Nieuws u» de Provincie Parijs wacht op bezoek van Britse vorstenpaar Veel belangstelling, doch kalme handel op Jaarbeurs Scholierenattentie! DE RECTOR GAAT DE LUCHT IN Snelheid kunstmaan niet bekend Rekrutensoldij voor twee blindenhonden DUIZENDEN SCHIJNWERPERS Geen portie meer bij kamp c, UIT DE KERKEN lui de 21e eeuw weer rooms? Hij schaamde zich Opgewekte confessionele dominee Pe.tsi.e- Pdte Ping# Wat je vér haalt... Toepasselijke tekst Er zijnnogNicodemussen Burgerljke stand Maandag 8 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina A GEDURENDE DE EERSTE helft van de voorjaarsbeurs te Utrecht, die door goede weersom standigheden werd begunstigd, heeft Utrecht veel bezoek getrok ken van industriëlen en detaillis ten afkomstig uit alle delen van het land. Het aantal bezoekers bleek in de afgelopen dagen zelfs groter te zijn dan in dezelfde pe riode van de vorig jaar gehouden Jubileumbeurs. Wat de buitenlandse belangstelling betreft, werden tot nu toe zakenlieden uit 50 landen genoteerd. Het grootste aantal was afkomstig uit België en West-Dultsland. Over relatiebezoek hadden de deel nemende firma's niet te klagen, doch daar de detailhandel ln de meeste bran ches nog over nieuwe voorraden be schikt ,dle men sinds november van het vorige jaar wegens de Internatio nale toestand heeft Ingeslagen, werd ter beurze slechts op bescheiden wijze gekocht. De handel ls over het alge meen kalm. Een uitzondering hierop vormde de afdeling textiel, waar tal van exposan ten aanzienlijke orders hebben geboekt, alsmede belangwekkende relaties heb ben aangeknoopt met buitenlandse In kopers. T er doodveroordelingen op Cyprus Vijf jonge Griekse Cyprioten, van ■wie twee studenten, zijn op grond van de noodwetten ter dood veroordeeld. Zij waren beschuldigd van schieten op Britse militairen in februari j.l. Zij werden op 10 februari bij het dorp Lyssi ten oosten van Nicosia geares- teerd. Zij ontkenden schuld. De ver- Oordelingen zijn uitgesproken op grond van de noodbepalingen, die ondanks de donderdag aangekondigde verzachting der maatregelen van kracht zijn geble ven. Sedert de invoering van deze be palingen zijn 23 Cyprioten ter dood Veroordeeld (met inbegrip van deze vijf), negen zijn opgehangen, drie heb ben gratie gekregen en zes wachten nog op de beslissing van de gouver neur. Vaticaan In kringen van het Vaticaan is het bericht tegengesproken, dat kardinaal Mindszenty voornemens is uit Honga rije te vertrekken (de Hongaarse com munistische premier Kadar heeft woensdag j.l. tegenover verslaggevers Verklaard dat de kerkvorst, die na het mislukken van de oktober-opstand als gevolg van Russisch militair in grijpen een toevlucht heeft gezocht in het gebouw van de Amerikaanse ambassade te Boedapest, de Paus had medegedeeld Hongarije te willen ver laten). „Het is de schuld van de Hongaarse regering, dat de kardinaal zijn functie niet kan uitoefenen", luidde de com mentaar van deze kringen. Burgemeester van Eindhoven benoemd Bjj Koninklijk Besluit is tot burge meester van Eindhoven benoemd de burgemeester van Venlo, mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy. De benoeming is geschied met ingang van 1 mei. Bur gemeester Van Rooy volgt in Eindho ven mr. H. A. M. T. Kolfschoten op, die burgemeester van Den Haag is ge worden. Hij is reeds burgemeester ge weest van Hontenisse in Zeeuwsch- Vlaanderen, Etten