Atoomconferentie in Bonn begonnen KABOUTERS Zonnebrillen Er zijn nog méér Paasverrassingen Dm zomer op uw borden Prins Bernhard in West-Duitsland Vrijaf in grafisch bedrijf op Koninginnedag VL1SS/NGEN Rijkslandbouwwinterscholieren ontvingen diploma's Uw gezin is roomboter waard! Donderdag 18 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Psychiatrische Inrichting „Wolfheze" te Wolfheze PAKHUISKNECHT Verpleeghulpen een verpleeghulp Werkster in 4 minuten klaar op tafel Prins Bernhard heeft een kort par ticulier bezoek aan de Bondsrepubliek gebracht. Hij kwam dinsdag in Bonn aan en keerde woensdag naar Neder land terug. De Prins heeft woensdagmiddag 'n onderhoud van een half uur met Bondskanselier Adenauer gehad, die Voor dit gesprek zijn bespreking met Duitse atoomgeleerden en hoge mili tairen over de oproep van de vorige week van achttien vooraanstaande Duitse atoomgeleerden, onderbrak. Prins Bernhard heeft dinsdag als fast van de Duitse vereniging voor uitenlandse politiek in Bonn een voordracht gehouden over de „ont wikkeling van achtergebleven gebie den als Europese taak". De voordracht behandelde de politieke, economische •en ethische zijde van het vraagstuk. Hotel Darthuizen in Leersum is gistermorgen" voor de helft uitgebrand. Vermoedelijk door kortsluiting brak om kwart voor negen brand uit in een diens'-bodenkamer op de bovenverdie ping. In het Schaumburgpaleis te Bonn is woensdagochtend om tien uur, onder voorzitterschap van bondskanselier Adenauer, de „atoomconferentie" begonnen die na de oproep van de 18 Westduitse atoomgeleerden van vrijdag j.l. door de bondskanselier is belegd. Aan de conferentie nemen vijf van de achttien atoomgeleerden, Otto Hahn Max von Laue, Carl von Weiszaeker, Walther Gerlach en Wolfgang Riezler, deel. Voorts zijn aanwezig de West duitse minister van defensie, Strauss, de staatssecretaris voor buitenlandse zaken, Hallstein, de stafchef van de Westduitse strijdkrachten .generaal Heusinger, en de Duitse bevelhebber van de NAVO-landstrijdkrachten in centraal Europa, generaal Speidel. De ze laatste is speciaal uit zijn hoofd kwartier in Fontainebleau naar Bonn gekomen. Het feit dat de Westduitse minister voor atoomzaken, Balke, niet voor de conferentie is uitgenodigd, heeft nogal wat opzien gebaard. Hij zou buiten de conferentie gehouden worden, omdat hij een neutrale houding in het geschil tussen Adenauer en de achttien atoom geleerden heeft aangenomen. Er is geen agenda voor de conferen tie vastgesteld. Men houdt rekening met de mogelijkheid, dat de bondskan selier een „oproep aan de wereld" voor algemene atoomontwapening ter spra ke zal brengen. Voorzover het werk zulks toelaat, zal in het grafische bedrijf op 30 april (Koninginnedag) de gehele dag of een gedeelte van de dag vrijaf worden ge geven. De uren gedurende welke op 30 april wordt gewerkt, dienen te worden gecompenseerd met uren vrij af op een andere dag en indien zulks niet mogelijk mocht blijken, met een extra beloning van 100 Dit is be paald door het uit werkgevers en werknemers samengestelde centraal bureau voor de grafische bedrijven in Nederland. Wijziging veilingdag fruit In verband met de Paasdagen zal er volgende week