C.J.M.V.-TOOGDAG TE RONSE Zeeuwse Gereformeerde jeugd in Middelburg bijeen Bewust leven in veranderde wereld Christenjongeren hebben een antwoord op de vragen over de toekomst" Warm.... Youth for Christ-weekend te Hedenesse „Kerk gaan zien als een moeder" Wat doet de Kerk voor mij - wat doe ik voor de Kerk Toeristenstroom trok gisteren over Zeeuwse wegen Geref. jeugd (art. 31) kreeg „fes" over de welvaart Uren wachten in Breskens Als steken en scheuten D het leven vergallen De zeer goede tijd Rede van ds. Boessenkool Stijlvol programma Gevaarlijk spel met oorlogstuig Veren konden het niet aan Dinsdag 23 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 (Van onzè speciale verslaggever) NIET MINDER DAN 800 ZEEUWSE jongeren hebben samen met 400 Brabanders en Belgen op Tweede Paasdag een onvergetelijke dag gehad in Ronse, de hoofdstad van de Vlaamse Ardennen, waar het CJMV in Zeeland samen met het CJMV in Noord-Brabant en de Vlaamse Bond van het Belgische CJMV hun bondsdag hielden. Bijzonder goed geslaagd is deze dag. Het prachtige weer, het goede programma en de schitterende omgeving maakten deze dag voor al len die naar Ronse gingen tot een onvergetelijke. Een dag met vele hoogtepunten en het is moeilijk te zeggen wat nu wel het meeste indruk heeft gemaakt. Er was een bezielende Paastoespraak van Prof. Dr. Bronkhorst uit Brussel. Er was die machtige mars van 1200 jonge mensen met pijper korpsen door de glooiende straten van Ronse. Er was die indrukwek kende slotsamenkomst op de Grote Markt, toen daar honderden jonge mensen stonden, terwijl de stadsbeiaardier speelde „Een vaste burght is onze God" en Ds. Beukenhorst uit Ronse in het Frans vertelde van de opgestane Heer. Met 19 autobussen vertrokken de Zeeu wen in de vroege morgen van Tweede faasdag vanaf Perkpolder, Terneuzen en reskens naar deze Belgische stad, dicht bU de Franse grens. Om kwart over vijf waren de deelne- fiers uit Schouwen en Duiveland al uit ierikzee vertrokken. Christus Victor Ds. R. Couvreur uit Aalst, de voorzitter van de Vlaamse afdeling van het Belgi sche CJMV was onuitsprekelijk blij met d ze dag. Hij had de leiding in de morgen- vergadering, welke werd gehouden in de stadszaal waar juist plaats was voor 1200 personen. Begonnen werd met een wijdingsdienst. Welke werd geleid door Prof. Dr. Bronk horst uit Brussel. „Christus Victor" was het onderwerp van zijn toespraak en in een vurig en be itelend betoog sprak hij over de beteke nis van Pasen. „Jullie zijn opstandingskinderen en dat geeft ware levenskracht" zei ds. Couvreur In zijn openingswoord waarin hij o.m. welkom heette de afgevaardigde van het schepencollege van Ronse. Het morgenprogramma bestond uit sa menzang o.l.v. de districtssecretaris voor Zeeland, de heer Jac. Sinke. Mej. Rosette de Zitter uit Ronse gaf een planorecital waarbij zij speelde Sonate ho. 3 in C groot, le deel van Ludwig van Beethoven en Etude de Concert „Gnomen- reigen" van Frans Liszt. Het was dood stil in de overvolle zaal toen zij speelde. Mevr. M. Riemens-de Fouw uit Ter- neuzen zong daarna enkele liederen. „Wij hebben een toekomst" „We hebben een toekomst" was het bondsonderwerp dat werd behandeld door ds. J. Kwast uit Vlissingen. Spreker begon daarbij met te vertellen hoe veel mensen, ook veel jonge mensen, bang zijn van de ontwikkeling van deze tijd. Dat is niets nieuws want dat was honderd jaar gele den precies eender. Nu is men bang voor de