Krabbendijke haalde nieuwe burgemeester hartelijk in Achterstallige stortingen luistervergunningen taboe Rijkswaterstaat halveerde aantal strandhoofden Sfeervolle wedstrijden in Goes Kapitale landbouwsch nabij St. Annalanddoor vuur verwoest Berging Scania vordert langzaam Vrachtauto acht centimeter te breed voor B'weg HONDERDEN WAREN OP DE BEEN INTERESSANT DUEL TUSSEN TOGO EN ANIMO Installatiebijeenkomst droeg vreugdevol karakter Jubileumtoemooi van D.S.S. Bunkeropruiming kostte bijna 7 ton Zuidbevelandse scholieren hielden paasvoetbaldagen Organisatie tevreden Kantongerecht Middelburg Korfbalprogramma Donderdag 25 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 ENTHOUSIAST heeft de bevolking van Krabbendijke gistermiddag de nieuwe burgemeester, de heer L. Cnossen, gekomen van Neder- horst-den Berg ingehaald. Enthousiast en blij. Ja, de blijdschap over heerste gisteren in Krabbendijke. De vlaggen wapperden, een erepoort was opgericht en een ieder was op zijn paasbest. De vrouwen hadden de stofdoek een dagje laten rusten en de mannen hadden het werk in de boomgaard, op het land of op het kantoor eveneens in de steek ge laten. Honderden waren op de been om de optocht, met de muziek voorop, gade te slaan en om het burgemeestersechtpaar toe te juichen. En iedereen wilde een glimp opvangen. Ook tijdens de installatie-bij eenkomst werden over en weer hartelijke en vreugdevolle woorden gesproken. ter nog enkele opmerkingen over het Deltaplan. De ontwikkeling van het plan zal nauwlettend gevolgd moeten worden. Tot elke prijs dient een twee de ramp voorkomen te worden. Tot slot zei hij, dat de gemeente Krabbendijke blijk geeft vol tinte lend leven te zijn. „Met de wens en bede, dat God, van Wie wjj ons ons diep afhankelijk weten onze ar beid in deze gemeente zal willen ze genen, verklaar ik het ambt van burgemeester van deze gemeente te aanvaarden." Marjjke Bos en Ria Kok, resp. dochtertjes van de gemeente-secreta ris en de molenaar hebben de dag van hun leven meegemaakt. Zij mochten immers mevr. Cnossen bloemen aanbieden. En toen de bur gemeester met zijn echtgenote en familie gearriveerd was aan de grens der gemeente deden zij dit zeer par mantig. Met een charmante glimlach nam mevr. Cnossen de bloemen van de meisjes, die in Zeeuwse kleder dracht waren gestoken, in ontvangst. Tevoren had de heer A. Zuydweg gis voorzitter van het ontvangstcomité het burgemeestersechtpaar met enkele hartelijke woorden verwelkomd. „MEIBOOM" Toen ging het naar de „Meiboom", waar op de Havendijk de muziek- en sportverenigingen, evenals een groot aantal belangstellenden zich hadden opgesteld om in optocht naar zaal Ver- burg-te vertrekken. Daar had zich ook weer een grote chare verzameld om het burgemees- ersechtpaar uit de auto te zien stap pen en om het Wilhelmus aan te ho ren, gespeeld door de muziekvereni- ting „Concordia". Daarna defileerden e sportverenigingen en de kleuters, pp kleine versierde wagentjes gezeten, voor de nieuwe burgemeester. DE INSTALLATIE De met bloemen versierde zaal van de heer Verburg was geheel met ge nodigden gevuld toen de heer W. P. Gebraad, als loco-burgemeester de bij zondere raadsvergadering met een welkomstwoord opende. Alvorens hij zich tot burgemeester en mevr. Cnossen richtte bracht hij dank aan allen, die hem op enigerlei wijze hebben bijgestaan bij de uitoefe ning van het waarnemend burgemees tersambt. „Voor onze gemeente Krabben dijke is deze