Goedkoop is gauw duurkoop 2 goudrepen Vragen over maatregelen t.b.v. de middenstand Christelijke zangers bezorgd over matige muziekproduktie Kritiek op als Uw gezondheid ermee gemoeid is N.C.R.V. Misdaad bij de Huttenberoj? voor cent Westduitse diplomaten in West-Berlijn bijeen Kemproeven en ontwapening Woonscheepje zonk Navo praat over atoomoorlog De Gruyter's thee Goudmerk 100 gram 112 ct. Roodmerk 100 gram 94 ct. Blauwmerk 10O gram 90 ct. Oranjemerk 100 gram 82 ct. Groenmerk .,100 gram 74 ct. China thee 100 gram 100 ct. Zakjes thee doosje 20 st. 100 ct. Een Hollandse huisvrouw zegt nog steeds „mijn kinderen zullen niets tekort komen". Zo'n moe der kijkt gelukkig allereerst naar kwaliteit. Zulke huisvrouwen zijn klant van De Gruyter, waar betere waar altijd op de eerste plaats komt. Bovendien geeft De Gruyter al het voordeel wat U maar wensen kunt: èn 10°/o korting, èn het Snoepje van de Week èn steeds extra voordelige aan biedingen. De Gruyter kan dat, dankzij eigen moderne fabrieken, 425 eigen winkels en honderdduizenden goede, trouwe klanten. Bij elke aankoop van een pakje thee of een doosje zakjes thee Donderdag 25 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD - Pagina 4 Het Tweede Kamerlid de heer Van den Heuvel heeft aan de staatssecre taris van economische zaken gevraagd of hij kan mededelen hoever, drie jaar na de desbetreffende aankondiging in de middenstandsnota, de plannen zijn gevorderd met betrekking tot de al gemene middenstandsstatistiek en welke concrete voornemens er bestaan, meer in het bijzonder ten opzichte van de voorgenomen detailhandelstelling en op welke ternujn deze telling kan zijn beëindigd en de eerste resultaten ter beschikking zullen komen. Voorts vraagt de heer Van den Heu vel in welke mate de commissie het kleine middenstandsbedrijf met haar arbeid is voortgeschreden en wanneer haar eindrapport kan worden tegemoet gezien, welke maatregelen op dit ogenblik worden getroffen of voor bereid ter bevordering van de pro- duktlviteit in het midden- en klein bedrijf, alsmede op welke wijze de re gering voornemens is aan deze maat regelen steun t verlenen, welke vor deringen zijn gemaakt met het aan trekken van functionele deskundigen ten departemente en bij gebreke van zulke vorderingen welke maat regelen de bewindsman denkt te ne men om in deze lacune te voorzien, op welke termijn de vervanging van de vigerende vestigingsbesluiten door vestigingsbesluiten krachtens de ves tigingswet bedrij' en 1954 kan zijn be ëindigd en tenslotte hoever de be windsman gevorderd is met zijn studie van het rapport van de commissie middenstandsonderwijs en wanneer naar verwachting de resultaten van deze studie in de vorm van voorstel len aan de Staten-Generaal kunnen worden voorgelegd. Dertig hoofden van Westduitse di plomatieke misies in het buitenland zijn woensdagochtend voor een confe rentie van drie dagen onder voorzit terschap van de minister van buiten landse zaken. Von Brentano, in West- Berlijn bijeengekomen. De belangrijkste onderwerpen van gesprek zijn het memorandum, dat de Westduitse regering naar Moskou zal zenden over het probleem van de Duitse hereniging, de ontwikkeling van de NAVO in verband met invoe ren van atoomwapens, de betrekkin gen tussen oost en west, de ontwape ningsonderhandelingen te Londen en de toestand in het Midden-Oosten. (Van een onzer verslaggeefsters) Tv.ee dagen 1.1 n: heeft Musis Sacrum In Arnhem vele kunstminners onder zijn ronde dak gehad. De Kon. Bond van Chr. Zang- en Oratoriumverenigingen hield daar namelijk zijn jaarlijkse bonds dag en jaarvergadering. De tweede voorzitter, de heer H. F. Brune, wenste niet minder dan drie hoofdbestuursleden geluk: de 78-jarige heer L. J. Mens (tot voor kort tweede voorzitter), de heer H. J. v. d. Munnik (secretaris) en de heer W. v. d. Bilt (penningmeester), die resp. veertig, dertig en twintig jaar een bestuursfunc tie in de bond hebben vervuld. De grijs- gelokte maar nog zeer vitale heer Mens werd benoemd tot erelid. De secretaris sprak in zijn jaarverslag vol bezorgdheid over de matige muziek produktie en over het gebrek aan animo bij de jeugd voor het koorwezen. Het ledental van de bond neemt overigens