N.C.R. V.'ZONNETREIN NOG TWEE MAAL VOOR DE TELEVISIE Discussie in Kloetingse raad over Zeeuwse muziekschool Duitsers optimistisch over berging „Achilles" Opheffing Nat. Reserve zal grote reacties veroorzaken BAAYENS Eindles Fruitteeltschool W ilhelminador p Zaterdag 6 april 1957 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 2 Voorlopige toetreding tot gemeenschap' pelijke regeling inzake verdeling kosten De nieuwe C.J. B.T.B.-voorzitter Nijpend woningtekort in Krabbendijke Grootste en sterkste nu weer eerst VOOR K.C. SWIFT WORDTEEN EIGEN CLUBHUIS GEBO UWD Geen beslissingen in schaakpromotie Propaganda-toernee van K.N.Z.B. in Zeeland Rumoerig Chili Geen Europese competitie voor clubteams Selectie voor Nederlands handbalteam tegen Duitsland We werken anders dan de Hollanders doch we klaren het" BRIEF AAN MINISTER STAF Verzoek: nieuwe wegen te vinden voor S, W,G, Wetenswaardigheden uit radioland Conducteur Johan Bodegraven op kabeljauwvangst.,, Afscheid van Hongaren te Biggekerke T andheelkundige hulp en de ziekenfondsen Dc speciaalzaak voor uw Bril In de raadsvergadering van de ge meente Kloetinge, is langdurig gedis cussieerd om akkoord te gaan met het voorstel van b. en w. toe te treden tot de „Gemeenschappelijke regeling inzake de verdeling der kosten van de Zeeuwse muziekschool". Zowel de heren Lenshoek (V.V.D.) Leijs (P.v.d.A.) en Buitenhuis (A.R.) wensten liever nog even een afwach tende houding aan te nemen. Alle drie raadsleden waren van mening dat er zeer weinig gegevens zijn omtrent de bijdrage, zodat de financiële conse quenties groot zijn. De heer Buitenhuis vestigde tevens de aandacht nog op de bestedingsbe perking waar ook van overheidswege op wordt aangedrongen. Hij zag wel het nut van genoemde lessen in maar Was toch huiverig om de stap van bij drage te wagen zonder dat men feite lijk weet waai men aan toe is. VOORLOPIG! Nadat wethoude M. Reijnhoudt (C.H.) de situatie had uiteengezet waarom b. en w. met dit voorstel wa ren aangekomen werd tenslotte be sloten zich voor een jaar te verplich ten. Besloten werd voorts tot het aan schaffen van een verplaatsbare mu ziektent, voor de prijs van 7.250, Op het voorstel van b. en w. werd besloten afwijzend te beschikken op een verzoek van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente tot het ruilen van de pastorie met een gemeente woning op het Kerkplein. De finan ciële consequenties zijn daarvoor te groot. De Oranjevereniging zal dit jaar een Subsidie ontvangen van 100,Met de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Ge meente werd een overeenkomst ge- 8 woningen in Heinkenszand Gisteravond kwam de gemeenteraad van Heinkenszand in vergadering bij een onder voorzitterschap van de bur gemeester H. J. J. Derckx. Besloten werd van de heer M, Han- nenwijk 485 m2 grond aan te kopen en te bestemmen voor een speelter rein van de R.K. kleuterschool. Besloten werd verder toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling in zake de verdeling der kosten van de Zeeuwse muziekschool. Garantie werd verleend aan de N.V. Bouwkas Ned. Gemeenten voor een bedrag van 10.000,—. Verder besloot de raad aan de R.K. kleuterschool gelden beschikbaar te stellen voor een bouwterrein, terwijl bij de o.l. school een rijwielbergplaats ral worden gebouwd. De Kerklaan zal Opnieuw worden bestraat en verbe terd, de kosten hiervoor worden ge raamd op 13.340,Ook werd beslo ten het badhuis zaterdagsavonds vroe ger te sluiten. Na aanbesteding