Wie krijgt straks de spoorkaartjes? ROMANTIEK IN HET LEGER De jeugd heeft idealen Arjaan Dommisse, een schutter en steunpunt voor Nieuwdorp Ping# m M m m Peisie PeUc ZEEUWSCH WEEKEND Daar ben ik het niet helemaal mee eens De beste serie van 1957 Niet alleen de fles en de kaarten Anderen Ouderwets Kunst Sluimerend Beeldje van farao Uitzichttoren van Vaals 'aan de rol' Onder Duitse autowegen lil" Eindspel Paard of loper Ondanks zijn 32 jaren... EN Saterdag 6 april 1957 Pagina 13 Onze rubriek „Het jonge geluid", waarmee Zeeuwsch Dagblad verleden tueek is gestart en waarin de jeugd aan net woord komt, blijkt zeer grote be langstelling te genieten ook bij guderen. Het is -prettig dit te verne men. Hierbij publiceren wij een uitvoeri ge brief, die wij n.a.v. het artikel van Tony Bel uit Krabbendijke (in Zeeuwsch Dagblad van verleden week zaterdagontvingen. Naam en adres van de schrijver zijn de redactie be kend. Commentaar wordt zeer op prijs gesteld. Alleen: probeer het beknopt te geven als 't kan. Een krant is gauw vol en 't papier is niet van elastiek! Ingezonden mededeling (adv.) Tony Bel heeft in zijn artikel „De moderne tijd en de romantiek" (Z.D. van verleden week zaterdag) een pleidooi gehouden voor de hedendaagse romantiek. In grote lijnen kan ik het met hem eens zijn, maar toch geloof ik dat hij deze zaak te zeer vanuit één gezichtspunt bekijkt. Ik neem hem dit volstrekt niet kwalijk; het is nog niet zolang geleden dat ik zelf ook scholier was en ongeveer dezelfde gedachten er op na hield. Ontegenzeggelijk is het aan de dienst te danken dat ik deze dingen iets anders ben gaan bezien. Op school kom je met betrekkelijk weinig mensen in aanraking, je maakt er deel uit van dat groepje mensen, dat later, zoals onze rector zei, de pijlers zal vormen van het gebouw, dat wij maat schappij noemen. De rector zal wel gelijk hebben, maar dit neemt niet weg dat de scholier van dat gebouw, dat hij over een aantal jaren zal moeten schragen, dus van het overige deel van de jeugd zo goed als niets afweet. Dit heeft Tony enigszins parten gespeeld, zijn oordeel over de huidige romantiek berust op gegevens van een bepaalde groep. Maar op deze manier heeft hij maar een klein stukje van de romantiek belicht, zijn artikel was onvolledig. Het ligt in mijn bedoeling om ook eens een andere kant van de roman tiek te beschouwen, nl. de romantiek van de jeugd, die geen M.O. heeft, waar ik in het leger zo dikwijls mee te maken heb. Het is ondoenlijk om precies te zeggen: Kijk dit is nu hun romantiek. Er zijn zoveel nuancerin gen, en verder brengt mijn leeftijd mee dat ik onmogelijk alle aspecten gezien kan hebben, en al zou dit nog zo zijn, dan blijft er altijd het feit dat ik niet in staat ben ze alle op een juiste wijze te beoordelen. Maar hier gaat het niet om; dit is slechts van belang dat wij samen, elkaar wijzend op onjuiste of onvolledige ideeën, tot een bevredigend antwoord komen aangaande die zaken, die de ouderen zo met zorg vervullen, een antwoord, dat in de praktijk gebracht zal moe ten worden Behalve de romantiek van hen, die „de nieuwe hartslag in de polsader van het tijdsgewricht voelen kloppen", is er ook een romantiek, die ik ouder wets zou willen noemen. Weliswaar komt zij niet duidelijk voor de dag, hebben de meesten zichtbaar moeite om haar te definiëren, maar zij is er. Gelukkig! Het is pertinent onjuist, te beweren, dat deze jeugd geen ide alen heeft, te lui en te laks is, om zich met de vragen van deze tijd bezig te houden. Wilt u daarvan een overtuigend be wijs? Schrijf dan eens naar de R.K. geestelijke verzorgers en naar hun protestantse collega's in het leger en informeer eens, hoeveel exemplaren van „Samen door het leven" van aal moezenier Veldhuizen en „Uw lichaam een tempel" van Dr. Dupuls er ver kocht zijn! Het antwoord zal u tot nadenken stemmen! De grote afname van deze twee boekjes Is niet het gevolg van een streven, om iets te lezen over sexuele dingen in het algemeen, om bepaalde zaken te weten te komen, die liggen op het terrein van de mense lijke voortplanting, want daarvan is deze jeugd al lang op de hoogte, zij het dan dat degenen, die deze voor lichting gaven, dit op een voor ons gevoel onverantwoordelijke, ja zelfs funeste wijze deden. Dit gevoel, dat de voorlichting ver keerd was, leeft in sterke mate ook bij die anderen. Is het nu werkelijk zo, dat ieder huwelijk om een term uit dienst te gebruiken één grote puinhoop moet worden? Dat het an dere geslacht alleen bestaat, om een beetje vreugde te brengen op bepaal de momenten? Dat wij ons moeten ge dragen tegenover de andere kunne op een wijze, die wij bij dieren nog niet aantreffen? Zijn wij in dit opzicht de mindere van beesten? Dit wil er be slist niet in. Alleen het zien van der gelijke wantoestanden doet het inzicht rijpen, dat het wel niet anders zal kunnen, maar toch blijven al die vra gen. Is het wonder, dat deze boekjes, die een Christelijke kijk geven op het huwelijk en er op wijzen, dat er nog wat meer is dan sexuele uitspattingen, zo'n aftrek vinden? En houdt dit ook niet een klein beetje verband met ro mantiek? En is deze romantiek te ver oordelen? Bij deze jeugd sluimert romantiek. Het is zaak, deze aan te moedigen, tot leven te brengen en in goede banen te leiden. In het leger is er volop ge legenheid, om dit ten uitvoer te bren gen. Voor de kerken ligt daar een ar beidsveld, zoals we dat nergens an ders aantreffen. Echter dient er op gelet te worden, dat die jeugd erg kri tisch is. Op een keer zei iemand, die zich zelf de naam „heiden" gaf, omdat hij meende dat God niets meer met hem te maken wilde hebben van wege zijn verslaafdheid aan de drank en de gevolgen daarvan in het bijzonder met betrekking tot zijn meisje, tegen mij: „Die jon gen geeft zich nu wel uit voor een Christen, maar dikwijls bidt hij niet eens voor zijn eten. Hij is net zoals ik ben. Van hem neem ik niets aan, als het over de kerk gaat. Ik ben slecht dat weet ik, maar wel eerlijk Over het Geloof wordt meer gespro ken, dan de ouderen denken. Het is me vaak opgevallen, op welke wijze de jongens, die voorgeven niet in het bestaan van God te geloven, dit ver dedigen metde Bijbel. Zij ma ken dan gebruik van een soort wis kundig bewijs: Adam en Eva hadden twee zonen. Kain sloeg Abel dood. Kain vlucht en trouwt, met wie? Dat kan de Bijbel niet zeggen. De Bijbel is dus onbetrouwbaar. Anderen ge loven dat er wel „Iets" is, een Opper wezen, maar daar is alles dan ook mee gezegd. Wat of dit met romantiek te maken heeft? Alles. Het gemis aan geloof moet op een of andere manier Om de zaak niet scheef te trekken, moet ik direct na al deze sombere ge luiden er onmiddellijk aan toevoegen, dat er veel jongens zijn, die nog wel iets van het leven verwachten, aller lei plannen maken, voor hun vak voe len. Zij vallen niet op, omdat zij nor maal doen. Het is onze fout, dat we ons blind staren op die buitenbeen tjes en menen, dat zij de jeugd vor men. Er is nog gezonde romantiek! Ik ben er het leger dankbaar voor, dat ik uit dat gezellige kringetje gehaald ben, waar ze altijd op zo'n knusse ma nier konden bomen over dergelijke zaken. Het zij er verre van, dat ik de Middelbare school zou veroordelen. Pas nu zie ik in, hoe belangrijk mijn schooltijd is geweest. Maar het gevaar dreigt er, om te veel te gaan theore tiseren. De dienst biedt de gelegen heid, om de theorie aan de