D knnt het beter EBlJfiEH dan DIT6ETEH een tablet chocolade Nieuws uit c als het om een dubbeltje gaat! Huidige uitbreidingsplan 's-Gravenpolder gewijzigd voor 40 cent voor cent e Provincie Bij elke aankoop van 250 gram koffie of 50 gram Oploskoffie Een dubbeltje is weer geld! Van elke gulden die U bij De Gruyter besteedt wordt U een dubbeltje uitbetaald voor Uw kassabons. Is dat niet heel wat anders dan bij elke be- stede gulden een dubbeltje toegeven? Alleen bij De Gruyter krijgt U 10% korting op alle artikelen bet halve suiker, zout en J soda. Alleen De Gruyter kan dat, dankzij eigen moderne fabrieken, eigen verpakkings industrie, eigen expeditie naar 425 eigen winkels en vooral dankzij een grote omzet door honderdduizenden goede, trouwe klanten I Aanleg van straat en riolering wordt onderhands aanbesteed CENSUUR IN CHILI OP PERSBERICHTEN .risjna Menon wordt minister van defensie Koningin bezoekt de Keukenhof Vragen over de tuinbouw en België Gebruik van helikopters voor haringvisserij Overeenkomst voor Sow jet-troepen in Roemenie Jaarboek van de Chr. Geref. Kerken Poblo Casals had hartaanval De Gruyter's koffie k Goudmerk 250 gram 258 et. Roodmerk 250 gram 218 cl. pk Blauwmerk 250 gram 196 Ct mf Oranjemerk 250 gram 172 ct Oploskoffie busje 50 gr. 245 Ct Oploskoffie busje 25 gr. 138 Ct Oploskoffie bus 200 gr. 910 Ct Donderdag 18 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 13 "T—-*j (ter v/aarde van 75 cent) Geldig van 17 t/m 23 april 1957 Maandagavond vergaderde de raad van 's-Gravenpolder onder voorzitterschap van burgemeester J. D. Jansen. Allereerst kwam in bespreking bet plan tot wijziging van het uitbreidingsplan in onderdelen. Architect ir. 't Hooft gaf op dit plan een nadere toelichting. De verdere uitbreiding zal aan de westelijke zijde van de Bosseweide plaats vinden, opdat een goede komvorming plaats vindt. De heer Tissing meende, dat bet voordeliger is de open plaatsen aan de Provinciale weg vol te bouwen. Ir. 't Hooft wilde dit niet stimuleren, mede uit verkeersoogpunt, en is er zeker van, dat voor een dergelijk plan geen goedkeuring zal worden verkregen. Dhr. op 't Hof drong er op aan het plan te wijzigen en de volkstuintjes te behouden. De voorzitter en de architect achtten dit niet juist en minder fraai. De mogelijkheid tot verplaatsing van deze tuintjes zal echter in het plan worden opgenomen. Voorts werd gewezen op de voordelen van een compacte bebouwing, waarbij ook de kwestie van het grond gebruik werd aangeroerd. Tenslotte werd het besluit genomen, dat een plan tot wijziging van het huidige uitbreidingsplan in voorbereiding is. Aan het gemeentepersoneel werd een verhoging van de kindertoelage over het 4e kwartaal 1956 met 10 toegekend. De bijzondere school voor lager onderwijs Werd voor 1957 een voorschot van ƒ2514,29 toegekend. De Hervormde stich ting voor maatschappelijk werk en ge zinszorg in de ring Borssele krijgt een jaarlijkse subsidie van 0,10 per Her vormde inwoner. Het verzoek van de Stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk betreffende de uit bouw van de stichting „Verpleeg- en rusthuizen Walcheren" tot een organisa tie voor Midden-Zeeland werd voorlopig Voor kennisgeving aangenomen, aange zien te weinig gegevens, vooral op finan cieel terrein, bekend zijn. Aanbesteding Een wijziging van de begroting 1956 werd aangenomen, terwijl nadat de voor zitter het werk van de N.V. Bouwkas Nederl. gemeenten nog nader heeft toe gelicht, voor een geldlening van ƒ10.000 ^,b.v. deze bouwkas de tijdige betaling Van rente en aflossing werd gegarandeerd. Besloten werd niet deel te nemen aan ie gemeenschappelijke regeling betref- nde de verdeling van kosten van de ieeuwse Muziekschool. Na een toelichting van het districts hoofd c.d.b., de heer Dubbelman, werd besloten de aanleg van straat en riolering In het 2e gedeelte van het uitbreidings plan onderhands aan te besteden voor éen bedrag van 14.771,en dit voor dit bedrag op te dragen aan J. van der Heide te Hoedekenskerke. Tevens werd het be nodigde krediet voor de aankoop van de Straatstenen verstrekt. De Chileense regering heeft eensuur ingesteld op de