MET ROYCO MAAKT U DE SOEP... De „Philishave" is altijd in topvorm PHILIPS PHIUSHMf Uitslag tekenwedstrijd Ned. Spoorwegen laag in prijs dank zij enorme wereldproduktie die ZIJ het liefste eten? Koningin bezocht „Oud Sitio" Twee Nederlandse bergbeklimmers kwamen om het leven Hardwick gaat KNVB verlaten Macmillan schrijft aan premier Kisji Gesloten Reeds jaren lang zijn tijd vooruit in feilloos snelscheren snelscheerctpparaat Geef met Pasen ROYCO KALFSSOEP Donderdag 18 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 6 In het „Schuttershof" te Goes wordt een tentoonstelling gehouden, waarbij de tekeningen te zien zijn, die de Goese jeugd heeft gemaakt. Daarvoor had de evenementscommissie 19561957 enkele prijzen be schikbaar gesteld. De uitslagen zijn als volgt: Groep A t/m 8 jaar: Herman Bui telaar, Robbie Vermaes, Heleentje Westerhof, Hans de Klerk, Jan van Mourik, Adje Kunst, Henk Karelse, Leo van Loenhout, Hans Wezepoel, Henriëtte Donjacour, E. de Jonge, Joke Hoogesteger, Els Grim, Jossij de Smit, Kees Kreugel, Addie Neels, Ma rianne Joosse, Etty Mulder, Ad. de Jonge. Groep B 9 en 10 jaar: Nellie Ha- rinck, J. Jansen, J. Koster, Joke Outermans, A. Kaaisteker, Stieneke Berrevoets, D. van de Vrede, Mariët- te Danjacour, Anetje 't Hooft, Corrie de Dreu, Jaap Felius, D. van Dalen, Nelly Knuist. Groep C 11 t/m 13 jaar; Huib Ploeg- aert, Piet Driedijk, Ko Hoebeke, J. Bom, Hans Franken, Atje Zwart, Erix Debbaut, Albert Loto, Loes van Liere en Henk Tromp. Eervolle vermeldingen: Ans Kwan ten, Johny en Tacques Tegenkamp. Groep D 14 t/m 16 jaar: Magda de Jonge, K. op 'tHof, K. van Strien, A. van der Heyde, Annie Faes, S. N. Hiemstra, Lien Karelse, Adr. Ver- beem, Jopie Verheyke, Kitty Claeys. Groep E 17 jaar en ouder: Babs Ausems, Regter van Wissekerke, Lia Slabbekoorn, Yerphie Fabery de Jonge en A. Jacobse. De prijs voor groepstekeningen is toegekend aan de Vakschool voor» Meisjes. De jury bestond uit de heren J. Lemaire, Middelburg, A. Franse, Ter- neuzen en F. L. Maandag, Middelburg. De Koningin heeft gistermorgen omstreeks 11.3r uur een informeel be zoek gebracht aan „Oud Sitio", het in Doorn gelegen tehuis voor bejaarden van de vereniging „Pro Senectute", van welke vereniging de Koningin beschermvrouwe is. H. M. was ver gezeld van mevrouw W. A. Repelaer van Driel geb. Van der Willigen, dame du paleis, en werd bij aankomst ont vangen door dr. P. Jaffé en mevrouw D. van Ravesteyn-Kintzen, respectie velijk voorzitter en lid van het hoofd bestuur, alsmede door de patronessen van „Oud Sitio" mevrouw E. Laar baronesse Sweerts de Landas en me vrouw J. H. ten Noever d' Brouw de Geer en de directrice mejuffrouw K. Kruseman Aretz. Intrede Ds. S. v. d. Molen uitgesteld De intrede van Ds. S. v. d. Molen beroepen predikant bij de Christelijke Geref. Kerk te Middelburg, is voor lopig uitgesteld, daar voor de predi kant nog geen woning beschikbaar is. Zoals bekend zou de intrede plaats hebben op 2 mei'a.s. Dinsdagmiddag hebben te Waulsort bij de beklimming van de Freyer- rots twee jonge Nederlandse berg beklimmers de dood gevonden, n.l. de 21-jarige J. Kamps die studeert te Delft en afkomstig was uit Meppel en de 20-jarige P. Dikkenberg uit Utrecht. Dinsdag omstreeks half twee be klom een ploeg bestaande uit drie Nederlandse bergbeklimmers, die met touwen met elkaar waren verbonden, de Frey-rots, toen een van hen plot seling in moeilijkheden geraakte en zijn metgezellen hiervan verwittigde. Hij verloor evenwel het evenwicht en na met het hoofd tegen de rotsen geslagen te zijn bleef hij op 50 m. van de grond in de lucht hangen aan het