Nieuws uit de Provincie Beter klappermelk dan brandewijn met suiker Uit Zeelands Steden B, en w, van Goes zullen raad inlichten over woningbouw Hansweertse-Gemeenschap" is in het leven geroepen Schilder als een man van vak: Politierechter Middelburg Grondwerker kreeg 34ste veroordeling Commissaris opent school te Oostelijk VOOR EEN SNEL EN GEZOND ONTBIJT! BRINTA is zo gemakkelijk. U maakt aan tafel snel klaar! mm Goedkeuring voor bouw 52 woningen Vragen over bet spoorwegfeest Wat is er vandaag aan de hand Overkoepelende vereniging Man gedood door bak van dragline Oud S,S.-er zei voor Joden te werken MIDDELBURG GOES Woensdag 17 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina DRIE BRANDEWIJN MET SUIKER gebruikte de automobilist en ging zin gend z'n auto binnen. Hij bad beter klappermelk met suiker kunnen nemen, dan klinkt zoiets muzikaler. Enkele omstanders ergerden zich eraan het gebeurde in Zierikzee dat de man, een loondorser uit Hoedekenskerke, in een dergelijke status nog achter bet stuur ging zitten. Eén van deze bevoor rechten, die R.'a zingen mochten beluisteren, een zekere meneer K. was ze verontwaardigd, dat bij onmiddellijk de politie op de hoogte stelde. Psycho logische achtergrond: K. was al eens een keertje bijna door een auto geschept.- 't Zag er bij de behandeling van deze zaak gistermorgen voor de politierech ter te Middelburg, mr. P. van Empel, maar somber voor De R. uit. Vooral toen de officier van justitie, mr. L. J. Andreae, in zijn requisitoir naar voren bracht, dat sommige mensen de toe stand van R. met „stomdronken" be titelden. Toch is het voor R. nog geen gevangenisstraf geworden. Hij had een blanco strafblad. R. had voor de plaats, waar hjj met zijn handen zijn brood moeht verdie nen (Ouwerkerk) niet veel goede woorden over. ,,'k Zat in de rimboe en dan drink je gauwer een glaasje" was zijn com mentaar. Rekening houdende met het blan co strafregister, kwam de officier tot de eis: twee weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd, een boete van 1-00,subs. 1 mnd. en een on- voqtw. ontzegging voor de tijd van vier maanden. De verdediger van R., nar. H. A. Keuning, meende, dat de zang van zijn cliënt een uiting van vreugde kan zijn geweest over het moment, dat toen was. Gezien het geheel vroeg hij te volstaan met een geldboete, maar de politierechter vonniste conform. DRONKEN OP BROMFIETS Op een voertuig van bescheidener omvang, een bromfiets, zat de Middel burgse grondwerker B. G., minstens even dronken. Voor G. werd het wel gevangenisstraf tien dagen maar wat wil je, het was zijn 34ste veroor deling Onder Souburg werd G. aangehou den. „Stap jij eens af en keer eens om" werd G. in 't oor gefluisterd. ,,*k Wist niet, dat het een agent was en ik keerde om" commentarieerde G. De politie had reeds eerder gecon stateerd, dat G. vrijwel de gehele breedte van het jaagpad benutte om zijn weg in de richting Middelburg voort te zetten. De dokter vond G. „lallende, zich opgewonden gedragend met een rode gelaatskleur, doch ordelijk gekleed". De eis was twee weken. Eenzelfde overtreding maakte de .los werkman W. J. v. d. M. uit Zie rikzee onder Noordgouwe. "Voor hem werd het slechts een boete van f 50. J. M. uit Schore had met zijn 67 ja ren z'n 9-jarig kleinzoontje beschermd toen deze twist had met een 11-jarig vriendje, Hftje V. Deze beschermende maatregelen droegen een vrij agressief karakter.; het ruggetje van H.'