geleidelijk toe; er zijn nu 899 koren aan gesloten. In 1956 legden 38 personen het koor leidersexamen af, waarvan 20 met succes. Directeurscursussen worden gehouden in Den Haag, Rotterdam, Amsterdam, Lei den, Goes, Groningen, Leeuwarden en Zwolle. De bibliotheek van de bond werd in het afgelopen jaar uitgebreid tot 1900 nummers. Minister Dullt^ van de V.S. heeft verklaard, dat het vrij moeilijk zal zijn de kwestie van een verbod op het houden van proeven met kern wapens te scheiden van het vraag stuk van algemene ontwapening. Dit wilde echter niet zeggen, dat het on mogelijk zou zijn. Een van de moeilijkheden was z.i., dat de V.S. te maken hebben met 'n regering (Rusland), waarbij men niet er op kan vertrouwen, dat zij haar beloften houdt. Dulles heeft als zijn mening te ken nen gegeven, dat de ontwapenings besprekingen te Londen in een rusti ger sfeer worden gevoerd, doordat de Sowjet-Unie ditmaal minder op de openbare propaganda uit is. Een oud woonscheepje, gemeerd in duikbootneigingen. Door ouderdom de Eilandgracht te Amsterdam, kreeg was in de bodem een gat ontstaan, zo dat het scheepje langzaam vol water konden zich en het meubilair in veilig- liep. De bewoners, man vrouw en kind, heid stellen. Buitenlanders kunnen Indonesië niet verlaten In Djakarta is vernomen, dat de In donesische immigratiedienst gisteren het uitgeven van vergunningen aan vreemdelingen om Indonesië te verla ten, heeft gestaakt. De Bond heeft een contract met de N.C.R.V., waarin staat, dat er om de veertien dagen een bondskoor voor de microfoon zal zingen. De heer V. d. Munnik sprak er zijn teleurstelling over uit, dat deze overeenkomst zo slecht wordt nagekomen. ,Het bestuur zal over wegen, of verdere samenwerking met de N.C.R.V. "no'g wel zin heeft", aldus de secretaris. De vergadering besloot, de volgende jaarvergadering in Hoogeveen te hou den. In de middagbijeenkomst sprak de heer Herman de Wolff uit Rotterdam over „De toekomst van de Bond en het aandeel van de jeugd daarin". Proef met Amerikaans lange-afstandsprojectiel mislukt? In kringen van de Amerikaanse luchtmacht is vernomen, dat donder dag of vrijdag van de vorige week 'n tweede proefneming met het lange- afstandsprojectiel van het type „Thor", dat een actieradius heeft van onge veer 2400 km, is mislukt. Evenals bij de eerste proef in januari j.l. zou de raket slechts enkele meters de lucht in zijn gegaan. De proeven hadden plaats op de luchtbasis 'e Patrick in Floroda. Generaal Lauris Norstad, opper bevelhebber der NAVÓ-strijd- krachten in Europa, heeft dinsdag medegedeeld dat burger- en mili taire deskundigen op geneeskundig gebied op de vandaag te Parijs be ginnende medische NAVO-confe- rentie zullen spreken over de ont wikkelingen, die zich in een met kernwapens gevoerde oorlog kun nen voordoen. Lof voor Franse politiek in West-Afrika Twee Kamerleden, jhr. mr. M. van der Goes van Naters en mr. P. Blais- se, die kortgeleden een bezoek hebben gebracht aan Frans West-Afrika om de economische mogelijkheden en de ontwikkeling van de politieke autono mie te bestuderen, die als voorwaar den zijn gesteld voor het opnemen van deze gebieden in de voorgenomen Europese Economische Gemeenschap, hebben zich gisteren vol lof uitgespro ken over de Franse politiek. Mr. van der Goes van Naters ver klaarde voorts, dat er geweldige kans is voor Nederlandse aannemers op het gebied van aanleg van havens en we gen en de bouw van huizen en open bare gebouwen. De voorzitter van het presidium van de Opperste Sowjet, Voroshilov, wordt op 7 mei as. in Indonesië ver wacht. De Russische president zal tij dens zijn verblijf van negentien dagen bezoeken brengen aan Tava, Noord- Sumatra en Bali. JOHN H1DDENS ons dagelijks vervolgverhaal 19) Zij waarschuwt Pinke. Hij moet zor gen, dat hij eerlijk door het leven gaat! Pinke glimlacht maar wat. Eerlijk door het leven gaan!.... Hij doet zjjn best, maar voor de rest.... Als hij alle oneerlijkheden uit zijn le ven eens opsomdeLaat hij ze maar liever verzwijgen! Ook zijn gewoonte om stevig te drinken, als hij ver ge noeg van huis is! Hij heeft het er dan ook helemaal niet op begrepen dat Evert met hem mee gaat, als hij een keer naar Assen moet om een