RANG RANG .M Regen van cheques voor rheumabestrijding Emigrantenschip ,Sibajak' naar Australië Fabrieksarbeider maakte dollemansrit in Tilburg 2te Radio (Pvejtigt li Pdiic 9 *t)e iMs/uipmnfr van demsfe 5^05 tD&l w w RANG is alleen RANG als er RANG op staat Z^Q Ö3®E 3® M Z&Q "MOBILE-THERAPIE" EEN SUCCES Hong; aren naar Canada vertrokken Eén zwaar gewonde Chr. Emigratiecentrale houdt jaarvergadering Krachtterm voor B.B'C.-televisie Openbare vergadering Produktschap voor Zuivel Concertgebouworkest weer in Amsterdam pette Geref. predikanten houden jaarvergadering in Utrecht Brits ambtenaar spoorloos Ronde van Yerseke 13 april op Dinsdag 9 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Ingezonden mededeling (adv.) (Van één onzer verslaggeefsters) De laatste officiële daad die de heer P. L. Stal als voorzitter van de Neder landse Vereniging tot Rheumatiekbestrijdlng verrichtte, was het met gulle hand uitdelen van een groot aantal cheques, die samen een waarde van ruim twee miljoen gulden vertegenwoordigden. De Ned. Vereniging bestaat nu dertig jaar en op de zaterdag in Amsterdam gehouden jubileumbijeenkomst werd de „buit" van de grote nationale rheuma-actie 1955 verdeeld tussen diverse instellingen, die het geld zullen gebruiken om het aantal bedden voor rheumalijders uit te breiden en de mogelijkheden voor een klinische behande ling te vergroten. De heer Berdenis van Berlekom en de heer Moll ontvingen resp. 10.435, voor het bestuur der Godshuizen Mid delburg te Middelburg en 26.100, voor de Ver. tot stichting en instand houding van een Chr. Ziekenhuis „Bethi sda" te Vlissingen. Dit geld zal worden gebruikt voor verbetering van de outillage der rheuma-afdelingen en voor uitbreiding van het aantal bed den. De provinciale commissies voor rheu- matiekbestrijding in Groningen, Fries land, Drente, Overijssel, Gelderland, Noordholland, Limburg, Noordbrabant en Zeeland zullen ieder 12500.krij gen uit het Nationaal Rheumafonds. De heer Stal wees nog eens op de enorme sociaal-economische gevolgen die de rheuma voor de Nederlandse bevolking heeft. Uit het onderzoek van Dr. J. J. de Blécourt is gebleken, dat één vijfde deel van alle Nederlanders aan rheumatische ziekten lijdt of heeft geleden. Rh:uma behoort tot <"e meest voorkomende volksziekten en het grootste deel van de slachtoffers komt uit de produktiefste bevolkingsgroep. Twintig procent van het ziektegeld wordt dan ook aan rheumapatiënten uitbetaald, d.w.z. zo'n 80 miljoen gul den per jaar. Aangezien de heer Stal is benoemd tot inspecteur van de volksgezondheid, moet hij zijn functie als voorzitter van de Ned. Vereniging neerleggen. Op de jubileum-vergadering sprak de waar nemend voorzitter, de heer E. M. Bin- gen, vele woorden van lof en erkente lijkheid voor de aktiviteiten die de heer Stal in de voorbije jaren heeft ontplooid. Het dagelijks bestuur werd uitgebreid met mevrouw J. W. v. d. Blink-Rolder, Dr. N. G. Geelkerken en de heren A. Batenburg en A. in 't Veld. Tijdens de middagbijeenkomst sprak Dr. De Blécourt over de mobiele phy- „Bruiloft koning haring" f in IJmuiden De viering van vlaggetjesdag, waar van het accent dit jaar op IJmuiden komt te liggen, krijgt op de 18de mei een hoogtepunt in de vorm van „de bruiloft van koning haring". Deze figuur is enige jaren geleden voor het eerst in IJmuiden opgedoken tijdens de viering van vlaggetjesdag en hij vond er toen een jonge schone met wie hij de 18e mei in het gepa- voiseerde huwelijksbootje denkt te stappen. Na afloop van het feest zal het jonge paar zich met fakkellicht naar de haven begeven, teneinde zee te kiezen. In de namiddag wordt een folkloristische show opgevoerd „land groet zee". Een Limburgs muziekkorps en Bra bantse vendelzwaaiers zullen de tra