dag van grote beteke nis, evenals voor u, nu de leiding van het gemeentebestuur in andere handen overgaat", aldus de heer Ge braad tot burgemeester Cnossen. -Zeer vele vraagstukken vragen om een oplossing o.a.: huisvesting, uit breidingsplannen en een rusthuis voor bejaarden. „U wacht een mooi en schoon ambt, maa. ook een niet minder zware taak". Nadat hij de heer Cnossen de ambts keten had omgehangen overhandigde de heer Gebraad mevr. Cnossen een bloemenmand. DE BURGEMEESTER Burgemeester Cnossen kon in zijn rede uiteraard niet komen met posi tieve plannen. De eerste tijd wordt het een oriëntatie op al hetgeen er in de gemeente leeft, het leren kennen van de verhoudingen, het onderzoeken van mogelijkheden in verschillende rich tingen en het nader kennis maken met verschillende personen. Er moet zijn een geest van vertrouwen en de vaste wil tot oprechte samenwerking. Nadat hij zich tot verschillende in stanties had gewend vatte de heer Cnossen zijn taak als volgt samen: „Al les doen wat er tot kan bijdragen om het wonen en verblijven in deze ge meente zonder onderscheid van rang, stand of godsdienstige gezindte voor een ieder zo aangenaam mogelijk te maken, uiteraard met inachtneming van de van overheidswege daargestel- de voorschriften." Ook maakte de nieuwe burgemees- Korfbal De jubilerende korfbalclub DSS te Nieuwerkerk organiseerde een mas saal korfbaltoernooi, dat mede dank zij het gunstige weer uitstekend slaag de. De organisatie liet niets te wensen over en het uitgebreide programma kon dan ook vlot worden afgewerkt. Het vertoonde spel viel over het al gemeen mee en in de eerste klasse was het verloop zelfs sensationeel, omdat niet minder dan vier twaalftallen ge lijk eindigden. Door strafworpen moest toen worden beslist over de prijzen. Die Gouwe, dat een beste indruk maakte, ging met de eerste prijs naar huis. In de tweede klasse won Animo II uit Souburg al haar wedstrijden er in de derde klasse wisten de reserves van de organiserende vereniging beslag op de eerste prijs te leggen. De eindstan den waren: lste klass: I Die Qouwe 7 punten; 2. Burgh 7; 3. VIOS 7; 4. Zeemeeuwen 7; 5. DSS 6; 6. Unitas 5; 7. SVOWK 3; 2de klasse: 1. Animo II 10; 2. Storm vogels 8; 3 Zwaluwen 5; 4. Brouwers haven 4; 5. Mevo 2; 6. DES 1; 3de Klasse: 1. DSS II 8; 2. Burgh III 7; 3. Zeemeeuwen II 6; 4. Die Gouwe II 6; 8. Animo III 6; 6. VIOS II 5; 7. WIK 4. Na zijn rede voerden nog wethou der G. van Velzen, de herer: Th. Vo gelaar namens de raad en H. Bos na mens het gemeèntepersoneel het woord. SPREKERS Een lange rij van sprekers heeft het woord gevoerd. Wij noemen: A. Zuyd weg, namens de Oranjevereniging, dokter G. J. Noome, namens het Groe ne Kruis, W. P. Cnossen als vader en namens de familie; burgemeester Va der van Pijnacker; als zijn voorganger; H. Don, namens het gez. onderwijs personeel en bestuur chr. kleuter school; burgemeester A. C. Willem- sen van Yerseke, namens de collega's van Oost-Zuid-Beveland; de heer Baart, namens de Ned. Chr. Bond van Wasindustriëlen; burgemeester Andries sen van Ovezande, namens de ver. van B, en S.; de burgemeester van Neder- horst-Den Berg; ds. J. B. Bel, Geref. gemeente; S. G. Nooteboom, namens de veiling; dr. J. P. Roos, namens de wijkverpleging; I. J. Smallegange, na mens het Waterschap Krabbendijke en de landouwverèniging E.M.M.; maj. v. Ballegoyen de Jong, namens de Rijks politie; districtsopvolger de Jonge; ds. J. van