berichtgeving aan het buitenland om de verspreiding van alarmerende berichten' te voorkomen. De vorige week heeft het parlement ingestemd met het verlenen van bui tengewone bevoegdheden aan de re gering. In Chili hbben zich onlangs on geregeldheden voorgedaan naar aan leiding van een verhoging van ver- voerstarieven. De eerste minister van India, Neh- roe, heeft vandaag zijn nieuwe kabinet bekend gemaakt. De voormalige mi nister zonder portefeuille, Krisjna Menon, is thans minister van defensie. Gistermorgen heeft de Koningin in cognito een bezoek aan de Keuken hof gebracht. Zij was slechts verge zeld van één hofdame, die de toe gangsbewijzen heeft gekocht. Het reeds talrijke publiek heeft de Konin gin niet opgemerkt. van de Tweede Kamer de heer Jjoist heeft aan de minister van landbouw, visserij en voedselvoorzie ning de volgende vragen schriftelijk gesteld: 1. Heeft de minister kehnis genomen van de toenemende moeilijkheden in de laatste weken inzake de minimum prijsregeling van Nederlandse produk- ten met België? 2. Is de minister ook niet van me ning, dat aan de aandrang van Bel gische zijde tot verhoging van de mi nimumprijzen van onze produkten, met als doel de Belgische markt tè be schermen en de Nederdandse uitvoer naar dat land nog verder te bemoei lijken, een gehoor moet worden gege ven? 3. Acht de minister niet de tijd ge komen dergelijke maatregelen te tref fen, opdat de Nederlandse tuinbouw meer en beter in bescherming wordt genomen? De staatssecretaris voor Schotland, John Mcclay, heeft in het Engelse La gerhuis, in antwoord op een desbe treffende vraag van een conservatief Lagerhuislid, medegedeeld, dat hij in overleg met de raad voor de haring industrie voorstellen van een particu liere firma in overweging heeft, om in de zomer een proef te nemen met het vaststellen van de plaats van harings cholen in de Noordzee door middel van helikopters. Vervolgens werd machtiging verleend tot het doen aanbesteden van een 6-tal woningen op de hoek Ambachtsstraat/2e dwarsstraat naar Dorpsstraat in 3 blokjes van 2. De bedoeling is 2 types te bouwen, waarvan 2 met front naar de Dwarsstraat en 4 met het front naar de Ambachts straat. Een premie werd beschikbaar gesteld voor de verbetering van de woningen Raadhuisstraat 35 en 37. Bij de rondvraag vroeg de heer Tissing aandacht en maatregelen tegen de ver nielingen door de jeugd bij de woningen in de Schoolstraat. De heer de Kraker werd op diens vraag meegedeeld, dat 160 zich vóór, 142 zich tegen en 28 nog steeds niet hebben uitgesproken inzake de aan sluiting op een eventuele propaangasvoor- ziening. Op een vraag van de heer de Schipper werd meegedeeld, dat in de volgende vergadering wel een voorste] zal komen inzake de uittreding uit de gemeenschappelijke regeling v.d.b. Het officiële Sowjet-persbureau „Tass" heeft woensdag de tekst gepu bliceerd van de Russisch-Roemeense overeenkomst inzake de legering van Russische troepen in Roemenië, die maandag in Boekarest ondertekend is. De tijdelijke legering van de Sowjet- troepen in Roemenië is nodig ter ver zekering van de gemeenschappelijke verdediging in geval van agressie en zij is in overeenstemming met de in ternationale akkoorden. De legering der Sowjet-troepen maakt geen inbreuk op de Roemeense soevereiniteit. De Russen zullen zich niet in de binnenlandse aangelegen heden van Roemenië mengen. De sterkte der Sowjet-troepen en hun legerplaatsen zullen in speciale overeenkomsten vastgesteld worden. Voor verplaatsen van Russische troe pen buiten de toegewezen garnizoens plaatsen en voor Russische manoeu vres op Roemeens gebied is toestem ming van de Roemeense autoriteiten nodig. De Russische militairen en hun fa milieleden in Roemenië moeten de Roemeense wetten eerbiedigen. Uit het jaarboek van de Christelijk Gereformeerde Kerken in Nederland blijkt dat het aantal gemeenten is ge stegen van 159 tot 161, het aantal pre dikanten van 98 tot 101, en het aantal vakante gemeenten gelijk is gebleven: 65. Het aantal belijdende leden ver meerderde met 822 tot 29.665 en het totale zielental is met 2309 gestegen tot 60.393. Het aantal dienstdoende predikan ten