ditionele optocht, die elk jaar uit IJ muiden naar de vissershaven trekt, waar de haringvloot bevlagd ligt, bij zonder cachet verlenen. Gisteren is uit Rotterdam het emi grantenschip „Zuiderkruis" naar Ca nada vertrokken. Onder de opvaren den bevinden zich 384 Hongaarse vluchtelingen, van wie 208 in afwach ting van hun vertrek ondergebracht waren in Valkenburg. Deze laatsten stuurden een telegram aan het Rotter damse kantoor van het A.N.P., dat luidde: „De Hongaarse vluchtelingen uit Valkenburg op weg naar Canada danken het Nederlandse volk". De Zuiderkruis wordt op 17 april te Quebec verwacht. sische therapie. Het aantal rheumapa tiënten dat behandeling nodig heeft is vele malen groter dan het aantal be schikbare plaatsen in inrichtingen en ziekenhuizen. Vooral op het platteland blijven vele patiënten verstoken van medische hulp, die genezing of verbe tering zou kunnen brengen. Op het ogenblik wordt in Gronin gen en Zeeland een proef genomen met de z.g. mobiele physische the rapie, hetgeen betekent, dat een masseur de patiënten thuis opzoekt met een bestelautootje, waarin een opvouwbare massagebank, een in- fraroodlamp, oefenapparatuur, etc. Sinds 1 januari hebben de twee mas seurs al veel rheumalijders geholpen. Patiënten zowel als huisartsen zijn enthousiast en in beide provincies moest dan ook al een wachtlijst wor den aangelegd. De bijeenkomst werd besloten met een inleiding van Dr. A. Melchior over „kwakzalverij". Eerste DC-7c van de KLM vliegt op New York De eerste douglas DC-7e (seven seas) van de KLM wordt dezer dagen op Schiphol verwacht. De luchtvaart maatschappij zal er, zoals is gemeld, tien van ontvangen. Op 2 juni zal voor het eerst een toestel van dit type op de lijn van Amsterdam naar New York worden ingezgt. Gedurende de zomer zal het aantal vluchten op deze route met dit type worden opgevoerd tot tien per week, de resterende veer tien per week zullen in hoofdzaak met lockheed „super constellations" wor den gevlogen. Ingezonden mededeling (adv.) De achttienjarige fabrieksarbeider T. H. uit Tilburg, heeft zaterdagavond in enige drukke straten in Tilburg een dollemansrit volvoerd, die wonder boven wonder slechts één ernstig gewonde heeft gevergd, terwijl enige kinderen lichte verwondingen hebben opgelopen. In de Hoefstraat had een bestuurder van een personenauto met defect aan zijn wagen te kampen. Toen H. H. (die in overall was gekleed) passeerde, veron derstelde de automobilist met een mon teur te doen te hebben en vroeg hem om assistentie. Deze werd door H. bereid willig verleend. Toen de motor van de auto eenmaal op gang was, verzocht de automobilist, die nog een boodschap te doen had, H. enige straten om te rijden daar hij vreesde dat de motor opnieuw zou afslaan. Ook aan dit verzoek voldeed H„ die helemaal geen monteur bleek te zijn en zelfs geen rijbewijs had. Slachtoffers De eerste de beste bocht werd door hem zo slecht genomen, dat hij een hem tegemoet komende wielrijder omver reed. Zonder zich evenwel om zijn ge- De Christelijke Emigratiecentrale zal zaterdag 13 april in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht haar jaarvergadering houden. In de middagvergadering zullen spre ken prof. dr. J. E. de Quay, commis saris der koningin in Noord-Brabant en voorzitter van de raad voor emi gratie, over „Voorlichting en propa ganda in verband met de emigratie" en de Canadese emigratie-attaché, de heer A. A. Ewen, over „Mijn ervarin gen met Nederlandse emigranten". De door de regeringscommissaris voor de emigratie, mr. Ir. B. W. Have- man opgenomen kleurenfilm „Wijder Horizon" zal worden vertoond. Naar uit het jaarverslag blijkt, ver trokken in 1956 in totaal 31.788 per sonen. De C.E.C. verzorgde daarvan 6323 personen, dat is 60,3 