Leeuwen, Herv. gemeente; H. Wolfert, namens dc Geref. kerk en afd. Zuid-Beveland van de C.B.T.B.; mej. Dominicus, namens de N.C.V.B.; J. Koster namens de brandweer en de zondagsschool; mevr. Wouterse na mens de Bond van Plattelandsvrou wen; M. L. Markusse, namens de mu ziekvereniging en de sportcommissie; G. van Velzen, namens de lagere en Uloschool der Geref. gemeente en J. Blok namens de korfbalvereniging en de ijsclub. Burgemeester Cnossen dankte de sprekers. Het feest ging intussen door. Jong en oud trok naar het sportveld waar veel te genieten was van allerlei spe len en gecostumeerd voetbal. De muziekvereniging zorgde voor de vrolijke noot, evenals des avonds. De burgemeester heeft ook nog een bezoek gebracht aan Oostdijk en des avonds was de bevolking in de elegenheid kennis te maken met de gelei burgi emeester en zijn echtgenote. Door tot nog toe onbekende reden, is woensdagmiddag omstreeks vijf uur brand uitgebroken in de zeer grote landbouwschuur op de Hoeve BUjen- daal, in de Mariapolder onder de ge meente Sint Annaland. In een mini mum van tijd stond de kapitale schuur in lichterlaaie en ging voor het groot ste gedeelte met de kostbare inven taris verloren. Het woonhuis kon wor den behouden. De brand werd ontdekt door de land bouwer B. Brooy'mans, die de hoeve bewoond. Door de vrij harde wind, viel er aan redden niet te denken. Het klei ne vuurtje werd spoedig een niet te stuiten vlammenzee. Een tweetal mest- koeien en een kalf (het overige vee stond niet meer op stal) konden nog bijtijds gered worden. Direct werd de brandweer gealar meerd, die binnen zeer korte tijd ter plaatse verscheen. De brandweermen sen hadden evenwel geen schijn van kans deze vuurzee te bedwingen. Al leen kon met inzet van alle krachten worden getracht het woonhuis te be houden. Na ruim een half uur was men zover gevorderd dat het woon gedeelte geen gevaar meer liep. Het had slechts geringe waterschade op gelopen. Van de grote schuur bleven alleen enkele geblakerde muren over. Ge deeltelijk waren deze echter ook ver- verloren. De gehele inventaris, w.o. een combine, enkele tractoren en dors machines werden door de vuurzee vol komen verwoest. De schade moet op tienduzenden guldens worden geschat. De heer Brooymans wa- tegen brand verzekerd. Het blussingswerk werd o.m. gade geslagen door burgemeester J. v. d. Bos en wethouder G. Goedegebeure. Het nablussingswerk heeft het groot ste gedeelte van de avond in beslag genomen. De berging van de Zweedse vracht boot „Scania", die op 21 januari in de buitenhaven van Vlissingen zonk, vor dert gestaag. Het bergingsbedrijf Van den Akker heeft in de afgelopen maanden het schip vrij weten te ma ken van de lading fosfaat die in zee werd gestort en is vandaag be gonnen met de definitieve werkzaam heden voor het lichten van deze uit 1921 daterende vrachtboot. Men zal het lichten bewerkstelligen door luchttanks, aangevuld met de krachten van een drijvende bok. Aan de zijden van het gezonken schip worden 3 pontons en 4 lucht tanks bevestigd. Iedere ponton heeft een hefvermogen van 80 ton en iedere luchttank van 175 ton. Totaal dus een hefvermogen van 940 ton wat wordt uitgebreid met de-plm. 100 ton hef vermogen, die de aanwezige drijvende bok kan opbrengen. Men zal eveneens lucht persen in de dubbele bodem van de „Scania" en dit alles totaal wordt voldoende geacht voor het lichten der 2213 brt. metende „Scania". Men verwacht, dat met het be vestigen der tanks en