ontwikkeling van de kernenergie, welke zo vol vragen is. „Maar Christenjongeren hebben een antwoord op deze vragen over de toe komst" zei ds. Kwast. Dat antwoord is Jezus Christus zelf. Met nadruk vroeg hij de jonge mensen om hierin te geloven en als dit gebeurt dan behoeft er ook geen angst te zijn voor de toekomst. Sprekend over de ontwikkeling van de kernenergie zeide ds. Kwast dat dit tot een grote zegen kan worden voor de mens heid, maar evengoed tot een totale ver nietiging kan leiden. „Wat er van wor den zal, hangt mede van jullie af", aldus spreker. Vervolgens wees hij er op hoe men in een wereld leeft, welke volkomen aan het veranderen is en daarom vroeg hij de jonge mensen ook om bewust te leven. In deze veranderende wereld zal er hoe langer hoe meer vrije tijd komen en ds. Kwast vroeg de jonge mensen om te leren die vrije tijd goed te gebruiken. Ontspanning De middagbijeenkomst had een gezellig ontspanningsprogramma. De heer C. Leu- nis uit Terneuzen, voorzitter van het CJ MV in Zeeland, had de leiding. Begonnen werd met pittige muziek van het pijpercorps „Irene" uit Terneuzen. Onder leiding van de districtssecretaris Sinke werden vrolijke liederen gezongen en was er het optreden van een goochelaar. Bijzonder goed was ook de Vlaamse ver telling van de heer J. de Neys en tenslot te werd door de CJMV uit Westkapelle op verdienstelijke wijze opgevoerd het hu moristische spel „Klaas Konijn, in huiden en vellen". Afscheid In de middagbijeenkomst werd ook af scheid genomen van de penningmeester v«n het CJMV in Zeeland de heer C. J. de Jonge uit Yerseke welke Zeeland gaat verlaten in verband met zijn benoeming tot directeur van het Kerkelijk Bureau in Arnhem. De heer Leunis bracht hem dank voor het zeer vele werk dat hij deed voor het Ingezonden mededeling (adv.) «3 geen raad meer weet van de tergende pjjn, jrengt Kruschen Salta uitkomst De kleine dagelijkse dosis Kruschen maakt korte metten met Uw rheuma- tiek. Zes minerale zouten, wetenschap pelijk samengesteld, spannen in Kru schen samen om Uw bloedzuiverende organen krachtig te stimuleren. Met verjongde energie doen die dan hun heilzaam, bloedzuiverend werk. On zuiverheden kunnen zich niet opnieuw ophopen en vastzetten in de gewrich ten. Zo wordt U binnen korte tijd be vrijd van de pijnen die Uw humeur vergallen en Uw gestel slopen. CJMV In provinciaal en landelijk ver band. Namens de P.C. Zeeland werd hem een ets aangeboden. Mevr. de Jonge kreeg een sierschemerlampje. Daarna werd de nieuwe penningmees ter de heer D. Waverijn te Terneuzen aan de vergadering voorgesteld. Op mars Daarna was er de mars door Ronse. Een machtig gezicht was het om door die sterk glooiende straten van deze stad die 1209 jonge mensen te zien marcheren achter VIER JONGE ZUID-BEVE- LANDSE boeren in de oude kle derdracht van deze streek hadden maandag wel bijzonder veel be kijks in Ronse. Zij stonden er best op, deze twee delen van de CJMV in Kapelle en twee van de CJMV in Biezelinge welke zich voor de ze gelegenheid eens in de oude boerenklederdracht hadden gestoken. Ze hebben dan ook wel plezier gehad van deze verkleedpartij, al was het enkel maar dat zij vertel den nog nimmer zoveel getranspi reerd te hebben als deze dag. Ze waren dan ook uitstekend inge pakt en de boerenkleding van Zd. Beveland is nu eenmaal best te gen de koude. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiii de pijpercorpsen „Irene" uit Terneuzen en „Jonge Kracht" uit Kapelle-Biezelinge Fier wapperden de vele afdelingsvlag- gen. Het CJMV liet zich wei van een heel goede zijde zien. De mars eindigde op de Grote Markt waar tenslotte duizenden ouderen en jon geren luisterden naar de toespraak in het Frans van de predikant van Ronse, ds. Beukenhorst. Deze sprak over de weg die ieder mens in het leven heeft af te leggen. De weg behoeft echter niet al leen afgelegd te worden want Christus gaat mee, aldus ds. Beukenhorst, die eindigde met er op te wijzen dat het elke dag Pasen is voor wie gelooft in Jezus Christus. Daarna sprak de heer K. Kuy- per uit Eindhoven, voorzitter van de P.C. Noord Brabant en vice-voorzitter van het CJMV een slotwoord, waarna allen samen zongen het eindlied „Zegen ons, al goede, Neem ons in Uw hoede, en verhef Uw aangezicht over ons en geef ons licht". Met een rondrit door de schitterende omgeving van Ronse werd deze bijzonder goede Zeeuws-Belgische CJMV-toogdag besloten. ARNEMUIDEN N.C.V.B. Onder leiding van zr. Van Donk hield de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. vrouwenbond haar maan delijkse vergadering. Deze avond werd beelgd als Paasavond en werd ver zorgd door eigen leden. Een inleiding over de paasgeschiedenis, een paasver- haal, een zangkoortje en een declama- torium zorgden voor een welgeslaagde avond. OUDELANDE Zwaluw. Vrijdagmiddag om 11 uur werd door enkele landmeters der her- verkavelingsdienst in de buurt van het veilinggebouw een zwaluw aangetrof fen. Dit is voor Zuid-Beveland de eer ste melding. WISSENKERKE Sportdag. De jaarlijkse sportdag, die op 2 3april a.s. te Wissekerke zou wor den gehouden, is, naar ons werd mede gedeeld, uitgesteld tot 30 april. vHij moet als Koning heersen De Zeeuwse „Jeugd voor Christus" had midden in het uitgestrekte Zeeuwsvlaamse polderlandschap een weekend te Hedenesse belegd. Het was niet alleen ontspanning, waarom de ruim 40 jongelui bijeen kwamen. De massale of individuele bezinning op het onderwerp: „Hij moet als Koning heersen", was het hoofddoel van de meeting. Wika Wasterval, de sympathieke directeur van het kamp Hedenesse, een verzameling witte gebouwen met daartussen uitgestrekte gazons, leid de zondagochtend een dienst met als onderwerp: „En God zag, dat het zeer goed was." De aarde was zeer goed, toen God de aarde schiep, maar met de val van Adam veranderde dat. Het lijkt, alsof een dikke mist over de wereld geval len is, aldus de wika. Het beeld van thans is: overal kapotte verbindingen met de Heiland. Maar met het streven en de opstanding van Christus heeft Hij tegelijk de sluier, die alles bedekt, opengescheurd. In feite is de zonde al overwonnen en vernietigd. Wanneer Prov. bondsdag te Hoek De (vrijgemaakte) gereformeer de jeugd trok dit jaar naar Hoek, waar de provinciale bondsdag ge houden werd. Des morgens kwa men de afgevaardigden van de jongelings- en meisjesbond afzon derlijk bijeen. In de middaguren hebben de jongelui met aandacht geluisterd naar Ds. W. Boessenkool uit Capelle aan de IJssel.Hij refe reerde over het onderwerp: „Waar zoeken wij onze welvaart?" De predikant begon met de vraag te stellen: „Wat is welvaart?" In de tegenwoordige tijd zegt men: Het is het maken van winst. Gaat het in een bedrijf goed, dan moet ook de werk nemer daarin delen. De socialist zegt: Kapitaal en ar beid zijn factoren van gelijke bete kenis. De Bijbel zegt echter dat de mens naar Gods beeld geschapen is. En