Nieuwdorp kwam dichter bij einddoel; Arnemuiden met 2-1 verslagen Geschenk van de gemeente nieuw orgel voor de kerk Federatie Zeeland van Nat. Woningraad te Vlissingen bijeen Vijftigjarig bestaan van School met de Bijbel te Heinkenszand herdacht C*H*IL kreeg op Walcheren toenemend aantal stemmen Pag. 2 Zaterdagvoetbal V.C.K. kon een punt bemachtigen De junioren C.H.IL -voorzitter Tilanus sprak te Goes Waakzaamheid blijft geboden MIDDELBURG Het ioaó te (koud Douane legde beslag op 900 kilo boter GOES Huurverhoging en positie van woning bouwverenigingen Gere/. Kerk te Bergen op Zoom honderd jaar HERDENKINGSDIENST IN NAJAAR OPGELUISTERD DOOR CONCERT Paasconferentie van Youth for Christ op Hedenesse Burgerljke stand TERNEUZEN Maandag 8 april 1957 ZEF.TIWSCH DAGBLAD In de zaterdagmiddag-competitie heeft Nieuwdorp zaterdag het krasse staaltje geleverd Arnemuiden met 2-1 te verslaan. Dat men hierdoor een uit stekende kans op het kampioenschap heeft gekregen is duidelijk. Nog steeds heeft Arnemuiden één wedstrijd meer gespeeld en één punt voorsprong. Men mag aannemen, dat de Nieuwdorpers geen fouten meer zullen maken. V.CK. heeft het zaterdag tot zijn vierde punt geschopt, door tegen Tern. Boys gelijk te spelen (2-2). Zaamslag won volgens de verwachtingen in 'n Uitwedstrijd met 5-3 van Wemeldinge In de 2e klasse A verloor Seroos- kerke 2 met 3-1 van Colijnspl. Boys 2. Kapelle werd het slachtoffer van 's- Heer Hendrikskinderen (4-2). Kloe- tinge 2 sleepte één puntje uit het vuur (loor een 3-3 resultaat te boeken tegen Wemeldinge 2. Zeker niet onverdien stelijk. Zoals te verwachten was won Rillandia 2 van Wissekerke 2 met 2-1. Goes IV moest in 2C het onderspit Groep Al: Serooskerke AlMeeu wen Al afg.; Vlissingen AlMiddel burg Al 22; Middelburg A2Wal cheren Al 31; RCS AlZeel. Sport Al 0—1. Groep A2: Goes A2Goes Al 22; Woifaartsdijk AlPatrijzen Al 100 Groep BI: Arnemuiden BIVliss. BI 03; Zeelandia BIMiddelburg B 1 6—0; Zeel. Sp. BIBevelanders BI 7—1; Walcheren BI—RCS BI 0—3. Groep B2: Domburg BIZeel. Sp. B2 120 (Domburg kampioen); Mid delburg B2Vlissingen B2 14; RCS B2Oostkapelle BI 12. Groep B3: Vlissingen B3Middelb. B4 1—3; VCK BI—RCS B3 10—1. (VCK kampioen). Groep B4: Goes BIWolf.dijk BI 80; Kapelle BIRobur BI 22; Kloetinge BIKruiningen BI 23. Groep BV: Goes B2Yerseke BI 0- Q; Hansw. Boys BIWemeldinge BI 1; Rillandia BIKrabbendijke BI Groep BVI: Patrijzen BILewed. Boys BI 0—3. (Vervolg van pag. 1) Uitvoerig behandelde de heer Tila nus het vraagstuk van de huurver hoging, mede in verband met de fi nancieel economische positie van ons land. Hij zeide er veel voor over te hebben als de regering zou voor stellen om te komen tot een verho ging van 15 pet. zonder blokkering. Bij de besprekingen hierover zeide de heer Tilanus echter ook blokke ring als zodanig geen principiële kwestie te achten. Principe is voor mij, wat het Woord van God mij verteld, aldus spr. Ten aanzien van de huren van 1940 merkte spr. op, dat men hiermede verwend is. Ten aanzien van de noodzakelijke bestedingsbeperking werd door spr. opgemerkt dat minister v. d. Kieft met een te milde hand heeft geregeerd. Minister Hofstra regeert met harde tiand, evenals minister Lieftinck dat altijd heeft gedaan. De SER achtte de peer Tilanus van zeer groot belang als adviescollege en hij was er volstrekt piet bang voor dat deze de plaats van de Staten Generaal zou gaan innemen. De CHU voorzitter werd gevraagd naar de houding van de CHU ten op zichte van de Christelijke school en de kritiek op de Synode der Ned. Her vormde Kerk ten opzichte van de chr. school. Hierop zei de heer Tilanus