zullen nu door twee aannemers gezamenlijk acht woningwetwoningen worden ge bouwd. Fabrieksbrand te Bergen op Zoom Vrijdagmorgen brak brand uit in de Zuid Nederlandse Ijzergieterij aan de Parallelweg te Bergen op Zoom. De brand ontstond in de teer-afdeling, al waar werkstukken in de teer worden gedompeld. Onder de teer-afdeling wordt ge stookt en het moet niet uitgesloten zijn dat een hoeveelheid teer op de ovenbuizen is gekomen waardoor de teer is ontbrand. Dt vlam sloeg over naar de teerbakken, waardoor deze binnen korte tijd in brand stonden. Dikke rookwolken dreven over de *tad waardoor werd gedacht dat er een heel grote brand was. De brandweer rukte met twee motorspuiten uit en deze wisten spoedig het vuur te blus sen De rook was erger dan het vuur. Het werd geen grote schade aange richt. Door de politie werd direct het verkeer van en naar Zeeland dat langs deze fabriek gaat omgelegd. Dit :s tie heer P. S. Dekker u - Zuitt- eande, die door de Zeeuwse afdelingen van de Zeeuwse Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond met algemene stemmen werd benoemd tot provinciaal voorzit ter. Tsp heer Dekker was reeds enkele ja ren secretaris van de provinciale orga nisatie en hij volgt drs. J. J. Knibbe-, thans woonachtig te Zwolle, op. Zodra een nieuwe secretaris is gekozen hoopt de heer Dekker zjjn functie te aanvaar den. De nieuwe voorzitter geniet in de kringen van de Zeeuwse C.J.B.T.B. grote bekendheid en een groot vertrou wen. sloten (behoudens goedkeuring) om voor het luiden der klok op zondag aan de gemeentewerkman hiervoor een bedrag toe te kennen van 100, per jaar. Gemeente en Kerkvoogdij dragen de helft der kosten. De voor zitter, burgemeester Baron mr. H. N. Schimmelpenninck v. d. Oye, kon voorts mededelen dat het dorpshuis „Amicitia" momenteel voor verschil lende doeleinden kan worden gebruikt. Het cursuslokaal is geregeld in ge bruik en de foyer bijna gereed. De grote zaal wacht nog op com fort etc. en de huuprijs hiervoor zal wanneer deze zaal nog niet geheel is voltooid 1,per middag beragen en 25,per dag. Ruim duizend Hongaarse militai ren zijn bezig prikkeldraadversper ringen aan te leggen bij drie belang rijke grensovergangen aan de Oosten rijks-Hongaarse grens. Een Franse commissie voor het samenstellen van een nieuw woorden boek is gereedgekomen met het be spreken van de woorden, die met een b beginnen. In 1949 was men met deze letter begonnen De raad der gemeente Krabbendijke kwam gisteravond onder voorzitter schap van de wnd. burgemeester W. P. Gebraad bijeen. Aan de scholen werd een geldelijk voorschot verleend voor aanschaf leermiddelen. Een premie voor woningverbetering werd toege kend aan Mej. A. Meeuwsen en de heer C. v. Iwaarden beiden te Oostdijk. Het voorstel van B. en W. tot het verlenen van rechtstreekse gemeente lijke garantie voor de betaling van rente en aflossing door de met de N.V. Bouwkas Nederlandse Gemeenten te sluiten geldlening werd z.h.s. aange nomen. Medewerking werd toegezegd aan de Herverkavelingscommissie Zeeland in zake de financiering van elektriciteits aansluitingen in het herverkavelings- blok Waarde. Men is van mening van deze unieke gelegenheid gebruik te moeten maken tot elektrificatie van dit onrendabele gebied zodat de bijdrage zeker verantwoord is. Na in besloten zitting bijeen geweest te zijn werd tot gemeentewerkman benoemd in de openbare vergadering na 3 maal stem men de heer J. Zuidweg te Krabben dijke. De heer C. J. Klap architect te Waarde werd belast met de architec tuur van het bouwplan „Centrum". Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar het bouwplan. De rioleringen zijn aanbesteed maar onderhandelingen zijn nog gaande betreffende de laagste inschrijving. De voorzitter deelde mee dat er nog een zeer grote behoefte aan woningen Is in Krabbendijke maar dat hiervoor EEN HARTEWENS VAN de Middelburgse korfbalvereniging Swift zal bin nenkort in vervulling gaan. De club krijgt namelijk de beschikking o"er een eigen gebouwtje. Dankzij de opofferingsgezindheid van leden en donateurs en de medewerking van bevriende relaties, kon dezer dagen worden begonnen met de bouw van dit clublokaal, dat een plaatsje krijgt op het parkeerterrein achter Markt, dus rustig, maar prachtig gelegen in het centrum van de stad. Het gebouwtje krijgt een afmeting van ongeveer 9x6 meter en bestaat, behoudens een portaal met toilet, uit één groot vertrek. Hier kunnen dus bestuur en commissies ongestoord en zonder hoge kosten vergaderen, terwijl de leden er terecht kunnen voor een spelletje of een babbeltje. Er komt 'n buffet, waar tegen redelijke prijzen consumpties verkrijgbaar zijn. Stimulans Swift is de eerste korfbalvereniging in Zeeland, die een eigen gebouwd clublokaal krijgt. Ongetwijfeld zal dit eigen home de clubliefde stimuleren. Swift, de grootste en sterkste korfbal club in Zeeland, die reeds jaren lang voor alle andere hoofdstedelijke ver- In de promotie-degradatiecompetitie voor een plaatsje in de eerste klasse van de Zeeuwse Schaakbond werd tot nu toe geen enkele wedstrijd recht streeks beslist. Ook het treffen tussen Goes II en Middelburg II leverde nog geen beslissing op, want met één afge broken partij is de voorlopige uitslag iVi. Van de vier tot nu toe ge speelde wedstrijden heeft er nog slechts één ook al na arbitrage een definitieve uitslag opgeleverd, nl. die tussen Middelburg II en VSV en dat was nog een gelijk spel (55). De gedetailleerde uitslagen van de ontmoeting Goes IIMiddelburg II waren: H. OliemansK. van Belzen afg.; G. WindhorstL. J. Woudstra 10; J. BakkerM. Geerse R. van He- mertDr. W. W. Stevens 01; IJ. W. SteenhuisW. Flissebaalje 01; A. BonderK. J. Holster 01J. Meyer P. Sanders 10; G. DriessenJ. M. de Koning 01; W. van Dullemen jr. H. Vermeulen 10; J. HoogstrateJ. Goedbloed 10. enigingen als voorbeeld inzake het jeugdwerk kan worden gesteld, heeft ook nu weer een voorbeeld gegeven. Men hoopt het gebouwtje in juni of juli in gebruik te kunnen nemen. De bondstrainer van de KNZB, de heer Palm, zal een tweeweekse propa- ganda-toernee door Zeeland maken, 't Programma van deze toernee luidt als volgt: 8 april: IJzendijke; 9 april: Sou burg (middag) en Sas van Gent (avond); 10 april: St. Jansteen; 11 april: Axel; 12 april: Aardenburg; 15 april: Sluiskil; 16 april: Breskens; 17 april: Souburg; 18 april: Heinkenszand 19 april: Zierikzee Tijdens enkele van deze propaganda- bij eenkomsten zal ook het woord wor den gevoerd door de zwembadenexpert van de KNZB, de heer Wesseloo (o.a. in IJzendijke) en de voorzitter van de propaganda-commissie van de KNZB, de heer Dick van Rijn (o.a. in Zierik zee). In Chili is het nog niet rustig Op nieuw zijn in Santiago straatgevech ten uitgebroken waarbij meer dan tien mensen zijn gedood. De regering heeft de senaat blanco volmachten gevraagd voor het nemen van maatregelen voor herstel van de orde. In Valparaiso zijn bomaanslagen ge pleegd op twee regeringsgebouwen. In een regeringsmededeling