Nieuws uit de Provincie BEURS MARKT VEILING Misdaad bij de Huttenberg Uit Zeelands Steden BEROEPINGSWERK MIDDELBURG GOES Zeeuwse schooldag Overeenkomst met V.S. over atoomenergie Philips en Unilever wederom zeer vast Schooltandverzorging in Middelburg Vlissingse Nutsspaarbank Piet Pluizer presenteert: Zeeuwsch Dagblad puzzle Het tiende probleem„Woorden vinden" Zaterdag 6 april 1957 ZEEUWSCH WEEKEND Pagina 7 BRUINISSE Helpt Elkander. De Hervormde vrou wenvereniging „Helpt Elkander" vierde dezer dagen haar tienjarig bestaan. Naar aanleiding van Matth. 5 vers 13 tot 16 hield de presidente, mevr. Van der Brink-Knaap een medldatle. De secretaresse, mevr. De Grulter- Jumelet herdacht in haar verslag speci aal het werk, dat ds. Marsman ln het begin voor de vereniging heeft gedaan, naast de toenmalige presidente, mevr. Jumelet-Van Ree. Begonnen werd met 45 leden en thans telt de vereniging er 68. Een koor, ge vormd uit de leden, zong enkele liede ren. Twee leden leverden een overzicht op rijm. De vlce-presidente, mevr. Ju melet-Van Ree sprak het slotwoord. KATS Film. In de zaal van de heer Versprille draalde een film over de kankerbesrjj- ding. Er was weinig belangstelling. Collecte. De huis-aan-huiscollecte voor het Hoogeland heeft ƒ44,50 opgebracht KLOETINGE Herv. vrouwen. De hervormde vrou wenvereniging Febe en Weest Getrouw hielden gezamenlijk de jaarvergadering ln het verenigingsgebouw. Uit de jaarverslagen bleek, dat de verenigingen er gezond voorstaan. De film over de jublleumvergadering ln Amsterdam werd vertoond. De avond stond onder leiding van mevr. N. Reyn- houdt-Van de Hage. Ouden van dagen. De ouden van da gen hebben de laatste bijeenkomst ln het winterseizoen gehouden. Het comité had gezorgd voor extra attracties. Het bestuurslid, de heer K. Slager dankte namens de talrijke aanwezigen voor alles wat ln de gemeente voor de ouden van dagen wordt gedaan. Ds. P. Kloosterman was verheugd over de grote belangstelling voor dit werk en de waardgring van de bejaar den. RETRANCHEMENT Grenskantoor. Het grenskantoor is thans weer op zaterdagen, zondagen en maan dagen voor het verkeer van alle nationa liteiten opengesteld. Dit geldt eveneens voor de derde Paasdag, Hemelvaartsdag met de dag er voor en er na. Van 1 juni af is het kantoor verder dagelijks open tot 1 oktober. Om misverstanden te voor komen, dient opgemerkt te worden, dat toeristisch verkeer van Nederlanders en Belgen langsdeze grenspost dagelijks mo gelijk is en wel gedurende het gehele jaar. Nestkastjes. De Vogelbeschermings- wacht voor West Zeeuws-Vlaanderen zal de vogelstand te Retranchement bestude ren. Voor dit doel zijn nestkastjes beschik baar gesteld, die op diverse punten van de gemeente zijn opgehangen. Natuurreservaat gesloten. Nu de broed- tend is aangebroken, is het natuurreser vaat „Het Zwin" weer tot 15 juli voor het publiek gesloten. RILL AND-B ATH Oefening. Dezer dagen werd de bur gerij opgeschrikt door het loeien van de sirene. Het bleek echter een oefening fe zijn voor dd vrijwillige brandweer. Een leegstaande woning in de kom der gemeente stond in brand. De oefening slaagde uitstekend. Het korps wa3 bin nen enkele minuten aanwezig. Collecte. De huis-aan-huis-collecte voor Slmavl heeft f 127,25 opgebracht. ST. ANN ALAND Gouden Bruiloft. Onder zeer grote be langstelling vierde donderdag het echt paar Corns K. Slager-Van Luijk in de Ooststraat de gouden bruiloft. Bouwfonds. Het gestichte bouwfonds tot uitbreiding van de Ned. Herv. kerk mag zich in een gestadige