dinsdag geen veiling van fruit worden gehouden op de Zuid- Bevelandse veilingen. Zowel Krabben- dijke, Goes als Kapele-Biezelinge zul len in deze wek hun fruitveiling hou den op donderdag en wel om tien uur in Krabbendijke; om 1 uur in Goes en om 3 uur in Kapelle-Biezelinge. De commissaris van politie te Vlis- singen maakt bekend, dat in het tijd vak van 10 tot 17 april 1957, de na volgende voorwerpen als gevonden aan zijn bureau zijn gedeponeerd: Enige dames- en herenrijwielen en kindersteps, diverse handschoenen en wanten, muntbiljet, gewicht, diverse sleutels, armbandje, meisjespolshor loge, ceintuur, sjaal, zakkam, oorbel, kettinkje, plastic bal, jongenspet, bro che en Hinderportemonnaie met in houd, en dat inlichtingen zijn te be komen aan zijn bureau omtrent de adressen, alwaar de navolgende voor werpen zijn te bevragen: Bankbiljet, enkele sleutels, enige portemonnaie's met en zonder inhoud, vulpen, 1 paar voetbalschoenen, kindersjaal, kampeer- broek, oorknopje, muts, combinatie tang, vulpotlood, kinderbril, bijbel, contributieboekjes S.H.V., kinder- schoentje, bril eft 1 paar wollen he renhandschoenen. Gisteren werden in het gebouw van de Rijkslandbouwwinterschool te Goes door Ir. G. Veenstra, inspecteur van het landbouwonderwijs, de diploma's uitgereikt. De directeur, Ir. J. Versteeg, wees op de be langrijkheid van een goede vooropleiding. Deze twee cursusjaren heb ben deze stelling wel bewezen. De beide besten van de klas hebben een HBS-opleiding genoten. Voor de diplomauitreiking vonden eerst nog een les in veredelingsleer door Ir. L. Gebuis en in landbouw werktuig kunde, door de heer G. van Damme, plaats. Het was verheugend, dat alle leerlingen zijn geslaagd. De volgende personen ontvingen het di ploma: sele; P. C. de Regt, Kats; J. Ridderhof, St. Annaland; C. Hommers, Krabben dijke; J. L. Rijnhout, Krabbendijke; J. v. d. Sluis, Zierikzee; J. A. Smallegan- ge, Wolphaartsdijk; A. P. Steendjjk, Kats; L. J. v. d. Velde, Wolphaartsdijk J. Vogelaar, Kortgene; W. P. de Vrie- ze, Haamstede; P. Westveer, Waarde; M. J. Zandee, Biezelinge; C. Zandijk, Krabbendijke; M. F. Zuydweg, Wis- senterke. T. H. C. van Arenthals, Kortgene; L. J. H. v. d. Berge, Wemeldinge; M. Boone, Kruiningen; D. Boonman, Ove- zande; P .Daalman, Baarland; A. Dees, Terneuzen; F. A. Dees, Wissenkerke; J. A. van Dijke, Colijnsplaat; L. A. v. Dixhoorn, Hontenisse; H. v. d. Dries, Borssele; A. Ganzeman, Zonnemaire; Corn. Gebuys, Middelharnis; A. L. Ha- ge, St. Annaland; I. J. Hendrikse, Wis senkerke; Jac. Jasperse, Wolphaarts dijk; P. Karelse, Goes; I. Koeman, Wolphaartsdijk; J. C. Luyk, Colijns plaat; H. C. van der Maas, Kats; A. Paardekooper, Slijk-Ewijk; A. Priem, Kloetinge; W. P. Priester, Goes; W. J. van Putte, Stavenisse; M. Quist, Bors- AXEL Wielerwedstrijd. Op 22 april (2e Paas dag) zal te Axel een wielerwedstrijd wor den gehouden voor nieuwelingen. De wed strijd vangt aan om half vier. Publikatie van Het Nederlands Zuivelbureau, 's-Gravenkage ii i IM Koop nu de zonnebril U kunt er dan het hele jaar van genieten Voor U de juiste zonnebril met goede glazen en modern! IN IEDERE PRIJS OPRIL GROTE MARKT - GOES Als het Pasen is, moet ieder smullen. Moeder