pontons en kele weken gemoeid zijn zodat de definitieve berging medio mei zal plaats vinden. Zaterdag 4 mei a.s. wordt de algemene vergadering van het Polder bestuur van Walcheren gehouden, waarin het verslag over 1956 zal worden vastgesteld. Dit verslag memoreert o.m. het aftreden van Mr. Dr. R. W. Graaf van Lynden als voorzitter, wegens het bereiken van de pensioen ge rechtigde leeftijd, nadat hij van 1926 als griffier en van 1948 als voor zitter met noeste ijver, buitengewone nauwgezetheid en grote plichts betrachting de Polder Walcheren had gediend. Om dezelfde reden trad als Raad af de heer A. P. Koster, die sinds 1922 de polder heeft ge diend. Wat de werkzaamheden van de pol der in 1956 aangaat ,is van belang, dat in september gereed kwam de ver sterking van het zuidoostelijk deel van de zeewering te Zoutelande, een werk van 735.000,waarop het Rijk 90% voorschot gaf. Vertraging De versterking van het noordooste lijk gedeelte kan pas aan de orde ko men, als 67 percelen in eigendom van de polder zijn. Met de eigenaren van 7 percelen kon daarover geen overeen stemming bereikt worden, zodat voor deze percelen, waarvan 1 aan de ge meente toebehoort, onteigening zal oeten worden aangevraagd. De moeilijkheden, gerezen bij de wij ziging van het uitbreidingsplan der gemeente hebben zeer vertragend ge- Onder enorme belangstelling en onder een stralende lentezon zijn eergisteren en gisteren de paasschoolvoetbalwedstrijden gehouden. Ruim tachtig wedstrijden zijn gespeeld, hetgeen het uiterste van organisatoren en scheidsrechter moet hebben gevergd. Maar het deed hen goed, dat al deze jeugdigen zo enthousiast en bovenal fair hebben gespeeld. Na afloop van de woensdag gespeelde wedstrijden reikte de heer T. Stok de bekers, medaille's, diploma's aan de aanvoerders van de eerste twee clubs in de vier poules uit. De uitslagen zjjn als volgt: Dinsdag gespeeld: Pr. Irene 1R.K. Goes 1 03; Chr. Nat. GoesKohn- stam 40; R.K. Goes 1Beatrix 1 10 Pr. Margriet 1—Chr. Nat. Goes 10; Beatrix 1Pr. Irene 1 11; Kohnstam Pr. Margriet 12; J. Ligthart 1V. d. Veen 01; R.K. Goes 2Beatrix 2 10; J. Ligthart 1Pr. Irene 1 4—0; Beatrix 2Margriet 2 00; V. d. Veen Pr. Irene 3—0; Margriet 2—R.K. Goes 2 1—0; R. K. Goes 1Margriet 1 10; V. d. VeenMargriet 3 40; Pr. Irene 3J. Ligthart 16; Hansweert O.L.S. Wemeldinge 10; Pr. Irene 3 Wilhelminadorp 01; HansweertBie- zelinge 01; WilhelminadorpJ. Ligt hart 2 01; O.L.S. WemeldingeBie- zelinge 11; Chr. school Wemeldinge Schore 11; KwadendammeKloetin- ge 20; Chr. school Wemeldinge Heinkenszand 00; Kwadendamme Kapelle 10; SchoreHeinkenszand ER VERSCHEEN woensdagmorgen een verontwaardigd waterbouw kundige voor de kantonrechter (plv.) te Middelburg, mr. J. W. E. Crommelin. En er ontspon zich 'n interessant debat tussen verdachte, J. C. H. H. uit Goes en de getuige-controleur van de P.T.T. Want Hi had, „zonder in het bezit te zijn van een geldige luistervergunning, een radio in zijn bezit gehad", zoals dat heet en hij had van de capa citeiten van het toestel nog genoten ook. H. was verontwaardigd, want: „ik stortte dit altijd op de giro". „U moet daar toch zo'n kaart voor hebben?" vroeg de kantonrechter. „Ik heb er nooit zo'n kaart voor gehad." Controleur: „De kaart wordt na de storting toegestuurd". Verdachte: „Als ze mij geen kaart toesturen, kan ik 'em niet bij m'n toe stel hangen." Controleur: „De heer H. stortte al tijd, die daarvoor aangegeven is", kaart. Er