en Leur in West- Brabant. Op Maandag 29 april zal een gezel schap van vijftig rectoren en directeu ren van Instellingen van middelbaar onderwijs ln ons land, op uitnodiging van de K.L.M., met een Lockheed „Su per Constellation" van de K.L.M. een vlucht maken van Schiphol naar Eelde. Het gezelschap zal tevens de lucht haven Schiphol en de luchthaven Eelde bezichtigen en op Eelde ook kennis kun nen nemen van het werk der lucht- vaartschool. De bedoeling ls de directeuren en rectoren een Inzicht te geven ln de op leiding van verkeersvlieger en de mo gelijkheden die deze opleiding voor Ne derlandse Jongens biedt. AANBESTEDING Verhoging en verzwaring zeedijk Karei- en Oostpolder Dezer dagen is aanbesteed de ver hoging en de verzwaring van de zee dijk Karei- en Oostpolder te Rilland. Ingeschreven werd ais volgt: N.V. We- fenbouw Joh. de Kroon, Rhenen 42.900; Fa. A. de Bourgraaf en Zn., Wilhelminadorp f44.000; Fa. T. Duijn- houwer en Zn., Goes f46.195; Fa. C. D. de Ruijsen en Zn., Biervliet f 49.850; K. Lucasse, Walsoorden f 50.000; J. A. Leys, Kapelle f 50.000; W. J. Fransis- cus, Ossenisse f 52.500; J. Hoogesteger, Wemeldinge f 56.987; Fa. P. A. Re- meeus en Zn, Kats f56.987; U. Marie- nus. Middelburg f 57.400; Fa. Willem van Vossen en Zn., St. Annaland f 57.500; C. en A. Sponseler, Klooster- zande f 57.800; Aann. bedrijf Geerdink, Rotterdam f 58.700; Gebr. v. 't Ver laat, Hardinxveld-Giessendam f 59.700; Gebr. Geldof, Serooskerke f 63.500; N.V. A. J. v Haaften, 's-Gravenhage f 67.500; J. M. Dekker en Zn., Papen- drecht f75.100. Gunning aangehouden. De Amerikaanse schout-bij-nacht Rawson Bennett, de militaire leider van het program voor het lanceren van kunstmanen, heeft te New York ver klaard, dat het niet zeker is, hoelang de eerste satelliet in de lucht zal blij ven. Deze onzekerheid is een gevolg van het feit, dat de kunstmaan bij haar tocht om de aarde de satelliet zal in ongeveer honderd minuten om de aarde draaien energie en snel heid kan verliezen, doordat de lucht dichtheid op haar ellipsvormige haan niet overal gelijk is. Deze baan zal liggen in een strook tussen tweehon derd en vijftienhonderd mijl boven 't aardoppervlak. Zeshonderd rekruten van de eerste lichting 1957 van het 2de depot infan terie, gelegerd ln de kazerne te Ble- rick, hebben de twee maanden eerste oefeningstijd niet eens nodig gehad om van hun soldij (75 cent per dag) en een collecte op de oudersdag ln de kazerne f800.bijeen te leggen ten behoeve van het Koninklijk Neder lands Geleidehondenfonds, dat er twee geleidehonden voor blinden van kan bekostigen. Het idee was afkomstig van de majoor, die met hun opleiding was belast. De Japanse regering heeft besloten onderhandelingen te openen met En geland en de Verenigde Staten over het sluiten van kernenergie-overeen komsten. In Flevoland wordt op het ogenblik veel vis gevangen, doordat de vissen naar de nog niet drooggevallen plaat sen zwemmen. De visserij-inspectie neemt nu van de vissers de onder maatse vis over tegen een bepaalde vergoeding; deze vis wordt of tot een- denvoedsel verwerkt of aan de andere zijde van de dijk in het IJsselmeer uitgezet. Paling e.d. gaat normaal naar de afslag. Op de foto zien we een vis ser, die zijn daguangst onder het wa kend ook van een tweetal leden van de visserij-inspectie overlaadt. KRABBENDIJKE Collecte. De Simavl-colleete heeft