praktijk te toetsen. En dat is men kan zeggen van de dienst wat men wil, ik zelf heb er ook genoeg bezwaren tegen en zal heus geen beroeps worden een groot voordeel. Tenslotte nog één opmerking. Tony heeft het over die mensen die hun ro mantiek tot uitdrukking brengen in de kunst, hetzij in de poëzie, hetzij in de schilder-, het zij in de bouwkunst. En ziet dit als het ware. Ik wil graag aannemen, dat deze kunstenaars en zij die belangstellen in hun werken in deze romantiek de rust vinden, waar naar zij verlangen. Ik zie dit als een psychologisch verschijnsel; hun wer ken zijn even onoverzichtelijk, onrus tig als de tijd waarin wij leven; zij reageren de gedachten, die eigenlijk een mens vreemd moeten zijn, af op een stuk papier, of in een bepaalde vorm. Ik beschouw dit als een nega tieve vorm van kunst, zij biedt de mensen niets aan, maar neemt hen in tegendeel iets af. Dat iets afnemen is op zich zelf wel goed. Wanneer ie mand bevrijdt wordt van het idee, dat hij niet leeft, maar geleefd wordt, is dat prachtig. Maar wat komt er dan voor in de plaats? Op die vraag heb ik nooit een duidelijk antwoord gehad. Verder is het een kleine groep, die deze romantiek verstaat. En hoe staat het dan met de anderen? Moeten zij maar niet meetellen? Is bij hen geen romantiek? Ik heb getracht, een antwoord op deze laatste vraag te geven. Is de ro mantiek, die ik meen te bespeuren echt, waardevol, hoopvol? J. Kluiver De uitzichttoren op het plateau van het bekende drielandenpunt te Vaals zal ongeveer 75 meter verplaatst wor den. Eergisteren heeft men dat karwei voorbereid, en vrijdag gaat het 20 meter hoge gevaarte aan de rol naar zijn nieuwe plaats bij het restaurant, gebouwd op de plaats met het mooiste panorama. De 45 ton wegende kolos moet daarvoor stevig worden vastge maakt, ook om het wegzakken te voor komen. Het idee om de toren te verplaatsen ging uit van de heer J. Lemmens, tech nisch ambtenaar bij publieke werken te Vaals, die er niets voor voelde om de toren te demonteren, hetgeen ook veel duurder zou zijn geweest. Lang heeft het college van b. en w. stilgestaan bij het probleem van de verplaatsing, wel ke noodzakelijk werd door het reeds In 1951 genomen besluit vlak bij Neer- lands hoogste punt een moderne con sumptiegelegenheid te doen verrijzen. Aan Tante Truus Zaeuwseh Weekend gecompenseerd worden. Dat doet een romantiek, waarover de ouderen steen en been klagen. Rock and roll, zich excentriek gedragen, handelen zoals men dat wil, wat in het ergste geval uitloopt op vorming van benden, zich om geen enkele wet bekommeren. Dit is een soort romantiek. In één woord funest. Deze romantiek geeft hoe kan het anders geen bevrediging. Hoe dan die bevrediging te krijgen? Alles vergeten! Dat is gemakkelijk: bedrink jezelf! Helaas ook dit gaat niet op, er volgt een kater en alles ziet er nog veel beroerder uit! Dan is er nog maar één uitweg: de dood! Maar zouden zij, die beweren, dat het daar mee niet afgelopen is, misschien gelijk hebben? Zo. draait men in een vicieuze cirkel rond, dan weer eens proberen met romantiek, dan weer met de drank en kaartspel. Om gek van te worden, en daarbij nog dat gezemel van de ouderen: in onze tijd was het zoveel beter. Ja, dat zien it twee wereldoorlogen, ka potte huwelijken! Geef maar raad! Hier heeft de Kerk schuld, maar ook een taak! Dit is het fijn-gebeeldhouwde kopje van een jeugdige Egyptische farao die naar men aanneemt 4500 jaar ge leden moet hebben geleefd dat door ge West-Duitse archeoloog Hans Stock professor in de Egyptologie aan de uni versiteit van München en directeur van het Duitse archeologische instituut in Cairo, bij Giseh is opgegraven. De kop van donkergroene steen