procent van het totaal der bij de C.E.C. aangemelde emigranten en ongeveer 20 procent van het landelijk totaal. lukkig niet gekwetst slachtoffer en diens vermelde fiets te bekommeren, reed H. met verhoogde snelheid verder. Later verklaarde hij, dat het gaspedaal vast zat. In een volgende straat reed de pseu- do-monteur over het trottoir en schepte daardoor enige kinderen, die evenwel praktisch geen letsel opliepen. Weer zonder zich om de kinderen te bekom meren, reed H. door en belandde weer in de Hoefstraat. Maar ook hier kon hij de wagen niet op de rijweg houden en reed weer het trottoir op. Hier werd een 48- jarige voetganger zijn slachtoffer. De man liep een gecompliceerde beenbreuk en een zware hersenschudding op. Ech ter, weer trok H. zich niets van zijn slachtoffer aan. Bij de poging om de Hoefstraat over te steken, reed hij even wel tegen een boom en kwam zodoende tot stilstand. Hier kroop H. uit de zwaar beschadigde auto en werd hij meteen door de politie ingerekend. Het bleek toen dat hij in de loop van de middag nog al veel bier had gedronken. H. liep zelf slechts lichte verwondingen op. David Coleman heeft het gedaan bij de Britse televisiekijkers. Sinds deze televisie-commentator in een sport- uitzending een weinig parlementaire uitdrukking bezigde werd het bureau van de BBC overstroomd met protes ten van Engelse kijkers. Op een moment waarop Coleman van mening was dat er iets niets in orde was met beeld en geluid, had hij een krachtterm gebruikt, die bestemd was voor de technici, doch die aan gezien van een storing geen sprake was door duizenden, verblufte kij kers in Engeland werd aangehoord. Een woordvoerder van de BBC heeft verklaard het voorval te betreuren, maar hij vestigde er tevens de aan dacht op dat iemand, die in grote spanning verkeert, er gemakkelijk toe komt van sterke, ondubbelzinnige ter men gebruik te maken. Bij een treinbotsing op het station van Madureira bij Rio de Janeiro zijn zondag twaalf mensen gedood en twaalf gewond. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het artsexamen mej. J. A. M. de Nijs te Terneuzen. Het Produktschap voor Zuivel houdt een openbare vergadering op woens dag 10 april, in de vergaderzaal van het Produktschap, aan de Laan van Meerdervoort 84 te 's-Gravenhage. De agenda bevat onder meer de be handeling van een ontwerp zuivelver- ordening 1957, waarin vervat de ma ximum-toeslag bij uitbetaling van melk naar kwaliteit, de benoeming van een delegatie uit het bestuur, ter be handeling van het prijsbeleid in de consumptiemelksector, de bespreking van een inleveringsregeling voor bo ter, en vaststelling van een vakantie regeling voor de detailhandel in melk. Er zijn 71 miljoen Lutheranen Het totaal aantal van lutherse chris tenen over heel de wereld bedroeg in februari jl. 70.770.355, hetgeen 3214 van het wereldprotestantisme is. Er zijn sedert 1955 bijna anderhalf mil joen lutheranen bijgekomen. Düitsland telt 37,6 miljoen luthera nen, de Scandinavische landen 19 mil joen en de Ver. Staten 7,4 miljoen. Negenenzestig procent van alle luthe ranen is aangesloten bij de Lutherse Wereldfederatie. Geref. onderwijzersvereniging vergadert in Rotterdam De Gereformeerde onderwijzersver eniging in de kring der gereformeerde gemeenten in Nederland zal haar al gemene vergadering houden op 24 april in het kerkgebouw aan de Boe zemsingel te Rotterdam. De heer J. Kwekkeboom, leraar aan het chr. ly ceum te Goes, zal spreken over: „Ons kuituurbegrip''. De vergadering vangt om half elf aan. Gisteravond is het concertgebouw orkest met de boottrein uit Hoek van Holland op het centraal station te Amsterdam gearriveerd, terugkomend van een veertiendaagse tournee door verscheidene grote steden in Enge land. De zakeljjke