-flje ver toonde In ieder geval een blauwe plek, waar de schoen van M. hem had ge raakt Tuchtiging wordt vaak geseponeerd, zei de officier in zijn requisitoir, maar in dit geval is M. te ver gegaan (f 20 boete). CAPRIOLEN Een vertegenwoordiger uit 'Terneu- zen, F. H. W., kreeg een tientje boete. In de nacht van 24 febr„ toen Terneu- zen in diepe slaap lag, maakte hij (door een tak op de weg, zed W.) vreemde capriolen met zijn automobiel. Hij doorzoefde een haag, reed een hek tegen de vlakte en kwam tenslotte via een heg.... weer op de rijweg. W. heeft hier nog enige tijd verwijld, doch er was niemand, om zijn identiteit vast te stellen. Men slaapt gezond in Terneuzen want niemand was er ontwaakt door De raad van Kruiningen besloot gis teravond om het gebouw van de bjjz. school te Oostdijk in eigendom over te dragen aan de vereniging tot het ver- Strekken van lager onderwijs op G.G. te Oostdijk. De voorzitter, burg. Schip per deelde mede, dat de officiële ope ning van dit gebouw op 9 mei zal plaats vinden door de Commissaris der Koningin. Tenslotte deelde de voorzitter me de, dat plannen zijn voorbereid voor de bouw van wederom 17 woning wetwoningen. Deze woningen zijn geprojecteerd in de Langeviele, 12 stuks, en in de Nieuwstraat 5 stulks. Als deze plannen verwezenlijkt kun nen worden, zullen in de Nieuw straat een paar lelijke gaten weg gewerkt zijn. Eerste vroege aardappelen Op de veiling in Kapelle zijn giste ren de eerste nieuwe aardappelen aan gevoerd. Het was het ras Maatjes van de heer Joh. Slabbekoorn in Yerseke Aarvan in totaal 5,5 kg werd aange boden. De heer Slabbekoorn heeft en kele jaren geleden dit ras door een kruising verkregen en volgens deskun digen moet de kwaliteit zeer goed zijn. Het is nog niet eerder gebeurd in Ka pelle dat er half april al nieuwe aard appelen waren. De handel bleek er graag een goede prijs voor over te hebben. De heer C. J. Adriaanse te Goes kocht de grootste maat voor 11.20 ®er kg en de drielingen werden gekocht door de heer C. Vreugderihil te Rotterdam voor f1,10 per kg. de geweldige klap, waarbij o.m. twee autobanden in flarden gingen. Het bed riep en W. nam zich voor, de volgende dag alles eerlijk aan te ge ven. De politierechter wilde dit wel aannemen en reduceerde daarom de eis 40) aanzienlijk. De hulpchauffeur A. K. uit Goes kan nog steeds niet begrijpen, hoe hij toch zo dom is geweest te Arnemuiden een simpel nikkelen horloge in zijn zak te laten verdwijnen. De politierechter kon het ook niet begrijpen van zo'n net geklede jongeman. Alleen de das, uit gevoerd in rood-zwarte kleuren, vond de politierechter argwaan-wekkend „maar die tijd hebt u misschien niet meer meegemaakt". Om het de „eer ste en laatste keer" te laten zijn, von niste de politierechter dertig gulden, conform. Ingezonden mededeling (adv.) ik" i Bcvelandse onderwijzers bijeen De afdeling Zuid- en Noord-Beve land van de Prot. Chr. Onderwijzers vereniging kwam onder leiding van de heer J. Jonkheer te Yerseke bijeen. De jaarverslagen werden uitgebracht; de penningmeester kon melding ma ken van een batig saldo; Als afgevaar digde naar de voorjaarsvergadering werd aangewezen de heer J. Meinders- ,ma, die tevens tot bestuurslid werd gekozen. De heer C. Jobse zal naar de Pinkstervergadering te Enschede gaan. De heer P. Switters hield een leerzame causerie over zijn reis naar Oostenrijk en Italië, met verduidelijking van kleurenfoto's. DE GEMEENTERAAD van Goes heeft gisteravond besloten tot aan koop van een drietal woningen en van een kwekerij, "Voorts verklaar de de raad, dat het noodzakelijk is het leerplan van de Vakschool voor Meisjes wt te teelden met 'as opleiding voor leerling-verkoop ster. te deze raadsvergadering werd verder nog vangedachten gewisseld ©ver het volgens di verse