groei verheu gen. Aan schuldbekentenissen werd een stukje van ƒ250,tegen 2ontvangen. Enkele schippers schonken een bedrag van 160,—. De door de predikant, ds. P. Westland gemaakte rondgang op de Ring en op de Voorstraat bracht ƒ5571,25 op. De rondgang op de Nieuwstraat en de Brugstraat leverde een bedrag van ƒ2788,50 op. De totaalstand van genoemd bouwfonds is momenteel 32.878,96, waar onder ƒ27.228,96 aan vrije giften. Een mooie geste. Een bejaarde schonk ten behoeve van het bouwfonds een che que met het volledige bedrag van een Ned. Herv. Kerk Beroepen te Pietersbierum-Wijnal- dum, J. Walstra te Britswerd; te Heer- jansdam, B. Fokkema te Exmorra; te Meerkerk, J. Koele te Nijkerk. Bedankt voor Zaamslag, J. G. van Ieperen te Wemeldinge; voor de be noeming tot vicaris te Krimpen aan de IJssel, J. H. Weerkeners, kand. te Ben- pekom; voor Blauwkapel-Groenekan, J. H. Cirkel te Woudenberg. Geref. Kerken Bedankt voor Kampen, A. W. Ne der te Spijkenisse. Geref. Kerken (onderh. art. 31 K.O.) Tweetal te Marienburg, W. H. de Boer te Urk en L. J. Dijkstra te Tree beek. Chr. Geref. Kerken Bedankt voor Sassenheim, W. van Heert te Rozenburg. Geref. Gemeenten Bedankt voor Artesia (Calf. USA), H. Rijksma te Vlaardingen. GROTE VAART AKKRUMDIJK, 5 te New York. BANKA, 4 ter rede Semarang. ENA, 4 o.n.o. Guadeloupe nr Curacao. HERA 4, w.z.w. Fayal nr St. Juan. KERTOSONO, 1 van Los Angelos nr San Francisco. KATELYSIA, 4, o.z.o. Hatteras. MAASDAM, 4 n.w. Fayal. MIJDRECHT, 4 n.o. Recife. NIEUW AMSTERDAM, 4 van New York naar Southampton. NESTOR, p. 4 Barabados nr Amster dam. RIJNDAM, 5 te Rotterdam verw. RIDDERKERK, 5 te Amsterdam. STRAAT COOK, 4 bij Fremantle. SOLON, 4 te Amsterdam. TJIPONDOK, 2 van Osaka naar Na- goya. WATERMAN, 4 n. Dakar. ZUIDERKRUIS, 5 te Rotterdam verw. maand ouderdomspensioen. Wel een mooie geste. Voor de SEMAVI. De gehouden huis- aan-huis-collecte ten bate van de Simavi heeft het bedrag van ƒ682,60 opgeleverd. VROUWENPOLDER Uitvoering. Het kinderkoor „Van knop tot bloem", directeur J. Hekhuis, gaf de jaarlijkse uitvoering. Eerst werden enige nummers gezongen en voorgedragen door de kleintjes, waarna zij enige schetsjes op de planken brachten. Na de pauze kwamen de groteren voor het voetlicht. Het ligt ln de bedoeling deze zomer een uitvoering te geven voor de badgasten. De voorzitter, de heer A. Louwerse wekte de aanwezigen op lid te worden. WEMELDINGE Onderwijs aan schippers. De Ver. voor Chr. Onderwijs aan schipperskinderen hield de jaarvergadering ln de Prinses- Beatrixschool onder leiding van ds. J. G. van Yeperen. De secretaris, de heer J. Hoogerheide releveerde het afgelopen schooljaar. Het aantal leerlingen steeg van 85 tot 98. In het internaat zijn er 50 gehuisvest. Herdacht werd het werk van het oud-hoofd der school, de heer P. Swart, die overleden Is. De penningmeester, de heer J. Slaak- weg meldde een nadelig saldo van 1650 Een voorstel tot contributieverhoging werd aangenomen. Tot bestuurslid werd gekozen de heer J. Bentschap Knook. Na de pauze sprak het hoofd der school over het onderwerp: „Zwaard en speld". De Australische premier Menzies, heeft donderdag ingrijpende wijzigin gen ln de Australische defensiepolitiek aangekondigd. ARTSENDIENST Middelburg: C. F. Frumedu, Groen markt 17, tel. 2635; Vlissingen: H. C. A. Detmar, Badhuisstraat 25, tel. 2233; Goes: T. F. van der Werff, Wijngaardstraat 43, tel. 2121; Hoedekenskerke en Kwadendam- me: A. P. Kole, Hoedekenskerke, tel. K 1193—262; Hansweert, Krabbendijke, Kruiningen