leiding van het or kest is in Londen achtergebleven om de besprekingen te voltooien over een nieuwe concertreis door Engeland, die het orkest dit jaar of het volgende jaar zal maken. Het vierjarig meisje H. R. uit Nijmegen is, toen zij onverwacht de Koninginnelaan te Nijmegen overstak, door een personenauto aangereden en aan de opgelopen verwondingen over leden. MET MEER DAN GEWONE plechtigheid is zaterdag de „Sibajak" uitgeleide gedaan bjj zijn vertrek met een kleine 1000 emigranten naar Nieuw Zeeland en Australië. Die plechtigheid bad voor een belangrijk deel niet te maken met de emigranten, die aan boord waren. Wel waren er een 275 Hongaren, zo uit Oostenrijk gekomen en op de Lloydkade met de trein voorgereden, doch al was dit een bijzonder moment, dat was toch niet de aanleiding voor de officiële belangstelling. Die lag voor een belangrijk gedeelte bi) de Kon. Rotterdamse Lloyd, die het feit vierde, dat de „Sibajak" de „grand old lady" van de Lloyd-vloot weer als echt eigen schip uitvoer. 15 jaar lang heeft de „Sibajak", die bij het begin van de oorlog buitengaats was, in dienst van de overheid gevaren. Tijdens de oorlog werd het schip omgebouwd voor troepentransport. Een groot deel van de hutten werd weggebroken, waardoor er ruime slaapzalen ontstonden. Zo voer het schip ook na de oorlog nog met Neder landse troepen. Toen werd het gecharterd voor emigrantenvervoer. Langzamerhand werd het „terugge- bouwd" tot passagiersschip. Nu zijn er nog slechts twee slaapzalen over, een grote voor 138 en een kleine voor 40 man. Maar er zijn zoveel hutten, dat 775 pas sagiers daarin huisvesting kunnen vin den. Een tweede reden voor enige plechtig heid was, dat de chef van de Nieuw- Zeelandse emigratiemissie in ons land, de heer C. F. Shapcott, na 514 jaar hier gewerkt te hebben, voor de laatste maal aan de bezetting van een emigranten schip met passagiers voor zijn land had meegewerkt. In verband met deze feiten waren er nog al wat autoriteiten aan boord, die niet alleen ontvangen werden door ka pitein J. Roos, maar ook door de heer Th. Ruys, directeur van de Kon. Rotter damse Lloyd. Hij vooral legde er de na druk op, dat de Lloyd nu niet meer „zet baas" op zijn eigen schip is. De heer T. Cnossen, directeur van de Christelijke Emigratie-Centrale, sprak als tweede voorzitter van de Emigratieraad. Op de wal had zich intussen de Har moniekapel van de Lloyd opgesteld, die onder leiding van kapelmeester D. B. Steinroth een zeer goed concert gaf. Was aanvankelijk het vertrek vastgesteld op 3 uur, door een kleine storing werd het half vijf, eer het schip van wal ging. De kapel speelde het Wilhelmus, wat voor velen èn op het schip èn aan de wal de ontroering van het afscheid, dat tot dat ogenblik gecamoufleerd was door een gordijn van serpentines de sym bolische poging om de band vast te hou den te machtig maakte, zodat zij hun tranen niet konden bedwingen. Op dat punt is trouwens het vertrek van een emigrantenschip altijd ontroerender dan gewoonlijk, omdat het nu eenmaal voor velen een definitief afscheid van hun verwanten en van hun vaderland bete kent. Dat het niet definluef behoeft te zijn, blijkt uit het feit, dat aan boord 111 niet- emigranten waren, d.w.z. emigranten, die na een „vakantie" in het moederland weer terug keerden en familie (ouders) van emigranten, die hun verwanten gaan bezoeken. Er was één echtpaar bij, waar van de vrouw juist haar 63-jarige ver jaardag vierde en op de dag van aankomst in Nieuw Zeeland de man zijn 64e ver- WOENSDAG 10 APRIL 1957 HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 Salonork. 9.00 V. d. zieken. 9.25 Waar voor uw geld. 9.30 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Studenten zitten baby, hoorsp. 