zorgt voot allerlei verrassingen: fijn Paasbrood, een heerlijk hapje, een extra verzorgde warme maaltijd. Zij doet extra haaf bestalles moet Paasbest smaken en daar, ja daar hoort nu eenmaal roomboter bij. Roomboter op het brood, roomboter in de cake, roomboter in de jus en groenten. Maarwaarom zou het niet elke dag feest zijn met roomboter? Dit fijnste en lichtst verteerbare voedingsvet bevat bovendien het volle gehalte aan natuurlqki vitaminen. Gun uw gezin, naast al het andere, deze gezonde traktatiel Het ligt in de bedoeling van het bestuur einde novem ber van dit jaar, ter gelegenheid van het 50-jarig be staan der inrichting, een reünie van oud-personeels leden te houden. Degenen der oud-personeelsleden, die deze dag de gast van het bestuur willen zijn, worden bij deze verzocht zich vóór 1 augustus a.s. schriftelijk te willen opgeven aan de Geneesheer-Directeur, die hen t.z.t. de juiste datum zal opgeven. Verzoeke op de enveloppe te ver melden: Reünie. Coöperatieve Boerenleenbank Grijpskerke ALGEMENE LEDENVERGADERING op dinsdag 7 mei a.s. in het Dorpshuis te Grijpskerke. Agenda: Wijziging statuten en huis houdelijk reglement. N.B. Het ontwerp gewijzig de statuten en huishoude lijk reglement ligt vanaf heden tot na afloop der ver gadering ten kantore der Dank voor de leden ter in zage. Het Bestuur Officiële Publikatie Gemeente Middelburg Het Bureau van de Burger lijke Stand zal op 19 april a.s. (Goede Vrijdag) ge opend zijn van 99.30 uur voor het doen van aangif ten van geboorte en over lijden. Gevraagd voor direct een firma D. ALEWIJNSE ONEN, Graanhandel, Lan- geviele 82, Middelburg. Gevraagd wordt voor de verpleeginrichting „Der Boede", Koudekerke leeftijd 17 jaar en ouder. (Gelegenheid tot deelname aan cursus ziekenverzorg- Ster.) Voor het verpleeghuis „Ter Hooge" bij Middelburg 17 jaar of ouder en een voor 4 dagen per week Sollicitaties aan de Stich ting Verpleeg- en Rusthui zen „Walcheren", Dam 73, Middelburg. TE KOOP: Als nieuw elektr. naaima chine in luxe koffer 185, #n een als nieuwe handnaai machine ƒ115,Beide met Volle garantie. Zuidstraal 103. Westkapelle. m 500 kg bintjes, pootgoed. P. DlELEMAN, Serooskerke (W) FVoorgekiemde eerstelingen, urore, Koopmans Blauwe pootaardappelen. Voordelige prijs. AALEWIJNSE. Noord- weg 128, Middelburg. Restant poters 150 kg. Bin tjes. Klein Zeeduin, Seroos kerke (W). Poters Alfas 35/45. Bintjes 28/35, 35/45. L. J, BOONE, Schorerpolder, Ritthem. Tel. K 1182—271, mm Tomaten-, meloenen- en komkommerplanten (witte bruid) in perspot, bloemkool- en vroege savojekoolplanten. D. JOZIASSE, Tuinderij „De Wijngaard". Tel. 209, Koude kerke. Twee jaarling vaarzen. W. COPPOOLSE, Sordholseweg 2, Grijpskerke. m Slachtvarken Dorpsstraat 9, Grijpskerke. mm 9-weekse hennen. Nieuw Erve, Aagtekerke TE KOOP GEVRAAGD: Grote en kleine partijen slachtkippen. Tel. 1409 of stuur briefkaart. H. C. DE KONING Wouwseweg 178, B. op Zoom. TE HUUR: Eenrjjige volautom. aard- appelpootmachine. P. POL DERMAN. Biggekerke. Tel. 01185—367. DIVERSEN: mm Prettig tehuis gezoch voor een jongen van 6 jaar liefst N.H. Br. onder no. 94 bur. Z. D. M'burg. Jongeman van 21 jaar zoekt prettig kosthuis liefst N.H. Week-ends