5 4 6 ton. Het gehele werk bij Schore kost f 2.918.960, waarvan het Rijk f 2.152.928 subsidieert, zodat het waterschap zelf f766.032 moet financieren. Reeds werd een lening gesloten van f 125.000. De vergadering aanvaardde nog een ande re lening van f 150.000 en machtigde 't bestuur, om nog een bedrag van 350 duizend gulden, of zoveel meer als no dig is voor dit werk, op te nemen. Ook een ander agendapunt hield hier mee verband: het besluit om 16 79.37 hectare grond te kopen, die voor deze dijkverzwaring nodig is. De prijs hier van beloopt bijna f65.000, waarnaast nog aan eigenaars en pachters ruim f32.000 schadevergoediing moet wor den uitbetaald. Met twee eigenaren kon geen overeenstemming bereikt worden, zodat het wel op onteigening zal aanlopen. Ander werk is door deze grote wer ken in verdrukking gekomen. Wegverbetering Naar aanleiding van aandrang tot verbetering van de St. Maartensbroers- weg te Schore deelde de dijkgraaf mee, dat het in de bedoeling ligt, het gehele wegennet van 260 km van een gesloten geasfalteerd wegdek te voorzien. Ruim 100 km is klaar. Maar ln 1956 kon door overbelasting van het apparaat niets gedaan worden. Voor 1957 geldt hetzelfde. Wél zijn enkele tijdelijke voorzieningen getroffen. Hetzelfde geldt voor de Bosseweg en het Ver loren Wegge te Kapelle. Het bestuur zal zijn best doen, vol gend jaar iets te bereiken. Het kan niet te lang wachten, stemde de dijk graaf toe. De weg „De Vierwegen" is tegen de zware vrachten, die erover gaan, feitelijk niet bestand. Het bestuur heeft een verzoek ingediend, om deze en an dere wegen aan te wijzen als B-weg. Dit is echter afgewezen. Gepoogd is, er een eenrichtingsverkeersweg van te maken, eveneens zonder succes. Er zijn nu waarschuwingsborden geplaatst, om dat de weg op veengrond ligt en dus zou kunnen verzakken. Maar velen maken liever geen omweg. Naar de dijkgraaf meent, ligt het nu in de be doeling van Ged. Staten, er een terti- airu weg van te maken. Dit moet ech ter afgewacht worden. Nog werd meegedeeld, dat het be stuur er zich geheel op instelt, het werk van sloten delven e.d., mecha- Een adjudant en een rechercheur van de Spoorwegrecherche hebben op het station H.S. de hand gelegd op een bende van drie zakkenrollers. Het bleken goede bekenden te zijn van de politie. Het drietal vormde als het ware een familie-vennootschap: twee broers en hun zwager. Zij heb ben zich in het afgelopen jaar gere geld met dit bedrijf beziggehouden op de stations in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, alsmede op de trams in Amsterdam. Het zijn de 25-jarige B. K., chauffeur uit Amsterdam, de 34- jarige cementwerker C. S. uit Den Haag en diens broer, de 22-j. bank- nisch te doen verrichten. Het is nodig in verband met de schaarste van ar beidskrachten en is niet duurder. De rekening over 1956, die een batig saldo had van ruim f65.000,werd goedgekeurd. Aan de oud-polderwerkman W. Wisse ('s-Keer Arendskerke), één der oude getrouwen van het waterschap, die het ruim 40 jaar gediend heeft, werd, met hartelijke dank voor zijn vele werk, 'n toelage op zijn A.O.W.-pensioen van f750,— per jaar .verleend. werker P. S. uit Amsterdam. Bij onderzoek zijn al een 150-tal ge vallen aan het licht gebracht, waarbij het vaak bedragen aan geld betrof van 60 tot 100 gulden. Het drietal is in verzekerde bewa ring gesteld. De president van de rechtbank t® Amsterdam, mr. U. W. H. Stheeman, heef* in kort geding kennis genomen van een mening»verschil tussen „Ho tel Amsterdam" in de hoofdstad en „Motel Amsterdam" aan de rand van Amsterdam. Het motel is juist de vo rige week geopend en het hotel acht zich door de naamsovereenkomst ln zijn zakelijke belangen geschaad. Mr. A. J. Feith, optredend namens het hotel, was van oordeel dat hier van verwarring en misleiding in de zin van de handelsnaamwet sprake is. Hij eiste onmiddellijk-' afschaffing van de naam. Mr. L. C. van der Tas betoogde na mens het motel dat nimmer blijvende verwarring bij het publiek zal kunnen ontstaan, omdat het motel in eerste aanleg is bestemd voor automobilisten onderweg, en een hotel vooral onder dak verleent aan toeristen. De president van de rechtbank zal maandag 29 april uitspraak doen.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 6