12.05 Alt en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Instr. septet. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. 13.20 Promenade-ork. en soliste. 14.00 Gram. 15.00 Jeugdconc. 15.45 Gram. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Mannenkoor. 18.20 Spec- strum van het Chr. organisatie- en ver enigingsleven. 18.30 R.V.U.: Dr. C. J. SchuuWian: Een psychologische benade ring der wereldproblemen. Derde lezing. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Orgelconc. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Concertgebouwork. en soliste. 21.00 Lijdensoverdenking. 21.30 Pianorecital. 22.00 Filmbeschouwing. 22.10 Gram. 22.20 KamermuZ. 22.45 Avondover denking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM H (298 m) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 De Ontbijtclub. 8.00 Nws. 8.18 De Ontbijtclub. 8.50 V. d. vrouw. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 10.45 Idem. 11.30 Gevar. progr. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platte land. 12.38 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstellingsagenda. 13.18 Dansmuz. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 14.30 V. d. jeugd. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Gram. 17.00 Pianotrio. 17.20 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen overzee. Ken nen jullie Nieuw-Guinea? door W. A. L. De vrolijke avonturen van EN 23. Ziezo, dat is klaar. Wat zeg je daarvan Pelle? Heb ik mooie ribben gemaakt of niet? Nu heb ik nog een hamer en een spijker nodig, dan is alles in orde. Houd de spijker goed vast, Pelle. Zo precies in het midden. Let op, nu zal Ik hem er met één geweldige mep inslaan. Zo vast, dat-ie er nooit weer uitgaat. van Doorenmaalen. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.40 Act. 18.50 Piano spel. 19.00 V. d. jeugd. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Tussen de regels door. 20.15 In opa's jonge jaren. 22.35 Ritm. strijk- ork. 23.00 Nws. 23.15 Ned. kamp. scha ken. 23.20 Gram. 23.5024.00 Soc. nws. in Esperanto. TELEVISIEPROGRAMMA VARA; 17.00—17.30 V. d. jeugd. NCRV: 20.00 Film over Rotterdam. 20.15 Vonk in Judea, TV-spel. 21.50 Dagsluiting. BRUSSEL (324 m.). 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.34 Pianospel. 12.50 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 15.00 Gevar. conc. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.15 Amr. orkest. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.50 Boek- bespr. 18.00 Caus. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Volkszang. 20.00 Hoorsp. 21.50 Gram. 22.00 Nws. 22.11 Kamermuz. 22.55—23.00 Nws. De algemene vergadering van de vereniging van predikanten van de Gereformeerde kerken in Nederland zal op 24 en 25 april onder voorzitter schap van ds. P. D. Kuiper uit Sassen- heim in het jaarbeursgebouw te Utrecht worden gehouden. Als referenten zullen optreden de hoogleraren prof. dr. N. H. Ridderbos uit Amsterdam over het onderwerp: „Het oude testament in de geschiede nis", prof. dr. H. Bergema uit Baarn, over „De veranderde situatie in het Oosten en de toekomst der zending" en prof. dr. G. B. Wurth uit Kampen over „De kerk als moeder van onze hedendaagse jeugd". In de huishoude lijke avondzitting van 24 april zal ds. H. Torenbeek uit Den Ham ditmaal de causerie houden. Schaakwedstrijd In de koffiekamer van het P.Z.E.M.