de gemeenschap der kinderen Gods wordt in beginsel weer in staat gesteld om zijn ambtsdienst in vrijheid te verrichten. De socialist zegt: het gaat om din gen, die we tastbaar kunnen hebben en genieten. Men zoekt de belangen van de masa. De massa moet niet vra gen: Wat vind ik fijn, of hoe zegt mijn overtuiging het; maar het gaat om de gemeenschap. Zo komt de dwang naar gemeenschap. GEMEENSCHAP Tegenwoordig wil men, dat de staat in allerlei dingen zeggenschap krijgt: dat er een stel kopstukken komt om uit te maken wat goed en kwaad is. En dan moet de kerk zich daarbij aanpassen. Zo brengt het so cialisme zijn welvaart. Maar wat zegt de Bijbel van wel vaart. Het woord „vrede" In de Schrift duidt de echte welvaart aan: de ver houding tot God en de naaste. Vrede is niet dat de staat omgekeerd wordt, maar dat het hart der mensen omge keerd wordt. Dan worden de verhoudingen weer goed. Dit is de waarachtige welvaart. Vrede, welvaart, moet antwoord geven op de vraag: is de verhouding tot God en mijn naaste in orde. Hierin ligt ook opgesloten de stoffelijke HOEWEL Ds. G. Meynen (Utrecht) in zijn betoog op de Paastoogdag van Zeeland's Gereformeerde Jeugd Tweede Paasdag in de Noor- derkerk te Middelburg heeft gesproken over de moeilijkheden van de jeugd en de Kerk en hierbij aanstipte, dat de Kerk de greep op de jeugd kwijtraakt, hebben de Zeeuwse M.V.'s en J.V.'s dit enigermate weerlegd door voor deze toogdag grote belangstelling te tonen: de op komst was bijzonder goed! Ds. Meynen sprak in de gezamenlijke middagbijeenkomst over het onderwerp „Wat doet de Kerk voor mij en wat doe ik voor de Kerk", 's Morgens vergaderden M.V.'s en J.V.'s apart. De afdeling Zeeland van de Bond van meisjesverenigingen op Geref. Grondslag in de Schouwburg en de afdeling Zeeland van de Ned. Bond van jongelings verenigingen op Geref. Grondslag in de bovenzaal van de sociëteit „De Vergenoeging". Na de middagbijeenkomst zijn Zeelands Gere formeerde jongeren nog een keer samengekomen in de Noorderkerk, om daar 's avonds een bijeenkomst van gepaste en voortreffelijke ont spanning mee te maken. Het programma van deze avond werd ver zorgd door het gezelschap Peter Ruijff uit Drodrecht. Ds. Meynen besprak in zijn boeiend betoog de aanvallen, die er op de Kerk worden gedaan, zowel van bui tenaf als van binnenuit. Hij wilde daarom stellen, dat de Kerk ons een moeder is, die ons bewaart en be schermt. De Kei-k vergeet ons niet, waar we ook zijn, waarheen we ook trekken. Dat de Kerk onze moeder is, kunnen wij niet genoeg waarderen. Door Woord en Sacrament werkt zij het gehele leven door. Moeder is er bij, als we trouwen, als we ziek zijn en bij het sterfbed. Als we denken, dat we vergeten worden, zorgt de Kerk ook. Ds. Meynen vroeg de jeugd, dat al les toch niet te vergeten. Als we de Kerk wat meer als moeder zien, dan gaan we vanzelf wat voor haar doen. Vanzelfsprekend wordt de jeugdver eniging regelmatig bezocht. Het elkaar vinden in het geloof, noemde ds. Mey nen- uitermate belangrijk. Maar er is nog meer te doen. De Kerk vraagt ook: meeleven. Ds. Mey nen vroeg dit meeleven te tonen, zelfs bij het verkiezen van ambtsdragers. Er zijn veel manieren om iets van dit meeleven te laten blijken. Voor moe der is er immers altijd wel wat te doen standing was: vrede zij ulieden. Door veel nood (Joh. 6 vers 33) moeten wij naar de vrede toegaan, vertrouwend op Hem, Die het ook zal doen. HUISHOUDELIJKE