wordt ge zegd dat de communisten, die teleur gesteld waren over hun nederlaag bij de recente verkiezingen, de wanorde lijkheden hebben uitgelokt. Woensdag zijn 500 personen in hechtenis geno men. Het gebouw van de communist! sche pers werd beschadigd. Er zal voorlopig geen internationale voetbalcompetitie tussen een aantal geselecteerde clubteams uit Groot- Brittannië en enkele Europese landen worden gehouden. Een voorstel voor een dergelijke competitie, waarvan de wedstrijden op weekavonden en bij kunstlicht zouden worden gespeeld, werd vrijdag tijdens een bespreking te Londen verworpen. Het initiatief tot deze bespreking was genomen door de F. A., aanwezig waren bestuursleden van de Britse boetbalbonden, alsmede vertegenwoor digers uit Oostenrijk, België, Dene marken, Frankrijk, Duitsland, Italië, Spanje en de Ierse republiek. De mo gelijkheden om tot een internationale competitie te komen werden langdurig onderzocht. Maar de moeilijkheden bleken te groot: de betrokken vereni gingen zouden namelijk naast hun nationale competitite-wedstrijden, be kerwedstrijden en mogelijke deelna me aan Europese bekertoernooien tenminste veertien wedstrijden moeten spelen. Met het oog op de landen handbal wedstrijd tussen Nederland en Duits land, welke op 22 juni a.s. te Haarlem wordt gespeeld, heeft de bondstechni- sche commissie van het Nederlands Handbal Verbond onder leiding van oefenmeester Chr. Agterdenbosch be sloten op 7 en 13 april een selectie- training te houden. Tot de uitverko renen behoren alle spelers, die de laat ste maal uitkwamen voor het Neder landse team, o.a. Slaats (PSV), De Jonge (PSV), De Rouw (DES), Hoens (PSV), Van Heil (Hellas), Zuidema (Hellas), Van Duursen (Hellas), Van der Heyden (Niloc) en Moenis (Aals meer), aangevuld met spelers die voor zijn gesteld voor het Nederlandse elf de verschillende districten kandidaat tal. Zaterdag 7 april wordt op het veld „De Bokkeduinen" te Amersfoort aan de conditie gewerkt, terwijl op 13 april twee ploegen tegen elkaar in het veld komen. De Duitse bergers Harmstorf uit Hamburg zijn begonnen met de ber gingswerkzaamheden voor de „Achil les" bjf Westkapelle. In de nacbt van donderdag op vrijdag kwamen in de buitenhaven van Vlissingen de beide bergingsvaartuigen „Taucher Ottar Harmstorf I" en „Taucher Ottar Harm storf IH" aan, terwijl vrijdagmorgen reeds besprekingen en een onderzoek werden ingesteld naar de bergingsmo gelijkheden. „We hebben wel eens een moeilijker berging gehad" verklaarde ons Herr Harmstorf wiens broer kapitein op de T.O.H. I is en die samen het ber gingsbedrijf leiden. Met goede moed begon men de bergingswerkzaamheden en men twijfelt er niet aan of men zal het schip bergen. Wc klaren het Vrijdag werden voorbereidende werk zaamheden getroffen en in de loop van zaterdag vertrekken de beide bergings vaartuigen naar de gekapseisde „Achil les", waar de schepen zullen blijven totdat het werk gereed is. Men begint met de Achilles geheel vrij te maken en zal daartoe het omringende zand tot Mij „De Schelde" bouwt woningen in Heinkenszand Door de woningbouwvereniging van de maatschappij „De Schelde" zullen 80 nieuwe woningen in Heinkenszand worden gebouwd. Met het oog hierop zullen twee nieuwe straten vanaf de Stationsweg worden aangelegd. Als al les volgens de plannen verloopt zullen hiervan dit jaar nog 50 woningen ge reed komen. Jaarvergadering kring Zeeland KNZB De Kring Zeeland van de KNZB zal op zaterdag 13 april in Hotel .Luctor