- gebouw werd een schaakwedstrijd ge speeld tussen de Personeelsvereniging der Belastingen te Middelburg en de Personeelsvereniging der P.Z.E.M. Er werden 10 partijen gespeeld; de uit slag luidde: Belastingen 614 punt, P.Z. E.M. 314 punt. jaardag hoopt te beleven, dat wèl emi greerde, omdat het zich bij de enige doch ter gaat voegen, die er in geslaagd is, d* strenge Nieuw-Zeelandse bepalingen, die vestiging van ouder dan 45-jarigen ver bieden, te doorbreken. Een ander echt paar gaat zijn 40-jarige bruiloft in Au stralië vieren. Wij hebben aan boord nog gezocht naar Zeeuwen. Zeeland was echter de enige provincie die niet op de passagierslijst vertegenwoordigd was. Of ja toch wel: er was een 26-jarige emigrante uit Goes, maar zij was pas sinds twee maanden met haar ouders naar Zeeland gekomen. Haar emigratie was nog in haar vorige woon plaats geregeld. Zij gaat naar haar broer en zuster, die reeds een aantal jaren in het verre land wonen en hoopt er naast het witte kruis nog één of meer verpleeg stersdiploma's te halen. De route van de „Sibajak" gaat door het Panamakanaal. Eerst zal Nieuw-Zeeland worden aangedaan, waar het schip op 13 mei hoopt te arriveren. De geestelijke zorg voor de Protestant se emigranten is in handen van ds. P. H, van Eik, geref. predikant te Maartens dijk (Utr.). Aanvankelijk zou de geestelijke zorg voor de Hongaren in handen van een Hongaars priester zijn. Doch doordat deze inmiddels met één van de jonge vrouwen getrouwd is. kon h(j niet als boordgeestelijke optreden. Waaruit moet afgeleid worden, dat hij zich nu als gewoon emigrant bevond onder de 135 R.K. onder deze Hongaren. Duizenden byouterieën Uit een modemagazijn in Arnhem zijn enige duizenden bijouterieën ont vreemd. Van de daders ontbreekt tot dusver nog elk spoor. Een aanzienlijk bedrag is uitgeloofd voor aanwijzingen die kunnen leiden tot opsporing van 't gestolene. In de nabijheid van dit mo demagazijn werd twee jaar geleden in gebroken bij een juwelier. Deze in braak, die de daders ongeveer dertig mille opleverde, is nooit opgehelderd. De Britse veiligheidsdienst heeft een onderzoek ingesteld naar de verdwij ning van kapitein Frederick P. Shan non, een ambtenaar bij het ministerie van luchtvaart belast met het vernie tigen van afgehandelde, geheime do cumenten. Shannon is dinsdag per taxi uit zijn woning vertrokken en men heeft hem daarna niet weergezien. Volgens zijn hospita heeft hij een erfenis gekregen en kort voor zijn verdwijning zijn garderobe volledig vernieuwd. De wieier en supportersclub „Yerse ke wil vooruit" organiseert zaterdag 13 april a.s. de traditionele „Ronde van Yerseke" voor nieuwelingen over een afstand van 70 km. Reeds meer dan 100 inschrijvingen van diverse prominente renners w.o. alle bekende Zeeuwen kwamen binnen. Zonneveldrit 1957 gaat door Ondanks de moeilijkheden in ver band met de wegverbetering tussen Oostkapelle en Domburg zal de M.A.C. „Scheldegouwen" ook dit jaar op Tweede Pinksterdag haar bekende „Zonneveldrit" organiseren. Men is be reids met de voorbereidingen begon nen. Will van Zoelen moet degradatiewedstrijden spelen Zaterdagavond werd te Vlissingen de beslissende wedstrijd gespeeld tus sen de tafeltennisclub Wilno uit Vlis singen en Will van Zoelen. De wed strijd had een geheel ander verloop dan werd verwacht, want de Vlissin- gers, die het eerste treffen met 64 verloren, demonstreerden nu een over weldigende meerderheid en wonnen dan ook met 91. Daarmede handhaaf den zij zich in de landelijke overgangs klasse, terwijl Will van Zoelen degra datiewedstrijden moet spelen tegen de kampioenen van Zeeland (Sorry), Goude (Vriendenschaar) en Den Haag (nog niet bekend) om twee plaatsen. De gedetailleerde uitslagen waren: Szoszkiewicz (Wilno)Hofman (Will van Zoelen) 21-17, 21-17; Groch Sinke 21-10, 21-17; KaplonPoppe 18 -21, 21-15, 21-13; Groch—Hofman 21- 15, 19-21, 21-17; SzoszkiewiczPoppe 21-17, 21-10; Kaplon—Sinke 21-16, 21- 16; GrochPoppe 21-19, 21-17; Kap- Ion-Hofman 12-21, 18-21; Szoszkie wiczSinke 21-11, 21-8; Szoszkiewicz en KaplonPoppe en Hofman 23-21 21-9.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4