te Krabbendijke opgebracht f657. Boerenleenbank. B(j de coöp. boeren leenbank „Krabbendijke" werd in de maand maart f 204.103 Ingelegd en f 172.232 terugbetaald, zodat aan het einde van deze maand een bedrag van f5.269.375 was gedeponeerd. Over 1956 werd f 126.632 aan rente bijgeschreven, terwijl in de afgelopen maand 13 nieu we spaarboekjes werden uitgereikt. Parijs heeft zich bijzonder opgemaakt voor de komst van het Britse vorsten paar, dat vandaag naar Parijs zal vlie gen voor een statiebezoek van vier da gen aan Frankrijk. De Fransen hebben de statige palei zen van de vroegere Franse koningen weer enigszins ln hun oude glorie her steld, vlaggestokken langs de boule vards geplaatst en duizenden schijn werpers bjj en tegen de openbare ge bouwen en langs de oevers van de Seine aangebracht. Langs de routes, die de koningin zal nemen, zullen 20.000 Franse soldaten worden opgesteld. De cavalerie van de republikeinse garde zal de koningin be geleiden en meer dan 4000 gendarmen en 1700 mannen van de overvalpolltie zullen op de been zijn. Tijdens het verblijf van koningin Eli zabeth en haar gemaal ln het palels van de Franse president zullen meer dan 20 Franse rechercheurs en detecti ves van Scotland Yard haar bewaken. Een uitvoering in het operagebouw zal het hoogtepunt van de eerste dag vormen. Dinsdag zullen koningin Eliza beth, prins Philip en president Coty een rondvaart maken door de Seine. Op de oevers van de Seine zullen his torische tableaus worden opgevoerd, terwijl massakoren, balletgroepen en Bij de voorbereiding van het defile der strijdkrachten dat dit jaar te Utrecht zou worden gehouden, ls ge bleken, dat vrij kostbare voorzieningen aan het wegdek noodzakelijk zijn. Mede gezien de overige kosten aan een der gelijk defile verbonden, heeft de minis ter voor defensie ln overleg en in over eenstemming met het gemeentebestuur van Utrecht het voor dit Jaar niet ver antwoord geacht voor dit doel grote bestedingen te doen. muziekkorpsen, die langs de Seine zijn opgesteld, hun beste beentje zullen voorzetten. Na beëindiging van de rondvaart zal het grootste vuurwerk sinds het bezoek van koningin Victoria aan de Franse hoofdstad worden afgestoken. Linkse bladen beginnen campagne tegen Hatta Terwijl de Islamietische bladen er hun teleurstelling over uitspreken, dat drs Hatta door Soekarno wordt gene geerd bü zijn pogingen een nieuwe regering te vormen, zijn linkse bladen een campagne tegen de voormalige vice-precident begonnen met berichten dat Hatta een bedrag van een miljoen rupiahs zou hebben gestort bjj een bank in Djakarta. Deze berichten zijn inmiddels categorisch tegengesproken door de directeur van de betrokken bank en door de militaire autoriteiten, die een onderzoek bij alle .banken hebben ingesteld. Handboek voor rijschoolhouders Er komt nu een eind aan de beun hazerij bij de opleidingen. Op het de partement van Verkeer en Waterstaat wordt gewerkt aan een wijziging van het Wegenverkeersreglement, die het mogelijk zal maken om aan degenen, die onder hun toezicht een motorrij tuig doen besturen, speciale eisen te stellen. Deze wijziging, die naar alle waarschijnlijkheid in 1957 tot stand komt, wordt echter gezien als een voorlopige oplossing. Indien bestaande wettelijke rechten zich daar niet tegen verzetten (hetgeen met behulp van proefprocessen wordt nagegaan) zal het geven van