dat de CHU en Wj voorstander is van christelijk onderwijs. Hij zei echter ook dat er omstandigheden kunnen zijn waarop een lid der CHU zijn kin deren naar de openbare school zendt. Over uitspraken van de Synode wenste de heer Tilanus zich niet uit te spreken op politieke vergadering, aangezien hij op het standpunt staat dat kerk en politiek gescheiden die nen te blijven. Tenslotte deed de CHU-voorzitter 'n dringende oproep tot allen om de aan dacht van de jonge mensen te vesti gen op de CHU. Om de jeugd er van te overtuigen dat de CHU een frisse politiek voert. Door de heer Philipse werd ten aanzien van het woningvraagstuk dat door de heer Tilanus ook werd aan geroerd, nog opgemerkt dat de moge lijkheden om te bouwen in Zeeland Zeer veel groter zijn geworden. Als de elastische bouwcapaciteit nog enke le jaren blijft bestaan dan is zeker op het platteland de woningnood voor bij, aldus de heer Philipse. Uitgave Stichting Zeeuwsch Dagblad Goes. Medewerkers: J. A. van Benne- kom, Middelburg; Ds. W. C. van Burgeier, Kruiningen; A. I. Cats- man, Aardenburg; J. S. Hoek, Middelburg; 3. Hommes, Nieuw dorp; J. Kuijssen, Terneuzen; Ds. J. Karelse, Goes. Ds. M. v. d. Klis, Zicrikzee; Ds. J. Kwast, Vlissingen; Ds. C. 3. P. Lam, Poortvliet; J. Laport, Goes; J. Lodder, Vlissingen; J. Moll, Vlis singen, K. C. v. Spronsen, Goes; Dr. C. Stam, Goes; A. H. S. Ste- merding, Souburg; R. Zuidema, Goes. delven tegen Wissekerke met 3-2. Overigens een benauwde zege van de thuisclub. Kapelle-Yerseke 3 ein digde verrassend in een gelyk spel (3- 3). Bij Kloetinge-Heinkenszand waren negen doelpunten nodig om een win naar aan te wijzen. De gasten scoorden de minste. Kats-S.V.D. werd met ruim verschil (3-0) door de thuisclub ge wonnen, terwijl Wolf aar tsdijk-Mevo ten slotte in een draw eindigde (1-1). Mevo 3 behield hetzelfde puntenver- schil op de ranglijst. Tegen Brusse Boys 2 werd gelijk gespeeld (4-4). De annere wedstrijd in 2D eindigde even eens gelijk. Mevo-Burgh 3, 1-1. De enige wedstrijd in 2E was Hoek -"A.Z.V.V. 2. Het krachtsverschil liet geen twijfel bestaan (7-1). In de laatste klas kregen we helaas maar één uitslag binnen: Beren-Hoek 2 werd 5-1. C.J.M.V.-jongensleiders bijeen In 's Heer Hendrikskinderen is za terdagmiddag een bijeenkomst gehou den van de leiders van C.J.M.V.jon gensclubs op de Bevelanden en Tho- len. De leiding berustte bjj de heer L. Evertse uit Oudelande. Bjj de huis houdelijke zaken werd gesproken over de komende zomerdag op Kattendijke, waarvoor goede belangstelling blijkt te bestaan. Door de C.J.M.V.-districts- secretaris werd vervolgens gesproken over de manier waarop de bijbelse boodschap aan jongens kan worden ge bracht. Hierover ontspon zich later een discussie, waaraan door velen werd deelgenomen en zeer leerzaam was. Kamerkring Middelburg bijeen Onder voorzitterschap van de heer C. Philipse uit 's-Heer Arendskerke heeft zaterdagmiddag de kamerkring Middelburg der CHU in Goes haar jaarvergadering gehouden. Hiervoor bestond een grote belangstelling. In zijn openingswoord richtte de heer Philipse zich speciaal tot mr. W. F. E. Baron v. d. Feltz, welke zovele jaren Zeeland heeft vertegenwoordigd in de Tweede Kamer. Hij gaf vervolgens een nabeschouwing over de verkiezingen van 1956 waarvan voor de CHU in Zeeland toch wel teleurstellend was dat het stemmenpercentage terugliep van 15,8 in 1952 tot 15,4 in 1956. Er zijn echter ook streken waar de CHU vooruit gaat en een toene mend aantal stemmen krijgt. Een van die gebieden in Zeeland is Wal cheren. Verder maakte de heer Phi lipse gewag van de goede verhou ding tussen kamerkring en C.H.