en Rilland-Bath: J. A. Kamps, Rilland, tel. K 1135—343; Heinkenszand, 's Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk: A. I. Vos, Wolphaartsdijk, tel. K 1198 231; Borssele, Driewegen, 's Heerenhoek, Lewedorp en Nleuwdorp: M. Kievit, Bors sele, tel. K 1105—203 en A. Folmer, Drie wegen, tel. K 1195275; Tholen, Poort vliet, Oud- en Nieuw Vossemeer en Sint Philipsland; Dr. Kugel, Poortvliet, tel. 10 en dr. Vermet, Nieuw-Vossemeer, tel. 10; Kapelle-Biezelinge, Kloetinge en Wemel dinge: E. F. Facee-Schaeffer, Kapelle, tel. K 1102—260; Koudekerke, Westka- pelle en Zoutelande: H. Frima, Zoutelan- de, tel. K 1186—282; Oostkapelle, Seroos- kerke en Veere: M. van der Sluijs, Veere, tel. K 1181—271. Ziekenauto te Goes: tel. 3153. Apotheken In de week van 613 april zijn de vol gende apotheken voor nacht- en avond recepten geopend: Middelburg: Van der Harst, Vlissingen: Van der Sande, Goes: Numans. Zondagsdienst dierenartsen De zondagsdienst dierenartsen in Zuid- Beveland wordt waargenomen door: dr. Klaassens, Heinkenszand, tel. 288 en dr. Boneschanser, Kruiningen, tel. 233. Een Amerikaanse geleerde heeft het gebruik van een kunstmaan voor weersvoorspellingen aanbevolen. In Chili zijn bij de ongeregeld heden minstens 318 mensen gewond. Tientallen personen werden gedood. Ouderavond Herv. School Uitgaande van de Herv. School aan de Zuidsingel is gisteravond een ou deravond gehouden in de Schouwburg te Middelburg. De voorzitter van het schoolbestuur, Ds. J. v. Woerden, opende deze avond en heette de vele aanwezigen hartelijk welkom. Uit het openingswoord van Ds Van Woerden maakten wjj op dat de school goed vooruit gaat. Hij deelde mee dat er plannen bestaan voor het bouwen van een nieuwe school. De school aan de Zuidsingel staat nu als nummer 1 op de urgentielijst en waarschijnlijk zal er dit jaar nog be gonnen worden met de bouw. Dit is wel dringend nodig omdat nu verscheidene klassen buiten de school zijn ondergebracht. Het hoofd der school de heer A. den Boer zei, dat het programma voor deze avond enigszins anders is dan de an dere jaren. Na declamatie van enkele leerlingen werd een toneelsprookje op gevoerd „Prinses Desiree lacht niet mee" in drie bedrijven door de leer lingen. De muzikale omlijsting werd ver zorgd door Ad de Priester. Veertig jaar bij de belastingen Donderdag 11 april a.s. hoopt de heer H. Meliefste, Commies-chef de bureau ten kantore van de Ontvanger der Di recte belasingen te Goes zijn 40-jarig ambtsjubileum te vieren. Het grootste gedeelte van deze tijd was de jubilaris werkzaam ap het Ontvangkantoor te Middelburg, vanwaar hij in 1947 werd overgeplaatst naar Goes. Sedert 1 ja nuari 1950 is de heer Meliefste in zijn huidige functie werkzaam. Ook op het terrein van het organis- tieleven is de heer Meliefste geen on bekende. Hij is n.l. Hoofdbestuurslid van de Bond van Personeel bij 's Rijks belastingen in Nederland. Het zal de jublirais a.s. donderdag stellig niet aan belangstelling ontbreken. De jaarlijkse schooldag voor de Prot. Chr. scholen in Zeeland zal vrijdag 24 mei a.s. gehouden worden in de „Prins van Oranje" te Goes. Er zal een grote tentoonstelling van leermiddelen, schoolbehoeften en films (met demon stratie) aan verbonden zijn. In de morgenvergadering spreken resp. Prof. Dr. K. Dijk te Amsterdam en de heer D. B. Bothof, secretaris van de P.C.O. V. te Den Haag over de aansluiting van onderwijzers en leraren bij het C. N. V. (de eerste contra de tweede pro). Des middags houdt Ds. S. J. Kalf, Ned. Herv. predikant