zijn twee waarschuwingen verstuurd. Daar is niet op gereageerd". „U hebt Uw zaak niet regelmatig behartigd", concludeerde de kanton rechter. Verdachte (morrend): „De contro leur kwam niet bij afspraak. Voor die tijd was ik in het buitenland". „Duidelijke correctie" Kantonrechter: „U moet in de eerste plaats voldoen aan de voorschriften. U moet de luistergelden voldoen op de tijd, die daa rvoor aangegeven is". De officier van justitie, mr. T. Le- bret nam vervolgens het woord. „H. heeft eindeloos de luistervergunning- zaken niet in orde gehad", zei hij, „een duidelijke correctie is hier op zijn plaats." De vordering van de officier bedroeg derhalve f 12 subs. 3 d„ waarop de kantonrechter nog een korting van twee gulden ver leende. De landbouwer M. J. R. uit Kruinin- gen beschikte over een vuurwapen, terwijl zijn wapenvergunning niet meer geldig was. Hij had het wapen moeten inleveren. Weshalve het in beslag werd genomen. Hij dacht er niet aan (het was nov. '56) want hij zat juist druk in de „peeën". Vroeger bezat R. wel een wapenvergunning en een jachtakte, maar de omstandighe den wijzigden zich en er was geen reden meer tot afgifte van nieuwe vergunninkjes. De officier vorderde verbeurdver klaring van het jachtgeweer en een boete van f25.subs. 5 d. voor het „in het bezit hebben". De kantonrechter heeft deze zaak Zodra R. weer in het bezit van een machtiging wordt gesteld, zal er aanleiding zijn, het geweer aan de eigenaar te rug te geven. Een los werkman uit Middelburg, E. R., werd op 2 maart j.l. op de Nw. Vlissingseweg in kennelijke staat aan getroffen. Sedert de vorige, soortge lijke overtreding en deze lag nog geen jaar. vroeg de kanton- „Hoe zit dat R.? rechter. „Dat is waar, meneer." „Dat is niet zo prettig hè, hoe komt dat?" „Het gaat een tijd goed, maar dan. Toch gaat het de laatste tijd goed met R. en daarom wilde de officier 't voor de laatste keer met een boete af doen, f40.subs. 8 d. Na de belofte van R„ dat het niet meer zal voorko men, wilde de kantonrechter met ge noegen conform vonnissen. Geen richting Een koopman uit Goes, M. P., had op 1 maart j.l. te 's-Heerenhoek, toen hij met zijn bestelauto linksaf sloeg, „het voornemen hiertoe niet tijdig en duidelijk genoeg zichtbaar gemaakt", kortom, de man had geen richting aangegeven. De kantonrechter zag in een vi sioen de potten en pannen en het verdere assortiment huishoudelijke artikelen, dat de koopman in deze bestelauto vervoerd, na de aanrij ding al over de rijweg tollen. Ge lukkig is het zover niet gekomen; 't bleef bij dit visioen, waarvoor ver dachte drie rijksdaalders moest neertellen. De officier had een tien tje geëist. De vrachtrijder L. P. R. uit Dom burg reed met zijn voertuig onder Kou- dekerke over een B-weg. Hierop wer den voertuigen toegestaan tot een breedte van 2.20 meter. Met de lading mee nu, was de wagen van R. precies 2.28 cm. breed. R. wist, dat hij een overtreding be ging, maar hij moest met een spoed- zending schelpen naar het waterwin gebied van Vlissingen. Had hij de for meel juiste weg genomen, dan had hij vier kilometer moeten omrijden. „Toch was het niet de kortste weg, want hij leidt door deze zaal", meende de kantonrechter, die echter oog had voor de omstandigheden en op de eis van de officier, tien gulden, nog een rijksdaalder liet vallen. 