is bijna vol komen gaaf op geringe beschadigingen aan de wenkbrauwen en het linker oor na. Prof. Stock heeft verklaard te ge loven, dat de kop behoord heeft bij een standbeeld van koning Userkaf, de eerste farao die de zonnegod aanbad, of, maar dat is minder waarschijnlijk, bij een beeld van diens broer Sahuri. Teneinde hinderlijke opstoppingen te voorkomen zullen de Westduitse autowegen voortaan niet meer gedu rende het drukke reisseizoen worden gerepareerd. Alle nodige herstellings werken zullen uiterlijk einde juni klaar zijn. Alleen dringende, onver mijdelijke werkzaamheden zullen in juli en augustus worden gedaan. Mijn beste nichtjes en neven, Het is nog een paar dagen voor zaterdag, dat ik jullie schrijf, maar ik zit nu al verscholen achter een hele stapel inzendingen. Dat zal me wat worden eer het zaterdag is. Ik zal heel wat uit te zoeken hebben, maar dat heb ik met ple zier voor mijn krantefamilie over. Zelf ben ik net zo nieuwsgierig als jullie, waarheen die kostelijke spoorkaartjes zullen gaan. Nu kan ik er echt zelf nog geen oordeel over geven, omdat ik natuurlijk niet weet, of er nog betere opstel len of tekeningen zullen binnen komen, net op het laatste nipper tje. Daarom moet ik, net zo goed als jullie, afwachten, alleen duurt het voor mij dan een beetje korter, want ik ga maandag al studeren op al die opstellen en tekeningen. Nu heb ik nog te vertellen, dat de prijs voor deze week een hele reis moet maken en wel naar Noord-Beve land, waar te Kortgene Mary J. woont. En aan het eind van ons hoekje ko men eindelijk weer eens raadsels. Doe daarop ook maar weer je best, want al kan ik geen spoorreizen cadeau doen, een mooi boek is toch ook niet te versmaden. Dag allemaal. Jullie tante Truus. Zilvervos te Veere. Hartelijk dank voor die leuke foto. Nu weet ik ten minste hoe die twee nichten van me er uitzien. Ja ik heb ook een foto toestel en in de zomer doet het goéd dienst, zodoende heb ik een hele v rzameling kiekjes van mijn vakan tiereizen. Ik verlang ook heel erg naar warme zonnige dagen. De gedachte aan zwemmen doet me nu nog kippe- vel krijgen, dus ben ik net zo ver als jij, en heb nog geen duik genomen. Zo'n schoolreisje is een pracht voor uitzicht. Welke klassen mogen er mee? Wim de R. te 's-Heer Arendskerke. Nog een weekje wachten op de uit slag. Zou het je lang vallen, denk je? Ben je al veel op reis geweest? Edel weiss te Colijnsplaat. Natuurlijk mag zo'n „ouwe-trouwe" nicht meedoen met de wedstrijd. Ik vond het fijn weer eens een lange brief van je te krijgen. O ja, ik heb vroeger, net als jij heel wat van die breistukjes ge fabriekt, niet tot mijn pleizier hoor, maar ook weer net als jij, geloof ik wel, dat het broodnodig was. Nee, die rubriek, waarnaar je vroeg, staat niet onder mijn hoed. Bij mij in de tuin staat ook heel wat in bloei al, en verder beloven dikke knoppen ook heel veel goeds. Leendert B. te Kam perland. Aardig dat ik uit Kamper land ook inzendingen kreeg. Ik ben al eens in K. geweest, maar ja.... toen wist ik niet, dat ik daar vandaan eens zo'n dikke brief zou krijgen, anders had ik vast in je buurt eens goed rondgekeken. Loeki M. te Kam perland. Ik merk wel, dat jij al grote reizen gemaakt hebt. Vind je het ook zo prettig een lange treinreis te ma ken? Ik wel hoor. Adrie B. te Wol- Redacteur: J. Joosse, Hertshoornstraat 6, Bergen op Zoom. Schaakspelers uit de praktijk staan meestal wantrouwend tegenover de mogelijkheid van „pat". Toch komt ln de partijen van zelfs sterke spelers niet zo heel zenden „pat" en het ont wijken van „pat" voor. Zie b.v. de volgende stelling: Wit: Kgl, Tbl, pionnen b5, g3 en h2. Zwart: Kf3, Tc3, pion g4. Zwart was aan zet en speelde: 