rijlessen nog aan ver dergaande voorwaarden worden ge bonden. Die voorwaarden worden dan vastgelegd in een aparte rij schoolwet. In elk geval: als nog dit jaar of anders in 1958 enigerlei proef van vakbe kwaamheid van de rjj instructeurs ver langd gaat worden, is er behoefte aan een goede leidraad voor deze instruc teurs om zich de benodigde kennis te kunnen verwerven. De KNAC heeft daarom een uitge breid onderzoek laten instellen naar de mogelijkheden tot verbetering van de rij-opleidingen, waarbij vooral aan dacht is gegeven aan de lesmethodiek, in technisch en pedagogisch opzicht. De resultaten van dit onderzoek wor den neergelegd in een handboek voor De politiebewaking van het Ambone zenkamp Beenderribben aan de weg SteenwijkN.O.-Polder is thans opge heven, nadat de in het kamp gehuis veste Ambonezen leden van de PN MS zich bereid hadden verklaard om de formulieren voor de nieuwe uitke- rtngsregelen te ondertekenen. Daarmee schijnt een eind te zijn gekomen aan het verzet tegen de door de regering getroffen maatregelen, dat zich verle den jaar had geuit ln pogingen om zon der betaling levensmiddelen te bemach tigen en ln diefstallen by boeren ln de omgeving van het kamp. Ook de kinde ren werden weer naar school gezonden, maar het innerlijk verzet uit zich ln een houding van lijdzaamheid, die een dui delijk stempel op het kampleven drukt. AAGTEKERKE Gezellige avond. In de cantine van het kamp te Aagtekerke werd aan de daar vertoevende Hongaren een gzel- lige avond aangeboden door het ge meentebestuur van Westkapelie. Het Westkapels dameskoor en de boeren- kapel van de muziekvereniging O.K.K. beiden onder leiding van de heer Piet de Rooij, verleenden hun zeer ge waardeerde medewerking. De vond werd geopend met het spelen van het Hongaars volkslied en het Wilhel mus. Na afloop werd een dankwoord gesproken door de burgemeester van Aagtekerke en een tolk (namens de Hongaren). 's GRAVENPOLDER Ongeluk. Vrijdagmiddag om onge veer half vier had op de splitsing DorpsstraatSchoolstraat een botsing plaats tussen een personenauto, be stuurd door M. J. de J. te 's-Graven- polder en een bestelwagen, bestuurd door J. D. R. te Goes. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De materiële schade was gering. HANSWEERT C.JJM.V. De C.J.M.V. „Nieuw Leven" hield een donateursavond in het vereni gingsgebouw Kaj Munk. De avond werd speciaal gehouden voor de dona teurs. Voorzitter Poortvliet sprak het openingswoord, waarin hij onder meer de ouders opwekte hun kinderen naar de diverse verenigingen te sturen. Hier na werden de aanwezigen vergast op een afwisselend programma. Met deze gezellige avond werd het C.J.M.V, win- terprogramma goed afgesloten. KAMPERLAND Geret. meisjesclubs. Donderdag avond hield de Geref. meisjesclub Mirjam haar jaarfeest in Renata on der leiding van mej. S. Verburg. Uit de verslagen van secretaresse en pen- ningmeesteresse bleek, dat de club 30 leden telt en dat de kas met een batig saldo sloot. De avond werd gevuld met zang, voordrachten en spel. De heer I. Tange sloot deze mooie avond. NISSE Oefening. Een dezer dagen loeide op een avond de sirene van de brandweer auto uit 's-Gravenpolder. Van alle kan ten kwamen de leden van de B.B. en de E.H.B.O. aangelopen om te zien wat er gaande was. Het bleek een oefening te zijn van de B.B. die een brand moest blussen, ontstaan door het gooien van