te Bennebroek een le zing over: „Het Humanisme en de school". Ford-filmshow in Goes Als gast op de Ford-Filmshow, wel ke doo rde plaatselijke dealer, de heer De Dreu Jr. gisteravond georganiseerd was in de Prins van Oranje te Goes, hebben wij kunnen genieten van een interessante en ongewoon boeiende filmvertoning. Deze werd ingeleid door de heer G. de Weerd, chef van de Ford Filmdienst, die er op wees, dat de diepere bedoeling van deze film avond was aan te tonen, hoe weten schap en technisch vakmanschap steeds hebben samengewerkt om in elke auto een vervoermiddel te scheppen, dat wat snelheid en veiligheid betreft, aan de spits gaat. Die drang naar perfectie beheerst elke dag de gehele Ford-pro- duktie, waarbij ook reeds ver in de toekomst vooruitgezien wordt om aan alle eisen der ontwikkeling van het verkeer op het juiste ogenblik te kun nen beantwoorden. Ook werd een aanvullende film, „White Thunder", vertoond, welke een boeiende documentaire is over de Nia- Amerikaans natuurschoon. Al met al was het een zeer geslaagde filmavond, welke zeker niemand der talrijke aanwezigen gaarne gemist zou hebben. Bij de tweede kamer is een wetsont werp ingediend tot goedkeuring van de overeenkomst tussen Nederland en de Verenigde Staten betreffende het niet- militair gebruik van atoomenergie. Dit is nodig geworden doordat 32 leden der tweede kamer de wens te kennen hebben gegeven, dat deze op 22 juni 1956 t Washington gesloten overeen komst aan de uitdrukkelijke goedkeu ring der staten-generaal zal worden opgeworpen. De zo juist verschenen jaarverslagen van Philips en Unilever hebben blijk baar niet alleen op de beurs, maar thans ook op het publiek een gunstige uitwerking. Zowel de arbitrage als het publiek zijn kopers van beide aandelen. Vanmorgen Ingezet op 267%, werd al dra een koers van 270 door aankopen, speciaal voor Zwitserse rekening, be reikt voor aandelen Philips. Naast het gunstige jaarverslag, speelt hier de binnenkort te verwachten notering van deze aandelen op de beurs ln Zwitser land, waardoor het fonds een nog gro tere Europese bekendheid krijgt, een belangrijke rol. Ook de hoeklieden wa ren vandaag ruim van kooporders voor zien. Het kon niet anders of er moest wel een hoge openingskoers tot stand worden gebracht. Na vanmiddag b(j opening 271, trok de koers nog aan tot 273, tegen gisteren slotprjjs 267. Al met al een goede week voor het aan deel. Ook de Unilevers lagen vandaag weer zeer vast in de markt. 383 in de morgenuren, werd vanmiddag op 388 ingezet en daarna door aankopen van arbitrage tot 391% te stijgen, tegen gisteren 385. In Koninklijke Olie was het vanmid dag erg rustig. Van aanbod was echter geen sprake. De koers bewoog zich ca. 50 cent boven pariteit Amerika op f 183.60, hetgeen fractioneel hoger was dan gisteren. AKU, na 199, op 201%, om te sluiten iets boven de 2 maal pari. Van de scheepvaartwaarden konden maatschappij Nederland, Scheepvaart Unie en Holland Amerlkalijn zich 2 tot 3 punten verbeteren. Cultures verlaten wegens politieke situatie in Indonesië ca. 1 punt lager. Staatsfondsen nauwelijks prijshou dend. Eerste verhandeldag van de 5 pet. converteerbare obligaties Zwanenberg- organon, advies 116. Aandelen advies 309 (306). Eerste verhandeldag 2% pet. premielening Zuid-Holland advies 100 bieden. Prolongatie 3% pet. VEILINGBERICHTEN MIDDELBURG, 5 april Aardap pels: Bintje, groten 5.606.10; Furore groten 10.5010.80. Fruit: Jonathan H I 70-75 56—63; 65-70 41—45; 60-70 33; 60-65 32—42; 55-60 22—24; H II 