- jongeren. De bestuursvergaderingen worden steeds door C.H.-jongeren bijgewoond. JAARVERSLAGEN In zijn jaarverslag vroeg de secre taris, de heer L. v. d. Hiele, om voor al te letten op de zaak van de Unie. Om waakzaam te blijven en niet te verflauwen wat betreft de aktivitei- ten. Het ledental der kamerkring bleef in 1956 stabiel. De kiesvereniging in Baarland werd opgeheven maar zo wel op Dreischor als op Noordgouwe werd een nieuwe C.H. kiesvereniging opgericht. De penningmeester de heer W. San- derse uit Vlissingen kon in zijn jaar verslag melding maken van een ba tig saldo over 1956 van f 1964,25. Het pers- en propagandafonds had een batig saldo van f 404,24. Vele af delingen moeten echter nog aan hun financiële verplichtingen voldoen. Het bestuursvoorstel om de af dracht van 5 cent per uitgebrachte stem op de CHU voor het pers- en propagandafonds te doen vervallen en de afdracht te bepalen op f 1,25 per lid per jaar, werd aangehouden. Eerst zullen de besturen worden bewerkt om de achterstallige con tributie te betalen en daarna zal een schriftelijk voorstel over deze afdracht worden Ingediend. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van de heer C. W. Cysouw te Groede gekozen de heer J. J. Ver- duyn te Breskens. De heren R. W. C. van Westen, Oud Vossemeer; H. IJssel, Zierikzee; W. Sanderse, Vlissingen en L. v. d. Hiele, Veere, werden herko zen. De heer C. Philipse werd herkozen tot lid van het hoofdbestuur. Floralia-plantjes uitgereikt Bjjna vierduizend plantjes zijn er zaterdagmiddag op de gemeente-kwe kerij „Overwater" aan de Seissingel van eigenaar verwisseld. Plantjes van de afd. Walcheren van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde (die hiertoe samenwerkt met de Kon.Ver. „Uit het volk-voor het volk") die door liefst 1646 kinderen werden weggedragen. Deze kinderen zullen medio juli op de Floralia-tentoonstelling meedingen naar de prijzen, die voor de best ver zorgde plantjes in het vooruitzicht zijn gesteld. Individuele prijzen en een fraaie wisselbeker voor de school, dië het best vertegenwoordigd uit de bus komt. Die 1646 kinderen, die de lage tem peratuur van deze kille voorjaarsdag trotseerden, hadden samen 2150 plan tjes „besteld". Zij kregen er echter al lemaal nog een extra plantje bij, een tagetus, beter bekend onder de aan duiding „Afrikaantje". Het is de be doeling, dat ook deze plantjes op de komende tentoonstelling worden inge leverd. Op de dorpen Westkapelle, Souburg, Meliskerke, Nieuw- en St. Joosland en Ritthem, zullen deze week ook nog 286 plantjes worden uitgereikt. Voor de dorpen is er een aparte wisselbe ker. Te Middelburg nemen alle lagere scholen aan de Floralia-wedstrijd deel alsmede de Ulo-school Singelstraat. Het was wel erg jammer dat het het afgelopen weekend zo koud was en dat er zoveel wind was, want hierdoor was het niet erg aanlokke lijk om een tochtje te maken langs de bloeiende boomgaarden waar de pruimen en vele peren op hun mooist bloeien. Hierdoor was het niet zo druk als men wel had ver wacht. Toch is lang nog niet alles verloren want in de komende weken zullen er nog steeds bloeiende boom gaarden blijven en er zullen er steeds bijkomen, terwijl er ook steeds meer groen komt. De pruimen zijn na de harde wind echter weer al over het hoogtepunt heen. Met de peren is dat nog lang niet het ge val en de appels moeten nog hele maal beginnen te bloeien. Gisteravond hebben commiezen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen in de om geving van Nieuwnamen een goede slag geslagen. Zij kwamen met hun auto van de Belgische grens af, toen er een Pontiac met