et Emergo" te Breskens in jaarverga dering bijeenkomen. Tijdens deze ver gadering zal het zomerprogramma worden vastgesteld. De plaatselijke commissie „Steun Wettig Gezag Maastricht" heeft in een brief aan de Minister van Defensie haar ernstige bezorgdheid uitgesproken over de plannen, de Nationale Reserve op te heffen. De plaatselijke commissie vreest, dat als gevolg van deze maatregel niet alleen een waardevolle vrij willige bijdrage van duizenden geoefende jongemannen voor de nationale defensieinspanningen verloren zullen gaan, doch dat de beoogde maatregel niet te onderschatten reacties zal veroorzaken. Nu overal propaganda is ge voerd voor de weerbaarheidsgedachte is deze maatregel teleurstellend, aldus de commissie. Zou het juist zijn, dat de Nationale Reserve niet leeft onder de bevolking, hetgeen de commissie met reserve aan neemt, dan vraagt de plaatselijke com missie Maastricht zich met enige ver bazing af, of dit alleen deze dienst geldt. De commissie Maastricht is er van overtuigd, dat een op betrouw baarheid geselecteerde en goed geoe fende kern van vrijwilligers in de praktijk weieens een zeer nodige aan vulling op de dienstplichtige troepen zou kunnen blijken te zijn voor de ter ritoriale verdediging. De commissie verzoekt minister Staf de kwestie Nationale Reserve opnieuw in beraad te nemen. Het zal wellicht mogelijk zijn, nieuwe wegen te vinden OMDAT GEBLEKEN is hoezeer de TV-kijkers de uitzending per tele visie van twee „Goedzo"- programma's hebben ge waardeerd, zal Johan Bodegraven nog enkele malen de gelegenheid Leger des Heils op TV Aan de vooravond van Goe de Vrijdag geeft de N.C.R.V.- televisie een rechtstreekse re portage van een samenkomst van het Leger des Heils in de Congreszaal aan de Prinse gracht in Den Haag. De samen komst staat' onder leiding van kolonel W. F. Palstra en draagt als thema „Er heeft een kruis gestaan". Er wordt o.m. medewerking verleend door het Nationaal Muziek corps onder leiding van Ber nard Verkaaik. In het voor programma kan men de film „In the land of our Lord" zien. Deze film werd speciaal voor de BBC vervaardigd in Israël. Voordat er wordt overgescha keld naar Den Haag zal Henrij Blackmon negro spirituals zingen. krijgen voor de camera's als conducteur van de „Zonnetrein" op te tre den. Dit zal gebeuren in twee maandagavondpro gramma's van de NCRV- televisie. Onder het mot to „Tussenhalte trein" zal hij op maan dagavond 8 april voor de camera enkele voorwer pen laten zien, die door enthousiaste „Goedzo"- propagandisten zijn inge stuurd. Johan Bode- zonne- graven hoopt uiteraard, Peter van Campen naar N.C.R.V.- televisie Tot medewerker in vaste iienst van de N.C.R.V.-televi- sie is benoemd de journalist gramma's, gebaseerd op actu aliteiten. .Gevecht om het leven' klankbeeld over Polio Op vrjjdag 12 april om vjjf voor tien 's avonds zendt de Peter van Campen. De kijkers hebben reeds kennis met hem kunnen maken in de rubriek presenteerd. De heer Van Campen, die tot dusverre free lance journalist was, zal „Filmkader", door hem ge- thans met ingang van 1 juli a.s. aan de vaste staf verbon den worden. Hfj zal belast worden met filmzaken en pro- N.C.R-V. een klankbeeld uit onder de titel „Gevecht om het leven". In dit klankbeeld wordt aandacht geschonken aan de strijd tegen de kinder verlamming, die mede door de actie „Goedzo" in het cen trum der belangstelling staat. De opnamen zijn in hoofdzaak gemaakt in het Rotterdams Zeehospitium in Katwijk aan