touw. De leider van de ploeg be vond zich toen op 70 meter hoogte. De derde alpinist verloor eveneens het evenwicht tengevolge van de schok en viel. Andere bergbeklimmers, die getui gen waren van het ongeval, sloegen alarm. Onmiddellijk verd hulp ge boden, waaraan o.m. de Franse alpi- ist Lionel Terray, gids te Chamonix en overwinnaar van de Annapoerna, André Foquet, voorzitter van de af deling Namen van de Belgische alpi nistenclub, alsmede de brandweer van Dinant deelnam. Na twee uur slaagde men er in de leider van de ploeg gezond en wel op de begane grond te brengen. Zijn twee metgezellen waren evenwel over leden. De heer G. F. M. Hardwick zal de K.N.V.B. verlaten. Op grond van het feit, dat ten aanzien van de oefenstof en de methodiek der training van de kandidaten voor het Nederlands elftal een principieel verschil van mening bestaat tussen de Keuze Commissie van de K.N.V.B. en de bondstrainer George Hardwick, heeft laatstgenoem de aan het bestuur van de K.N.V.B. verzocht zijn contract dat per 30 Juni 1957 afloopt, niet te verlengen. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft zich hiermede akkoord verklaard. De minister voor defensie, ir. C. Staf heeft gisteren het voltooide labo ratoriumgebouw voor de Rijksverdedi gingsorganisatie T.N.O. aan de Lange Kleiweg te Rijswijk officieel in ge bruik gesteld. De Britse premier, Harold Mac millan, heeft in een brief aan de Japanse premier, Noboesoeke Kisji, verklaard, dat de wereldvrede op het ogenblik afhangt van reusachtige af schrikwekkende wapens in Britse ett Amerikaanse handen. Macmillans brief, die woensdag in Londen is gepubliceerd, is een ant woord op een brief van Kisji. Da brief van Macmillan is de vorige week overhandigd aan de persoonlijke ver tegenwoordiger van Kisji. Dr. Matsoes- jita, die naar Londen was gekomen om te protesteren tegen de komende Britse atoomproeven op Christmas- eiland. Macmillan zegt in zijn brief, dat het Britse waper, voor het afschrikken van agressie niet volledig doelmatig kan zijn als het niet beproefd is en zijn kracht bewezen heeft. In de Sint Vitusstraat te Bussum is circa acht uur gistermorgen de ne genjarige scholier J. Mout met zijn fiets bi: het passeren van een gepar keerde vrachtauto, vermoedelijk in aanraking gekomen met het laatste stel achterwielen van de aanhangwa gen. Het knaapje kreeg de wielen over het hoofd en was op slag dood. Voor de zeer vele belang stelling tijdens de ziekteen bewijzen van deelneming ons betoond na het overlij den van onze geliefde Moe der, Behuwd- en Groot moeder CORNELIA FLIPSE Wed. van J. v. Keulen betuigen wij aan allen onze hartelijke dank. Namens de Familie: N. SCHOUT VAN KEULEN Souburg, april 1957 Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de herdenking van onze 50-jarige Echtvereniging, zeggen wij allen, ook na mens onze kinderen, be huwd- en kleinkinderen, hartelijk dank. J. M. FRANKE M. C. FRANKE- HUIJSSEN St. Maartensdijk Rondom D 4 Aanbesteding Het Bestuur der Water kering van het Calamiteuze Waterschap Scherpenisse te Scherpenisse zal op dinsdag 7 mei 1957, des voormid dags om 12.00 uur, in Hotel Sturris, te onder nadere van Heren Gedeputeerde Staten van Zeeland aanbesteden: Het verhogen van de bui tenberm met bijbehoren de werken tussen de dp. 12 60 en 17 60 aan de waterkering van het bovengenoemde calami teuze waterschap. Borgen worden niet vereist, de bestekken liggen ter le zing bij de Waterbouwkun dig ambtenaar, te Scherpe nisse en ten kantore van de secr.