grote snelheid van de tegenovergestelde richting, naderde waarvan zij de indruk hadden, dat deze hen niet zonder opzet snel wilde passeren Zij manoeuvreerden zo, dat er een kleine botsing ontstond, zodat de Pontiac moest stoppen en gingen toen onmiddellijk tot handelen over. Het bleek, dat de wagen 900 kilogram boter bevatte, die de berijder, een ze kere G., grondwerker te St. Nicolaas, naar zijn land wilde vervoeren, uiter aard zonder daarbij aan de wettelijke eisen te voldoen. Dinsdag vergadert de raad Dinsdagavond om acht uur hoopt de raad in openbare vergadering bijeen te komen. De agenda vermeldt o.m. be ëdiging van de heer C. W. Vervest tot raadslid; aankoop van de kwekerij van de heer J. A. Dussart voor 21000 gld. De beschikking over dit bedrijf is voor de gemeente van belang, daar thans de mogelijkheid bestaat om t.z.t. bij aankoop of onteigening van tuin grond, die de gemeente nodig heeft in het belang van de volkshuisvesting, de thans aan te kopen grond in ruil aan te bieden, waardoor de dan te betalen schadevergoeding aanmerkelijk wordt verminderd; tot aankoop van de wo ning Adolf van Westerwijkbuurt 8 en van de woningen Noordeinde 8 en 10 voor de sanering van Goes-noord. Inleiding van de heer W. Scheerens In „BRITANNIA" te Vlissingen kwam zaterdagmiddag in algemene vergade ring de Federatie Zeeland van de Na tionale Woningraad bijeen, tijdens welke de heer W. Scheerens, secret, der N.W.R. de aanstaande huurverho ging en de positie der woningbouw verenigingen nader belichtte. In zijn betoog merkte de heer Schee rens op, dat er op dit ogenblik tal van onzekerheden zijn over de komende huurverhoging. Bij de Tweede Kamer werd wel een officieel wetsvoorstel ingediend. Bij beschouwing van de 25 pet. huurverhoging moet echter gecon stateerd worden, dat het gestelde doel niet wordt bereikt. Het was n.l. de bedoeling het huurpeil van voor-oorlogse woningen op een zo danig peil te brengen dat ook de nieuwe woningen in huur verhoogd kunnen worden om zodoende de subsidie die het rijk verleent nu ruim honderd miljoen te verlich ten. Bij de grote stap vooruit der oude woningen wordt echter drin gend noodzakelijk dat voor de nieuwbouw een prijsstabilisatie tot stand komt. Volgens de heer Scheerens zijn er aanwijzingen, dat deze stabilisatie mogelijk zelfs een prijsverlaging aan het eind van dit jaar tot stand kan komen. Wanneer de huurverhoging door de Kamer aanvaard zou worden, be tekent dit een huurverhoging van 25 pet. voor alle voor-oorlogse woningen. De helft ervan gaat rechtstreeks naar de eigenaar, de andere helft komt op een geblokkeerde rekening. Juist te gen deze blokkering is een grote groep ten sterkste gekant. ONDERHOUDSNORM Naast deze huurverhoging, doch ten sterkste ermee verband houdend staat het probleem der verhoging van onderhoudskosten. Momenteel bedraagt deze onderhoudsnorm per woning gemiddeld f 81,wat nood zakelijk gebracht zou moeten wor den op f 135, Wordt de huurverhoging aanvaard, dan krijgt de woningbouw 12(4 pet. van de verhoging. De gemiddelde hu- Feesirede ven de heer Van Bennek om Tijdens de herdenking van het 50- jarig bestaan van de School met de Bijbel te Heinkenszand, zaterdagavond in „Maranatha'", heeft de heer J. A. van Bennekom te Middelburg in zijn kwaliteit als inspecteur van het chr. nat. onderwijs een feestrede uitgespro ken, onder de titel: „In gouden glans". Hij liet in zijn rede duidelijk naar voren komen, dat 'n chr. nat. school geen school is voor speciaal gere formeerden of hervormden, maar dat het juist de bedoeling is om alle reformatorische christenen samen te verenigen om een