27; k 2039; f 21. Groenten: Kropsla A 7—12; B 5—9; C 5. Bloemkool A 37— 73; B 18—37; C 12—22; D 4—9; Spi nazie 16—28; Prei 10—11; Radijs 21— 28; Rabarber 19—25 Witlof 32—53; Andijvie 2750; Rode kool 7. GOES, 5 april. Groenten: Witlof All 33—53, BI 17—21, afw. 25—39; Kropsla AI 1215, All 10, BI 812; Spinazie 4043; Prei 10; Rabarber 1314; Ra dijs 1620; Witte kool 811; Lams oren 4955; Knolselderij 5ƒ6; Bos- selderij 58. KAPELLE-BIEZELINGE e.o., 5 april - Groenten: Radijs 1517; Aardappelen 88%; Rabarber 1619; Sjalotten 10; Prei 10; Rode kool 7. Kropsla 57%; Uien 10. BERGEN OP ZOOM, 5 april An dijvie 4553; Rode kool 1922; Witte kool 6; Prei 1014; Radijs 1722; Sla 816; Stoofsla 2631; Spinazie 24 38; Rabarber 1930; Witlof 1051; Asperges 6068. Appelen: Jonathan 1433; Goudreinette 1025. Peren: Saint Remy 1231. Geslaagd voor judo Aan de sportschool Felix Janssens te Bergen op Zoom slaagden voor: Blauwe Band Judo: W. v. Helleman uit Middel burg; Oranje Band: H. Baurdeux, Mid delburg; Gele Band; M. van Damme, Mid delburg en J. Goedegebuure, Stavenisse; Jeugd Oranje Band; M. Donse, T. Leyn- se, K. J. Coppejans uit Middelburg; K. Mol uit Veere. Jeugd asp. Oranje Band: A. Overtveld, E. Loomans, H. van Sab- ben en H. Brandes uit Middelburg. Jeugd Gele Band: L. Beye, C. J. v. d. Boogaart uit Midelburg, G. Schrijver, J. Tilgen- kamp' en G. Beaufort uit Goes. Jeugd asp. Gele Band: K. Labeur, Tholen; H. Hart- hoorn, Fr. en H. Jurriens uit Goes. Verwacht wordt dat 600.000 Ame rikanen in 1957 een bezo ek aan Euro pa zullen brengen. JOHN. HIDDENS ons dagelijks vervolgverhaal 6) 't Zou ook kunnen, zegt Otto dan, dat het ding nog gevonden werd. Het kan hier wel vlakbij terecht gekomen zijn. Als Wiecher het soms nog eens tegenkomt, zou het wel mooi zijn als hij Albertien dan meteen gerust stelde, want het arme mensie moet al zoveel doormaken. Eerst haar man missen, toen uit het huis, waar ze zo graag gebleven wasnee, stil nou eens, ieder in 't dorp weet wel, dat het haar bedoeling niet was om te ver huizen. Daar is het dorp slecht over te spre ken. Heel slecht! Wiecher mag wel voorzichtig zijn! Hij wordt gewaar schuwd! Als Albertien niet steeds voor hem opgekomen wasMaar goed, nu is ze verhuisd en nu is ze daar haar ketting bij kwijtgeraakt. Dat was een erfstuk. Haar moeder heeft die ketting ook al gedragen en haar grootmoeder Dat is een verlies.... Voor nie mand heeft die ketting zoveel waarde als voor haar. „Maar mèni. „Stil eens Wiecher. Ik zeg als ie hem in handen krijgt, breng hem haar dan meteen! Ie hebt heel wat goed te maken! Meer dan Albertien zelf beseft!" „Ik heb met je praatjes niks te ma ken, Otto! Als ik die ketting vinden zou, bracht ik hem natuurlijk dade lijk naar Albertien net als die broche". „Ie wilden maar zeggen, dat ie daar mee bewezen hebt, hoe eerlijk of ie wel bentMaar ze had liever de broche mist dan die ketting.,.." En dan gaat Otto de deur weer uit. Hij is benieuwd. Bij de stinksloot zijn nog wel vijf entwintig jongens bezig goud te del ven. En ook verder zijn er nog men sen aan 't zoeken op de bermen van de weg waarlangs de verhuiswagen gegaan is. Maar Otto heeft niet veel hoop, dat ze vinden wat ze zoeken. Als hij bij huis is en omziet, ont dekt hij dat ook Wiecher aan het speu ren is gegaan; de man loopt tenminste over het erf in een houding die daar op wijst Iineens klinkt er een opgewonden geschreeuw van een jongen; hij heeft wat gevonden- De stuiter, die hij met Pasen kwijtgeraakt is, bij het nootjes- pikken! Wie zou dat