raadsleden trage tempo van de woningbouw. B. en w. zeg den toe de raad terzake .een nota te zullen doen toekomen. De heer C. W. Vervest (K.Y.P.) werd beëdigd ais raadslid. Het voor stel to.t aankoop van de kwekerij van de heer J. A. Dusart, gelegen .aan de 's-Heer Héndrikskinderendijk lokte vrij veel discussie uit. B, en W. .deel den mede dat met .de eigenaar overeen stemming is bereikt over een koopprijs van f21.000.De heer J. S. Vissöher (Pv.d.A.) had kritiek op de z.i. te rooskleurige wijze, waarop b. en w. de afschrijving voorstellen. Hij vond de door het college overgelegde bereke- De heer R. Zuidema heeft avond in de vergadering van de ge meenteraad van Goes de voorzitter verzocht mededelingen te doen over de feestelijkheden, verbonden aan de elektrificatie van de Zeeuwse 'lijn. „Wat is er nu eigenlijk ie doen?" vroeg de heer Zuidema, „Vol ver wachting klopt het hart van veel men sen Burgemeester Ten Kate kon weinig bijzonderheden verstrekken. „Om half vier arriveert de trein in Goes en de evenementencommissie heeft een ten toonstelling georganiseerd. Meer kan ik niet vertellen, behoudens dan dat een aantal mensen is uitgenodigd de officiële reis mede te maken". Wethouder J. Roose wist nog iets meer: „De genodigden zullen drie keer eten, namelijk in Vlissingen, in Mid delburg en in Goes Pianorecital Cor de Groot In de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg gaf gisteravond de beken de pianist Cor de Groot een piano-re cital. Door gebrek aan plaatsruimte zullen we de recensie in onze krant! van donderdag plaatsen. Eerste aardbeien in Kapelle Op de veiling in Kapelle-Biezelinge zijn gisteren de eerste aardbeien uit de koude bak geveild. Het waren er 8 stuks van het ras Glasa, die voor 27 ct. per stuk werden gekocht door de heer J. J. Ganseman te Kapelle. De aardbeien waren •afkomstig van de kleinfruitproeftuin in Kapelle. Veertigjarig jubileum op Vrederust Gisteren herdacht de heer v. d. Vel de op de inrichting Vrederust zijn veertigjarig dienstjubileum. Op ver zoek van de jubilaris werd geen uitge breid vertoon aan dit jubileum .gege ven, zodat het in huiselijke kring wend herdacht. ningen voorts onnauwkeurig. De prijs van f 21.000.achtte spr. nogal rede lijk. Weth. mr. H. B. Bouman (P.v.d.A.), 'betoogde dat het betrokken perceel van belang is i.v.m. de sanering. Op deze mededeling haakte de heer Vis- scher weer in met op te merken, dat b. en w. dit argument niet in hun voor stel hebben genoemd. Spr. vroeg b. en ■w. voortaan uitvoeriger argumentatie an becijferingen ook rekening hou dend met eventuele kosten van ont eigening over te leggen. De heer R. Zuidema (A.R.) bleek zijn standpunt le delen. De heren Visseher, Zuidema en La- port konden zich niet verenigen met het voorstel tot aankoop van de pan den N oordeinde 8 en 10. Hun bezwaar 'tegen het voorstel van b. -en w. was, dat daarin niet voldoende tot uiting fcomt of het voordelig is nu te kopen of dat het beter en voordeliger is het op onteigening te laten aankomen. In .de vakature .J. J. Knibhe werd de 'heer X Laport gekozen als lid van de Commissie voor de strafverordening. Woningbouw De heer Heijhoer (C.H.) inforrqeprde bij de rondvraag naar het tempo" van de woningbouw. Er worden, aldus spr. w.el dure en zeer dure woningen ge bouwd, maar hoe staat het met de bouw van woningwetwoningen? De heer Heijbcer verzocht b. en w. de raad een inzicht in deze materie te geven, bijv. door middel van een no ta, Spr, deed de suggestie woningwet woningen in flatsysteem te bouwen, hoewel hij dit «riet ideaal vond. Weth. Bouwman deelde mede dat goedkeuring Is ontvangen