dergelijke school in stand te houden. OP het rustige Bolwerk in Bergen op Zoom staat de Gereformeerde Kerk. Het gebouw is nog niet zó oud; ongeveer dertig jaar komen de Gereformeerden uit dit oude Brabantse stadje hier nu zondags bijeen. Niettemin is het orgel in deze kerk bijna geheel versleten en kunnen de klanken, die de psalmen en gezangen ondersteunen, niet altijd bijzonder fraai worden genoemd. Hierin zal gelukkig binnenkort verandering komen. Aan het einde van dit jaar kunnen de kerkgangers luisteren naar de sonore tonen van een nieuw orgel en met trots zullen zijn dan wellicht spreken over „hun" orgel. Want de Gereformeerde Bergenaars willen het geld ervoor zelf bijeenbrengen om bij de her denking van het honderdjarig bestaan der kerk een passend geschenk te kunnen aanbieden. Een nieuw orgeldat is wel het hoogtepunt van de herdenking rond het eeuwfeest in november aanstaan de. Dat verheugt de predikant, ds. A. G. van der Stoel zeer. Hij is namelijk niet zo gecharmeerd van talrijke en eerlijk gezegd vaak lange toe spraken tijdens een herdenkingsdienst. Nu zal men kunnen luisteren naar een concert, te geven door een bekend or gelist, waarna natuurlijk ook in pas sende, maar niet te veel woorden, dankbaar op een eeuw gereformeerd leven in Bergen op Zoom zal worden teruggezien. De kerk in deze plaats is geïn stitueerd in 1857 na de Afscheiding, waarna als vrucht der Doleantie zich nog een groep bij de kleine gemeen te aansloot. De heren N. Vetten en C. Rübsaam namen in die jaren een vooraanstaande plaats in het kerke lijk leven in. Zij gingen voor in de dienst des woords, tot er, na vele vergeefse beroepen, een eigen predi kant kon worden bevestigd. Het was ds. J. M. Remein, die zijn intrek nam in de inmiddels gereedgemaakte pas torie aan de Rijkebuurtstraat. Deze eerste predikant bleek een ac tief man, evenals trouwens zijn opvol ger, ds. A. H. van der Kooi, die de gemeente niet minder dan 33 jaar heeft gediend. Vele leden zullen evenwel de levendigste herinnering bewaren aan ds. W. C. Ie Cointre, thans predikant in algemene dienst ter verzorging van de geestelijke belangen van militairen, die ruim twintig jaar „het werk met niets ontziende ijver heeft aangepakt", zo werd tijdens de herdenking van het 75-jarig bestaan in de kerkbode ge zegd. Zonder twijfel zal tijdens de her denkingsdienst aan zijn werk worden herinnerd, zo schrijft „De Rotterdam mer" in een artikel „Achterom" Ook zal zeker worden gesproken over de plaats, waar men bijeenkwam voordat de kerk aan het Bolwerk ver rees. In het zogenaamde „Achterom" had men vroeger namelijk beslag we ten te leggen op een oud, groot huis, waarvan het voorste gedeelte als pas torie werd werd gebruikt, terwijl ach ter in een soort schuur de kerkdien sten werden gehouden. Deze schuur is vermoedelijk een pakhuis geweest, want onder de vloer bevindt zich nog een groot magazijn, gesteund door pi laren, vroeger blijkbaar berekend op belegeringen, want de ruimte is nu nog kruitdroog. Thans is in dit pand een lakspuit?rij gevestigd. Zullen de Bergenaren dit hon derdjarig bestaan gaan vieren, kerk gangers uit Hoogerheide en Ossen- drecht komen beslist ook naar deze bijzondere avond. Door de activiteit van de kerk op Bergen op Zoom zal het bouwen van een noodkerkje in Hoogerheide namelijk nog dit jaar een feit worden.- In huiskamer Te Hoogerheide, gemeente Woens- drecht zijn namelijk na de oorlog ver scheidene Gereformeerden komen wo nen, welk aantal nog toenam toen Woensdrecht tot operationele vliegba sis werd verklaard. Hiernaast kwam te Ossendrecht een uitgebreid kampe ment, zodat er zich een kleine groep kerkmensen ging vormen. Ds Van der Stoel interesseerde zich zeer voor deze gemeenteleden en ging al spoedig in een huiskamer kerkdien sten houden. Waren er aanvankelijk vier „kerkgangers", thans komen er 25 a 30 mensen bijeen in een lokaal van de.R.K.