gedacht hebben! Och ja, denkt Otto, een kinderhand is gauw gevuld. Maar de hand van Wiecher Retter? Waar vind je groter schraper? Geld! Geld! Engeldgierigheid is de wortel van alle kwaad! Heeft Otto het niet zelf meege maakt, dat Wiecher hem probeerde te bedriegen, toen die een keer een koe van hem gekocht had? Nee, Wiecher staat op dat gebied niet zo hoog aangeschreven- Kijk, Albertien loopt zelf ook nog weer bij de weg te zoeken. De stum per. Ze staat een poosje bij de bagge raars van de sloot en loopt dan lang zaam verder, speurend tussen het wildopgeschoten kreupelhout langs de weg en tussen de brandnetels Otto Koster gaat hoofdschuddend naar binnen. Albertien looft intussen vijftien stui vers uit voor de vinder van haar ket ting. Daarmee verdubbelt ze de Over van de kinderen, maar de ouderen geven in dit geval niet om een beloning. Als ze de ketting nog terug vinden, zul len ze blij zijn voor 't mensje". Zij gaat door de zoele lente-avond op huis aan. Wat komt de rogge mooi omhoog! En wat zitten er dikke bloei- knoppen in de perebomen van Wie cher. Maar nu moet ze zich niet vergis sen! Nu moet ze niet naar Wiechers huis gaan! Daar had al weinig aan gescheeld! Ze doet al net als Evert vanmiddag. Dat is vanzelf de sleur... Ze staat toch even stil te kijken naar het huis. Een heel gewoon Orents boerenhuis, met grauwe muren en een rieten dak. Het schaaphok zit er aan vast, en op die plaats maakt het dak een wonderlijke kronkel. In 't hofje staat de seringenstruik, die zij eens van de domineesvrouw gekregen heeft. Toen was het struik je nog maar klein, nu bloeit het jaar op jaar geweldig. Ze houdt van die struik en van alle dingen hier. Het huis ligt daar zo vredig in de schemering. Waarom heeft Wiecher haar hier niet vredig laten wonen? Nu gaat ze met een treurig gevoel naar haar nieuwe plaats. O, er wordt wel voor haar gezorgd, dat gelooft ze zeker! Zij heeft een sterk geloof. Maar dat neemt haar verdriet' niet weg. Ineens loopt Evert naast haar. Hij ziet haar verdriet Zijn ogen staan donker en wils krachtig. „Als ik groot ben, moeder dan zorg ik dat moeder weer in een eigen huis komt. Dan bouw ik er een!" „Dat is ja best, mien jonge." (Wordt vervolgd) SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N V.. GOES Ned. 1953 92% 92% Ned. 1953 90% 90% Ned. 1947 86% 86% Dollarl. 19o7 94% 94% Ned. 1962--64 91% 91% Cultuurb. 42% 42% N. Handelsb. 103% 104 N. Handel Mij 168% 169 Amst. Rubber 80% 79% Bandar Rubber 127 127 Ved. Deli Mij 93% 94 HVA 91% 90 Jav. Cultuur 56 54% NISU 100 98 De Oostkust 105% 105% Senembah 67% 67% Serbadjadi 37% 38 Vorstenl. 25% 25% AKU 198% 201% Berkels Pat. 174% 179% Calvé-Delft 312% 315 Ned. Ford 302 304 Gelder Zonen 204 207% K. Hoogov. 301 304% Muller Co 320% 334 N. Kabelfabr. 280 286 Philips Gloeil. 266% 273% id. 6 pet. pref. 150 150 Unilever 2851s Wilton-Fijen. 23814 Biliton II rubr. 23714 Dordtse Petr. 91214 id. pref. 91214 Kon. Olie 183.40 id. (ƒ1000,—) 183.25 Moeara Enim H. Am. Lijn 1681-4 Java Ch. Pktv. 186 - - 154)4 164 206 Kon. Boot K. Paketv. St. Mü Ned. Omm. Scheepv. 287 K. Rott. Lloyd 174 N. Schpv. Unie 17854 Tel. Electr. 12H Amst. Bank 201 Rott. Bank 166 Twentse Bank 16514 Albert Heijn 245 Aniem 5814 Borneo-Sum. 7144 Internatio 91 Overz. Gas 15314 De Schelde 187 R.S. Stokvis 17914 Unilever 12114 39114 245 23914 91014 910)4 183.60 183.25 17014 187 156 20914 174'/. 181/. 12)4 20314 166/4 16514 58/. 