voor de: bouw van 52 woningen in west Voor de te bouwen 69 mirldenst-woningen ia plan Vaickesiot is premie verleend.: Deze maand wordt de ministeriële ver klaring van geen bezwaar verwacht. In het plan Valekeslot en in Oost zul len voorts 72 woningen verrijzen en 129 woningen aan de overkant van de spoorlijn. De voorzitter zegde t.a.v. de woningbouw een nota toe. De heer E. C. N. van Riessen (V.V. D.bracht dank aan de voorzitter voor zijn persoonlijke bemoeiingen t.a.v. de woningbouw. Hij uitte zijn waardering •voor -de verbetering van het Stations plein en sprak de wens uit dat de Markt nu weldra aan de beurt zal zijn. In Hansweert is één dezer dagen op gericht de 'Hansweertse Gemeenschap'. Het is al jaren een groot gemis voor Hansweert het zonder een vereniging te stellen, een gemeenschap, die iets organiseert bij b.v. feestelijke gebeur tenissen, in de vacantie sportdagen voor de kinderen e.d. Ook een gebrek aan een middenstandsvereniging, iets dat op de meeste plaatsen bestaat, heb ben enkele inwoners doen besluiten tot -de oprichting van de „Hansweertse Gemeenschap over te gaan. De „Hansweertse Gemeenschap" is' een overkoepelend .orgaan, .die alle verenigingen omspant. In heit bestuur en de div. commissies hébben perso nen zitting, die door hun club, bond of vereniging z®n afgevaardigd. Alle j verenigingen, ongeacht religie ©f po litieke overtuiging, die in nauw con-, tact met de Gemeenschap staan, 'hou den echter teri volle 100 procent hun! zelfstandigheid. OPRICHTINGSVERGADERING Na enkele voorbereidende vergade ringen, is men overgegaan tot het hou-1 den van de oprichtingsvergadering, oXv, de heer M. Stevense. Hij deelde mede, dat reeds verschil lende vooraanstaande personen hun: medewerking hebben toegezegd. Uit de vragen bleek, dat er nog een zekere onwetenheid en terughoudend heid onder het publiek bestaat. Te zij ner tijd zal aan de inwoners voorlich ting gegeven worden. Uit de discussie bleek wel, dat een van de kardinale punten -de financiële zijde was. Dit punt zal nog uitvoerig bestudeerd worden door de nog te vormen finan- ciële commissie. Wel zal er met een-, eventuele subsidie en door de steun Raad Arnemuiden vergadert Morgen komt de raad v.an ,de ge meente Arnemuiden in -openbare ver gadering bijeen. O.m. vermeldt de agenda de benoeming van een wet houder en de installatie van een nieuw raadslid. Verder komen aan ,de -orde: wijziging begroting 1957, voorlopige ■vaststelling gemeenterekening f953, toetreding tot de muziekschool en het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met de Coöp. Boeren leenbank. Tijdens de werkzaamheden voor de herverkaveling in de Noordpolder te Bt. Maartensdijk is gisteren -een ern stig ongeluk gebeurd, waardoor de 39- jarige werkman P. Klippel uit Sla- venisse om het leven is gekomen. Het ongeval ontstond, toen .een .staaldraad van de dragline brak. Hier door stortte de bak naar beneden -en trof de heer Klippel. Vrijwel direct hierna overleed het slachtoffer. De heer (Klippel was gehuwd ®n had twee kinderen. en medewerking van de Hansweertse gezinnen al heel wat bereikt kunnen worden. Tot slot werd er een definitief be stuur gekozen waarin zitting hebben: de initiatiefnemer de heer M. H. Ste vense, voorzitter, J. de Paauw, secre taris, Ch. van Loon, penningmeester, mevr. Ensing-Hanzeman en de heer C. Slabbekoorn leden. 