00; KloetingeKapelle 01; J. Ligt hart 2Biezelinge 04; Heinkenszand Kwadendamme 01;„ABS Rood Chr. Ulo 3 3—0; R.K. Ulo 4—Goese Ly- ceu 4 03; Chr. Ulo 3Dusseldorp 6 21; R.K. Ulo 4Chr. Lyceum 4 02; ABS RoodDusseldorp 6 80; Goese Lyceum 4 Chr. Lyceum 4 20; ABS RoodYerseke I 10; ABS Rood Chr. Ulo Goes 2 1—0; Yerseke 2—R.K. HBS 4 1—3; R.K. HBS 2—Yerseke 1 10; Yerseke 2Kruiningen 11; RK HBS 2—Chr. Ulo Goes 4—0; RK HBS 4Kruiningen 11; ABS RoodR.K. HBS 2 00; Yerseke 1Chr. Ulo Goes 2 0—0. Woensdag gespeeld: ABS BlauwDus seldorp 5 71; Goese Lyceum 3Chr. Lyceum 3 11; ABS BlauwR.K. Ulo 3 00; WissekerkeGoese Lyceum 3 1—3; Dusseldorp 5R.K. Ulo 3 01; WissekerkeChr. Lyceum 3 10; ABS RoodGoese Lyceum 4 12; R.K. H uinoo^T asaoo ij—0 Mneig ggyt SH 3R.K. HBS 1—0; R.K. Goes 1—V. d. Veen 20; Goese Lyceum 4ABS BI. 10; BiezelingeKwadendamme 10; Goese Lyceum 4Goese Lyceum 3 0 5; R.K. GoesBiezelinge 00; (straf schoppen 32 beslist); Dusseldorp 3 R.K. Ulo 1 0—3; R.K. HBS 3—Dussel dorp 4 00; R.K. Ulo 1Kortgene 2 0; R.K. HBS—R.K. Ulo 2 0—0; Dussel dorp 3Kortgene 09; Goese Lyceum 2Kruiningen 1 1—1; Dusseldorp 4 R.K Ulo 2 42; Chr. Lyceum 2Krui ningen 1 1—1; R.K. HBS 2—R.K. Ulo 1 11: Goese Lyceum 2Dusseldorp 2 10; R.K. HBS 2Goese Lyceum 2 20; ABS BlauwChr. Ulo 1 01; Goese Lyceum 2Chr. Lyceum 2 30; ABS BlauwDusseldorp 2 03; Goese Lyceum 1ABS 1 20; Chr. Ulo 1 Dusseldorp 2 00; Dusseldorp 1Goe- HBS 1 11; Chr. Lyceum 1ABS 1 0 se Lyceum 1 01; Chr. Lyceum "1R.K 0; Dusseldorp 1—R.K. HBS 1 1—1; Goese Lyceum 1Chr. Lyceum 1 40; R.K. HBS 1—ABS 1 1—0; Dusseldorp 1 werkt op de mogelijkheden voor de ei genaren der betrokken onteigende per celen, om op korte termijn tot her bouw over te gaan. Dientengevolge zal het niet mogelijk zijn, reeds tot uit voering van het noordwestelijk deel van de voorgenomen versterking van de zeewering over te gaan. Naar het zich laat aanzien, zal hiermede eerst in het voor'jaar van 1958 kunnen worden begonnen. Van het werk voor de versterking van de Westkapelse zeedijk, een werk van 700 000,—, is thans de helft ge reed. Het plan voor de aanleg van een zanddam als hoogwaterkering voor het waterwingebied der gemeente Middel burg achter Oostkapelle zal zodanig worden omgewerkt, dat het zal passen in het werk voor het Deltaplan. In de verlenging van de Kestkapelse zeedijk richting Domburg zal van Rijkswege voorlopig bij wijze van voorschot 90% worden bijgedragen. Gehalveerde hoofden Voor de verdediging van het kust- vak Westkapelle-Vrouwenpolder was op de begroting 1956 1% miljoen uitge trokken voor de bouw van 6 strand hoofden tussen Westkapelle en Dom burg. Eenzelfde bedrag was bestemd voor de bouw van 6 strandhoofden voor Oostkapelle, aansluitend aan de 5, welke in 1955-1956 gebouwd zijn. Da hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat bleek evenwel de voorkeur te geven aan strandhoofden om de 400 en niet om de 200 meter, terwijl het Rijk slechts bereid was voor 1955 in da financiering van 5 hoofden bij te dra gen. Ook mochten aan de hoofden geen zgn. „staarten" geconstrueerd worden (voor de bijdrage van de 5 vroeger gebouwde hoofden moeten da kosten van de straart" worden afge trokken). In het verslag wordt die betreurd, omdat hoofden om de 200 meter op dit sterk aangevallen kustvak noodzakelijk worden geacht, terwijl de staarten" nodig zijn, om te voorkomen, dat het strand zal afnemen. Het Rijk heeft zich echter bereid verklaard, alsnog bty te dragen, als de aanleg van meer hoofden noodzakelijk mocht blijken. Een definitief plan tat versterking en verhoging van de zeedijk van de Zuid waterkering