door onder het televisie publiek een spierinkje uit te gooien om vele kabel jauwen te vangen. De tweede tussenhalte van de zonnetrein is vastge steld op maandag 6 mei. Zee en in het Zuiderziekenhuis in Rotterdam. Er zijn kleine gesprekjes met zeer jeugdige patientjes in verwerkt. Het is zelfs en eigenlijk zonder al te veel moeite gelukt, een liedje op te nemen, dat gezongen wordt door de pa- tienten in het „beademings centrum" in Rotterdam, waar langs mechanische weg kunst matige ademhaling wordt toegepast op die patiënten, die door de kinderverlamming zjjn getroffen in hun ademha lingsorganen. Verder zijn de verslaggevers in Katwijk aan Zee in het „vlinderbad" geweest, waar de patiënten als het ware on der water worden gemasseerd als onderdeel van een uitge breid revalidatieprogramma. Er zijn in dit klankbeeld voorts gesprekken verwerkt met medici, verpleegsters en met de directeur van de Volks gezondheid in Den Haag. om het voortbestaan van de nationale reserve door het invoeren van de in de praktijk noodzakelijke gebleken wijzigingen aan te passen aan het praktische bereikbare. Uit verscheidene delen van Neder land heeft de plaatselijke commissie S.W.G. reeds instemmende reacties ontvangen op dit schrijven aan de mi nister van defensie. De Hongaren uit het kamp Bigge kerke 67 in getal zullen a.s. maandag naar Canada vertrekken. Met het oog hierop hebben zij zelf donder dag een afscheidsavond in hun kamp verzorgd, waarop zij dank brachten aan allen die tijdens hun verblijf in Biggekerke iets voor hen hebben be tekend. Zo boden zij de burgemeester van Biggekerke, de heer J. L. Dreg- mans, de heer Marquinie van het Ar beidsbureau in Middelburg, de Cana dese leraar Harold C. Mitchell, de heer W. van Elzen (cult, leider) en de heer P. G. Swenne, de kampleider, een oorkonde aan. Burgemeester Dregmans bood op zijn beurt iedere Hongaar een porte feuille met inscriptie en een foto van het kamp aan. Aan het slot van de avond heeft de heer J. Haveman namens het ministe rie van sociale zaken dank gebracht aan burgemeester Dregmans en het Zeeuwse comité met jhr. mr. A. F. C. de Casembroot als voorzitter, die hij de stuwkrachten voor dit werk noem de. op de kleilaag, waarop de Achilles rust wegzuigen. Onder het schip worden tevens sleuven gespoten waardoor o.a. de stroppen zullen komen. Men is niet van plan drijvende bokken bij dit kar wei in te schakelen. „We werken an ders als de Hollanders, doch we klaren het". Dat was het korte commentaar dat de Duitse bergers ons deze eerste dag gaven. (Vervolg van pagina 1). Op de vraag, waarom de fondsen de tandartsrekeningen van de verzeker den niet vergoeden, werd nogmaals geantwoord dat het Ziekenfondsbesluit een vervanging van de hulp in natura door een tegemoetkoming in geld niet toelaat. Ook minister Suurhoff heeft inmiddels laten weten, dat hij niet be reid is om art. 8 van het Ziekenfonds- besluit toe te passen op de thans ont stane situatie en uitkering in geld toe te laten. Als dit systeem gecontinueerd zou worden bij het uitblijven van een overeenkomst met de tandartsen, zou den de fondsen ook geen enkele in vloed meer hebben op de hoogte van de tarieven en dus ook niet op de be dragen, die de verzekerden uit eigen zak zouden moeten bijbetalen. Op onze vraag, hoe een Brabants ziekenfonds dan heeft kunnen publi ceren, dat zij de tandartskwitanties wel betaalt, werd geantwoord dat dit fonds deze betalingen verricht uit een aanvullingsfonds, dat in een afzonder