-landbouwschool. De samenwerking tussen de Katholieken en de Gereformeerden is hier name lijk zeer goed. Men wil uiteraard toch liever een eigen gebouwtje hebben, waarvoor de nu zeventig zielen tellen de gemeente bijna duizend gulden heeft toegezegd, een flink bedrag voor GELUKWENSEN Felicitaties werden uitgesproken na mens het R.K. schoolbestuur; door ds. Amesz, namens de ned. herv. ge meente, ouderling J. P. van Liere, na mens de geref. kerk, ouderling W. C. Schipper, namens het gemeentebe stuur door burgemeester Derckx (het voltallige college van b. en w. was aanwezig), de heer C. Paauwe namens de oud-leerlingen, die een orgel aan bood, en de heer Lokerse, een oud kwekeling, die een schilderij over handigde. De kinderen uit de hoogste klassen traden ter afwisseling op verdienste lijke wijze voor het voetlicht. Vooraf had de secretaris, na het ope ningswoord van de heer P. van de Guchte, een historisch overzicht gele verd, hetgeen wij reeds uitvoerig in ons blad gereleveerd hebben. zo'n kleine gemeenschap. Andere ker kelijke instanties zullen voor het ove rige geld zorgen en met medewerking van de burgerlijke gemeente komt hier dan een eigen kerkje ,tot stand. Het mag wel gezegd worden, dat door de activiteit van ds. Van der Stoel, die ongeveer tien jaar in Ber gen op Zoom staat, dit plan kan wor den gerealiseerd. Hij is daar niet trots op, want hij doet als Zuid-Hollander in deze Brabantse plaats zijn arbeid met plezier. Uitbouw Elfhonderd zielen telt zijn gemeen te van wie een groot deel wordt ge vormd door personeel van de stichting voor geestelijk gestoorden „Vrede rust". Toen deze Christelijke stichting in de omgeving van Bergen op Zoom tot stand kwam, groeide vanzelfspre kend de gemeente in belangrijke mate in ledental uit. Ook het karakter van garnizoensplaats drukte zijn stempel in enige mate op het kerkelijk leven, maar ds. Van der Stoel werkt graag met militairen. Tijdens de herdenkingssamenkomst zal men dan ook zeker in het kerk gebouw de nodige mannen in uniform tussen de „gewone" kerkgangers zien zitten, voor Bergen op Zoom overigens geen bijzonderheid. MOET IK ADVOCAAT BETALEN? In een erfeniszaak raadpleegde ik een advocaat. Hij vond het beter, dat de zaak door hem werd afgedaan en schatte (desgevraagd) de kosten op ongeveer f 100,Nadat de zaak was afgedaan, kwam zijn rekening op f515,90 (ik had toen reeds en kele dingen betaald). Zou ik dit ge weten hebben, dan zou ik hem ze ker niet aan het werk hebben gezet, want nu blijft er voor mij niets over. Moet ik nu maar betalen wat hij vraagt? Wij zien er geen andere moge lijkheid in, dan advies tot betalen te geven. U kunt zich nog wel tot de Deken wenden, maar of dat veel baat zal geven, betwijfelen wij. Pro cederen kost altijd veel en in de eenvoudigste zaak moet men altijd op hogere nota's rekenen dan f 100. ren van vooroorlogse woningen va riëren van drie tot vierhonderd gul den per jaar, zodat de 12(4 pet. huur verhoging niet in staat zou zijn, da onderhoudsnorm tot 135 gulden per woning volledig aan te vullen, waar door noodzakelijke wensen evenmin vervuld kunnen worden. De huurverhoging is thans een ob ject van politieke strijd geworden en het is nog niet te voorspellen, waar dit op uit zal draaien, aldus de heer Scheerens. Voordien werkte de federatie een aantal huishoudelijke zaken af. Uit het verslag