hier is de grote voor uw kinderen! kleurboek van ALICE! C.B.C. gaat haar kader versterken Kring Zeeland KNZB hield jaarvergadering te Breskens SOEPEN Peisie PetU Aanmeldingen thans dubbel zo groot als vorig jaar ZIJN ÉCHTE SOEPEN! EVVC BLIJFT IN DE HOOFDKLASSE Korfbalcompetitie op Schouwen begonnen MASSALE KORFBAL SERIES IN NIEUWERKERK Alleen Swift en Merwede hebben nog kampioens kansen Arnemuiden-Goes Comb, op 2e Paasdag V olleybalcompetitie op Walcheren 34 HOOFDPRIJZEN' 1400 TROOSTPRIJZEN De vrolijke avonturen •Een school met den Bijbel vergadert Chr, Emigratie Centrale Woensdag 17 april 1957 ZF.F.TIWSCH DAGBT.AD advies van alice t Profiteer van de tijdelijke extra voordelige aanbieding Maggi Tomatensoep 2 Zilverzakjes voor slechts II 98 cent I U hebt dan meteen II al twee' balken De kring Zeeland van de KNZB hield ln Hotel Luctor et Emergo te Breskens haar jaarvergadering, die namens het hoofdbestuur werd bijgewoond door de heer G. Benders. De voorzitter, ir. J. Geerling, sprak in zjjn openingswoord nog eens over de slechte toestand, waarin enkele van de toch reeds weinige zwem baden in Zeeland verkeren. Ir. J. Geerling, P. Sampon en J. Jong man werden als bestuursleden herkozen. De voorzitter en secretaris Piet Slabber werden afgevaardigd naar de jaarverga dering van de KNZB op 27 april te Utrecht. In verband met het nieuwe re glement werd een commissie van beroep samengesteld. Hierin kregen zitting M. L. Remery, Sas van Gent; A. Zandee, Mid delburg en J. de Jong, Vlissingen. Een van de voornaamste reglementswijzigin gen is, dat de commissie niet meer door de algemene vergadering, doch door het bestuur zullen worden benoemd. Daar P. A. Bouwens en C. Wagenaar zich niet herkiesbaar hadden gesteld voor de technische commissie, werd deze als volgt samengesteld: E. Carels, Goes, voor zitter; mej. C. Voogd, Middelburg, secre taresse en P. Bockstael uit Sas van Gent. De wedstrijdkalender voor het komen de seizoen werd als volgt samengesteld: Scheldebekerzwemwedstrijd op 13 juli; Ronde van Sas op 31 augnstus; haven- wedstrijd te Breskens. op 27 juli of 10 augustus. De wedstrijd Zeeland-Vlaanderen zal op een nader vast te stellen datum in Middelburg worden gehouden. Ook voor de seniorenkampioenschappen te Goes en de juniorenkampioenschappen te Sas van Gent, alsmede voor de lan- gebaanwedstrijden te Goes konden nog geen data worden vastgesteld. In Axel wordt op 8 of 15 juni een demonstratie middag gehouden, terwijl de competitie nog nader zal worden geregeld. In 1956 konden door de KNZB in Zee land in totaal 519 zwemdiploma's worden uitgereikt. Souburg spande daarbij de kroon met 189 diploma's, gevolgd door Midelburg met 133. Aardenburg kwam met 101 diploma's eveneens uitstekend voor de dag, doch Vlissingen stak er met slechts 48 diploma's schamel bij af. In Het Vlissingse EWC, dat als enige Zeeland-vertegenwoordiger in de hoofd klasse van de volleybalcompetitie, heeft zich vrijwel veilig gesteld. De Vlissingers speelden twee thuiswedstrijden en begon nen met een 23 nederlaag tegen Veloci- tas. Hierna traden zij aan tegen HBS en wisten door een 32 overwinning twee kostbare punten aan hun totaal toe te voegen. Voor de korfbalcompetitie op Schouwen Duiveland werden de eerste wedstrijden gespeeld. In de eerste klasse begon Zee meeuwen met een 05 overwinning op DSS. Renesse bleef met 30 baas over Die Gouwe en Burgh stuurde Velocitas met een 31 nederlaag huiswaarts. In de tweede klasse had Zwaluwen weinig moeite met het bezoekende Dos- ko. Stormvogels behaalde een benauwde 8—2 zege op Burgh 2. AANBESTEDINGEN Eén dezer dagen werd door de Ned. Heidemaatschappij aanbesteed het bestek T.D. no. 1176 inzake het egaliseren van percelen en het graven van kavelsloten ln de polder Weihoek. Drie laagste in schrijvers waren; 1. Firma gebrs. Jansen en Co. te Lepelstraat voor ƒ246.314,—; G. van Herk T.zn. te Nieuwerkerk aan de IJssel voor ƒ265.000,Fa. J. van