aanwezig. Br. on der no. 96 bur. Z.D. M'burg. Uit voorraad: Cambridge rollen, vierwielige wiedmachi- nes, alle soorten eggen en wei desiepen. C. BRASSER, maga zijn, Zusterstraat 56. tel. 4246 en 2812, Middelburg. Krijgt U logé's met Pasen? Heldere witte tafellakens ƒ4,95, frisse ontbijtlakens, ƒ3,59, graslinnen lakens (180 br:), ƒ5,49. Kolossaal theedoe ken 98 ct. DE GOEDKOPE SIMON, Klokstr. Goes. Witte huishoudschorten 2,95, serveersehorten 2,65 DE GOEDKOPE SIMON, Klokstr., Goes. mm Onze bekende verpleegs- tersschorten (2 kanten draag baar), ƒ4,49. DE GOEDKOPE SIMON, Klokstraat, Goes. Aantrekkelijke bijverdiens te, voor hen, die vrije avon den productief willen maken en in bezit zijn van een rij wiel, motor, bromfiets of scoo ter. Geen colportage. Aange naam werk. Brieven aan Dela- Mar N.V., Demer 15, Eind hoven. Bezoekt de bazaar op 3e Paasdag in het Verenigings- geb. te Oostkapelle t.b.v. het pianofonds van „Sursum Cor- da". Diverse attracties. Mooie prijzen. Aanvang 10 uur v.m. Inleveren van vakantiebon nen voor de landbouw bij L. v. d. Broeke, Molenweg 18, Oostkapelle op 20 april van 12 uur. Benzo rijwielen. Bestel zelf Uw rijwiel rechtstreeks aan de fabriek, ƒ50,tot ƒ60,— goedkoper en dan een Benzo- rijwiel uit de kunst in kwali teit en prijs. 51 jaar ervaring, dit zegt U genoeg. Ook voor wasmachines, wringers, stof zuigers enz. Vraagt gratis prijscourant. BENZO Rijwiel- fabriek, Hoogstraat 169, Vlaar- dingen. Telef. 2474 - 4244 - 5686 (K 1898). Heer in 't verkeer? Bij Jas perse in de leer! Specialisten in autorijles, motorrijles en verkeerseursus. Autorijschool JASPERSE erkend en gediplo meerd door de F.N.O.P.. Vlis- singsestraat 1, Koudekerke. Tel. K 1185—343. Wasmachinefabriek heeft snelwasmachines met lichte emaillebeschadiging, gloed nieuw, met garantie ƒ145, langzaamwassers ƒ259,cen trifuges 150,—. Desgewenst afbetaling. Depót: Nieuwstraat 28, Terneuzen. Tel. 2410. mm Trouw- en verlovingsringen. Levenslange schriftelijke ga rantie. D. LIEVENSE. Lange Vorststraat 87. Tel. 3280. Goes. „Cassettes". Vlekvrij door en door. D. LIEVENSE. Lange Vorststraat 87. Tel. 3280. Goes. Een schilderij kopen Is een zaak van vertrouwen. Koop daarom bij Uw mooie meubels iets goeds aan de wand bij de vakman Kunsthandel DEN BOER; L. Vorststr. 110, Goes en Nieuwediepstr. 36, Terneu zen Wilt u nóg verder kiezen? Geniet dan van asperges, bloemkool, tuinboontjes, kropsla, celerie of postelein. Noemt u maar op. En vergeet niet te letten op de maten die op de etiketten staan. Doperwtjes in 6 grootten, van klein naar groot: extra fijn, zeer fijn, fijn, middel fijn, middel I en middel II. Ja, maak van het Paas feest een zomerfeest: met Nederlandse Blikgroenten. Ge makkelijk, gezond en voordelig! Wat een heerlijk zonnige paas- schotel: vers-geconserveerde zomer groenten, rijk aan vitaminen, rijk aan variatie, Blikgroenten! Alle zomergroenten staan voor u klaar - in blik - méér dan 30 soorten en variëteiten om uw hart aan op te halen. Doperwtjes en fijne zomer- worteltjeseen feestelijke combi natie! Of jonge spinazie en boter- malse sperzieboontjes. Of kant en klare, fijn-zachte snijboontjes.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4