een brandbom. Ook was er nog een ge wonde, die vlug en goed verbonden werd door de leden van de E.H.B.O. OUDELANDE Collecte. De collecte ten bate van de reclasseringsinrichting „Het Hooge- land" heeft opgebracht f72,15. ST LAURENS Diploma-nltreiking. In het vereni gingsgebouw reikte burgemeester W. Baas aan de elf leden van de brand weer de diploma's uit voor brandwacht tweede klas met een passende toe spraak. Hij dankte de docent, de heer Th. Schuitemaker uit Middelburg voor het vele werk, dat hij gedaan heeft on der aanbieding van een geschenk. Ach tereenvolgens voerden het woord de he ren A. J. W. Matthijssen, voorzitter van de kring Walcheren van brandweer Naar aanleiding van het feit, dat het zangkoor van de Grote kerk te En schedé thans in toga gekleed gaat, schrijft Zwingli, het blad van de „prin cipieel-vrijzinnigen"; Toen we deze ge-uniformeerde zang groep zagen ging ons een rilling door het binnenste. We schrikken niet gauw meer, hebben al zo vaak rare dingen op kerkelijk gebied waargenomen. Maar dit Waarom schrokken wij en zullen meerderen geschrokken zijn? Omdat dit weer een nieuwe stap is op de weg terug naar Rome. In het bijschrift tot de foto in het blad „Tubantia" wordt het gewaad zelfs „toga" ge noemd! Vóóraan in het gelid stonden twee kleine kereltjesook in die toga!! Bijna allen hadden de papieren in hun hand vóór zich. Er zijn al allerlei protestantse ker ken, die al kruisen en kaarsen, schil derijen enz. hebben. In Duitsland gaan sterke stemmen op om de biecht weer in te voeren. De binding aan de belij denissen der vaderen, aan de drie eenheid, Jezus als Heer der Wereld, is er al. Waarom dan geen koorzangers in toga, en geen bisschoppen en geen avondmaalsgewaden, waarom geen wierook en wijwater? Prof. Van Ruler voorspelde: nog in deze eeuw hereniging van hervormd en gereformeerd. Wij voorspellen; vóór het einde der 21ste eeuw keren de be staande protestantse Kerken weder in de schoot der Roomse kerk. Maar juist dóór die steeds verdere terugzakking naar de Roomse sfeer zullen tegen die tjjd honderdduizenden deze kerken verlaten hebben. Tragisch.... De gereformeerde dichter-predikant Okke Jager van Almelo heeft de laat ste tijd een andere houding van de ge reformeerden ten opzichte van de vrij gemaakte gereformeerden bepleit. Ter verduidelijking zegt ds. W. G. Raven van Almelo in het Gereformeerd Kerkblad (art. 31) voor Overijssel en Gelderland het volgende: Vorig jaar kreeg ik van de kant der synodale predikanten, naar aanleiding van een paar „opmerkingen" mijner zijds aan hun adres, het verzoek om eens samen met hen te spreken over datgene wat ons scheidt. Op een gegeven ogenblik heb ik ge vraagd of één van hen eens de moeite werkelijk wilde nemen om het boek van H. J. Schilder: „Op de grens van kerk en secte" te bestuderen. Ik heb 't verzoek toen daarna speciaal gericht aan ds. Jager. En hjj beloofde mij op recht, hiervan goede kennis te nemen. En hij heeft het gedaan. U moet ook niet vergeten, dat hij in de tijd van de vrijmaking pl.m. 15 jaar was. Ik zou werkelijk wel eens willen weten wie van onze predikanten en studenten de moed hebben gehad om door die dikke „Vrijgemaakte Bijbel" van H. J. Schilder heen te komen. (Deze uitdrukking is niet van mij. Is op plezierige wijze gekomen uit de mond van een synodaal predikant). Ik weet, dat ds. Jager, na lezing van dit boek, zich