Vossen en K. J. Moerland te Sint-Annaland voor ƒ268.000,Hoogste inschrijver: N.V. Noorder Grondwerken te Schagen voor ƒ339.985,—. Verder werd aanbesteed het bestek T.D. no. 177 inzake het egaliseren van percelen en het graven van kavelsloten ln de Noordpolder. Hier waren de drie laagste inschrijvers: N.V. Noorder Grond werken te Schagen voor ƒ209:480,Fir ma M. Uil te Middelburg voor 237.000, N.V. Gebrs. Van Oordt te Werkendam voor ƒ242.000,—. Hoogste Inschrijver: A. C. Smit en Fa. A. Groeiewoud Zn. te Wieringerwerf-Hoofddorp voor 323.200. De gunning van beide inschrijvingen werd aangehouden. Onderstation te Middelburg De uitslag van de inschrijvingen voor het bouwen van een onderstation voor de elektriciteitsvoorziening aan de Achtersingel te Middelburg, zij de gehouden openbare aanbesteding, luid de: J. Hendrikse, Middelburg f31.217; E. G. Lindenbergh, Vlissingen f 31.950; S. A. Versluijs, Middelburg f32.888; Van Schaik en Gilde, Middelburg f 32.998; J. Geschiere, Middelburg f33.280; A. Blankenburgh, Nieuwdorp f33.450; J. M. Goedemondt, Vlissingen f33.700; K. J. van Loo Zoon, Mid delburg f33.793; D. J. Franse, Middel burg f 33.800; fa. D. Dekker, Middel burg f34.333; fa. de Rijk en Minder hout, Middelburg f34.979; fa. C. Jozi- asse en Zn., Middelburg f35.100. Aanbesteding verbetering van wegen op Tholen Een dezer dagen werd aanbesteed bestek T.D. 1178 inzake het aanleggen, verbeteren en verharden van wegen ter totale lengte van ongeveer 3100 m over het eiland Tholen. Hiervoor werd als volgt ingeschreven: N.V. Aann. Mij Hillen en Roosen te Amsterdam 149.700; Fa J .D. Janse te Middelburg 156.400; Fa J. H. Ele- veld en Zoon te Groningen 157.000, Fa M. Uil te Middelburg 164.300; G. W. Polderman N.V. te Spaarndam 168.900; Gebr. J. en M. Moerland en Zonen te Sint Annaland 169.000, Breskens konden 40 diploma's worden uit gereikt. De verdeling van de diploma's was als volgt: diploma I: 131 mannen en 203 vrou wen; II: 51 mannen en 99 vrouwen; III 10 mannen en 5 vrouwen; IV: 3 mannen en 1 vrouw; V; 1 man en 1 vrouw; VI 3 mannen en 1 vrouw; totaal: 199 mannen en 310 vrouwen. De korfbalclub DSS uit Nieuwerkerk organiseert op 2de Paasdag massale serie wedstrijden, waaraan door 22 twaalftal len wordt deelgenomen. De indeling luidt als volgt: lste klasse: DSS, Die Gouwe, Unitas. SVOWK, Renesse, Burgh, Zeemeeuwen, Vios (Willemsstad) en Animo (Souburg), 2de klasse: DES, Mevo, Zwaluwen, Brou wershaven, Stormvogels en Animo 2; 3de klasse: DSS 2, WIK, Die Gouwe 2, Zeemeeuwen 2, Burgh 3, Vios 2 en Ani mo 3. In de derde klasse A van de landelijke korfbalcompetitie won Swift in Middel burg het belangrijke treffen met Ons Huis. De Rotterdammers moesten met een 53 nederlaag naar huis en werden daardoor voor de titel uitgeschakeld. Hierdoor zijn alleen Swift en Merwede nog gegadigden voor het kampioenschap. De Dortenaren hadden weinig moeite mei Zwaluwen (210). Unicum liet zich ver rassen door Succes (65) en is nu ook kansloos. Charlois en ODO deelden de buit eerlijk (2—2). TOV zag zich met 31 geklopt door Overkanters en kan de degradatie nu praktisch niet meer ont lopen zoals blijkt uit de stand: Merwe de 1628; Ons Huis 1722; Unicum 16 21; Swift 12—20; ODO 16—20; Charlois 15—15; Succes 14—11; Overkanters 156; Zwaluwen 14—5; TOV 15—2. Op tweede Paasdag speelt Arnemuiden I een vriendschappelijke voetbalwed strijd tegen een sterke Goes-combinatie, waarvan de opbrengst is bestemd voor het comité: Sport Steunt Zonneveld. De wedstrijd begint om half drie op het veld van Arnemuiden. Mosselenexport Tot en met 31 maart zijn aangevoerd van Zeeland 137.000 ton mosselen ong. 23%; van de Wadden 457.000 ton mos selen ong. 76%. Totaal 594.000 ton. Bovendien zijn uit het buitenland (Denemarken en Duitsland) nog 60.000 ton geïmporteerd. De export heeft een record behaald. Voor de Walcherse volleybalcompe titie werden deze week uitsluitend wedstrijden in de tweede