kan binnenkort tegemoet worden gezien. Voor Domburg is binnenkort te ver wachten een bouwverbod voor een be paalde strook langs de zeewering. Het herstel van de „zwakke plaat sen" heeft totdusver ruim l'/z miljoen gekost, waarvan 164.000,voor reke ning van de poider. Voor de strand hoofden Is uitgegeven bijna 2 miljoen gulden, waarvan voor rekening van de polder ruim j/2 miljoen. De kosten van het opruimen van bunkers en andere militaire werken uit de oorlogstijd hebben ruim 680.000,bedragen, waarvan vooralsnog ruim 210.000 voor rekening van de polder kwam. De vaste schuldenlast van de polder beliep op 1 januari 1957,ruim 3)4 mil joen (ruim 150.000 meer dan vorig jaar), de vlottende schuld f l'/b milj. en het debetsaldo bij de bank ruim 3V4 ton. —Chr. Lyceum 1 30; Goese Lyceum 1—R.K. HBS 1 0—1; Dusseldorp 1— ABS 1 2—0. De winnaars in de verschillende pou les zijn: in poule A: R.K. Goes (2e Bie zelinge); poule B: Goese Lyceum 3 (2e Goese Lyceum 4); poule C: R.K. HBS Z (2e Goese Lyceum 2)poule D: Goe se Lyceum 1 (2e R.K. HBS l)t Voor de a.s. zaterdag is weer een flink Korfbalprogramma samenge steld met enkele ontmoetingen waarvan wij het resultaat met span ning tegemoet zien. In de eerste klasse gaat Animo 1 te Goes op bezoek bij TOGO 1. Gezien de magere resultaten van TOGO tot op heden zou het ons niet verwonderen indien Animo met de halve winst ging strij ken. Het is echter de vraag of Animo 1 a.s. volledig in het veld zal komen. Olympia 1 krijgt Swift 2 op bezoek. Wij houden het hier op Swift 2. deling liggen. In 3b gaat Dos 55 bij Swift 6 zijn derde nederlaag tegemoet en moet Ondo op bezoek bij VZOD. VZOD zal echter heel goed van huis moeten komen om enige kans op winst te maken. Ondo zal er wel voor zorgen om na de nederlaag van j.l. zaterdag niet verder af te zakken. In 3c haalt VOpO 2 ongetwijfeld beide punten weg bij Elto 2 en zal Dios weinig ple zier beleven van het reisje naar Kort gene. S.S.S. moet een royale zege kun nen behalen. In 3d ontmoeten VOTO en KCS el kaar. Een wedstrijd tussen twee be trekkelijk nog nieuwe clubs. De meer dere routine van VOTO kan hierbij de doorslag geven. In 2a moet Zuidwesters bij Vitesse 1 bewijzbn dat de winst behaald in de eerste wedstrijd geen uitschieter was. Toch zullen de punten wel op Wol- phaartsdijk blijven. Tjoba 2 krijgt Swift 3 op bezoek. 'Een fikse nederlaag ligt hier voor Tjoba 2 wel in het ver schiet. Vios 2 gaat op bezoek bij TOP 1 waar het ongetwijfeld op een warme ontvangst kan rekenen. Winst zit er voor Vios 2 dan ook niet in% Klasse 2b In 2b worden er niet minder dan vier wedstrijden gespeeld. Scampolo 2 ontvangt Vopo 1 en gaat daarbij een zekere nederlaag tegemoet. Een zeer spannend duel kan hier de wedstrijd "Zeelandia 1Luctor 1 worden. Beide clubs wonnen tot nu al hun wedstrij den. Wij tippen hier Zeelandia 1. De poel 2Togo 2 betekent mogelijk de eerste winst voor Togo 2, terwijl Vol harding 2 zich tegen Elto 1 geen illus- sies behoeft te maken. In 3 a ontmoeten Atlas en Stormvo gels elkaar. De uitslag van deze wed strijd zal niet ver van een puntenver- Adspiranten Voor de adspiranten is het volgende programma vastgesteld: aOlympiaSwift b, Swift aAnimo a; b. VedoaSwift Vlug; BKCAnimo b; c. Animo dSwift Lenig; Swift Rap Swift Vlot (wordt gespeeld op 7-5); d. TogoZeelandia, Vios aLuctor a; Blauw Wit Tjoba; e. Volharding b Luctor b; Elto aDe Poel.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2