6 NIEUWE WONINGEN IN POORTVLIET Onder voorzitterschap van burge meester W. J. van Doorn, kwam de gemeenteraad van Poortvliet in vol tallige vergadering bijeen. Allereerst werden, in verband met de uitbrei dingsplannen, prijzen vastgesteld voor de bouwrijpe gronden. Met algemene stemmen werd ver der een voorstel tot de bouw van zes woningwetwoningen aangenomen. De ze woningen, die aan de Rondweg zul len worden gebouwd, zullen worden gegund aan plaatselijke aannemers voor de .curve-prijs y.an f 1.0500 per woning. In gevolge art. 72 der L.Q.W. werd medewerking verleend aan de Christe lijke school voor de aanschaf voor verduisteringsgordijnen. Vastgesteld werd een verordening tot verplichte vakantie-sluiting voor de plaatselijke winkeliers. Besloten werd verder toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling inzake de verdeling der kosten van de Zeeuwse Muziekschool. Uit de ingekomen stukken bleek, dat Buitengewoon brutale oplichter IN ZEELAND is een koopman aan het werk geweest een zekere D. da J. uit Bergen op Zoom die onder het valse voorwendsel, dat hij voor een Joodse instelling werkte, staven scheerzeep voor 1.25 aan de man bracht. Deze prijs ligt uiteraard be duidend hoger dan wat normaal een staaf scheerzeep kost, maar de extra opbrengst, zo maakte De J. zijn slacht offers wijs, zou ten goede komen aan de emigratie van Joden naar Israël. Daarbij moet men weten, dat De J. een oud-S.S.-er is! Het emigratie-smoesja zoog hij volkomen uit de duim. Deze vorm van oplichting droeg dus wel een buitengewoon brutaal karakter. De J., die thans zonder bekende woon- .of verblijfplaats is, is dinsdag morgen bij verstek door ,de Middel burgse politierechter veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf, conform da eis van de officier van 'justitie. Oliebimkerstation te Vlissingen verhuurd Het netto resultaat der algemene exploitatie van de N.V. YMsmar te Rotterdam over 1956 bedroeg f298.650 (v.j, f347.070). Inkomsten uit deel nemingen f175.126 (v,$. f133.800). Voor belastingen zal worden gereser veerd f 122.000. Voorgesteld wordt uit de beschikbare winst van f309.151 een dividend van 5Vn pet. uit te keren plus 2% pet. in aandelen uit de agioreserve (v.j. 8 pet. waarvan 3 pet. uit de agio reserve). Het oliebimkerstation te Vlissingen is wederom voor een lange reeks van jaren aan de steenkolen-handelsver eniging N.V. te Utrecht véxihuurd. De winst op aardojieprodukten onderging een daling. Deze achteruitgang werd Bij K.B. is benoemd tot kanton rechter te Zierikzee mr. W. E. van Vloten, thans substituut-griffier bij het kantongerecht te Amsterdam, tevens kantonrechter-plaasvervanger. een door de Raad aangenomen voor stel inzake een bijdrage van f120,000 voor de elektrificatie in herverkave- lingsgebieden, bij Ged. Staten van Zee land bezwaar had ondervonden, als mede de goedkeutóng van het besluit een kasgeldlening aan te gaan, groot f20.000. Pro Rege vergaderde In het Geref. Jeugdgebouw verga derde gisteravond Pro Rege, afdeling Middelburg. De voorzitter de heer 'L. M. Naakt geboren deelde in zijn openingswoord mee, dat voor de uitbreiding van het tehuis te Middelburg een bedrag is .uitgetrokken. Dit betreft de uitbrei ding van de speelruimte, aangezien de tegenwoordige toestand veel te wen sen overlaat. Uit het jaaroverzicht van de secre taris de heer J. C. de Hooge maakten wij op, dat het bezoek in het afgelo pen jaar is toegenomen. In 1956 werden 14760 bezoeken ge bracht, zodat het gemiddelde per dag ongeveer 40 bedraagt. Het ledental van de afdeling is met 7 gestegen en bedraagt nu .357. Ook heeft .de afdeling een groot aantal do nateurs. B® de gehouden bestuursverkiezing werden herkozen de heren J. C. de Hoage en Visser. Na de pauze hield de legerpredikant te Middelburg een causerie -over „De dominé in khaki". De teïhuisleider de heer X S. Bakker