ZAKEN In de afzonderlijk gehouden bijeen komst van de meisjes, die onder lei ding stond van mej. S. Scheele uit Axel heeft mej. N. Brakman, eveneens uit Axel een inleiding gehouden over het Gebed. Uit de besprekingen van de verga deringen der jongens bleek, dat het aantal aangesloten verenigingen in het afgelopen jaar geen wijzigingen on derging. Deze vergadering werd ge leid door de heer T. Staal uit Axel, die ook de middagsamenkomst presi deerde. De predikant riep op, regelmatig de Bijbel te lezen en te bidden voor de Kerk, die het b.v. achter het ijzeren gordijn zo moeilijk heeft. Reeds eerder had de predikant gewezen op de grote rijkdom, die er schuilt in het, zoals op deze toogdag, in-vrijheid-bijeenkomen. In Hongarije, in Siberië, is er geen sprake van vrijheid. Ds. Meynen be sloot: Het is Pasen geweest, Jezus is weer opgestaan. Bij het graf van Je zus en bij het kruis zien we wat Hij voor ons deed. Daarom wilde de predi kant de vraag stellen: wat doen wij? De leiding van deze middagbijeen komst was in handen van de Zeeuwse M.V.-presidente, mej. F. A. Groot Nib- belink (Kamperland), de sluiting werd verricht door de heer Jan Bal kenende (Kapelle), de J.V.-voorzitter, Mej. Groot Nibbelink presideerde uiteraard ook de morgenvergadering van de meisjes, waarin o.a. declamatie viel te beluisteren van mej. W. de Bruine. Er werd afscheid genomen van mej. Saar Hillebrand (St. Laurens), die de Zeeuwse M.V.'s jarenlang dien de als tweede secretaresse. Aan het einde van de vergadering werd haar een fraai schilderij aangeboden. Mej. Tini Faas hield onder het mot to: „De puntjes op de i" een bespre king over de praktische zaken in het verenigingsleven. Vermeld zij nog, dat de samenzang voor deze gelegenheid onder leiding stond van mej. Saar Hil lebrand, dat mej. Netta Contant de vergadering sloot en dat de dames Mien van Vlaanderen uit Koudekerke en Nel de Klerk uit Middelburg in het bestuur werden gekozen. In de morgenbijeenkomst van de .mannen", hield voorzitter Balkenen de een openingstoespraak met als ti tel: „Met Pasen 6 toeslag", waar mee hij doelde op de geringe terug gang van het ledental, een verschijn sel dat spijtig genoeg ook voor de M. V.'s moet worden aangetekend. TROUW De heer Balkenende riep alle ver enigingen op, trouw verder te gaan. In de verenigingen is evenwel sprake van grote activiteiten, zoals kaderwerk en ringverband, hetgeen weer bleek uit het jaarverslag van de secretaris, de heer P. Boon jr. uit St. Laurens. In 1957 zal wederom een aantal kader- bijeenkomsten worden gehouden en zo mogelijk ook een „appèl" met de voor zitters van de verenigingen. Bij de bestuursverkiezingen werd de heer Balkenende als voorzitter herko zen. In de vacature van de heer M. Timmerman (Zierikzee) werd de heer W. de Jager (Kapelle-Biezelinge) ge kozen. Jezus komt zullen wij ons spel, dat wij afgebroken hebben in het paradijs, weer kunnen hervatten. Dan is de tijd aangebroken, waarbij het weer zeer goed zal zijn. De troost, die van deze woorden uit ging, heeft deze bijeenkomst geheel beïnvloed, evenals de opbeurende woorden van „Oom Dik", de heer E. van Katwijk, die de verschillende Bij belbesprekingen met voorvallen uit zijn leven tot een voor ieder persoon lijk iets maakte. De stille tijd. Een be- bezinning op verschillende Bijbeltek sten, gaf ieder de kans zijn persoonlij ke geloofsovertuiging uit te spreken en sterkten hen, die Jezus reeds had den leren