van de penningmeester bleek er een voordelig saldo te zijn van f 516,02. Bij de bestuursverkie zing werd de secretaris J. Marijs herkozen, terwijl in de plaats van F. Haverhoek te Goes werd gekozen de heer A. Buis eveneens te Goes. Met de Paasdagen wordt op Hede nesse een Paasconferentie gehouden, uitgaande van Youth for Christ. De conferentie wordt gehouden van zaterdagmiddag tot maandagmiddag. Een Paasconferentie van Youth for Christ draagt altijd een blij, opgewekt karakter. Er wordt veel gezongen en de deelnemers zien wat samen uit Gods Woord geleerd kan worden. De leiding van deze conferentie be rust bij de heer H. C. Mojet, fulltimer in het Y.F.C.-werk, en de heer D. van Katwijk, fabrieksdirecteur te Velp. Geboren: Alphonsus J., z.v. F. J. de Brouwer en M. G. Gommers; Johanna J., d.v. P. A. Snoodijk en C. van de Visse; Cornelis M., z.v. J. van Doese laar en J. de Pooter. Ondertrouwd; Th. L. Groothaert, 26 j. te Axel en L. A. Michielsen, 22 j.t P. Spruitenburg, 24 j. te Zaamslag en A. Ollebek, 25 j.; M. J. van Tatenhove, 21 j. en M. J. G. de Meij, 17 j.; P. J. Lantsheer, 28 j. te Hoek en J. L. Loof, 21 j.; F. R. Dieleman, 30 j. te Axel en J. de Vos, 35 j. Gehuwd: P. Nieuwelink, 27 j. en A. L. van Troost, 29 j. Overleden: G. Remeijsen, 35 j. e.v. 3. M. Buijs; R. van der Veen, 55 j. e.v. M. C. van der Steen; J. H. Baart, 4 j.) I. C. Bliek, 83 j. geh. gew. met J. Tol lenaar. KOUDEKERKE Geboren: Jakob, z.v. P. Kesteloo en J. van de Vijver; Linda L., d.v. C J. Luijk en A. J. Aarnoutse; Elizabeth C., d.v. C. Poppe en C. van den Dorpel) Adriana, d.v. A. Verhage en L. M. de Kroo. Gehuwd: A. de Lange, 30 j. en P. Brasser, 26 j.; L. P. Brasser, 26 j. en C. Brasser, 22 j.; H. Kesteloo, 28 j. en T. Abrahamse, 22 j. Overleden: L. P. Poerstamper, 72 j. echtgen. van M. Blok; J. H. Messer, 83 j.; A. J. A. Emans, 64 j. wed. van M. van Stee; M. Risseeuw, 84 j. wed. van R. van de Luijster; J. J. van der Star, 92 j. wed. van D. C. Knegt; C. Adamse, 85 j. wed. van P. Buijs. OOST- EN WEST-SOUBURG Geboren: Cornelis J., z.v. C. J. Gel dof en C. L. van Moolenbroek; Wessel, z.v. L. van Sluijs en J. Vermeulen; Alexander, z.v. C. Hendrikse en M. Visscher; Cornelis W., z.v. J. de Rijke en J. M. den Hollander; Johannes I. P., z.v. P. E. van Beek en C. A. Kalle) Elzinus E. H., z.v. B. Sterkenburgh en R. Posthuma. Ondertrouwd: E. J. Chaff art, 59 j. en P. van de Zande, 41 j.; J Bosselaar, 20 j. en A. Biesters, 20 j.; D. J. de Vis ser, 67 j. en S. Poortvliet, 48 j. Overleden: H. Verstraate, 69 j. e.v. Z. Roelse; C. Flipse, 62 wed. van J. van Keulen. RILLAND-BATH Geboren: Leendert C„ z.v. C. Lob- bezoo en M. J. Lambregtse; Johannes P., z.v. F. J. Schillemans en M. J. v. Broekhoven. Ondertrouwd: P. J. Walrave, 23 j. en A. Hillebrand, 20 j. Gehuwd: A. in de Weij, 23 j. en I. Princen, 26 j. Overleden: G. van de Griek, 75 j. wedn. van F. Hoogerheijde. SCHERPENISSE Geboren: Christina, d.v. J. J. van Houdt en C. J. Lindhout. Ondertrouwd: C. W. van der Jagt, 25 j. en C. W. Vroegop, 24 j. STAVENISSE Geboren: Arend J., z.v. T. J. Struijk en J. C. Fierens; Maria, d.v. N. van Haaften en L. de Vos; Jacoba, d.v. M. C. Knuist en E. J. van Zetten. Ondertrouwd: H. D. Hendrikse, 24 j. en S. P. van Hout, 20 j. Gehuwd: H. J. Wichmann, 37 j. en A. J. Hendrikse, 34 j. Overleden: A. Bouwman, 74 j. echtg. van C. van Beveren. VEERE Geboren: Cornelia, d.v. H. Geldof en G. de Haze. Ondertrouwd: M. Meijers, 26 j. en M. L. Sturm, 21 j. Getrouwd: J. Dodmond, 23 j. en M. J. de Jonge, 23 j. Overleden: A. Jobse, 83 j. echtg. van E. Janse.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2