1 Te3!, een valletje, doorzichtig genoeg, maar wit trapte er in en speelde: 2. b6?, Telt; 3. Tel, en zwart is pat. Ook in de volgende stelling was zwarts redding het pat. Wit: Kh2, Dg4, Lh4, pionnen a3, b4, e4, f2, f6 en h3. Zwart: Ke8, Df7, Td3, pionnen a6, b5 en eS. Zwart aan zet speelde hier: 1 Kf8!; 2. Dc8f, De8; 3. Da6?, Th3tü; 4. Kh3, De6f; 5. De6 en pat. En in deze stelling heeft wit al zijn hoop gebouwd op de vrije a-pion ge speeld door de grootmeester Keres doch kwam tot remise. Wit: Kfl, Df6, pinonnen a4, f2 en f3. Zwart: Kh6, Dh3, pionnen g6 en h7. Wit speelde hier: 1. Kgl, waarop de donderslag uit stralende hemel 1. Dg4f! Neemt wit nu de Dame, dan staat zwart pat. 2. Kglh2, Dg4h5f; 3. Kh2—g2, Dh5—g4t; 4. Kg2—fl, Dg4 xa4, en weg witte a-pion. De partij werd remise. Zo moet iedere speler er op bedacht zijn dat zich in elke partij een patmogelijkheid kan voordoen. Vele spelers vragen zich dikwijls af of een P. meer waard is als een L. of omgekeerd. Het antwoord hierop is dat alles afhangt van de stelling. Als we alle positie-overwegingen buiten be schouwing laten en ons bepalen tot de gewone „marktprijs", dan weten we al len dat een P. of L. dezelfde waarde bezitten. Worden ze niet dikwijls tegen elkaar afgeruild? Maar als een P. gro ter beweeglijkheid kan krijgen dan een L., dan bestaat de kans dat het Paard zal winnen. Zie b.v. de volgende stel ling: Wit: Kd3, Pe3, pionnen a4, b5, c4, d5, e4, f5 en h5. Zwart: Kf7, Ld8, pionnen a5, b6, d6, e5, f6, g7 en h6. Wit is aan zet. Als pion g7 nu op c7 of c5 stond, was het remise, omdat dan geen doorbraak voor P. of pionnen mogelijk is. Nu echter volgde 1. c5!, bc5; 2. Pc4, Ke7; 3. b6, Kd7; 4. b7, en zwart gaf op, aan gezien noch Lc7 of Kc7 het Pa5 kan verhinderen. Tot slot nog een probleemstelling met de oplossing erbij. -(Zie diagram). Wit: Kal, Le3, pionnen b6, f6, g2 en h3. Zwart: Kei, Lg3, piónnen b3, f7 en h4 Wit speelt en wint. Oplossing. 1. Lgl, Kfl; 2. Lh2, Lh2; 3. g4, Lg3 e.p.; 4. b8D en wint. Met 1. La7 wint wit wel een stuk, maar niet de partij. 1Kd2 moet worden gepereerd door Kb2, benevens 3. Kb3: als zwart 3Kd3 speelt. 8 8§ JU 7 a 1 6 m 5 4 lüi n 3 i 2 1 om? faartsdijk. Je brief ontvangen en vol gende week, ga ik je inzending eens goed bekijken. Johan V. te Wemel- dinge. Wat een dikke brief kreeg ik van jou. Ik was zo nieuwsgierig te weten wat er in die dikkerd zat, dat ik hem haastig openmaakte. Minnie D. te Vlissingen. Onlangs had ik ook wel graag in Vlissingen willen wonen, toen onze Koningin en Prins daar kwamen. Heb je hen gezien? Made liefje te Serooskerke. De verjaardagen zitten dicht op elkaar bij jullie. Toch wel leuk. Neen, ik ben niet zo rijk, dat ik aronskelken bezit. Prachtig dat ze bij jullie allebei tegelijk bloeien. Maar ik heb wel heel wat bloemen in bloei in 4e tuin. Hoe komt het dat ze bij jullie nog niet zo ver zijn? Te dicht bij de zee en dus te koud? Is de p-yama al af? Natuurlijk ben ik wel eens in Arendskerke gewgest. Dat is immers vlak in onze buurt. Gezel lig dat er twee raadselnichten bij el kaar in de klas zitten. Jullie mogen je brieven wel samen in één couvert doen. Foort V. te Wemeldinge. Ik denk, dat je in Wemeldinge haast beter over reizen met een boot zou kunnen schrijven of een tekening van een boot maken, want jullie zitten zo dicht aan het Kanaal. Maar jahet is nu eenmaal een spoorwegfeest en dus gaat het over treinen. Kees I. te Koudekerke. Als je zoveel hoort en leest over die mooie treinen, krijg je echt zin om op reis te ga m, vind je ook niet? Stoffel en Gerry B. te Brui- nisse. Jullie inzendingen ontvangen. Je ziet, ik plak jullie maar bij el kaar. Nog een weekje wachten en dan komt de uitslag. Zou