lijke stichting is ondergebracht. Deze betaling wordt slechts voor een maand gegeven, omdat het bestuur de opti mistische verwachting had, dat het conflict binnen die tijd opgelost zou zijn. Mocht er nog een oplossing komen, dan zullen de ziekenfondsen maatre gelen treffen om te maken, dat de ver zekerden, die hun contröle-beurt lie ten voorbij gaan en dus niet meer voor gesaneerd gelden, tegemoet gekomen zullen worden. Ingezonden Mededeling (Adv Tafeltennis BE FAIR OP DE LAATSTE PLAATS In de eerste klasse van de Zeeuwsa tafeltenniscompetitie werd slechts één wedstrijd gespeeld, doch deze bracht de beslissing voor de onderste plaats. Be Fair gaf het bezoekende Luctor goed partij, maar verloor tenslotte met het kleinst mogelijke verschil (46), waardoor dit team het kind van de rekening werd. De stand is nu: Sorry 12—23; Spirit 12—17; Sorry II 1213; Will van Zoelen II 1010; Sla Raak 11—6; Luctor 11—6; Be Fair 10—1. In de tweede klasse deelde kam pioen VSV eerlijk met MTTC (55), dat echter de tweede plaats moest af staan aan Wilno II. De Vlissingers be zorgden ZPEM in eigen koffiekamer een 37 nederlaag, terwijl zij ook bij hekkesluiter Be Fair II de volle buit opeisten (19). De stand is: VSV 15 26; Wilno II 15—23; MTTC 14—21; Will van Zoelen III 15—19; PZEM 15 —14; Spirit II 14—13; RTC 14—6; Sor ry III 15—16; Be Fair II 13—2. Ook in de derde klasse werd slechts één wedstrijd gespeeld. Wilno III zag zich in eigen zaal met 46 geklopt door Luctor II, waardoor de stand als volgt werd: PZEM 1324; Luctor II 1320; Spirit III 1418: Rodelaja 12 —17; Wilno III 14—8; Will van Zoelen IV 12—6; Spirit IV 13—6; Sorry IV 11—3. C 54 passagiers van een Belgisch vliegtuig, dat in New York landde, zijn drie en een half uur opgehouden, omdat een van de Belgen puistjes op zijn gezicht had. Men vreesde infectie ziekte. Het bleek na onderzoek dat de betrokken dame enkele schoon heidsgebreken had in haar gezicht. Men weet daar in Amerika raad mee. Tijdens een eindles van de fruit teeltschool te Wilhelminadorp in de Prins van Oranje te Goes gehouden heeft de directeur van de school, de heer J. J. van Hennik, bekend ge maakt, dat binnenkort de bouw van een lokaliteit op het proefbedrijf in de Wilhelminapolder te verwachten is. Hij deelde dit mee in zijn rede, waar in hij een overzicht gaf van het afge lopen jaar. Met de afgestudeerden van deze cursus (totaal 23 leerlingen) zijn in de 19 jaren van haar bestaan door de school 466 gediplomeerden het fruittelersleven ingestuurd. Ir. Van Hennik sprak zjjn dank uit aan leraren en fruittelers, die onmid dellijk bereid waren hun bedrijf voor praktijklessen beschikbaar te stellen. Hierna spraken drie leerlingen, de heren J. Huissen, J. Brouwer en P. Slabbekoorn over de resp. onderwer pen: „De bemesting in de fruitteelt", „De fruitteelt als spel en strijd" en „De mieren". De gediplomeerden zijn: J. Ruissen, Kapelle; A. van Hakken, Kortgene; L. Eversdijk, Kapelle; J. Brouwer, Kapelle; W. Steenpoorte, Schore; I. J. Spruit, Kapelle; P. En gelse, Krabbendijke; P. A. Boudeling, Goes; P. H. Zweemer, Krabbendijke; C. de Meester, Rilland; J. Fierloos, Goes; F. Harink, Goes; C. J. Fierloos, Goes; P. Slabbekoorn. Zaamslag; P. Saai, Wognum; H. G. Bomhof, Goes; J. P. C. Langeveld, Goes; H. M. v. d. Vrede, Krabbendijke; C. W. Zee, Mid- delurg; J. Meulpolder, Kapelle; M. J. van Burg, Kruiningen; J. Meijer, Bie- zelinge; M. Slabbekoorn, Kloetinge.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 2