geschaamd heeft over zijn eigen kerken. Ik weet dat hij n.a.v. dit boek begonnen is, een serie ar tikelen te schrijven in de „Strijdende Kerk". Ik hoop, dat hij verder zal schrijven over het witboek van H. J. Schilder. Hervormd Dordrecht wijdt een be schouwing aan een pasverschenen pre kenbundel van ds. C. Batenburg te Hendrik Ido Amabcht. In deze recensie lezen wij o.a.: De puntenverdeling zo geliefd bü de orthodoxe dominees van een vorige generatie is hier met grote hard nekkigheid gehandhaafd. Om een il lustratie te geven: Een hemelse vreug dezang over een gevallen aanklager: I. de toon van afgrijzen; II. de toon van overwinning; III. de toon van her eniging. En de tekst: Want de verkla ger onzer broederen die hen verklaag- de door onze God dag en nacht, is ne- dergeworpen (kap. 12, 10b). Of deze: De vliegende kerk: I. noodzakelijk; II. mogelijk; III. moeilijk; IV. heerlijk. Overigens zal menige lezer van de prekenbundel dit appreciëren. Samenvattend mogen we zeggen, dat dit een prekenserie is van een opge wekte confessionele dominee op G.G., die doordat hjj op de grens van twee commandanten en namens de Middel burgse brandweer; N. C. van Oost, na mens de Ned. Ver. van Brandweerper soneel; J. W. Davldse als commandant van de plaatselijke brandweer en J. Koole Jz. namens de gediplomeerden onder aanbieding van een geschenk aan de heer Schuitemaker en bloemen over handigde aan de dames Schuitemaker- Zandbergen en Davidse-Janse. De vrolijke avonturen van EN 22. Geef me de zaag maar even, Pelle. Eerst moeten namelijk de spaken er worden uitgezaagd. O, wat ben jij een slimmerd, Petsie. Ik begrijp wel geen snars van de hele zaak, maar ik weet wel het een en ander van scheepsbouw. Kijk, nu zijn de spaken eruit. Nu gaan die grote cirkels door midden. predikantengeneraties is geboren (ds. Batenburg is even over de veertig) 'beurtelings de toevlucht neemt tot (theologisch) gereformeerde onver biddelijkheid en irenische verdraag zaamheid. De predikant van Beek en Ubbergen, ds. F. H. Jansen, maakt In het Her vormd Weekblad voor de ring Nijme gen melding van binnengekomen gif ten van het kerkje in Ubbergen. Hij noteert: Van vele zijden heb ik bijdragen ontvangen, maar nog nooit eerder uit Amerika. Dat is deze week echter ge beurd. Een actieve dame uit onze wijk schreef een meneer in New York, wiens familie in Ubbergen begraven ligt, van onze plannen en het resultaat was een bijdrage van 10 dollar. Is dat niet leuk? Nu voeren tegenwoordig allerlei ver werven van leden, waaraan ze dan enigingen en organisaties acties tot het premies verbinden voor de meest ac tieve „aanbrenger". U kent dat weL Als wij nu ook eens zo'n wedstrijd uit schreven en een beloning toekenden aan degene die een bedrag weet te be machtigen uit dat deel van de aarde dat het verst van Nijmegen is gelegen? Komaan mensen, we kunnen niet al leen Nijmegen leeg blijven pompen, laten we hét nu eens verderop zoeken. Zo ver mogelijk, zo veel mogelijk en zo vreemd mogelijke muntsoort. Ds. A. van der Most, schipperspredi- kant te Rotterdam, meldt in de (her vormde) Rotterdamse Kerkbode: „Welgelukzalig zijt gij, die aan allo wateren zaait", staat er in het laatste vers van Jesaja 32. Wij mogen aan vele wateren zaaien, maar helaas nog niet aan alle wateren. En de zalig spreking staat er nu eenmaal voor de gene, die aan alle wateren zaait. Wij