9014 156 190'-4 17814 122 V. Machinef. K. Zwanenb. Esc. Bank Canad. Pacific Int. Nickel Am. Motors Am. Radiator Am. Smelting Anac. Copper Baltimore Bethl,. Steel 171 34% 10614 714 17 56 6844 175 173% 314 34% 105% 714 17% 54% 174% 6114 63% Chesap. Ohio 6114 6154 Cities Serv. 6414 63% Cont. Oil Curt. Wright 44% 44 Gen. Motors 39% 39% Jones Steel 5214 52 Kenn. Copper 11814 116% M. Kans. Tex. N. Y. Central 29% Pennsylv. 20% 2054 Phillips Oil 91% Rep. Steel 5344 53 Shell Oil 82 81% Stand. Brands 41% 40)4 Sunray Oil 25% 2554 Tide Water 35/. 3554 U.S. Steel 61% 6054 De Stichting Schooltandverzorging te Middelburg vergaderde onder voor zitterschap van de heer A. J. Beren pas. Uit het jaaroverzicht bleek dat over het schooljaar 1955/56 door 12 scholen aan de schooltandverzorging had deel genomen, waarvan 10 scholen met 6 klassen, 1 school met 3 klassen en de B.L.O. met 8 groepen, omvattende 1863 leerlingen. Bij het eerste onderzoek werden 788 kinderen behandeld, 125 hadden een goed gebit. Het aantal vullingen be droeg 942, het aantal extracties 20. Bij het tweede onderzoek waren de cijfers als volgt: behandeld 785, goed gebit 978, aantal vullingen 948, extracties 75. Het vullingsgetal bedroeg 1.01. Aan de bij een ziekenfonds verze kerde kinderen der zesde klassen werd bij de laatste ronde een saneringskaart voor eigen tandarts uitgereikt. Aan al le deelnemende kinderen werd voorts een folder met bijzondere raadgevin gen verstrekt. Nu deze kinderen de school met een gesaneerd gebit heb ben verlaten is het de taak van de ouders te zorgen dat zij twee maal per jaar voor controle naar eigen tandarts gaan. Verder maakt het verslag melding van het feit dat nog vele ouders wei geren om hun kinderen aan de school tandverzorging te laten deelnemen. De samenwerking met de zieken fondsen en de hoofden van scholen was goed. De voormalige commandant van het marinekamp te IJmuiden, een koopman en een van de vroegere be wakers, gaan resp. een jaar, negen maanden en vier maanden de cel in. Zij verduisterden goederen uit het kamp. NAGEKOMEN ADVERTENTIE De Here dankbaar geven wij U kennis van de voorspoedige geboorte van ons zoontje en broertje C O R N E LI S. 's-Hertogenbosch, 5 april 1957. J. A. ALMEKINDERS. M. E. ALMEKINDERS— EENENNAAM. Blijkens het maandoverzicht van de Vlissingse Nutsspaarbank bedroeg het te goed bij het begin van de maand maart legd werd ƒ725.134,59 en terugbetaald ƒ710.310,44, tegoed op het einde was 15.278.530,22. Bij het schoolsparen werd ingelegd ƒ2.953,20. Hoofdkantoor: tegoed bij het begin ƒ9.938.766,29; inleg ƒ414.369,39, terugbe taald ƒ413.750,25, tegoed op het einde ƒ9.939.385,43. Nieuwe rekeningen 124, re keningen op het einde 15.009. Souburg: Tegoed bij het begin ƒ805.250,33; inleg ƒ34.956,91; terugbetaald 24.708,29, tegoed op het einde ƒ815.498,95. Nieuwe rekeningen 11, reke ningen op het einde 1715. Goes: Tegoed bij het begin ƒ3.001.002,65 Ingelegd werd 192.360,10 en terugbe taald 182.971,46, tegoed op het einde ƒ3.010.391,29. Nieuwe rekeningen 31 en rekeningen op het einde 3625. Wolfaartsdijk: Tegoed bij het begin ƒ571.364,51; inleg ƒ14.038,75; terugbetaald ƒ9.492,30; tegoed op het einde 575.910,96. Nieuwe rekeningen 5; rekeningen op het einde 856. Kortgene: Tegoed bij bet begin ƒ113.068,30; inleg ƒ10.711,49; terugbetaald ƒ14.581,61, tegoed op het einde 109.198,18. Nieuwe rekeningen 2, rekeningen op het einde 112. Kapelle: Tegoed bij het begin 66.982,67 inleg ƒ7.474,68; terugbetaald ƒ7.730,91. tegoed op het einde ƒ66.726,44. Nieuwe rekeningen 3, rekeningen op het einde 78. Het tiende probleem is bedoeld voor die lezers, welke