klasse ge speeld. EMM moest tegen MVC II met een gelijk spel genoegen nemen (22), maar bleef toch op de eerste plaats. MVC II veroverde echter de tweede plaats, dankzij een 31 zege op hek- kesluiter Michiel de Ruyter II. EVVC II en NMVC deelden ook a] eerlijk (2 2), waardoor de stand als volgt luidt: EMM 11—16; MVC II 10—15; Zuidwesters II 10—13; MTS II 11—13; EWC II 11—11; NMVC 10—4; Michiel de Ruyter II 114. Ds. T. Kloek overleden In de ouderdom van 77 jaar is te Driebergen plotseling overleden ds. T. Kloek, emeritus-predikant der Ned. Herv. kerk. Ds. Kloek werd in 1879 geboren en in 1904 kandidaat in Zee land, op 25 juni 1905 te Oudelande (Z.) aanvaardde hij het predikambt, welke gemeente toen 22 jaar vakant was. In 1921 vertrok hij naar Goudswaard en in 1928 verbond hij zich te Longer- houw en Schettens aan zijn laatste ge meente. Op 1 mei 1945 ging hij met emeritaat. Alice uit Maggi Land bezorgt Uw kinderen vele uren gezellige ontspanning. Het prachtige Alice kleurboek houdt ze prettig bezig - met nog kans op een mooi cadeau in geld bovendien! Een interessante GRATIS kleur- en tekenwedstrijd met schitterende geldprijzen geeft hun de kans op het mooiste speelgoed, waarvan zij ooit droomden totale waarde f 10.GOO.-1. WACHT NIET - bestel het nü, vóór dat U hoort dat het uitverkocht is Zend slechts 50 cent in postzegels (liefst één van 50 cent) en 3 rode balken uit willekeurige Zilverzakjes Maggi Soep aan: Speelgoedland, Postbus 8007, Amsterdam. Uw volledige naam en adres in duidelijké blokletters bijvoegen. U krijgt het boek franco thuis. MAGGI van 29. Ziezo, daar ben ik. Heb ik niet een fijn vrachtje planken meegebracht? Fijn, die kunnen we prachtig gebruiken. En ik zal jullie er meer bren gen, als jullie deze op hebben. I Tja, Bigmans, en dan moet je Tjonge, dat wordt een mooi weten, dat wij de ribben van een schip, zeg. I paar oude wielen hebben gemaakt. O De Hertog van Gloucester, een oom van Koningin Elizabeth van Enge land, zal van 13 tot 17 mei Britse mili taire begraafplaatsen in België, Ne derland en West-Duitsland bezoeken. Eerste bijeenkomst in Ons Centrum" De Chr. Bedrijfsgroepen Centrale heeft ter versterking van haar kader verschillende bijeenkomsten voor de secretarissen en penningmeesters van haar 400 afdelingen op het programma staan. Zaterdag vond onder leiding van de voorzitter, de heer C. van Baren, de eerste ontmoeting plaats in het C.B.C.- vakantieoord „Ons Centrum" te Drie bergen. In zijn openingswoord deelde de heer Van Baren mee, dat het aantal leden in 1956 steeg met 1561, zodat het totale ledenaantal nu 23.460 bedraagt. Met betrekking tot de publiekrech telijke bedrijfsorganisatie merkte de heer Van Baren op, dat het de taak van de vakbeweging is, de P.B.O. voor haar leden meer tastbaar te maken. „Er moet een gezonde invloed van on deraf mogelijk zijn. Anders wordt het gevaar groot, dat met de P.B.O. een richting wordt uitgegaan, die niet in overeenstemming is met de P.B.O.-ge- dachte", aldus de voorzitter. Spr. betreurde het, dat er uit ver schillende afdelingen nogal eens klachten komen over gebrek aan me dewerking en zelfs tegenwerking van sommige geestelijke leidslieden, waar het de christelijke vakbeweging be treft. Dit probleem is echter niet nieuw. De christelijke vakbeweging is altijd haar eigen weg gegaan en zij zal die ook blijven volgen, omdat haar leden wensen te leven uit het refor matorisch beginsel van de persoonlijke verantwoordelijkheid waartoe elke christen geroepen is. Ook met de' werkingssfeer van de overheid komt de vakbeweging op sociaal-economisch terrein nogal eens in aanraking. Nadrukkelijk stelde de heer Van Baren, dat de christelijke vakbeweging in partij politiek opzich' neutraal is. Natuur lijk betekent dit niet, dat zij geen interesse heeft voor het sociaal-eco nomisch beleid dat er wordt gevoerd. Spr. drong er dan ook op aan, dat de arbeiders politiek zouden meele