geloven, dat het een rem voor onze arbeid onder de schippers is, nu we nog niet in alle havens het zaad des evangelies kunnen uitzaaien. Mo gen we deze zorg nog eens aan u voor leggen? We hopen, dat weer enkele nieuwe scheepsbezoekers zich zullen melden. In het Zendingsblad van de gerefor meerde kerken van de zending onder de Joden schrijft ds. C. Kapteyn, die in dienst van deze zending te Amster dam werkt: In het Nieuw Israëlisch Weekblad kon men een kritiek vinden op ons blad „Licht en Leven", dat de kritikus noemde het „meest verspreide en het minst gelezen blad onder de Joden". Hij meende, dat 99 pet der Joden het blad niet leest. Hieruit blijkt, hoe weinig de leiders hun mensen kennen. De schrijver leest het blad niet uit heilbegeerte, maar omdat hij weten wil wat er alzo in staat. Hij heeft op een verhaal aan merkingen. Blijkbaar is dit voor hem de eerste aanleiding, om er eens over te schrijven, tot hiertoe ontbrak do aanleiding tot schrijven, omdat hij niets kon vinden. Hij betwijfelt de waarheid der getuigenissen van Joodse christenen, o.a. van rabbijn Ignatz Lichtenstein, waarover ook in dit blad wel eens geschreven is, en die aan het begin dezer eeuw nog leefde. En eigen aardig is ook, dat hij zegt: „Elke maand komen er maar weer vragen voor de rubriek „Vragen en Antwoor den", maar bij onze rabbijnen komt niemand met een vraag!" Ik kan dat goed begrijpen, want de vragen over Christus worden niet aan de rabbijnen gesteld! Velen zijn nog als Nicodemus, ze willen niet weten, dat ze over deze dingen denken! AXEL Geboren: Jolina L., d.v. P. Scheele e:i H. van der Hooft; Adriaan A., z.v. J. G. Sehaalje en N. E. van Cadzandj Johannes W., z.v. J. Verstraten en M. G. Scheele; Johanna H., d.v. L. A. Fluit en J. S. Vergouwe; Jojaklm P., z.v. L. van de Wege en H. Witte; Cor nells L., z.v. F. G. van Tatenhove en M. van de Wege; Bert, z.v. D. Jansen en H. Kiel; Gerard, z.v. D. Jansen en H. Kiel; Johannes, z.v. J. H. Bouman en J. de Visser; Santina, d.v. C. A. P. van Alten en M. J. Faas; Pieter C„ z.v. J. Blankert en J. Mangold; Leun- tje, d.v. J. Maas en M. de Bruijne. Ondertrouwd; J. J. Wisse, 28 j. te Kapelle en J. J. Steendijk, 22 j.; P. De,es, 32 j. te Biervliet en A. Boeije, 21 j.; J. J. Ocké, 22 j. en J. M. Wol- fert, 22 j.; H. Dekker, 34 j. te Ed monton, Canada en J. Weijns, 30 j. Gehuwd: H. de Groote, 58 j. te Oost en West-Souburg en M. A. Verberk- moes, 60 j.; J. Witte, 26 j. en G. A. den Hamer, 28 j.; M. C. Weststrate, 26 j. te Terneuzen en E. M. Verberkmoes, 19 j. Overleden: R. C. Boeije, 70 j., echtg. van M. Zegers. ST. ANNALAND. Geboren: Johanna M., d.v. J. P. den Engelsman en H. J. Stoutjesdijk; Pie ter J., z.v. P. Ridderhof en L. J. Gun- ter; Pieternella, d.v. J. L. Goedege- buure J.Lzn. en Adr. de Wilde; Maar- tje J., d.v. J. van der Klooster en J. P. Goedegebuure. Gehuwd; C. B. W. Hartog, 26 j. te Rotterdam en P. J. de Voogd van der Straaten, 26 j.; H. Jut, 25 j. te Am sterdam en D. de Voogd van der Straa ten, 22 j. Overleden: D. van Beveren, 70 j„ echtgen. van L. Overbeeke; C. P. van den Boogaart, 78 j. wed. van L. Snoep; W. Gunst, 68 j. wedn. van C. Goede gebuure; M. Quist, 85 j., wed. van J. Goedegebuure; A. van den Boogaard, 80 j. echtg. van P. Vroegop. OUDELANDE Geboren: Pieternella F., d.v. E. Blankenstijn en C. Korstanje.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 4