-ontvanger, bij wie zij op franco aanvraag ver krijgbaar zijn k 2,53 per Stuk vanaf 23 april a.s. (postrekening no. 333197, t.n.d. waterkering). Aanwijzing der werken op dinsdag 30 april en vrijdag 8 mei 1957, telkens van 11 tot 12 uur. Samenkomst in Hotel Stur ris te Scherpenisse, buiten dien geschiedt geen aanwij zing. Het Bestuur voornoemd, C. VAN DALEN, Voorzitter D. JAGT, Secr.-ontvanger Officiële Publikatie Verplichte ophokking van duiven Burgemeester en Wethou ders der gemeente Goes brengen ter openbare ken nis, dat zij op verzoek van de gewestelijke raad voor Zeeland van het Landbouw schap met toepassing van artikel 92, 3e lid der Alge mene Politieverordening voor de eigenaars van dui ven de verplichting hebben afgekondigd gedurende de periode van 15 april t/m 15 mei 1957 deze duiven op te hokken, zulks in het belang van de zaaiende landbou wers. Zij hebben daarbij bepaald, dat gedurende dit tijdvak het laten uitvliegen der duiven geoorloofd is des avonds na 6 uur en op za terdagmiddagen en zon dagen. Goes, 15 april 1957 Gemeente Oost- en West-Souburg Aangifte leerlingen openbare lagere scholen Aangifte van nieuwe leer lingen voor de openbare lagere scholen, alhier, kan nu reeds geschieden bij de heren H. K. van Duijven- voorde, hoofd der Pieter Louwerseschool, Bermweg 3, alhier en S. F. Alberts, hoofd der J. H. van Dale- school, J. I. Sandersestraat 11, alhier. De kinderen moeten vóór 1 oktober 1957 de leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. Oost- en West-Souburg, 15 april 1957 GOEDE VRIJDAG zijn wij de gehele dag Fa A. JOZIASSE ZN Nieuwe Burg 33, Middelburg De Philips „Philishave* is zowel uitwendig (natuurlijk gevormd handpalmmodel) als inwendig (precisiewerk van motor en scheerbeitels) in topvorm. Reeds jaren bezit dit apparaat alle eigenschappen, die het scheren tot een ongekend gemak maken, Dubbel acheerhoofd met spanrand Twee maal zes vliegensvlug rondgaande scheerbeiteltjes, zorgvuldig gemonteerd in het dubbele scheerhoofd, laten alle korte èn lange haren in een oogwenk verdwijnen. Dank zij da spanrand, die de huid glad strekt, worden de baardharen tot onder de huidoppervlakte afgeschoren. Geen haren op nw kleding Afgeschoren haren vallen niet op uw kleding, maar worden opgevangen in de „haarkamer" achteT de scheerhoofden. Trilt niet in de hand De soepel lopende, zuiver gebalanceerde motor verzekert •chokvrij en mild scheren. En nog een voordeel i de „Philishave" is licht in gewicht. Internationale garantie Gedurende een vol jaar schriftelijke garantie. Overal in Nederland en in het buitenland vindt u erkende „Philishave" adressen. Voor alle voorkomende spanningen In de steker bevindt zich een eenvoudig met de nagel te verzetten omschakelaar, die de „Philishave" geschikt maakt voor alle spanningen tussen 110 Volt en 220 Volt. S|pp; Aan tafel! Engraagook! Heerlijk,zo'n bordje geurige soep vooraf. Wat wordt Uw hele maaltijd daardoor ook anders - completer, gezelliger! Vooral als U die soep steeds varieert. Dat kan o zo gemakkelijkRoy co geeft U volop keus: zes soepen zoals Uw man en kinderen ze bet liefste eten. En wat prettig dat Royco maar zo weinig van Uw kost bare tijd in beslag neemt Krachtige bouillongetrokken van heerlijk, mals kalfsvlees. Even gekruidde fijnste vermicelli erin dit alles naar een heel apart recept van de Royco-kok. Schep de borden maar feestelijk vol, mevrouw en zie ze genieten van soep op z'n paasbest! In 5 minuten maakt U vier flinke borden en dat voor slechts 58 cent. Zo'n feeslsoep kunt U zich vaker ver' oorloven. Zorg ervoor dat U steeds wat zakjes in huis hebt. KIPPESOEP GROENTESOEP VERM1CEUJSOEP ASPERGESOEP ERWTENSOEP

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 6