ANNA JACOBAPOLDER Aanrijding. Het was opeens een hele opschudding in de anders zo vredige polder op maandagavond, toen een traktor, waarachter .een zaaimachine, de voor café Quist geparkeerde per sonenauto van de landbouwer J. Wisse passeerde, terwij'l uit tegenovergestel de richting eveneens een personenauto naderde van de beer S. C. van lwaar- den. Door de zwenking, die met de traktor gemaakt moest worden, ram de de disselboom de achterruit van de geparkeerde auto, terwijl een voorwiel een voorruit vernielde. Door de schok werd de 69-jarige B. den Braber uit St. Philipsland van de wagen geslin gerd. Deze onvrijwillige buiteling liep met enige lichte verwondingen af. De traktor werd bestuurd door de 19-ja- rige P. de Ruijter uit St. Philipsland. BRUINISSE Begin van brand. Maandagmiddag werd Bruinisse opgeschrikt door het loeien van de sirene. Een lekke gasfles bleek oorzaak van een begin van brand bij de melkhandelaar M. de Ronde aan de Steinstraat. Door het doortastend optreden van de eigenaar, huisgenoten en toesnel lende buren behoefde de brandweer niet uit te rukken. ONGEVAL. De heer H. J. Capelle te Bruinisse, kwam op een avond onge veer 10 uur op de Rijksstraatweg met •zijn bromfiets zodanig te vallen dat nlssisch bloed in de aderen hadden, ver een bloedende hoofdwond ontstond en hij bewusteloos op straat bleef liggen. Nadat dr. Quaak eerste hulp had ver leend kon hij echter naar zijn woning worden vervoerd. Netten voor mosselzaad. Schreven wij reeds enige malen over het uitzetten van netten voor het .opvangen van mossel zaad, dat thans in de Waddenzee op rui me schaal gebeurt, ook in Zeeland zullen deze proeven worden genomen. Door de Bru 4 van de firma Gebroeders Verspoor zijn netten uitgezet in de buurt van Brouwershaven. Ook op de Veermansrug zullen netten voor dit doel worden uitge zet. Benoemd. Mejuffrouw W. de Waal Jd., is benoemd tot ambtenares ter gemeen tesecretarie van 3ruinisse. Zij is thans werkzaam op het gemeentesecretarie te Bruinisse. Bijeenkomst postduivenhouders De postduiv.enhoudersver.eniging „De Bruse Trekker" vergaderde vorige week in het Centrum, onder leiding van de voorzitter de heer C. J. Maas. Uitvoerig werden daarbij de v.orig jaar ondervonden moei lijkheden ondervonden bij het vliegen in de provinciale Zeeuwse .combinatie. Getracht zal worden dergelijke moei lijkheden dit jaar te voorkomen, terwijl men veel in .eilandeiijk verband zal vlie gen. De zo populaire Paasvlucht zal ook dit jaar weer worden gehouden. Film. Mejuffrouw H. Tol een Ameri kaans journaliste, wier voorouders Brui- Ingezonden mededeling (adv.) PLASTIC ViERF VAM CETA-6SVE» toeft reeds lange tijd in Europa, komt van tijd tot tijd in Bruinisse terug en maakt ook hier zowel als dlders talrijke opna men met haar camera. Een gedeelte van wat z® zoal 'heeft ge zien, alsmede een aantal opnamen uit het •dorp zelf, met name de muzikale festivi teiten tot afsluiting van de Adoptie-aktie met Gorssel, was in filmstroken gepro jecteerd te zien in het Verenigingsge bouw te Bruinisse ter vervanging van de gebruikelijke Instuif. BAARLAND Benoemd. De heer If. J. Dammers, werkzaam bij Fa. M. van Doorn en Zoon te Baarland is met ingang van 1 juni 1957 benoemd tot hoofdfitter in dienst van de N.V. Waterleiding Maatschappij Schou- wen-D.uiveland ter standplaats Zierikzee. Aangenomen. De heer J. T. Jonker heeft zijn benoeming tot lid van de ge meenteraad van Baarland, in de vacature H. de Vriend, aangenomen. Sloop, Door mevr. wed. I. Elenbaas en de heer A. Nieuwenhuijse te Baarland zijn de oude panden Raadhuisstraat B 4 en B 5 voor de sloop