ven, geleid door dezelfde principiële gedachte, die ook hun keuze voor de chr. vakbeweging bepaalde. Spr. verklaarde, dat bij het streven naar eenheid van de christelijke poli tieke partijen met voorzichtigheid moet worden opgetreden. De Unie „Een school met den Bijbel" zal 23 april te Utrecht onder presidium van prof. dr. k. Dijk uit Amsterdam in 78e algemene vergade ring bijeen komen. De voorzitter zal een openingsrede houden, getiteld: „Een klacht van het ouderhart". In de morgenvergadering komen de huishoudelijke zaken aan de orde. De aftredende bestuursleden, prof. dr. B. J. Oosterhoff te Apeldoorn en de heer L. v. d. Zweep te Amsterdam, zijn niet herkiesbaar Voor deze vakaturen zijn kandidaat gesteld de heren ds. S. v d. Molgen, Chr. Geref. predikant te Middelburg en ds. B. v. Smeden, idem te Rotterdam-Zuid en mr. H. J. Swagerman en A. V. Vliet, beiden te Amsterdam. Bovendien heeft dr. G. Kalsbeek te 's-Gravenhage bedankt en voor deze vakature zijn kandidaat gesteld de heren F. J. v. Dam en J. Mulder, beiden te 's-Gravenhage. De heer N. Heukels te Amsterdam zal rapport uitbrengen over de propagan- da-actoe. In de middagvergadering zal prof. dr. J. H. Bavinck uit Amster dam spreken over: „De christelijke school in wereldverband". President Worosjilof van de Sowjet- Unie is gisteren in Peking aangeko men voor een officieel bezoek aan communistisch China. Hij werd bij zijn aankomst verwel komd door de Chinese president, Mao Tse-Toeng, eerste minister Tsjou en Lai en Lioe Sjao-Tsji, de „sterke man" van de Chinese communistische partij. (Van een onzer redacteuren) Als de Chr. Emigratiecentrale haar jaarvergadering houdt en het werk de revue passeert, schijnen de muren van de vergaderzaal weg te vallen en gaat de wereld open. In het afgelopen jaar heeft de C.E.C. weer voor 6362 landge noten de poorten naar een nieuwe toekomst in jonge landen vol ontplooiings mogelijkheden geopend. De provincie Zeeland nam aan deze uittocht via de C.E.C. deel met 52 personen oftewel niet slechts 0,6 van het totaal. Zaterdag werden op de vergadering in Utrecht de plannen voor 1957 besproken, dat een belangrijk emigratiejaar belooft te worden. De aanmeldingen waren in het eerste kwartaal over de gehele linie al dubbel zo groot als het vorige jaar in dezelfde periode. De directeur-secretaris, de heer T. Cnossen, citeerde de cijfers zoals die dezer dagen door de regeringscommis saris voor de emigratie te Genève zijn meegedeeld. De afgelopen drie maan den leverden 10.968 (vorig jaar 3878) aanmeldingen op voor Canada, 3404 (4951) voor Australië en 6348 (2533) voor de Ver. Staten. Aangezien naar laatstgenoemd land emigratie onder de Refugee Relief Act niet meer mogelijk is en we terug móeten vallen op het normale quotum voor Nederland van 3136 per jaar, is dit aantal veel te hoog en doet men verstandiger zijn aan dacht op een ander emigratieland te richten. Evenals in 1956 kreeg de C.E. C. ook thans weer 20% van de aanmel dingen. De heer Cnossen wees er tijdens de behandeling van zijn varia-rubriek op, dat het gedrag van een aantal landge noten in hun nieuwe vaderland nog wel enige verbetering zou gedogen. In Nederland doet zich het treurige ver schijnsel, voor, dat 20 tot 30 van de ingeschrevenen als''hun dossier gereed is en zij voor de keuring worden opge roepen eenvoudig wegblijven, zonder zelfs enig bericht te sturen. De versla gen werden goedgekeurd en de aftre dende bestuursleden Mr. J. S. Biesheu vel, Ir. L. Troost en de heer Cnossen werden herkozen. In de druk bezocht middagvergade ring nam de C.E.C. bij monde van de heer Warnaar afscheid van de Canade se immigratie-attaché Mr. E. E. Ewen, die zes jaar in ons land verbleef. De scheidende functionaris trad nimmer formeel-ambtelijk op, doch had altijd een open oog voor de individuele moei lijkheden en problemen van de Neder landse emigranten,

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 9