vermeerderde met drie. Nieuwe gemeenten kwamen er bij door. kerkinstituering te Haamstede en de overeenkomst van de gemeente van ds. R. Kok te Veenendaal naar de Chr. Geref. Kerk. De Chr. Geref. kerken hebben twee missionaire predikanten, twee legerpredikanten, één schippers- predikant en 2 emeritus-predikanten. De Chr. Geref. kerken hebben vier particuliere ressorten overeenkomstig de windstreken, de part. synode van het noorden omvat de classes Gronin gen, Leeuwarden en Zwolle, die van het oosten de classes Amersfoort, Apeldoorn en Utrecht, die van het westen de classes Amsterdam, 's-Gra- venhage en Haarlem en die van het zuiden de classes Dordrecht, Middel burg en Rotterdam. Het noorden zal echter in de toekomst vier classes om vatten, omdat er een zelfstandige clas sis Hoogeveen zal bijkomen. Het aan tal vakante gemeenten is vrijwel ge lijk over het land verdeeld (het noor den 17, het oosten 15, het westen 12 en het zuiden 21). Het noorden, oosten en westen hebben elk 28 predikanten, het zuiden echter maar 17. De theologische school te Apeldoorn telt vier hoogleraren, maar slechts 10 studenten. Voorts zijn er nog vier lit teratoren. Onder de Toradja's op Ce lebes hebben de Chr. Geref. Kerken een eigen zendingsveld. Door de Chr. Geref. Kerken en zijn instellingen worden 27 periodieken uitgegeven. De beroemde Spaanse cellist en diri gent Pablo Casals is dinsdag te San Juan (Porto Rirco) door een hart aanval getroffen, toen hij een repetitie leidde voor een muziekfestival, dat te zijner ere zal worden gegeven. Een hartsspecialist constateerde, dat de 80-jarige Casals lijdt aan trombose van de kransslagader. Hij zal ver scheidene weken het bed moeten hou den. De orgnisatoren van het festival hebben besloten, dat de concerten, zo als was voorgenomen, op maandag zul len beginnen, maar dat er als eerbe wijs voor Casals geen dirigent voor 't orkest zal staan. ST. ANN ALAND Collecte. De te Sint-Annaland gehou den maandelijkse busjescollecte ten bate van de Hemava heeft ƒ31,63 opgebracht. Verkeersexamen. Eén dezer dagen is, nadat de wachtmeester der Rijkspolitie P. J. van Engeldorp-Gastelaars een ver- keerscursug van 10 lessen gegeven had te Sint Aimaland theoretisch verkeersexa men afgelegd door 28 kandidaten, waar van er 80 slaagden. Deze geslaagden zul len binnen enige tijd een verkeersdiplo- ma krijgen, dat uitgereikt zal worden via de afdeling Veilig Verkeer. Nadat op dit examen een 75-tal vragen gesteld waren, werd op deze eindles aan de heer Gaste laars een presentje aangeboden voor het vele en velerlei werk, aan deze cursus verbonden. WESTKAPELLE Interkerkelijke Paaswijdingsdienst. Zondag eerste Paasdag zal in de Her vormde kerk een Interkerkelijke Paas wijdingsdienst worden gehouden, waar in zullen voorgaan Ds. Dondorp, Gerei predikant en Ds. Oosthoek, Ned. Herv predikant. Medewerking zal verlenen de Christelijk Gemengde Zangvereniging „Looft den Heere" en een koperkwartet Jeugd zingt. Evenals voorafgaande jaren zullen de gezamenlijke eugdverenigin gen van Westkapelle op Paas-zondagmor- gen op verschillende plaatsen in de ge meente Paasliederen zingen. ST. LAURENS Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer P J. Hillebrand Jz„ slaagde voor het eind examen aan de Rijkstuinbouwschool te Hoorn en behaalde in dezelfde plaats Bü de Algem. Stenogravenbond het type diploma. BERGEN OP ZOOM Aan de sportschool felix Janssens te Bergen op Zoom slaagden voor de oranje band judo: J. van Mans, R. Kloet, H Klootwijk en H. Kerkhove uit Vlissitt gen; I. Becu uit Groede; S. de Winne ui Retrachement. Voor de 2e graad Jiu Jit su slaagden: S. de Winne, Retranchement» A v. d. Vijver, Breskens; M. P. Zuijdweg, Kats; C. Lavooij, Hansweert; C. H. van Sabben, Goes en W. G. Heyboer, 's-Gra- vennolder. GROEDE Wegverbetering. De Provinciale weg tussen Groede en Buitenlust (richting Breskens) zal binnenkort heel wat aan veiligheid winnen. Men is thans bezig met het aanbrengen van een fietspad naast deze weg, op de plaats van de vroeger* trambaan. Het wordt een tegelpad. Een goede verbetering! DE GRUYTER

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 13