gegund aan de heer C. den Dekker te 's-Gravenpolder. Woningbouw. De bouw van 4 woning wetwoningen voor rekening van de ge meente Baarland geschiedt wel in record tempo. Op 1 maart 1957 werd van het Ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid de goedkeuring ontvan gen en thans is de aannemer, de heer D. van der Poel te Oudelande, zo ver dat alle 4 woningen onder de kap zijn, de steigers zijn weggenomen on de woningen zijn vrijwel glasdicht. BORSSELE Vergadering. Onder voorzitterschap van de heer J. Rottier Az. vergaderde de Coöperatieve Weegbrugvereniging zater dagmiddag. Het bestuurslid de heer J. Zweemer nam wegens vergevorderde leeftijd ontslag als bestuurslid. De voor zitter bedankte hem voor wat hij in zijn lange loopbaan voor de vereniging is ge weest. Gekozen werd tot bestuurslid de heer A. de Koeaer. Het weegloon blijft nis voorheen ge handhaafd. Benoemd werd tot weger de deed enkéle mededelingen over da gang v.an zaken in het tehuis. In het afgelopen jaar hield ds. F. J. Veldman in het tehuis de lessen gees telijke verzorging. Jeugd en Evangelie zorgde voor en kele gezellige avonden in het tehuis. Over het algemeen mag men spreken van een goede belangstelling voor het Militair Tehuis. Jubileum bij de belastingen De heer J. C. de Dreu, commies ti tulair bij de Belastingen herdacht gis teren het feit .dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de belastingen. Bij het jubileum van de heer De Dreu was de heer G. A. Romijn ont vanger der belastingen de .eerste die het woord voerde. De heer Romijn wees op het moei lijke werk dat een ambtenaar van da belastingen heeft, omdat men de men sen altijd in de zwakke zijde moet aantasten. 'Daar de jubilaris veel ge duld en tact bezit valt het 'hem nooit ■moeilijk om zijn werk te verrichten. De heer Romijn bracht de jubilaris dank voor de goede samenwerking, en bood hem van het ministerie een gra tificatie, en namens het personeel een ets aan, voorstellende de abdij-poort te Middelburg. De heer A. A. Vermeulen, hoofdin specteur der belastingen, wees er op dat er tussen de heer De Dreu en de inspectie een nauwe relatie bestaat, terwijl de jubilaris -voorts werd toege sproken door .de heer J. H. Dxioel, chef van de actieve dienst, de heer J. S. Hoek en de heer J. A. W. Hilbert, adj. Hosanna speelt Den Hollandermars Het chr. muziekgezelschap .Hosanna* geeft vanavond een feestconcert op da Grote Markt. Begonnen wordt met de Frans den Hollandermars. Gevolgd door Nabueco, ouverture, Verdi, arr. A. Delhaye; les Roses du Midi, valse, Joh. Straus; een draaiersjongen, fant. H. Altink; marche. Gala, L. Voussure; pauze; Karl Kupfer, mars, Th. Furter; Fantasie Ballet. A. Delhave; de Vogel koopman, selectie. C. Zeiler, arr. van Leeuwen; 9 San Remo, mars J. Meis tér. heer G. Krijger Mz. Omgezien zal wor den naar een hulpweger. 's GRAVENPOLDER Aanrijding. Op de hoek Dorpsstraat Raadhuisstraat te 's-Gravenpolder vond een aanrijding plaats tussen een bestel wagen van S. te Kapelle en de aanne mingsmij. B. te Rotterdam. Het ongeluk liep alleen met enige materiële schade af. Benoeming. Tot chef van de afdeling personeels- en huisvestingszaken van het Instituut tot cultuurbescherming en wa terhuishouding te Wageningen is benoemd de heer A. Geense, momenteel hoofd van de administratie van de afd. onderzoe kingen bij de culturtechnische dienst te Goes. VROUWENPOLDER Geslaagd. Aan de theologische hoge school fOudestraat) te Kampen is voor het kandidaatsexamen geslaagd de heer P. 'Melse te Vrouwenpolder. (Vervolg op pag. 5),

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2