vleesblok af te leveren bij een slager. Maar het is nu eenmaal beloofd en Evert is er niet de jongen naar om zich te laten afschepen! Hij gaat dus mee, mee naar de verre won derstad. Hij vergaapt zich aan de geweldige gebouwen, die hij daar ziet! O, als hij later timmerman is! En als hij het dan nog eens zo ver brengen kon, dat hij zulke huizen bouwde! Volgend jaar! Dan zal hij in de leer gaan! Bij Piet Boor in Kiezekuil. Eerst komt nog de herfst, met bulderstor- men, die razen over hakhout en Hut- tcnberg en over hun eigen kleine dakSoms schudt het huisje van de stormkracht. Maar het zit hecht in elkaar! Hij weet het, want hij heeft het immers helpen bouwen? Gedoken in zijn bed beluistert hij het zware razen, de woeste stormloop en hij voelt de taaie weerstand van het huisje als aan zijn eigen lijf. Kom maar op! Onder de lamp zit zijn moeder te naaien. Hoe goed is haar gezicht! Zijn vader zwerft nog door de bos sen, op jacht naar wild, een rauw en verboden bedrijf, dat hèm niet lokt. Hij hout er niet van om een dier te doden. Hij is anders dan die Pinke. Zijn vader ging veel met dieren om en wat zachtaardig tegen het vee. Zijn vader!.... Ach, deze Pinke Vaan, tegen wie hij nu vader zegt, wat scharrelt hij raar door de tijd. Er zit geen lijn in en geen wil. Of hij ook niet liever stokkenmaker wordt, vraagt Pinke hem een keer. 't Is natuurlijk een grap. Stel je voor! Hij moet er niet aan denken, al heeft hij bewondering voor Pinke's rappt bekwaamheid. Ik maak dingen, zegt Pinke, om mee op te scheppen! En hij toont éen grote houten lepel... Maar vergeet vooral niet zijn stok ken: handstokken die een lust zijn voor het oog! Waar vind je ze zo, vraagt Pinke. Zó uitstekend afge werkt! Zo'n beste lus en zo'n onver slijtbaar handvat, beide van het beste leer. Bepaald jammer dat je tegen woordig niet meer hoort van struik rovers, want met zo'n stok sloeg je ze voor minstens vier en twintig uur bui ten westen! Wat denkt Evert? Evert knikt peinzend. Is die tijd van de struikrovers wel werkelijk voorbij? Wat moet hij denken van oom Wie eher? Is het werkelijk nodig, dat zij hier met elkaar in zo'n simpel huisje wonen?Kwam moeder niets meer toe? En waar bleef die gouden ket ting? Raadsels. Maar hij moet en zal er eenmaal achter komen! Hoe dat weet hij niet. Maar gebeuren zal het. HOOFDSTUK VI. Nu is het mei. Hij gaat! Zijn kle renkist wordt op de wagen van Jan Kamps gezet, die "naar de markt gaat in Kienekuil, zoals meerdere boeren uit het dorp. Uit een zijweg komen Lumina en haar vader gereden. Evert heeft al gehoord, dat zij enkele dagen naar haar grootvader gaat, die ook in Kienekuil woont. Hij steekt de hand op tegen haar en zwaait vervolgens nog even naar zijn moeder en Jantien, die wuivend voor hun huisje staan. Het geeft hem een voldaan gevoel, dat hij nu geld verdienen gaat, waarvoor hij nader hand een beter huis zal bouwen! Maar het zal nog wel even duren, want hij verdient het eerste jaar nog maar vijf-en-twintig gulden. De wulpen zeilen roepend rond de Huttenberg, kieviten tuimelen hun eigen vreugdetonen na en overal staan bloemen tussen het nieuwe gras. Eens heeft Jantien gevraagd, of het wel ergens op de wereld zo mooi zou zijn als hier, en hij betwijfelt het op deze dag. 't Dorp is met bloeiende bomen versierd en daar boven zweven luchtig witte wolkjes, als bloesemkruinen die de hemel ingedreven zijn. Ja, het is prachtig allemaal -«.maar hij is blij dat hij nu timmerman zal worüen! En even kijkt hij welvoldaan naar zijn kist, waarin zijn spullen zit ten; ook een stuk ham, dat moeder hem meegaf. Ook gaf zij hem een Bijbel mee, daar moest hij trouw in lezen en dat heeft hij haar beloofd. Pinke heeft de kist gemaakt en ver sierd met snijwerk. Jan Kamps wijst plagerig vooruit, naar Lumina, en zegt dat die beter van wagen verwisselen kon. „Zij is nogal op je gesteld, is 't niet?'' (Wordt vervolgd) WESTKAPELLE Brand. De Westkapelse brandweer moest op derde paasdag nog uitrukken, daar er brand was ontstaan aan de zuid kant van het bos. Men was het vuur spoedig meester. DE GRUYTER 870424 van samen 40 cent PUUR MELK MELK-MOKKA Geldig van 24 t/m 30 april 1957

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4