kennen. Blijdschap Maar wat een belevenis moet het ge weest zijn voor hen, die tot de over tuiging kwamen, dat Christus ook voor hen is gestorven. Dat Hij ook voor hen zijn bloed heeft geplengd om hun zonden af te wassen. Blijdschap sprak van alle ge zichten. Die blijdschap, die God in zijn Woord aan ieder Christen voorschrijft. Het weekend te Hedenesse is voor bij, althans het verblijf daar. Maar da herinnering en vooral de persoonlijke bespreking van het gehoorde leeft voort. Dat was ook de bedoeling van weekendleider Huib Mojet: „Gods woord levende te houden" Getuigen Maar daarbij zal het niet blijven, daarvan zijn de deelnemers aan dit congres vast overtuigd. Zij zullen de Blijde Boodschap niet voor zichzelf houden als een privé-bezit, waarover angstvallig gewaakt moet worden. Zij zullen van hun geloof verder vertellen, aan allen die het maar horen willen. Gods Woord wordt, ook door de jeugd, verder verkondigd. Getuigd zal worden van de grote liefde van Christus, da allergrootste die er bestaat. Middelburgse jongen in gasthuis Een 13-jarige Middelburgse jongen, J. d. V., is in het gasthuis opgenomen, nadat hij zaterdagmiddag met een ha mer een slaghoedje van een granaat bewerkte. Zijn vrindje, de 14-jarige W. d. M., met wie hij dit spel met oor logstuig bedreef, werd na de ontplof fing eveneens naar het gasthuis ver voerd, maar kon, nadat zijn wonden aan linkerwijsvinger en linkerknie wa ren verbonden, huiswaarts keren. J. d. V.'s linkerknie werd verwond. Zij hadden het slaghoedje gevonden in een bunker tussen Souburg en Vlis singen. In een tuin aan het Arnemuid- se Voetpad te Middelburg bewerkten zij het gevaarlijke oorlogstuig. ST MAARTENSDIJK Geslaagd. Te Steenbergen, aan de tuinbouwschool, is de heer G. Manneke geslaagd. Van de heer Timmerman, de pen ningmeester, die sedert 1946 modera- menlid was, werd afscheid genomen. Ook hem werd een geschenk aange boden. De sluiting van deze morgen- bijeenkomst werd verricht door de heer W. J. Sanderse. Rest nog te vermelden, dat aan de gezamenlijke middagbijeenkomst me dewerking werd verleend door mej. Willy de Jager (declamatie), de heer C. J. Barth, orgel en het ensemble .Musica" uit Kamperland en dit alles op voortreffelijke wijze. „Ik stae hier al een kwartier te wachten", zei ons gistermiddag een moeder uit Biezelinge, die met haar drie kinderen in de buurt van Dijkwel bij Kapelle aan de kant van de rijksweg stond. „Ik stae hier al een kwartier, maer ik zie geen kans om aan de overkant te komen. Mens, mens, wat is 't toch druk op straet met al die auto's, motors en brommers Zo was het in de buurt van Kapelle, zo was het in Goes, in Souburg en in tal van andere plaatsen. Het drukst was het gisteren op de rijkswegen, maar ook op de tuinder belangrijke wegen in Zeeland was het verkeer het veel voudige van het normale. De fruitcentra op Zuid-Beveland trokken veie duizenden toeristen, Minia tuur Walcheren had een goede dag, op de Boulevard in Vlissingen was veel vertier, Zeeuwsch-Vlaanderen had over belangstelling niet te klagen, de duinen op Schouwen stonden in het middelpunt van veler belangstelling, kortom, Zee and was gisteren vakantieland. In de fruitcentra, waar de appelbomen in ongekend rijke pracht hun bloesem- weelde ten toon spreiden, was het bij zonder druk, vooral rond Kapelle-Bieze- welvaart. linge. Naar men or.s in Kapelle verzeker- Christus' eerste Woord na Zijn op- de is het in en rond deze