nog nimmer in de kopgroep genoemd zijn en die toch een grote kans maken op de hoofdprijs (zoals U weet 25. Hier volgt een voorbeeld. Uit POESPAS kunt U - de volgende woorden Lalensoep, pas, spa, sop, enz. Ongetwijfeld kent een ieder van U wel dit spelletje. Het woord, waaruit U verschillende andere woorden moet halen is: ZOMERAVONDSCHEMERING Er zijn echter bepaalde voorwaar den;' 1 Wij houden ons aan wat Van Dalens woordenboek aangeeft. Woorden, die hierin niet voorkomen, keuren wij onherroepelijk af. 2 Eigennamen worden niet gehono reerd. 3 Woorden uit het Zeeuwsche dialect eveneens niet. Verder wordt leder woord beloond met een punt. De heer Goulooze te Colijnsplaat geeft U via mij een goede raad: Geen versaging, wel een waging tot inhaling van puntendaling. Doet Uw best, het zal wel lukken. OPLOSSING PUZZEL No. 8. De edelsteen was karbonkel. De woorden luidden; 1 paskwil, 2 bagatel, 3 koerier, 4 eerbaar ,5 beloven, 6 wal noot, 7 verkeer, 8 beneden, 9 ballade. (Correspondentie over deze rubriek is niet mogelijk). DE PLUIZER PIEKER POT. Mede in verband met de bijzonder heid van de nieuwe opgave (er is thans geen puntenlimiet vastgesteld) geef Ik U nu een zeer uitgebreide lijst, dus niet alleen de kopgroep. Het hoogst aantal punten (89) heb ben: te Aagtekerke: A. Verhage, Bie- zelinge: J. de Jager, Ellewoutsdijk: Clasien Stouthamer, Goes: J. van der Dool, C. Wilsing-Veidhuizen, Adri Verburg, Koudekerke: M. J. Besuij- en, Kruiningen: J. Minnaar en H. C. Maat, Sint Laurens: L. Koole, Nieuw- dorp: W. Vreke, C. Melse en P. Deur- loo, Oud-Vossemeer: Zr. J. de Noóy- er, Yerseke: P. J. de Kam. 79 punten hebben: Goes: Bram Mal- jaars, Kloetinge: J. J. la Grand, Nieuw- dorp: M. C. Deurloo, Serooskerke: J A. Kurz, Zaamslag: J. W. Kusee, Zte- rikzee: L. Davidse. 77 punten: 's Heer Arendskerke: Ria Vermet, Middelburg: mej. T. Simonse, K. J. de Koeyer. 76 punten: Souburg: Rita Joziasse. 75 punten; Colijnsplaat: P. van Gilst en P. Goulooze, Sint Laurens: mej. M. P. Boon, Meliskerke: C. Wisse, Mid delburg: B. Bosch, Oostkapelle: mevr. N. Francke en S. Verhage. 74 punten: Goes: J. Meindersma en H. Cremer, Middelburg: J. Sinke, Vlis singen: W. Luermans, Wissekerke: G. Goudswaard en A. H. Ruijsink. 73 punten; Axel: W. Francke. 72 punten: Hoek: W. de Groote. 70 punten: Amsterdam: mevr. Do- minicus, Sint Annaland: Sari Ampt, Schore: Chiel in 't Anker, Wemeldin ge: mevr. J. A. Stomp-Beeftink. 69 punten: 's Heer Hendrikskinde ren: Jan de Schipper, Kamperland: Johan Kouwer, Wissekerke: Piet van Elven. 68 punten: Wemeldinge: wed. A. La gendijk. 67 punten: Kapelle: mej. E. J. de Graaf, Wemeldinge: A. J. van der Hiele. 65 punten: Sint Annaland: K. J. Hage, Goes: J. Buijse, Yerseke: C. Die- leman. 66 punten: Serooskerke: W. Louwer se. 64 punten: Wissekerke: A. C. van Elven. 63 punten: Sint Laurens: mej. A. Alewijnse, Middelburg: mej. C. de Visser. 62 punten: Oostburg: J. Risseeuw, Souburg: H. Rietman. 61 punten: Borssele: L. Nieuwenhuij- se. 60 punten: Kruiningen: B. Leijs, St Maartensdijk: A. J. de Graaf, Middel burg: L. van der Broecke, Waarde: mej. M. Dijl. FOUT. In puzzle no. 9 is een grote fout mij nerzijds geslopen. Vraag 1 was volgens mij: Tangayika is de hoofdstad van Een opmerkzaam puzzelaar, de heer C. Melse uit Nieuwdorp, wees mij erop, dat deze plaats niet bestaat. Het moet zijn: Tana-Nariva is de hoofd stad van Veel succes met Uw nieuw pro bleem. Tot nader horen dan maar weer. Uw PIET PLUIZER.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 7