de week lang duren, dacht je? Rinus A. te Mid delburg. Voor deze keer eindig ik met Middelburg, maar ik hoop, dat jij met je brief een begin gemaakt hebt voor de Middelburgers. De oplossingen zijn: I. Joure - Drachten - Die ver - Hol ten - Hengelo. II. Bomen van een overweg. III. Baas - Haas - Kaas - Vaas. Nieuwe raadsels: I. Ingezonden door Korenbloem te Westkapelle. Wie is in de zomer koud en in de winter warm? II. Zet achter elkaar: een jongens naam, de naam van een vogel, de let ter S en tot slot de naam van een grondsoort. Welke plaats krijg je dan te lezen? III Welke Bijbelse namen vind je in de volgende zinnen? Hij is in Amerika in heel veel ste den geweest. In die barakken liggen nu geen zie ken meer. Ik heb die tol aan Henk gegeven. Je kunt Jo beter naar de winkel sturen dan Lies. De oplossingen kunnen met vermel ding van voornaam, naam (schuil naam als je die hebt), leeftijd en adres tot zaterdag 13 april worden gezon den aan tante Truus, Redactie Zeeuwsch Weekend, Goes. WOLPHAARTSDIJK Raad. Maandagmiddag om twee uur komt de raad bijeen. De agenda ver meldt o.m. voorstellen tot toetreding tot de gemeenschappelijke regeling Zeeuwse Muziekschool; tot intrekking voorrangskruising Noorddijk-Lepel- straat en tot toekenning van premie voor krotopruiming. Wie kent in voetbalkringen Ar jaan Dommisse niet? Een der meest ij Liébing. Bovenop de heuvel een gevreesde schutters van de Zeeuw se voetbalvelden. Voor zover wij ons kunnen herinneren is er geen oedstrijd van de voetbalvereniging Nieuwdorp geweest, .waarin Dom misse niet één of twee doelpunten heeft gemaakt. Vermoedelijk is er dan in Zeeland ook nimmer een voetballer geweest, die zoveel goals op zijn naam heeft staan, als hij. Dat kan ook wel, want hij is reeds de 32 gepasseerd. Daarin schuilt misschien een gevaar, dat hij bin- ien niet al te lange tijd op dood spoor gezet zal worden. Nieuwdorp echter weet nog lang niet van ophouden. Dommisse, die beschouwd kan worden als de mo tor van de Nieuwdorp-voorhoede, is beslist nog een van de sterke fi guren, hoewel hij zijn glorietijd met de jaren verder achter zich zal moeten laten. Het zal een ieder zonder meer duidelijk zijn, dat Nieuwdorp zijn positie op de ranglijst tweede achter Arnemuiden mede aan Dommisse heeft te danken. Juist vandaag zullen we hem bezig kun nen zien in DE grote strijd van Zeeland tussen de twee gegadigden voor de kampioenstitel. Arjaan Dommisse is altijd lid ge weest van één vereniging. Er was een uitzondering, maar daar had hij geen schuld aan. Als militair moest hij in de periode van 1946 tot 1949 naar Indië. DOMMISSE schutter TRAINING In een gesprek dat we met de populaire binnenspeler hadden, trok hij een lelijk gezicht toen we over de training gingen praten. Er is namelijk zo goed als geen vereni ging, die een behoorlijke trainer kan aanstellen, omdat de daaraan verbonden financiële consekwen- ties te zwaar drukken. Vele clubs zijn daarom op zichzelf aangewe zen en moeten het meestentijds van eigen initiatief en vooral ook door zettingsvermogen hebben. Dat het noch Nieuwdorp, noch Dommisse daaraan ontbreekt heeft de historie de laatste tijd wel bewezen De vrolijke avonluren van 21. Zo, dat is dat. Pelle en Pingo zullen wel reuze blij zijn, als ze zien, wat ik gevonden heb. Geluk kig, dat die ezel stond te slapen. Hij heeft er nu niets van gemerkt. Hééé, aan de kant! Maak dat je wegkomt. Daar kom ik aan! Wat wil je met deze wielen doen, Petsie? Denk je misschien, dat we daarmee een raderboot kunnen maken? Neen, niet voor een raderboot. De spaken van de wielen moeten dienen als ribben voor ons schip. Ik zal je laten zien, hoe dat moet.

Zeeuwsch Dagblad | 1957 | | pagina 13