plaats nog nooit zo druk geweest tijdens de Paasdagen. In Vlissingen en in Breskens stonden aan beide zijden van et veer tientallen auto's dikwijls echter ook meer dan honderd te wachten op gelegenheid om overgezet te worden. De mannen van de Provinciale stoombootdiensten deden al het mogelijke om de stroom zo vlot moge lijk te verwerken, doch de capaciteit was niet voldoende om de enorme drukte op te vangen. Er waren toeristen, die met hun auto's twee en een half uur moest' wachten, alvorens aan de overzijde van de Schelde hun tocht te kunnen voort- mannen present en ongetwijfeld is het aan zetten. Talrijke toeristen uit België lieten hun vervoermiddelen in Breskens staan en na men in Vlissingen de kus naar Middel burg, waar Miniatuur Walcheren gisteren bijna drieduizend bezoekers trok. Uit gesprekken, die wij gisteren had den met diverse toeristen, bleek dat de Duitsers vooral veel belangstelling had den voor het natuurschoon in Zeeland, met name voor de bloeiende bongerds. De Belgen schenen zich over het algemeen meer aangetrokken te voelen tot de schoonheid van de Zeeuwse steden en tot de Vlissingse boelevard. Dit is uiteraard een zeer algemene indruk. Miniatuur Walcheren blijkt, naar wij hebben kunnen constateren, in het buitenland steeds meer bekend te worden, ook in Frankrijk en in Engeland. De veerdienst Zijpe-Anna Jocobapolder kon gisteren de buitengewoon grote drukte ook niet verwerken, hoe zeer de mannen van de veerdienst ook hun best deden. Uren moest men soms wachten al vorens overgezet te kunnen worden. De toeristen bestonden hier hoofdzake lijk uit Nederlanders, voor het meren deel uit Zeeuwen, die hun vrije dag ge bruikten om eens een ander deel van hun gewest te bezoeken. Het veer Kruiningen-Perkpolder had het eveneens flink druk, evenals Hoede- kenskerke-Terneuzen en Katseveer-Zie- ACTIEVE POLITIE In diverse plaatsen hebben wij giste ren kunnen constateren dat de politie op voortreffelijke wijze de toeristenstroom in goede banen wist te leiden. Vooral op gevaarlijke kruisingen waren de polltie- hun oplettendheid te danken, dat slechts weinig verkeersongevallen hebben plaats gevonden. ZIERIKZEESE MOTORRIJDER HAD ONGELUK IN ROTTERDAM In Rotterdam is gistermorgen de 36- jarige smid M. M. uit Zierikzee met zijn motor tegen een lichtmast gereden. Op de duo zat zijn vrouw. De man kreeg een hersenschudding, de vrouw liep een hoofdwond op. Beiden moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. AANRIJDING TE RILLAND Op de Rijksweg te Rilland is de motor rijder A. F. S. uit Dordrecht in botsing ge komen met een personenauto, bestuurd door J. v. d. uit Middelharnis. Zowel de motorrijder als de auto kwamen uit de richting Bergen op Zoom. Waarschijnlijk zag de motorrijder niet tijdig, dat de auto van richting veranderde om naar Rilland te rijden via de Derde weg, waardoor een botsing ontstond. De duopassagiere, echt genote van de bestuurder, liep hoofd wonden op en werd ter plaatse verbon den. De motor kreeg vrij zware, de auto lichte schade. HEINKENSZAND Concert. Op le paardag gaf Euterpe in de muziektent aan de Kerklaan een concert voor gewijde muziek. Het pro gramma was als volgt: Boven de starren, Lied aan de Avondster, Nader mijn God tot U, de Triumphmars uit Aïda en Avondzang. BORSSELE Aanstelling. Tot agent van politie in deze gemeente zal aangesteld worden de heer Nelis te Gouda.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2